Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Trafaret » środa, 21 listopada 2018, 20:06

Ulżyjcie proszę mojemu zdziwieniu i ciekawości. Dlaczego nie ładujecie wolnych środków po prostu w BTC? Sądzicie, że z LSK stopa zwrotu będzie większa niż z BTC, które po prostu rządzi? Wolicie mieć 2863 LSK niż 1 BTC?

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: szlagaag » środa, 21 listopada 2018, 20:13

Trafaret pisze: Ulżyjcie proszę mojemu zdziwieniu i ciekawości. Dlaczego nie ładujecie wolnych środków po prostu w BTC? Sądzicie, że z LSK stopa zwrotu będzie większa niż z BTC, które po prostu rządzi? Wolicie mieć 2863 LSK niż 1 BTC?
5000lsk. Wzrost kursu z 5.00 na 6.00 = 5000zł profitu.
A jak wczoraj widzieliśmy 2 zł up trwało parę minut.

Łatwiej szybciej. Mały Spread na BB.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: tygrysek195 » środa, 21 listopada 2018, 20:33

Dodatkowo Alty są na niższym poziomie, bardziej potraciły niż BTC. Konsolidacja BTC, alty lekko w górę, BTC w dół alty w dół. Kto się bawi w trading, ten wie na czym lepiej zarabiać. A jeśli chodzi o LISK, mam cichą nadzieję, że za rok wystrzeli jak ETH. Kto siedzi w krypto, analizuje rynek, wie co warto kupić.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kAArter » środa, 21 listopada 2018, 20:38

@tygrysek195, Nadzieje o takim wystrzale są od września zeszłego roku :D :D tylko chłopaką z teamu jakoś nie idzie realizacja planów póki co.
Osobiście czekam na fajne wejście w liska ale bardziej pod kątem możliwości zysku niż już wiary w projekt po tym jak tyle razy dali dupy za przeproszeniem.
Nie śledziłem specjalnie postępów już o okolic marca ale jak mniemam SDK dalej ,,w planach'' ?

snw
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 marca 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: snw » środa, 21 listopada 2018, 20:44

kAArter pisze: @tygrysek195, Nadzieje o takim wystrzale są od września zeszłego roku :D :D tylko chłopaką z teamu jakoś nie idzie realizacja planów póki co.
Osobiście czekam na fajne wejście w liska ale bardziej pod kątem możliwości zysku niż już wiary w projekt po tym jak tyle razy dali dupy za przeproszeniem.
Nie śledziłem specjalnie postępów już o okolic marca ale jak mniemam SDK dalej ,,w planach'' ?

Osobiście wydaje mi się, że wypuszczają jakieś pomniejsze wersje, które niby mają jakiś impakt na projekt w celu jakiekolwiek zaspokojenia niecierpliwych inwestorów, a konkrety trzymają z wypuszczeniem na lepsze czasy. Co im po tym jak teraz wypuszczą nie wiadomo jakie rzeczy skoro BTC go przyćmi i tyle z tego będzie.

Wydaje mi się, że jak wszystko odbije i będzie utrzymywało ten trend to wtedy zobaczymy ciekawsze newsy z liskHQ. Nie wiem też czy w trakcie największego pędu do góry nie będą zatrzymywali czegoś dla siebie na jakiś moment przestoju.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 17 listopada 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Trafaret » środa, 21 listopada 2018, 20:49

szlagaag pisze:
Trafaret pisze: Ulżyjcie proszę mojemu zdziwieniu i ciekawości. Dlaczego nie ładujecie wolnych środków po prostu w BTC? Sądzicie, że z LSK stopa zwrotu będzie większa niż z BTC, które po prostu rządzi? Wolicie mieć 2863 LSK niż 1 BTC?
5000lsk. Wzrost kursu z 5.00 na 6.00 = 5000zł profitu.
A jak wczoraj widzieliśmy 2 zł up trwało parę minut.

Łatwiej szybciej. Mały Spread na BB.
Wolę operować procentami. W ciągu minionej doby na tradingu BTC można było zarobić 11,5%, na LSK 17,8% w najbardziej optymalnych momentach, które trafić w punkt jest praktycznie niemożliwe. W kontekście preferowanego tu przez większość hodlowania strategia przeciętna, biorąc dodatkowo pod uwag stopę ryzyka jaką niesie za sobą projekt i bieżąca sytuację na rynku.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kAArter » środa, 21 listopada 2018, 20:50

@snw, Apropo tego fragmentu
snw pisze: Osobiście wydaje mi się, że wypuszczają jakieś pomniejsze wersje, które niby mają jakiś impakt na projekt w celu jakiekolwiek zaspokojenia niecierpliwych inwestorów, a konkrety trzymają z wypuszczeniem na lepsze czasy. Co im po tym jak teraz wypuszczą nie wiadomo jakie rzeczy skoro BTC go przyćmi i tyle z tego będzie.
Nie wkręcałbym sobie tego :P w 99% podobny tok myślenia miała połowa ludzi w tym wątku nawet kiedy była hossa a byliśmy w trakcie korekty.
Zresztą dużo ludzi straciło do nich zaufanie po ciągłych obsuwach etc 80 czy 90% mniejszy cap o tym też świadczy,

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 21 listopada 2018, 20:54

@kAArter, marketcap raczej świadczy o bessie. Opóźnienia mamy wpisane w cenę już od dawien dawna :)

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kAArter » środa, 21 listopada 2018, 20:58

@Harmony, bessa swoją drogą ale gdy popatrzymy na inne alty powiedzmy z czołówki nie notują takiego zjazdu capu.
Dla przykładu IOTA w której siedzę tak z pamięci poleciała w granicach 50%.

snw
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 marca 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: snw » środa, 21 listopada 2018, 21:03

kAArter pisze: @snw, Apropo tego fragmentu
snw pisze: Osobiście wydaje mi się, że wypuszczają jakieś pomniejsze wersje, które niby mają jakiś impakt na projekt w celu jakiekolwiek zaspokojenia niecierpliwych inwestorów, a konkrety trzymają z wypuszczeniem na lepsze czasy. Co im po tym jak teraz wypuszczą nie wiadomo jakie rzeczy skoro BTC go przyćmi i tyle z tego będzie.
Nie wkręcałbym sobie tego :P w 99% podobny tok myślenia miała połowa ludzi w tym wątku nawet kiedy była hossa a byliśmy w trakcie korekty.
Zresztą dużo ludzi straciło do nich zaufanie po ciągłych obsuwach etc 80 czy 90% mniejszy cap o tym też świadczy,
Absolutnie zgadzam się z tym, że mogą równie dobrze lecieć sobie w najlepsze. Wydaje mi się, że dużo możemy dowiedzieć się z roadmapu, który przedstawią lub nie pod koniec roku. Jak tego nie zrobią to wiadomo, że ludzie się wnerwią, jeżeli tak to pytanie czy zrobią to na pół gwizdka czy nie. Inna sprawa to czy będą go jeszcze przestrzegać. Myślę, że to dużo powie ludziom co tam sobie LiskHQ porabia i czy jest sens jakkolwiek poważnie ich traktować

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Lester » środa, 21 listopada 2018, 21:06

Trafaret pisze: W ciągu minionej doby na tradingu BTC można było zarobić 11,5%, na LSK 17,8% w najbardziej optymalnych momentach, które trafić w punkt jest praktycznie niemożliwe.
No właśnie słowo kluczowe - niemożliwe.
Nie wiem o jakim zarobku tu mowa (ogólnie w wątkach o LSK, a nie w tej wypowiedzi), skoro Lisk ciągle spada. Przez ostatnie 3 miesiące stracił na wartości ponad 3 krotnie (nie mówiąc już o tym ile stracił od ATH). Nie ma na forum drugiego shitcoina, który by tyle tracił i o którym tyle by się pisało. Naprawdę nie rozumiem tego "fenomenu". Miał co prawda pewien incydent wcześniej (przed tymi trzema miesiącami), że rósł, mimo że prawie wszystko spadało lub kotłowało się w miejscu, tylko ile osób na tym skorzystało? Pewnie jego opiekunowie wpompowali niewielką część z tego czym się obłowili podczas ostatniej bańki, żeby dać nadzieję i spokojnie móc kontynuować dystrybucję (inaczej tego wytłumaczyć nie potrafię).
Być może odbije jeszcze i da zarobić (oczywiście tylko dla tych, co dopiero teraz wejdą), jest to prawdopodobne po takich spadkach, ale obstawiam, że większe prawdopodobieństwo jest, że się skończy. Nie nastąpi to od razu. Sam kupiłem kilka szt. czysto spekulacyjnie jakieś 2 mies. temu i czekam tylko na jakieś odbicie, żeby się tego pozbyć.
Co Lisk ma w sobie takiego, czego inne krypto nie mają, że tyle się tu o nim mówi?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 21 listopada 2018, 21:08

kAArter pisze: Dla przykładu IOTA w której siedzę tak z pamięci poleciała w granicach 50%.
https://athcoinindex.com/

Polecam stronkę, jeśli jej jeszcze nie znasz.

IOTA od ATH -94,44%
Lisk - 96,07%

Różnica "kosmetyczna"

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
Lester pisze: ale obstawiam, że większe prawdopodobieństwo jest, że się skończy
Że co się skończy? :)

Lester, dla Ciebie też stronka z linku wyżej do polecenia :)

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kAArter » środa, 21 listopada 2018, 21:11

@Lester, Nic dlatego ustawiamy sie w kolejce po 1$ :D
a co do takich coinow to rewolucyjne gamecredits dokopuje się do jądra ziemi

@Harmony, Mam na myśli sam cap cena jest dla mnie mniej istotna przy takich spadkach prawde powiedziawszy.
Bo czekać na powrót ceny kiedy jestem niestety bagholderem mogę jeśli mam spokojne sumienie że coin nie zapadnie sie pod ziemie z teamem.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 21 listopada 2018, 21:14

kAArter pisze: Mam na myśli sam cap cena jest dla mnie mniej istotna przy takich spadkach prawde powiedziawszy.
Przecież Marketcap bierzę się z ceny razy ilość sztuk...

Tak a propo, Lisk podczas ATH miał marketcap coś tam ponad 4 miliardy dolarów. Iota prawie 14 miliardów dolarów. Taka mała, skromna różnica :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 12 kwietnia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dzudok1974 » środa, 21 listopada 2018, 21:35

„Kupuj kiedy wszyscy sprzedają, sprzedawaj kiedy wszyscy kupują. Tłum ma wiele głów ale nie ma rozumu.” tylko tyle i aż tyle chyba nie muszę pisać w którym miejscu jesteśmy :roll: :roll: :roll:

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 listopada 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kontrast01 » środa, 21 listopada 2018, 22:40

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post, a forum przeglądam już od niespełna roku. Aktualnie jestem posiadaczem 630 Lisków po cenie 71 PLN. Pytanie jest prozaiczne, lecz biorąc pod uwagę sam projekt niestety wprowadza mnie w lekkie zakłopotanie pod względem podjęcia decyzji, a mianowicie zastanawiam się nad dokupieniem lsk w aktualnej bądź niższej cenie, aby ja uśrednić bądź zakupieniem zrx lub innej w miarę dobrze rokującej crypto. Jak sadzicie co jest bardziej rozsadnym rozwiazaniem. Prosiłbym również o w miarę merytoryczne odpowiedzi podparte faktami.

snw
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 23 marca 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: snw » środa, 21 listopada 2018, 22:51

kontrast01 pisze: Witam wszystkich,

To mój pierwszy post, a forum przeglądam już od niespełna roku. Aktualnie jestem posiadaczem 630 Lisków po cenie 71 PLN. Pytanie jest prozaiczne, lecz biorąc pod uwagę sam projekt niestety wprowadza mnie w lekkie zakłopotanie pod względem podjęcia decyzji, a mianowicie zastanawiam się nad dokupieniem lsk w aktualnej bądź niższej cenie, aby ja uśrednić bądź zakupieniem zrx lub innej w miarę dobrze rokującej crypto. Jak sadzicie co jest bardziej rozsadnym rozwiazaniem. Prosiłbym również o w miarę merytoryczne odpowiedzi podparte faktami.

Osobiście mając wolne środki, których utrata naraziłaby mnie na mieszkanie pod mostem starałbym się uśrednić cenę. Wartość spadła o 95% od ATH, rynek jest bardzo przyszłościowy, więc raczej stawiam na ponowne wzrosty. Jeżeli chodzi o wybór waluty to LISK ma swoje plusy i minusy. Ostatnio spory hejt na niego za brak dotrzymywanych terminów, wadliwy DPoS, brak transparentności, niemniej jednak projekt dalej wydaje się ciekawy, aczkolwiek nie jest już tak unikatowy jak kiedyś.

Tak czy siak musisz brać pod uwagę, że dalej może lecieć w dół lub nawet umrzeć. Pomimo tego, że rokowania raczej nie są złe, musisz być gotowy na stratę.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 21 listopada 2018, 22:59

@kontrast01, masz wiele sytuacji wyjścia, zależnie ile pieniędzy chcesz zainwestować i jakie ryzyko podjąć. Nie znam blisko zrx więc się o nim nie wypowiem, ale dywersyfikacja portfela szczególnie po takich spadkach wydaje się być naprawdę dobrą okazją na longterm, więc moża w dobre, rokujące alty wchodzić. W Lisku czekamy teraz na roadmap, który ma się pojawić do końca roku. Podobno ma być obiecujący, ale wiadomo jak z obietnicami ;) Jeśli wierzysz w projekt, a szczególnie jak tak wysoko stoisz (!), warto spróbować trochę uśrednić. Szkoda, że tak dużo wpakowałeś, teraz, żeby podwoić ilość Lisków potrzebujesz prawie 4000zł i uśrednisz tym do ceny 38zł, a inwestując 2400zł (ponad 1000lsk) uśrednisz do około 45zł. Także musisz sobie sam obliczyć opłacalność tego interesu. Zawsze możesz sprzedać z zyskiem tą część, którą zakupisz teraz, w przypadku najbliższej górki. I jeśli będziesz miał koło 1000 lsk, zastanów się nad głosowaniem na delegatów, zawsze wpadnie kilka LSK, jeśli zamierzasz trzymać je kilka miesięcy na portfelu :)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 listopada 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kontrast01 » środa, 21 listopada 2018, 23:11

Dziękuje za szybkie odpowiedzi, planuje na początek zainwestować 1500 i zobaczyć jak sytuacja się rozwinie, być może poczekam na dalsze spadki z częścią tej kwoty. Posiadam 2 portfele, jeden dosyć zbalansowany na binance na niemieckim koncie, którego nie ruszam, a dana sytuacja tyczy się jedynie bitbay gdzie ma tylko LSK.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 21 listopada 2018, 23:18

@kontrast01, załóż Lisk hub, nie trzymaj Lisków na giełdzie.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości