Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 10255
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 21:32

@anagamidev Z Bitcoinem się udało, wiem o tym. Ale to jak na razie nie sprawdza się kompletnie przy wielu altach np. Lisku.

Kupując Liska przy średnio -90% od ATH, obecnie taki ktoś jest w plecy aż o -75% więc potrzebuje wzrostu o +400% by wyjść na 0.

Nieustannie powołujesz się na BTC, bo na BTC skupowanie spadków tego rzędu się opłaca. Ale na Lisku nie i się nie sprawdza na nim i na wielu altach. Więc nie porównuj nic do BTC czegoś, co się nie sprawdza, bo to prosta manipulacja.

Przy też polecanym cieplutko przez Ciebie Game, skupując ze średnią ceną -90% ATH, jest się obecnie aż -95% w plecy i potrzeba aż +2000%, bo spadł -99.5%.

:roll:

Jeśli Lisk i Game szybko nie zrobią kilkaset % w górę, to jest dostateczny dowód na to, że Twoje metody są na altach zdecydowanie niepoważne. Żaden poważny inwestor nie wrzuci się w tkwienie na -75%, tylko kompletny idiota tak nie szanuje i ryzykuje kapitał.

Uśrednianie na altach średnich i słabych jest kompletnie złą metodą - chyba, że albo szybko na nich zorganizujesz bańkę, albo by przestawić początek skupu na -95% i więcej. W innym razie jak pokazują na razie fakty jest lipa i nie rusza się prawie nic do góry. Perspektywa lat tego nie zmienia. Żaden myślący inwestor nie blokuje sobie kapitału na lata na stratach rzędu Liska przy Twojej metodzie. W zasadzie polecasz skup od -80%, ale już nie liczyłem dla tej wartości, by nie kopać leżącego. Przy -90% i tak jest fatalnie.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4035
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 21:46

@Wymazywanie tak jak mówię, akumuluję i uśredniam ostro od 10PLN już Ci rozpisywałem co i jak robiłem przez ostatni czas, więc sobie poszukaj posty :D Jak myślisz czemu tak dużo osób czeka na kryzys na świecie, bo właśnie oni doskonale wiedzą, że jak wykupią dołek/korektę, to później przez dziesięciolecia będą mogli siedzieć na longu zarobieni :D Być może dlatego FED i ECB czy inne banki centralne nie chcą do tego dopuścić, bo to wcale nie rusza gospodarki, a tylko tworzy bandę rentierów giełdowych :D Dzisiaj ludzie już nie są tacy głupi jak 50 lat temu, a dostęp do informacji jest natychmiastowy i nieograniczony niczym :D Teoretycznie jeśli Lisk ma jakąś przyszłość, to powinniśmy traktować takie spadki na Lisku jak coś niesamowitego :D Zauważ, że poprzednia bessa na Lisku Była od 2PLN do 0.40PLN w dołku czyli spadek ponad 75%, a mimo to teraz te osoby ciągle są zarobione gdziekolwiek nie kupiły na poprzedniej bessie :D Ja liczę na powtórkę dlatego obkupuję się teraz w Liska jak dzika świnia i być może dzięki Liskowi będę zarobiony do końca życia, bo wierzę w nowe ATH :D A nawet jak Lisk w dłuższym terminie będzie śmigał 10% wyżej niż moja średnia za kilka lat, to też będę się cieszył, że niejako uchronił mój kapitał przed inflacją :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 21:52

anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 21:46 Jak myślisz czemu tak dużo osób czeka na kryzys na świecie, bo właśnie oni doskonale wiedzą, że jak wykupią dołek/korektę, to później przez dziesięciolecia będą mogli siedzieć na longu zarobieni
Na Lisku? Lisk da zarobić do końca życia, jak kryzys światowy by się zaczął?
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 21:46Dzisiaj ludzie już nie są tacy głupi jak 50 lat temu, a dostęp do informacji jest natychmiastowy i nieograniczony niczym
Są i to nawet głupsi. To, że jest dostęp do informacji nie znaczy, że każdy umie z nich korzystać. Wraz z rozwojem cywilizacji jest wg mnie wzrost głupoty wśród mas. To taka głupota innego rodzaju, gorszego - wśród ludzi, którym wydaje się, że coś wiedzą. Już od lat studia wyższe produkują idiotów z mgr, którzy przed wojną by nie zdali nawet matury.
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 21:46Zauważ, że poprzednia bessa na Lisku Była od 2PLN do 0.40PLN w dołku czyli spadek ponad 75%, a mimo to teraz te osoby ciągle są zarobione gdziekolwiek nie kupiły na poprzedniej bessie
Ja wykres Liska longterm widzę jako 1 hossę i 1 niezakończoną bessę. To na początku było beartrapem w longterm. Póki co Lisk to coin 1 hossy i nie zapowiada się, że będzie inaczej (choć szansa niezerowa oczywiście jest).
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 21:58

@Wymazywanie ja Ci podaję przykład, że to co dzieje się na normalnej giełdzie, to odnoszę to do BTC czy do Lisk :D Jeśli widzisz, że coś na przestrzeni lat, dziesięcioleci utrzymuje się w trendzie wzrostowym i robi nowe szczyty to każda większa przecena to jest dar od losu :D A świat cały czas idzie do przodu, nawet jak będzie jakiś kryzys większy i potrwa kilka lat to później już tylko ostro do góry przez kolejne dziesięciolecia :D Właśnie nie opłaca się być pesymistą zarówno w życiu jak i na giełdzie w dłuższym terminie :D Bo większość osób jednak zawsze chce więcej, rozwija się, chce coś tworzyć, iść do przodu, wznosić się ponad przeciętność, ponad siebie :D Ale faktycznie jeśli tego nie łapiesz to te masy mogą być coraz głupsze :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 22:12

@anagamidev Ale jeśli chodzi o nasz rynek i alty, to tylko te topowe utrzymują długoletnie wzrosty z przecenami.

Większość altów nie przeżywa długiego czasu. Większość umiera lub spada i nie podnosi się.

Lisk w tym roku pokazał faka a nie podniesienie się z bessy średnioterminowej jak np. topowe alty do dolara (bo do BTC też g... pokazały).
To co mówisz jest prawdą w odniesieniu do BTC i lepszych altów.

Przemyśl sobie tego twita Brandta, którego nigdy nie wrzucałeś, choć wiele jego na forum wrzucasz:

Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 229
Reputacja postu: 
0

Postautor: wamak » środa, 9 października 2019, 22:18

Dovakhiin pisze: środa, 9 października 2019, 20:03@Wymazywanie wszystko ok z Toba? Piles cos czy jarales dzis?

Stawiam na kilka nieprzespanych nocy. Przy niewyspaniu poziom irytacji wzrasta dość mocno. Niby człowiek trzeźwy, ale chce przy.pie.rdolić komuś.
Lisk z dzisiejszej perspektywy nie jest dobrą inwestycją, ale to nie tłumaczy spamowania tematu docinkami takiego samego poziomu, jak naganiane. Mój post to też spam, przepraszam. Widzę, że teraz już jest bardziej rzeczowo z docinkami.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pomoc_potrzebna » środa, 9 października 2019, 22:32

Lisk jest bardzo dobra inwestycja, właśnie wamak. Inwestujac w BTC zobacz ile kasy bedzie musiało zostac włozone abyś podwoił swoją inwestycje. A Lisk? Uważam,że da najwiecej zarobic. Chociaz nawet to go spompuja specjalnie do 30 zł. Tym bardziej,ze sie nie poddają developerka

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 22:33

@Wymazywanie widziałem tego posta, ale się z nim nie zgadzam do końca, bo jednak taki LTC, BSV dał zrobić 500%, BCH, ETH i inne też, chociaż wystarczyło w sumie kupować LTC, ale mniejsza o to :D Nawet GAME od dołka zrobił +200% oczywiście Ty tego nie zauważasz, moim błędem na GAME I Lisk było to, że nastawiłem się, że to już odwrócenie trendu i skupowałem każde dołki i nie sprzedawałem wszystkiego na odbiciach tylko część :D Ale tak jak mówię nie przypuszczałem, że zaczną robić nowe low :D Ale chodzi mi o ogólną koncepcję, że skupujesz dużą przecenę, masz zysk 100-200% i masz za darmo coin'y i kapitał w ręce i możesz albo już nic nie robić albo grać bezpieczniej :D Tylko widzisz to działo się na przestrzeni miesięcy, więc tego nie zauważasz, tylko przypieprzasz się do pojedynczych postów, gdzie tłumaczę w kółko i to samo dlaczego warto uśredniać pod dużych spadkach :D A jak już mówię, jeśli ktoś chce zarobić na giełdzie powinien od razu założyć, że wszystko straci, bo tak mówią statystyki, dlatego jeśli spekulujemy to chyba nie musimy ciągle tego powtarzać, tylko każdy z nas ma własny pomysł jak z tej beznadziejnej sytuacji wyciągnąć jak najwięcej i nie dać się ogolić :D Zauważ też, że jeśli wszyscy teraz zaczęliby kupować po takich spadkach, to raczej nie tylko w moim interesie byłyby wzrosty, ale także wszystkich, więc bylibyśmy jedną wielką grupą interesu, a tylko nasza chciwość decydowałaby kto pierwszy, a kto ostatni odpadnie z tego wyścigu na Księżyc, niektóry pewnie nie udałoby się wyjść, dlatego znowu czekalibyśmy na korektę 80-90% i znowu w koło Macieju i w dłuższym terminie budowalibyśmy wartość i każdy byłby w pewnym momencie zarobiony :D Jednak Lisk wydaje się nie ma takiej społeczności jak BTC, LTC czy ETH i trudno :D Nie każda inwestycja musi się zwracać i nie zawsze moja strategia czy podejście musi działać :D Ale naprawdę Ty przypisujesz mi i posądzasz mnie o niestworzone rzeczy w mojej opinii całkowicie niezasadnie :D Ja to właśnie chciałbym, żeby rynek crypto był bardziej konkurencyjny i miał większe zaufania, a nie że każdy musi bać się i czy będzie jakaś hossa, czy nie będzie, czy będzie delisting czy nie będzie :D Bo każdy nowy projekt daje niesymetryczną przewagę emitentowi, bo on praktycznie nie podejmuje żadnego ryzyka finansowego, a zwykle mają 10% preminingu albo jakiejś części coin'ów :D Wypuszczają na giełdę 10%, być może płacą za listing, później pompują, a jak cena jest już wysoko to wszystko dumpują :D Nie podoba mi się taki schemat, jeśli coś istnieje dłużej i ma kilka hoss/bess, to w dłuższym terminie jednak bardzo trudno jest przewidzieć zachowanie cen i jej ekstrema :D Dlatego dla mnie takie jednobańkowe coin/tokeny to praktycznie jak piramida, zwykły scam, a na końcu zostaje masa pokrzywdzonych i nie rozumiem co Cię cieszy w bagholderach, że zostali oszukani? :D A jak dobrze wiemy każdy nowy projekt nie oferuje niczego szczególnego i zwykle jest stekiem bzdur, a na końcu jest porzucany i nie ma woli rozwijania :D Poza tym w moim interesie jako longtermowca jest, żeby projekty w które inwestuje trwały jak najdłużej :D Jeśli Ty wolisz, żeby każdy upadał i cieszysz się z tego, a także tak orientujesz swoją grę to spoko :D Każdy z nas pod coś spekuluje i ok :D Ale zrozum moje podejście do rynku i spróbuj je zaakceptować zanim zaczniesz mi zarzucać naganianie, bo nie robię tego na szczytach pod dużych wzrostach tylko raczej na dużych spadkach w dobrej wierze :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 23:01

wamak pisze: środa, 9 października 2019, 22:18Stawiam na kilka nieprzespanych nocy. Przy niewyspaniu poziom irytacji wzrasta dość mocno. Niby człowiek trzeźwy, ale chce przy.pie.rdolić komuś.
Rzadko kiedy śpię mniej niż 9 godzin (chyba, że ostro daytraduję, a ostatnio tego nie robię). Nie pamiętam kiedy ostatnio byłem niewyspany, chyba gdzieś w sierpniu.
Ale sie uwzięliście, jedyna osobą która ma problemy tu z emocjami jest @Harmony. :) :) :) Aż takie, że najpierw bluzga w postach a po kilku minutach poprawia bo wie, że przesadził. Ja mam doskonały humor. Napisałem prawdę, że Lisk nie zrobił z "biznesplanu" Crypti z 2014 jeszcze wszystkiego. Możecie sobie przecież sami sprawdzić, dałem Wam link do Crypti. A ponieważ Lisk skopiował w 100% pomysł i plan Crypti niewiele w zasadzie dodając nowego, to takie porównania są zasadne. O dappsach, sidechainach itp. itd. już w 2014 nadawano w Crypti.

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 22:33i nie rozumiem co Cię cieszy w bagholderach, że zostali oszukani?
Nie tylko cieszy, a ogólnie cieszy mało. To co robię, to raczej nauka poprzez wyśmianie pewnego zjawiska. Bo na 10 nowych na crypto, nawet jak 1 przeczyta taki post i się zastanowi i nie będzie jak jelonek pakował shitów na każdym poziomie i dokupował jak spadają, to już jest sukces.

Dodano po 3 minutach 6 sekundach:
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 22:33Jeśli Ty wolisz, żeby każdy upadał i cieszysz się z tego, a także tak orientujesz swoją grę to spoko
Nie, ale sądzę, że dla nas wszystkich by było lepiej gdyby tak z 90% crypto z capów nie istniało. Czemu? Bo jest dużo szrotu, śmieci totalnych, które nie są do niczego potrzebne i łatwo mniej doświadczeni się wciągają i nadmiernie wierzą w jakieś syfy, które tylko zabiorą im kasę i złudzenia. Poza tym szkoda prądu na większość tych śmieci.

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
anagamidev pisze: środa, 9 października 2019, 22:33Ale zrozum moje podejście do rynku i spróbuj je zaakceptować zanim zaczniesz mi zarzucać naganianie, bo nie robię tego na szczytach pod dużych wzrostach tylko raczej na dużych spadkach w dobrej wierze
OK. Ale intensywność Twoich powiedzmy dobrych intencji (choć podtrzymuję, że w dużej części to wprowadzanie innych w swoje szambo by może coś ruszyło na zasadzie owczego pędu) zestawiona z wykresem Lisk, stworzyła naprawdę już mem, folklor czy symbol na forum. I nie, nie jest to symbol zarabiania, ale pakowania się w kłopoty.

Dodano po 4 minutach 46 sekundach:
...za każdym razem jak pisano tu o uśrednianiu od czasu bańki (czyli setki razy), to wiem, że oznacza to tylko tyle, że ktoś jest mocno uwalony złą inwestycją, nie potrafi wyjść z niej i o zgrozo dokłada sobie że tak powiem węgla do plecaka podczas wspinaczki.

Sztuką nie jest iść do upadłego, ale porzucić wycieczkę jak jest na nią zły czas i umieć przeczekać nawet bardzo długo, do czasu, aż pogoda na tą wycieczkę będzie dobra.

Wolisz siedzieć głodny w zamieci, bez sprzętu i przy -10 stopni gdzieś w górach i bez wody? Czy czekać na wiosnę w spokoju i łatwą wycieczkę? Tym jest właśnie Twoje uśrednianie. Pakowaniem się w kłopoty, bo nie usiedzisz spokojnie, tylko wmawiasz sobie longterm. Longterm jest super, ale nie z jakiegokolwiek miejsca. Lepiej poczekać i rok na dobre wejście. A jak zrobisz złe wejście umieć szybko wyskoczyć a nie trzymać jak baran na rzeź.

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Dlatego lepiej jakbyś ludzi namawiał nie na beztroski skup i dokup mimo strat (czyli uśrednianie), ale na cięcie szybkie strat, jeśli wejście jest złe. Tylko, że Ty na to nie namawiasz, bo pewnie nie umiesz tego robić. A szkoda. Uratowałbyś mnóstwo kasy to stosując. Ścinanie strat vs uśrednianie czyli dokup do strat to jest zupełnie inny świat. Każdy lub prawie każdy pro trader Ci to przyzna. Czepiłeś się imo najgłupszej, najbardziej amatorskiej metody. Nie sztuką jest skupować do upadłego i notować po -70 -80 -90% strat i liczyć, że odbije, ale sztuka jest umieć szybko wziąć te -5 czy -10 czy nawet -30% ale ratując kapitał przed tym, na czym wielu z Was w tej chwili siedzi czyli - sami wicie jak to ryje psyche i blokuje działanie na giełdzie...
Ostatnio zmieniony środa, 9 października 2019, 23:20 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » środa, 9 października 2019, 23:18

Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 23:07Nie, ale sądzę, że dla nas wszystkich by było lepiej gdyby tak z 90% crypto z capów nie istniało. Czemu? Bo jest dużo szrotu, śmieci totalnych, które nie są do niczego potrzebne i łatwo mniej doświadczeni się wciągają i nadmiernie wierzą w jakieś syfy, które tylko zabiorą im kasę i złudzenia. Poza tym szkoda prądu na większość tych śmieci.
Ja tam nie mam z tym problemu, dla mnie im więcej tym lepiej, zawsze można znaleźć coś do gry, kiedy "nasze" coin'y akurat mulą na jakiejś konsolidacji :D Ale właśnie nigdy nie wiem czy ktoś wypuszcza coin'a tylko po to, żeby zarobić czy żeby faktyczni to rozwijać, zobacz na GAME istnieje 5 lat, ale z drugiej strony ani go rozwijają, ani nikt nie chce na tym grać :D Ja nie mam do nikogo pretensji :D I też nie mamy pewności nigdy czy taki LTC czy ETH to nie jest robiony właśnie przez scammer'ów, mamy jedynie tylko historię :D Dlatego dla mnie np. bardziej bezpieczne wydawało się inwestować w GAME czy LIsk'a niż BNB :D Po prostu nie podoba mi się taki schemat i tyle :D A dla mnie syfem jest każdy coin poza BTC, ale ciągle MT.Gox'y nie oddały BTC, a powinny one wrócić do właścicieli, więc dla mnie BTC też jest śliski na ten moment :D I też nie wiemy czy Satoshi nie jest jakimś scammer'em, którego niektórzy traktują jak Mesjasza jakiegoś, jestem antyautorytarny :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » środa, 9 października 2019, 23:21

@anagamidev OK. Odnieś się jak możesz do tematu cięcia strat, bo dopisywałem na ten temat trochę zdań i nie wiem czy czytałeś. To mnie naprawdę ciekawi jak widzisz cięcie strat a zwłaszcza uśrednianie prowadzące często do bagholdingu VS cięcie strat. Dzięki i pozdrawiam.
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 229
Reputacja postu: 
0

Postautor: wamak » środa, 9 października 2019, 23:43

Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 23:17Ścinanie strat vs uśrednianie czyli dokup do strat to jest zupełnie inny świat. Każdy lub prawie każdy pro trader Ci to przyzna.

A co, jeśli akurat po sprzedaży na stracie np. 30% akurat odbije i będzie rosło? Uważam, że uśrednianie jest ok pod warunkiem wcześniejszej analizy, co uśredniać.
To naprawdę nie jest takie proste. Moim zdaniem uśrednianie jest ok, o ile nie stawia się wszystkiego na jedną kartę, na jednego kontrowersyjnego coina. Uśrednianie statystycznie jest perfekcyjne, tylko właśnie statystycznie. Nie można stawiać na jedną kartę.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 10 października 2019, 00:35

wamak pisze: środa, 9 października 2019, 23:43A co, jeśli akurat po sprzedaży na stracie np. 30% akurat odbije i będzie rosło?
Cięcie strat to też ryzyko. Raz wyjdzie dobrze, raz źle. Nie ma złotej reguły. Można oczywiście ciąć szybko starty, na małym % straty (np. 3-5%), ale wtedy duża część tradów będzie cięta.

-30% to jeszcze nie jest jakaś wielka strata... Mnóstwo osób z Liska (choć się do tego nie przyznają otwarcie:) chętnie by cofnęła się w czasie i ścięła przy tych -30%... :mrgreen: -30% to jak zbawienie jak kolesie mają po -80 -90%... Przy shitcoinach jebiących po -98% od ATH, ścięcie na -30% w każdej cenie zakupu wyższej niż na 97% z groszami, ma sens (!!!). Dowód poniżej podam.

Zresztą policzcie sobie sami, ja nie będę tracił czas na pisanie n-ty raz tego samego. Że spekulanci mają problem nieraz z prosta matematyką, to wiadome od dawna. :D Liczcie non stop takie rzeczy, uratujecie nieraz tak forsę przed bezmyślnym hodlem (żeby nie było, hodl jest super ale tlyko taki w dobrym miejscu robionym...).

Skup przy -90% od ATH, na coinie co idzie do -98% ATH daje -80% stratę przy -98% ATH
-91% daje -78%
-92 -75%
-93 -71%
-94 -67%
-95 -60%
-96 -50%
-97 -33%

Czaicie? Ścinając nawet przy -30%, kupionego na -96% ATH coina co idzie do -98% jest dobrym ruchem i ratuje (50-30)=20% kapitału!
Te % są nieubłagane przy dużym % spadku i skup na -90% może okazać się katastrofą na altach i wjebaniem się w -70 -80 czy -90%. Z tymi % spadków od ATH nie jest to trudne! Dlatego warto mieć w repertuarze cięcie strat.

Szok, że 96 a nawet -97% zakup, cięty przy -30%, to lepsze niż trzymanie dalej do -98%...
A co dopiero przy wcześniejszych -% od ATH (80-90 itp...).
A co dopiero jak zrobimy SL wcześniej, nie na -30% ale np. na -10%.

Szok. Tu trzeba myśleć i ścinać a nie pakować bez opamiętania. Prosta matematyka, nie bądźcie baranami na rzeź na giełdzie ale kumatymi kolesiami. :)

Dodano po 6 minutach 8 sekundach:
wamak pisze: środa, 9 października 2019, 23:43To naprawdę nie jest takie proste. Moim zdaniem uśrednianie jest ok,
Podaj przykład własnego uśredniania strat w zakupach na longterm, co doprowadziło Cię do fajnych zysków. Czekam na konkretny przykład. Dzięki.
Satoshi Nakamoto

Weteran
Reputacja: 2763
Reputacja postu: 
7

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 03:17

Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 21:14Buahahahahaha. Zachowujesz jak panienka co na pinezce usiądzie. Ojejku, jaki obrońca Liska się znalazł...
Tak reaguję, kiedy rozmawiam z ludźmi, dla których argumenty są jak groch o ściane, a odpowiedzi są lekceważące i mające na celu ośmieszyć, jak cytowane zdanie powyżej. Czyli merytoryki zero a ja czymś takim po prostu gardzę i będę to piętnował.
Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 21:14Lisk choćbyś nie wiem jak próbował kota ogonem odwracać, nie zrobił jeszcze założeń Crypti z 2014 roku i takie są fakty.

Gdyby Lisk zrobił wszystkie założenia z Crypti to byłby już skończonym projektem i np. mnie już tu nie było finansowo oraz osobiście ;)
Some parts of our great vision still take months, other parts maybe years. It doesn’t take a week to revolutionize the app market.
Niektóre składniki naszych wspaniałych wizji będą powstawać miesiącami, inne części mogą trwać latami. Zrewolucjonizowanie rynku aplikacji nie zajmuje tygodnia.
swobodne tłumaczenie by Harmony
Tekst z dnia 26.07.2016, Źródło: https://blog.lisk.io/what-is-lisk-and-w ... b6b6188211
Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 21:14Nie mówię, że nic nie zrobił ani, że nic się da na nim zrobić. Ale jest nadal na poziomie tego co miało Crypti zrobić.
Nie. Lisk nie jest na poziomie tego co miało Crypti zrobić. Założenia są te same, lecz Lisk jest o wiele kamieni milowych dalej niż to, co Crypti zdołało osiągnąć. Podczas Crypti było sporo niewiadomych odnośnie tego jak będzie funkcjonował cały projekt i ekosystem. Crypti dało zalążek, Lisk rozwinął całą koncepcję i ją wdraża.
Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 21:14Najlepszą reklamą Liska niech będzie ta cała Madana... ...która jest na ETH.
Dystrybucja tokenu ERC-20 jeszcze się nie rozpoczęła dla Twojej wiedzy. W momencie możliwości rejestracji niestandardowego tokenu na Lisku, Madana będzie na nim funkcjonować. Nie porzucili Liska, tworzą i rozwijają się razem z nim ;-)
In November 2018, Lisk released their new roadmap, introducing the action plan towards a production SDK. In this roadmap, the possibility to create a custom token on the Lisk main blockchain was set to be after the beta SDK in the future. This required agile adjustments on our side, and we quickly began to examine reasonable solutions to ensure the completion of our ambitions in terms of the PAX launch for 2019.

While we have an unchanged commitment to developing certain building blocks of the MADANA platform with the yet to come Lisk production SDK, we can certainly release the PAX cryptocurrency before that.

(...)
We didn’t want to keep our supporters waiting until this platform goes live, so we decided to introduce the PAX cryptocurrency in Q4 2019 as an ERC-20 standard token.
https://blog.madana.io/our-pax-cryptocu ... aa9d90bf25

Dodano po 17 minutach 57 sekundach:
Wymazywanie pisze: środa, 9 października 2019, 21:14Nie mam dużego ego, duże ego to Ty masz skoro tak bardzo uwierzyłeś w to gówno i wpakowałeś w to kasę nigdy nie ścinając straty.
Ściąłem, czy nie ściąłem, czy to naprawdę istotne ? Swoje zrobiłem, bo mam ~30x więcej Lisków niż za pierwszym razem przy 3.5x większej inwestycji - myślę, że nie jest najgorzej, chociaż zawsze mogło być lepiej. Mimo wszystko za każdym razem, gdy wchodziłem ponownie w ten projekt, robiłem to w pełni świadomie i nie uważam, że wpakowałem kasę w gówno. Wręcz jestem w stanie powiedzieć, że Lisk jest teraz w kluczowym momencie rozwoju, gdzie tworzą się losy i kształtuje przyszłość ekosystemu. Po tylu latach od "niespełnionych obietnic" w końcu widać realne efekty pracy, które każdy z nas może przetestować we własnym zakresie. Nie jestem w stanie ocenić czy warto wchodzić teraz w Liska i czy da zarobić krocie, ale jestem w stanie powiedzieć, że Lisk to dobry i solidny technicznie projekt, który ma stałe finansowanie i nieprzerwalny rozwój, który powoli, ale skutecznie osiąga zamierzone cele.
;)

Początkujący
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
5

Postautor: xazar » czwartek, 10 października 2019, 10:22

Nawet jesli lisk bedzie w koncu w pelni dzialajacym projektem to bedzie czas na to zeby w niego zainwestowac. Poki co kazdy inwestor czy nawet spekulant ( bo wykres jest plaski jak decha) bedzie sie od niego trzymal z daleka. Zdumiewajace jest to jak ludzie biedni reguja na wachania cen. Wola stracic i miec nadzieje ze moze kiedys odbije mimo ze nic na to nie wkazuje niz ciac straty i ratowac swoj maly kapital. Wolą miec nadzieję niz pieniadze. To dziwne bo nawet jak z 300% wzrostu wyciagniesz 50 % to jest to dobry wynik ale biedny posiadacz woli zeby jego kapital byl bezwartosciowy i od tego braku wartosci chce wyciagnac maxa wzrostow niz z o wiele wiekszej wartosci swojwgo portfela urwac kawalek tortu. Wyglada na to ze biedny jest o wiele bardziej chciwy niz bogaty ale na pewno kieruje sie tą emocją zamiast rozumem. W sumie jest na tym forum masa materialu na jakies prace licencjackie i magisterskie odnosnie reakcji przecietnych ludzi na ryzyko finansowe.

Początkujący
Reputacja: 269
Reputacja postu: 
1

Postautor: Ishias » czwartek, 10 października 2019, 10:51

Teraz to każdy mysli ze Halving coś zmieni. Dam sobie glowe obciac ze cena nawet nie drgnie ;). Teraz to nie warto sprzedawac za duzo spadło, lepiej poczekaj pare kolejnych lat czy tam miesiecy i byc na 0 albo plus, albo bankrutem ;p

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 października 2019, 10:55

@xazar chyba każdy tutaj jednogłośnie jest jednoznacznie przyznać, że mamy bessę, tak? :D Zatem analizując dane historyczne, gdybyś kupował Liska na 1 PLN to gdzie ustawiałbyś stop loss'a i gdzie ewentualnie wchodziłbyś ponownie? :D

Wydaje mi się, że dużo osób z forex'ów weszło na rynek i trochę nieumiejętnie wykorzystuje wiedzę tam zdobytą :D Bo na forex nie ma takich wzrostów czy spadków po kilkaset czy kilkadziesiąt procent i nie trzeba tutaj grać na dźwigni i nie płacimy za trzymanie pozycji poza opłatami przelania giełda portfel i portfel giełda, oraz fee transakcji na giełdzie :D Poza tym bardzo mi się to kłóci z tym, że nie trzymamy coin'ów na giełdzie, a te same osoby, które proponują grę ze stop losami doradzają, żeby trzymać coiny na portfelu swoim bezpiecznie :D Skoro tak, to np. jeśli ktoś stwierdza, że dobry moment na wejścia, przelewa na portfel, nagle w kilka dni Lisk spada 50%, to co ma zrobić taka osoba, ciąć straty? :D Gdzie w kolejne kilka dni cena potrafi wrócić do poziomów z których spadła :D Po prostu warto chyba zachować zdrowy rozsądek, nie każdy inwestor to super gracz, który gra codziennie, zwykle to jest buy and HODL tak naprawdę, dlatego też warto ten fakt wykorzystać w swojej grze :D Ja właśnie staram się w swojej grze łączyć te dwa podejścia, bo tak samo jak teraz na bessie trudno jest wyłapać jakąś górę, bo ciągle spada i spada, to dokładnie to samo będzie wkrótce na hossie jeśli taka zacznie się na Lisku, że będzie rosło jak diabli, a większość wyprzeda się przedwcześnie, to samo jak na BTC, z 4k do 13.8k$, największa korekta na BTC to było 10% :D Gdzie na Lisku takie ruchy to praktycznie codzienność :D Dlatego nawet to, że jak ktoś gra małym kapitałem typu 100-1000PLN, to całkiem komfortowo może sobie te 10-200PLN wyciągać czy akumulować darmowe Liski :D To jest właśnie takie powolne budowanie pozycji na długi termin, które może trwać miesiącami, a wybicie jakieś, które potrwa kilka dni może być realizacją bardzo profitable całego naszego wysiłku :D Złapanie dla mnie ruchu na 50-100% to praktycznie jak hossa i bańka :D

Zatem jeśli mamy spadek na Lisku 90%+ czyli 10PLN to jednoznacznie jesteśmy wstanie stwierdzić, że już jest gruba bessa i być może kapitulacja :D Jednak nie wiemy czy od tej ceny nadal będzie spadać i ile :D Teoretycznie zakładamy, że może od tej ceny spaść kolejne 90%, tj. do 1PLN, a mamy kapitał 100kPLN, który jesteśmy w stanie zaryzykować(to może być dowolna kwota, odpowiednia dla danego delikwenta i jego kapitału, który jest gotowy zainwestować, to jest tzw. stop na kapitale bodajże) zatem dzielimy go np. na 10 części i zaczynamy uśrednianie z myślą o kolejnej hossie czyli nowym ATH czy po prostu jakiejś korekcie spadków do 0.5-0.612 ATH :D
Czyli wchodzimy za 1/10, tj. 10kPLN, 90kPLN mamy w zapasie i kupujemy 1000 Lisków :D Szczęśliwie odbija do 20PLN, ale nie wiemy czy to już hossa się zaczyna czy nie, zatem sprzedajemy połowę czyli 500 Lisków za co dostajemy 10000PLN(=500 * 20PLN), czyli ponownie mamy 100kPLN i 500 Lisków :D Niestety okazuje się to tylko lokalną korektą spadków i kurs znowu opada do 10PLN, trochę wypłaszcza i jako, że jest to nasza strefa akumulacyjna znowu dokupujemy 1000 Lisków za 10kPLN, czyli mamy 1500 Lisków i 90kPLN, średnia cena Liska na ten moment wychodzi 6,666...(10kPLN / 1500). I czekamy co dalej zrobi rynek :D Idzie potężny spadek i cena spada do 4PLN, czekamy chwilę, widzimy, że wykres wypłaszcza no to dokupujemy za kolejne 10kPLN na cenie 4PLN jakieś 2500 Lisków, zatem mamy aktualnie 4000 Lisków oraz 80kPLN, czyli średnia cena wychodzi na ten moment 5PLN (20kPLN / 4000) :D No i czekamy co rynek zrobi dalej :D Odbija mocno, widzimy, że od naszej pozycji ostatniej tj. 4PLN odbiło 100% na 8PLN, ładny zysk, więc to co kupiliśmy na 4PLN sprzedajemy, czyli 2500 Lisków * 8PLN daje nam 20kPLN, czyli ostatecznie mamy 1500 Lisków i 100kPLN za pazuchą :D Średnia cena za Liska wychodzi 0 PLN :D Oczywiście po spadku z 9PLN znowu lądujemy na 4PLN i tutaj znowu odkupujemy za 10kPLN, chociaż nie musielibyśmy, ale chcemy jak najwięcej tutaj zakumulować na poczet kolejnej hossy, którą zakładamy w jakiejś przyszłości czy korekty spadków większej :D Zatem kupujemy na 4PLN znowu 2500 Lisków i mamy 4000 Lisków i 90kPLN, średnia cena znowu rośnie nam do góry nieznacznie, tj. 2.5PLN(10kPLN / 4000) :D I znowu jesteśmy gotowi na spadek nawet 90% od obecnych cen :D
Spoiler:
Zauważmy też, że gdyby od razu za pierwszym razem przebiło 20 PLN i wbiło chociażby 100 PLN to mielibyśmy 500 Lisków i potencjalnie moglibyśmy zarobić 50000 PLN, natomiast dzisiaj mamy 4000 i przy powrocie na 100 PLN potencjalnie możemy zarobić 400 000 PLN :D Gdybyśmy zakładali upadek projektu, czyli de facto brak kolejnej hossy to nie spekulowalibyśmy raczej na tak ryzykownym aktywie :D Jednak ryzyka nie da się wyeliminować, a statystyki mówię, że cobyśmy nie robili i tak wtopimy w dłuższym terminie :D

To tak w dużym uproszczeniu w idealnej sytuacji, ale też możemy robić mnóstwo innych zyskownych trade'ów w ciągu dnia, byle by nie wyleszczyć się z kapitału na grę, a mamy o tyle komfort psychiczny(niezależnie od tego czy Lisk upadnie czy nie), że akumulujemy w bezpiecznej strefie akumulacyjnej, tj. 0-10PLN i możemy sobie czekać na wybicie z niej nawet 2-4 lata :D Jeśli wybije z mojej strefy akumulacyjnej i znowu powrócimy do 20PLN to tam dopiero może sprzedam połowę i będę odkupował dopiero na pierwszym większym spadku 20-40%, czy to będzie 20PLN czy 40PLN czy 80PLN :D Dokładnie tak to rozgrywałem na BTC od pierwszego spadku na 6k$ i tak samo rozgrywam na Lisk od 10PLN, i radzę bardziej zwracać uwagę na parę do $ niż do BTC, nawet jeśli gramy na parze LSK/BTC :D
Spoiler:
Dlatego warto uśredniać i akumulować pod dużych spadkach :D

Reasumując, Lisk po spadku 98%, to projekt upadły i martwy, więc albo spadnie do 0 i stracimy wszystko, albo odbije i da zarobić krocie, potężne procenty :D

Aczkolwiek patrząc na wykres takiego AMD, to skupowanie trupów bywa zyskowne :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 października 2019, 13:15 przez anagamidev, łącznie zmieniany 8 razy.

Weteran
Reputacja: 2763
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 10 października 2019, 11:12

Ishias pisze: czwartek, 10 października 2019, 10:51Teraz to każdy mysli ze Halving coś zmieni. Dam sobie glowe obciac ze cena nawet nie drgnie
Przecież halving jest już wpisany w cenę ;)
;)

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tak właśnie to » czwartek, 10 października 2019, 12:21

To ile w końcu ten lisk e tym 2020r będzie kosztować ? 🤔

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1031