Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 21 marca 2019, 11:50

Harmony pisze: czwartek, 21 marca 2019, 11:48Trzeba BB spytać

Wielu pyta, a słychać tylko ciszę ;)

Harmony pisze: czwartek, 21 marca 2019, 11:10Czyli jesteśmy bezpieczi

Gdzie bezpieczni?? Na giełdzie?! :shock:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 21 marca 2019, 12:05

KryptoBanita pisze: czwartek, 21 marca 2019, 11:50Gdzie bezpieczni?? Na giełdzie?!
Misiaczku kochany, bezpieczni w tym sensie, że tokeny LML kupione na BB są nabyte legalnie i nie zostaną zablokowane ;)

Trzymanie na giełdzie jest oczywiście nieodpowiedzialne i niebezpieczne, dlatego też więcej niż 200zł tam nie mam :mrgreen:
KryptoBanita pisze: czwartek, 21 marca 2019, 11:50Wielu pyta, a słychać tylko ciszę
Trzeba też wziąć pod uwagę procedury KYC/AML, których BB ma obowiązek przestrzegać
;)

qq1
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 5 stycznia 2019
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: qq1 » czwartek, 21 marca 2019, 12:16

Wspieramy lisa :D



może się uda trafić na coinbase

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 21 marca 2019, 12:55

Sorki ze zapytam tutaj ale co nalezy zrobic aby bezpiecznie wygenerowac haslo na portfelu? Mozna to zrobic na chwile bedac offline? Czy dostep do neta musi byc? Sorki za laickie pytanie ale chcialbym to zrobic poprawnie.

Początkujący
Posty: 261
Rejestracja: 4 stycznia 2019
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Naganiacz » czwartek, 21 marca 2019, 14:09

@anagamidev Witam, moja szklana kula mówi mi, że lisek już wkrótce będzie po 3000 PLN dlatego też już teraz ustawiłem na taki kurs automatyczną sprzedaż na jednej z giełd bo rzadko tam zaglądam a nie chcę przegapić takiej okazji.
Jeżeli była by taka możliwość - anagamidievie - to proszę Cię uprzejmnie o wykreślenie kilku kresek w Twoim stylu dla BNK w temacie: viewtopic.php?f=45&t=24855&start=100
(Wiem, że nie tylko tu się udzielasz więc myślę, że to nie bedzie dla Ciebie zbyt duży kłopot).
Pozdrawiam wszystkich kryptomaniaków. Nara.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 21 marca 2019, 14:30

OT
Harmony pisze: czwartek, 21 marca 2019, 12:05Misiaczku kochany, bezpieczni w tym sensie, że tokeny LML kupione na BB są nabyte legalnie i nie zostaną zablokowane

Kompletnie tego zachwytu nad legalnością monet nie rozumiem...
Przykład teoretyczny: Kupowałem flachę wydano mi kasę - potem wpada do mnie blacharnia, bo kasa, którą dostałem jako resztę, pochodziła z bankomatu, który został w nocy wysadzony...
Jak tak będziemy wszyscy świecić gołymi tyłkami nasmarowanymi wazeliną, pochodzącą z wielkich tubek z napisem "bądź transparentny", to na huhu mi waluta? Chyba faktycznie ma to służyć maksymalnemu inwigilowaniu ludków...
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 21 marca 2019, 14:31

Dovakhiin pisze: czwartek, 21 marca 2019, 12:55 Sorki ze zapytam tutaj ale co nalezy zrobic aby bezpiecznie wygenerowac haslo na portfelu? Mozna to zrobic na chwile bedac offline? Czy dostep do neta musi byc? Sorki za laickie pytanie ale chcialbym to zrobic poprawnie.
Już nie pamiętam jak to robiłem :/

Spróbuj pobawić się w wygenerowanie paper walleta liska offline (ściągasz źródło strony na pulpit, odłączasz kabel od neta i później generujesz) a póżniej loguj się przez Lisk Hub.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 21 marca 2019, 14:56

@KryptoBanita A ja nie rozumiem o co Tobie chodzi i po co wiercisz dalej dziurę ? Przecież jasno zostało napisane, że możesz kupować na BB legalnie LML
ReksioDomator pisze: czwartek, 21 marca 2019, 11:04spokojnie można je tam kupować bez ryzyka straty lub kupna skradzionych
Także nie rozumiem po co to gdybanie ?

Nawet jeśli ktoś by wysłał ukradzione LML na BB to

1. Giełda ma informacje jakie tokeny zostały skradzione
2. Nawet jeśli je hipotetycznie kupisz, to złodziej nie zrealizuje zysku, bo nie wyprowadzi pieniędzy z giełdy bez zweryfikowanego konta, a jeśli je zweryfikuje to będzie miał "puk" "puk" o 6 nad ranem.
3 Ostrzeżenie, które wrzuciło GNY dotyczy zdecentralizowanej giełdy Etherdelta, a nie Bitbay.

Jeśli nadal czegoś z tych rzeczy nie rozumiesz to zadaj pytania w wątku Bitbaya na forum, a nie Liska ;) Ja nie jestem przedstawicielem Bitbay, ani znawcą procedur KYC/AML, ani nawet hakerem, tylko zwykłym Liskerem :mrgreen:

Dodano po 13 minutach 46 sekundach:
@KryptoBanita
Nie jadę na liska, ale NIE ROZUMIEM tej "legalności" monet na BB... BTC też wszystkie mają legalne? Monero też??
Nie wiem jak to wygląda w przypadku BTC i Monero, ale w przypadku LML legalność oznacza, że nie są to tokeny skradzione z Cryptopii.

Podejrzewam, że gdybyś używał jakiś mikserów do BTC, to BB też zablokuje środki. Ale to mówię, trzeba ich pytać.
;)

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ReksioDomator » czwartek, 21 marca 2019, 16:28

Słuchajcie mały update do sytuacji LML wypowiada się gość bezpośrednio z GNY:

Richard GNY ADMIN:
Hello all, im currently at the GNY staff conference,

We are aware of the situation in regards to Bitbay, who have made the statement that they are unable to freeze all the accounts until the NZ police contact them, which we have made every effort to facilitate.

We have a full plan to fix the issue, but there is a process we have to carry out first, which involves other parties who may not be able to react as quickly as we are able.

It will likely be a period where the price is impacted but i feel confident in the plans we can implement once in a position to carry it out.

generalnie sytuacja nie jest taka klarowna jak myślałem🤨

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: 1235674 » czwartek, 21 marca 2019, 16:39

@Harmony Jeśli chodzi o LML, na BB jest dość skromny opis tego, z czym to się je.
https://bitbay.net/pl/premiery/lml.
Czyli przez cały rok będą przygotowywać się do migracji, a ich przyszła platforma będzie "umożliwiała swoim użytkownikom lepsze dotarcie do klientów" xD Nie no super opis i w ogóle cały projekt super.
Jeśli nie mają nic konkretnego do zaoferowania, to market cap zejdzie grubo poniżej 1mln podobnie jak to się działo w ADM (tyle, że ADM ma przynajmniej użytecznego messengera, czy choćby explorera). Cena leci podobnie jak w ADM, więc żeby tylko za miesiąc nie oświadczyli "we run out of money" :mrgreen:

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 21 marca 2019, 16:57

@1235674 Poważnie sugerujesz się opisem na BB ? xD

Podobno są na ukończeniu produktu, w kwietniu ma coś ruszyć (sorry, że chaotycznie, nie chce mi się szukać linków, później się tym zajmę). I różnica między LML, a ADM jest taka, że ADM to tylko komunikator, a z tego co rozumiem LML ma być wykorzystywany na sidechainach Liska. Siano im się raczej nie skończy, bo samo GNY istnieje dłużej od Liska, więc to nie jest ich główny i jedyny produkt oraz źródło finansowania. Strzelam, że z wydaniem SDK Alpha może się odbyć swap tokenów ( a więc na bank w tym roku :) ).

Ja zainwestowałem tyle, że nawet jak spadnie do ceny mniejszej niż grosz to płakać nie zamierzam. Kupiłem 1000sztuk po 19 gr, trochę co prawda się napalilem bo dzisiaj była szansa nawet po 11 groszy zrobić zakupy, ale mówi się trudno, jeść nie woła, a jak trochę urośnie to więcej Liskow za to kupię ;)

Wyjaśni się sytuacja z ukradzionymi tokenami, wejdą na nowe giełdy to cena powinna wrócić do tych 30 gr ;) (przynajmniej tak to sobie tłumaczę :mrgreen: )

Z ADM jest taka sytuacja, że nie widziałem sensu inwestować w niego z prostego powodu - zakładając u nich konto dostaje się kilka tokenów za darmo, więc nieinwestujac niczego można było korzystać z komunikatora. Jedynie ich DPOS wygląda zachęcająco.
;)

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ReksioDomator » czwartek, 21 marca 2019, 17:44

Jakby ktoś pytał to LML da się wysłać na my Ether Wallet, jest ten token już zapisany. Potrzebujecie tylko mieć na koncie trochę ethereum żeby mieć na opłatę wysłania potem gdzieś z portfela.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: 1235674 » czwartek, 21 marca 2019, 17:56

@Harmony Skoro sama giełda nie nie wie od czego jest ten coin, to czemu ja mam wiedzieć? :roll:
@ReksioDomator Moim zdaniem kupowanie na BB to ryzyko. Jeśli tam są kradzione tokeny, to istnieje szansa zostania bez krypto i bez pieniędzy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2019, 18:47 przez 1235674, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ReksioDomator » czwartek, 21 marca 2019, 18:29

@1235674 rozumie twoje podejście i szanuje je. Ja po prostu wszedłem za tak mała kasę ok.130zl że biorę całe ryzyko na klatę w razie W. LMLny mam już na swoim portfelu więc chyba wszystko ok. Fakt ze nie chciałbym kupować tych kradzionych i licze że jak Bitbay pozwolił mi je kupić i wysłać z gieldy to tak jest.

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pokavb » czwartek, 21 marca 2019, 19:03

Tak troche zejde z tematu. Jakie macie portfele ? Mozna przechowywac tam różne krypto ? Jakie polecacie ? Niemam dużej ilości na giełdzie ale dużo pada tu informacji żeby lepiej nie trzymać na niej.
Portfele są bardziej bezpieczne ?

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ReksioDomator » czwartek, 21 marca 2019, 19:26

@pokavb Liska trzymam na hub-ie a resztę na wspomnianym MEW plus trezor. Czy bezpieczne ? Nic lepszego nie znalazłem a na plus mogę powiedzieć że mam je od ok 2lat i nie miałem żadnych problemów.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 21 marca 2019, 20:28

@pokavb Liski można też trzymać na Ledgerze

@pokavb
https://www.ledger.com/products/ledger-nano-s
@pokavb
Czytaj wątek, było o LML. Obecnie na portfelu eth trzymasz.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 marca 2019, 23:48 przez Harmony, łącznie zmieniany 3 razy.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » czwartek, 21 marca 2019, 20:37

Harmony pisze: środa, 20 marca 2019, 13:36 LML po 19gr, cóż to się stało ? Ciekawe jak to traktować, cena dwukrotnie niższa niż podczas ICO.

O, już 15gr...
rozmawialismy chyba o tym i mowilem ze cena ico jest dla mnie nieporozumieniem :mrgreen:

i nie za wczesnie ten zakup :?: :geek:

przedzial miedzy 8-5gr bedzie mysle w sam raz, zeby zanabyc droga kupna :idea: :twisted:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 21 marca 2019, 20:48

@Hamas A nie rozmawialiśmy o ADM albo MADANA ? :D

Jak spadnie do 5-8gr to się zainwestuje znowu dwie stewki :mrgreen: (przynajmniej nie będzie to wyglądać jak usrednianie do usranej śmierci nie wiadomo jak dużymi kwotami xD)

Swoją drogą na LML szło już coś tam zarobić jak ktoś kupił podczas ICO i jak LML wszedł świeżo na cryptopie :)
;)

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pokavb » czwartek, 21 marca 2019, 23:14

Harmony pisze: czwartek, 21 marca 2019, 20:28 @pokavb Liski można też trzymać na Ledgerze
Dzięki za odpowiedź .Ale jeśli mam różne krypto i do każdego szukać portfela to troche słabo ? Potem spamiętać wszystko .
Są może portfele dla wielu krypto? Bo taki to byłby dla mnie idealny ;)

LiskHub tam tylko lsk?Czy Lml też?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości