Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: lisek » wtorek, 5 grudnia 2017, 18:13

Ile faktycznie można zdobyć LISK miesiecznie majać np 2000 lisków?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Mario007 » wtorek, 5 grudnia 2017, 18:30

@LiskPoland.pl Dzięki za info


@lisek Bioly podal kalkulator na pierwszej stronie:

http://tools.mylisk.com/calculator.php

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 4 grudnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Robredo » środa, 3 stycznia 2018, 18:58

Wątek coś nam wymarł... Zainteresowałem się tematem, obecnie posiadam ok. 700 liskówl, zamierzam je trzymać jeszcze conajmniej 1 miesiąć. Czy warto w takiej sytuacji zagłosować na 33 delegatów? Jeśli tak, przy tak krótkim czasie czym się sugerować na chwilę obecną? Są gdzieś gotowe listy? Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » czwartek, 4 stycznia 2018, 16:47

Robredo pisze: Wątek coś nam wymarł... Zainteresowałem się tematem, obecnie posiadam ok. 700 liskówl, zamierzam je trzymać jeszcze conajmniej 1 miesiąć. Czy warto w takiej sytuacji zagłosować na 33 delegatów? Jeśli tak, przy tak krótkim czasie czym się sugerować na chwilę obecną? Są gdzieś gotowe listy? Pozdrawiam
Powyżej 500 warto, lista na kogo dokładnie głosować jest na FB

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: LiskPoland.pl » czwartek, 4 stycznia 2018, 20:28

Robredo pisze:Wątek coś nam wymarł... Zainteresowałem się tematem, obecnie posiadam ok. 700 liskówl, zamierzam je trzymać jeszcze conajmniej 1 miesiąć. Czy warto w takiej sytuacji zagłosować na 33 delegatów? Jeśli tak, przy tak krótkim czasie czym się sugerować na chwilę obecną? Są gdzieś gotowe listy? Pozdrawiam
Jak zamierzasz trzymać jeszcze tylko przez miesiąc, to zupełnie nie warto. Nie zwróci ci się, gdyż obecnie koszt głosowania to 1 LSK na 33 delegatów w jednej porcji głosowania. Max możesz wybrać 101 delegatów czyli 4 LSK.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » sobota, 6 stycznia 2018, 10:43

LiskPoland.pl pisze:
Robredo pisze:Wątek coś nam wymarł... Zainteresowałem się tematem, obecnie posiadam ok. 700 liskówl, zamierzam je trzymać jeszcze conajmniej 1 miesiąć. Czy warto w takiej sytuacji zagłosować na 33 delegatów? Jeśli tak, przy tak krótkim czasie czym się sugerować na chwilę obecną? Są gdzieś gotowe listy? Pozdrawiam
Jak zamierzasz trzymać jeszcze tylko przez miesiąc, to zupełnie nie warto. Nie zwróci ci się, gdyż obecnie koszt głosowania to 1 LSK na 33 delegatów w jednej porcji głosowania. Max możesz wybrać 101 delegatów czyli 4 LSK.
Faktycznie na 1 mc nie warto, nie doczytałem

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: kris-str » czwartek, 11 stycznia 2018, 20:22

blink pisze:
LiskPoland.pl pisze:
Robredo pisze:Wątek coś nam wymarł... Zainteresowałem się tematem, obecnie posiadam ok. 700 liskówl, zamierzam je trzymać jeszcze conajmniej 1 miesiąć. Czy warto w takiej sytuacji zagłosować na 33 delegatów? Jeśli tak, przy tak krótkim czasie czym się sugerować na chwilę obecną? Są gdzieś gotowe listy? Pozdrawiam
Jak zamierzasz trzymać jeszcze tylko przez miesiąc, to zupełnie nie warto. Nie zwróci ci się, gdyż obecnie koszt głosowania to 1 LSK na 33 delegatów w jednej porcji głosowania. Max możesz wybrać 101 delegatów czyli 4 LSK.
Faktycznie na 1 mc nie warto, nie doczytałem
1) Gdzie można znaleźć informacje o fee za otrzymane liski z kopania?
2) Trochę ryzyko trzymać np. 100 lisk w portfelu poza giełdą (np. na bitbay nie można głosować) bo w razie załamania rynku poślizg cenowy będzie ogromny - przelew z portfela na giełdę i dopiero tam wymiana na pln/usd/eur.
3) Głosowanie przy takim kursie ma jakikolwiek sens?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: LiskPoland.pl » czwartek, 11 stycznia 2018, 21:57

kris-str pisze:
blink pisze:
LiskPoland.pl pisze:

Jak zamierzasz trzymać jeszcze tylko przez miesiąc, to zupełnie nie warto. Nie zwróci ci się, gdyż obecnie koszt głosowania to 1 LSK na 33 delegatów w jednej porcji głosowania. Max możesz wybrać 101 delegatów czyli 4 LSK.
Faktycznie na 1 mc nie warto, nie doczytałem
1) Gdzie można znaleźć informacje o fee za otrzymane liski z kopania?
2) Trochę ryzyko trzymać np. 100 lisk w portfelu poza giełdą (np. na bitbay nie można głosować) bo w razie załamania rynku poślizg cenowy będzie ogromny - przelew z portfela na giełdę i dopiero tam wymiana na pln/usd/eur.
3) Głosowanie przy takim kursie ma jakikolwiek sens?
1. LSK się nie kopie. Jeśli myślisz o zyskach z głosowania, to są strony, mogę ci podać, wyślij mi priv msg.
2. Lisk bardzo szybko działa. Jak myślisz o handlowaniu na kursie, to trzymaj na giełdzie.
3. Głosowanie ma sens przy ilości LSK na TWOIM portfelu, nie przy kursie.

Polecam lekturę:
https://liskpoland.pl/voting.html

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: darek23w » niedziela, 11 lutego 2018, 21:48

Witam, prosze o podpowiedz dotyczaca glosowania na delegatow. Zaglosowalem na 101 delegatow placac za to 4 LSK. Skorzystalem z vote managera na lisk.builders i wybralem opcje voting for maximum payouts. Czy wedlug Was jest to metoda glosowania dajaca najwiekszy zwrot? Jakich zwrotow miesiecznie moge sie spodziewac posiadajac na lisk nano wallet powiedzmy 1000 LSK? Jak czesto musze glosowac zeby otrzymywac LSK co miesiac na konto. Z gory dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: LiskPoland.pl » niedziela, 11 lutego 2018, 21:59

Polecam poczytać tutaj:
https://liskpoland.pl/voting.html

Tu natomiast można podejrzeć orientacyjną wartość LSK jaką otrzymasz z daną ilością LSK na koncie:
https://liskcenter.wixsite.com/liskcenter/101-delegates

Pamiętaj tez, że to, że zagłosowałeś nie oznacza, że od razu dostaniesz swój przydział. LSK są kumulowane w okresie czasu i jak wartość LSK należących ci się z puli przekroczy minimalna wartość (najczęściej 1 LSK) to wtedy 0.9 LSK jest wypłacane na twoje konto (0.9 bo fee wynosi 0.1 LSK).

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl

PS. Jak masz wolny głos to możesz zagłosować na mojego delegata ;)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: darek23w » niedziela, 11 lutego 2018, 23:22

Dzieki za szybka odpowiedz, nie moge nigdzie znalezc informacji jak czesto musze glosowac zeby otrzymywac co miesiac LSK?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » niedziela, 11 lutego 2018, 23:26

darek23w pisze: Dzieki za szybka odpowiedz, nie moge nigdzie znalezc informacji jak czesto musze glosowac zeby otrzymywac co miesiac LSK?
Głosy nie wygasają, więc głosuje się raz

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: darek23w » piątek, 16 lutego 2018, 21:56

Witam, zaglosowalem 10 lutego na 101 delegatów, w tym na wszystkich z Elite, sprawdzilem na lisk.support (pending) czy jakies lsk sie dla mnie kumulują jako nagroda za głosowanie, przy delegatach z poza Elite coś tam sie powolutku zbiera, przy Elite 0.000, sprawdzilem tez swoj adres lsk na stronie Elite, moje glosy sa oddane i up to date, konto zweryfikowane 0.18 lsk i dalej stan 0.000 Wiecie o co moze chodzić?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: LiskPoland.pl » poniedziałek, 19 lutego 2018, 09:48

darek23w pisze:Witam, zaglosowalem 10 lutego na 101 delegatów, w tym na wszystkich z Elite, sprawdzilem na lisk.support (pending) czy jakies lsk sie dla mnie kumulują jako nagroda za głosowanie, przy delegatach z poza Elite coś tam sie powolutku zbiera, przy Elite 0.000, sprawdzilem tez swoj adres lsk na stronie Elite, moje glosy sa oddane i up to date, konto zweryfikowane 0.18 lsk i dalej stan 0.000 Wiecie o co moze chodzić?
Po pierwsze nie musiałeś weryfikować za te 0.18 LSK, BO TO JUŻ NIE POTRZEBNE!

Druga sprawa, na stronie elite masz weryfikację, ewentualnie wyślij na priv swój adres to ci sprawdzę co i jak ;)

Pozdrawiam,
Delegat LiskPoland.pl

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: GregoryMc » piątek, 23 lutego 2018, 13:45

Czy mając tylko 100 lisków jest sens oddawać głos na delegatów? Według kalkulatora wychodzi Ok 0.9 liska miesięcznie. Te te wyliczenia są realne?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: LiskPoland.pl » piątek, 23 lutego 2018, 13:48

GregoryMc pisze:Czy mając tylko 100 lisków jest sens oddawać głos na delegatów? Według kalkulatora wychodzi Ok 0.9 liska miesięcznie. Te te wyliczenia są realne?

Poczekaj na dynamic fees, kiedy mniejszym kosztem będziesz mógł zagłosować ;)

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: GregoryMc » piątek, 23 lutego 2018, 14:13

Ok dzięki za info. Czy termin wprowadzenia dynamic fees był już podany czy ruszy dopiero z pełnym api?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: LiskPoland.pl » piątek, 23 lutego 2018, 15:19

GregoryMc pisze:Ok dzięki za info. Czy termin wprowadzenia dynamic fees był już podany czy ruszy dopiero z pełnym api?
Jeszcze terminu wprowadzenia Dynamic fee nie znam.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Mlody 2000 » czwartek, 15 marca 2018, 17:46

Witam wszystkich!
Jak rozliczacie się z US z lisków otrzymanych od delegatów za głosowanie?
Może ktoś się kontaktował w tej sprawie z doradcami podatkowymi?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: SidLeniwiec » czwartek, 15 marca 2018, 23:32

Ale w czym rzecz?
Rozliczasz się od przychodu. Lisek Ci wpada za głosowanie na Twój portfel i w momencie gdy go sprzedaż za pln to płacisz od niego podatek bo to jest Twój przychód (minus koszty uzyskania). Nie jest to istotne czy masz go z głosowań czy sprzedaży drożej (kup taniej).
32% podatku gdyby ktoś miał wątpliwości ;)
Ech jak dobrze że ja się w to bawię hobbystycznie i nie planuję zbyt szybko zamieniać na fiaty ;)
Mam nadzieję że pomogłem.
Pozdrawiam

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości