LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pomoc_potrzebna » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 21:15

Harmony szacun za to co robisz tu na tym forum. Grzebiesz w tych informacjach i jesteś chyba mega najbardziej na bieżąco z informacjami na temat tego projektu. Naprawdę trzeba Ci za to dziękować. W każdym razie czy Lisk może spaść poniżej 0 ? Ja nie wiem przecież tych sprzedających już naprawdę nie ma. Rynek jest oczyszczony,że niedługo to nie będzie żadnych świeć tylko już zaczynają się powoli rysować kreski.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 2 grudnia 2019, 22:09

Nie ma za co dziękować, po prostu dzielę się tym, co wiem ;) Sam blokchain jest dosyć skomplikowanym i szerokim pojęciem, a jeśli chcemy większej adaptacji to właśnie musimy dążyć, by jak najwięcej osób go rozumiało. Oczywiście każdy ma własną wyobraźnię i widzi niektóre rzeczy na swój sposób, ale to jest właśnie tutaj piękne, bo każdy swoją wizję może przełożyć na blokchain, co np. umożliwia nasz kochany Lisek :P

I właśnie odnośnie tych pomysłów, pamiętam jak ktoś tu udostępniał link do własnego sklepu, gdzie sprzedawał bodajże naszywki z Liskiem. Fajnie gdyby powstał taki sklep, w którym każdy mógłby kupować i sprzedawać za pomocą Lisk na początku, a później sklep miałby własny token, którego kupić można będzie wyłącznie za Liski. Token sklepu byłby pewnego rodzaju stablecoinem o równowartości euro bądź dolara, tak żeby ceny nie odjeżdżały w sklepie wraz z kursem btc/lsk. Coś na zasadzie jak było Silkroad, tylko wiadomo z legalną treścią i zrobić jakieś uwierzytelnianie, żeby nie okazało się, że ktoś komuś wyśle np. ziemniaki zamiast PlayStation. Pomysł ogólnie do rozwinięcia, dałem tylko koncepcje koncepcji ;)

P.s. już mam patent na uwierzytelnianie transakcji :D Potrzeba nam tylko kilka osób które to zaimplementują i trzeba napisać whitepaper, czym mogę się zająć :D
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 5 grudnia 2019, 21:29

We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » sobota, 7 grudnia 2019, 17:46

Muszę stwierdzić, że cały miesiąc czekałem na te artykuły !





;)

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Ishias » wtorek, 10 grudnia 2019, 19:42

Tutaj aktualizacja stanu lightkurew liska, 32 osoby zostaly xd
https://lightcurve.io/about-us?positions=

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 12 grudnia 2019, 10:05

We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: masonbtc » sobota, 14 grudnia 2019, 00:52

gdzie znajdę teraz pełen roadmap bo to co jest na https://lisk.io/roadmap to chyba tylko to czym się obecnie zajmują

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » sobota, 14 grudnia 2019, 01:05

@masonbtc Spróbuj znaleźć starą kopię strony na webarchives.org
;)

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: masonbtc » sobota, 14 grudnia 2019, 01:33


Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Yoda » sobota, 14 grudnia 2019, 17:18

Wrzucam nową wersję wizualizacji postępu prac od początku do dnia dzisiejszego. Wizualizacja obejmuje następujące repozytoria - Lisk SDK, Lisk Core, Lisk Desktop i Lisk Mobile:


Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » niedziela, 15 grudnia 2019, 08:56

https://bithub.pl/wiadomosci/lisk-zwaln ... -projektu/

najbardziej podoba mi sie komentarz bylego pracownika

Na portalu Glasdoor zauważyć możemy dwie oceny byłych pracowników, którzy przedstawiają główne mankamenty związane z pracą przy tym projekcie. Jedna z nich w sposób szczególny opisuje wyzwania stojące przed zespołem:

brak strategii;
okropną kulturę pracy – wszyscy chcą jedynie bawić się w startup w fajnej przestrzeni coworkingowej;
brak deadline’ów;
brak wyznaczonych KPI;
zatrudnianie zbyt młodych pracowników bez doświadczenia;
HR nierozumiejący poszczególnych pozycji, zatrudniający tylko juniorów;


Praca w projekcie kryptowalutowym stworzonym w 2016 roku po ICO była świetną okazją do zobaczenia, że niemalże nieograniczony kapitał, brak zobowiązań wobec inwestorów i oddana społeczność to czynniki niewystarczające do osiagnięcia biznesowego sukcesu projektu kryptowalutowego. To nie jest porada inwestycyjna, ale aby być szczerym, drogi Czytelniku, lojalnie informuję, że wszystkie swoje Liski sprzedałem

[*][*]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » niedziela, 15 grudnia 2019, 09:39

@stasiu ściek teraz będzie się lał na cała ulice od osób które mogą najcelniej powiedzieć co tam faktycznie się dzieje.

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: multan » niedziela, 15 grudnia 2019, 09:50

Brak strategii, deadlinów i KPI? to co oni tam robią, siedzą i tworzą? na jakiej podstawie w takim razie mają wypłaty/premie przyznawane jeżeli nie mają określanych regularnie celów? Muszą mieć kogoś z doświadczeniem menadżerskim w korpo żeby to poustawiać. No chyba że to problem kwalifikacji zawodowych i intelektu pracowników, to tutaj i Salomon z pustego nie naleje bez wymiany załogi.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Ishias » niedziela, 15 grudnia 2019, 09:56

Myślę że po tych zwolnieniach to jeszcze nie jedno szambo wypłynie xd. To co nie którzy ludzie pisali dawno temu że jest tam brak organizacji, nie wiedzą co robią, Kordek to debil itd xd to nikt nie chciał wierzyć leciały minusy:P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 144
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 57
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: diamanti » niedziela, 15 grudnia 2019, 10:31


Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » wtorek, 17 grudnia 2019, 14:32



Beka z cebuli
;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: SidLeniwiec » środa, 18 grudnia 2019, 21:47

Tak się zastanawiam, czy jest jakiś realny powód do zmiany adresu portfela na nowy? Np bo obecne są jakieś nowsze, lepiej zabezpieczone czy np stare nieruszane usuwane są czy coś inneg w tym stylu? Czy raczej tak samo ważny jest adres z pierwszego rzutu jak i ostatniego?
Ani nie mam z pierwszego ani z ostatniego - pytam z ciekawości mądrych głów znających się na LSK ;)

Początkujący
Posty: 101
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 58
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pancer » niedziela, 22 grudnia 2019, 11:33

Bardzo rzadko zagłądam do tematów Liska, swojego czasu ciężko było znaleźć wartościowe posty..
Wstawiam link do kanału CryptoDev, gdzie autor opowiada od strony technicznej projekty. W tym odcinku mowa o Lisku m.in o sidechainach.


P.S Wstawiam link do strony gdzie również od strony technicznej opisane etapy prac liska, sorry za dublowanie, jeżeli ktoś wcześniej wstawił ten artykuł.
https://pthomann.pl/tworze-sidechain-w- ... i-wnioski/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: janku66 » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 10:59

stasiu pisze: niedziela, 15 grudnia 2019, 08:56brak strategii;
okropną kulturę pracy – wszyscy chcą jedynie bawić się w startup w fajnej przestrzeni coworkingowej;
brak deadline’ów;
brak wyznaczonych KPI;
zatrudnianie zbyt młodych pracowników bez doświadczenia;
HR nierozumiejący poszczególnych pozycji, zatrudniający tylko juniorów;

I co z tego, że miałem rację.
Ktoś jeszcze tutaj stanie na straży Kordka i Lisk jako projektu dobrze zarządzanego, z klarownymi celami oraz terminami?
Pisałem o tym wielokrotnie, z @Harmony sobie prawie zęby powybijaliśmy jak mówiłem, że Lisk prowadzony jest po garażowemu. Lepiej pani Krystyna na osiedlu w swoim warzywniaku planuje obrót pomidorami niż Kordek i elita rozwój Lisk.
Organizację czy tam fundację Lisk gdzie byście umiejscowili na wykresie?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Larry_E._Greiner
https://mfiles.pl/pl/index.php/Etapy_ro ... rganizacji
Dla mnie to faza przedsiębiorczości i właśnie weszli w swój pierwszy kryzys. Nie wiem czy nie ostatni :D

Lisk się nadaje, ale jako projekt studencki do kółka programistycznego.
Takie akcje jak ta ze zwalnianiem, to kolejny kamyczek do ogródka nazwanego "bawmy się tak długo, na ile wystarczy pieniążków w skarbonce".

Cenowo uważam, że jak będzie hossa, to dotknie wszystkich tak samo. Więc i LSK się odbije.
Jednak nie spodziewam się, że Lisk coś jeszcze wypuści realnego do życia, a nawet jeśli, to będzie to o kilka lat za późno. Dla mnie ten projekt to wydmuszka, a Kordek nie wie co należy robić i jak. Zagubiony dzieciak, który myślał, że podoła ale po prostu się przeliczył.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 września 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: seen874 » poniedziałek, 23 grudnia 2019, 12:41

Witam,ze wzgledu ze jestem nowy w Lisku ,prosze o podpowidz jak u Was wygląda ilość puli sprawdzając w Lisk pending.Mam wrarzenie że nie ma wszystkich na których głosowałem
https://images90.fotosik.pl/296/4b4d5f920059134a.png

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości