Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9965
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 września 2019, 11:45

pawel296 pisze: czwartek, 12 września 2019, 11:21W byciu bagholderem nie ma nic złego tylko jeżeli projekt się rozwija i cena jest stabilna.
Dla mnie jest. Bycie na dużej stracie utrudnia znacznie cel spekulacji oraz inwestowania czyli zysk. Jak idziesz w góry, to ładujesz sobie do plecaka dodatkowe 10kg kamieni i mówisz, że nie ma w tym nic złego bo jest ładna pogoda ? Ja nie. :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0

Postautor: pawel296 » czwartek, 12 września 2019, 11:53

@Wymazywanie
Troszkę się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli bagholdowanie czegoś co nie przyniosło straty, jest się na plusie i są pomyślne rokowania na dalszy wzrost ceny.

Początkujący
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1

Postautor: LiskSDK » czwartek, 12 września 2019, 12:07

Niech rynek altów krwawi, niech gówno projekty spadają, zostanie elita za którymi stoi historia, możliwość zakupu na większości giełdach I szerokie grono ludzi świadomych istnienia danego projektu. Dzisiaj ciężko, by nowy projekt bez zaplecza finansowego przynajmniej w BTC przedostał się na salony. Lisk to wszystko ma, nie robią szumu wokół bo nie ma to sensu skoro jeszcze na Lisk Hub nic nie można robic, po co pompować cenę, no odp. po co ? Z czasem spadnie nagroda na delegatów, dystrybucja znacząco się rozszerzy, dojdą nowe pary tradingowe I możliwości kupna + pierwsze wykorzystania (lisk.bike) dodatkowo Ethereum ma problemy ze skalowalnoscia, a Lis stawia kolejne nory na tej kulce, Maxiu ma 3 k BTC jakby chciał to by spompowal trochę pod publiczkę, ale oni są na innym poziomie, bawią się w tworzenie i świetnie im to wychodzi. Te BTC co mają mogliby mieć wywalone jajca do końca życia, ale co dalej ? Coś trzeba robić więc robią - tworzą nową rzeczywistość, z której większość jak zwykle tylko korzysta i narzeka, zamiast doceniać i też coś samemu wnosić dla innych. Trzymać się burty, żeby nikt nie wypadł xd

Początkujący
Reputacja: 250
Reputacja postu: 
0

Postautor: Ishias » czwartek, 12 września 2019, 12:16

Pod koniec roku Maxiu obiecał marketing Liska. Ciekawe czy dotrzyma słowa :lol:

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: pawel296 » czwartek, 12 września 2019, 12:17

LiskSDK pisze: czwartek, 12 września 2019, 12:07Trzymać się burty, żeby nich nie wypadł xd
Po przeczytaniu tego fragmentu przed oczami
mam scenę z tytanika, gdzie dikaprio i Winslet walczą o jak najdłuższe utrzymanie się na statku trzymając się barierek tonącego okrętu. Nie muszę pisać jak to się skończyło, albo napiszę. Wszyscy poszli na dno jedni wcześniej drudzy późnej. :D

Weteran
Reputacja: 2513
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » czwartek, 12 września 2019, 12:29

Ishias pisze: czwartek, 12 września 2019, 12:16Pod koniec roku Maxiu obiecał marketing Liska. Ciekawe czy dotrzyma słowa
Ma być event, Lisk Dev.

Ponadto za miesiąc halving. Co prawda po ostatnim spadliśmy dzięki BTC z 10zł, na które już nie wróciliśmy, ale warto wiedzieć, że nagroda spadnie o 33%, wiec jakby nie patrzeć zmniejszy się podaż i to sporo.

Jak się uwiną z tym 3.0 i hard forkiem to może jeszzcze 4zł zobaczymy w tym roku ;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 września 2019, 12:31 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.
The truth will set You free

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Ishias » czwartek, 12 września 2019, 12:30

pawel296 pisze: czwartek, 12 września 2019, 12:17Po przeczytaniu tego fragmentu przed oczami
mam scenę z tytanika, gdzie dikaprio i Winslet walczą o jak najdłuższe utrzymanie się na statku trzymając się barierek tonącego okrętu. Nie muszę pisać jak to się skończyło, albo napiszę. Wszyscy poszli na dno jedni wcześniej drudzy późnej.

Hehehe dobre :D. Na poprawe humoru dodam coś od siebie a to jest Rose trzyma się tratwy jako baghodlder, czy będzie happy end czy pójdzie na dno jak Jack :D
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 września 2019, 12:34

@pawel296 Hehe to tak jakby Di Caprio z Winslet na tej wodzie zamarzając skupowali dalej akcje Titanica bo takie tanie i spadają i taka okazja. :) Oto filozofia shitcoinów w pigułce. Aczkolwiek to pełne titanicowe utonięcie na Lisku raczej nie nastąpi, chyba, że pojawią się zgrzyty w kwestii finansowania... Brak funduszy itd.

Nie wiem, dlatego zapytam osoby bardziej zorientowane jakich tu dużo - czy fundusze Liska to tylko kasa z ICO? Tzn. czy mają oni dodatkowe przychody teraz na bieżąco? Czy mają jakieś zyski, inwestycje, przedsięwzięcia dochodowe, czy tylko same koszty? Bo jeśli tylko koszty a przychody zerowe, to przy słabej gospodarności może być to problemem w przyszłości. Sądzę, że to ważna kwestia odnośnie inwestowania w tego typu crypto, które coś tam ma, ale generalnie nie "przebiło się" na rynku jak np., topowe alty jak Eth, Ltc i kilka innych.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1

Postautor: zasit » czwartek, 12 września 2019, 12:37

Zapytam inaczej A które krypto przynoszą zyski ? Oczywiście nie mowię o zmianie wartości na giełdach

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: Ishias » czwartek, 12 września 2019, 12:38

@Wymazywanie To co mi wiadomo to kase mają tylko z BTC i jego forków, i stopniowe upłynnianie forków, do tego dochodzi plan Maxa sprzedając co jakis czas Liski. Ale to @Harmony albo @Hamas powinni wiedziec najlepiej

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: blackredwhite » czwartek, 12 września 2019, 12:39

Wymazywanie pisze: czwartek, 12 września 2019, 12:34Nie wiem, dlatego zapytam osoby bardziej zorientowane jakich tu dużo - czy fundusze Liska to tylko kasa z ICO? Tzn. czy mają oni dodatkowe przychody teraz na bieżąco? Czy mają jakieś zyski, inwestycje, przedsięwzięcia dochodowe, czy tylko same koszty? Bo jeśli tylko koszty a przychody zerowe, to przy słabej gospodarności może być to problemem w przyszłości. Sądzę, że to ważna kwestia odnośnie inwestowania w tego typu crypto, które coś tam ma, ale generalnie nie "przebiło się" na rynku jak np., topowe alty jak Eth, Ltc i kilka innych.
dzisiaj ma być raport finansowy

Weteran
Reputacja: 2513
Reputacja postu: 
2

Postautor: Harmony » czwartek, 12 września 2019, 12:55

Tak sobie głośno myślę. Pamiętacie rok temu jak bitek był po 6k usd, każdy mówił że to żelazne wsparcie i niżej nie spadnie , po czym zobaczyliśmy 3k USD. Co jeśli taka sytuacja jest teraz na Lisku? Te przedziały cenowe zawsze były dobre na zakup, ale czy ostatecznie dobre ?

O raporcie wiem tylko tyle że ma być i ma się pojawiać co miesiąc, sam na niego czekam z niecierpliwością .
The truth will set You free

Początkujący
Reputacja: 288
Reputacja postu: 
0

Postautor: mudol » czwartek, 12 września 2019, 13:10

Dobry czas na zakup jest wtedy kiedy da zarobić ;) Ja obecnie uśredniam, nawet jakby wskoczyło do niedawnych poziomów 2$ to już będzie 100% zysku. Ale nie uważam, że niżej nie spadnie więc koszyk w razie czego uszykowany, a nawet spodziewam się zjazdu do 0.80$, bardziej martwi spadający wolumen wszędzie.

Początkujący
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0

Postautor: LiskSDK » czwartek, 12 września 2019, 14:07

https://blog.lisk.io/financial-update-a ... 6e51ebc0a5

O wilku mowa, Lisy mają siana dla niejednego bociana. Pomalutku nam się tu robi niezle zoo, jeszcze jak wejdą grube ryby i niedzwiedzie a w konsekwencji byki to staniemy się wolni jak ptaki ? xd ale ten holenderski stuff jest kozacki Ulala xd

Weteran
Reputacja: 2273
Reputacja postu: 
0

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 12 września 2019, 15:23

sprajt pisze: czwartek, 12 września 2019, 08:34Mam Liska w portfelu od ponad 2 lat
sprajt pisze: czwartek, 12 września 2019, 08:34Moja wiara w projekt się wyczerpała,

Najtwardsi hodlerzy wymiękają, może to dobry czas na spekulacyjne wejście
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 września 2019, 15:25 przez kozaki_wiesi, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Reputacja: 169
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » czwartek, 12 września 2019, 15:24

Harmony pisze: czwartek, 12 września 2019, 12:55Co jeśli taka sytuacja jest teraz na Lisku
nawet jak spadnie jeszcze sporo a pewności nie ma to i tak chyba tutaj wszyscy liczymy na parę dolców na bańce prawda? więc teraz jest odpowiedni czas żeby dokupować i się nie zastanawiać ;)

ja tam jestem spokojny mam swoje wykresy i kontroluje co się dzieje

Lisk is the future :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 12 września 2019, 15:52

pawel296 pisze: czwartek, 12 września 2019, 11:53 @Wymazywanie
Troszkę się nie zrozumieliśmy. Miałem na myśli bagholdowanie czegoś co nie przyniosło straty, jest się na plusie i są pomyślne rokowania na dalszy wzrost ceny.
No to nie rozumiesz znaczenia słowa "bagholder". Bagholder to nie każdy holder, ale tylko taki na dużej czy ogromnej stracie. Nie ma sensu stosować poszerzonych definicji słowa, bo traci ono na znaczeniu i jest to błąd. Odsyłam do posta: viewtopic.php?f=45&t=31838&p=599478&hil ... er#p599478
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: pawel296 » czwartek, 12 września 2019, 16:46

@Wymazywanie
Na to wychodzi że nie zrozumiałem pojęcia. Zatem zgadzam się z tym że bagholdowanie to błąd.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 996
Reputacja postu: 
5

Postautor: blink » czwartek, 12 września 2019, 17:05

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: Glexab » czwartek, 12 września 2019, 17:13

Sporo idzie na marketing a nic nie widać.

Wróć do „Lisk”