Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » sobota, 17 października 2020, 14:07

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 października 2020, 08:04 przez masonbtc, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » sobota, 17 października 2020, 17:08

masonbtc pisze: sobota, 17 października 2020, 14:07oj mógłbym ja tutaj wrzucić wykres Liska ale trzymam go na odpowiedni moment


:D
masonbtc pisze: sobota, 17 października 2020, 14:07mogę jedynie powiedzieć że nie polecam skreślanie tego projektu i danie mu jeszcze jednej szansy


Możesz mu dawać szans ile zapragniesz, ale uważam że działanie emocjonalne, przywiązanie się do projektu chyba nie jest najlepsze. Zakrzywia rzeczywistość. Projekt może spadać a Ty będziesz się go trzymał jak toksycznego związku :D Może trzeba na to spojrzeć po prostu jak na cyferki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » sobota, 17 października 2020, 19:26

masonbtc pisze: sobota, 17 października 2020, 19:16no cóż wykres jasno pokazuje że kurs może się poruszać swobodnie aż do okolic 40k sato i ja bym tego nie lekceważył


no to wiadomo, w górę albo w dół

masonbtc pisze: sobota, 17 października 2020, 19:16obecnie jesteśmy na historycznych minimach po raz trzeci więc kiedy jak nie teraz myśleć o kupnie

chyba że ktoś wieszczy upadek projektu i że zlecimy nie wiem do 0.00000001 sato


No właśnie po raz trzeci. Z jednej strony okazja do kupna a z drugiej może trzeba pomyśleć o czymś co nie wraca ciągle do punktu wyjścia (tzn. do swojego minimum)

masonbtc pisze: sobota, 17 października 2020, 19:16wszystko teraz w rękach BTC jeżeli nie da plamy to będzie dobrze ;) 8-)


Wiem, zaraz będę zhejtowany że znów o Waves ale zobacz na wykres. On jakoś nie potrzebował BTC - wczoraj i dziś by rosnąć, dlaczego Lisk go potrzebuje? Nie twierdze że nie ma korelacji Waves/Lisk/Krypto do BTC bo jest, ale Lisk nie ma siły rosnąć sam z siebie jako dobry projekt, tylko "może" urośnie jak BTC urośnie. O czym to świadczy? :roll:

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » wtorek, 20 października 2020, 22:21

No i 9000 sato pękło. Hell is the limit ? ;)

@szlagaag Jak tam? Trzymasz?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam.krakus » środa, 21 października 2020, 10:51

Pogromca pisze: wtorek, 20 października 2020, 22:21No i 9000 sato pękło. Hell is the limit ?

Wg moich obserwacji LSK (jak większość altcoinów) jest ściśle związany z BTC i dopiero pośrednio przez niego z ceną w USD.
W USD cena LSK praktycznie się nie zmieniła więc "9000 sato pękło" raczej wynika z kursu BTC/USD niż z bezpośrednich "ruchów" LSK/USD.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 stycznia 2020
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: starkiller » środa, 21 października 2020, 14:25

Bitcoin ładnie rośnie, lisk stoi w miejscu jak zaczarowany. Co o tym myślicie? Szykują się jakieś wzrosty na lisku? 

Początkujący
Posty: 343
Rejestracja: 31 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: oneman » środa, 21 października 2020, 15:54

Słuszna uwaga @adam.krakus . Cena w USD się trzyma dzięki BTC. A co będzie jak btc zaliczy mocniejszy zjazd ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam.krakus » czwartek, 22 października 2020, 12:02

@oneman jeżeli sytuacja będzie analogiczna to LSK powinien zaliczyć odwrotnie proporcjonalny wzrost.
Wydaje mi się, że to co się teraz dzieje to nawet dobra wiadomość, bo sugeruje to, że LSK "odkleja" się od BTC.

To, że jest pośrednio wyceniany przez BTC wcale nie znaczy, że jest od niego zależny (chociaż w praktyce w wielkiej mierze tak).
Wycenianie LSK przez BTC wynika z tego, że większość giełd po prostu nie ma par LSK/FIAT.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 6 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hrothi » czwartek, 22 października 2020, 14:16

Jak zauważyłem LSk często rośnie później więc może wystarczy poczekać, zresztą co nam innego zostało :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » czwartek, 22 października 2020, 15:56

adam.krakus pisze: czwartek, 22 października 2020, 12:02@oneman jeżeli sytuacja będzie analogiczna to LSK powinien zaliczyć odwrotnie proporcjonalny wzrost.


Nie byłbym tego taki pewny. Spada bardziej bo to niżej ligi projekt i też w przyszłości może mniej rosnąć z tego samego powodu.

Hrothi pisze: czwartek, 22 października 2020, 14:16Jak zauważyłem LSk często rośnie później więc może wystarczy poczekać, zresztą co nam innego zostało


Z tego względu że na początku ludzie kupują najlepsze projekty i te rosną. Im później tym większe shity pompują, bo też się da na nich chwilowo zarobić.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 22 października 2020, 20:55

blink pisze: czwartek, 22 października 2020, 15:56. Spada bardziej bo to niżej ligi projekt i też w przyszłości może mniej rosnąć z tego samego powodu.
Spada nie dlatego że to projekt niższej ligi jak to nazwałeś tylko dlatego, że ( co by mooniarze wszelcy nie uważali) znajdujemy się nadal w bessie. Nie ma wolumenu, nie ma newsów, nie ma hypu. Nikt nie traduje liskiem, a jeśli już to robi to gdy np. mocno btc rośnie/spada, próbując potem odkupić liski niżej albo już nie wraca do liska tylko do czegoś co jest objęte mniejszym ryzykiem i szybszą stopą zwrotu.
blink pisze: czwartek, 22 października 2020, 15:56Z tego względu że na początku ludzie kupują najlepsze projekty i te rosną. Im później tym większe shity pompują, bo też się da na nich chwilowo zarobić
Nie, że kupują najlepsze projekty :lol: :lol: Bo pełno zajebistych projektów jest w podobnym miejscu co Lisk, tylko biorą to na co jest hype i to o czym mówią, jak było w przypadku defi ostatnio. Chyba nie powiesz mi że syfy pokroju sushi to najlepsze projekty :lol: Ten rynek jest irracjonalny, tutaj dobry projekt nie idzie wspólnie z ceną.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » czwartek, 22 października 2020, 22:08

Pogromca pisze: czwartek, 22 października 2020, 20:55Spada nie dlatego że to projekt niższej ligi jak to nazwałeś tylko dlatego, że ( co by mooniarze wszelcy nie uważali) znajdujemy się nadal w bessie


ETH tak nie spada.
Pogromca pisze: czwartek, 22 października 2020, 20:55Nie ma wolumenu, nie ma newsów, nie ma hypu.


No właśnie, nie ma.
Pogromca pisze: czwartek, 22 października 2020, 20:55Nie, że kupują najlepsze projekty Bo pełno zajebistych projektów jest w podobnym miejscu co Lisk, tylko biorą to na co jest hype i to o czym mówią, jak było w przypadku defi ostatnio. Chyba nie powiesz mi że syfy pokroju sushi to najlepsze projekty Ten rynek jest irracjonalny, tutaj dobry projekt nie idzie wspólnie z ceną.


Sushi to inna sprawa, rośnie na hajpie ale nie jestem w stanie określić całego rynku jednym zdaniem. Po prostu zauważam to że lepsze projekty walczą i rosną raz lepiej raz gorzej. Lisk przeważnie spada. Czemu? Wyżej sam napisałeś: brak newsów, hajpu, działającego produktu.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 22 października 2020, 22:58

blink pisze: czwartek, 22 października 2020, 22:08ETH tak nie spada
:lol:

Proszę Cię. Mówisz o TOP 2, który ma taką wielkość, że jest w stanie oddziałowywać na Bitcoina, niczym grawitacja sąsiedniego ciała niebieskiego. W dodatku ma funkcjonalność i był na niego świeżo hype. Takich krypto znajdziesz pewnie z 50, które nie spadły, a są/ nie są shitami jak i znajdziesz parę dobrych projektów skończonych lub nie skończonych wśród pozostałych 6950, które akurat spadły.

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
blink pisze: czwartek, 22 października 2020, 22:08No wlasnie nie ma
No i bardzo dobrze, bo cena mi nigdzie nie ucieka 8-) To pokazuje tylko, że wszystko jeszcze przed liskiem. Dziś jest hype na defi, za rok każdy nie będzie pamiętał o defi bo będzie srefi. Wszystko ma swój czas.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 października 2020, 22:59 przez Pogromca, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » czwartek, 22 października 2020, 22:58

Pogromca pisze: czwartek, 22 października 2020, 22:55Proszę Cię. Mówisz o TOP 2, który ma taką wielkość, że jest w stanie oddziałowywać na Bitcoina, niczym grawitacja sąsiedniego ciała niebieskiego.


Więc Lisk jest projektem niżej ligi czy nie jest? :D

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 22 października 2020, 23:01

@blink To zależy w jakim kontekście. Do daytradingu jest projektem niższej ligi. Ale jest cudownie przewidywalny, bo przeważnie spada ;) A jak rośnie to kiedy nikt się tego nie spodziewa i każdy już na nim stawia krzyżyk ;)

@blink Przetestuj SDK i zweryfikuj swoje myślenie ;)

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: szlagaag » piątek, 23 października 2020, 08:13

@Pogromca trzymam bez zmian, kupione poniżej 4pln. Jak spojrzycie sobie na orderbook binance to zrozumiecie, że komuś zależy by pociąg nie odjechał. Zarobią tam gdzie aktualnie to robią, później wrócą po liska. Tak jak to było kilka lat wstecz, cena utrzymywana w parze do dolara, a do btc zbijają, a następnie ... pamiętacie magiczna ścianę na zakup liska O wartości 180btc (bittrex)? Każdy się śmiał co za debil nie wycofuje oferty, następnie zaczely się magiczne wzrosty. Cierpliwości 8-) Najgorsze co można zrobić to zbyt dużo kombinować oj nie rośnie przejdę tam, tam oddam ze strata, bo nagle lisk rośnie i trzeba odkupić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » piątek, 23 października 2020, 10:01

Ja wole po prostu brać to co daje rynek. ETH rośnie 3-4%, Waves 8% a Lisk -1%. Póki co to nawet nie chce odbijać. Przypomnę tylko że wymieniłem waves do liska 1:1. Dziś waves kosztuje już 3 razy tyle. Jak dojdziemy do 10:1 to odkupie liska tyle co sprzedałem :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam.krakus » piątek, 23 października 2020, 10:23

blink pisze: czwartek, 22 października 2020, 15:56Nie byłbym tego taki pewny.

Też nie byłbym pewny - dlatego napisałem, że "jeżeli sytuacja będzie analogiczna". Na dzisiejszy mały spadek BTC LSK zareagował dokładnie j.w. - czyli małym wzrostem (cena w USD wciąż praktycznie w miejscu).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » piątek, 23 października 2020, 12:56

adam.krakus pisze: piątek, 23 października 2020, 10:23Też nie byłbym pewny - dlatego napisałem, że "jeżeli sytuacja będzie analogiczna". Na dzisiejszy mały spadek BTC LSK zareagował dokładnie j.w. - czyli małym wzrostem (cena w USD wciąż praktycznie w miejscu).


Jak małym wzrostem? Lisk przez ostatnie dni spadał dużo więcej niż czołówka. Teraz czołówka odbija a lisk co spadł tak stoi. Mam tu na myśli do BTC bo inne krypto teraz do BTC rosną i zyskują w USD - lisk nie.

Lisk kiedyś uchodził za rewolucyjny projekt, do tego konferencje itd. było z czego pompować. Teraz na lisku jest marazm. Fakt może skupili się bardziej na pracy. Tylko tego hajpu na lisku co kiedyś już może nie być z kilku powodów:
- obecnie brak newsów i reakcji na nie (na kolejne wydania SDK, halving - nic się nie dzieje)
- zrażenie do siebie wielu inwestorów nawet tych którzy siedzieli od ICO.
- brak chętnych na tworzenie appek na lisku (chętnych jest obecnie chyba tylko kilku delegatów),
- brak hajpu na same zdecentralizowane aplikacje (liska cały czas za taką "platformę" uchodzi a obecnie ludzie jarają się czym innym)

Co by mogło spompować liska:
- genialny projekt, łatwość w tworzeniu aplikacji (tylko czy coś fajnego dla Kordka będzie też idealne dla innych programistów i się to przebije)
- hajp wszystkiego co się da (nie wiadomo czy taka sytuacja się wydarzy - śmiem wątpić bo wszyscy na to liczą)

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » piątek, 23 października 2020, 14:37

blink pisze: piątek, 23 października 2020, 12:56brak chętnych na tworzenie appek na lisku (chętnych jest obecnie chyba tylko kilku delegatów),
Nie prawda . Sporo osób coś tworzy i testuje, sporo takich o których pierwszy raz słyszę i nie stali nawet obok delegata. Nie jesteś bliżej to nie wiesz i tylko teoretyzujesz.
blink pisze: piątek, 23 października 2020, 12:56łatwość w tworzeniu aplikacji (tylko czy coś fajnego dla Kordka będzie też idealne dla innych programistów i się to przebije)
Jesteś teoretyk. Mówiłem, sprawdź sobie SDK, to zrozumiesz że to coś fajnego JEST dla programistów a nie będzie dla Kordka.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości