Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Reputacja: 2539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Harmony » środa, 19 czerwca 2019, 16:22

Ale trzeba przyznać, że marketing to mają chujowy, działający produkt od lutego, a cena obecnie w btc niższa niż w styczniu tego roku przed wydaniem produktu :shock: :lol:
The truth will set You free

Weteran
Reputacja: 684
Reputacja postu: 
4

Postautor: szlagaag » środa, 19 czerwca 2019, 16:39

Harmony pisze: środa, 19 czerwca 2019, 16:22Ale trzeba przyznać, że marketing to mają chujowy, działający produkt od lutego, a cena obecnie w btc niższa niż w styczniu tego roku przed wydaniem produktu

Tak to już jest na krypto. Równie dobrze możesz powiedzieć ,że kurs liska jest mniejszy niż przed rebrandingiem. Gotowy projekt tutaj zbytnio dużo nie zmieni klasyczny pump and dump i tyle. Większości zależy na zarobku a nie na projekcie ,co zresztą widać.
Gdyby wywiązali się na czas w 2017 ,gdy był odpowiedni czas zanim było wszystko inne.
Także pozostaję łapać się na pompkę i wyprzedać się w odpowiednim momencie.

Tym bardziej widzimy ,że ten rok nie będzie podobnym do 2017 ,gdzie w gówno wejdziesz i zarobisz.
W 2019 postawiono na jakość

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » środa, 19 czerwca 2019, 16:54

szlagaag pisze: środa, 19 czerwca 2019, 16:39Równie dobrze możesz powiedzieć ,że kurs liska jest mniejszy niż przed rebrandingiem
Jasne, że można. Ale Lisk nie ma jeszcze gotowego produktu :)

(BTW cena każdego alta jest niższa niż w lutym 2018)
szlagaag pisze: środa, 19 czerwca 2019, 16:39Gdyby wywiązali się na czas w 2017 ,gdy był odpowiedni czas zanim było wszystko inne.
Oczywiście. Cena byłaby inna i nie spadłby tak mocno. Więc nikt z nas nie kupiłby po tak atrakcyjnej niskiej cenie i każdy miałby średnią kilkanaście (bądź kilkadziesiąt) złotych większą niż dzisiaj, a i tak do ATH byłoby daleko :D

Lepiej mieć kurs po 8zł i średnią 14zł

Czy kurs po 20zł i średnią 50zł ? :D

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
8

Postautor: Szczur92 » środa, 19 czerwca 2019, 18:09

szlagaag
hmmm wiec jesli jesteśmy na 35/37 miejscu na CMC i na 6 miejscu w rankiunku żółtych chłopców pod wzgledem technologi to znaczy że liczymy sie na rynku a reszta tak samo stoi w miejscu z ceną prócz pierwszej 10 i każdy kto tu inwestuje w lisk wie że cena jest stosunkowo niska do reszty wiec skoro komuś to przeszkadza i bedzie wiecznie pierdolił o tym że Kordek coś tam nie dotrzymał i okłamał i że reszta coinów jest zajebista to może sobie zamiast liska kupić 5000 eth za tysiąc złotych :lol:

Dodano po 3 minutach :
a o jakości to już nie bede sie wypowiadał

Dodano po 4 minutach 40 sekundach:
13 miejsce na cmc to jest szczyt jakośći heheheh

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2719
Reputacja postu: 
19

Postautor: koparki » środa, 19 czerwca 2019, 18:49

Szczur92 pisze: środa, 19 czerwca 2019, 18:16cena jest stosunkowo niska do reszty wiec skoro komuś to przeszkadza i bedzie wiecznie pierdolił o tym że Kordek coś tam nie dotrzymał i okłamał i że reszta coinów jest zajebista to może sobie zamiast liska

To jest naturalne że kazdy kto utopił na lisku denerwje się i złego słowa o swoim niefortunnym obciążajacym bagażu nie chce usłyszeć. Dyskutanci tego wątku chyba nie wiedzą o istnieniu juz konkurencyjnych całych infrastruktur włącznie z aplikacjami blockchainowymi , w każdym razie chyba niemal nikt tutaj nie testował żadnej z nich bo gdyby tak było to ten wątek wyglądałby zupełnie inaczej. Śledziłem projekt od ICO, pamiętam że zawsze wszystko w lisku opierało sie o obietnice i nadzieje, no i w końcu ktoś zrobił sieć i aplikacje i je spopularyzował ale nie była to ekipa liska. https://dapp.review/explore/all
cena z bańki spekulacyjnej sie nie liczy i sie absolutnie nią nie sgerujcie bo nawet taki śmieć jak "solaris" który dziś jest trupem wtedy szedł z 1$ do 40$: https://coinmarketcap.com/currencies/solaris/

Początkujący
Reputacja postu: 
1

Postautor: Szczur92 » środa, 19 czerwca 2019, 19:12

koparki
po co piszesz pierdoły teraz solaris jest na 1231 miejscu ale zobacz ile coinów było w obiegu a lisk nadal jest w pierwszej 30 liska kupiłem w listopadzie 2018 wiec prawdopodobnie ty utopiłeś jesli jestes tu tylko po to żeby wesprzeć kolegów którzy już stracili cierpliwość lub szukają dziury w zasadzie we wszystkim w czym sie da to ci współczuje :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 643
Reputacja postu: 
1

Postautor: Hamas » środa, 19 czerwca 2019, 19:30

@anagamidev @koparki @Harmony ocenilem na + wypowiedzi, bo jest qltura i fajna polemika i mamy dlugi weekend, wiec znajcie moje chamskie serce 8-)

lisk da zarobic, tak jak daje dotychczas :ugeek:

jezeli rzeczywiscie cena kiedys wypierdzieli pod te 100$ albo 1000zeta, to juz wczesniej pisalem :arrow: wiekszosc nie dotrwa do takich kwot i przy 20-30zeta bedzie sie wyprzedawac w trybie natychmiastowym, a tych cen wydaje sie obecnie "kosmicznych" doczeka niewielu :mrgreen:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Postautor: koparki » środa, 19 czerwca 2019, 20:13

Szczur92 pisze: środa, 19 czerwca 2019, 19:12jestes tu tylko po to żeby wesprzeć kolegów którzy już stracili cierpliwość lub szukają dziury

ale jak widzisz daję tu jakiś powiew świeżości w tym kółeczku wzajemnej adoracji, do dyskusji sprowokował obrazkowy mem o ukrytym potencjale liska. Tu jest dyskusja o zacofaniu tego projektu względem konkurencji jako przyczyny wyceny i po to ją prowokuję bo osoby siedzące głęboko i obserwujące projekt moze by mnie oświeciły co ma w zanadrzu Max K. czego nie mają inne bardziej rozwinięte projekty (prędkość tx/s będzie 500? ale dopiero w następnej wersji ? W 2019 standard to tysiące tx/s , kiedy będą aplikacje? Jest ich już kilkaset razem wziętych w innych sieciach ) . Stawiam pytania jako osoba która chce kupić LSK, skoro tak liczycie na tę szykującą się pompę to ktoś musi mieć podstawę do kupna .

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Szczur92 » środa, 19 czerwca 2019, 20:42

ten mem krąży juz po sieci z dobre 2 lata nie osłabiaj mnie

Dodano po 6 minutach 29 sekundach:
naucz sie pisać poprostu coś sensownego i przemysl to co piszesz bo twój wczesniejszy post skierowany do mnie odnosnie Solaris zalatuje troszke wykopem i twoją mizerną wiedzą na temat krypto (sądziłem że weterani to naprawde ludzie którzy mają zaplecze ...najwidoczniej ty nie) :lol:

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: koparki » środa, 19 czerwca 2019, 20:49

Mem stworzony 2 lata temu był tylko wtedy aktualny.

Solaris był przerysowanym przykładem , ale np BITSHARES z top 100 obecnie jest w podobnej sytuacji co lisk ; były wielkie oczekiwania kiedyś co do BTS , wielka pompa jak na lisku... dziś na EOSie mozna zbudowac wydajniejszego DEX-a niz na BitShares , ponoć ... nie wgłębiałem sie bardziej w temat ale na bitcointalk przewija się taka wzmianka ... a BTS jest obecnie "bardzo tani"

Początkujący
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
2

Postautor: masonbtc » środa, 19 czerwca 2019, 23:05

Obrazek

1h binance

ale się poprzyklejaliśmy do linii :D

Wygadany
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0

Postautor: 1235674 » środa, 19 czerwca 2019, 23:17

koparki pisze: środa, 19 czerwca 2019, 20:13 Tu jest dyskusja o zacofaniu tego projektu względem konkurencji jako przyczyny wyceny i po to ją prowokuję bo osoby siedzące głęboko i obserwujące projekt moze by mnie oświeciły co ma w zanadrzu Max K. czego nie mają inne bardziej rozwinięte projekty (prędkość tx/s będzie 500? ale dopiero w następnej wersji ? W 2019 standard to tysiące tx/s

O co chodzi? Po co zwiększać przepustowość? Eth - kapitalizacja 29mld $ - obecna ilość transakcji jest w szczytowej formie - wynosi 900 tysięcy dziennie. Bitcoin - MC 163mld $ i nie może przebić 400k transakcji. Lisk ma 0.2mld $ i marudzisz, że milion transakcji na dzień to za mało przy eth?
koparki pisze: środa, 19 czerwca 2019, 20:13kiedy będą aplikacje? Jest ich już kilkaset razem wziętych w innych sieciach ) . Stawiam pytania jako osoba która chce kupić LSK, skoro tak liczycie na tę szykującą się pompę to ktoś musi mieć podstawę do kupna .

Więc chcesz zarobić bez ryzyka? Ryzyko utraty kapitału w porównaniu do potencjalnego zysku jest atrakcyjne, więc cena jest taka, a nie inna.

Co z tego, że istnieją aplikacje, skoro
koparki pisze: środa, 19 czerwca 2019, 18:49chyba niemal nikt tutaj nie testował żadnej z nich
. Nikt ich nie używa to jakie to ma znaczenie? Nadchodzące dappsy na lisk to projekty z potencjałem.
Co do EOSa, przecież on nie jest zdecentralizowany
Uasica pisze: niedziela, 16 czerwca 2019, 13:39pompa zostala zrobiona na gieldzie z smiesznym (zeby nie powiedziec tragicznym) wolumenem, ktory jest srednio 4x nizszy niz wolumen na BitBay.

Poloniex jest drugą największą giełdą lsk. Posiada w swoich portfelach 8.3mln lsk (binance 6.4), więc nie powiedziałbym, że to śmieszna giełda.
https://explorer.lisk.io/address/18278674964748191682L

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
4

Postautor: koparki » środa, 19 czerwca 2019, 23:49

1235674 pisze: środa, 19 czerwca 2019, 23:17Po co zwiększać przepustowość? Eth - kapitalizacja 29mld $ - obecna ilość transakcji jest w szczytowej formie - wynosi 900 tysięcy dziennie.

tych transakcji mogłoby być wielokrotnie wiecej bo jest na nie zapotrzebowanie tylko że aplikacje na blockchainie eth są obecnie beznadziejnie wolne i bezużyteczne w branży hazardowej i gier które opanowały apki-inteligentne kontrakty. Inna sprawa że dopiero w tym roku mainstream wielokrotnie bardziej zainteresuje się takimi aplikacjami bo będzie wielki szum wokół FB-coin.
1235674 pisze: środa, 19 czerwca 2019, 23:17Więc chcesz zarobić bez ryzyka?

zadaję pytania, po co mam robić cos na pałę , obecnie duzo jest tanich projektów do wyboru w top 100
1235674 pisze: środa, 19 czerwca 2019, 23:17Nikt ich nie używa to jakie to ma znaczenie? Nadchodzące dappsy na lisk to projekty z potencjałem.
Co do EOSa, przecież on nie jest zdecentralizowany

Ty ich nie używasz , nie zrobiłeś rozeznania, w sieciach EOS i TRON sa ogromne ilości TX dzienni na aplikacjach , sam sprawdź.
Co do liska to taki on zdecentralizowany jak i tron i eos - jak sie mylę to wytłumacz mi dlaczego jestem w błędzie.
---
Jeszcze raz powtarzam , ani nie mam liska ani nie zależy mi aby ktos go kupił czy sprzedał , pytam się tylko o jego zalety w stosunku do projektów konkurencyjnych . Szukam walorów niedowartościowanych aby dobrać do portfela , zastanawiam się czy dokupić IOSTa czy zdywersyfikować na dwie części IOSTa+LSK... zdecydowałem się na 99% na iost , ale jeszcze pytam w odpowiednim wątku.

Początkujący
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0

Postautor: LiskSDK » czwartek, 20 czerwca 2019, 00:48

Wie ktoś na szybkiego, ile będzie trwała droga wysłanej weczoraj części BTC (oplata LOW) z Lisk Mobile, do teraz środki są widoczne na Lisk Mobile a jak robię by wysłać znowu np "opłata high" wyskakuje error...

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 20 czerwca 2019, 01:07

Ten IOST jest wciąż na ERC20? :shock:

@LiskSDK Masz najnowszą wersję? Sprawdzałeś tx id? Jak dałeś niską opłatę to będzie bardzo długo szło.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 3916
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 20 czerwca 2019, 01:19

Aktualnie sieć BTC jest bardzo drożna, więc nie powinno aż tak długo kisić, hmm :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 1k$ soon! & LISK 3kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2603
Reputacja postu: 
4

Postautor: vjankuv » czwartek, 20 czerwca 2019, 04:12

koparki pisze: środa, 19 czerwca 2019, 23:49Jeszcze raz powtarzam , ani nie mam liska ani nie zależy mi aby ktos go kupił czy sprzedał , pytam się tylko o jego zalety w stosunku do projektów konkurencyjnych . Szukam walorów niedowartościowanych aby dobrać do portfela , zastanawiam się czy dokupić IOSTa czy zdywersyfikować na dwie części IOSTa+LSK... zdecydowałem się na 99% na iost , ale jeszcze pytam w odpowiednim wątku

Idź w Lisk.
Czemu?
Gdyż rósł jak był niczym i dalej będzie rosnąć będąc niczym. Ma już jakaś markę. Otarł się o pierwszą dziesiątkę cmc więc ludzie go znają. Wielu jest naganiaczy więc robią darmową reklamę.

Sam podzielam Twoje zdanie co do samego projektu we wszystkim co dotąd powiedziałeś. Kiedyś wybrałem ten projekt jako jeden z kilku do dywersyfikacji portfela. Dyskutowałem, czytałem, słuchałem co inni mają do powiedzenia i broniłem pomysłu oraz "postępów". Teraz uważam, że Lisk jest niczym niewyróżniającym się projektem, ktory nie ma nic, oprócz garstki dobrze bawiących się devow za kasę z Crypti, nic więcej.

Nie, nie piszę tego z żalem, gdyż dalej uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie aby walnąć znów ATH jak Bitcoin będzie w wyraźnej hossie.

Nie uważam jednak aby LSK to był jakiś game changer, zdanie zmieniałem stopniowo przez ostatni rok. Obecni jego obrońcy używają tych samych argumentów co ludzie dwa lata temu i rok temu. Jedynie greckie nazwy Alpha, beta i cyfry 1.0, 0.9, 1.2,1 się zmieniają.

@Wymazywanie kilkukrotnie wpadał tu i nie zostawiał suchej nitki na Kordku, Crypti i samym pomyśle dapsow oraz Java Script. Przyznaję mu teraz rację tak samo jak przyznaję ją obecnie Tobie. Uważam, że myliłem się broniąc tego zespołu i projektu w sposób jaki to kiedyś robiłem.
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 997
Reputacja postu: 
7

Postautor: blink » czwartek, 20 czerwca 2019, 08:40

vjankuv pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 04:12Teraz uważam, że Lisk jest niczym niewyróżniającym się projektem, ktory nie ma nic, oprócz garstki dobrze bawiących się devow za kasę z Crypti, nic więcej.

Przecież devsi pracują i pracują za kasę z ICO Liska a nie Crypti. Crypti nie było projektem Kordka :D Co do jakości i ilości zadań/pisanego kodu są praktycznie zawsze w top10 w porównaniu z innymi krypto.

Dodano po 25 minutach 44 sekundach:
Obrazek
:D

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
15

Postautor: koparki » czwartek, 20 czerwca 2019, 09:47

Harmony pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 01:07Ten IOST jest wciąż na ERC20?

ICO było przeprowadzone na sieci ETH dlatego gdzieś mogłeś przeczytać że ERC20 nie patrzac na datę artykułu, co ciekawe obecnie cena w $ jest bliska ICO a mamy juz gotowy produkt a nie obietnice jak podczas ICO. Sieć ma swój ultraszybki blockchain i działajace aplikacje w java scrypt - czyli tak jak lubią entuzjaści liska , z tą róznica że sieć jest wielokrotnie szybsza niz LSK i wielokrotnie lepiej zdecentralizowana :shock: , przecież kilka postów w tył pisałem o tym. Jesli chodzi o minusy to istnieje ryzyko błędów i luk bezpieczeństwa w tak młodym projekcie.
vjankuv pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 04:12Jedynie greckie nazwy Alpha, beta i cyfry 1.0, 0.9, 1.2,1 się zmieniają.

Ale masz rację, dla spekulacji często nie sa ważne konkrety tylko marka... choć z tą marką to nie wiem czy nie jest tak że Lisk króluje na tym forum ze względu na BitBay i Polaków którzy tam go kupowali podczas, gdy ogólnie na świecie projekt ginie w tłumie. Ciekawe jest też że większość obrotu odbywa się na giedach o słabszej reputacji - Yobit / HitBtc . Argument o marce, znanej nazwie jest dobry, na tym przecież jedzie btc który też jest słabiutki technologicznie w stosunku do wielu innych nowych projektów. Chyba najlepiej utrzymywać koszyk pokrewnych projektów: 1/5 Eos+1/5 Tron+1/5 LSK+2/5 IOST.
Dzięki za dyskusję

Początkujący
Reputacja: 260
Reputacja postu: 
1

Postautor: Ishias » czwartek, 20 czerwca 2019, 11:46

@koparki ma rację. Zgadzam się ze wszystkim co piszę. Luknijcie na reddit ludzie mają na liska już wyjeb... :P. Nikogo już "prawie" nie interesuje wydanie jakieś alphy sdk tym bardziej w pełni działającego produktu. Lisk przechodzi w stan spoczynku. I zawsze stwierdzam że obrońcy Liska są załadowani w niego na maxa, "i nie mamy prawa o Lisku mówić złych żeczy" A to wszystko jak koparki napisał przez opieszałość Kordka. Ale i tak warto go mieć w portfelu bo być może spekulacyjnie podskoczy o kilka set %. Zresztą widać było aktywność tych "załadowanych" na ostatniej pompie jaka euforia była, nie tylko na tym forum

Wróć do „Lisk”