Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3896
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: anagamidev » sobota, 7 września 2019, 15:22

@shinya56 to zawsze będzie przeciągnie liny, bo my tutaj gramy między sobą i bijemy się o swój własny kapitał, ale w dłuższym terminie jeśli ma nastąpić adopcja, to tak czy siak lepiej grać pod budowanie wartości bazowej :D Ja kupuję Liska od 10PLN w dół i zakładam, że w dłuższym terminie cena będzie wyższa niż 10PLN, to czy będzie bańka czy nie to nie ma dla mnie większego znaczenia, nawet jeśli Lisk już nigdy nie będzie droższy niż 5PLN to mnie to nie obchodzi, niech spadnie nawet i to tego 0.1$, ale później skupując aż do dna w najgorszym przypadku będzie to cena Grubo poniżej 5PLN, 0-10PLN uśredniając w najgorszym przypadku będzie to cena 5PLN oraz zakładając, że faktycznie spadnie do 0 :D To samo przecież było z BTC, niekupowanie na 4k$ to zakładanie się z rynkiem, że cena nigdy nie będzie wyższa, a nawet jakby spadło do 1k$, to mając odpowiedni MM i uśredniając, to kupując za 10k$ na 4k$, na 3k$, 2k$ i 1k$ wydałbyś 40k$, kupując 20.8 BTC miałbyś średnią cenę 2k$ i po powrocie na 4k$ masz BTC równowartości 83.3k$ :D Gdzie mógłbyś wyciągnąć wkład i mieć za darmo BTC z potencjałem na 100k$ i więcej :D Jasne, że BTC może upaść do 0 i go zdelistują, ale to jest tak prawdopodobne jak to, że Lisk już nigdy nie będzie wart, co najmniej 10PLN :D Kupujemy na promocji tak czy siak, a im większa promocja tym lepiej być łapczywym, nawet jeśli jest jakieś prawdopodobieństwo delistingu tylko, że w 99% przypadków okazuje się, że to jest czysty FUD :D
Spoiler:
Aczkolwiek są osoby, które zgadzają się ze mną, ale rzadko się tutaj udzielają :D
Obrazek
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0

Postautor: pawel296 » sobota, 7 września 2019, 15:54

Kolejny fanatyk który celowo zakrzywia obraz rzeczywistości.
Jest kilka projektów które trzymają cenę na normalnym poziomie, nie lecą na dno. adopcja w nich postępuje. Więc dlaczego by w nie nie zainwestować tylko w liska co leci na łeb. Ciekawy jestem waszej odpowiedzi.

Weteran
Reputacja: 2531
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 7 września 2019, 16:08

pawel296 pisze: sobota, 7 września 2019, 15:54Więc dlaczego by w nie nie zainwestować tylko w liska co leci na łeb. Ciekawy jestem waszej odpowiedzi.
Przecież nikt tu nie mówi o inwestowaniu tylko w Liska, poza tym to temat Lisk, więc nie dziw się, że rozmowa dotyczy w glównej mierze właśnie jego.

Dodano po 4 minutach 49 sekundach:
Odnośnie osoby @anagamidev . Ja uważam, że dobrze, że jest. W momencie, gdy 99% osób jest w "inwestycynej depresji", fajnie, że ten 1% widzi światełko w tunelu. Chociaż to sprzedawanie mieszkań to gruba przesada, bo inwestować powinno się tyle ile można stracić. I też fajnie, gdyby anagamidev oprócz wspominania ciągle o "promocji" na kupowanie mówił też o promocji na sprzedawanie :)
The truth will set You free

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 7 września 2019, 16:46

@Harmony no ja patrzę na to tak, że skoro mój target to 100$-1000PLN długoterminowo, to każde dodatkowe 1000 Lisków zakupione tutaj w dołku na long term, to dodatkowe 100k$ czy dodatkowy milion za kilka lat :D Może brzmi to śmiesznie, ale też ktoś mógł się śmiać z gościa, który akumulował Liska na 1PLN, który spadł do 0.40PLN czyli -60% w pewnym momencie, i powiedzmy, że kupił go wtedy równowartości 100kPLN, to po kilku miesiącach kiedy Lisk wbijał 100PLN+, to spokojnie dystrybuował sobie mając z tego ok. 10MPLN :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Początkujący
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1

Postautor: Load » sobota, 7 września 2019, 17:07

Co do sprzedawania mieszkań to od razu przypomina mi się pewien forumowicz, który oszczędności życia włożył w liska po 100pln czy ileś tam na samej górce, teraz kiedy mało co mu z tego zostało ma pomysł sprzedać mieszkanie i znowu x pieniędzy włożyć w krypto XD generalnie odradzam takich planów.
Co do anagamidev, @Harmony tez pomyślałem podobnie ostatnio, że dobrze ze jeden taki jest co się nie poddaje, nie ważne w jakiej dupie jesteśmy xD
Ale pomyślałem też, też że może nadchodzi ten czas dla Liska skoro już naprawdę większość zwątpila, większość ignoruje ten projekt, a kilka osób jest dobrze załadowanych, oby ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 7 września 2019, 17:19

Load pisze: sobota, 7 września 2019, 17:07też że może nadchodzi ten czas dla Liska skoro już naprawdę większość zwątpila,
Najważniejsze to mieć plan w grze. Nawet byle jaki, ale się go trzymać.

Początkujący
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0

Postautor: wamak » sobota, 7 września 2019, 17:21

Regularne dokupowanie coina, który początkowo traci na wartości nie zawsze jest głupim rozwiązaniem.
W tym poście: viewtopic.php?p=595645#p595645 dowiodłem, że skup bitcoina od bańki 2017 okazał się zyskowny. Jest tylko jeden warunek: odbicie po spadkach musi być odpowiednio silne. W tym poście dałem też przykład DASH, który nie miał tak silnego odbicia, jak BTC i jest strata. Lisk by musiał naprawdę mocno odbić, aby takie kokupowanie opłacało się.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 7 września 2019, 17:28

@Load może właśnie to takie łapserdaki spompowały Liska do 140PLN, a teraz jest płacz :D Ja tylko uczulam, że na rynku są różne osoby, grające dużym kapitałem, a jeśli już coś rośnie i wchodzicie na mocnych trendach wzrostowych, to prawdopodobnie sponsorujecie komuś chatę czy brykę i z każdym kolejnym procentem w górę ryzyko wtopy wzrasta i może zakończyć się długoletnim bagholdingiem, chociaż w crypto dzieje się to dużo szybciej :D I nie ma znaczenia czy to jest Lisk czy to jest złoto czy to jest BTC jeśli dużo osób inwestuje w dane aktywo i cena mocno rośnie, to w pewnym momencie dojdzie do jakiegoś dużego przewartościowania i bańka może pęknąć rozpoczynając długą bessę i co z tego, że ma się złoto skoro przez 10 lat może być ono warto 50% tego co się zainwestowało, a dopiero po 10 kolejnych latach wyjść na plus jakiś :D Wg. mnie po prostu Lisk w tym momencie jak i inne alty są na dobrych cenach, okazjach i w dłuższym terminie powinny dać zarobić, a ile dadzą i czy w ogóle to nie daję żadnej gwarancji przecież :D I co do tego mieszkania to jest to pisane dla żartu, ale wiecie jak BTC był po 4k$ to też sobie żartowałem, że warto sprzedać mieszkanie już nawet na 6k$ to pisałem i jakby ktoś faktycznie tak zrobił, to dzisiaj mógłby mieć dwa mieszkania na luzaku :D Raczej nie ma problemu ze sprzedażą BTC na 10k$+, a chwilowo było nawet na 13k$+ :D Tylko, że nikt teraz o tym nie pamięta :D Ja tutaj piszę o grze długoterminowej, w miarę bezpiecznej i mogącej dać zwrot w dłuższym terminie powiedzmy więcej niż 100% :D Gdzie ktoś grając na dźwigni 10x może złapać ruch na 10% i mieć tyle samo na co w długoterminowej grze trzeba czekać nieraz lata :D Ale co szybko przychodzi łatwo odchodzi :D A każdy szybki wzrost jeśli nie wynika z jakieś realnej wartości skończy się korektą i ja staram się to uświadamiać :D Z drugiej strony jeśli coś spada mocno, zwykle po pewnym czasie daje mocne odbicie, Lisk spadł z 140PLN prawie jak kamień w wodę, bez żadnego odbicia, długo muli na tych 4PLN, a każda akcja daje reakcję, więc wszystko co najlepsze jeszcze przed Liskiem :D

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 7 września 2019, 17:30

@wamak Dlatego nie ma co dokupywać za dużo i zbyt często oraz trzeba próbować bawić się w scalping, żeby obniżyć średnią nie wkładając ani grosza ;) Inaczej dokupowanie (altów) to narażanie się na powiększenie strat i bagażu. Jutro dam plusa za ten wartościowy post :)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1275
Reputacja postu: 
2

Postautor: Dovakhiin » sobota, 7 września 2019, 18:02

@pawel296 ale te iosty czy trony itp tez ciagle leca w dol.. kazdego dnia ATL robia.. a w tym watku o lisku sa uwielbiane i zajebiste :D

Początkujący
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
1

Postautor: pawel296 » sobota, 7 września 2019, 18:45

@Dovakhiin no akurat masz rację. I wcale nie myślałem o tych wynalazkach.
Pamiętam jak swego czasu sprzedałem liski po 70 zł przed osiągnięciem ATH. Żal dupe ściskał jak cena rosła. Jak bym wtedy nie sprzedał to pewnie czekał bym do dziś na 1000 zł za liska :D

Początkujący
Reputacja: 174
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » niedziela, 8 września 2019, 00:37

ktoś tu wrzucał ostatnio formacje wyckoff accumulation to dalej jest w grze jeżeli chodzi o lsk/btc?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
10

Postautor: anagamidev » niedziela, 8 września 2019, 03:40

LiskConnect :D Tylko egzekucja trwała dłużej, czy tam gotowanie żaby było dłuższe :D Taka jest smutna prawda o rynkach i graniu na giełdzie :D Dlatego najlepiej być na dole piramidy, upadek ewentualny jest mniej bolesny :D

Spoiler:
Spoiler:
Trochę mało realne tak szczerze patrząc na linowym :D
Spoiler:
Chociaż... :D

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tak właśnie to » niedziela, 8 września 2019, 20:31

Czyli o 100 zł można pomarzyć :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » niedziela, 8 września 2019, 20:52

@Tak właśnie to wręcz przeciwnie, dzisiaj znowu +10% :D Już 4 razy odwiedziliśmy cenę 4PLN, jak ktoś takie skupy zbierał i łapał się chociażby na 10%, to już mógł mieć uśrednione -40% w dół, a przecież na pierwszym odwiedzeniu 4PLN po spadku z 10PLN było 6PLN czyli +50%, później było ponad 100% skok do 9PLN, i za trzecim razem było odbicie do 6PLN+ :D Dodatkowo zauważcie, że teraz kupując na 4PLN głupie 10 Lisków, ryzykujecie tylko 40PLN, a po odbiciu 10% macie z powrotem 40PLN + 1 Liska za darmo :D Taki Lisk dzisiaj jest gówno wart, ale jak cena wróci znowu na 100PLN czy 1000PLN, to taki Lisk będzie na wagę złota, może być wart więcej niż zaryzykowany kapitał na jego pozyskanie :D Warto uśredniać i akumulować z nastawieniem na long term :D Teoretycznie jeśli 4PLN nie wytrzyma i spadnie do 2PLN czyli -50%, to może być taka sama sytuacja, z tym że kupowanie za 40PLN daje nam 20 Lisków, a odbicie do 4PLN z powrotem daje nam 100% i darmowe 10 Lisków, które w przyszłości mogą być warte 1000 albo nawet 10 000 PLN :D To są złote czasy dla akumulacji i zamiast wybrzydzać, to po prostu zacznijcie korzystać :D Teoretycznie jak ktoś się dobrze zakumuluje na 2 czy 4 PLN to bańka na 20PLN czy 40PLN będzie wystarczająca, żeby pomnożyć majątek :D No risk no fun :D I nie trzeba żadnego ATH, skupowanie takich wypłaszczeń jest mega ryzykowane, ale w przypadku kolejnej hossy daje niesamowicie ogromną przewagę, niesymetryczną nad resztą rynku, która gra pod jakieś potwierdzenie zmiany trendu i gra z trendem piramidując czyli de facto uśredniając w górę :D Chociaż z drugiej strony granie z trendem na poprzedniej hossie i kupowanie od 10PLN w górę raczej nie było mniej ryzykowne patrząc na dzisiejszą cenę :D

### edited: 2019-09-08 21:36 ###
Na razie najmniejszy spadek to 70%+, największy to 80%+, po czym wybicie na około 100%, za pierwszym razem było na 200% :D Poprzednią hossę rozpoczął wzrost o 300% :D Teraz kolejny spadek wychodzi w sumie na ok. 2PLN lub wybicie na 15PLN i hossa, hossa, hossa, up, up, up, moon, moon, moon :D W sumie z perspektywy długookresowej to lepiej, żeby tutaj Lisk faktycznie spadł, pomulił z rok dwa lata, fajnie by się uśredniło i później niech rośnie 20PLN wystarczy :D W zasadzie to Lisk w tym momencie jest na 97% przecenie, tak jak wiele innych dobrych altów... :D

Dla przykładu Pallad :D #hopium #keephopealive #buylowsellhigh :D
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 września 2019, 00:54 przez anagamidev, łącznie zmieniany 12 razy.

Początkujący
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
1

Postautor: wamak » niedziela, 8 września 2019, 21:05

Ja bym się nie nastawiał od razu na 100 PLN, ale jak widać, za 4 PLN warto brać, i warto brać zysk 10%. Dzisiaj wszystkie alty dobrze stoją, Lisk nie jest wyjątkiem. Może właśnie zaczął się altseason. BTC się osunął i zaraz BCH wzrosło, to się nie zdarza często.
Widać, Lisk ma wsparcie na 4 PLN, coin gówniany, ale AT mówi, że 4 PLN to wsparcie.
Tak samo jest z XRP za 0,25 $

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tak właśnie to » niedziela, 8 września 2019, 22:38

Coś tak czuję że w 2020r jak prawdopodobnie bitcoin pójdzie w górę to tez i lisek może pójść może i się mylę...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1275
Reputacja postu: 
5

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 9 września 2019, 10:57

Do btc powinien zyskac teraz... gorzej z fiat :mrgreen:

Weteran
Reputacja postu: 
3

Postautor: Harmony » poniedziałek, 9 września 2019, 18:46

Heh. W ogóle chciałem dokupić na weekend, ale na szczęście nic nie kupiłem :D Spóźniłem się na 4.10 i tak czekałem, cena trochę urosła pod 4.30 - zastanawiałem się dalej czy kupić , a może sprzedać :D Z jednej strony ucha słyszałem ,, to górka, nie ładuj się", a z drugiej ,,stary zaraz 5zl, będą miliony, dokupuj". Ostatecznie nie zrobiłem nic. Czekam na niższe ceny, na których pewnie i tak nie kupię , bo będę czekał na jeszcze niższe :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
1

Postautor: Pomoc_potrzebna » poniedziałek, 9 września 2019, 19:43

Ciulowo Harmony nie możesz tak udaję Ci się bo tak jest ale w końcu właśie Cię rynek wydyma na ten sposób i czeka to większość osób chcących zainwestować. Ja miałem trzy części kapitału gdzie wchodzę, 2/3 już wszedłem. Została mi ostatnia sztuka. mam 5-4 zł i teraz jeżeli spadnie do 3,50 następną transze dokupię. I średnia mi wyjdzie 4,5. Uważam,że jest to najbezpieczniejsze. Jedynie czego się martwię to tego,że BTC sobie poleci na pysk. Jak poleci to bardzo słabo widzę alty. Mam nadzieję,że z tego trójkąta wyjdzie sobie góra. Nie chce by było okazji do kupna.

Wróć do „Lisk”