Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: tygrysek195 » czwartek, 21 września 2017, 19:41

constantine pisze: Nigdzie nie jest powiedziane, że BB musi tak 1:1 podążać za Bittrex, YoBit czy Poloniex. Może gdyby w PL było w użytku EUR albo USD te różnice nie były by takie wyraźne. Ceny na BB są przeważnie zawyżone, tak jak cena BTC na dalekim wschodzie jest przeważnie nieco zaniżona.
Teraz też nie spodziewałbym się jakichś spektakularnych spadków na BB do 18PLN. Chyba że BTC poleci dalej w dół.
A na giełdzie nie masz USD i EUR ? Głupoty piszesz. Na giełdzie te waluty są używane regularnie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: constantine » czwartek, 21 września 2017, 19:47

tygrysek195 pisze:
constantine pisze: Nigdzie nie jest powiedziane, że BB musi tak 1:1 podążać za Bittrex, YoBit czy Poloniex. Może gdyby w PL było w użytku EUR albo USD te różnice nie były by takie wyraźne. Ceny na BB są przeważnie zawyżone, tak jak cena BTC na dalekim wschodzie jest przeważnie nieco zaniżona.
Teraz też nie spodziewałbym się jakichś spektakularnych spadków na BB do 18PLN. Chyba że BTC poleci dalej w dół.
A na giełdzie nie masz USD i EUR ? Głupoty piszesz. Na giełdzie te waluty są używane regularnie.
Może naucz się czytać ze zrozumieniem, zanim odpowiesz, a jak nie jesteś pewien, to dopytaj. Napisałem, że EUR i USD nie są w użytku, a nie, że nie są używane. W powszechnym użytku chyba wiesz co mamy (?). W tych walutach kursy na BB w porównaniu z innymi giełdami też przeważnie odstają.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: tygrysek195 » czwartek, 21 września 2017, 19:50

@constantine, dla zwykłego Kowalskiego nie są w użytku. Tu się zgodzę. W Firmach natomiast USD i EUR są używane częściej niż PLN.Także radziłbym Ci się bardziej doszkolić i dopytać. Ale raczej firmy nie masz, to mało wiesz.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Frank » czwartek, 21 września 2017, 19:51

constantine pisze:Nigdzie nie jest powiedziane, że BB musi tak 1:1 podążać za Bittrex, YoBit czy Poloniex. Może gdyby w PL było w użytku EUR albo USD te różnice nie były by takie wyraźne. Ceny na BB są przeważnie zawyżone, tak jak cena BTC na dalekim wschodzie jest przeważnie nieco zaniżona.
Teraz też nie spodziewałbym się jakichś spektakularnych spadków na BB do 18PLN. Chyba że BTC poleci dalej w dół.
Chyba to jest normalne ,że jak BTC poleci. w dół ,to lisk za nim. A więc dlaczego twierdzisz ,że lisk nie spadnie do 18zł , skoro BTC na wykresach skłania się ku spadkowi.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 6 lipca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: krypciarz » czwartek, 21 września 2017, 19:54

pokrowiectv pisze: przez noc raczej spadki co myślicie?
To raczej tak nie działa.
Impet podaży musi sie wyczerpać. Czy to zajmie jeszcze 15 minut, całą noc czy dwa dni to trudno to określać.

Potrzebny jest implus wzrostowy na BTC i zacznemy się przechylać znowu w drugą stronę. Ostatnio jak kurs Bitcoina spadł do 3000$ to takie paczki zleceń szły, że to głowa mała. Ewidentnie tłum czekał na tą cenę. Teraz pewnie w okolicach 3500 będziemy mieli szarpnięcia.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 25 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Frank » czwartek, 21 września 2017, 20:02

krypciarz pisze:
pokrowiectv pisze: przez noc raczej spadki co myślicie?
To raczej tak nie działa.
Impet podaży musi sie wyczerpać. Czy to zajmie jeszcze 15 minut, całą noc czy dwa dni to trudno to określać.

Potrzebny jest implus wzrostowy na BTC i zacznemy się przechylać znowu w drugą stronę. Ostatnio jak kurs Bitcoina spadł do 3000$ to takie paczki zleceń szły, że to głowa mała. Ewidentnie tłum czekał na tą cenę. Teraz pewnie w okolicach 3500 będziemy mieli szarpnięcia.
Szarpnięcia będą jak w chinach będzie wszystko jasne na. 100%

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: constantine » czwartek, 21 września 2017, 20:07

tygrysek195 pisze: @constantine, dla zwykłego Kowalskiego nie są w użytku. Tu się zgodzę. W Firmach natomiast USD i EUR są używane częściej niż PLN.Także radziłbym Ci się bardziej doszkolić i dopytać. Ale raczej firmy nie masz, to mało wiesz.
Drugi raz piszesz ad personam nie na temat. Dziękuję wujku "dobre rady". Rozumiem, że rozmawiam z właścicielem wielkiej firmy. Dziw, że marnujesz czas na takie forum. Tez mam radę: pisz w temacie.

Dodano po 3 minutach 33 sekundach:
Frank pisze:
constantine pisze:Nigdzie nie jest powiedziane, że BB musi tak 1:1 podążać za Bittrex, YoBit czy Poloniex. Może gdyby w PL było w użytku EUR albo USD te różnice nie były by takie wyraźne. Ceny na BB są przeważnie zawyżone, tak jak cena BTC na dalekim wschodzie jest przeważnie nieco zaniżona.
Teraz też nie spodziewałbym się jakichś spektakularnych spadków na BB do 18PLN. Chyba że BTC poleci dalej w dół.
Chyba to jest normalne ,że jak BTC poleci. w dół ,to lisk za nim. A więc dlaczego twierdzisz ,że lisk nie spadnie do 18zł , skoro BTC na wykresach skłania się ku spadkowi.
LSK za nim - oczywiście. Nie twierdzę, że nie spadnie do 18PLN, napisałem, że się tego nie spodziewam tym razem. Było by "miło" gdyby spadł znowu do 15PLN bo ostatnio nie doczekałem się na przelew na BB, a potem było już za późno ;)

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: tygrysek195 » czwartek, 21 września 2017, 20:49

https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... -Round-II/
Tak tylko to tutaj zostawię...
Będą jakieś wahania ale dalej idzie w dół. Nie spodziewać się ekscesów tylko łapać na kółeczka o ile nie będzie kurs stał w miejscu.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: rafalg69 » czwartek, 21 września 2017, 21:12

Przezuc je na portfel

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: guzol30 » czwartek, 21 września 2017, 21:12

wolumen na BB rośnie. Jak kupisz jutro liski to połączą Ci się z tymi, które już masz. Ale jak będziesz chciał sprzedać to po prostu wystawisz na sprzedasz ilość, którą jutro kupisz i te 49 lisków nadal Ci pozostanie, lub jaki pisze @rafalg69
przerzuć na portfel
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 września 2017, 21:14 przez guzol30, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Muselk » czwartek, 21 września 2017, 21:14

Nie ma takiej opcji bo to nie potrzebne. Po prostu obracaj sumą lisków, która jest powyżej 49...

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: prezes3009 » czwartek, 21 września 2017, 21:25

Witam serdecznie wszystkich.
Jestem nowym użytkownikiem forum i jakby nie patrzeć świeżakiem w kwestii kryptowalut.
W zeszłym tygodniu rozpocząłem swoją przygodę z inwestowaniem (początkowo jest to BB).
Początkowo przez swój brak doświadczenia i cierpliwości umoczyłem prawie połowę skromnego kapitału, ale teraz gdy zacząłem sporo czytać obserwować wykresy itd... odrobiłem wszystko i dzięki zawyżonym kursom na BB nawet udało mi się wykręcić pierwsze kółka z zyskiem.
Teraz czekam na przedział 17/18 zł bo myślę, że wszystko ku temu zmierza, a takie Janusze jak ja (przed przeczytaniem połowy internetu) w panice przed stratą kapitału zrobią super promocję nawet na BB gdzie niestety ciągle trafia się ktoś kto sztucznie podbija kurs (np. ofertą zakupu LSK za 30 groszy wyżej od poprzednika w ilości 10 czy 15 szt.)
Przepraszam za swój wywód jeśli ktoś uzna to za spam.
Kończąc chciałem podziękować za wszystkie tutejsze wypowiedzi bo między innymi dzięki Wam uporządkowałem swój tok myślenia.
Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 1 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: peteros1887 » czwartek, 21 września 2017, 21:31

Hejka
Czy informacja odnośnie LISKA, wejście na rynek indyjski 22-26.09 jest aktualna???

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: tygrysek195 » czwartek, 21 września 2017, 21:33

@prezes3009, jak BTC zleci do 2000$ to kupisz nawet za 10-11 PLN :D Spokojnie wyczekuj okazji, czytaj też na tym forum wątek z BTC i dojdziesz do tego kiedy kupić i kiedy sprzedać krypto.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: prezes3009 » czwartek, 21 września 2017, 21:37

tygrysek195 pisze: @prezes3009, jak BTC zleci do 2000$ to kupisz nawet za 10-11 PLN :D Spokojnie wyczekuj okazji, czytaj też na tym forum wątek z BTC i dojdziesz do tego kiedy kupić i kiedy sprzedać krypto.
Tak robię. Nie można jeszcze tego nazwać analizą bo na tym się nie znam ale staram się interpretować wykresy zarówno LSK jak i samego BTC na BB, Polinex i Bitrex także mam nadzieję, że przekuję to w satysfakcję ;)

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kAArter » czwartek, 21 września 2017, 21:39

Prosze mnie wyprostować jeśli jestem w błędzie.Kupiłem liski po 22 liczyłem że podskoczy na 23.40 ( mniej więcej oscylowało to w takich cenach przez ostatnie kilka dni ). Jest jak jest leci w dół niestety na początku zastanawiałem się czy nie sprzedać ze stratą i kupić jak faktycznie zleci na te powiedzmy ~18zł.
Ale wbijałem sobie do głowy zasadę żeby nie podążać za tłumem jak zaczyna się panic sell. Koniec końców doszedłem do wniosku że po prostu dokupię więcej lisków jak już dosięgnie dna cena i zostawię do ponownego wybicia.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: tygrysek195 » czwartek, 21 września 2017, 21:44

@prezes3009, Wykresów na BB nie brałbym na Twoim miejscu pod uwagę. https://coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/
Bitbay jest na 34 miejscu. To wiele mówi. Po drugie często jest tak że na LSK jest mocna różnica sięgająca nawet do 2.50 PLN więc nie jest tak wiarygodny wykres. Giełda Bitbay słabiej reaguje na spadki większych giełd, gdzie jest większy obrót a co za tym idzie użytkowników. Ogólnie do początku nauki można posiedzieć tylko na BB ale polecam bittrex. Chociaż tam wymiana LSK jest w BTC.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 21 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: prezes3009 » czwartek, 21 września 2017, 21:46

Nie wiem jak odpowiedzą Ci użytkownicy z większym stażem i doświadczeniem ale dokładnie taki był mój pierwszy błąd. Kupiłem dość drogo po czym sprzedałem mega tanio z nadzieją, że kupię jeszcze taniej i jakoś się odbiję. Niestety wszystko po kolei zrobiłem źle i minęło sporo postów na tym forum i wiele kółek na BB zanim to odbiłem. Także teraz gdybym zrobił zakup na tym poziomie to po prostu cierpliwie bym czekał.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: tygrysek195 » czwartek, 21 września 2017, 21:47

kAArter pisze: Prosze mnie wyprostować jeśli jestem w błędzie.Kupiłem liski po 22 liczyłem że podskoczy na 23.40 ( mniej więcej oscylowało to w takich cenach przez ostatnie kilka dni ). Jest jak jest leci w dół niestety na początku zastanawiałem się czy nie sprzedać ze stratą i kupić jak faktycznie zleci na te powiedzmy ~18zł.
Ale wbijałem sobie do głowy zasadę żeby nie podążać za tłumem jak zaczyna się panic sell. Koniec końców doszedłem do wniosku że po prostu dokupię więcej lisków jak już dosięgnie dna cena i zostawię do ponownego wybicia.
Każdy robi jak uważa, tylko nie kupuj na kolejnej górce. Kurs może lecieć ostro w dół. Dużo czytaj po forach. Musisz przeliczyć jak kupisz sporo taniej koszt LSK po 22 i koszt np po 18 uśrednić ile Cię wyniosło za 1 LSK, obliczyć prowizję BB i jeszcze jakiś sensowny zysk z tego.

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kAArter » czwartek, 21 września 2017, 21:51

tygrysek195 pisze:
kAArter pisze: Prosze mnie wyprostować jeśli jestem w błędzie.Kupiłem liski po 22 liczyłem że podskoczy na 23.40 ( mniej więcej oscylowało to w takich cenach przez ostatnie kilka dni ). Jest jak jest leci w dół niestety na początku zastanawiałem się czy nie sprzedać ze stratą i kupić jak faktycznie zleci na te powiedzmy ~18zł.
Ale wbijałem sobie do głowy zasadę żeby nie podążać za tłumem jak zaczyna się panic sell. Koniec końców doszedłem do wniosku że po prostu dokupię więcej lisków jak już dosięgnie dna cena i zostawię do ponownego wybicia.
Każdy robi jak uważa, tylko nie kupuj na kolejnej górce. Kurs może lecieć ostro w dół. Dużo czytaj po forach. Musisz przeliczyć jak kupisz sporo taniej koszt LSK po 22 i koszt np po 18 uśrednić ile Cię wyniosło za 1 LSK, obliczyć prowizję BB i jeszcze jakiś sensowny zysk z tego.
Generalnie chcę czekać do momentu kiedy faktycznie listek podskoczyłby do tych przynajmniej 10 $ jeżeli spełnią wszystkie swoje obietnice.
Natomiast wyszedłem z założenia że sensu wielkiego na ten moment sprzedać ich nie ma ze stratą ponieważ prędzej czy później do tej ceny wrócą

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości