Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Tak właśnie to » piątek, 11 października 2019, 00:02

8 zł

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1

Postautor: milar » piątek, 11 października 2019, 00:27

1,97 zł w ostatnim dniu 2019r

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1

Postautor: Sully » piątek, 11 października 2019, 01:20

2,21 zł

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4178
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » piątek, 11 października 2019, 03:52

Wymazywanie pisze: czwartek, 10 października 2019, 13:52Uśrednianie = zło i proszenie się o kłopoty. Dobre dla gości, co nie potrafią liczyć, nie mają podstaw matematyki.
No ja Ci pokazałem na przykładzie modelowo jak to działa i działa :D Powiedz mi zatem jak wytłumaczyć coś takiego, a gość ma dużo większe doświadczenie na rynku niż ja :D Zabawne jest to, że ta stronka http://bitfilar.pl/ tego gościa utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto akumulować i uśredniać długoterminowo :D
anagamidev pisze: sobota, 27 lipca 2019, 13:07
domator pisze: sobota, 27 lipca 2019, 13:04Mam caly czas duze szorty na malym lewarze, ktore trzymam - niestety - od 6.5-7.5k
Nieźle i trzymane na +100% ceny :D A do mnie się przypieprzają, że akumuluję bycze aktywo, które być może wkrótce osiągnie 100k$, a docelowo 10M$ :D
domator pisze: sobota, 27 lipca 2019, 13:04Juz nigdy w lipcu
Zobaczymy :D Mogę się mylić :D Rynek to zweryfikuje tak czy siak :D

Np. takie przypadki wręcz utwierdzają mnie, że najlepsze jest akumulowanie i uśrednianie po dużych spadkach :D

Slowly, buy surely :D
Spoiler:
Obrazek
viewtopic.php?f=27&t=7681&start=11320#p213540

---
Co do zakładu, to umiarkowanie bycze predykcje :D Nice :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » piątek, 11 października 2019, 06:37

uzar007 pisze: czwartek, 10 października 2019, 17:58Ja obstawiam, że cena Liska 31.12. 2019 będzie w okolicy 4,90zł
ja mam podobne odczucia 1.20-1.30 usd

oczywiście poparte wykresem :D

Wygadany
Reputacja: 280
Reputacja postu: 
0

Postautor: Yoda » piątek, 11 października 2019, 08:11

@Naganiacz - 5 USD per LSK, czyli 19,55 zł ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 266
Reputacja postu: 
0

Postautor: GoPro » piątek, 11 października 2019, 09:13

Wczesniej bedzie pompka do okolo 8.50pln i na sylwestra cena spadnie do okolic 6.20-6.70pln.

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Postautor: jaszczomp » piątek, 11 października 2019, 09:19

@Naganiacz 5,43zł

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
5

Postautor: xazar » piątek, 11 października 2019, 09:44

Wymazywanie pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:36
Bagholding ma ogromny wpływ na ocenę projektu i wykresu. Jak ma mały to jest dobrze, ale niemożliwe, by nie miał żadnego wpływu. Efekt potwierdzenia + mechanizmy obronne, zwykła nauka i tyle.
Dodalbym jeszcze efekt Dunninga-Krugera ktory tez na tym forum czesto wystepuje i "pomaga" w trzymaniu stratnych pozycji. Przyklady to wykresy kolegi anagamideva ktory nadal nie dopatruje sie silnej korelacji miedzy glownym walorem a jego altem i rysuje sobie te kreseczki. Tego typu przyklad pokazuje ze nawet jak tą swoja akumulacja i usrednianiem trafi na wystrzal to i tak dlugo tych pieniazkow nie bedzie mial bo jego money menagment sądząc po wypowiedziach jest zerowy. Pytasz kiedy wejsc w dany walor ? Aktualnie testuje dno altow co jakis czas ustawiajac sobie SL na poziomie 5% od wejscia a moim wskaznikiem jest srednia krocząca 30 dniowa i dominacja btc do altow i nadal to jest duze ryzyko natomiast anagamitev w usrednianiu nie widzi wiekszego ryzyka.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4178
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » piątek, 11 października 2019, 10:06

@xazar money management mam taki, że mam stopa na kapitale, uśredniam i akumuluję z myślą o nowym ATH, kiedy widzę spadek 80-90% czyli jasno zakładam, że jesteśmy w bessie :D A czy będzie hossa czy nie, tego nigdy nie wiemy, dlatego akumulujemy i uśredniamy na bessie, bo tutaj kurs, wypłaszcza, konsoliduje, siedzi w pewnych obszarach, które jesteśmy jakoś w stanie wyznaczyć i zakładamy, że wszystko co kupimy w tych rejonach prędzej czy później da zarobić nawet jak spadnie do 0 chwilowo :D Kiedy zaczyna się już bullrun, to albo jesteś zapakowany albo nie, bo np. ostatnio z 4k$ do 13.8k$ BTC szedł praktycznie w liniii prostej z korektą 10-11% :D Tutaj nie jest możliwe żadne uśrednianie :D A ja już przy 11111$ wypadłem z pociągu :D Dlatego wiedząc to jak mega trudno jest być lepszym od rynku staram się nie kombinować za dużo :D Często okazuje się, że lepiej było skupować na pałę ile wlezie i dopiero po bullrun'ie na jakiejś konsolidacji zacząć to rozgrywać :D I popatrz też od strony rzeczywistej, wyżej pokazałem przykład użytkownika, który ma o niebo większe doświadczenie, a naraża swój kapitał na straty i marnuje mnóstwo okazji w międzyczasie :D Pewnie mu ten short wejdzie kiedyś, ale zobacz ile działo się w tym czasie, dwa razy spadek 30% i odbicie 30% :D Większość osób jak wyłapie shorta na szczycie to nastawia się na jakiegoś swing'a i trzyma pozycję, a kurs lata góra dół, zamykają dopiero po kilku miesiącach i próbują wyłapać kolejnego swinga, co albo się udaje albo nie :D A tak to ja sobie regularnie uśredniam, i kupując na 8k$, wiem, że w dłuższym terminie da mi to zarobić 500-1000% pewne za rok dwa nawet jeśli w międzyczasie spadnie do 2k$, gdzie tutaj też będę miał kapitał, żeby dokupić i mogę uśrednić np. na 4k$ :D Czyli non stop trochę kupuję i trochę sprzedaję, uśredniając moonbag'a do potencjalnego ATH :D Nie wiem, co tutaj jest trudne do zrozumienia :D

Spoiler:
Spoiler:
===>
Spoiler:
Warto zauważyć, że nawet jeśli Lisk faktycznie wbije 1000PLN, to i tak prawdopodobnie trzeba będzie czekać kilka długich lat :D A jakieś potwierdzenie tego scenariusza będzie dopiero po przebiciu 140PLN :D Zatem wg. mnie lepiej nawet gridować, czyli uśredniać bez sprzedawania na lokalnych górkach, skupując za jakieś drobne sumy typu 10-100PLN, co kilka dni, tygodni z nastawieniem na longtermowe hodlowanie :D Bo skupienie na 3PLN np. za 100PLN, na 140PLN daje nam już 4000PLN :D Czyli kupić i zapomnieć :D Nie polecam takiego uśredniania - gridowania :D

### edited: 2019-10-11 11:02 ###
@xazar skoro tyle jest książek o inwestycji, to czemu tylko 10% zarabia, a reszta 90% traci? :D To nie ma znaczenia :D Serio, jak sobie to rozkminisz, to nie ma łatwych czy trudnych rynków :D Na końcu i tak ktoś płaci za imprezę :D Zresztą najlepsza jest analiza różnego rodzaju wykresów, różnego rodzaju rynków :D Wszystko co miało się narysować na wykresie już narysowało się w przeszłości :D

Np. Lisk wygląda podobnie do Amazona :D Natomiast BTC wygląda podobnie do złota :D
Spoiler:
Poza tym patrząc na takiego AMD, to co możemy wywnioskować :D
- nawet dobre spółki o mega mocnych fundamentach z długą historią potrafią spadać ponad 90% od szczytu
- bardzo trudno jest wyłapać idealnie dołek, szczególnie jeśli rynek natychmiastowo odbija, teoretycznie nawet lepiej jak cena konsoliduje, wtedy ma się więcej czasu, żeby pozyskać kapitał z innych źródeł, gdzie np. jest mniejszy potencjał na wzrosty
- nawet po dużych spadkach mogą następować olbrzymie wzrosty
- historia często się powtarza i pewne zachwania powtarzają się cyklicznie
- nigdy nie mamy pewności jak nisko i jak wysoko cena pójdzie
- aktywo nie musi robić ATH, żeby zarobić krocie
- każda kolejna bańka zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia kolejnej
- można być nawet lata na stracie/pod wodą, a ostatecznie zarobić nieprawdopodobne sumy, więc nie należy panikować i na siłę łapać dołek :D
- kupując randomowo w dowolnym miejscu szanse, że kupić się na samym szczycie czy w okolicach to jakieś 5%
- szanse, że kupując w dowolnym miejscu na wykresie uda się sprzedać z zyskiem wynoszą 95%
Spoiler:
Tak jak mówię, ja mam bardzo chłodne, matematyczne podejście do rynku i ogromną pokorę :D Lisk jest li tylko cyfrowym zapisem, bez centralnego emitenta i bez żadnej immanentnej wartości :D Dowolna rzecz czy usługa nie ma żadnej stałej wartości, a na wartość składa się mnóstwo różnych pośrednich czynników i ona potrafi zmieniać się w czasie diametralnie :D Okresy wysokich wycen trwają niezwykle krótko, zwykle jest to wynikiem mody i hype'u wynikających z emocjonalnego podejścia większości inwestorów oraz ich niepohamowanej chciwości i głupoty :D

Pytanie zasadnicze, czy bardziej rozsądne jest kupowanie Liska dopiero na potwierdzonym trendzie, mimo, że uważa się go za shit'a i scam czy raczej spokojna akumulacja za jakiś bezpieczny kapitał, który nie ma wpływu na nasze życie aż do dołka(z możliwością uśrednienia na lokalnych górkach, czyli odsprzedania z pewnym zyskiem części zakumulowanych Lisków i możliwością odkupienia większej ilości na kolejnym lokalnym dołku) i wyciągnięcie wkładu najszybciej kiedy będzie to możliwe :D Docelowo kiedy będziemy na 100-200% zysku i trzymanie darmowych Lisków aż do przegrzania rynku czy nie wiem czego :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 11 października 2019, 15:05 przez anagamidev, łącznie zmieniany 16 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
20

Postautor: xazar » piątek, 11 października 2019, 10:17

Bessa nie jest zadnym wyznacznikiem ta bessa moze zabic walor w ktory ty inwestujesz po prostu zakladasz sobie utopijne scenariusze i pod nie grasz a kiedy sie nie sprawdzaja to rozciagasz sobie je w czasie. Robisz scenariusz na mid-term a tu sie okazuje ze sie nie sprawdza i sobie jakis kosmiczny z tego interwal robisz. Robisz dokladnie to przed czym ostrzega wiekszosc ksiazek o inwestycji nie masz nawet podstaw a zaslaniasz sie banalnymi wyliczeniami procentowymi ktore sa oczywiste ale powinny byc wąskim elementem załozen calej strategii. Akurat do ciebie idealnie pasuje efekt Dunninga-Krugera.

Początkujący
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1

Postautor: Load » piątek, 11 października 2019, 12:33

Sylwester 2019 LSK 4.67 pln
@Wymazywanie low $0.74

Początkujący
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
1

Postautor: rolph » piątek, 11 października 2019, 15:04

@Naganiacz sylwester 2019, cena LSK 6,67

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: Ishias » piątek, 11 października 2019, 15:57

100usd soon, coś słabo celujecie w te targety gdzie ten Wasz optymizm sie podział ?;p

Weteran
Reputacja: 2961
Reputacja postu: 
15

Postautor: Harmony » piątek, 11 października 2019, 16:36

@Ishias Nie 100 tylko 1000 i nie na sylwestra tylko w 2020 i to nie nasz optymizm tylko @anagamidev i jego stopka :D
;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 511
Reputacja postu: 
5

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 11 października 2019, 23:48

Z przymrużeniem oka ale fajna końcówka artykułu więc warto przeczytać ;) ......z moje strony wróciłem na pokład i symbolicznie xxxx LSK kupione :D

https://changelly.com/blog/lisk-lsk-pri ... 2019-2020/

"...What to expect from Lisk Price in 2019-2020?
Considering the current situation on the crypto market, our LSK cryptocurrency prediction is $1.8 by the end of 2019, and this is an optimistic scenario. If we don’t see any positive changes on the market, LSK might even fall to $0.08 – like all other altcoins, it can’t resist the bearish wave.

In the longer term, LSK has all chances to go higher in the Top-50 of world cryptocurrencies, but it requires enormous work of Lisk team. Their project is often compared to Ethereum even despite using sidechain. Our LSK coin price prediction 2020 is $3, but it’s hard to say when exactly this level will be achieved..."

oraz

https://www.cryptoground.com/lisk-price-prediction

a na podsumowanie:

"...Some other most commonly asked questions:
Will Lisk crash? Will Lisk moon? Will the Lisk price go up? Is the LSK price going up? How much will Lisk price increase in coming future? Will the LSK price fall? Will price of Lisk rise? When will Lisk price fall? When will Lisk price go down? Is LSK a worthwhile investment? When will LSK price drop? Is the Lisk price going to drop? Will the Lisk price drop?

These are some of the most common queries that impatient or amateur investors have. The fact is - no one can accurately predict future of Lisk (LSK). All we can do is use various algorithms and run technical analysis of the Lisk (LSK) using its historical price data and perform Lisk forecast. Note that these are all based on past data. If the future follows the same pattern as in the past, this predictions/forecast can be very accurate..."
“One of the funny things about the stock market is that every time one person buys, another sells, and both think they are astute.”
William Feather

Weteran
Reputacja: 10496
Reputacja postu: 
2

Postautor: Wymazywanie » sobota, 12 października 2019, 02:25

OK, jak typujecie 31 grudnia 2019, nie dołek, to i ja spróbuję. Strzelam 0.6$ czyli 2.4zł, zakładając dolara po 4zł.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
4

Postautor: marcos20 » sobota, 12 października 2019, 06:46

A ja powiem tak, koniec 2019 i lsk dostaje kopa z innych giełd i kurs nurkuje :D

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
Ludzie skąd wy bierzecie te swoje typy(pomijam Wymazywanie bo on to potrafi przedstawiać), tak wiem, nadzieja umiera ostatnia :D

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
I dwa lata później... Lsk teraz już wystrzeli na pewno i dobije do 0,002$ :D

Dodano po 15 minutach 21 sekundach:
@anagamidev Człowieku tylko że te twoje uśrednianie w ogóle matematycznie się nie zgadza. Skoro uśredniasz od takich poziomów co pisałeś to do dzisiaj nic nie zarobiłeś. No chyba że na ostatnich uśrednianiach włożyłeś kwotę x100 począrkowej.
Uśrednianie takie jak piszesz to ruletka dla niepełnosprawnych umysłowo

Weteran
Reputacja: 10496
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » sobota, 12 października 2019, 13:07

@marcos20 Kilka osób celuje w podobny przedział, niższy niż dołki, nie tylko ja.

@anagamidev, Trochę szkoda czasu na dyskutowanie z Tobą, bo nie przyjmujesz kompletnie możliwości, że się mylisz, nawet jeśli fakty (ogromne straty na Lisk z Twoją metodą) temu dowodzą. Same fakty, czysta matematyka. To, że Lisk za np. 5 lat będzie miał kosmiczną cenę, nie uzasadnia pakowania się w straty rzędu -80 -90%. Zresztą, nawet jak Lisk wystrzeli kiedyś, i tak sprzedasz go dużo wcześniej. Tak jak z BTC: sprzedajesz po 11k, mimo, że po drodze spędzasz dziesiątki godzin by pierdolić o 100k. Słabe, bardzo słabe.

Kolega @xazar, napisał dobre posty o tym co robisz, skorzystaj.

Obok idiotycznych porównań do BTC (bo BTC ma kilka baniek) i rozciągania na lata wykresu, teraz łapiesz się za porównanie do bitfilar... Słabo. To co proponujesz nie ma nic wspólnego z bitfilar. Bitfliar to oszczędzanie nieodczuwalnej kwoty na emeryturę, a nie konceptualne a wręcz rytualne spierdolone dokładanie do shitów mimo ogromnego % straty.

Widzisz, na crypto jest trochę osób, które z małej kwoty zrobiły duże pieniądze. Ty też się do nich zaliczasz i super, że się udało - wypracowałeś to sam. Ale zadanie nr 2 jak już zarobisz, to po 1. utrzymać te pieniądze i dopiero w miarę możliwości pomnażać dalej. Wydaję mi się, że nie wytrzymałeś tej presji już jak zarobiłeś i powielałeś tylko to, co się sprawdzało na bańce, czyli dokup na jakimkolwiek poziomie. Nie zmieniłeś nastawienia i metod. Ponieważ w ten sposób łatwo na altach stracić ogromny % kapitału, by nie zmieniać sposobu gry ani nie przyznawać się do porażki, po prostu obstawiasz to samo tymi samymi metodami. Dlatego potrzebujesz łudzić się, że cykle na BTC -> cykle na shitach, że wystarczy rozszerzyć wykres, że metoda która najpierw dała Ci zarobić mnóstwo a potem dała stracić mnóstwo, znów da zarobić mnóstwo.

Wydaję mi się, że pomogłoby Ci, jakbyś był bardziej elastyczny w grze. Czas na uśrednianie też może być dobry, ale nie cały czas. A shitom i altom nie warto tak permanentnie ufać. One dają dobrze zarobić, ale nie zawsze, więc nie ma sensu brać z nimi ślubu. Je warto dopaść czasem i wydoić, ale tylko jak to dają, a dzieje się tak nie cały czas.

Dużo altcoinów nie przetrwało ani jednej bessy i to dalej będzie się dziać. W tej chwili rynek altów już 2 lata pokutuje za za dużo szału na ICO i altach w 2017.

Coiny typu Lisk jak pokazuje wykres, najlepiej zostawić było na długie miesiące i zagrać czasem na odbicie, nieduże odbicie.

Pakowanie się na longterm z rytualnym uśrednianiem strat na coinach które zrobiły po -95% a nawet -99% było najgorszym, co można było wymyślić. Teraz, takie osoby, by wyjść na 0 potrzebują zazwyczaj wzrostu kilkuset % do nawet 1000-2000%. Do tego prowadzą Twoje pomysły...

Warto grać na longterm, ale NIE WSZYSTKO i absolutnie NIE Z KAŻDEJ CENY. Jak pokazuje nam ten rynek, skupowanie altów nawet na -97% -98% może być złą decyzją. Na dobre wejście na longterm warto czekać naprawdę odpowiednio długo.

I kim np. byliby fani Liska zapakowani po jaja na kilka dolcach w porównaniu z takim marudą i hejterem, który rzeczy typu Lisk może kiedyś kupi w niskich cenach i jak fani nie będą nawet jeszcze na 0 z wejściem, taki maruder będzie miał już gruby % zysku? Kto może zrobić dobry deal? Fan pakujący shita od dawna bo wielka promocja drugi rok i uśrednia Twoją metodą, czy maruder widzący, że bessa trwa i coin z niej nie wychodzi i może kiedyś kupi, ale tylko jakby już kompletnie upadło?

Longterm? TAK? Jak? CZEKAĆ na wejście bardzo długo. Napiszę brzydko: trzymać spekulacyjnego kutasa na uwięzi ;) , nie rzucać się, bo coś spadło -98%. To rynek altów, to dalej może lecieć jak nie przetrwało bessy i nic nie robi jak BTC i topowa część rynku robi.

Można zarobić, ale z głową, cierpliwie z wejście na długo. Inaczej łatwo wypadniesz nie tylko z zarabiania ale i z utrzymywania włożonej kasy bez strat. Uśrednianie altów w bessie to najprostsza i najszybsza droga do dużych strat. Czysta matematyka.

Śmiejemy się z lokat bankowych na 2% rocznie, ale przecież każdy bagholder by miał wiele więcej kasy jak wpłacił do banku na 2% a nie uśredniał Liska... :mrgreen: Sad but true...
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: Ishias » sobota, 12 października 2019, 14:05

@Wymazywanie Ja czekam na 19 Listopada na event Lisk.js, ponoć mają ogłosić coś dużego i dużo newsow niespodzianek, tak pisał bynajmniej mod na redicie i bedzie tu de mun :P

Wróć do „Lisk”