Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: listek » czwartek, 28 września 2017, 18:08

Dzięki za instrukcję;)
Czy aby cały czas wyciągać maksymalną liczbę lisków (na miarę możliwości swojego portfela) wystarczy kontrolować co jakiś czas wspomnianą listę dpostools.com/LISK aby lista 101 delegatów zaznaczonych na zielono była zgodna z naszymi 101 oddanymi głosami?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Januszkomputera » czwartek, 28 września 2017, 19:42

Czy żeby nasze głosy były aktywne trzeba trzymać liski na portfelu czy można wrzucić na giełdę zostawiając pusty portfel?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » czwartek, 28 września 2017, 20:36

Januszkomputera pisze: Czy żeby nasze głosy były aktywne trzeba trzymać liski na portfelu czy można wrzucić na giełdę zostawiając pusty portfel?
Głosy są aktywne cały czas, jednak jak nie masz lisków w portfelu to nic nie zarabiasz.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Yoda » piątek, 29 września 2017, 00:06

@bioly

Nie dałoby się zrobić tak, aby samo zagłosowanie na gdtpool i wszystkich aktywnych (forgujących) delegatów z GDT wystarczyło do tego, aby dostawać Liski zbiorczo, podobnie jak z Liskelite? Obecnie wymaga to poświęcenia dodatkowych głosów na delegatów spoza 101, na co nie każdy ma ochotę ;)

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: listek » piątek, 29 września 2017, 02:22

@bioly
odnośnie pkt 3. Lisk Elite Group - na ich stronie w regulaminie https://liskelite.com/index.php?route=common/home jest wzmianka "For getting the rewards you must vote for all of Elite Group members". Rzeczywiście konieczne jest zagłosowanie na wszystkich 55 członków? Czy jeszcze jakaś grupa ma taką zasadę?
bioly pisze: Na zielono są tylko aktywne poole, których nie jest 101
https://dpostools.com/LISK - wracając do tej listy ja widzę dokładnie pierwszych 101 zaznaczonych na zielono. Pogubiłem się...

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Januszkomputera » sobota, 30 września 2017, 00:14

Wynika z tego, że głosowanie nie jest dla ludzi grających na giełdzie a raczej dla inwestorów długoterminowych/kolekcjonerów co lubią mieć dużo na portfelu. Oczywiście jeśli ktoś głosuje żeby zarabiać a nie dla samej ideii wspomagania delegata.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 11 września 2017
Reputacja: 132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: reaktywa » sobota, 30 września 2017, 13:13

Nagrode za głosowanie dostaje się po miesiącu, tygodniu? Zagłosowałem na 99 delegatów pierwszych od góry i po 9 dniach nie dostałem ani ułamka :P

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: Januszkomputera » sobota, 30 września 2017, 17:14

Mnie ciekawi o jakiego rzędu kwotach mówimy. Czy jest realne wyjść na czysto wydając 1 liska i glłosując na 33 poole mając na portfelu 50 - 100 lisków czy raczej szybko on się nie zwróci. Czyvraczej na portfelu wymagane są kwoty rzędu 1000 - 2000 lisków.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » sobota, 30 września 2017, 17:23

Januszkomputera pisze: Mnie ciekawi o jakiego rzędu kwotach mówimy. Czy jest realne wyjść na czysto wydając 1 liska i glłosując na 33 poole mając na portfelu 50 - 100 lisków czy raczej szybko on się nie zwróci. Czyvraczej na portfelu wymagane są kwoty rzędu 1000 - 2000 lisków.
Przy 100lsk zwracać się będzie to z pół roku, chociaż teraz w listopadzie ma być chyba zmniejszenie "wydobycia" @bioly pamiętasz może kiedy dokładnie?

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: fon1222 » niedziela, 1 października 2017, 18:39

Witam
Właśnie pierwszy raz zagłosowałem
1. Czy jeśli zagłosowałem za 1 LSK tylko na bioly to oznacza że zrobiłem błąd i będe zarabiał tylko 1/33 tego co mogłbym gdybym w opcji vote mial zaznaczonych 33 delegatów?. Czy są jakies bonusy z wydania 1 LSK za głos na tylko jednego delegata?
2. W momencie składania głosu mialem na nano lisk tylko 50 lisków. Teraz zrobiłem przelew i jest ich dużo wiecej. Czy fakt ze duza większa ilość lisków pojawiła sie w moi portfelu juz po oddaniu głosow moze powodowac ze sila moich glosow będzie mała (tj taka jak w chwili posiadania 50 LSK).?
3.Jeśli na stronie https://dpostools.com/LISK przy nazwie delegata jest dopisek ELT - to znaczy że bez spełnienia dodatkowych warunków głosowanie na niego nie przynosi dochodów? Co oznacza GDT.?
Będe wdzięczny za odpowiedz
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » poniedziałek, 2 października 2017, 07:55

fon1222 pisze: Witam
Właśnie pierwszy raz zagłosowałem
1. Czy jeśli zagłosowałem za 1 LSK tylko na bioly to oznacza że zrobiłem błąd i będe zarabiał tylko 1/33 tego co mogłbym gdybym w opcji vote mial zaznaczonych 33 delegatów?. Czy są jakies bonusy z wydania 1 LSK za głos na tylko jednego delegata?
2. W momencie składania głosu mialem na nano lisk tylko 50 lisków. Teraz zrobiłem przelew i jest ich dużo wiecej. Czy fakt ze duza większa ilość lisków pojawiła sie w moi portfelu juz po oddaniu głosow moze powodowac ze sila moich glosow będzie mała (tj taka jak w chwili posiadania 50 LSK).?
3.Jeśli na stronie https://dpostools.com/LISK przy nazwie delegata jest dopisek ELT - to znaczy że bez spełnienia dodatkowych warunków głosowanie na niego nie przynosi dochodów? Co oznacza GDT.?
Będe wdzięczny za odpowiedz
Pozdrawiam
1. Tak zrobiłeś błąd. Bonus? Nauczkę możesz potraktować jako swój bonus :D W innym temacie o kopalniach napisałem na kogo dokładnie głosować.
2. Jeśli dokupiłeś lisków po głosowaniu (kiedykolwiek) i znajdują się na portfelu to będziesz więcej zarabiać automatycznie.
3. ELT i GDT to są nazwy grup, przy ELT musisz potwierdzić swój adres portfela na ich stronie, pisałem o tym patrz punkt 1.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: fon1222 » poniedziałek, 2 października 2017, 10:34

Wszedłem n strone https://liskelite.com zweryfikowalem moj adres , następnie przelałem 0.18 lsk na wskazane konto .Póżniej przesłałem im numer id tej transakcji. czy to wszystko i mogo czerpac już zyski z głosowania na delegatów elite?
Niestety w zakładce Verified Voters nie pojawił się moj adress.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » poniedziałek, 2 października 2017, 10:45

fon1222 pisze: Wszedłem n strone https://liskelite.com zweryfikowalem moj adres , następnie przelałem 0.18 lsk na wskazane konto .Póżniej przesłałem im numer id tej transakcji. czy to wszystko i mogo czerpac już zyski z głosowania na delegatów elite?
Niestety w zakładce Verified Voters nie pojawił się moj adress.
Powinno być okej.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: fon1222 » poniedziałek, 2 października 2017, 10:59

Martwi mnie kolejność. Zagłosowalem z mojego portfela nano lisk na wszystkich delegatów elite,ale dopiero po weryfikacji konta (na część zagłosowaem przedtem ale część niestety ominąłem). Czy kolejność czynności ma tu znaczenie (chodzi mi o to że najpiew prezelałem 018 LSK i przesłałem tego potwierdzenie a dopiero póżniej zaglosowałem na 100% elite delegatow). ? Nie moge zweryfikować adresu powtórnie bo wyskakuje komunikat "Ze nie ma konieczności jeszcze raz go weryfikować". Niestety w zakladce Verified Voters caly czas nie ma mojego adresu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » poniedziałek, 2 października 2017, 12:28

fon1222 pisze: Martwi mnie kolejność. Zagłosowalem z mojego portfela nano lisk na wszystkich delegatów elite,ale dopiero po weryfikacji konta (na część zagłosowaem przedtem ale część niestety ominąłem). Czy kolejność czynności ma tu znaczenie (chodzi mi o to że najpiew prezelałem 018 LSK i przesłałem tego potwierdzenie a dopiero póżniej zaglosowałem na 100% elite delegatow). ? Nie moge zweryfikować adresu powtórnie bo wyskakuje komunikat "Ze nie ma konieczności jeszcze raz go weryfikować". Niestety w zakladce Verified Voters caly czas nie ma mojego adresu.
Jeśli adres masz zweryfikowany i zagłosowałeś na wszystkich to jest okej.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: fon1222 » poniedziałek, 2 października 2017, 23:14

Chyba wszystko działa. dostałem pierwsze liski. Martwi minie tylko fee . Jeśli będe dostawał często male ilości to na czysto zostanie mi niewiele. Teoretycznie można wyobrazić sobie sytuacje ze ktoś zośiwie będzie wysyłal bardzo często małe ilości np 0.01 lsk i po odliczeniu 0.1 fee wyzeruje mi rachunek. Na każdej wpłacie mniejszej niż fee - będe tracił. Czy coś takiego jest możliwe.? Czy może to co widzę jako wpłatę za vote jest kwotą w liskach już po uwzględnieniu fee.?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » wtorek, 3 października 2017, 05:16

fon1222 pisze: Chyba wszystko działa. dostałem pierwsze liski. Martwi minie tylko fee . Jeśli będe dostawał często male ilości to na czysto zostanie mi niewiele. Teoretycznie można wyobrazić sobie sytuacje ze ktoś zośiwie będzie wysyłal bardzo często małe ilości np 0.01 lsk i po odliczeniu 0.1 fee wyzeruje mi rachunek. Na każdej wpłacie mniejszej niż fee - będe tracił. Czy coś takiego jest możliwe.? Czy może to co widzę jako wpłatę za vote jest kwotą w liskach już po uwzględnieniu fee.?
Przeważnie wypłaty są od 1 lsk

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: fon1222 » wtorek, 3 października 2017, 09:26

mója pierwsza wypłata to 0.1003 liska.

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: listek » piątek, 6 października 2017, 15:20

Jeśli nie oddam głosu na wszystkich czlonków GDT to jakie konsekwencje z tego wynikają? Czy wyplaty mimo to od delegatów na ktorych zaglosowalem dostanę?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Głosowanie w Lisk - krótki poradnik

Postautor: blink » piątek, 6 października 2017, 15:31

listek pisze: Jeśli nie oddam głosu na wszystkich czlonków GDT to jakie konsekwencje z tego wynikają? Czy wyplaty mimo to od delegatów na ktorych zaglosowalem dostanę?
Niższa ranga i niższe zarobki

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości