Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: HarryTheHarry » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 23:58

przegladam zawrtosc portfela lisk nano i az mnie zmrozilo 22.12 mial miejsce przelew ktorego nie autoryzowalem, moge jakos zareagowac??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: constantine » wtorek, 16 stycznia 2018, 00:24

HarryTheHarry pisze:przegladam zawrtosc portfela lisk nano i az mnie zmrozilo 22.12 mial miejsce przelew ktorego nie autoryzowalem, moge jakos zareagowac??
Widocznie autoryzował ktoś kto miał dostęp do twojego hasła.
Może delegat @bioly coś pomoże (?)

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: HarryTheHarry » wtorek, 16 stycznia 2018, 00:39

bede naprawde wdzieczny za kazda pomoc, przegladam dzisiaj wszystkie portfele i okazalo sie ze na lisku nano tuz po przelewie z bibaya mialy miejsce dwa transfery z ktorymi nie mialem nic wspolnego ;/ nic nie ma zapisanego na kompie, w kwestii zabezpieczen jestem az do bolu przewrazliwiony.
napisalem do supportu, ale tutaj mialo miejsce cos bardzo niezdrowego ;/

Dodano po 5 minutach 43 sekundach:
napisalem pm, czy jest cos co jeszcze moge zrobic?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: LiskPoland.pl » wtorek, 16 stycznia 2018, 08:30

Sprawdź w historii przeglądarki, czy nie wchodziłeś na stronę z "LLSK" w nazwie.

Być może padłeś ofiarą phishingu.

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl

https://lisk.chat/direct/LiskPoland.pl

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: HarryTheHarry » wtorek, 16 stycznia 2018, 11:05

nic takiego nie mialo miejsca, wersja portfela ktora zainstalowalem, pochodzi z ponizszej lokalizacji

https://github.com/LiskHQ/lisk-nano/rel ... -1.3.0.exe

bylbym niezmiernie wdzieczny za wsparcie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: LiskPoland.pl » wtorek, 16 stycznia 2018, 13:28

HarryTheHarry pisze:nic takiego nie mialo miejsca, wersja portfela ktora zainstalowalem, pochodzi z ponizszej lokalizacji

https://github.com/LiskHQ/lisk-nano/rel ... -1.3.0.exe

bylbym niezmiernie wdzieczny za wsparcie
Zapraszam:
https://lisk.chat/direct/LiskPoland.pl

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: HarryTheHarry » wtorek, 16 stycznia 2018, 14:00

gdyby ten czat jeszcze dzialal ;/ od wczoraj czekam z uwierzytelnieniem konta, prz probie zmiany hasla link do zmiany przychodzi od razu ale blad zmiany haslo uniemozliwia jakakolwiek akcje

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: Ishias » wtorek, 16 stycznia 2018, 14:10

HarryTheHarry pisze: gdyby ten czat jeszcze dzialal ;/ od wczoraj czekam z uwierzytelnieniem konta, prz probie zmiany hasla link do zmiany przychodzi od razu ale blad zmiany haslo uniemozliwia jakakolwiek akcje
a miałes 2nd passpharse?

P56
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: P56 » środa, 24 stycznia 2018, 02:11

Mam pytanie, czy podczas rebrandingu mogę trzymać liski na portfelu lisk nano czy musze je przenieść na inny portfel?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: benq » środa, 24 stycznia 2018, 08:19

@P56 Możesz śmiało trzymać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: zombine » środa, 24 stycznia 2018, 10:11

P56 pisze:Mam pytanie, czy podczas rebrandingu mogę trzymać liski na portfelu lisk nano czy musze je przenieść na inny portfel?
LSK komunikuje się na tyle sprawnie że choćby obserwując jakiekolwiek media społecznościowe dostaniesz jasne i czytelne info. Nawet z pominięciem tego to w przypadku wejścia na portfel dostaniesz powiadomienie że jest nowa wersja i instalator poprosi cię o jej zaistalowanie.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: uzar007 » niedziela, 28 stycznia 2018, 12:47

Witam, jako że jakiś czas temu zainwestowałem w Liska mam do was pytanie o lisk nano. Jak narazie trzymam liski ( nie mam ich dużo) na giełdzie ale ostatnio myślę żeby przenieść je na portfel Liska. Zainstalowałem lisk nano na komputerze stworzyłem konto a ciąg słów spisałem sobie do terminarza. Czy jeśli padnie mi system w laptopie albo lisk nano odinstaluje to po ponownej instalacji do zalogowania będzie mi potrzebny tylko ciąg 12 słów? Co zrobić żeby bezpieczeństwo tefo portfela było maksymalne oprócz antywirusa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: blink » niedziela, 28 stycznia 2018, 16:11

uzar007 pisze: Witam, jako że jakiś czas temu zainwestowałem w Liska mam do was pytanie o lisk nano. Jak narazie trzymam liski ( nie mam ich dużo) na giełdzie ale ostatnio myślę żeby przenieść je na portfel Liska. Zainstalowałem lisk nano na komputerze stworzyłem konto a ciąg słów spisałem sobie do terminarza. Czy jeśli padnie mi system w laptopie albo lisk nano odinstaluje to po ponownej instalacji do zalogowania będzie mi potrzebny tylko ciąg 12 słów? Co zrobić żeby bezpieczeństwo tefo portfela było maksymalne oprócz antywirusa?
Tak 12 słów wystarczy by się zalogować do portfela po jego utracie

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: LiskPoland.pl » niedziela, 28 stycznia 2018, 16:42

uzar007 pisze:Witam, jako że jakiś czas temu zainwestowałem w Liska mam do was pytanie o lisk nano. Jak narazie trzymam liski ( nie mam ich dużo) na giełdzie ale ostatnio myślę żeby przenieść je na portfel Liska. Zainstalowałem lisk nano na komputerze stworzyłem konto a ciąg słów spisałem sobie do terminarza. Czy jeśli padnie mi system w laptopie albo lisk nano odinstaluje to po ponownej instalacji do zalogowania będzie mi potrzebny tylko ciąg 12 słów? Co zrobić żeby bezpieczeństwo tefo portfela było maksymalne oprócz antywirusa?
Jeśli masz więcej niż 500 LSK to warto ustawić sobie 2nd passphrase (który jest niezbędny aby wykonać jaką kolwiek operację wychodzącą), przy mniejszych kwotach nie opłaca się jeszcze (za jakiś czas będzie to tańsze, gdy wprowadzą dynamiczne opłaty).

Twoje LSK są tak bezpieczne jak te 12 słów, które masz spisane oraz maszyna na której wykonujesz logowanie się do konta.

Logowanie do konta Lisk warto robić tylko w momencie gdy chcesz coś przelać, aby zminimalizować ryzyko przechwycenia tych 12 słów przez wirusa/keyloggera. Stan konta można sprawdzić w explorerze:

https://explorer.lisk.io/

Co do bezpieczeństwa to można hasło wpisywać z klawiatury ekranowej (w windows 10 obok logo windows jest lupa i tam wpisać klawiatura ekranowa - tak jak na tablecie).
Niektóre osoby mające sporo krytpowalut kupują sobie osobne mini komputery do robienia przelewów, na których nie robią nic innego, dosłownie nic innego.

Dobry antywirus i nie wchodzenie na dziwne strony, skanowanie USB przed otwarciem, uważanie jakiekolwiek linki na różnych grupach odnośnie kryptowalut, które mogą zainstalować jakiś syf na komputerze.

To tak po krótce :D

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: janku66 » niedziela, 28 stycznia 2018, 16:47

uzar007 pisze: Co zrobić żeby bezpieczeństwo tefo portfela było maksymalne oprócz antywirusa?
Zachęcam do czytania tego forum i wątków związanych z bezpieczeństwem.
Antywirus nie jest wystarczający.
Linuks również jest plusem.
Dobrze korzystać z klawiatury ekranowej przy wpisywaniu hasła.
Jeśli możliwe, to na kompie gdzie posiadasz portfel, unikaj szemranych stron.
Pamiętaj aby mieć skomplikowane hasła i najlepiej wszędzie różne.
Pamiętaj o 2fa.
Dodatkowo na portfelu Lisk przy większej kwocie możesz ustawić drugie hasło.
I na miłość boską nie trzymaj pieniędzy na giełdzie.

EDIT: @Liskpoland.pl ubiegłeś mnie ;)

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: maro112 » niedziela, 28 stycznia 2018, 19:24

a wiadomo kiedy ledger nano s wprowadzi liska?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: janku66 » niedziela, 28 stycznia 2018, 20:25

Ciągle jakiś delegat nad tym pracuje.
Na Reddit mówią, że opory i zamulanie jest po stronie Ledger i nie potrafią podać konkretnych terminów.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: HarryTheHarry » wtorek, 6 lutego 2018, 23:11

LiskPoland.pl pisze:
uzar007 pisze:Witam, jako że jakiś czas temu zainwestowałem w Liska mam do was pytanie o lisk nano. Jak narazie trzymam liski ( nie mam ich dużo) na giełdzie ale ostatnio myślę żeby przenieść je na portfel Liska. Zainstalowałem lisk nano na komputerze stworzyłem konto a ciąg słów spisałem sobie do terminarza. Czy jeśli padnie mi system w laptopie albo lisk nano odinstaluje to po ponownej instalacji do zalogowania będzie mi potrzebny tylko ciąg 12 słów? Co zrobić żeby bezpieczeństwo tefo portfela było maksymalne oprócz antywirusa?
Jeśli masz więcej niż 500 LSK to warto ustawić sobie 2nd passphrase (który jest niezbędny aby wykonać jaką kolwiek operację wychodzącą), przy mniejszych kwotach nie opłaca się jeszcze (za jakiś czas będzie to tańsze, gdy wprowadzą dynamiczne opłaty).

Twoje LSK są tak bezpieczne jak te 12 słów, które masz spisane oraz maszyna na której wykonujesz logowanie się do konta.

Logowanie do konta Lisk warto robić tylko w momencie gdy chcesz coś przelać, aby zminimalizować ryzyko przechwycenia tych 12 słów przez wirusa/keyloggera. Stan konta można sprawdzić w explorerze:

https://explorer.lisk.io/

Co do bezpieczeństwa to można hasło wpisywać z klawiatury ekranowej (w windows 10 obok logo windows jest lupa i tam wpisać klawiatura ekranowa - tak jak na tablecie).
Niektóre osoby mające sporo krytpowalut kupują sobie osobne mini komputery do robienia przelewów, na których nie robią nic innego, dosłownie nic innego.

Dobry antywirus i nie wchodzenie na dziwne strony, skanowanie USB przed otwarciem, uważanie jakiekolwiek linki na różnych grupach odnośnie kryptowalut, które mogą zainstalować jakiś syf na komputerze.

To tak po krótce :D

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl
przykro mi ale to za malo. maly update odnosnie mojej historii chengelly podalo mi adres mailowy(!) kolesia ktor wyczyscil konto, srodki zamienil na dashe i rozeslal na kolejne 3 fortfele dashowskie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: SidLeniwiec » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 23:00

do usunięcia

mis
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk Nano - aspekt bezpieczeństwa

Postautor: mis » sobota, 26 maja 2018, 23:07

Jak długo może iść przelew z abucoin na lisk hub ? czekam 5h. Na abucoin status oczekujące

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości