LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » czwartek, 8 listopada 2018, 14:27

Harmony pisze: Dzisiaj na 14:00 jest zaplanowane wydanie Core 1.2.0 w Mainnet !

Więcej informacji o zawartości w tym wydaniu przeczytacie na ostatniej aktualizacji postępu

https://blog.lisk.io/development-update ... 51a771cc3b
czytalem ten wpis z 18 pazdzienrika ale jakos nie widzialem tam dokladnie daty wydania core 1.2 a co dopiero godziny zwlaszcza ze pojawiaja sie co chwila nowe bledy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 8 listopada 2018, 14:39

emdecha pisze: Jeśli wpłacałem w ciągu roku określoną kwotę, a nic nie wypłacałem? Można w rozliczeniu rocznym podać tę sumę?
Powiedzmy - wpłaciłem 30 000 zł, na giełdzie mam 10 000 zł. Wypłacone 0 zł. Informuję o 30 000 zł, że wpłaciłem w 2018 roku, w 2020 r. wypłacam 50 000 zł, to wtedy rozliczam się tylko z 20 000 zł? Dobrze rozumuję? ;)
PS. Lisk Core 1.2 i Lisk Mobile 0.5 zrobione.
Na razie nic bym nie zgłaszał dopóki przepisy niejasne.

Jeżeli będą wzrosty w przyszłości to ja planuję wszystko zgłosić w danym roku (ile zainwestowałeś + ile wypłaciłeś łącznie), zapłacić te 19% podatku od tego co jesteś na plus (tak się na razie szykuje) i się nad tym więcej nie zastanawiać. No chyba, że wzrosty będą tak duże, że wychodzi ci pół miliona podatku do zapłacenia wtedy uciekam do Niemiec na pół roku przed wcześniejszą weryfikacją czy nadal mają 0% podatku od krypto hodlowanego ponad rok.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 8 listopada 2018, 14:58

@stasiu, data pojawiła się wczoraj na lisk.chat od tech evangelist Rachel. Nie było daty na aktualizacji postępu, tam tylko znajduje się informacja co zawiera 1.2.0

1.2.0 zniknęło stąd https://github.com/LiskHQ/lisk/projects

a tu jest zero błędów ;) https://github.com/LiskHQ/lisk/milestones

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pomoc_potrzebna » czwartek, 8 listopada 2018, 15:06

Pleasek89 pisze:
emdecha pisze: Jeśli wpłacałem w ciągu roku określoną kwotę, a nic nie wypłacałem? Można w rozliczeniu rocznym podać tę sumę?
Powiedzmy - wpłaciłem 30 000 zł, na giełdzie mam 10 000 zł. Wypłacone 0 zł. Informuję o 30 000 zł, że wpłaciłem w 2018 roku, w 2020 r. wypłacam 50 000 zł, to wtedy rozliczam się tylko z 20 000 zł? Dobrze rozumuję? ;)
PS. Lisk Core 1.2 i Lisk Mobile 0.5 zrobione.
Na razie nic bym nie zgłaszał dopóki przepisy niejasne.

Jeżeli będą wzrosty w przyszłości to ja planuję wszystko zgłosić w danym roku (ile zainwestowałeś + ile wypłaciłeś łącznie), zapłacić te 19% podatku od tego co jesteś na plus (tak się na razie szykuje) i się nad tym więcej nie zastanawiać. No chyba, że wzrosty będą tak duże, że wychodzi ci pół miliona podatku do zapłacenia wtedy uciekam do Niemiec na pół roku przed wcześniejszą weryfikacją czy nadal mają 0% podatku od krypto hodlowanego ponad rok.
'
Znaczy się przepisy pleasek już są troche bardziej jasne,bo tego PCC nie ma i jest 19% podatku dochodowego. A reasumując na moje myślenie to włąśnie odprowadzasz od zarobionej kwoty na giełdzie odliczając koszty wkladu,czyli od tych 2tyś 19%. I ode mnie pytanie,jeżeli nie sprzedałem crypto tylko wypłaciłęm pieniądze z gieldy,ktore wczesniej wplacilem,a wyplacilem bo jednak potrzebowalem gotowki to US ma nasze dane z giełd? Bo mozeliwe w naszym panstwie,e beda mi kazac odprowadzic podatek od moich pieniedzy,ktore spowrotem przelalem na konto bankowe,a zaznaczam, ze ani razu nie sprzedalem crypto w 2018r.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: GoPro » czwartek, 8 listopada 2018, 15:11

Pleasek89 pisze: weryfikacją czy nadal mają 0% podatku od krypto hodlowanego ponad rok.
Tak, maja.
Mozesz tez w dzien zarobic milion i go wydac na cos i nie placic podatku od tego.
A nie ma zadnego problemu zeby kupic sobie zloto za krypto i pojsc z nim od razu do skupu, albo nawet odselac do tego samego sprzedawcy i jemu to sprzedac.
Taka akcja wyjdzie cie moze z 3-5%.
Trzeba tylko miec ogarnietego sprzedawce zlota, bo zloto tez powinno trzymac rok od zakupu, zeby nie placic podatku, no alez drugiej strony sprzedajesz ze strata, to co by tu podatkowac.
Ale sie da.
Pozdrawiam z Niemiec :D :D :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 8 listopada 2018, 15:30

Pomoc_potrzebna pisze: Znaczy się przepisy pleasek już są troche bardziej jasne,bo tego PCC nie ma i jest 19% podatku dochodowego. A reasumując na moje myślenie to włąśnie odprowadzasz od zarobionej kwoty na giełdzie odliczając koszty wkladu,czyli od tych 2tyś 19%. I ode mnie pytanie,jeżeli nie sprzedałem crypto tylko wypłaciłęm pieniądze z gieldy,ktore wczesniej wplacilem,a wyplacilem bo jednak potrzebowalem gotowki to US ma nasze dane z giełd? Bo mozeliwe w naszym panstwie,e beda mi kazac odprowadzic podatek od moich pieniedzy,ktore spowrotem przelalem na konto bankowe,a zaznaczam, ze ani razu nie sprzedalem crypto w 2018r.
Krypto w dalszym ciągu (przynajmniej w teorii) traktowane jako prawo majątkowe (od którego trzeba odprowadzić PCC), dochodowy na zasadach ogólnych (18/32%). PCC niby zniesione, ale od lipca i terminowo. Nikt nie wie co z transakcjami wcześniejszymi. Obecnie trwają prace nad podatkiem 19% na podobnych zasadach co podatek od zysków kapitałowych. Już pomijam masę innych kwestii typu kopanie krypto, zamiana krypto na krypto itd. Ciągle nie ma jasnych przepisów, ja bym się nie wychylał. W 2017r. osobiście nic nie zgłaszałem, bo nie spieniężyłem zysków, więc nie bardzo wiem co miałem zgłaszać.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » czwartek, 8 listopada 2018, 15:41

Harmony pisze: @stasiu, data pojawiła się wczoraj na lisk.chat od tech evangelist Rachel. Nie było daty na aktualizacji postępu, tam tylko znajduje się informacja co zawiera 1.2.0

1.2.0 zniknęło stąd https://github.com/LiskHQ/lisk/projects

a tu jest zero błędów ;) https://github.com/LiskHQ/lisk/milestones
zgadza sie masz miales racje wersja 1.2 wlasnie zostala wydana




w lisk hub pojawilo sie 1.8 9 10 ciekawe czy taka sama droga bedzie w przypadku core

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 8 listopada 2018, 16:10

stasiu pisze: zgadza sie masz miales racje wersja 1.2 wlasnie zostala wydana
Zawsze mam rację :)
stasiu pisze: w lisk hub pojawilo sie 1.8 9 10 ciekawe czy taka sama droga bedzie w przypadku core
Wersje Huba są wydawane szybciej niż Core, więc niekoniecznie będzie musiał iść tą samą drogą

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pomoc_potrzebna » czwartek, 8 listopada 2018, 16:46

Pleasek89 pisze:
Pomoc_potrzebna pisze: Znaczy się przepisy pleasek już są troche bardziej jasne,bo tego PCC nie ma i jest 19% podatku dochodowego. A reasumując na moje myślenie to włąśnie odprowadzasz od zarobionej kwoty na giełdzie odliczając koszty wkladu,czyli od tych 2tyś 19%. I ode mnie pytanie,jeżeli nie sprzedałem crypto tylko wypłaciłęm pieniądze z gieldy,ktore wczesniej wplacilem,a wyplacilem bo jednak potrzebowalem gotowki to US ma nasze dane z giełd? Bo mozeliwe w naszym panstwie,e beda mi kazac odprowadzic podatek od moich pieniedzy,ktore spowrotem przelalem na konto bankowe,a zaznaczam, ze ani razu nie sprzedalem crypto w 2018r.
Krypto w dalszym ciągu (przynajmniej w teorii) traktowane jako prawo majątkowe (od którego trzeba odprowadzić PCC), dochodowy na zasadach ogólnych (18/32%). PCC niby zniesione, ale od lipca i terminowo. Nikt nie wie co z transakcjami wcześniejszymi. Obecnie trwają prace nad podatkiem 19% na podobnych zasadach co podatek od zysków kapitałowych. Już pomijam masę innych kwestii typu kopanie krypto, zamiana krypto na krypto itd. Ciągle nie ma jasnych przepisów, ja bym się nie wychylał. W 2017r. osobiście nic nie zgłaszałem, bo nie spieniężyłem zysków, więc nie bardzo wiem co miałem zgłaszać.
No ale myslisz,ze beda uwzgledniane tranzakcje PCC ? Nie chyba nie,zreszta jak to zrobic przy zakupie crypto jest to niezmoliwe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 8 listopada 2018, 16:59

Spoiler:
Pleasek89 pisze:
emdecha pisze: Jeśli wpłacałem w ciągu roku określoną kwotę, a nic nie wypłacałem? Można w rozliczeniu rocznym podać tę sumę?
Powiedzmy - wpłaciłem 30 000 zł, na giełdzie mam 10 000 zł. Wypłacone 0 zł. Informuję o 30 000 zł, że wpłaciłem w 2018 roku, w 2020 r. wypłacam 50 000 zł, to wtedy rozliczam się tylko z 20 000 zł? Dobrze rozumuję? ;)
PS. Lisk Core 1.2 i Lisk Mobile 0.5 zrobione.
Na razie nic bym nie zgłaszał dopóki przepisy niejasne.

Jeżeli będą wzrosty w przyszłości to ja planuję wszystko zgłosić w danym roku (ile zainwestowałeś + ile wypłaciłeś łącznie), zapłacić te 19% podatku od tego co jesteś na plus (tak się na razie szykuje) i się nad tym więcej nie zastanawiać. No chyba, że wzrosty będą tak duże, że wychodzi ci pół miliona podatku do zapłacenia wtedy uciekam do Niemiec na pół roku przed wcześniejszą weryfikacją czy nadal mają 0% podatku od krypto hodlowanego ponad rok.

dokladnie, albo wszystko zamieniasz na bytycy i wyplacasz kase co jakis czas z bitomatu majac wyjebane na usa 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 8 listopada 2018, 17:09

Pomoc_potrzebna pisze: No ale myslisz,ze beda uwzgledniane tranzakcje PCC ? Nie chyba nie,zreszta jak to zrobic przy zakupie crypto jest to niezmoliwe
A co jeśli kupiłeś pierwsze krypto w sierpniu tego roku kiedy nie obowiązywało PCC? US i tak nie ma jak tego sprawdzić, przecież giełda maltańska nie ma obowiązku dawać im historii transakcji. Mają tylko przelewy wychodzące z konto na giełdę i vice versa. Resztę historii mógłbyś wymyśleć (np. wpłaciłem kasę, ale nic nie kupiłem, nie chciałem trzymać kasy na giełdzie to zrobiłem powrotny przelew na konto). Muszą ci uwierzyć na słowo i nie piszę tego, żeby oszukać US, bo przez wykonywany zawód muszę działać zgodnie z prawem tylko jak to będzie wyglądało w praktyce. Co do PCC mam nadzieję, że wprowadzą jakiś sensowny przepis abolicyjny, żeby osoby, które trejdowały w 2016r. czy 2017r. nie musiały się do śmierci obawiać kontroli.

Myślę, że to będzie wyglądało na takiej zasadzie, że zapłacisz podatek i albo przejdzie albo zadzwoni do ciebie babka z urzędu z pytaniem co to jest to wytłumaczysz po ludzku, że za tyle kupiłem za tyle sprzedałem i teraz płacę podatek i też przejdzie. Stary oni nie mają o tym pojęcia a my przecież nie jesteśmy przestępcami żeby się obawiać tym bardziej, że coraz więcej wyroków sądu jest nam przychylnych.

Z PCC jeszcze jest taki problem, że niby obowiązuje, ale nikt go nie sprawdza. Teoretycznie możesz się obawiać do czasu przedawnienia, ale praktycznie "tylko frajerzy go płacą".

Koniec OT, to jest wątek o LSK.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Ishias » sobota, 10 listopada 2018, 12:38

A ja mam pytanie. Dlaczego ICO Lisk robione jest na tokenach Etherum?? Niby tymczasowo ale na ERC20. Co niby zespól chce przez to udowodnić, bo nie wiem co o nich myśleć, czy ktoś cos wie więcej?? Bo to dla mnie troche śmieszna sytuacja.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » sobota, 10 listopada 2018, 12:44

@Ishias, było już to wałkowane X razy

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Ishias » sobota, 10 listopada 2018, 14:23

No to chyba gdzies mi to umkło

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » sobota, 10 listopada 2018, 14:45


Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: kontrol » sobota, 10 listopada 2018, 15:41

Pleasek89 pisze:Stary oni nie mają o tym pojęcia a my przecież nie jesteśmy przestępcami żeby się obawiać tym bardziej, że coraz więcej wyroków sądu jest nam przychylnych.
No właśnie w tym sęk. Żeby spać spokojnie właśnie powinniśmy być przestępcami. Przynajmniej w myśl rozumowania urzędu skarbowego w Kielcach.
https://innpoland.pl/145555,fiskus-zost ... prytniejsi

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 569
Rejestracja: 27 lipca 2018
Reputacja: 837
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Piekło

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: xtraderx » niedziela, 11 listopada 2018, 09:42

studenciak pisze: Temat który wybrałem to "Technologia blockchain i jej zastosowania".
nie ma szans, ze to jest prawdziwy temat pracy magisterkiej... kogo tu wywolac do usuwania takich spamow?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pomoc_potrzebna » niedziela, 11 listopada 2018, 11:36

studenciak pisze: Witam,

Z góry przepraszam, że odbiegam od tematu. Jestem Łukasz, student 5 roku studiów kierunek informatyka.

W tym roku czeka mnie pisanie pracy magisterkiej.
Temat który wybrałem to "Technologia blockchain i jej zastosowania".
Teraz moja prośba. Utworzyłem portfele na Lisk oraz Bitcoin. Potrzebuję poćwiczyć dokonywania transakcji i wnioski umieścić w mojej pracy magisterkiej.
Gdyby ktoś był na tyle uprzejmy i podarował mi jakieś mikro sumy w LISK bądź BTC, na których mógłbym poćwiczyć robienie transakcji byłbym niezmiernie wdzięczny.
Obiecuję, że gdy wykonam kilka prób odeślę wszystko na portfele skąd pochodzą środki!

Niestety jako tradycyjnie biedny student nie chcę zakładać i weryfikować konta na giełdzie :/.
Adresy:
LSK: 3495660294182586972L
BTC: 1WghLodKFYri7aXmzT4ezRzLBk2F6UNdJ

Przepraszam za spam i życzę miłego dnia!
Nie no gosciu nie rob sobie jaj,co to w ogole za tupet. Nie stać Cie zeby wplacic 0.5 rippla ? Wezcie reagujcie na takie posty,bo to jest po prostu napisane. ,,JESTESCIE DEBILAMI,JAK MI WPLACICIE SZMAL''

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 12 listopada 2018, 03:24

Ankieta dla społeczności Lisk odnośnie tego, jakie sidechainy by nas interesowały :)

https://taikonauten.typeform.com/to/ko6dot

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » poniedziałek, 12 listopada 2018, 08:20


Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości