LISK - swobodna dyskusja

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: 1235674 » poniedziałek, 12 listopada 2018, 10:11

Rsi weszło już w stan nieważkości. Dlatego nie polecam nikomu grać w weekendy 8-)

PS: przy obecnym dołku target to 715$, ale że może to nastąpić dopiero za 6-7lat

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » poniedziałek, 12 listopada 2018, 18:55

Commander 2.0 został dziś wydany.
Wydaje mi się, że to ważny krok i ten wiersz poleceń będzie używany przy SDK.

@1235674, czyli wystarczy około 350 Liskow by za 6-7 lat stać się milionerem :D Spoko, poczekam :D Przynajmniej wiem do jakiego poziomu mam się wyprzedawać 8-)

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 7 września 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: mackam3 » poniedziałek, 12 listopada 2018, 21:26

Czekam na wzrosty i będę wypłacał :twisted:

Mam pytanie odnośnie Bitomatów. Czy można pozostać anonimowym?
Nie chciałbym robić przelewu z BB w PLN na polskie konto bankowe.

A Bitomaty wydają się najrozsądniejszym rozwiązaniem na chwilę obecną.
Wystarczyłoby wymienić w parze LSK/BTC, przelać BTC na portfel bitomatu i wyciągnąć pieniądze.

Jedyne co wpisujemy w bitomacie to numer telefonu, choć nie wiem czy jest to wymagane pole (może ktoś się orientuje)

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » wtorek, 13 listopada 2018, 09:31

Harmony pisze: Commander 2.0 został dziś wydany.
Wydaje mi się, że to ważny krok i ten wiersz poleceń będzie używany przy SDK.

@1235674, czyli wystarczy około 350 Liskow by za 6-7 lat stać się milionerem :D Spoko, poczekam :D Przynajmniej wiem do jakiego poziomu mam się wyprzedawać 8-)
a skad takie info przejrzalem reddit twitter liska oraz github zero infomacji o wydaniu chyba ze zle czytam ? :)
na github 100% ostatnia aktualizacja commandera z przed 4 dni

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » wtorek, 13 listopada 2018, 10:19

@stasiu, Lisk.chat zakładka network wiadomość od Rachel tech evangelist

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: 1235674 » wtorek, 13 listopada 2018, 14:24

:shock:
Spoiler:
Obrazek
Obrazek

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: ReksioDomator » wtorek, 13 listopada 2018, 18:33

Dzisiejsza odpowiedzieć na reddit community manager-a Lisk HQ na temat roadmap-u:

Hey, u/Hanzburger.
The 90% was given as a symbol here, I believe. The roadmap itself is at the end phase right now and needs some finishing touches to be presented to the community. As Max previously stated here, the roadmap will be released by the end of the year. Remember that it was a highly advanced process, packed with research done on many aspects of the Lisk Project.

Tekst jest dość prosty ale dla tych co kompletnie nie mają pojęcia o angielskim to w wielkim skrócie tekst mówi że tworzenie roadmap-u jest na ostatniej prostej i ma być wydany do końca roku.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » wtorek, 13 listopada 2018, 18:46

@ReksioDomator, to już wiemy :) A dałbyś linka ? ;)

Dobra, mam



Mamy trzecie miejsce względem aktywności github ostatniego miesiąca

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 13 listopada 2018, 20:58

Już poniżej 10zł, sprzedawać ratować co się da!....

...a potem odkupować 2x drożej po odbiciu!

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: logan » wtorek, 13 listopada 2018, 21:10

Ja dokupiłem trochę jak było 10.20, a tu leci jeszcze bardziej w dół :D

Zawsze jak kupię to spada jeszcze niżej, wiec jak ktoś chce większy spadek to mogę go załatwić :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3481
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » wtorek, 13 listopada 2018, 21:27

logan pisze:Ja dokupiłem trochę jak było 10.20, a tu leci jeszcze bardziej w dół :D

Zawsze jak kupię to spada jeszcze niżej, wiec jak ktoś chce większy spadek to mogę go załatwić :D
Bardzo ciężko jest trafić w dołek, mnie się chyba raz zdarzyło.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: logan » wtorek, 13 listopada 2018, 21:46

Pleasek89 pisze:
logan pisze:Ja dokupiłem trochę jak było 10.20, a tu leci jeszcze bardziej w dół :D

Zawsze jak kupię to spada jeszcze niżej, wiec jak ktoś chce większy spadek to mogę go załatwić :D
Bardzo ciężko jest trafić w dołek, mnie się chyba raz zdarzyło.

W sumie to lepiej kupić troszkę przed dołkiem, niż przegapić i kupić jeszcze drożej.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » środa, 14 listopada 2018, 09:57

logan pisze: Zawsze jak kupię to spada jeszcze niżej, wiec jak ktoś chce większy spadek to mogę go załatwić
Mam podobnie :) możemy połączyć siły i zbić cenę do 2zł :lol:

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » środa, 14 listopada 2018, 10:00

LISK (LSK) będzie notowany na giełdzie COBINHOOD od 16 listopada.

LISK (LSK) will be listed on COBINHOOD Exchange starting November 16.

All deposit, withdrawal and trading functions for LSK/BTC and XTZ/BTC will be available on the exchange upon listing.

zrodlo https://cobinhood.com/announcements/a1d ... X5alkCgjZg


Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 15 listopada 2018, 02:50

Pojawił się kandydat do wydania Core 1.3.0

Czyli - dla tych mniej kumatych - MAMY 1.3.0 W TESTNET !!!! :shock:

https://github.com/LiskHQ/lisk/releases/tag/v1.3.0-rc.0

Jadom jadom świry jadom !!! :P

Dodano po 9 godzinach 12 minutach 13 sekundach:
https://adamant.im/

Wiecie o tym, że ADAMANT jest działającym projektem na Lisku ? :) Jest jego Forkiem :)

Polecam poczytać o projekcie, jego systemie DPOS i głosowaniu w nim. Wszystko w linku wyżej :)

Dodano po 53 minutach 29 sekundach:
Potestowałem trochę, jest to naprawdę przyjemny i co najważniejsze bezpieczny komunikator. Niestety głosowanie na delegatów kosztuje około 10 LSK. Mamy 30 głosów do oddania, a kuje 101 delegatów. Ciekaw jestem jaki jest zwrot z głosowania :) Podobno w Q4 ADAMANT ma wejść na giełdy.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: stasiu » czwartek, 15 listopada 2018, 08:37

lisk hub 1.6 wydany

sporo sie dzieje ostatni w lsk dodanie na nowe gieldy aplikacja szkoda ze rynek jest w tak martwym punktcie

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 15 listopada 2018, 19:52


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: blink » czwartek, 15 listopada 2018, 20:03

[youtube][/youtube]

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » piątek, 16 listopada 2018, 13:01

@1235674,

Odniosę się tutaj, bo szkoda zaśmiecać wątek spekulacji.
Wniosek=delegaci zrzucają nagrody.
Ameryki to Ty nie odkryłeś, tylko, jak zauważam, zupełnie nie rozumiesz istoty delegatów w Lisk. Górnicy tak samo zrzucają BTC, a nawet muszą zrzucać, aby pokryć koszta wydobycia, więc czy za cenę BTC odpowiadają tylko górnicy? :shock:
Przyczyna=źle są wybierani.
Czy wiesz jaką siłę głosu mają wyborcy? Zdajesz sobie z tego sprawę, jaką moc ma Twój głos przy 1K LSK, 10K LSK, 100K LSK ? Nawet, jeśli 90% posiadaczy od 0.1 do 10 000 LSK będzie głosować prawidłowo i z sumieniem to nie zmieni to sytuacji kartelu, który nadal będzie miał mocno scementowany monopol, tak jak się to dzieje od dwóch lat. PROBLEMEM NIE SĄ WYBORCY, A BŁĘDNY KONSENSUS, KTÓRY NIE DAJE MOŻLIWOŚCI OCZEKUJĄCYM KANDYDATOM WSKOCZYĆ W POZYCJĘ KUCIA BEZ WSPARCIA ELITE. A w Twoim poście ewidentnie sugerujesz, że jest to NASZA wina, gdzie tak naprawdę, jeśli nie masz miliona Lisków, to Twój głos ma setne procenta wpływu ! Nawet w kupie wszyscy razem nie zmienimy obecnej sytuacji BEZ ZMIANY KONSENSUSU !

Poza tym, nawet dobrze wybrani delegaci będą robić zrzuty. Jedyne co się zmieni, to procent, który będzie trafiał do wyborców, a Ci z racji, że zarabiają pasywnie, nie będą robić zrzutów, więc podaż spadnie maksymalnie o połowę.
Delegaci zachowują się ogółem (tak założyłem) jak inni ludzie= będą sprzedawać w dołku i trzymać po odbiciu.


I tu się nie do końca zgodzę. Oni będą sprzedawać, ale nie będą robić nie wiadomo jak wielkich zrzutów, bo to zagraża ich pozycji wśród aktywnych ! Jeśli Elite zrzuciłoby wszystko, to nie mogliby forgować Liska. Możesz sobie zresztą wejść w Lisk Explorer i sprawdzić ile, jaki delegat sprzedaje, wszystko jest na tacy, więc Twoje teorie jakoby PRZEZ NAS (głosujących) Lisk spadał, możesz sobie włożyć waść między pośladki.
Grupy takie jak Elite mogą działać jak mafie, w sposób zorganizowany, profesjonalny.
Tak, trzęsą światem i kontrolują cenę Bitcoina. :lol: Skoro są grupą to powinni być zorganizowani.
Popracuj nad IQ jeśli chcesz więcej zrozumieć.
Ciebie też się tyczy ta rada.
Gdy są wybory, rozumiem że nie chodzisz bo masz 1 głos.
Istotna różnica między demokratycznymi wyborami, a głosowaniem w Lisk jest taka, że w wyborach każdy ma taką samą moc głosu, a przy głosowaniu jest to uzależnione od wielkości portfela.
I znowu wychodzi Twój brak kompetencji w tym temacie. Akurat, jeśli chodzi o wybory, to nigdy żadnych nie odpuściłem, głosuję zawszę, od kiedy mam prawa wyborcze. Tak samo z Liskiem, zauważ, że w ostatnim czasie włożyłem najwięcej pracy w to, aby wypromować głosowanie na delegatów, więc jak dobrze wywnioskujesz, sam głosuję i na tym zarabiam oraz zachęcam do tego innych.

A za te minusiki się odwdzięczę :)

Żeby nie było, że jestem gołosłowny.

https://explorer.lisk.io/topAccounts

Lista najbogatszych kont. Posiadacze 19 000 Lisków mają zaledwie 0.02% mocy głosu ;)
Gdzieś była strona z zestawieniem najbogatszych kont, ich ilością i "mocą", podaną w przedziałach względem ilości LSK, np. 0-0.1, 0.2-10 itd., ale jej nie mogę znaleźć.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: 1235674 » piątek, 16 listopada 2018, 14:58

Dla @Harmony
Nie znoszę takich długich postów, bo forum jest mi zbędne. Jeśli masz jakiś problem, to wyślij pw, ale najlepiej zakończmy to ktokolwiek ma racje.
Nie lubię też, gdy w wulgarny, chłopski sposób i publicznie kierujesz się do pojedynczej osoby
Spoiler:
Ameryki to Ty nie odkryłeś, tylko, jak zauważam, zupełnie nie rozumiesz istoty delegatów w Lisk. Górnicy tak samo zrzucają BTC, a nawet muszą zrzucać, aby pokryć koszta wydobycia, więc czy za cenę BTC odpowiadają tylko górnicy? :shock:
Delegaci nie mają kosztów prądu i koparek jak górnicy, więc mogliby rozdawać więcej lsk hodlerom głosującym na nich.
Nie wszyscy rozdają i otrzymują ich za dużo.
Przyczyna=źle są wybierani.


Czy wiesz jaką siłę głosu mają wyborcy? Zdajesz sobie z tego sprawę, jaką moc ma Twój głos przy 1K LSK, 10K LSK, 100K LSK ? Nawet, jeśli 90% posiadaczy od 0.1 do 10 000 LSK będzie głosować prawidłowo i z sumieniem to nie zmieni to sytuacji kartelu, który nadal będzie miał mocno scementowany monopol, tak jak się to dzieje od dwóch lat. PROBLEMEM NIE SĄ WYBORCY, A BŁĘDNY KONSENSUS, KTÓRY NIE DAJE MOŻLIWOŚCI OCZEKUJĄCYM KANDYDATOM WSKOCZYĆ W POZYCJĘ KUCIA BEZ WSPARCIA ELITE. A w Twoim poście ewidentnie sugerujesz, że jest to NASZA wina, gdzie tak naprawdę, jeśli nie masz miliona Lisków, to Twój głos ma setne procenta wpływu ! Nawet w kupie wszyscy razem nie zmienimy obecnej sytuacji BEZ ZMIANY KONSENSUSU !
To forum jest publiczne, nie wiem kto je czyta i piszę do wszystkich, nie wyłącznie do Ciebie. Nie wiem co źle napisałem- przyczyną jest że są źle wybierani gdyż ludzie nie zamierzają decydować kto znajduje się w 101.

Nie założę, że ktoś kto ma +100k lisk tu nie bywa bo tego nie wiem więc piszę do wszystkich. Nie do końca rozumiem, dlaczego ludzie głosują na elite chociaż twierdzą że należy ich wyrzucić.
Tak jakby wyborca głosował na 2 największe partie, bo inne nie mają szans się przebić. Albo lepiej, jakby wyborca popierał partie dzięki której dostanie 500+ (z jego własnych pieniędzy), bo ona ma i tak największe poparcie.

W bessie nie warto głosować na delegatów dla zysku z nagród, bo w ciągu tygodnia na giełdzie możesz zarobić tyle co u nich przez 10 lat. (Warto głosować, ale nie na długo, więc dla bardzo małych zysków- po to by wspierać decentralizacje i nasze zyski z ceny lsk. Mi bardziej pasuje glosować z sumieniem niż dostać nędzne 0.3% lsk wspierając mafie) Dlatego nie warto głosować w bessie na delegatów, gdyż w bessie kupujących brakuje, a część delegatów sprzedaje lsk na bieżąco i pogłębia spadki dzięki naszym głosom. Gdyby dostawali mniej lsk, to spadki byłyby mniejsze - bo hodlerzy nie sprzedają nagród na bieżąco. Uważam, że jeśli wśród delegatów którychś się nie akceptuje, to nie powinno się na nich głosować - obecnie ktoś kto ma 100k lsk głosuje na tych którzy już są w 101, a ktoś kto ma 1k lsk głosuje na tych na których głosuje ten ze 100k. Nie ma w tym logiki bo jest to błędne koło, dlatego jedynym wyjściem jest by każdy głosował zgodnie z sumieniem i to już nie podlega krytyce.
Poza tym, nawet dobrze wybrani delegaci będą robić zrzuty. Jedyne co się zmieni, to procent, który będzie trafiał do wyborców, a Ci z racji, że zarabiają pasywnie, nie będą robić zrzutów, więc podaż spadnie maksymalnie o połowę.
Delegaci zachowują się ogółem (tak założyłem) jak inni ludzie= będą sprzedawać w dołku i trzymać po odbiciu.


I tu się nie do końca zgodzę. Oni będą sprzedawać, ale nie będą robić nie wiadomo jak wielkich zrzutów, bo to zagraża ich pozycji wśród aktywnych ! Jeśli Elite zrzuciłoby wszystko, to nie mogliby forgować Liska.
No właśnie, gdyby dostawali mniej to mieliby mniejszą siłę. Żeby dawali głosującym więcej, muszą czuć presje.
Grupy takie jak Elite mogą działać jak mafie, w sposób zorganizowany, profesjonalny.


Tak, trzęsą światem i kontrolują cenę Bitcoina. :lol: Skoro są grupą to powinni być zorganizowani.
Chodziło mi o to, że mogą oni mogą maksymalizować swoje zyski przez manipulacje. Zbić kurs, by odkupić lsk i mieć więcej głosów. Grupy mają większą władzę.
Gdy są wybory, rozumiem że nie chodzisz bo masz 1 głos.


Istotna różnica między demokratycznymi wyborami, a głosowaniem w Lisk jest taka, że w wyborach każdy ma taką samą moc głosu, a przy głosowaniu jest to uzależnione od wielkości portfela.
Więc uważasz, że błędne koła należy akceptować i nie mam racji? Gdyby elite była poza 101, to myślisz, że Ci z zasobnymi portfelami by na nich głosowali?
I znowu wychodzi Twój brak kompetencji w tym temacie. Akurat, jeśli chodzi o wybory, to nigdy żadnych nie odpuściłem, głosuję zawszę, od kiedy mam prawa wyborcze. Tak samo z Liskiem, zauważ, że w ostatnim czasie włożyłem najwięcej pracy w to, aby wypromować głosowanie na delegatów, więc jak dobrze wywnioskujesz, sam głosuję i na tym zarabiam oraz zachęcam do tego innych.
Brawo, ale jeśli chodzi o wspieranie głosowania na delegatów istnieją pewne wątpliwości:
Przepraszam naprawdę najmocniej :( Wydoję z miernej krowy (Elite) co się da i postaram szczerze, aby spożytkować część zarobku na szczytny i korzystny cel w ekosystemie Lisk. Później, gdy światełko w tunelu zaświeci oczywiście zmienię głosy na zgodne z sumieniem, a nie portfelem :)

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości