LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: smieszny » czwartek, 19 lipca 2018, 14:58

Ja zrobiłem tak samo. Kupiłem trochę drożej niż teraz i przeczekałem górkę. Mogłem mieć 5 razy więcej, lecz mimo wszystko nie żałuję. Od początku zakładałem, że kupuje na long term. Wierzę w projekt. Mam nadzieje, że przyniesie mi jeszcze większy zysk. Po prostu miałem inne założenia i ich się trzymam. Myślenie co by było gdyby jest bez sensu. Jakbym znał głupie 6 cyferek z wczoraj to dziś byłbym milionerem. Czasami wpadnę poczytać forum, ale tylko się dobijam. Pseudo nauczyciele inwestowania chcą uczyć innych, a sami zapominają, że nauczyciel nigdy nie przestaje być uczniem :) Mimo wszystko życzę zdrowia oraz spokoju ducha prawdziwym inwestorom jak i hejterom projektu.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 19 lipca 2018, 16:59

Tak tylko tu zostawię, niech każdy wyciąga wnioski samemu. Nie będę się już bawił w interpretację
Obrazek

Dzisiaj powinna pojawić się informacja o aktualizacjach postępu na blogu (jak to miało miejsce ostatnimi czasy co tydzień w czwartek)
Ostatnio zmieniony piątek, 20 lipca 2018, 10:12 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Yoda » czwartek, 19 lipca 2018, 17:17

ReksioDomator pisze:Pytanie z innej beczki. Wszędzie podają że na trzymaniu liska i głosowaniu na delegatów można uzyskać ok 11%. U mnie wychodzi max ok 8 % a głosuje na delegatów z pierwszej setki plus delegat hirish żeby mieć cała grupę gtd. Jak to u Was wychodzi?
Forguję Liski od początku czerwca zeszłego roku i w tym czasie kapitał powiększył się o około 15% (licząc stosunek uforgowanych lisków do lisków kupionych). Jednak szacunek jest obarczony pewnym błędem, bo baza powiększała się o parę procent w lipcu, sierpniu i listopadzie (dokupowywałem na dołkach). Dodatkowo w zeszłym roku było 5 lisków za blok.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: ReksioDomator » czwartek, 19 lipca 2018, 18:13

Forguje Liski od początku czerwca zeszłego roku i w tym czasie kapitał powiększył się o około 15% (licząc stosunek uforgowanych lisków do lisków kupionych). Jednak szacunek jest obarczony pewnym błędem, bo baza powiększała się o parę procent w lipcu, sierpniu i listopadzie (dokupowywałem na dołkach). Dodatkowo w zeszłym roku było 5 lisków za blok.
Ok to duża różnica. A jak głosujesz ? Na pierwszych 101 delegatów? Ja obliczam średni dochód na podstawie tej strony

https://dpostools.com/LISK

i z niej wychodzi mi ok. 8%.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 19 lipca 2018, 18:49


Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: atari1999 » czwartek, 19 lipca 2018, 19:19

Ogólnie przy bitku na tym poziomie to alty śpią, brak reakcji, lisk poniżej 20zł znów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 19 lipca 2018, 19:25

Bitcoin po 6700$, Lisk 19,50 zł
Bitcoin po 7400$, Lisk po 19,86zł

że co

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: atari1999 » czwartek, 19 lipca 2018, 19:28

Jak BTC był po 6800$ to LSK był po ok 22.50zł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 19 lipca 2018, 19:33

A na początku lutego jak Bitcoin zahaczył o 6k to Lisk był chwilowo po 37 zł.

Widzę, że antycypacja przed Core jest ogromna ;)

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: masofcer » czwartek, 19 lipca 2018, 19:45

tutaj słowo "core" przestalo robic wrazenie juz po lutowej konfie ten etap jest juz za nami, teraz liczy sie nie tyle wydanie kolejnych wersji beta , ,alfa itp. poszczegolnych skladowych pakietu SDK ale jego wprowadzenie w życie i zakładana użyteczność...

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 19 lipca 2018, 19:47

@masofcer, dokładnie tak jak mówisz. Pod Core to się ludzie ladowali już w lutym i grudniu stąd teraz brak jest pompek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » czwartek, 19 lipca 2018, 20:12

jestem ciekaw jak to sie dalej potoczy, tylko 8 coinow z 100 mialo od wczoraj + reszta zjechala mimo ciaglego podchodzenia btc w gore :?

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Don8000 » czwartek, 19 lipca 2018, 22:05

Pleasek89 pisze: Bitcoin po 6700$, Lisk 19,50 zł
Bitcoin po 7400$, Lisk po 19,86zł

że co
Bo lisk jest napompowany, przed ostatnimi spadkami uchronił go sztuczny skup na 100BTC, inaczej kosztowałby z 12-15 zł.

No i z zakupami ciężko. Po pamiętnej bańce spekulacyjnej przed konferencją i relaunchu, który okazał się przejęzyczeniem ( :D ) Kordka całkiem niezła opinia liska legła w gruzach :D

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: cumc » czwartek, 19 lipca 2018, 23:12

atari1999 pisze: Ogólnie przy bitku na tym poziomie to alty śpią, brak reakcji, lisk poniżej 20zł znów.
Bitcoin idzie do góry, a alty na czerwono, ale troche drażni, że kiedy inne alty maja po -1, -2% to pieprzony lisk ma -8%, a taki Game nawet -10%. Dlaczego na bitbayu są same shitcoiny ???

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Yoda » czwartek, 19 lipca 2018, 23:36

ReksioDomator pisze: Ok to duża różnica. A jak głosujesz ? Na pierwszych 101 delegatów? Ja obliczam średni dochód na podstawie tej strony

https://dpostools.com/LISK

i z niej wychodzi mi ok. 8%.
Z tej strony mam podobne szacunki. Jednak faktyczna ilość dostawanych Lisków jest nieco wyższa. Korzystam z Vote Managera na stronie lisk.builders:

https://lisk.builders/votemanager/

Tam zaznaczasz Vote Wizard i opcję Maximum Payout (100% earnings). Warto przynajmniej raz na miesiąc sprawdzać, czy nasze głosy pozostają optymalne i nie nadszedł czas na modyfikację tych głosów.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: fon1222 » czwartek, 19 lipca 2018, 23:41

Dopóki ekipa liska nie zlikwiduje przymusu głosowania na wszystkich członków grupy i nie umożliwi zostania delegatem komuś z zewnątrz- moim zdaniem nie ma szans na zatrzymanie spadków. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie jaki jest sens inwestowania w monetę która może kopać za grosze tylko z góry określona grupa ludzi? Gdzie jest decentralizacja i wszystkie te piekne idee dla społeczności lisk o których tak chętnie opowiada kordek? Dla btc teoretycznie najniższa cena za którą opłaca się go kupować jest koszt wydobycia bitcoina. Jaka jest minimalna cena w przypadku liska? Minimalny koszt wykopania dzisiaj jednego btc to okolo 5800 USD - a jednego liska- ktoś zna może ta kwotę?

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » piątek, 20 lipca 2018, 00:11

Fon dobry temat, ktos z wiedza potrzebny chetnie sie dowiem.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: fon1222 » piątek, 20 lipca 2018, 00:50

Odpowiedz na pytanie ile w złotówkach wynosi dziś koszt wydobycia jednego liska na pewno znają delegaci (są na tym forum). Ja obstawiam że jest on sporo niższy niż historyczna minimalna cena po jakiej można było kupić liska na giełdzie (to nie btc-tu trudność się nie zmienia). Dokładnej ceny sam jestem bardzo ciekaw. Byłem zdecydowanie entuzjastą liska. Bardzo bym chciał żeby ktos obalił to co napisałem o Lisku i braku finansowego sensu w jego posiadaniu. Projekt naprawdę mi się podoba . Niestety obawiam się że to nie ma już znaczenia. Przynajmniej do momentu do kiedy będą w grze takie pomysły jak ma Elite. Na teraz opłaca im się sprzedawać po dowolnej cenie która pojawi się na kupnie. W końcu skoro mogą kopać liski w nieskończoność (tu nie ma limitu wykopanych monet) i tylko oni będą mogli je kopac (zawsze) więc cena obecna ich nie interesuje. Najwyżej drozej sprzedadzą (o ile to będzie możliwe) liski które kiedyś wykopią. Teraz interesuje ich tylko systematyczna wymiana liska na coś co ma rzeczywista wartość juz dziś np USD. Ogólnie gdy czytam na redit komentarze marketingowe o tym jaki rozwój liska jest ekscytujący i jak każdy dzień powinnien wzbudzać u jego holderow radość i dumę to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Według mnie każdy dzień utrzymywania takiej sytuacji z DPoS to zwykła kpina z jego posiadaczy. I kolejna opowieść kordka what is lisk tego nie zmieni.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Don8000 » piątek, 20 lipca 2018, 01:46

fon1222 pisze: Odpowiedz na pytanie ile w złotówkach wynosi dziś koszt wydobycia jednego liska na pewno znają delegaci (są na tym forum). Ja obstawiam że jest on sporo niższy niż historyczna minimalna cena po jakiej można było kupić liska na giełdzie (to nie btc-tu trudność się nie zmienia). Dokładnej ceny sam jestem bardzo ciekaw. Byłem zdecydowanie entuzjastą liska. Bardzo bym chciał żeby ktos obalił to co napisałem o Lisku i braku finansowego sensu w jego posiadaniu. Projekt naprawdę mi się podoba . Niestety obawiam się że to nie ma już znaczenia. Przynajmniej do momentu do kiedy będą w grze takie pomysły jak ma Elite. Na teraz opłaca im się sprzedawać po dowolnej cenie która pojawi się na kupnie. W końcu skoro mogą kopać liski w nieskończoność (tu nie ma limitu wykopanych monet) i tylko oni będą mogli je kopac (zawsze) więc cena obecna ich nie interesuje. Najwyżej drozej sprzedadzą (o ile to będzie możliwe) liski które kiedyś wykopią. Teraz interesuje ich tylko systematyczna wymiana liska na coś co ma rzeczywista wartość juz dziś np USD. Ogólnie gdy czytam na redit komentarze marketingowe o tym jaki rozwój liska jest ekscytujący i jak każdy dzień powinnien wzbudzać u jego holderow radość i dumę to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Według mnie każdy dzień utrzymywania takiej sytuacji z DPoS to zwykła kpina z jego posiadaczy. I kolejna opowieść kordka what is lisk tego nie zmieni.
Piramidy finansowe działają w podobny sposób.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » piątek, 20 lipca 2018, 08:19

@fon1222, @Don8000, teoretycznie wiekszosc tych nowszych dziala na zasadzie piramidy, jezeli nie jest sie w scislej czolowce przy poczatku projektu to pozostaje trading, bo 3manie sie za wszelka cene dla mnie nie ma sensu, tak samo jak inwestowanie swoich srodkow w 1 tylko rzecz (np akcje 1 tylko firmy, albo tylko w zloto).

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości