Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: amneziahaze » czwartek, 6 lutego 2020, 14:27

@Pogromca trochę szkoda czasu na tego typu gdybania generalnie kupowanie po to żeby tracić to dla mnie jest strata i dokładanie do straty w stracie jest stratą więc ja nie będę nad tym w ogóle dywagować bo po co. Ty obserwujesz od jakiegoś czasu, a ja to po prostu wiem. Niech każdy robi po swojemu. poza tym to jest trochę nienormalne jeżeli odwraca się kota ogonem i zarzuca na przykład odwrotną sytuację do tego co się samemu robi czyli na przykład że nie umiem rozróżnić trendu bo nie kupuję w stracie i nie pogłębiam straty nienormalne i szkodliwe to jest w mojej opinii ale niech każdy robi po swojemu. poza tym publiczne doradztwo inwestycyjne jakiegoś randomowego leszcza jest tak samo nieodpowiedzialne jak kupowanie w stracie i to tyle, nie szukam problemów, po prostu takie mam zdanie na ten temat.

Generalnie dużo jest faker'ów na forach i social mediach ciężko jest odróżnić wartościowe tresci od bajek, jest dużo znanych ludzi którzy po prostu nie mają w ogóle wyników są tylko od oszukiwania ludzi na przykład po to by zdobyć zasięgi później i np. sprzedawać książki albo bezwartościowe szkolenia, a inni to po prostu NIEpożyteczni idioci. nie mam żadnych pretensji po prostu są takie działania które no do mnie w ogóle nie przemawiają. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 14:42 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adam.krakus » czwartek, 6 lutego 2020, 14:37

Dovakhiin pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:21@adam.krakus niech pierwszy rzuci kamieniem ten co podzielił kapitał na takie same kwoty i takie same kwoty wkladal w dołek

Odniosłem się do tezy: Usredniajac wychodzi na to że wyjdzie na ZERO jeśli kurs osiągnie 23.40 zł, a ta jest błędna przy założeniu, że kupuje różne ilości Lisk'ów na różnych poziomów. Trzeba by dodać ilość zakupionych Lisk'ów do wyliczeń średniej żeby wyliczyć średnią przy której "wychodzi się na zero".
Dovakhiin pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:21Btw 117/5 = 23.40
Czyli mój kalkulator dobrze liczy
Dovakhiin pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:4250 zl
30 zł
15 zł
2 zł.

Średnia z tych poziomów = 23.40.

Powinno być: (50 + 30 + 15 + 2) / 4 = 97 /4 = 24,25 :)

Później dodałeś sobie poziom 20 zł.

Jakby nie patrzeć - podłożyłeś sobie liczby, które po prostu pasują pod Twoje wyliczenia ... ale nie trzymają się żadnej strategii działania.

EDIT: No dobra - pewnie i można by było wyliczyć wzór na jakąś strategię :) ja się za to nie biorę :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 lutego 2020, 14:43

@adam.krakus pardon masz rację:D rozpedzilem się bo z tel pisze :D

De facto to nie zmienia zbytnio różnicy w ogólnym przekazie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 lutego 2020, 14:44

Pogromca pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:33Otóż spadek z ATH ze 140zł na 10zł to -92.85%, a nie -80%.
Polecał wielokrotnie skupowanie od -80% od ATH, a to daje cenę 8$. Wpisz sobie w szukajce jego postów takie zwroty jak uśredn* czy akumul* czy skup*. To nie było żadne kilka złotych.
Pogromca pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:33Dla mnie to straszenie ludzi i nakłanianie ich do sprzedaży w największych dołkach.
Problem w tym, że ja nie sugeruję ani sprzedawać ani kupować. Nikogo nigdy nie nakłaniam ani do jednego ani do drugiego. To, że osoby mniej bystre jak Ty odczytują posty jako "buy" lub "sell" to już Twój problem. :mrgreen: Nie umiesz sobie radzić na giełdzie, to nie graj i nie szukaj krzykaczy, którzy powiedzą czy masz sprzedać czy kupić.
Pogromca pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:33Przecież robisz dosłownie to samo, co youtubowi i facebookowi naganiacze, tylko, że nie namawiasz na kupno na szczycie, a na sprzedaż w dołku. Jesteś dla mnie takim samym rakiem jak Phil Konieczny.
Ponownie: nie jestem typem użytkownika, który sugeruje komukolwiek zakup czy sprzedaż.
Pogromca pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:33Może jednak czas najwyższy przyznać się, że cięcie strat aktywa które holdujemy pod koniec bessy
Znów przypisujesz mi coś, czego nie robię. Mianowicie nie namawiam nikogo na cięcie strat przy ogromnym % straty. Wręcz przeciwnie. Przy stratach rzędu -70 czy - 90% nie ma to sensu i pisałem o tym nieraz.

Polecam Ci ruszyć trochę głową i zacząć czytać posty ze zrozumieniem, a nie traktować wszystkich jako zakamuflowane "buy" czy "sell", bo tak tylko robi najniższy sort giełdowy, który nie powinien dotykać się giełdy.

A jak dalej nie czaisz, to po prostu rób dalej dobrze swojemu zbanowanemu guru, bo tak dobrze Ci zrobił, spędzając życie na przekonywaniu by skupować to od -80% czyli 8$, a teraz odbiło od 0.5 do 1.5$. Faktycznie powód, by stosować skupowanie od kilku dolców. Matematyka dawno tu umarła. ;)

Dalsze pisanie przez Ciebie o mnie w tonie jakobym komuś coś sugerował, czy jakoby ktoś stracił przeze mnie bo krytykuję uśrednianie w bessie itp. czy obrażanie mnie, będzie zgłaszane do moderacji. Jeśli nie rozumiesz prostej matematyki, która jednoznacznie pokazuje bezsens zakupów od polecanego -80%, to już Twój problem, nie mój.

Zresztą czytając Twoje dawne posty o Lisk, wypada tylko współczuć...

@Dovakhiin Bierzesz nieco pokraczny przedział zakupowy, od 50zł do 2zł - po co? Rozmawiamy o skupie od -80% od ATH w dół.

Podstaw sobie rozdzielenie zakupu np. na 10 części od -80% i co każde 2% w dół zakup dalszej transzy. To i tak delikatne zastosowanie tej metody, że tak mały % naraz wejście. Zakładając to, miałbyś 10 zakupów przy cenach -80, -82, -84... do - 98%. Daje to łączną średnią zakupów chyba -89%. To daje posiadanie teraz lisków po 4.5$. Czyli przy obecnym wybiciu strata rzędu -70%... ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 14:46 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Anapanasati » czwartek, 6 lutego 2020, 14:44

Spoiler:
@amneziahaze no dokładnie, ja jestem zwykłym leszczem, nie ukrawam tego :D Każdy powinien robić to co uważa za słuszne, to jest jasne, a co i tak tutaj nie powiemy sobie i tak 90% osób w krótkim terminie straci :D W dłuższym terminie zakładając, że będzie nowe ATH właśnie strategie skupu po 80-90% dobrego aktywa z potencjałem na wzrosty to bardzo bezpieczna metoda i inwestycja długoterminowo :D Bezpieczna w tym sensie, że o dość małym ryzyku, bo ryzyka nigdy nie wyeliminujemy to jest jasne :D

Poza tym w uśrednianiu całkowicie pomijacie też częściową sprzedaż na lokalnych mocniejszych odbiciach :D I tak jak na 10PLN stwierdziłem, że warto akumulować i uśredniać, ktoś inwestując przykładowo za 10kPLN 1000Lisk, po odbiciu pierwszym na 20PLN, mógł sprzedać połowę i mieć 500 Lisk za friko i 10kPLN z powrotem na nowe low :D Czyli mógł znowu kupić gdzieś tam na 4-5PLN tym razem za 10kPLN 2000 Lisków i np. znowu na wzroście do 9PLN czyli 100% od dołka sprzedać połowę mieć 1000 Lisków na long term za friko plus z powrotem 10kPLN na niższy dołek i znowu po spadku do 2PLN odkupić 5000 Lisków i znowu teraz na 4PLN sprzedać połowę i mieć 2500 Lisków za friko i odzyskać 10kPLN oraz czekać ewentualnie na 1PLN czy jakiś inny dołek mając już teraz 4000 Lisków za friko plus cały czas 10kPLN na niższy dołek :D Czyli akumulujemy Liski uśredniając ich cenę do 0, ewentualnie teraz sprzedając te 4000 Lisków możemy mięc ekstra 20kPLN zarobku, ale liczymy na 100$, więc kisimy, bo nie znamy przyszłości, teoretyczni skoro mamy nadal długotermnową bessę lepiej trzymać :D Ale nie jest powiedziane, że nie spadniemy na 1PLN :D Dlatego ja trochę sprzedałem :D I ewentualnie będę miał kasę na niższy dołek, ale zdecydowanie sporo HODLuję, praktycznie mając je za friko stracę jak spadniemy do 0 i Liska zdelistują :D O to chodzi, że normalnie większość osób skacze od jednego coin'a do drugiego i właśnie nie jest w stanie wyłapywać tych większych wyskoków, a osoba, która skrupulatnie uśrednia sobie na danym coin'ie czy jakichś paru coin'ach w dłuższym terminie będzie zbijać średnią cenę do 0 :D

Ale panowie co jest najważniejsze, to jest to wątek o Lisku i spekulacji, dlatego skupmy się się na temacie dyskusji :D
Spoiler:
I jeszcze przytaczam kolejnego posta, bo chyba niektóre osoby ciągle się ośmieszają pisząc o mnie :D Czyli tak każdy skup -80% na Lisku i sprzedaż na mocnym odbiciu była wręcz idealną strategią, która się idealnie sprawdziła na tym coin'ie :D Gość całkowicie pomija to co działo się przez całą bessę, a liczy jedynie spadek od szczytu do dołka, oraz nie rozumie co to znaczy uśrednianie na lokalnych wahaniach długoterminowo :D Widać wszystko czarno na biały, nie rozumiem o co całe to halo, ja też nie jestem tutaj po to, żeby zachwalać, że moja strategia jest najlepsza jedynie wskazuję na pewne powtarzalności i schematy, kto masz uszy niechaj słucha, kto ma oczy niechaj patrzy :D
anagamidev pisze: niedziela, 15 września 2019, 09:39 Szykuje się rekordowy 7-8 tydzień na czerwono :D Na 1d bullish engulfing :D Powrót ponad 4PLN(1.01$ ~ 3.95PLN) mógłby zrealizować fulcrum bottom zdaje się :D Warto zauważyć, że po każdym 84% spadku było mocne odbicie ponad 100% :D
Poloniex, 1w :D
Spoiler:
Binance, 1w :D
Spoiler:
Wypłaszcz mocny :D
Spoiler:

I tym razem też się schemat sprawdził :D Jeśli coś wydaje się głupie, a działa, to nie znaczy, że nie jest głupie :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 15:45 przez Anapanasati, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 lutego 2020, 14:48

@Wymazywanie koniec końców jestem na plus całościowo. Dla mnie temat usredniania zamknięty z powodzeniem.

Ciekawi mnie fakt że lisk miał pompke przed wzrostem BTC od wczoraj. Teraz lisk wcześniej zaczął spadać..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 lutego 2020, 14:58

Dovakhiin pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:42Natomiast twoje rady odnośnie cięcia strat przy -90 zostawię bez komentarza.


Nigdy nikomu nie radziłem ciąć strat przy tego rzędu stracie. Za to znajdziesz łatwo w szukajce moich postów po "cięcie strat" liczne posty, w których piszę, że należy ciąć je szybko, jak są małe i że nie ma dobrego rozwiązania jak są one już ogromne i że warto wtedy ich ścinać.

Ja tego nie wymyśliłem. Znajdziesz to u większości zawodowych traderów piszących różne książki czy inne publikacje o tradingu. Jest przydatne a na dźwigni jest konieczne.

Powielasz więc po nieudaczniku który dostał podniety bo lisk coś odbił i mnie obraża, nieprawdziwe twierdzenia że polecam ścinać na ogromnej stracie, na które nie macie nawet jednego posta i to jest wątpliwe moralnie przypisywać komuś coś czego nie powiedział i czego nie robi. O tym, że wielu tu ma inteligencje poniżej przeciętnego poziomu wiadomo, ale sądziłem, że Ty bardziej z tych rozumnych homo liskowców.

Masz linka do szukajki "cięc*" z moich postów: search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keyw ... r_id=13508
Możesz wpisać pokrewne hasła (najlepiej ze ściętą do * końcówką).
Nigdy nikomu nie polecałem cięcia ogromnych strat. Raczej podchodzę do takich przetrzymanych strat jako "skaż to na całkowitą stratę i czekaj ale następnym razem jak źle wejdziesz, szybko ścinaj".

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
Dovakhiin pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:48koniec końców jestem na plus całościowo. Dla mnie temat usredniania zamknięty z powodzeniem.
Ale nie może to być metoda od -80% w dół, chyba, że dokładasz progresywnie wraz ze strata, co jest strategią typowo hazardową i wymaga rosnącego kapitału. To chyba nazywa się "martyngały"?

Skupowałeś raczej przy innych cenach niż omawiane super okazje od naganianidev od -80% i musiałeś mieć rozsądniejsze wejścia - dobrze, że się udało. :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 15:01 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 6 lutego 2020, 15:04

Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:44Zresztą czytając Twoje dawne posty o Lisk, wypada tylko współczuć...
Współczuć czego, bo nie jestem w stanie zrozumieć tej dygresji? Ceny zakupu? Nawet jeśli kupiłbym w dniu rejestracji to jestem na plus ;)
Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:44To, że osoby mniej bystre jak Ty odczytują posty jako "buy" lub "sell" to już Twój problem.
Podziwiam z kolei twoją nieskazitelną bystrość, bo jesteś w stanie ocenić po czyiś postach czy ktoś się władował, za ile, po ile i ile jest na minusie. Podejrzewam, że to jakiś szósty zmysł, tak samo, jak propozycja ładowania się w liska od 5-10$ na znak odwrócenia trendu bez patrzenia w at ( :lol: ) . Mistrzostwo po prostu.
Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:44Dalsze pisanie przez Ciebie o mnie w tonie jakobym komuś coś sugerował, czy jakoby ktoś stracił przeze mnie bo krytykuję uśrednianie w bessie itp. czy obrażanie mnie, będzie zgłaszane do moderacji.
Tak, już widziałem niejednokrotnie, jak kilka osób wysłałeś na przymusowy urlop od forum, jesteś w tym dobry, ale może czas się zastanowić, czy taki urlop nie przydałby się tobie? I taka uwaga, nie obrażam cię, ani nie zamierzam, wystarczająco sam się upokarzasz, żebym musiał kopać leżącego, a taki nie jestem.

Dodano po 4 minutach 25 sekundach:
Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:58. O tym, że wielu tu ma inteligencje poniżej przeciętnego poziomu wiadomo
Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:44 tak tylko robi najniższy sort giełdowy
Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 14:44 osoby mniej bystre jak Ty
Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:18Widzę, że masz ogólne problemy z myśleniem,
Ten pan powinien oberwać przynajmniej tymczasowego bana za notoryczne obrażanie innych w tym wątku. Nie powinno mieć miejsce tolerowanie takiego chamstwa tutaj. Przerwa przyda się wujkowi dobra rada na ochłonięcie.

Dodam na sam koniec jako uzupełnienie, żeby również zakończyć ten temat:
Wymazywanie pisze: wtorek, 14 stycznia 2020, 21:51Ale ludzie mocno sie wykruszyli a wielu z nich w ten sposób uratowało, jeśli ścieli straty a nie hodlują bezmyślnie. Na forach pisze coraz mniej ludzi, więcej idzie w kierunku fb, telegramów itd. Zauważ, że ci co kiedyś byli fanami, ale w porę otworzyli oczy (vjankuf, benq, blink, wielu innych) bardzo dobrze na tym wyszli.
Ofcourse zero, absolutnie zero sugestii, a powżyszy oraz inne posty to tylko "zła interpretacja" ;) Cena na 14 stycznia w okolicach 2.50 :ugeek:
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 15:51 przez Pogromca, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 6 lutego 2020, 15:13

Pogromca pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 15:00tak samo, jak propozycja ładowania się w liska od 5-10$ na znak odwrócenia trendu bez patrzenia w at ( ) . Mistrzostwo po prostu.
Smutny, nierozumny człowieczku: o szerokim, luźnym poziomie 5-10 czy lepiej 8-10$ pisałem jak o miejscu, gdzie trend może się odwrócić. A więc już samo to zdanie mówi, że posługuje się AT, bo to byłoby pojawienie się w ciekawy miejscu na wykresie, gdzie ataki na pierwsze odbicie po zjeździe po bańce byłyby realne, a po nich szansa na budowanie nowej dużej formacji z kontynuacja bullish i nowy trend wzrostowy.

Zwykła proste spojrzenie po dawnych oporach kogoś kto w to nie gra, a więc bardziej obiektywna niż umoczonych.

Po drugie: pisałem więcej niż raz, że sam bym tego nie kupował i że nie gram technicznie i że lisk średnio mnie interesuje. Więc kolejny raz masz problem z myśleniem i przypisujesz mi polecanie czegoś, czego nie polecałem i czego sam nie zamierzam robić.

Kolejny przykład, że wszystkie posty czytasz jako rekomendacje czy polecanie czegoś - zwłaszcza tam gdzie tego nie ma. Tymczasem tutaj część osób dyskutuje a nie nagania jak Twój guru niemogący zastosować się do bana jak facet. Podejrzewam, że z giełdy raczej się nie utrzymujesz z takim podejściem.

Dodano po 4 minutach 39 sekundach:
Pogromca pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 15:04Tak, już widziałem niejednokrotnie, jak kilka osób wysłałeś na przymusowy urlop od forum, jesteś w tym dobry, ale może czas się zastanowić, czy taki urlop nie przydałby się tobie?


Robię bardzo często przerwy od forum bo są znacznie ciekawsze rzeczy do robienia, ale niestety jak widzę kogoś kto ma problemy z matematyką, do tego obraża mnie i przypisuje rzeczy, których nie radziłem ani pisałem, to naturalne, że człowiek chce się odnieść. EOT
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » czwartek, 6 lutego 2020, 15:17

Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 15:08Smutny, nierozumny człowieczk
@Wymazywanie To tylko miedzy wami ma znaczenie kto posiada rację , przejdźcie ze sprzeczką proszę na priva bo coś takiego może nie mieć końca, zwłaszcza że zaczynasz adwersarzowi publicznie podgryzać wartość, wstawkami o braku rozumu co pewnie będzie kontrowane i skończy się pyskówką.
Kolejny post z tej serii ląduje w koszu.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: adiqq » czwartek, 6 lutego 2020, 15:53

@koparki, @Bit-els
zgodzicie, się chyba, że w tym poniższym, ma rację? zasady powinny być takie same dla wszystkich
Wymazywanie pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 13:18Ps. 2. @Bit-els, @koparki, @Bitmar Moderacja ma zamiar coś zrobić ze zbanowanym trollem, który od razu po banie założył 2 nowe konta (lub więcej)? Koleś nie potrafi zastosować się do bana i jest uzależniony od pisania. Dalej produkuje te same bzdury wbrew prostej matematyce, za które został zbanowany. Z tego co czytałem, to:
i to bez znaczenia kto ma rację

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 lutego 2020, 16:31

Nie chce krakac ale chyba korekta na lisku będzie bo następny szczyt był niżej razem z dolkiem.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 15 stycznia 2020
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Anapanasati » czwartek, 6 lutego 2020, 16:58

Spoiler:
@Dovakhiin tutaj jeszcze na LSK/BTC jest jakby cup and handle mogłoby jeszcze co nieco podbić czyli zasięg 1.75$ :D Na razie największa korekta nie przekroczyła 30% w tym bullrunie :D Chociaż faktycznie jakaś korekta do 3-4PLN by się zdała :D Chociaż skoro spadało pionowo bez większych odbić to teraz może rosnąć pionowo bez większych korekt :D Every action has an opposite reaction :D
Spoiler:
Na binance LSK/USDT na razie mały wolumen, ale można sobie próbować łapać jakieś szpileczki :D Ogólnie fajnie już mamy pary z USDT na Kraken, Poloniex, Binance, jeszcze Bitfinex ewentualnie, ale Lisk ma już wszystko, żeby wbić 100$ :D

Spoiler:

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: cumc » czwartek, 6 lutego 2020, 17:48

Anapanasati pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 16:58 Lisk ma już wszystko, żeby wbić 100$
Taa, ma już wszystko, oprócz teamu i fachowców od programowania. Czy wy nie wiecie, że połowa ekipy Lisk została niedawno zwolniona, bo oni już kasy nie mają, jak myślicie jak to wróży na przyszłość? ten projekt już leży i kwiczy, tak samo jak Game Credits, rośnie tylko dlatego, bo idioci sami nie wiedzą co kupują, ale do czasu. Tylko czekać na exit scam i przywalenie w dno, gdzie już zostanie.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: niebieski82 » czwartek, 6 lutego 2020, 18:12

Sprzedałem wszystkie swoje pozycje w Lisku, przerzucam aktywa na XRP. W ponad tydzień na Lisku zarobiłem tyle, że pozwoliło mi to zwiększyć swoją pozycję o 40%wXRP, do Lisa wrócę przy cenie 4zł, jeśli nadarzy się taka okazja.
Co do aktualnej ceny to uważam, że jesteśmy na początku korekty. Ja jestem prawie 50% kapitału z szczytu hossy także nie tak źle, na samym dnie miałem mniej niż 20%.
Co do tego forum to zaglądam sobie często poczytać i brakuje mi strasznie paru chłopaków którzy trzymali to forum na dnie bessy, a którzy zostali wywaleni. Raz, że uważam trochę to za niesprawiedliwe, jak czytam pieprzenie co niektórych, że namawiali na to, albo na tamto to śmiać mi się chce. Co to jest??????? przedszkole?????? Ludzie każdy ma swój rozum i podejmuje samodzielne decyzję.
A po drugie i ważniejsze, ten wątek miał więcej fachowej wiedzy, AT i dobrych wykresów niż teraz. Pewnie moderatorzy sami to widzą.
Pozdrawienia dla wykluczonych PANOWIE.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 6 lutego 2020, 18:15

@cumc Team jest, ma się całkiem dobrze, łącznie 33 osoby, które ciężko pracują.

https://lightcurve.io/about-us?positions=

Z kolei środków mają na przynajmniej kilka lat, bo po redukcji niepotrzebnych pracowników, koszta utrzymania spadły o połowę.

Poniżej ostatnia relacja finansowa

https://lisk.io/blog/foundation/lisk-fo ... ember-2019

Czy tylko ja mam wrażenie, że nagle mamy wysyp dziwnych kont założonych 2-3 lata temu, długo nieobecnych?

@blackraijin Fakty > opinia z w dodatku pomieszana z fudem sprzed dwóch miesięcy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 6 lutego 2020, 18:33 przez Pogromca, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 6 lutego 2020, 18:23

@Anapanasati generlnie up ale test krzywej będzie występował :)




Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: cumc » czwartek, 6 lutego 2020, 18:30

Pogromca pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 18:15inansowa
Pogromca pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 18:15Poniżej ostatnia relacja finansowa
Ty tak we wszystko zawsze wierzysz co Ci ktoś napisze? Zrozum, że masowe zwalnianie pracowników to nigdy nie jest dobry znak, im więcej ludzi pracuje nad projektem tym szybciej się rozwija, tutaj mamy sytuacje odwrotną.
"Czy tylko ja mam wrażenie, że nagle mamy wysyp dziwnych kont założonych 2-3 lata temu, długo nieobecnych?"
A ja mam wrażenie, że mamy wysyp noobów nowych na rynku, którzy kompletnie nie mają pojęcia o branży. Bedziecie płakać, oj będziecie.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » czwartek, 6 lutego 2020, 18:37

@cumc Więcej ludzi nie oznacza szybszej pracy. Jeśli zapłodnisz dziewięć kobiet, to nie urodzą Ci dziecka w miesiąc. Nowych trzeba wdrożyć w cały projekt i system, a to potrafi zajmować miesiące. Obecnie w lisku jest wystarczająca liczba programistów do zakończenia projektu, szczególnie, że zostali ci, którzy rzeczywiście projekt rozwijają, bo odeszło sporo osób, które w 2019r nie napisały żadnego kodu, a ich githubowa aktywność była mizerna, jeśli nie zerowa. Marnowali więc fundusze i nie powodowali wcale szybszego postępu. Rozumiem, że jeśli budujesz dom, to utrzymujesz ekipę budowlaną nawet po skończonych pracach?

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Przemko » czwartek, 6 lutego 2020, 19:03

Dovakhiin pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 18:23Czy tylko ja mam wrażenie, że nagle mamy wysyp dziwnych kont założonych 2-3 lata temu, długo nieobecnych?


Nie.
Bardzo dużo jest ludzi który czytają forum i czerpią wiedzę i nie tylko ale sami nie mają chyba nic istotnego do wniesienia np. ja. W zasadzie codziennie czytam wątki mnie interesujące i podejmuje decyzje, czy słuszne ? się okażą?. Przy tej okazji dziękuję wszystkich co piszą jakieś istotne rzeczy w tym wątku bo napewno jest wielu czytających jak ja.

Również ubolewam nad banem niektórych osób, miały największą wiedzę na temat projektu pomio pewnych zarzutów w ich stronę powiny tu być ! ale wnosiły sporo bo brakuje tu jeszcze osób które pomogą podjąć decyzje, ale niestety wielu ich tu nie ma np BitJanusz ale go wątku w Lisku nie ma a CI coś wiedzieli mają bana. Wymazywanie kontra anagamidev tak dla przeciwagi powinni być, po za ich sprzeczkami każdy ma wybór kogo słuchać ja potrzebowałem obu :) (aby nie kupić dużo jak był po 10 zł i aby nie sprzedać jak był po 2 zł)

Trzymam Krypto różne :), ale zasada żelazna, że inwestujemy tyle ile możemy stracić. Reszta to przyszłość a tej nie znamy.

Kupje liska od 40zł sukcesywnie do 2,20zł - aktualna moja cena średnia 5,70 zł - każdy na tą cenę spojrzy inaczej, dla jednych spoko dla innych że źle inwestowałem a inni by chcieli mieć taką cenę. Dla mnie ok bo nie jestem specjalistą i popełniam wiele błędów i nigdy się nie dorobię na Krypo, ale to nie zawsze ma pierwszorzędne znaczenie.

Naprawdę pozdro dla nieobecnych i zostawcie tego "Anapanasati" bo tylko przyszłość pokaże kto miał rację :).

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości