Korzystanie z giełdy BitBay

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystanie z giełdy BitBay

Postautor: Williusz » niedziela, 28 stycznia 2018, 18:19

Witam, chcę dokonać zakupu na giełdzie BitBay.pl , ale nie do końca rozumiem systemu prowizji czy ktoś mógłby mi na przykładzie wyjaśnić ile muszę ponieść opłat podatkowych od momentu wpłaty pln, przez kupno i sprzedaż LSK i wypłatę pln. Dzięki za pomoc. Szukałem odpowiedzi w necie ale nie natrafiłem na klarowne wyjaśnienie. Np. prowizja przy wypłacie cyfrowych walut LSK: 0.2 - nie mam pojęcia o co chodzi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystanie z giełdy BitBay

Postautor: dawid1432 » niedziela, 28 stycznia 2018, 18:43

0.2 LSK = 3.76 EUR taka jest prowizja za wysłanie na inną giełdę lub portfel l, najtaniej jest wysyłać LTC Jeżeli chodzi o wpłatę to nic nie płacisz. kupno i sprzedaż LSK 0,43 % kwoty zależy od wartość obrotu w dowolnej walucie

tutaj masz tabele prowizji https://bitbay.net/pl/tabela-oplat

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystanie z giełdy BitBay

Postautor: LiskPoland.pl » niedziela, 28 stycznia 2018, 18:55

Koszt 0.2 LSK wynika z faktu, że Bitbay trzyma wszystkie LSK na jednym koncie, i jak robisz dyspozycję na wypłatę na portfel będący pod twoją kontrolą, najpierw środki są przelewane z głównego konta BB na subkonto przypisane do twojego użytkownika a potem dopiero na konto będące pod twoją kontrolą, dlatego jest 2x 0.1 LSK opłaty. BB zarabia tylko na prowizjach przy operacjach.

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystanie z giełdy BitBay

Postautor: Daytrader » niedziela, 28 stycznia 2018, 19:29

Ogólnie opłata za przelewy liska jest bardzo duża. Procentowo koszt przelewu w BTC to taniocha w porównaniu do LSK:)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystanie z giełdy BitBay

Postautor: LiskPoland.pl » niedziela, 28 stycznia 2018, 19:55

Daytrader pisze:Ogólnie opłata za przelewy liska jest bardzo duża. Procentowo koszt przelewu w BTC to taniocha w porównaniu do LSK:)
Bo kiedyś LSK nie był tyle warty ;)

Za jakiś czas wprowadzą dynami fee (dynamiczne opłaty i będzie taniej i ruch się zwiększy).

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystanie z giełdy BitBay

Postautor: emdecha » niedziela, 28 stycznia 2018, 20:02

@LiskPoland.pl, jakiś spodziewany termin? Możesz coś napisać o tym więcej? 8-)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystanie z giełdy BitBay

Postautor: Williusz » niedziela, 28 stycznia 2018, 21:16

Czyli rozumiem, że po kupnie LSK i przelaniu ich do portfela, niezależnie od ich ilości ponoszę jednorazową opłatę w wysokości 0,2 LSK. A jak chcę wrócić z krypto na giełdę (aby sprzedać) to opłaty już nie ma. Natomiast po ewentualnej sprzedaży koszt przelewu pln na moje prywatne konto poza giełdą, lub ich wpłata na przechowanie w portfelu BitBay to koszt 4 pln. Czy po kupnie LSK automatycznie muszą być przeniesione do portfela. Dzięki za odpowiedzi.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Korzystanie z giełdy BitBay

Postautor: SidLeniwiec » wtorek, 30 stycznia 2018, 21:16

Williusz pisze: Czyli rozumiem, że po kupnie LSK i przelaniu ich do portfela, niezależnie od ich ilości ponoszę jednorazową opłatę w wysokości 0,2 LSK. A jak chcę wrócić z krypto na giełdę (aby sprzedać) to opłaty już nie ma. Natomiast po ewentualnej sprzedaży koszt przelewu pln na moje prywatne konto poza giełdą, lub ich wpłata na przechowanie w portfelu BitBay to koszt 4 pln. Czy po kupnie LSK automatycznie muszą być przeniesione do portfela. Dzięki za odpowiedzi.
Nie muszą być automatycznie przeniesione. Powiem więcej - w ogóle nie muszą. Chodzi tutaj o kwestie tego kto je ma. Jeśli trzymasz na giełdzie jakiejkolwiek to pieniądze tak na prawdę nie są Twoje bo gdy ktoś np się włamie i wyczyści Ci konto albo giełda upadnie albo jeszcze coś innego to tracisz je. W dodatku gdy np. giełda ma awarię a Ty nagle chciałbyś je wypłacić to też nie możesz więc wtedy jesteś od nich uzależniony. Po to właśnie przelewa się na swój prywatny portfel w przypadku liska to lisk nano. Masz wtedy dostęp do nich 24h i tylko ty masz do nich hasło (dwanaście wyrazów angielskich) i przelewasz je gdzie chcesz i kiedy chcesz. Koszt takiego przelewu to 0,1 LSK bo tyle kosztuje transakcja. Ale 0,1 LSK jest TYLKO przelewu Z PORTFELA Twojego na lisk nano w inne miejsce. W sytuacji gdy chcesz przelać z giełdy na portfel to ta wartość wzrasta x2 i dlatego z giełdy na portfel lisk nano kosztuje 0,2 LSK a z portfela na giełdę 0,1 LSK :)
Cała reszta opłat jest opisana na BitBay jak pogrzebiesz to znajdziesz :P

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości