Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Jazda » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 09:41

A teraz klasyka Polaków.
Na BB ludzi poniosła Ułańska fantazja biorą po kursie wyższym niż na innych giełdach :shock:

Ale kto bogatemu zabroni haha :D :D

Znowu będzie płacz i zgrzytanie zębami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: janku66 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 09:48

https://hacked.com/trading-recommendation-lisk-bitcoin/

Przyda się chociaż jeden spekulacyjny post na kilka stron tego wątku.

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 09:52

Jazda pisze: A teraz klasyka Polaków.
Na BB ludzi poniosła Ułańska fantazja biorą po kursie wyższym niż na innych giełdach :shock:

Ale kto bogatemu zabroni haha :D :D


Znowu będzie płacz i zgrzytanie zębami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przelewy dostali i kupuja ze strachu ze sie spoznili na pociag hehe.

Początkujący
Posty: 244
Rejestracja: 22 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dooomino » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 10:00

Jazda pisze: A teraz klasyka Polaków.
Na BB ludzi poniosła Ułańska fantazja biorą po kursie wyższym niż na innych giełdach :shock:

Ale kto bogatemu zabroni haha :D :D

Znowu będzie płacz i zgrzytanie zębami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przecież my w taki sposób zarabiamy na takich ludziach shortujac :)

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 10:11

Osobiscie ustawiony bylem na wzrosty ale jestem w szoku ze tak to szybko leci. Myslalem ze bedzie powoli rosnac a nie taka rakieta. Cos tu smierdzi tylko oytanie czym. Obecnie opor na 900sato przebijem lecim dalej.

Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: lisek » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 10:18

900k pekło kolejny przystanek 100k i 120k

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: rozkoco » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 10:18

Panowie o co chodzi z tym, gdy mówicie o 'sato' ?
Świeżak jestem i nie orientuję się

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Iemix96 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 10:45

Najmniejsza jednostka btc

Dodano po 38 sekundach:
1 Satoshi =0.00000001 BTC

Dodano po 18 minutach 46 sekundach:
Swoją drogą marketcap awans z 22 na 19 miejsce inwestorzy to widzą

Dodano po 4 minutach 8 sekundach:
lisek pisze: 900k pekło kolejny przystanek 100k i 120k
Chyba 90k miałeś na myśli :pp

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Misio666 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 10:48

Co do rozliczania przychodów, to nie pytajcie się w internecie, tylko w urzędzie skarbowym, do którego należycie. Najlepiej wziąć od nich jeszcze pismo, na którym potwierdzają swoje słowa. W moim urzędzie babeczki na hasło "kryptowaluta" zrobiły oczy jakbym przyleciał z Jowisza. Po konsultacjach z wieloma smutnymi paniami z US i urzędu przedsiębiorczości (czy jak to się tam nazywa) oraz z księgową doszliśmy do kolektywnego wniosku, że podatek należy odprowadzić z tego, co wróciło na moje konto bankowe, gdyż to, co się dzieje na BB nikogo nie obchodzi (oczywiście założyłem w porę stosowną działalność). Póki co, ja trzymam się tej wersji. Jakby się coś zmieniło, to księgowa da mi znak i najwyżej dostanie wyciąg z BB, żaden problem.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: tetrus » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:11

Misio666 pisze: Co do rozliczania przychodów, to nie pytajcie się w internecie, tylko w urzędzie skarbowym, do którego należycie. Najlepiej wziąć od nich jeszcze pismo, na którym potwierdzają swoje słowa. W moim urzędzie babeczki na hasło "kryptowaluta" zrobiły oczy jakbym przyleciał z Jowisza. Po konsultacjach z wieloma smutnymi paniami z US i urzędu przedsiębiorczości (czy jak to się tam nazywa) oraz z księgową doszliśmy do kolektywnego wniosku, że podatek należy odprowadzić z tego, co wróciło na moje konto bankowe, gdyż to, co się dzieje na BB nikogo nie obchodzi (oczywiście założyłem w porę stosowną działalność). Póki co, ja trzymam się tej wersji. Jakby się coś zmieniło, to księgowa da mi znak i najwyżej dostanie wyciąg z BB, żaden problem.
to raczej słaba ta ksiegowa, podatek placi sie od roznicy miedzy przychodem a kosztem uzyskania przychodu.
wplacisz 10tys , nic nie zarobisz, uznasz ze giełda to nie dla Ciebie, wyplacisz 10 tys i od tej kwoty placisz podatek? czyli 1900zł jestes na minusie? przelewy np na bb to koszty uzyskania przychodu, wyplata na swoje konto to przychod i roznica to twoj zarobek i podatek od tej kwoty

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Misio666 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:14

No, to jest chyba jasne i oczywiste, że odejmujemy koszta ;) Po prostu koszt urealnia się wtedy, kiedy wracamy hajs na konto bankowe i wtedy odejmujemy koszta od przychodu i od tego podatek. Nie rozpisywałem tego w poprzednim komentarzu, bo uznałem, że to logiczne.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Krzysiek76 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:20

Misio666 pisze: No, to jest chyba jasne i oczywiste, że odejmujemy koszta ;) Po prostu koszt urealnia się wtedy, kiedy wracamy hajs na konto bankowe i wtedy odejmujemy koszta od przychodu i od tego podatek. Nie rozpisywałem tego w poprzednim komentarzu, bo uznałem, że to logiczne.
Dlatego na koniec roku musisz mieć tyle wpłat co wypłat =0 podatku
a kosztów od zakupu i sprzedaży to nie rozliczysz chyba,że ci np. BB wystawi pit tak jak jest na GPW ale do tego daleka droga dlatego nie ma co się pchać przed szereg :-)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Oximon » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:36

Od dwóch godzin mamy w okolicach 57-8. Jakiej korekty się spodziewacie? Poniżej 40 jest realne na dniach? Bo ja już sam nie wiem :P

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: sergio19 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:48

Poniżej 40 wątpię, myślę że odbije się na lekkim wsparciu na 55, mocniejsze wsparcie jest na 46-7 Poniżej ten pulap myślę, że nie zejdzie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:50

Krzysiek76 pisze: BB wystawi pit tak jak jest na GPW
bb wystawia faktury które mozna w koszty wrzucic:)

(suma sprzedazy - suma kupna) * 19% = podatek.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:52 przez Dovakhiin, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Misio666 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:51

Krzysiek76 pisze:
Misio666 pisze: No, to jest chyba jasne i oczywiste, że odejmujemy koszta ;) Po prostu koszt urealnia się wtedy, kiedy wracamy hajs na konto bankowe i wtedy odejmujemy koszta od przychodu i od tego podatek. Nie rozpisywałem tego w poprzednim komentarzu, bo uznałem, że to logiczne.
Dlatego na koniec roku musisz mieć tyle wpłat co wypłat =0 podatku
a kosztów od zakupu i sprzedaży to nie rozliczysz chyba,że ci np. BB wystawi pit tak jak jest na GPW ale do tego daleka droga dlatego nie ma co się pchać przed szereg :-)
Rozliczysz na zasadzie co wyszło z BB minus to, co wpłaciłeś na BB, na podstawie przelewów z konta bankowego. I US i księgowa byli w tym zgodni.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: preston » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:56

Krzysiek76 pisze:
Misio666 pisze: No, to jest chyba jasne i oczywiste, że odejmujemy koszta ;) Po prostu koszt urealnia się wtedy, kiedy wracamy hajs na konto bankowe i wtedy odejmujemy koszta od przychodu i od tego podatek. Nie rozpisywałem tego w poprzednim komentarzu, bo uznałem, że to logiczne.
Dlatego na koniec roku musisz mieć tyle wpłat co wypłat =0 podatku
a kosztów od zakupu i sprzedaży to nie rozliczysz chyba,że ci np. BB wystawi pit tak jak jest na GPW ale do tego daleka droga dlatego nie ma co się pchać przed szereg :-)
Taką samą odpowiedź daję oficjalnie bitbay. Inne giełdy które poza kryptowalutami obsługują głównie platformy forex zestawiają transakcje i z każdej można się osobno rozliczyć.

Na bitbay po zmianie interfejsu strony nie ma już wglądu do historii transakcji sprzed zmiany.
Myślę że jak ustawodawcy wezmą się za giełdy kryptowalut to może to zostanie jakoś usestymatyzowane i wyciąg transakcji z bitbay będzie brany pod uwagę.

Każde zlecenie powinno być traktowane jako jedna transakcja i jego stopień zrealizowania daje nam wartość rpzychodu lub rozchodu, a tutaj mamy dziesiątki różnych pojedynczych transakcji które składają się na jedno zlecenie.

Na Bitbay ładne spadki... widzę że można trochę się obkupić bo ludzie grają panicznie.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 24 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: unmuted86 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:58

Misio666 pisze:
Krzysiek76 pisze:
Misio666 pisze: No, to jest chyba jasne i oczywiste, że odejmujemy koszta ;) Po prostu koszt urealnia się wtedy, kiedy wracamy hajs na konto bankowe i wtedy odejmujemy koszta od przychodu i od tego podatek. Nie rozpisywałem tego w poprzednim komentarzu, bo uznałem, że to logiczne.
Dlatego na koniec roku musisz mieć tyle wpłat co wypłat =0 podatku
a kosztów od zakupu i sprzedaży to nie rozliczysz chyba,że ci np. BB wystawi pit tak jak jest na GPW ale do tego daleka droga dlatego nie ma co się pchać przed szereg :-)
Rozliczysz na zasadzie co wyszło z BB minus to, co wpłaciłeś na BB, na podstawie przelewów z konta bankowego. I US i księgowa byli w tym zgodni.
A jak suma wyjdzie na "minus" to chyba nie trzeba nic wpisywać (straty) ? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:03

@unmuted86, strate można wpisać czemu nie? lepiej wykazać, a w przyszłości będzie można część odliczyć :)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: rozkoco » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:15

unmuted86 pisze: Sorki że nie na temat ale co się z Gamę porobiło w ostatniej godzinie ? :|
miałem o to samo pytać. jeszcze rano śmiałem się z tej waluty :evil:

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości