LISK - swobodna dyskusja

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » czwartek, 24 maja 2018, 18:08

Macbak2 twoj pomysl jest super ale cena nawet by nie pierła.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » czwartek, 24 maja 2018, 18:15

Sprawdźmy to :D

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: nolife » czwartek, 24 maja 2018, 18:22

Moim zdaniem trzeba zniszczyć hegemonia BTC, bo przez niego wartościowe projekty nigdy nie będą miały szansy na przebicie życzę mu zeby taki shit coin jak xrp go przebił kiedyś jak ma być tak jak jest.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 24 maja 2018, 18:25

Samo ustawienie sprzedaży nic by nam nie dało, trzeba by było zjeść wszystkie ścianki prowadzące do 100zl. Poza tym cena skoczy tylko na BB, po czym skoleruje z resztą giełd. Chyba że jakoś inaczej to widzisz.

Nolife, dobrze gadasz, BTC to cichy wróg dobrych altów

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » czwartek, 24 maja 2018, 18:41

Niech po prostu wszyscy, którzy to przeczytają i mają ustawioną sprzedaż usuną swoje oferty i wystawią kilka ofert po 100 i więcej :) Część ludzi się zorientuje patrząc na inne giełdy, ale część nie i zacznie skupywać szybko po ponad 100 zł (zanim będzie to the moon :D)

A my ściankę zdejmiemy w poniedziałek i ustawimy znowu mniejszą cenę tym razem zakupu :D

Jak wszyscy usuniemy oferty aktualnej sprzedaży po 33 zł, to sami zdejmiemy te aktualne ścianki i zastąpimy je ściankami 100+ :)

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: nolife » czwartek, 24 maja 2018, 18:52

Tak może Satoshi Nakamoto nie zdawał sobie sprawy z tego, że BTC osiągnie kiedyś taka hegemonia, że w pewnym momencie lepiej będzie gdby umarł i odszedł w zapomnienie z honorami jak zasłużony bohater (niż żył i stawał się tym z czym zamierzał walczyć w konsekwencje osiągnął cel odwrotny od zamierzonego), a może najzwyczajniej satoshi nawet nie śnił, że BTC przekroczy bramy dark webu.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 24 maja 2018, 19:13

Macbak2, jak masz kilkadziesiąt milionów złotych zeby zjeść wszystkie oferty do tych 100zl to Twój plan może i miałby sens. Co da teraz ustawienie zleceń sprzedaży na 100zl, skoro czekalyby one w orderbooku dopóki kurs by nie podskoczył? Poza tym kto naiwny kupowałby po 100zl jeśli wszędzie indziej kurs byłby 3 krotnie mniejszy ?

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » czwartek, 24 maja 2018, 19:50

@Harmony, nie mam kilkadziesiąt milionów, ale jak zdejmiemy z BitBay oferty za 33-36, które sami tworzymy (a jest nas sporo polaków na tej giełdzie) i zastąpimy ofertami 100+, to nie będą mieli innego wyjścia jak kupić za wyższą cenę (lub nie kupować).
Kto kupi? A no ten, kto siedzi tylko na BitBay i nie śledzi kursu na innych giełdach :) Taki eksperyment do poniedziałku :) Ustawiamy, robimy sobie kilka dni odpoczynku od tradeowania, a w poniedziałek patrzymy jakie są tego efekty i wracamy do zabawy. Może chociaż trochę podniesiemy kurs :)

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » czwartek, 24 maja 2018, 19:57

Tak, ale weź pod uwagę, że od 36 zł do 99 też istnieją oferty, nie wspominając już o tych ukrytych. Trzeba by było zjeść je wszystkie ;) Po czym ustawilibysmy sprzedaż na 100, a jakiś grubcio dałby ofertę sporo mniejsza i cały misterny plan poszedłby w...iadomo gdzie. Miałoby to sens na BB przy innych walutach jak dolar czy euro albo choćby w parze do BTC, gdzie jest dużo mniejszy obrót i dużo mniej ścianek do zjedzenia ;)

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: masofcer » czwartek, 24 maja 2018, 20:40

ciekawe jakby zachowaly sie gieldowe boty (te boty co stawiaja ciągle scianki po 3k-4k liskow) jakbysmy wycofali wszystkie swoje oferty tak do 50zł :) moze by wystawili scianke bay na 49zł :)

oczywyscie rozwazanie czysto teoretyczne...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » piątek, 25 maja 2018, 08:29

Harmony pisze:
Spoiler:
.................

Hamas, alkohol to nie najlepszy doradca finansowy :D
https://github.com/LiskHQ/lisk/releases ... 0.0-beta.7

Beta 7 zakończone ;)
dlatego nie pije zbyt czesto, bo malo nie lubie, a duzo mi nie wolno :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » piątek, 25 maja 2018, 17:19

@Macbak2,
$409 472 - to jest wolumen na lisku na bitbayu.
$12 685 500 - to jest dzienny wolumen na lisku na świecie.

Zakładam (optymistycznie), że ten wątek śledzi co czwarty aktywny bitbayowiec. Czyli 100k obrotu.
I tym chcesz zrobić pump and dump na lisku?

Zmień dilera :P

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » piątek, 25 maja 2018, 21:18

No dobra, niech Wam będzie, ale ciekawy jestem takiego eksperymentu w praktyce, o ile moglibyśmy podnieść kurs taką akcją? :D

- Nagłe wycofanie zleceń sprzedaży 33-50 zł
- Nagłe ustawienie nowych powyżej 100 zł
- Część osób nie wie co się dzieje, co to za pompa i szybko kupują (bo lecimy w kosmos :D)
- Część się orientuje i szybko kupuje na innej giełdzie, żeby zrobić arbitraż 3 razy drożej na BitBay
- Kolejni zaczynają wycofywać zlecenia pomiędzy 60-100 zł, w między czasie booty szaleją :D

Ciekawie, ciekawie, jak by użytkownicy forum bitcoin.pl takie jaja sobie zrobili na BB :D

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » piątek, 25 maja 2018, 21:36

Macbak2 To co ty piszesz to jest jakies w ogole niedorzeczne, nie chce Cie obrazac ani nic w tym stylu ale nie wiem jak mozna na takie cos wpasc. To moze inaczej powiedz ile masz Liskow ? I bedzie mozna juz odpowiedziec na twoje watpliwosci

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Macbak2 » piątek, 25 maja 2018, 21:53

Ok, dobra niech Wam będzie, nie było tematu, mam 72 :D

Mam tylko takie jedno pytanie do Was. Skoro według Was nawet całe forum Lisk tu zebrane nie jest w stanie podnieść ceny na jednej giełdzie, to ile osób miałoby to zrobić i z jakim kapitałem?
Lub ile osób musiałoby zostać przekonanych do usunięcia swoich ofert i zastąpienia ich wyższymi, żeby ten kurs wzrósł znacząco?
Ostatnio zmieniony sobota, 26 maja 2018, 05:01 przez Macbak2, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Hamas » piątek, 25 maja 2018, 22:00

Macbak2 pisze:Ok, dobra niech Wam będzie, nie było tematu, mam 72 :D
yeb z dzidy :mrgreen:

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » piątek, 25 maja 2018, 22:02

To przy twoich 72 liskach i moich 200 i nie wiem moze Hamasa 1000 bitabay nawet nie spojrzy na te oferty a mowic o jakiejkolwiek zmianie kursu cos ty koleszko :) wtf

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: adam.krakus » sobota, 26 maja 2018, 13:23

Macbak2 pisze: Mam tylko takie jedno pytanie do Was. Skoro według Was nawet całe forum Lisk tu zebrane nie jest w stanie podnieść ceny na jednej giełdzie, to ile osób miałoby to zrobić i z jakim kapitałem?
Wg mnie ponad połowa całej kapitalizacji LSK. Tak na szybko - większość rządzi :)
Macbak2 pisze:... ile osób musiałoby zostać przekonanych do usunięcia swoich ofert i zastąpienia ich wyższymi, żeby ten kurs wzrósł znacząco?
To jest nieistotne. Ważne ile osób wyżej kupi (wtedy realnie kurs wzrośnie, bo do póki nie będzie przynajmniej jednej stransakcji to kurs nie drgnie nawet).

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: Harmony » sobota, 26 maja 2018, 14:39

Chłopaki, starczy już tego bujania w obłokach, zajmijmy się konkretnymi sprawami.

Z konkretnych informacji



Jesteśmy na drugim miejscu, jeśli chodzi o aktywność na GitHubie, według kwietniowego audytu.

Oraz dla najbardziej zaangażowanych posiadaczy Liska, którym zależy na cenie, polecam zagłosować, abyśmy dostali się na kolejną giełdę

https://shardax.com/listing/coin.php?coin=Lisk

Jak zagłosować? Koło logo Liska jest taka strzałeczka z liczbą poniżej (obecnie 47), na to klikamy. Jeśli ktoś jest na grupach na FB to wrzućcie tam również informację. Wiadomo im więcej głosów tym większa szansa, że dostaniemy się na nową giełdę, a jak dostaniemy się na nową giełdę to wiadomo co wtedy będzie się działo :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - swobodna dyskusja

Postautor: benq » sobota, 26 maja 2018, 18:55

adam.krakus pisze: Macbak2 pisze:
Przejdź do cytowanego posta Mam tylko takie jedno pytanie do Was. Skoro według Was nawet całe forum Lisk tu zebrane nie jest w stanie podnieść ceny na jednej giełdzie, to ile osób miałoby to zrobić i z jakim kapitałem?

Wg mnie ponad połowa całej kapitalizacji LSK. Tak na szybko - większość rządzi
Panie, teraz żeś poleciał w drugą stronę, ze skrajności w skrajność.
Połowa kapitalizacji liska to prawie pół miliarda dolarów. Gdyby taka suma była potrzebna na jednej giełdzie, żeby pchnąć kurs, to spekulacja by umarła, nie istniała zupełnie.
Jeden chce pompować 70 liskami, a drugi pół miliarda dolarów, no nieźle ten wątek odpłynął. :ugeek:

10% monet odpada, bo jest w rękach twórców.
Spokojnie myślę, że 25 % jest w rękach nie-traderów. Ludzi, którzy zainwestowali na ultra long term i nie sprzedają ani nie kupują obecnie.
Kolejne 25 % można założyć nie czuwa na giełdzie non stop i nie każdy wzrost ceny o 5/10/20 % wywoła u nich jakąkolwiek reakcję BUY/SELL.

Zostaje jakieś 35 % tokenów czyli $350,000,000 (w zaokrągleniu, cena $10).
Podzielmy to na 13 giełd (bo dopiero 13 miejsce zajmuje Bitbay pod względem wolumenu).
Wychodzi po $26,000,000 na giełdę.
Spokojnie 1/10 tej sumy, czyli $2,6 mln powinna lekko ruszyć kursem na jednej konkretnej giełdzie.
Jeżeli założymy, że boty zwariują, albo zostanie zablokowana możliwość wpłat/wypłat liska z tej giełdy, więc odpada nam arbitraż, to cena może faktycznie zostać mocno wyśrubowana - co już wielokrotnie się zdarzało na różnych walutach.


Można też spojrzeć na zagadnienie tylko od strony wolumenu.
Bywały momenty, kiedy wolumen na lisku przekraczał $200 mln.
Jednak ostatnie 3 miesiące raczej trzyma się zakresu $10-50 mln dziennie.
Zakładając 10% jako niezbędne do mocnego spompowania i ruszenia innych elementów układanki do gry, to $1-5 mln dolarów wydaje się niezbędnym minimum, aby cokolwiek na bitbayu i lisku poruszyć - oczywiście na chwilę.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości