Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Świeżu » sobota, 4 listopada 2017, 16:50

@bioly, po zgromadzeniu jakiej kwoty LSK wypłacasz "bonusa" dla głosującego?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: nereus » czwartek, 9 listopada 2017, 17:27

Jak już wątek podbity to się zapytam. Bioly, stworzył fajny kalkualtor zysków z głosowania (link w poprzednich postach). Skorzystałem z niego i po zagłosowaniu na 33 delegatów wyskoczyło mi:
Account with 50 LSK, which vote all delegates above, after 1 month will gain 0.191196 LSK (0.00017402 BTC).
Wiem, lisków bardzo mało ale są warte teraz 1000 zł. Dobrze rozumiem że od wszystkich delegatów wirtualnie dostałbym bym razem 0,19 LSK?? Wirtualnie bo przeciętnie od każdego delegata 0,006 LSK na wypłatę którą przy założeniu wypłat od 1 LSK czekałbym ... 166 miesięcy? Czy ja to dobrze rozumiem to głosowanie?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: nereus » sobota, 11 listopada 2017, 18:39

Aha czyli fee 0,1 LSK jest umowna i nie jest nadana raz na zawsze a może być zmieniana. Kto decyduje jaka jest opłata i kiedy ją zmienić jest gdzieś zapisana jak zmniejszenie nagrody za blok - wiadomo dokładnie kiedy i o ile, czy uznaniowa?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Brasolin » sobota, 18 listopada 2017, 15:04

Witam serdecznie ja od 2 miesięcy mam 2000szt lisków głosuje na top 101 i w ciągu 2 mies dostałem ok 2lisków :D to chyba jakiś żart albo coś źle zrobiłem.Może ktoś mi powiedzieć co nie tak robię no chyba że faktycznie przy 2k lisków miesięcznie zarabia się 1 liska :D. Pozdrawiam serdecznie!

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Yoda » sobota, 18 listopada 2017, 15:20

To raz (na wypłatę 5 lisków od delegata shinekami czekałem kilka miesięcy), a dwa, że np. osoby z grupy ELT czy GDT wypłacają zbiorczo, o ile spełni się podane przez nich warunki. Np. żeby dostać cotygodniową wypłatę z grupy ELT, musisz zagłosować na wszystkich delegatów z tej grupy.

Po zoptymalizowaniu swoich głosów na delegatów na każde 1000 lisków dostajesz około 9 lisków miesięcznie (po zmniejszeniu nagrody za blok). W moim przypadku opóźnienia występują, ale są one nieznaczne i w perspektywie paru miesięcy otrzymana ilość lisków jest mniej więcej zbieżna z tym, co podana na stronie http://dpostools.com/LISK

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Brasolin » sobota, 18 listopada 2017, 15:59

Ok dziękuje za pomoc :). wszedłem na : https://lisk.support/lisk-pending/ i total mam 38szt LSK a samego Lisk Elite Pool 29.01238487szt ale teraz nie wiem czy to jakoś się wypłaca bo w sumie prawie 30szt Liska a ja nic na konto nie dostałem jeszcze. Pozdrawiam!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » sobota, 18 listopada 2017, 16:23

Brasolin pisze: Ok dziękuje za pomoc :). wszedłem na : https://lisk.support/lisk-pending/ i total mam 38szt LSK a samego Lisk Elite Pool 29.01238487szt ale teraz nie wiem czy to jakoś się wypłaca bo w sumie prawie 30szt Liska a ja nic na konto nie dostałem jeszcze. Pozdrawiam!
Musisz zagłosować na wszystkich z elite + carbonara i potwierdzić adres portfela https://liskelite.com/voter

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Mario007 » niedziela, 19 listopada 2017, 11:57

Ile lisków trzeba mieć w portfelu żeby z takiego głosowania wyjść na +. 500 lisków wystarczy? Jest jakiś kalkulator?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Mario007 » niedziela, 19 listopada 2017, 18:04

bioly pisze:
Mario007 pisze: Ile lisków trzeba mieć w portfelu żeby z takiego głosowania wyjść na +. 500 lisków wystarczy? Jest jakiś kalkulator?
Są dwa w pierwszym poście
Tam trzeba podawać adres portfela a ja pytam o sytuacje hipotetyczną. Chce wiedzieć jaką minimalną ilość Lisków mam kupić żeby móc zarabiać na głosowaniu.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: becometa » niedziela, 19 listopada 2017, 18:10

Mario007, może podam Ci w takim razie na moim przykładzie.
Przez okres 5 miesięcy od Lipca do dziś otrzymałem od delegatów na których zagłosowałem w sumie 2.928 Lisków. Oddanych wszystkie 101 głosów.
W tym okresie mój portfel oscylował między 200 a 275 Lisków.

Kalkulatory tak czy siak podają zbliżoną wartość, bo ta ciągle ulega zmianie - w zależności od tego m.in jak ilość twoich Lisków, jakie posiadasz w portfelu przekłada się w % ujęciu do portfeli innych osób, które zagłosowały na danego delegata.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 listopada 2017, 19:53 przez becometa, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Mario007 » niedziela, 19 listopada 2017, 19:46

becometa dzięki to już jaki konkret. Tylko pytanie czy to co dostałeś 2,928 to jest już po odjęciu kosztów głosowania? Bo koszt głosowania to chyba 4 liski?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: becometa » niedziela, 19 listopada 2017, 19:52

@Mario007, jeżeli tak chciałbyś to policzyć, to na ten moment jestem na minusie. -1.072 LSK (słownie jeden Lisk i 72 tysięczne)
Innymi słowy, nie odejmowałem od tego kosztów głosowania.

#edit: poprawka. Chodzi mi oczywiście o liczby rzędu jedynek, a nie tysięcy. Zamiast przecinka w poprzednim poście powinna być kropka. Moja gafa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » poniedziałek, 20 listopada 2017, 13:14

becometa pisze: @Mario007, jeżeli tak chciałbyś to policzyć, to na ten moment jestem na minusie. -1.072 LSK (słownie jeden Lisk i 72 tysięczne)
Innymi słowy, nie odejmowałem od tego kosztów głosowania.

#edit: poprawka. Chodzi mi oczywiście o liczby rzędu jedynek, a nie tysięcy. Zamiast przecinka w poprzednim poście powinna być kropka. Moja gafa.
Według twojego konta od elite otrzymałeś 4,5lsk i 0,95 niewypłacone wisi.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: becometa » poniedziałek, 20 listopada 2017, 13:43

blink pisze:Według twojego konta od elite otrzymałeś 4,5lsk i 0,95 niewypłacone wisi.
@blink, masz rację, posługiwałem się swoimi zapiskami z Excela. Nie dopisałem w nim dwóch ostatnich wypłat od Elite.
@Mario007, drobna aktualizacja wyliczeń.

Okres dalej ten sam: Lipiec - Listopad
LSK otrzymane od delegatów za głosy: 4,74852207

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Mario007 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 15:16

Dzięki za pomoc ale jeszcze jedno pytanie. Te 4 liski na głosowanie trzeba poświęcać co miesiąc czy tylko tak jednorazowo? To jednak dość istotne :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: becometa » poniedziałek, 20 listopada 2017, 15:29

@Mario007, na szczęście opłata za głosowanie jest jednorazowa.

PS: Niekoniecznie muszą to być 4 liski.
Jeżeli zagłosujesz tylko na 10 delegatów, to pobierze Ci opłatę 1 LSK
Jeżeli zagłosujesz tylko na 33 delegatów, to dalej pobierze Ci opłatę 1 LSK
Jeżeli tylko na 34 delegatów, to pobierze Ci opłatę 2 LSK
Jeżeli tylko na 65 delegatów, to dalej pobierze Ci opłatę 2 LSK
Jeżeli tylko na 66 delegatów, to pobierze Ci już opłatę 3LSK
i tak dalej... ;)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Mario007 » poniedziałek, 20 listopada 2017, 15:32

Super dzięki to już więcej nie pytam tylko idę głosować :)

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Ishias » sobota, 25 listopada 2017, 18:31

Czy ktoś ma z was może informacje na temat wypłat liska. Chodzi mi o listę delegatów którzy wypłacają liski userom za oddanie głosu. Bo chyba wszystcy nie wypłacają? Jest może taka lista kto ile daje?

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Mario007 » wtorek, 5 grudnia 2017, 16:50

Help. Kliknąłem na ten vote manager do którego linka podał Bioly (swoja drogą to dobra robota z tym poradnikiem :)
https://lisk.builders/votemanager/
Okazało się, że moje głosowanie nie jest optymalne. Zagłosowałem na "index" zamiast na "alepop". No i teraz pytanie czy zmieniać to głosowanie bo np przez to nie będę dostawał lisków od całej grupy czy nie będzie to miało większego znaczenia bo np "index" wypłaca podobną ilość lisków co "alepop" i zmienić to głosowanie przy innej okazji?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: LiskPoland.pl » wtorek, 5 grudnia 2017, 17:14

Mario007 pisze:Help. Kliknąłem na ten vote manager do którego linka podał Bioly (swoja drogą to dobra robota z tym poradnikiem :)
https://lisk.builders/votemanager/
Okazało się, że moje głosowanie nie jest optymalne. Zagłosowałem na "index" zamiast na "alepop". No i teraz pytanie czy zmieniać to głosowanie bo np przez to nie będę dostawał lisków od całej grupy czy nie będzie to miało większego znaczenia bo np "index" wypłaca podobną ilość lisków co "alepop" i zmienić to głosowanie przy innej okazji?
Będziesz dostawał mniej od GDT. Ja bym zmienił głos, bo alepop jest aktywnym delegatem i wkońcu wejdzie do TOP101 forgujących delegatów, zaś index prędzej czy później wypadnie z TOP101, gdyż ja nie wiem czym on się zajmuje. Na Lisk chat rzadko chyba bywa.

Na mojej stronie w dziale o głosowaniu możesz znaleźć informację jak odzyskać 1 LSK za zagłosowanie na wszystkich z GDT:
http://liskpoland.pl/voting.html#refund

Pozdrawiam,
LiskPoland.pl

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości