Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Naganiacz » czwartek, 10 października 2019, 13:22

Wymazywanie pisze: czwartek, 3 października 2019, 18:03 PS. Może pobawimy się w zakłady (bez kasy)? Zwykłe strzelanie, bez kłótni, dla rozrywki. Kto chce niech obstawi do ilu najmniej spadnie w 2019 roku Lisk w $.

Ja obstawiam 45 centów, a Wy? :)

Obecny low tegoroczny to np. na Poloniex jakoś 73c. Piszę jakby ktoś obstawiał, że już niżej nie zleci.

Dobry pomysł z tą zabawą. Jak wspomniałeś bez kłótni, proponuję więc nieco inne zasady bo widzę, że małe jest zainteresowanie Twoją propozycją. Może to dlatego, że społeczność jest już spragniona (jakichkolwiek) wzrostów i nie chce myśleć o spadkach (przecież projekt się rozwija a za rozwojem powinna adekwatnie rozwijać się adopcja a za adopcją powinien nastąpić wzrost ceny) a co dopiero bawić się w obstawianie najniższej wyceny do końca roku 2019. Ja spekuluję, że LISK w dniu 31.12.2019 r. o godzinie 23.59 osiągnie cenę 5,57 PLN na giełdzie BitBay.
Ustalam więc proste zasady.
Każdy kto chce wziąć udział w spekulacji pisze na tym forum swoją propozycję ceny LSK w taki sposób: „Sylwester 2019 LSK 5,57 PLN” – to jest akurat moja spekulacja, Wy wpiszcie w ten cytowany schemat po prostu swoją cenę.
Listę zgłoszeń zamykam 13.10.2019 r. o godz. 23.59.
Zbieram wszystkie zgłoszenia razem w jeden post i czekamy.
Cena porównawcza do naszych cen spekulacyjnych zostanie wzięta z giełdy BitBay z dnia 31.12.2019 r. z godz. 23.59.
Wygra ten spekulant, który swoją zadeklarowaną spekulacyjną ceną będzie najbliżej ceny porównawczej lub trafi dokładnie w cenę porównawczą.
Wynik podam do 02.01.2020 r. włącznie.
Jeżeli zdarzą się takie same ceny spekulacyjne to tylko pierwsza z nich (ta szybciej podana w tym wątku na forum) będzie brana pod uwagę w wyłonieniu zwycięzcy.
Ceny podajemy z dokładnością do jednego grosza.
Nagrodę sponsoruję Ja – Naganiacz. Nagroda dla zwycięzcy to 5000 BNK (pięć tysięcy BNK) – przelew na nr portfel zwycięzcy podany mi przez zwycięzcę w wiadomości prywatnej. Przelewu dokonam do 5 dni roboczych po ogłoszeniu wyników i o ile zwycięzca prześle mi taki nr portfela. Tu się kończy etap pierwszy spekulacji. Na podany mi przez zwycięzcę nr portfela czekam do 13.01.2020 r. włącznie, jeżeli w tym terminie takowego nie otrzymam – ogłaszam to na forum w tym wątku (tu zaczyna się etap drugi spekulacji) i czekam do 3 dni roboczych na pierwszego najszybszego uczestnika tej spekulacji, który prześle mi w wiadomości prywatnej nr portfela, na który ma trafić nagroda (jeżeli dojdzie do tej sytuacji to nie ma znaczenia jaką cenę dany użytkownik podał – ważna jest szybka reakcja – kto pierwszy ten lepszy za wyjątkiem zwycięzcy pierwszego etapu). Jeżeli nikt się nie zgłosi po nagrodę w wyznaczonym czasie to nikt tej nagrody nie otrzyma.
Jeżeli ktoś podeśle mi z jakichś przyczyn niewłaściwy nr portfela (pierwszy nr portfela bez względu na etap) na który BNK nie przejdzie to trudno, koniec zabawy. Nie będzie monitów i próśb o ponowne przesłanie. To jest poważna zabawa spekulacyjna.
Ja decyduję o wszystkim co dotyczy tej spekulacyjnej zabawy.
Jak powyższe akceptujesz to zapraszam. Jak nie to nie przeszkadzaj.
Pozdrawiam i życzę wszystkim trafnych spekulacji. Wszystko powyższe co opisałem zrealizuję o ile będę jeszcze żył do tego czasu i będę w stanie pojmować rzeczywistość nie gorzej jak w dniu dzisiejszym, nigdy nie wiadomo kiedy człowieka szlak trafi, ale to temat na inny wpis.

Weteran
Reputacja: 2763
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 13:34

Skoro tak to zaczynamy zabawę. Oczywiście predykcja z czapy nie poparta żadnym wykresem ani fundamentami, nawet szklana kula nie brała udziału w obliczeniu prawdopodobnej ceny. Strzelam 7 zł i 35gr
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4035
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 października 2019, 13:34

@Naganiacz 0.18PLN :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10255
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 10 października 2019, 13:38

Harmony pisze: czwartek, 10 października 2019, 03:35Lisk to dobry i solidny technicznie projekt, który ma stałe finansowanie i nieprzerwalny rozwój, który powoli, ale skutecznie osiąga zamierzone cele.
Wow, Lisk rzeczywiście jest zaskakujący. Kilka tygodni temu wielkie halo, że kartele, manipulacja, cenzura, masz honor i nie będziesz sobie pozwalał; będziesz z nimi walczył, piszesz bloga, nie spoczniesz zanim im nie dowalisz itd. A teraz proszę, proszę, normalnie renesans i rozwój w Lisku. Mi osobiście się to nie spina, sądzę, że się motasz i to co piszesz teraz, to głównie odgrzewanie starego kotleta czyli nadzieja + mówienie sobie: uspokój się, jest dobrze.

Nie odnosisz się chyba wcale do fragmentów o EGO. To Ego mi zarzucałeś, a wykazałem Ci, że EGO na giełdzie to głównie u tych, co się zapakują, są fanami, cena leci w pizdu a oni do upadłego trzymają i nawet dopłacają. Ja potrafię na giełdzie szybko przyznać się do błędu, Ty tkwisz w złej decyzji długimi miesiącami, może nawet już powyżej roku. Karmisz to nadzieją. Zobaczysz, że te Twoje EGO jeszcze Cię dowali i to nieraz. Tak to już jest. Więc nie zarzucaj mi EGO spekulacyjnego, a sam uważaj na swoje, bo doprowadza Cię do tracenia dużej części kasy na Lisku.

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
Naganiacz pisze: czwartek, 10 października 2019, 13:22Ja spekuluję, że LISK w dniu 31.12.2019 r. o godzinie 23.59 osiągnie cenę 5,57 PLN na giełdzie BitBay.
Tylko, że ja proponowałem nie cenę 31 grudnia, ale najniższy low od teraz do 31 grudnia. Czyli pytanie, czy spadnie niżej (jeśli, to do ilu), czy nie (jeśli nie, to odpowiadamy, że low już jest i to jakoś 0.74$ chyba).

Strzelam 0.45$ low w tym roku na Poloniex.

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
Naganiacz pisze: czwartek, 10 października 2019, 13:22Ja decyduję o wszystkim co dotyczy tej spekulacyjnej zabawy.
Jak powyższe akceptujesz to zapraszam. Jak nie to nie przeszkadzaj.
Spoko, ale czemu nie zrozumiałeś na czym polega moja propozycja? Wyraźnie pisałem, że cena low w okresie do końca roku, a nie cena w dniu końca roku.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 października 2019, 13:45

Wymazywanie pisze: czwartek, 10 października 2019, 13:41Strzelam 0.45$ low w tym roku na Poloniex.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 10 października 2019, 13:51

anagamidev pisze: czwartek, 10 października 2019, 10:55Reasumując, Lisk po spadku 98%, to projekt upadły i martwy, więc albo spadnie do 0 i stracimy wszystko, albo odbije i da zarobić krocie, potężne procenty
Skupując od proponowanych przez Ciebie -80 czy -90% od ATH, to tych potężnych % to trzeba ŻEBY WYJŚĆ W OGÓLE NA ZERO. Liczyłem Wam % nieraz. To są katastrofalne i nieubłagane wartości. Różnica między 1% od ATH przy skupowaniu na tak ogromnym % spadku jest znacząca. Może się okazać, że ludzie, co kupowali na -80% nigdy nie wyjdą w wielu altach na zero. Potrzebują przy tym typie spadku nawet +1000-2000% wzrost by wyjść na zero.

Uśrednianie = zło i proszenie się o kłopoty. Dobre dla gości, co nie potrafią liczyć, nie mają podstaw matematyki.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
@anagamidev Sądzę, że raczej płaskacz i opadanie lekkie z małymi wybiciami a nie to żółte do góry, ale też jest możliwe.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 13:54

@Wymazywanie
Spoiler:
Wymazywanie pisze: czwartek, 10 października 2019, 13:41Wow, Lisk rzeczywiście jest zaskakujący. Kilka tygodni temu wielkie halo, że kartele, manipulacja, cenzura, masz honor i nie będziesz sobie pozwalał; będziesz z nimi walczył, piszesz bloga, nie spoczniesz zanim im nie dowalisz itd. A teraz proszę, proszę, normalnie renesans i rozwój w Lisku. Mi osobiście się to nie spina, sądzę, że się motasz i to co piszesz teraz, to głównie odgrzewanie starego kotleta czyli nadzieja + mówienie sobie: uspokój się, jest dobrze.
Odpowiadałem już jednemu z Twoich trolli na ten temat
Harmony pisze: piątek, 4 października 2019, 13:58
Neewbie pisze: piątek, 4 października 2019, 11:29Wałkujesz tutaj ciągle to samo, jak Cię zlali z kartelami to prawie wywaliłeś Emo Quit i jaki Kordek zły, teraz znów super projekt.
Widocznie moja walka z kartelami dodała małą iskierkę do przyspieszenia zmian, a reszta społeczności dolała oliwy i w końcu HQ uznało [2] za priorytet zmianę DPOS i usunęcie karteli, czego efektem jest zmiana roadmapu i przesunięcie zmiany konsensusu na wcześniejszy plan, czyli tuż po ekonomii sieci i wprowadzeniu dynamics fee. Reszta o DPOS [3-5], zachęcam Cię do zapoznania się z lekturą, nawet, jeśli nie wszystko zdołasz pojąć.

Odnośnie dynamics fee [6-8], sporo odnośnie propozycji DPOS i nie tylko znajdziesz też pod tym linkiem [9], możesz również zgłaszać tam swoje propozycje.

[1] https://github.com/jondubois/lisk-interchain#readme
[2] https://www.reddit.com/r/Lisk/comments/ ... k_roadmap/
[3] https://blog.lisk.io/our-path-to-changi ... 6e8fcaf33d
[4] https://www.reddit.com/r/Lisk/comments/ ... os_system/
[5] https://www.liskmagazine.com/blog/2019/ ... sus-part1/
[6] https://github.com/LiskHQ/lips/blob/mas ... ip-0002.md
[7] https://github.com/LiskHQ/lips/blob/mas ... ip-0013.md
[8] https://github.com/LiskHQ/lips/blob/mas ... ip-0015.md
[9] https://research.lisk.io/
Dziesięć razy nie będę się powtarzał. Wspomniałem też w sierpniu, że mimo, że nie podoba mi się DPOS, to projekt oceniam technicznie jako bardzo dobry. Pod tym względem nic się u mnie nie zmieniło.

Dodano po 4 minutach 43 sekundach:
Wymazywanie pisze: czwartek, 10 października 2019, 13:41Nie odnosisz się chyba wcale do fragmentów o EGO. To Ego mi zarzucałeś, a wykazałem Ci, że EGO na giełdzie to głównie u tych, co się zapakują, są fanami, cena leci w pizdu a oni do upadłego trzymają i nawet dopłacają. Ja potrafię na giełdzie szybko przyznać się do błędu, Ty tkwisz w złej decyzji długimi miesiącami, może nawet już powyżej roku. Karmisz to nadzieją. Zobaczysz, że te Twoje EGO jeszcze Cię dowali i to nieraz. Tak to już jest. Więc nie zarzucaj mi EGO spekulacyjnego, a sam uważaj na swoje, bo doprowadza Cię do tracenia dużej części kasy na Lisku.
Niezależnie czy inwestowałbym pieniądze w Liska czy nie, zdanie będę miał o nim takie samo. Czy tracę kasę czy nie, to już nie Twój interes. Bagholding nie jest argumentem w ocenie projektu. Gram z dupy - trudno, moja sprawa.
Dodano po 3 minutach 50 sekundach:
@Naganiacz Proponuję alternatywną giełdę Binance i uwzględnienie sedniego kursu dolara z np. NPB, gdyby przypadkiem Bitbay miał zawinąć się pod dywan.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 10 października 2019, 14:11

Harmony pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:02Czy tracę kasę czy nie, to już nie Twój interes. Bagholding nie jest argumentem w ocenie projektu. Gram z dupy - trudno, moja sprawa.
Powalcz z EGO, a zaczniesz zarabiać. Pod żadnym pozorem nie dokarmiaj EGO przy błędnej decyzji. Dopiero jak nad nim zaczniesz panować, zaczniesz dobrze zarabiać.

Przeczytasz o tym raczej w każdej książce o tradingu z perspektywy psychologicznej oraz u wielu zawodowych traderów i osób znanych w środowisku traderów. I faktycznie, to podstawa na giełdzie. Nie karmić EGO.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1031
Reputacja postu: 
2

Postautor: blink » czwartek, 10 października 2019, 14:31

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 10 października 2019, 14:36

Harmony pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:02Bagholding nie jest argumentem w ocenie projektu.
Przykro mi, ale to niemożliwe. Podstawowym instynktem w człowieku (i ogólnie istotach żywych) jest instynkt przetrwania. Dlatego dążymy do komfortowej dla nas sytuacji i mniej czy bardziej, ale ulegamy efektowi potwierdzenia. W pełni obiektywny ogląd nie jest nam dany.

Zresztą doskonałym przykładem jak mózg Ci reagował jak sprzedałeś na chwilę Liska po długim czasie, było to, co sam pisałes, że się telepiesz, lęk, nerwy, emocje, szok dla mózgu itd.: viewtopic.php?f=110&t=21652&p=603030&hi ... 99#p603030

Bagholding ma ogromny wpływ na ocenę projektu i wykresu. Jak ma mały to jest dobrze, ale niemożliwe, by nie miał żadnego wpływu. Efekt potwierdzenia + mechanizmy obronne, zwykła nauka i tyle.
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tak właśnie to » czwartek, 10 października 2019, 14:39

100$ na Lisku w 2020r ja obstawiam :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 października 2019, 14:42

@Wymazywanie ja to tak szczerze spodziewam się rury w kosmos jak na btc :D

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 14:47

Wymazywanie pisze: czwartek, 10 października 2019, 14:11Powalcz z EGO, a zaczniesz zarabiać. Pod żadnym pozorem nie dokarmiaj EGO przy błędnej decyzji. Dopiero jak nad nim zaczniesz panować, zaczniesz dobrze zarabiać.

Przeczytasz o tym raczej w każdej książce o tradingu z perspektywy psychologicznej oraz u wielu zawodowych traderów i osób znanych w środowisku traderów. I faktycznie, to podstawa na giełdzie. Nie karmić EGO.
Masz racje, ale ja od zarabiania mam prace. Giełdę traktuje jako dodatek, nie jako sposób na życie. Nie nastawiam się na zdobycie milionów. Szybko zarobek = większe ryzyko stracenia kasy. Spokojnie i bez pośpiechu, bez pochopnych ruchów, jak czuję wykres to coś zagram, jak nie czuję i nie mam czasu na grę to nie ryzykuje. Projekt będzie chylił się ku upadkowi to wtedy ucieknę z projektu. Póki co obserwuję, patrzę, jestem cierpliwy :)
;)

Początkujący
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1

Postautor: pokavb » czwartek, 10 października 2019, 15:25

@Naganiacz Cena LSK na 31.12.2019r Bitbay 18,80 PLN

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1

Postautor: blackredwhite » czwartek, 10 października 2019, 16:06

jeżeli do końca roku uda im się wydać 3.0 z hard forkiem i bitcoin delikatnie podskoczy obstawiam 8.20
powyzej 10zł obstawiam że nie zobaczymy do maja, wtedy bitcoin może polecieć ze względu na halving jak i podciągnąć alty a liskowi może uda się pójść etap dalej z roadmapą
każdy etap roadmapy po obecnym progresie szacuje na jeden kwartał co by dawało pełne sdk za rok

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1352
Reputacja postu: 
1

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 października 2019, 17:24

@Naganiacz
31.12.2019
cena btc w PLN 16,50

Początkujący
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1

Postautor: uzar007 » czwartek, 10 października 2019, 17:58

Ja obstawiam, że cena Liska 31.12. 2019 będzie w okolicy 4,90zł.

Początkujący
Reputacja: 229
Reputacja postu: 
1

Postautor: wamak » czwartek, 10 października 2019, 20:10

@Naganiacz
4,30 PLN

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: