Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: nolife » wtorek, 5 czerwca 2018, 19:45

stokarz pisze:
GoPro pisze:
stokarz pisze:
Btw, jeśli ktoś nie doczytał, bycie delegatem Liska jest bardzo lukratywne, zarabia on około 4080$ dziennie, czyli jakieś 1 500 000$ (słownie, półtora miliona) rocznie. Nieźle co?
Powinienes zauwazyc w tym, ze 90% ich zyskow, wraca do osob ktore na nich glosowaly. Czyli zostaje im 10% czyli okolo 400$*30 dni czyli 12k$/miesiac.
Jezeli wziac pod uwage, ze musza miec jakis sprzet, ktory dziala 24/7, to jest to bardzo dobrze platna praca, ale nie robia milionow na tym :D

To ile zysku oddaja glosujacym zalezy od noda, jednak ludzie prawie zawsze glosuja tam, gdzie % zwrotu za glos jest najwiekszy.
Zrobiłem dalsze rozeznanie (zaznaczam, Liskiem tak dokładnie interesuje się od niedawna, zatem nie mam dużej wiedzy) i z tego co widzę nie masz do końca racji. Spójrzmy na listę delegatów: https://lisk.neocities.org/

Powołując się na dane zawarte w tym: https://cryptogo.de/en/lisk-the-mafia-blockchain/ artykule, widać, że Liska faktycznie kontrolują dwie grupy: Elite oraz GDT.

Elite posiada (w czasie pisania tego artykułu) 54 delegatów, a GDT 32 delegatów, co stanowi razem 85% całej produkcji bloków.
Informacje zawarte na stronie Elite: https://liskelite.com/ jasno wykazują, że delegaci należący do Elite muszą oddawać 25% swoich przychodów głosującym oraz 5% na fundusz Lisk Elite w celu dalszego rozwoju projektu. Zakładając, że kalkulacje są prawidłowe, nadal daje to ponad milion dolarów (1 050 000$) rocznie. Wszystko to razy 54 delegatów. Elite posiada więc ponad 50% udziałów w sieci, kontroluje ona swoich delegatów, więc nie wiem czy możemy tutaj mówić o decentralizacji.

GDT Pool posiada natomiast 32 delegatów oddających (jak donosi strona: https://pool.liskgdt.net/) 90% swoich miesięcznych zarobków na nodach.
I w tym miejscu mam odrobinę wątpliwości i potrzebuje waszej wiedzy. Otóż z tego co rozumiem tylko delegat GDTPool oddaje swoim głosującym 90% zarobków, natomiast w grupie GDT są również inne osoby, które nie oddają już tak dużego urobku.

W dodatku spotkałem się z wieloma opiniami, jakoby GDT wgl nie wypłacało czasem środków (nie sądzę, aby były to tylko narzekania i FUD):
Obrazek

Obrazek

Część delegatów GDT wypłaca nagrody na poziomie kilku %:

Obrazek

Przyjrzałem się również kilku innym rzeczom. W artykule wysłanym w poprzednim poście można jasno zobaczyć kto i jak głosuje na delegatów, komu się to opłaca, jaki jest realny wpływ głosów na decyzję o delegacie itd. :

Obrazek

Obrazek

Jak hermetyczne stały się głosowania na delegatów, jest to niejako potwierdzenie tego co pisałem:

Obrazek

Wszystkie te grafiki wskazują na jedno: głosowanie w systemie delegatów LISK nie jest opłacalne dla osób posiadających małą liczbę tokenów. Głosujących z grup posiadających poniżej 10K LSK jest bardzo mało. Inwestycja w głosowanie nie zwraca się. W dodatku siła głosów osób posiadających poniżej 10k LSK jest wręcz minimalna i nie ma większego wpływu na wyniki głosowania.

Aby na własne oczy zobaczyć jakie są wypłaty LSK dla głosujących wrzuciłem w kalkulator ile zarobiłbym na poszczególnych delegatach posiadając 1000LSK i trzymając je miesiąc (jeśli w czymś nie mam racji to mówcie) wypłaty są liczone w LSK:
Obrazek

Konkluzja - nie warto głosować, co jasno widać po aktywności głosujących z mniejszymi zasobami LSK przedstawionej na wykresach, a nagrody dla nodów są bardzo duże.
Chciałbym również usłyszeć o waszych doświadczeniach z tym związanych. Czy naprawdę opłaca się głosować mając załóżmy 500 LSK? Tylko niech to będzie merytoryczna odpowiedź, z jakimiś argumentami.

Dodano po 9 minutach 58 sekundach:
Hamas pisze: @stokarz, zrobiles bardzo ladny przeglad sytuacji na boiksu prawie jak gmoch ;)
ktos kto sie interesuje liskiem zapewne sledzi reddita i nie napisales nowych rzeczy, ale z 2 strony skoro ludzie nie wiedzia co i od czego jest zalezne, tylko czekaja na to the "moon patrol" :mrgreen: , to taka informacja podana tutaj, spowoduje bol glowy, przewaznie u tych, ktorzy maja problem jak czytac ze zrozumieniem 8-)

tak 3 siak btc lekko w dol bo azjaci znowu robia w majtki

https://news.bitcoin.com/cryptocurrency ... ces-japan/
Z tego co mi wiadomo i potwierdza to brak tego na Reddicie (przeglądałem dokładnie) informacje, które Wam podałem (mowa tutaj o ataku) nie są w jakikolwiek sposób publicznie znane, wysłałem nawet linki do reddita i tego co mówili deweloperzy (choć sam CEO w swojej wypowiedzi sobie zaprzeczył), oficjalna wiadomość była zupełnie inna. Ja wiem to natomiast bezpośrednio od członka grupy, który podany atak nadzorował i później analizował skutki. Jeżeli się mylę to proszę, abyś przedstawił swoje argumenty (nie mówię tego z jakąkolwiek złością :p), ponieważ chciałbym wiedzieć gdzie ja popełniłem błąd (edytowałeś wiadomość? czy mam paranoje, bo wydaje mi się, że pisałeś, że nie wszystko napisałem poprawnie).

Mnie ta sytuacja bardzo zainteresowała, wcześniej nie miałem dużej styczności z algorytmem DPOS, znałem jego zastosowanie i działanie, natomiast nie miałem pojęcia o tym, jak ciekawe rzeczy, patrząc ze społecznego punktu widzenia, tworzą się na łamach tego mechanizmu (mówię tutaj o kartelach).

Jest to niezwykle interesujące, bo pokazuje jak wadliwe reguły początkowe danego systemu, stworzyły grunt pod przyszłą centralizację sieci i hermetyczność wyboru delegatów oraz pełną negacje demokracji i zarazem kult oligarchii. Myślę, że spokojnie niejedną pracę akademicką, można by o tym napisać :P

Zresztą całe krypto pełne jest ciekawych rzeczy i zjawisk, których zazwyczaj się nie dostrzega, np. wszechobecne fanatyczne (gorsze wręcz od fanatyzmu religijnego) kulty cargo w postaci zatwardziałych zwolenników danych projektów, do których nie docierają żadne argumenty, a walczyć o projekt potrafią tak zapamiętale, że ISIS by się mogło powstydzić. Ale to temat na inną rozmowę, wróćmy do Lisk'a.
A czy te grupy delegatów mogą wpływać na cenę liska?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » wtorek, 5 czerwca 2018, 20:08

Tak samo jak minnerzy i kopalnie na cenę btc. Ale tu się bałagan zrobił, wątek o spekulacji cenowej a jakieś targowisko się tu zrobiło. Opamietajcie się bo zero tresciwych informacji na tej stronie. BTW Lisk był dzisiaj w CNBC

@nolife weź proszę zedytuj posta i wrzuć cytat w spoiler bo aż palec boli od scrollowania.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dambunio » wtorek, 5 czerwca 2018, 21:59

bioly pisze:
GoPro pisze: @bioly
Jestes w stanie nam wyjasnic troche temat delegatow i ich zarobków? (patrz posty wyzej)
Pytanie drugie: Gdzie ty trzymasz te wszystkie miliony i z której mafii jesteś?
Nie należę do żadnej mafii. https://sjp.pwn.pl/sjp/mafia;2566586.html
Jak chcesz porozmawiać to nie obrzucaj kogoś na starcie.
Wyjechał z głupim tekstem - fakt totalnie niepotrzebnie, jednak fajnie byłoby jakbyś się do tego wszystkiego jakoś odniósł.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: TJ36 » środa, 6 czerwca 2018, 13:13

Jak myślicie, kiedy mogą być jakieś wzrosty na lisku?

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: yarooo » środa, 6 czerwca 2018, 13:29

Co prawda wykres dotyczy pary BTC/USD (wiadomo, jaki BTC ma wpływ na alty), ale wynika z niego, że obecnie BTC od kilku(nastu) dni porusza się po linii trendu wzrostowego (LONG-TERM) rysowanej od 16 lipca 2017. Do tej pory nie przebił jej zdecydowanie (chyba, że dnia 28.05.2018, ale świeczka z dnia następnego zanegowała ten spadek). Wybaczcie, jeżeli pomieszałem terminologię, czy też źle wyrysowałem linię, ale chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami. Co o tym myślicie? Osobiście uważam, że drastycznych spadków nie powinno być, ale rynek jest tak nieprzewidywalny, że to tylko pobożne życzenie.



@TJ36, jeżeli znasz się na daytradingu, to każdy dzień to okazja do zarobku. Natomiast jeżeli oczekujesz większych wzrostów, to raczej odpowiedzi nie uzyskasz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: GoPro » środa, 6 czerwca 2018, 14:10

bioly pisze: Ok po kolei.
@GoPro, pisałem Ci wczoraj wiadomość na PW ale z jakiegoś powodu się nie wysłała :( Wyjaśniałem w niej, że nie wyczułem żartu, co jest spowodowane tym, że wszystkie niepowodzenia związane z Liskiem są ostatnim czasy zwalane na delegatów i trudno już odczytać co ma kto ma na myśli. Focha nie strzelam, obrażają się kucharki, nie miałem po prostu czasu wczoraj odpisać :D
Rozumiem. Ludzi na forum jest sporo i kazdy ma inny charakter, wiec w natloku zdarzen moze sie zdarzyc ze sie w kims nie zrozumiemy.

To powiedz mi czy dobrze licze w takim razie zarobki delegata :
4 lsk x (1440minut x 30 dni /10 sekund na blok / 101 delegatow) = co okolo 16 minut 50 sekund wykopujesz blok i dostajesz za niego 4 lsk wiec w ciagu dnia wykopujesz ich okolo 85 sztuk (1440/16.85 minuty) co daje okolo 2550 lsk miesiecznie - 600 na skladke dla grupy (haracz dla mafii).
Z czego zostaje 1950lsk - 25% dla glosujacych = okolo 1462.5lsk w miesiacu dla ciebie.
Dobrze licze?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: GoPro » środa, 6 czerwca 2018, 15:22

bioly pisze: Ale się uwziąłeś na tę mafię :P Nikt mnie tam nie trzyma, poznałem tam wielu wartościowych ludzi i dużo się nauczyłem. W grupie zdziałasz więcej, nie uważam GDT za jakieś zagrożenie dla Lisk'a. Przyjęliśmy próg 33 delegatów (1 głos) i więcej nie będzie, także nie ma tu mowy o większości w sieci.
85 sztuk ale bloków, każdy blok to obecnie 4lsk.
Zawsze musze być troche wredny, inaczej byłbym nieszczęśliwy


Co do samego zysku z bycia delegatem... Nie masz córki na wydaniu, albo chociaż siostry którą bardzo kochasz?

Kto by pomyślał, że ten zaszczyt podtrzymywania sieci ma efekt uboczny w postaci sporej kwoty.
Czyli codziennie sieć circulating supply powieksza sie o okolo 7700 lisków, czy te 4lsk za blok zawiera tez prowizje od przelewow?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2274
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » środa, 6 czerwca 2018, 23:46

No to Lisk wypada z top 25 pierwszy raz od nie pamiętam jak dawna, ale w tym roku na pewno.

W takim tempie to wypadniemy z top 30 w ciągu następnych 2 miesięcy, bo to, że przed sierpniem nie zobaczymy Core to jest pewne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 7 czerwca 2018, 14:09

Coraz większy postęp na githubie... już za chwilę za chwileczkę :mrgreen:

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 16:08

Pleasek89 pisze: W takim tempie to wypadniemy z top 30 w ciągu następnych 2 miesięcy, bo to, że przed sierpniem nie zobaczymy Core to jest pewne.
Skąd ta pewność ? Ja z kolei jestem zdania, że w ciągu miesiące zoabczymy Core ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: janku66 » czwartek, 7 czerwca 2018, 17:51

Harmony pisze:
Pleasek89 pisze: W takim tempie to wypadniemy z top 30 w ciągu następnych 2 miesięcy, bo to, że przed sierpniem nie zobaczymy Core to jest pewne.
Skąd ta pewność ? Ja z kolei jestem zdania, że w ciągu miesiące zoabczymy Core ;)
Cztery tygodnie od lutowej konferencji.

Dla Lisk kalendarz to temat tabu. Nikt nie ma prawa na niego patrzeć, używać, a już broń bóg zrywać kolejne kartki.
W ich biurze wciąż jest dopiero kilka dni po konferencji na kalendarzach :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 18:20

Hehe tu bym się spierał, bo termin po konferencji udalo im sie dotrzymac i wydali betanet w ciągu 6 tygodni ;)

Aczkolwiek roadmap zeszłoroczny to jakiś żart.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 23 marca 2018
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: KryptoWujek » czwartek, 7 czerwca 2018, 18:30

Może 27 czerwca na konferencji Blockchain Expo Europe czegoś się dowiemy ciekawego :)

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: fon1222 » czwartek, 7 czerwca 2018, 19:10

zdaje się ze 28 czerwca jest meetup w Moskwie a 25 czerwca darmowe opticoiny dla holderów. Moze mają jakiś plan. Może rzeczywiście to czekanie dobiega końca.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2274
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 7 czerwca 2018, 19:16

Harmony pisze:
Pleasek89 pisze: W takim tempie to wypadniemy z top 30 w ciągu następnych 2 miesięcy, bo to, że przed sierpniem nie zobaczymy Core to jest pewne.
Skąd ta pewność ? Ja z kolei jestem zdania, że w ciągu miesiące zoabczymy Core ;)
W ciągu miesiąca?

Jak na 4 lipca planowane jest wydanie Version 0.10.0 Lisk Hub a wersja 1.0.0. Lisk Hub będzie wydana razem z Core czyli minimum w połowie lipca.

https://github.com/LiskHQ/lisk-hub/projects

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 19:51

Pleasek czytaj ze zrozumieniem co tam pisze dokładnie. 0.1.0 to będzie uaktualnienie do wersji 1.0.0, która może pojawić się w każdym momencie nawet po 0.8.0 i jest zależne od Core. Np. Jak wydadzą 1.0 po 0.8 to zadania z 0.9 zostają przepisane na 0.1.0 i po skończeniu tego zostaną przypisane jako 1.1.0. Wszystko tam jest ładnie opisane. Mam nadzieję że to spójnie wytlumaczylem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » czwartek, 7 czerwca 2018, 20:33

ja to widze tak spekulacyjnie jak liskowcy, 3li = wypuszczamy hubebube i cure 1 dopiero jak btc osiagnie poziom min. 15k$, wtedy cena bedzie rosla w miare apetytow i bedzie siurprize, bo mozna sie dobic w okolice 50$, inaczej bedzie to grzebanie w miejscu, az sie trend na rynku w koncu ocknie i zacznie unosic, a z tym mozemy sie gibac i rok ;)

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 20:46

Hamas, może niekoniecznie 15k usd, a przynajmniej pewne wybicie ponad 10k usd ;)

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: nolife » czwartek, 7 czerwca 2018, 20:58

Żeby chociaż kiedyś 100 zł osiągnął.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 7 czerwca 2018, 21:35

Nolife, jak jesteś zaladowany wysoko po 100 zł, a wcale nie zainwestowales dużo to zastanów się nad dokupieniem, póki jest atrakcyjna cena. Poobliczaj sobie jakby Ci to wszystko wyszło, zawsze sobie zmniejszysz średnią cenę zakupu, a więc szybciej odrobisz straty i szybciej zaczniesz wychodzić na plus :) Ważne by wszystko robić z głową. Ewentualnie dokupujesz jakaś częścią kapitału teraz i na najbliższej górce sprzedajesz tylko to co kupiłeś teraz, ważne żeby z zarobkiem. To co wyżej kupiles trzymasz i czekasz na lepszy kurs, a tą świeżą inwestycja bawisz się, starając się sprzedawać po wzroście i dokupywac na spadkach, wtedy cały czas będziesz powiększał portfel jak nie w złotówkach to w Liskach ;)

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości