Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: masonbtc » sobota, 10 sierpnia 2019, 15:48

Obrazek

jednak większość zainteresowanych to Polacy. ten temat jest popularny na forum myślę więc że skupia on pewną część inwestorów i zapewne wywiera jakiś wpływ na podejmowane przez nich działania

nie raz widziałem liczba przeglądających ten temat przewyższała temat o btc a jak wiadomo na lisku wiele nie trzeba żeby ruszać kursem

chociaż ten temat takie liczby wykręcał jak byliśmy na wyższych poziomach więc te osoby co tu zaglądały już pewnie dawno wyzbyły się Liska :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 9857
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 15:55

@masonbtc To ciekawe dlaczego nie rośnie, skoro 95% pisania w tym wątku to mizianie się po jądrach, że okazja, uśredniać, wzrośnie, SDK zmieni świat crypto itd. Twoja teoria nie trzyma się kupy. Gdyby pisanie tutaj miało wpływ na cenę Liska, to bessa na nim nigdy by nie nastąpiła. :mrgreen: Jeśli zaś dowodem dla wpływu wątku na cenę jest wg Ciebie to, że z 5% ogólnego pisania tutaj, negatywnego ma wpływ na spadki, to jest to nielogiczne i służy tylko wyjaśnieniu spadku w nurcie bagholderskim, że "nic się nie dzieje złego, tylko fudują".

Dodano po 1 minucie 15 sekundach:
Ps. A polskie zainteresowanie Liskiem na swoje 2 źródła: w naganiaczach z youtube i facebooka i grup z 2017 oraz w Bitbay'u jako najpopularniejszej giełdzie nowych w tym kraju, na której Lisk był dostępny i nowy miał coiny "na miejscu" nie musząc wychodzić poza swoją pierwszą i często jedyną giełdę (no i były one tanie, co też przyciąga bardziej niektórych nowych).
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3684
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 16:44

Wymazywanie pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 15:27@anagamidev 'a bym nie słuchał za bardzo. Z tego co pisał, nigdy nie realizował zysków, tylko wkładał dalej. Jeśli pisze prawdę oczywiście. Dla mnie zysk prawdziwy to kasa w rękach, w kieszeni. Ciężko się sugerować kimś, kto nie potrafi realizować zysków i to na takich okazjach jak w 2017.
No mówiłem o swoich początkowych błędach w wątku @benq dlatego warto od czasu do czasu realizować zyski pod akumulację w lepszych czasach :D Teraz na pewno inaczej bym to rozegrał :D Ale spokojnie coś tam zrealizowałem :D Z drugiej strony gdybym może grał bardziej ostrożnie, to nie miałbym takich mega zysków :D W każdym razie dzisiaj i tak mogę odkupić kilka razy więcej różnych coin'ów, więc sobie spokojnie uśredniam i akumuluję :D Ale widzę, że już panika nawet @szlagaag się udziela :D Tak jak mówię, dzisiaj fiksowanie się na tym czy kupi się na 1PLN czy na 4PLN to tak jak fikosowanie się w 2017/2018 roku czy sprzeda się na 20PLN czy 40PLN czy 60PLN czy 100PLN czy 120 PLN czy 140PLN, każda z tych cen była mega dobra na sprzedaż, a wg. mnie właśnie teraz jesteśmy na mega dobrych okazjach zakupowych na long-term, bagholding w perspektywie roku dwóch :D Pamiętajcie, że bagholding będąc na zysku to też jest bagholding, bo macie papierowe zyski, tak samo jak papierowe straty :D Na krypto można zarobić nieraz kilka tysięcy procent, ale to wymaga niesamowicie wiele tygodni baghodlingu tak czy siak :D I wiadome, że też każdy będzie się z Was śmiał, że bagholdujecie, tak samo jak śmiali się z tych co kupowali i hodlują BTC kupione na 1k$ na szczycie poprzedniej bańki :D Ciągle jesteśmy na dołkach :D Poza tym jeśli ktoś zarobił na crypto, to właśnie zarobił dzięki tym "głupszym" graczom :D Śmianie się z czyjejś głupoty na której się zarobiło jest trochę nielogiczne :D To tak jakby cieszyć się będąc zdrowym mężczyzną ze zwycięstwa na paraolimpiadze z kolesiem bez jednej nogi w biegu na 100m :D Tym bardziej na takim niedoświadczonym i łatwym rynku :D Raczej powinno się ich uświadamiać i edukować :D Jak "naganiając" na takich 95-99% spadkach kpię sobie właśnie z tych wszystkich naganiaczy z youtube'a i twitter'a właśnie z początku 2018 roku - lifetime opportunity, a później rok dwa spadków :D

I jeśli coś jest zdecentralizowane i niezależne, a działa, to nie ma znaczenia czy jacyś deweloperzy się kłócą :D Kod jest otwarty :D Ważne jest to, że ludzie mają zaufanie do danego crypto, chcą je posiadać, inwestować w niego i reinwestować :D

Ostatecznie ceny rosną tak bardzo właśnie dzięki wszystkim baghodler'om, którzy widzą potencjał, dzięki ich cierpliwości i odroczonej nagrodzie w czasie :D Jeśli następuje natychmiastowa realizacja zysków to kapitał cały czas ucieka tym bardziej na bessie, gdzie właśnie każdy liczy każdy grosz :D

Warto zobaczyć co się działo ostatnio na Egretia(EGT) i co się działo przed pompką jak długo to trwało :D I ile trwało, żeby znieść 50% wzrostów :D
Spoiler:
Kto by kupował takiego trupa, po takim spadku :D

ciekawe ile osób kupuje teraz :D
Spoiler:
Ostatnio zmieniony sobota, 10 sierpnia 2019, 17:35 przez anagamidev, łącznie zmieniany 11 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Reputacja: 56
Reputacja postu: 
0

Postautor: emdecha » sobota, 10 sierpnia 2019, 16:49

Liska nie będzie na Binance US. Teraz nie wiem czy sprzedać czy trzymać nadal. Jak wy robicie?

Początkujący
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0

Postautor: Yoda77 » sobota, 10 sierpnia 2019, 16:58

No co ty. Kupuj bo promocja jest xd

Początkujący
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0

Postautor: Ishias » sobota, 10 sierpnia 2019, 17:33

Uśredniaj kazda strata jest warta dolozenia z przymrozeniem oka ofc :p. Imo polecam 1k lisow zostawic sobie na portfelu niezaleznie co z tym bedzie. A na chwile obecna daj sobie spokoj z tym projektem, jak bedzie ico moze cos z tego bedzie. Podziekujecie Max Kordek price doesnt matter tylko produkt xd.

Weteran
Reputacja: 2434
Reputacja postu: 
37

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 17:42

Zaznaczę na początku, że moje decyzje nie są podyktowane ceną. Przeżyłem już większe plecy, więc nie o pieniądze się tutaj rozchodzi. Lisk to naprawdę ciekawy i innowacyjny projekt, ale jest zgniły w środku bardziej niż przypuszczałem. Fakt, kieruję się teraz emocjami, lecz z powodu ograniczenia moich swobód, co jest bardziej uwłaczające niż utrata pieniędzy. Zdecentralizowane kryptowaluty powinny (a nawet muszą!) mieć charakter wolnościowy i w pewien sposób społeczno-demokratyczny. Centralizacja nie polega tylko na przejęciu 51% mocy wydobywczej (W Lisku i tak trzeba mieć 100%), ale również na wywieraniu wpływu przez daną grupę na wszystkich pozostałych. Z początku bagatelizowałem DPOS, z wiarą, że w końcu zmieni się konsensus i wszystko wróci do dobrego stanu. Jednak mamy już SDK i zamiast dążyć do jak najszybszego rozwoju, jesteśmy powstrzymywani przez Grupę Trzymającą Władzę. To co piszę jest niczym nowym, ale ostatnio chciałem na własną rękę spróbować dogadać się w naszej sprawie. DPOS nie byłby głupim systemem, gdyby zmienić w nim kilka zasad likwidujących chciwość po stronie zarówno delegatów jak i głosujących. Przymykałem na to wszystko oko, bo liczyły się zyski od delegatów (mała grupa opozycyjna do kartelu Elite, dawała dużo większe dywidendy niż ponad dziesięciokrotnie większy kartel), ale nie o kasę się rozchodzi. Elite oprócz bagatelizowania mniejszych wyborców, zakazywania głosowania na małą opozycję i oddawania za to dodatkowo ichniego 500+ (5% bonus), wymusza (od samego początku, nawet jak nie było ich oponentów Sherwood) głosowanie na wszystkich (jest ich 53 ze 101), pod groźbą braku wypłat jeśli kogokolwiek zabraknie. Podjąłem próby rozmowy na discord, bo wiem, że mnóstwo ludzi już odpuściło ten temat, a że Lisk ma już produkt, to fajnie gdyby coś się tam poluźniło i jakieś zmiany nadeszły. Niestety dowiedziałem się, że zmian żadnych nie będzie, a ostatni delegat Sherwood musi wyjść spoza pozycji kucia, kiedy usuną bonus 500+ i zakaz(gł. na sherwood), a o zmianie przymusu głosowania na wszystkich nawet nie było mowy. Uważam, że nawet jeśli dojdzie do zmiany konsensusu, będzie on musiał być korzystny dla Elite. Kordek jest słaby psychicznie co widać po ostatnim meetupie w Utrecht, jak wydali SDK. Nie jest to silny przywódca, a na dodatek żaden z niego programista, więc jest spora szansa, że ulegnie kartelowi. "Zagroziłem", że od przyszłego tygodnia zacznę wydawać bloga omawiającego problem decentralizacji w Lisk względem monopolisty i zapraszam wszystkich do anonimowej współpracy - i tu ni stąd ni zowąd dostałem pięknego bana od moderatora, który jest z Elite :x Tam się niewygodnym zamyka szybko gęby, tak samo jak na reddit - tam każdy post zanim się pokaże przechodzi przez moderację ! Napisałem wczoraj post na reddit w łagodnym tonie, bez żadnego fudu, ale myślicie żeby przeszedł ? Jak gadałem z jednym polakiem z Elite i pytałem jakie mają zasługi to odbijał piłeczkę i pytał mnie, a co ja zrobiłem dla Liska, ha... Banda nierobów, robiących zrzuty i tyle. Naprawdę Lisk ma fajną społeczność, dużo osób, którzy nie wykuwają robią naprawdę sporo fajnych rzeczy dla Liska, szkoda, że sporo z nich się tam marnuje i nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Dysproporcja pracy którą wykonuje Elite, a niektórzy niezależni jest prze ogromna. Pozycja kartelu jest nienaruszalna, wkład marginalny jak na liczbę delegatów, a wpływ na kształt całego projektu zbyt ogromny. I jeszcze rodem z komuny cenzura, gdzie każdy boi się za dużo powiedzieć. A JEBAŁ TO PIES

W dodatku:
-jest dużo dobrych coinów w dużych dołkach, bez takiej ilości bagholderów, które jeszcze nie przeżyły żadnej bańki,
-adopcja jest znikoma,
-lisk nawet ze świetnym i zajebistym produktem może być funkcjonalny i jednocześnie chuja wart,
-kordek to miękka faja, wypalił się, nie ma pełnej kontroli i nawet nie wie sam do końca co robi,

a i ktoś wspominał o rynku usa. Chodzi SEC. Lisk ma z tym problem przez nagrody od delegatów.. ;)

I jeszcze co do mojej sprzedaży muszę wszystko dobrze przemyśleć. W tym miesiącu jest dużo wydarzeń związanych z Liskiem, cena może podskoczyć. Najpierw chyba wywalę te liski, które jestem do przodu i wrzucę w inne krypto - KMD, IOST może LINK, ALGO, zobaczymy. Resztę przy najbliższej górce wypierdzielę w przestrzeń kosmiczną.
The truth will set You free

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:01

@Harmony niezły FUD, ale na dołku to mógłbyś się wstrzymać, już ludzi mi piszą privy czy mają sprzedawać :D Panika ostra :D KMD jak najbardziej bym kupił, ładnie zdumpowane i wypłaszczone, duży potencjał i wspiera GAME :D A devteam widać pracuje i nie są to randomy :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:07

@anagamidev Ty dołki widzisz już x miesięcy więc mógłbyś się wstrzymać z takimi głupotami. @Harmony pisze prawdę, Ty wolisz żyć w przyjemnej iluzji. Serio ludzie Cie pytają na priv czy sprzedawać? To wiele mówi o inteligencji tych inwestorów Liska...
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:12

@Wymazywanie no dla kogoś kto widział ceny 140PLN i w ich okolicach tradował, to cena 4PLN, nawet 10PLN nie mieści mi się w głowie, a Lisk cały czas zmierza do -10PLN :D Wkrótce będę musiał dopłacać za HODL'owanie :D

Dużo osób jest przyzwyczajone do szybkich zysków :D Lisk może jeszcze spadać z 10 lat :D
anagamidev pisze: środa, 10 lipca 2019, 12:52
hubertrykala pisze: środa, 10 lipca 2019, 12:49 jestem przyzwyczajony do szybkich zysków i trochę mi cierpliwość siada
Aha :D To muszę Cię zmartwić, bo Lisk jest na równi pochyłej i prawdopodobnie zmierza do 1PLN, więc miejmy nadzieję, że cierpliwość Ci nie siądzie kompletnie i nie wykitujesz wcześniej przed 1000PLN :D
Swoją drogą tak dla porównanka :D Kapitalizacja CDPROJEKT wynosi 20 992 608 000PLN, jest na mega pompie:D Gdyby Lisk miał taką samą to kosztowałby 176PLN :D Koształ już 140PLN :D

Czy to Lisk był/jest taki przepompowany czy rynek crypto po prostu jest już poważną częścią gospodarki/finansów świata? :D
Ostatnio zmieniony sobota, 10 sierpnia 2019, 18:21 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:12

@anagamidev To nie FUD, to rzeczywistość. Lisk może odnieść sukces. Nie chcę, żeby ktokolwiek podejmował decyzje inwestycyjne przez moje słowa. Programistycznie to nadal z jeden z lepszych projektów. Ale cóż - mógłby być dużo lepszy, co pociągnęło by za sobą możliwość większej adopcji. Może jakieś 1k zostawie, zobaczymy. Zablokowany został mi wgląd do projektu, więc przykro mi, muszę opuszczać pomału pokład. Mam swój honor.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:17

anagamidev pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 18:12Lisk może jeszcze spadać z 10 lat
Nie bardzo, cykl crypto nie trwa tyle nigdzie. Prędzej w razie negatywnego scenariusza dojdzie do wyczerpania funduszy, upadku projektu, przeprosin od Kordka na twitterze i delistingu z giełd. Ale spoko, może wtedy zrobią trzecie ICO i przepiszą cele z Crypti znów i dadzą po prostu nową fajną nazwę. ;)
Satoshi Nakamoto

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:23

@Wymazywanie ja sprzedam Lisk'a dopiero jak zobaczę Kordka na pierwszej stronie Forbsa :D

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:25

@Wymazywanie Jak nie odniosą sukcesu to kto wie.. Największym problemem jest, że kartel ma więcej Lisków niż sam Kordek. Mogą go szantażować zrzutem wszystkiego.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:27

@Harmony a niech zrzucają :D Lepiej na dołku niż na szczytach :D Baby z wozu, koniom lżej :D

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:29

@anagamidev Wszystkiego by nie upchali, nie ma komu.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:29

anagamidev pisze: sobota, 10 sierpnia 2019, 18:23 @Wymazywanie ja sprzedam Lisk'a dopiero jak zobaczę Kordka na pierwszej stronie Forbsa :D
Tak, chyba w zakładzie w Tworkach, obok Napoleona i Hitlera przy stoliku na wspólnym śniadaniu.
Satoshi Nakamoto

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jazda » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:35

Być może nie chodzi wcale o szczytne cele oraz przyszłą funkcjonalność projektu, tylko napchanie kieszeni kasą przez "mafię" w postaci kartelu i tyle. Ktoś to zorganizował z głową tak aby im było dobrze. Nie sądzę że przypadkiem doszli do władzy absolutnej. To zapewne było dawno zaplanowane a cała reszta czyli prace nad projektem to zasłona dymna.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:38

@Jazda a jakie to ma znaczenie? Ty też możesz być jakaś mafią :D Po prostu kupujemy jak jest relatywnie tanio i sprzedajemy jak jest drogo relatywnie i jesteśmy na zysku :D Jak ktoś się pozbywa coin'ów i nie reinwestuje, nie ryzykuje, pluje na projekt, a zarobił na nim, to dziwić, że jakaś gruba interesu kontroluje większą część i ją pompuje? :D To samo jest na BTC ludzie tam majątki porobili, a ile osób teraz pluje na ten projekt i nawet twierdzi, że banksterka teraz go kontroluje, jedni kupują inni sprzedają, Ci co kupują to chcą zarobić i nie ma w tym nic dziwnego i tajemniczego :D Właśnie teraz kupując nawet za głupie 100PLN trochę Lisków każdy z nas niewielkim kosztem wpływa na jego decentralizację :D

Początkujący
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
3

Postautor: Ishias » sobota, 10 sierpnia 2019, 18:48

Prosze o moderacje w razie bana lub odjecia punktów na pare dni ale nie wytrzymalem od tego pierdolenia ciaglego.. Dobra teraz sie wkurzyłem. @angamidev co ty k!@#$% pierdolisz ?! Nadal nie widzisz problemu kartelu? Czemu sherwood odpadl? Czemu kordek nie chce zmian w tym zjebanym systemie. Pisałem tez ze Uwagi na Redicie sa Bardzo Bardzo nie mile widziane. Kazdy niewygodny komentarz jest usuwany... A ty baranie wierzysz wszystko co ci kordek powie. Usredniaj sobie zebys z torbami poszedl 😱 debil z ciebie i tyle ala amber gold

Wróć do „Lisk”