Sprzdałam kryptowalutę męża a ona podrożała [tru story]

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzdałam kryptowalutę męża a ona podrożała [tru story]

Postautor: SylwiaK » wtorek, 9 stycznia 2018, 02:48

Szanowni Państwo,

zwracam się do was o pomoc i poradę. Czy istnieje chociaż cień szansy na cofnięcie transakcji która była wykonana w sierpniu?
W skrócie mój problem wynika przez moją głupotę. Mój narzeczony kupił w wakacje tą kryptowalutę Lisk. Wydał na to wszystkie pieniądze które odkładaliśmy na wesele ponad 15 tysięcy złotych. Ja ją sprzedałam nic mu nie mówiąc bo jej cena spadła w pewnym momencie o ponad połowę z obawy, że wszystko stracimy. On później nic nie mówił o tych liskach i o sprawie zapomniałam. Dzisiaj dzwonił do mnie, że te liski bardzo dużo podrożały. Chciał żebym przesłała mu login i hasło z jego notesu ale, że jesteśmy po przeprowadzkach to powiedziałam, że nie znajdę teraz jego notesu. Za 3 tygodnie wraca z kontraktu z zagranicy i nie utrzymam tego dalej w tajemnicy.
Bardzo bym prosiła o zachowanie zgryźliwych komentarzy dla siebie tylko jakąś poradę. W marcu mamy brać ślub a ja w dodatku jestem w ciąży. NIestety kiedyś też chciałam być mądrzejsza od niego i też straciłam dużo pieniędzy. Obawiam się, że przez moją głupotę mogę stracić więcej niż te cholerne pieniądze. Mam cały czas te pieniądze ze sprzedaży tych lisków. Czy jest chociaż jakiś cień szansy na ich odzyskanie?

Sylwia

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: bl4ck » wtorek, 9 stycznia 2018, 02:55

...sprzedałaś je więc jak cofnąć?!... tutaj niczego nie można cofnąć...

czyli tak na oko z 15 tys na dzień dzisiejszy byłoby 150 tys... szykuj dupsko bo będzie bolało :evil:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0.001 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: Rumcajs » wtorek, 9 stycznia 2018, 05:02

@SylwiaK,

Dlatego kobiety nie powinny się wtrącać w sprawy finansowe swoich facetów ani się kobietom nie daje swoich kart kredytowych to prawda znana wszystkim od stuleci.
Jak Bl4ck napisał, szykuj dupsko bo będzie bolało, gosc miał 15 000 w liskach teraz byłyby warte 150 000 pln i myśli że je ma a Ty jak niby to chcesz cofnąć skoro pieniądze masz w ręce a sprzedaż była w sierpniu ? Masz paragon ? to może jako reklamacje pójdziesz na giełdę że chcesz oddać bo zdrożało a Ty sprzedałas ... (ironia jakbyś nie zrozumiała).
Głupota kobiet jest przerażająca, czasami wolałbym być gejem. To nie może być prawda to chyba jakiś troll napisał tego posta żeby ludzi wkręcić.
Tak jak na wnuczka to jakis troll wysmarował posta żeby może ktoś sam "wpadł na pomysł" urządzić tu zbiórkę kasy na brakujące 150 000pln bo to tylko 3 BTC a moze dobzi samarytanie sami napiszą ci prywatne wiadomosci ile to mogą Ci wysłać żeby się złożyć.
Nie wierze w to po prostu i ostrzegam naiwnych przed wysyłaniem nowo zarejestrowanej osobie z 1 postem jakichkolwiek cryptowalut.
A ja nie znam litości nad głupotą kobiet bo wiele razy odczułem ją na własnej skórze i tym bardziej nic bym nie wysłał nawet złamanej złotówki.
PS. Ale przynajmniej sprawdzisz czy jest pewny tego ślubu, jak cie kocha to tylko zaciśnie zęby i nic nie powie żeby cie nie stresować w tej sytuacji (przynajmniej ja bym tak zrobił) jeśli to prawda w ogóle co pisałaś, to chyba ważniejsze mieć pewność niż jak sama napisałaś jakieś cholerne pieniądze, więc nie powinnaś się martwić w takim razie i mu to po prostu powiedz.

PS. mozecie mnie minusować jak ktoś ma ochotę bo widziałem tu paru obrońców kobiet to pewnie zaraz się rzucą mnie rozszarpać ale to faktów nie zmieni i pogodzcie się z tym że faceci mają przewagę intelektualną nad kobietami a kobiety mają na dodatek całkowicie inny sposób myślenia którego nie rozumiemy, mówią niby po polsku ale potem sie okazuje że "nie to miałam na myśli" ale co juz miały na myśli to c****j wie.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 9 stycznia 2018, 07:28

@Rumcajs, mógłbyś uzupełnić wykropkowane pole poniżej?

Kobieta - ratowała kasę, która jeszcze pozostała i która będzie potrzebna - ocena: głupia.
Mężczyzna - wszedł za wszystkie oszczędności w wysoko ryzykowny, spekulacyjny interes - ocena: .....................

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: Rumcajs » wtorek, 9 stycznia 2018, 07:36

@The Real McCoin,

Jak sie nie zna na crypto to sie nie sprzedaje czegoś za połowe ceny bo spadło.
Mi wiele razy spadało coś o 50% trzymałem i po paru miesiacach jeszcze zyskałem na ++ jakbym chcial za kazdym razem sprzedawać bo coś spadło to bym już nic nie miał. Poza tym wypowiedziałem się też odnośnie samego pytania - Czy można cofnąć transakcję giełdową mając pieniądze już w domu lub na koncie w banku. Samo to pytanie świadczy o (ironia) bardzo wysokiej inteligencji i wiedzy tej pani która na własną rękę postanowiła sprzedać za 50% spadającego coina a gosc teraz już liczy pieniądze ile z niego ma. W ogóle w tej sytuacji to powinna nawet jesli zdecydowała sprzedać powiedzieć mu to od razu po tym to by teraz nie liczył zysków z niego po pół roku. Oczywiście zakładając że ten post to nie czyjś zwykły trolling lub próba naciągniecia na kase.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: SylwiaK » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:13

Rumcajs

Ja nie proszę nikogo o pieniądze tylko o informacje. To, że się nie znam akurat na kryptowalutach to nie znaczy, że możesz mnie mieszać z błotem. W jednym jednym muszę się z Tobą zgodzi....powinnam powiedzieć jemu odrazu. Nie wiem na jakich zasadach działają te kryptowaluty. Mną kierował zwykły lęk przed stratą pieniędzy które odkładaliśmy na konkretny cel. On ze mną też tego nie konsultował tylko postawił mnie przed faktem dokonanym.
Nie wiem czy masz żonę lub jakąś partnerkę ale empatia nie jest Ci tak dobrze znanym pojęciem jak ironia. Czy Ty wiesz wszystko o wszystkim? Ja nie i dlatego pytam. Szukam chociaż cienia szansy na uratowanie sytuacji. To nie jest post w stylu "mam chorom curke" tylko zwracam się z pytaniem do ludzi którzy się tym interesują i mają większą wiedzę niż ja.
A jeśli uważasz, że poziom wiedzy o kryptowalutacj jest wyznacznikiem inteligencji człowieka to mogę Ci tylko pogratulować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: Rumcajs » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:26

@SylwiaK,
SylwiaK pisze: Rumcajs
A jeśli uważasz, że poziom wiedzy o kryptowalutacj jest wyznacznikiem inteligencji człowieka to mogę Ci tylko pogratulować.
Nie nie jest ale siedze na tym forum 2 lata i widziałem na oczy tylko 3 osoby które pisały jako kobiety na tysiące piszących osób. Samo to chyba o czymś świadczy.
A jak sama przyznałaś się że się nie znasz na kryptowalutach to po cholere to ruszałaś w ogóle ? To była inwestycja na dłuższy czas bo platforma się rozwijała, był taki okres że po wejsciu na giełdy cena sporo spadła ale jak się nie kupiło na szybki zysk w tydzień to miało na celu leżeć kilka miesięcy czy rok aż cena wzrośnie. I wzrosła a on najwyraźniej wiedział co robi kupując Liska (chociaż były inne dobre typy).
Chociaż to nie fair z jego strony że całe wasze pieniądze włożył bez skonsultowania tego z tobą jeśli były wspólne, do tego jeśli tylko Liska kupił to ryzykował kupując tylko 1 kryptowalute, normalnie się kupuje kilka różnych własnie dla takich sytuacji gdyby jakaś spadła o 50% to inne moze wzrosną o 50% i pokrywają wtedy stratę (chyba że też kupił inne a o tym nie wspomniałaś).
Ale wracając do meritum bo to nie miejsce na rozstrząsanie czyichś spraw osobistych: TEGO SIE NIE DA COFNĄĆ.
To nie sklep że jest jakiś czas na zwrot towaru, to giełda tam się handluje w czasie rzeczywistym i transakcji nie da się cofnąc.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: yarooo » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:27

Sylwia,

WEDŁUG MNIE: pierwsze co, to powiedz mu to, co napisałaś w pierwszym poście - że zrobiłaś to z obawy o waszą przyszłość. Kłamstwem, czy zatajaniem prawdy daleko zajeżdżają tylko ci, którzy to potrafią. Też robiłem w portki, gdy kurs zjechał kiedyś o 50%, bo kupiłem na FOMO (w momencie, gdy było bardzo drogo), ale nie sprzedałem. Jakimś wyjściem może być ponowne zainwestowanie teraz, jeszcze przed rebrandingiem Liska (w skrócie wydarzenie, które powinno wywindować cenę w górę) i sprzedać z zyskiem, ale zaznaczam, że to tylko mój pomysł i proszę nie traktuj go jako poradę inwestycyjną. Przede wszystkim musicie naradzić się wspólnie (skoro macie zostać parą na resztę życia).

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: S.O.S » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:39

@SylwiaK, zastanów się czy jak by np. narzeczony zostawił w garażu swój ukochany samochód, w czasie jak był na kontrakcie ty byś go sprzedała ca ułamek wartości nie znając się na samochodach. Teraz on przyjechałby i stwierdził, że ma kupca na tej swój ukochany samochód za 15x tyle ile ty dostałaś. Masz bardzo podobną sytuację i pytasz tu na forum czy można to jakoś odkręcić. Odpowiedź jest krótka: Nie, nie można tego odkręcić.
Powiedz mu prawdę i pogódźcie się ze stratą. Przełożycie wesele, bo pewnie trochę potrwa, zanim wybaczy, ale jak kocha to wybaczy. Chyba, że chcesz iść w zaparte i do końca twierdzić, że np. notes zgubiony, ale wtedy nie wróżę wam świetlanej przyszłości.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: bl4ck » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:45

:evil: :evil: :evil: jest jeszcze szansa zainwestować w inne krypto :idea: :idea: :idea:

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: S.O.S » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:50

@Rumcajs, trochę przesadzasz na siłę wciskając tu swoją ideologię na temat kobiet. Jest na forum zdecydowanie więcej facetów, ale to raczej wynik tego, że facetów bardziej ciągnie do ryzyka i do szybkiego wzbogacania się. Są z pewnością dziewczyny, które dobrze sobie radzą. Po prostu nie chwalą się tym. Nie mają takiej potrzeby.

Jeszcze @SylwiaK, można powiedzieć, że odpłaciłaś narzeczonemu pięknym za nadobne. Porozmawiaj z nim przede wszystkim i powiedz co zrobiłaś. Jak sobie z tym poradzicie to wyjdziecie z tego silniejsi. Jak strzeli focha i będzie chciał odwoływać wesele to moim zdaniem nie warto zabiegać o niego. Nie takie problemy w życiu was czekają...

Dodano po 1 minucie 38 sekundach:
bl4ck pisze: :evil: :evil: :evil: jest jeszcze szansa zainwestować w inne krypto :idea: :idea: :idea:
Miejcie litość dla dziewczyny ;-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: LiskPoland.pl » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:51

SylwiaK pisze:Szanowni Państwo,

W marcu mamy brać ślub a ja w dodatku jestem w ciąży.

Sylwia
Taki mały fakt.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: redlumek » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:52

Oj nie piszcie że się nie zna na kryptowalutach. Przecież umiała wejść na giełdę sprzedać kryptowaluty, a potem wyciągnąć z niej kasę.
Ps pamiętajcie chłopaki weryfikacja dwustopniowa na giełdzie i nawet wasza baba na nią nie wjedzie bez telefonu :)

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: bl4ck » wtorek, 9 stycznia 2018, 08:58

LiskPoland.pl pisze: W marcu mamy brać ślub
Kuuurde ...ale pompa byłaby za te 150k normalnie Zienka można by było zaprosić i podróż poślubna na 30 dni...


[youtube][/youtube]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 9 stycznia 2018, 09:01

postarajmy się znaleźć jakieś plusy w tej ciężkiej sytuacji.

Jeśli trzymaliście te liski na bitbay i nie mieliście włączonego GA to bardzo prawdopodobne, że stracilibyście wszystko.
SylwiaK jeśli narzeczony bez konsultacji z Tobą zainwestował Wasze wspólne pieniądze a Ty bez konsultacji z nim sprzedałaś liski to mamy remis.

Rozumiem, że narzeczony jest świadomy, że jesteś w ciąży czy czeka go kolejna niespodzianka?
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: S.O.S » wtorek, 9 stycznia 2018, 09:05

redlumek pisze: Oj nie piszcie że się nie zna na kryptowalutach. Przecież umiała wejść na giełdę sprzedać kryptowaluty, a potem wyciągnąć z niej kasę.
Dlatego szacunek ....pomimo tego, że pyta teraz na forum o to o co pyta ;-) :D

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Canis Lupus pisze: Rozumiem, że narzeczony jest świadomy, że jesteś w ciąży czy czeka go kolejna niespodzianka?
Dobrze się 2018 rok nie zaczął a tu już mamy kandydata na wątek roku... :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 9 stycznia 2018, 09:06

@S.O.S, zaraz się okaże, że te liski to tylko wstęp do większej afery. Ale nie uprzedzajmy faktów.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: Rumcajs » wtorek, 9 stycznia 2018, 09:07

@LiskPoland.pl,
widzielismy, czytaliśmy dlatego uwazam ze ten post jest po to zeby wzbudzić litość i by ktos zaczął organizowac zbiórkę na odzyskanie "straconych" pieniedzy. Anonimowo przez internet 150 k pln by przyszło, kto nie chcialby zgarnac takiej puli. Pełno w internecie jest fałszywych zbiórek na chore dzieci/rodzine. Bez obrazy.
W każdym razie temat uważam za zamkniety - nie da się cofnąc transakcji a dalsze dyskusje są zbędne i tak już starczy tego offtopowania jak nic nie da się zrobić. Niech topic zginie w gąszczu zapomnienia na dalszych stronach na które nikt już nie zagląda.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: LiskPoland.pl » wtorek, 9 stycznia 2018, 09:12

Rumcajs pisze:@LiskPoland.pl,
widzielismy, czytaliśmy dlatego uwazam ze ten post jest po to zeby wzbudzić litość i by ktos zaczął organizowac zbiórkę na odzyskanie "straconych" pieniedzy. Anonimowo przez internet 150 k pln by przyszło, kto nie chcialby zgarnac takiej puli. Pełno w internecie jest fałszywych zbiórek na chore dzieci/rodzine. Bez obrazy.
W każdym razie temat uważam za zamkniety - nie da się cofnąc transakcji a dalsze dyskusje są zbędne i tak już starczy tego offtopowania jak nic nie da się zrobić. Niech topic zginie w gąszczu zapomnienia na dalszych stronach na które nikt już nie zagląda.

Ja nic nie oceniam, w moim życiu też spotkałem się z różnymi sytacjami.

...
Ok chciałem ciągnąć to dalej ale nie ma co. Nie i już, sprzedane i już. Wróbel jest? jest. Gołąb odleciał.

Miłego dnia życzę wszystkim inwestorom w LISK, jutro bitwa o blety na Lisk Relaunch na LISK HQ yt.

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błagam o pomoc

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 9 stycznia 2018, 09:13

@Rumcajs, a może jednak podjąłbyś się uzupełnienia wykropkowanego pola poniżej?

Kobieta - ratowała kasę, która jeszcze pozostała i która będzie potrzebna - ocena: głupia.
Mężczyzna - wszedł za wszystkie oszczędności w wysoko ryzykowny, spekulacyjny interes - ocena: .....................

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości