Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 15 września 2019, 12:52

anagamidev pisze: niedziela, 15 września 2019, 12:29Na stercie błota w przydrożnym rowie rozkwita lotos, piękny pachnący budzący radość i zachwyt Tak też jest z takimi shit'ami
Żyjesz w przyjemnej iluzji, jednakowoż fakty są takie, że ogromny % altcoinów kończy jako pył pod tym błotem, nie kwiatuszek. https://deadcoins.com/ - a to i tak raczej mały wycinek upadłych coinów; ich są dosłownie tabuny od 2014.

Przy czym nie uważam, że Lisk tam skończy, chyba, że przewalą środki i nadal projekt nie będzie używany, przydatny, choć troszkę popularny. Ale znając życie, Max Kordek zrobi nowe ICO i przepisze założenia projektu z Crypti po raz drugi hihi. :D

Dodano po 4 minutach 44 sekundach:
@maly_ZE Uważam, że jego podejście jest konsekwencją jego działań. Tzn. z tego co pisze, zarobił dużo, ale wpakował większość zysków dalej w rynek. Dla mnie paper profits to nie zyski, ale dopiero jak są gotówką w ręku. Wiadomo, że wpakować dalej większość zysków w rynek i to spadający to władowanie się w baghodling, a to jest trudne psychicznie dla większości do zniesienia. Sądzę, że takim optymistycznym aż do przesłodzenia podejściem ratuje się on przed nieprzyjemnymi uczuciami związanymi z wpakowaniem dużej kasy w rzeczy, które dalej mocno spadły. Można i tak. Ja wolę dużą część zysków wypłacać, bo bardzo łatwo je skasować na tym rynku, jest mocno ryzykowny. Ale każdy ma prawo do swojego podejścia. Niestety na tym rynku jest trochę osób, które potrafią zrobić duży zysk, ale go nie wypłacają i bywa różnie. Najmocniejsza jest historia z reddita, gdzie gość chyba z 2-3btc zrobił w 2017 jakoś 200btc... ...a potem przewalił stopniowo wszystko, nie wypłacając żadnych zysków. Smutne, ale dostał co chciał...
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 września 2019, 12:55 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Altcoiner » niedziela, 15 września 2019, 12:55

Dodam tylko, że i stratis pracuje nad programowaniem w java/javascript na swojej platformie, którą mają już gotową.

Zespół stratisa wydał "tylko" 4 mln $ od początku istnienia projektu.

Lisk ma nadal ponad 100mln $ kapitalizacji, nie mając nic.

Nie mają nawet przychodu (nie licząc spieniężenia kasy od frajerów).

100mln$ !!!
Halo ziemia!
Obudźcie się!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 15 września 2019, 13:03

@Wymazywanie ale ja już to przechodziłem, podobnie było w 2016 roku, mega miałem duże wahania na kapitale, wpakowałem 2 tysiaki urosło do 15kPLN, później na halvingu BTC spadło do 7kPLN, następnie na początku 2017 roku w maju miałem już 80k$, a ostatecznie pod koniec roku 10x razy więcej :D W tym czasie mega turbulencje na kapitale, tylko, że jak masz dużo to też inaczej się to rozgrywa, bo nie da się tak wejść i wyjść all-in, na wielu shitach - patrz głębokość, wolumen, a wtedy byle gówno potrafiło wybić z dnia na dzień i zrobić 1000%, ale też trudno sprzedać to wszystko na samym szczycie :D Cały czas traduje i uśredniam więc do przodu :D Po prostu są okresy kiedy Ci mega rośnie z dupy i są okresy kiedy mega się to wszytko kurczy, ale serio nie ma się czym przejmować 1 BTC to 1 BTC, 1 LTC to 1 LTC, 1 Lisk to 1Lisk, dzisiaj jest tani, jutro będzie drogi :D Jak Cię czytam to mam wrażenie, że masz bardzo krótką pamięć i w ogóle nie wyciągasz wniosków :D Zresztą jak zwykle brak Ci konsekwencji, bo ciągle mnie wywołujesz w swoich postach :D Może to jest przyczyna Twoich antypatii do bagholdingu :D Pewnie gdybym miał inne podejście, to może nie wykręciłbym takiego wyniku, zresztą ja zawsze miałem przekonanie, że kryptowaluty to rewolucja i nadal sądzę, że większość coin'ów, które przetrwa będzie tylko zyskiwało na wartości :D Też nie rozumiem developer'ów, że porzucają projekty zamiast je rozwijać, budować zaufanie i społeczność, przecież im więcej osób, tym większa kapitalizacja, więcej transakcji, co przekłada się mega na wzrost ceny :D Zobacz na bitfilar, domator też zamiast to sprzedać to tylko obserwował wykres, ale to jest złudzenie, bo mogło jeszcze rosnąć i z 10x razy, ale co z tego :D To zawsze są papierowe zyski i papierowe straty jak nie grasz na dźwigni :D

I kwestia jest też taka, że dużo osób błędnie traktuje bagholding :D Sprzedałem na szczycie czy nie na szczycie, pomnożyłem kapitał, więc za część tego kapitału odkupuję na 80-90% i czekam po prostu :D Nie jestem stratny, bo to były tylko papierowe zyski, jeśli spadnie z tych poziomów znowu 80-90% to zwykle coś dokupuję jeszcze i to jest oczywiste, że mam dużą stratę w $ lub BTC, ale wiem, że kupuję tanio za zyski i potencjalnie mogę mieć jeszcze większe zyski na kolejnej bańce :D Niech chcę być tak jak Ty czy socjolog dwa tysiące, że będę czekał na większy dołek, a ostatecznie zamiast mieć z każdą bańką coraz więcej BTC czy innego coin'a to obrażam się na rynek i płaczę jaki to BTC jest zły i niedobry, miło, że zarobiłem, zamiast kupić BTC na 200$, którego sprzedałem na 1000$, to czekam na 100$ czy 1$ :D Takie podejście mnie bawi :D

Przecież jakby np. Lisk poszedł od razu na 100PLN kiedy kupowałem na 10PLN to miałbym dużo mniejszy zarobek niż teraz po spadku do 3PLN, gdzie w tym czasie dużo więcej tego Liska zakumulowałem, a to czy Lisk wbije te 100PLN za rok czy za dwa czy za trzy nie ma dla mnie aż takiego znaczenia :D Dzisiaj pewnie podobny zysk będę już miał na 20-30PLN, co miałbym gdyby od razu poszło do góry :D Ja tutaj tylko próbuję przedstawić swój sposób myślenia, a nie, że albo wszystko albo nic :D Skrajności są złe :D I naprawdę nie musisz się martwić o moją kasę i czy mam jakiś ból dupy czy nie, po prostu na lajcie do tego podchodzę i tłumaczę grzecznie, może ktoś skorzysta :D Dlatego dla mnie jeśli ktoś nie reinwestuje na tym rynku to po prostu jest zwykłym piramidziarzem, który zarobi i ucieka jak szczur z tonącego okrętu wieszcząc upadek :D Bo myśli, że jak kupił na dołku i sprzedał frajerom na górce to szuka kolejnego projektu, żeby powtórzyć ten sam schemat :D W sumie ja jestem tego świadomy, że większość tak postępuje i faktycznie zwykle kończy się to upadkiem projektu, ale też staram się reinwestować w te bardziej legitne :D GAME też wydawał się legitny i chuj bombki strzelił choinki nie będzie :D

Tutaj tabelka jakby ktoś kupował na każdej 80% przecenie BTC za 1000$ :D A co by było gdyby np. 10% zysków reinwestował, fiu fiu :D
Obrazek
Isaac Newton pisze:To every action there is always opposed an equal reaction.

What goes up must come down.
South Sea Lisk :D
Obrazek
Spoiler:
There is hope :D #keephopealive #silver Swoją drogą srebro mogłoby spaść jeszcze do jednocyfrowych wartości tak na oko :D
Spoiler:
Tak więc kupowanie wypłaszczeń albo da zarobić albo nie, kupowanie na trendzie, to już plebiscyt na większego głupca :D I to trwa dopóki ktoś nie krzyknie: sprawdzam! :D Każda kolejna bańka zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia następnej :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 września 2019, 14:55 przez anagamidev, łącznie zmieniany 25 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » niedziela, 15 września 2019, 13:06

Przecież mówiłem że jak Lisk będzie się rozwijał swoim Niemieckim tempem, to będzie za późno nawet z działającym produktem. Kordek durna pała powinien ustąpić miejsca, bardziej kompetentnej osobie co się zna na czyms, np jak to zrobił Suszek taki przykład żeby nie było:P. W sumie stratis to tez nieźle upadł ale rokuje lepiej od liska ;p

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » niedziela, 15 września 2019, 13:59

Wymazywanie pisze: niedziela, 15 września 2019, 12:52Przy czym nie uważam, że Lisk tam skończy, chyba, że przewalą środki i nadal projekt nie będzie używany, przydatny, choć troszkę popularny. Ale znając życie, Max Kordek zrobi nowe ICO i przepisze założenia projektu z Crypti po raz drugi hihi.


Tyle razy Ci tłumaczyliśmy odnośnie Crypti a Ty nadal swoje i później jeszcze narzekasz na poziom dyskusji...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 15 września 2019, 15:13

@blink Co mi tłumaczyliście? Jedyną słuszną linię partyjną fanów padającego Liska? :lol: Przecież 95-99% rzeczy co tu piszecie o Lisku to brednie a spekulacyjnie tak się mylicie i tak jesteście w dupie z tym Lisk na hodl, że głowa mała. :) Widzisz, "problem" ze mną fani mają taki, że myślę samodzielnie i krytycznie, a nie powtarzam jedno i to samo jak większość Was tutaj od 2 lat. O Crypti i całej genezie powstania Liska dość dużo tu pisałem, nie ma co powtarzać. Dodam tylko jeden nowy wniosek: w przypadku Liska odgrzewanie starych celów, niespełnionych, z poprzedniego projektu, do niczego ciekawego nie doprowadziło póki co, nawet mimo zebrania ogromnej ilości środków oraz dość entuzjastycznego przyjęcia projektu w środowisku w 2016 roku. Lisk miał świetne warunki i finansowe i wizerunkowe, a ich nie wykorzystał kompletnie. Dlaczego? Bo jest słaby, a kasa trafiła na kogoś, kto nie umiał się dobrze zająć projektem.

Powtarzacie to samo kolejny rok, jakie to nie możliwości, jak SDK nie urwie dupy, jaki to marketing będzie, rebranding ile da, jakie dappsy będą; każdy dip to dołek i okazja do zakupu taniego, przecenionego Liska, a potem cena i tak jebie w dół, dół, dół. Bardzo, doprawdy bardzo ciekawe! 8-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: wamak » niedziela, 15 września 2019, 15:21

anagamidev pisze: niedziela, 15 września 2019, 13:03Ja tutaj tylko próbuję przedstawić swój sposób myślenia, a nie, że albo wszystko albo nic Skrajności są złe

Tutaj wyjątkowo mądrze napisałeś. W ogóle cały ten post moim zdaniem wyjaśnia twoje podejście do inwestycji. To forum składa się też z krótkoterminowych spakulantów, którzy będą pietnować bagholding (słusznie), natomiast akumulacja z uśrednianiem to już nie jest bagholding.

Mam jedynie zarzut co do faktu, że inaczej faktycznie działasz, a do czego innego nawołujesz. O co mi chodzi:
-Nawołujesz symbolicznie do "sprzedaży mieszkania", aby zapakować się w liska na kolejnym low, np. na 4PLN. Jeśli ktoś niedoświadczony, sugerujący się opiniami "zaawansowanego" forumowicza ze sporą liczbą punktów reputacji (naprawdę są ludzie, którzy kierują się opiniami innch przy podejmowaniu decyzji, jeśli mają małe pojęcie w temacie) faktycznie teraz zapakuje się w takiego liska całym dobytkiem, naprawdę może stać się bankrutem. Nigdy nie wiadomo, czy lisk odbije i do jakiej maksymalnie kwoty. Nawołujesz do zapakowania się w liska za np. 4 PLN, gdzie to jeszcze może spaść do np. 1PLN albo 0,1 PLN. To będzie bagholding

-Sam działasz inaczej. Powoli skupujesz na coraz nizszych poziomach. Masz spory kapitał, możesz sobie pozwolić na dokupowanie na kolejnych dołkach wierząc, że projekt nie upadnie. Jeśli projekt nie upadnie, ok, strategia uśredniania się sprawdzi. Sam nie wchodzisz całym kapitałem od razu, zostawiasz sobie na akumulację w dalszym czasie, a innym proponujesz "sprzedać mieszkanie, bo okazja". A może okazja będzie dopiero przy 1PLN. A może w ogóle nie będzie okazja na lisku (ja np. nie ufam projektowi), będzie okazja na innych altach. Jest dużo różnych opcji, jak to się potoczy, dlatego jeszcze raz zacytuję:
anagamidev pisze: niedziela, 15 września 2019, 13:03Ja tutaj tylko próbuję przedstawić swój sposób myślenia, a nie, że albo wszystko albo nic Skrajności są złe
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 15 września 2019, 15:29

@wamak to nie jest tak, że nawołuję, tylko uświadamiam ludzi jak inwestują grubasy :D Obkupią się na dołku, a później zatrudniają stado naganiaczy na youtube, na twitterze i każą grać z trendem :D Ja własnie działam na przekór tym wszystkim naganiaczom :D Zauważ, że nawet tutaj na forum były mizerne nastroje w grudniu jak BTC spadł do 3k$, wszyscy siedzieli nagle cicho wystraszeni :D Te wszystkie benzyny, leszki-pieszki, cryptosexmastery, jakieś konieczne cryptofile czy inne majki-cryptosrajki(chociaż ten wydaje się w porządku) nagle ustały w swojej misji :D A tak było jaki ten bitcoin cudowny, jakie te fiaty złe, oczywiście wtedy jak rosło :D A gdyby nie to to nigdy nie doszli by do takiego majątku :D Inflacja jest taka zła, deflacja jest taka zła, oni znają schemat, kupują w dołku, a później naganiają leszczy :D I ja paradoksalnie z tym walczę i uświadamiam jak to działa :D I wątpię, że jak tutaj napiszę, żeby sprzedać mieszkanie ktoś to zrobi, bo obserwuję zakupy i jakoś nie widzę, żeby taki kapitał wchodził :D Zresztą kto łyka tak wszystko jak młody pelikan chyba Ty :D Po to ma się mózg i wolną wolę, żeby samemu decydować, podejmować działania i ponosić ich konsekwencje :D Chcesz dużo zarobić, to musisz być gotowy na to żeby dużo stracić :D I wcale nigdzie nie mówiłem, że mam spory kapitał i żeby sporym grać, tylko właśnie skupować sobie po 1-10 Lisków dziennie i uśredniać :D Przecież jak masz 100 Lisków np. i złapiesz jakieś 10% to masz dodatkowych 10 Lisków, one teraz są warte tylko 40PLN, ale jak wróci na 100 PLN to będą warte 1000PLN, dlatego warto nastawić się na akumulację tanich coin'ów na ten moment :D Z kolei też na bessie masz szybkie nagłe wybicia, które są znoszone bardzo szybko, więc możesz sprzedać dużą ilość i odkupić dużo więcej albo odkupić tyle samo i mieć kapitał dodatkowy :D I czytajcie wszystkie posty, a nie, że jeden post zacytujecie, a ja ciągle muszę tłumaczyć to samo :D

Przykładowo masz 1000 Lisków średnia cena 10PLN :D Widzisz, że wybiło z 4PLN na 6PLN, duży wzrost i oczekujesz spadku do 4PLN, to sprzedajesz 1000 Lisków za 6PLN, masz 6000PLN. Nastepnie cena spada do 4PLN. Odkupujesz 1000 Lisków za 4000PLN i masz 2000PLN zarobione, albo odkupujesz 1500 Lisków(średnia cena 0.666...PLN) :D Tylko wg. mnie granie teraz takich schematów po 98% spadku na takiej bessie i oczekiwanie spadków 50%+ to lekkie ryzyko łagodnie mówiąc :D I najlepiej tylko częścią kapitału :D
Spoiler:
anagamidev pisze: wtorek, 18 grudnia 2018, 06:43 Pamiętajcie ETF'y to największe gówno, całkowite zaprzeczenie idei kryptowalut i tokenów. Zaprzeczenie idei, że każdy jest sam dla siebie bankiem, że ma bank w swojej kieszeni. Just saying :D Wszelkie kontrakty na BTC to zło i gówno :D Dlatego jeśli ktoś jest bitcoin maximalist to zawsze powinien mieć jakieś BTC, żeby przeciwstawić się rynkowi, kiedy faktycznie jest już przepomowany, tak jak to miało miejsce ostatnio, grubasy skupiły wszystko, większość hodler'ów all out wyprzedała się na 10k$ i na 20k$ już mało kto cokolwiek kisił :D
Warren Buffett zaryzykował pół miliona dolarów, żeby udowodnić, że duże fundusze hedgingowe w długim okresie nie przyniosą lepszego zysku niż rynek. Po dziewięciu latach okazuje się, że miał rację.
Instytucje zarabiają dokładnie tak samo jakbyście zarobili Wy. One nie mają własnego kapitału tylko mają kapitał od zwykłych ludzi, którzy inwestują, z tym, że żeby taka instytucja funkcjonowała to potrzebuje mnóstwo funduszy, żeby utrzymać pracowników, systemy informatyczne, a także wypłacać duże pensje/premie zarządzającym :D Kupujcie na dołkach, inwestujcie długoterminowo, lepszy powolny wzrost niż dzikie 'to the moon', bo co szybko rośnie musi szybko spaść i to nie jest wina żadnych kontraktów jak niektórzy sobie myślą :D To jest wina ludzi, że kupują na szczycie na hype, a później jak spada, to zamiast dokupywać i uśredniać to spierdalają z rynku i wszystko leci na pysk :D I nawet jakbyśmy wbili w grudniu 40k$ to korekta byłaby tym bardziej bolesna. Pamiętacie 1 BTC to 1 BTC, 1 LTC to 1 LTC, 1 Lisk to 1 Lisk, dzisiaj jest tani, jutro może być tańszy, a kiedyś tam może być w końcu wart te tysiące, setki tysięcy :D [luźne przemyślenia]
Teraz mamy korektę 50% bez żadnego większego odbicia, 80% osób pewnie jest pod wodą, jeśli ktoś kiedykolwiek myślał o inwestycji w BTC, to taki moment to skarb, szansa 1 na milion, nawet jeśli to chwilowo spadnie do 1k$, poustwawiać sobie zlecenie na 3k$, 2k$ i 1k$ dodatkowo i może coś się złapie, ale do dołka już niedaleko, a do szczytu 16000$, a kolejne ATH to coś dużo wyżej niż 20k$ :D 100k$ soon :D Kupując teraz przy powrocie do 6k$ chociażby już ma się 100% zysku, więc można od razu sprzedać i ma się BTC za friko :D
Spoiler:
I ja nie mówię tego nie dlatego, że jestem załadowany(sam solidarnie ciągle przeznaczam na cypto połowę swojej wypłaty, mimo, że nie musiałby), ale dlatego, żeby zagrać na nosie wszystkim grubasom, w kontrze do tych wszystkich naganiaczy z youtube'a i twitter'a, którzy siedzą teraz cicho, bo czeka nas bessa, ale bessa to nie koniec świata, raz, że kupujcie nisko, dwa, że często są takie nagłe wybicia jak na LTC np. chwilę temu :D Przykładowo taki grubas chciąc zakumulować BTC za kilka milionów może robić szpilki długości 1k$ kupując w zakresie od 3k$-4k$, a takich grubasów jest pewnie dużo, żeby później sprzedać przykładowo na 18k-20k$, więc warto korzystać :D Tu 10%, tam 20%, kiedy indziej nawet 2% i w ciągu roku cena potrafi się uśrednić masakrycznie :D Dużo osób, które nagniały i mówiły jaki BTC jest super, teraz nie potrafią wykrzesać z siebie żadnych pozytywów, bo cena jedynie spadła, oni zapewne też mimo wszystko pewnie wyprzedały się za szybko i teraz mają mało BTC, albo w ogóle nie maja, albo już są załadowani po korek i dupa im się pali, a nie mają innego przychodzu :D Najlepiej po prostu kupować regularnie za część kapitału, który regularnie zarabia się w stabilnej pracy, żeby w razie czego nie żałować i nie mieć noża na gardle :D BTC i kryptowaluty to przyszłość, HODL on for dear life :D Nawet przez analogię do poprzedniej bańki, kupowanie teraz na 3k$ to tak samo jak kupowanie na 200$, czyli idealnie dołek bessy :D
200 / 1175 * 100% = 17.02%
3333 / 19888 * 100% = 16.75% # więc nawet korzystniej procentowo, przy powrocie na ATH to +500% zysku :D
Sugerując się poprzednią bessą, powinniśmy po osiągnięciu dołka w kilka dni/tygodni powrócić na 6k$ :D Nawet użytkownik fibo ostatnio narysował strzałkę na 18k$ :D
Zabawne jest to, że był taki czas, że 5$ wydawało się drogo za BTC :D

------------------------------
BEAR TRAP WARNING :D Aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że do 1k$ też może spaść, wszyscy co teraz zrzucają podejmują duże ryzyko, no chyba, że faktycznie nikt nie akumuluje BTC albo tak naprawdę mało osób ciągle siedzi w crypto i nie ma komu bronić kursu :D Poza tym ktoś musi im chcieć sprzedać te BTC tak nisko :D 100k$ soon :D
Spoiler:
There is no need to be upset :D 1.000.000 PLN(słownie jeden milion polskich złotych) za BTC za jakiś czas :D
Spoiler:

Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 września 2019, 16:01 przez anagamidev, łącznie zmieniany 7 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » niedziela, 15 września 2019, 15:33

Altcoiner pisze: niedziela, 15 września 2019, 12:55Dodam tylko, że i stratis pracuje nad programowaniem w java/javascript na swojej platformie, którą mają już gotową.
Halo, ziemia. Stratis jest zrobiony w języku C# (nie mylić z C i C++) w środowisku .NET i dla takich aplikacji jest natywny. Blokchain Lisk jest stworzony w pełni w javascript. Poza tym java a javascript to dwa zupełnie różne języki. Pewnie poza wsparciem samego API nic nie ma w Stratis z javascript, chyba, że oświecisz mnie czymś, bo nawet na ich stronie nie ma żadnej wzmianki o java/javascript?

Po 1. język JavaScript nie jest stritce stworzony do blokchain, dlatego jest trudniejszym językiem do implementacji niż C/C++/C#/Java i wiele innych języków.
Po 2. Javascript jest językiem łatwym, ale żywym i otwartym, a nie "sztywnym". To rodzi sporo problemów przy pisaniu dużych kodów, bo trzeba kod debugować, gdyż nawet spacja postawiona w nie tym miejscu co trzeba, zmienia cały program.
Altcoiner pisze: niedziela, 15 września 2019, 12:55Zespół stratisa wydał "tylko" 4 mln $ od początku istnienia projektu.
Altcoiner pisze: niedziela, 15 września 2019, 12:55Lisk ma nadal ponad 100mln $ kapitalizacji, nie mając nic.
Dlaczego porównujesz wydatki do kapitalizacji ? :shock:

Z tym "nie mają nic" to też fantazja dobrze poniosła. Jest produkt, jakim jest SDK.
Altcoiner pisze: niedziela, 15 września 2019, 12:55Nie mają nawet przychodu (nie licząc spieniężenia kasy od frajerów).
Tak działą fundacja. NIE MOGĄ MIEĆ PRZYCHODU. Bo działaliby nielegalnie. A finansowanie według ostatniego raportu mają na następne ~51 miesięcy.

Dobra znalazłem informacje, że będzie jakieś "wsparcie" dla java/javascript w Stratis. Tylko nic więcej nie wiadomo na ten temat, jak to wsparcie będzie wyglądało, bo raczej nowego blokchainu nie stworzą, a jeśli będziesz chciał na ich blokchainie uruchomić apkę stworzoną w javascript to i tak zmuszona ona będzie pracować przez emulatory, zanim przetworzy ją środowisko .NET, co stwarza szereg innych problemów. Raczej będzie tak jak myślę, czyli dodadzą kilka wywołań do API poprzez java/javascript, czyli nic nowego, bo takie rozwiązania ma ETH i wiele innych krypto.
;)

Początkujący
Posty: 747
Rejestracja: 12 lutego 2018
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Altcoiner » niedziela, 15 września 2019, 15:51

@Harmony

Ja nie porównuję wydatków do kapitalizacji. Pokazuję jedynie, jak wiele inne zespoły robią ułamkiem kwot, które trwoni Kordek.
Rozumiem też, że przez magiczne słowo "fundacja" mogą dymać inwestorów.

Odnośnie java/javascript zerknij na roadmap stratisa na 2019r


Obrazek

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » niedziela, 15 września 2019, 16:01

@Harmony Jeśli miałbym porywnywać Liska do jakiejkolgowiek krypto to jest nim ATOM, ICO z 2017r a oferuje wiecej jak Lisk, w sumie to Lisk przez tyle lat nie ma nic do zoferowania. COSMOS, BFT ma, SDK ma? Ma. Lisk pierdoly sie z tym 3lata w sumie 4. Do tego umozliwia Programowanie na Javie , C++ i Solidyty krotko mowiac Killer Etera. Wiec Lisk jest skonczony, i nie nastawial bym sie na hype jak atom robi z liska miazge a kosztuje 3,50usd. Lisk spekulacyjnie moze byc nic wiecej.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 991
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: wamak » niedziela, 15 września 2019, 16:01

@anagamidev
Czytam całe posty, tylko cytuję to, co istotne.
Z Liskiem (ceną) jest ten problem, że w obecnej fazie bessty korekty spadków są symboliczne. Póki to naprawdę nie przejdzie do fazy hossy (a nie ma pewności), to strata pray akumulacji się powiększa. Te symboliczne korekty spadów nie rekompensują straty, no chybe że się piramiduje.
Dla kontrastu zobacz sobie na wykres XMR/USD, od czerwca tego roku. Też spada, jednak każde kolejne low za parę dni daje ładne odbicie w górę. Można część sprzedać i znowu kupować kolejne low i nawet na bessie się nie straci. czemu więc taki Lisk, który leci w dół bez wydaźnych odbić. Wiem, pamiętasz, że kiedyś były pompki na lisku, tylko jakość teraz tych pompek już nie ma. To nie jest 2017. Wiem, jestem znacznie ostrożniejszy i po prostu biorę pod uwagę też taką możliwość, że już nie będzie kolejnej mocnej pompki. Myślę tak dlatego, że kapitał z crypto obecnie ucieka, wpływy na giełdy FIATów zmniejszają się. Ludzie wyprzedają shitcoiny, aby kupować pewniejsze BTC i znane alty, tak jest.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » niedziela, 15 września 2019, 16:07

Altcoiner pisze: niedziela, 15 września 2019, 15:51Ja nie porównuję wydatków do kapitalizacji. Pokazuję jedynie, jak wiele inne zespoły robią ułamkiem kwot, które trwoni Kordek.
Z pewnością, gdyby za cel obrali sobie tworzenie apek w C# to projekt byłby skończony dwa i pół roku temu ;)
Altcoiner pisze: niedziela, 15 września 2019, 15:51Odnośnie java/javascript zerknij na roadmap stratisa na 2019r
Widzę. Słowo "support" zbyt wiele tu nie pomaga, tak samo jak zestawienie tych dwóch języków koło siebie, które oprócz nazwy nie mają nic więcej ze sobą wspólnego. Są trzy możliwości - albo dostosują blokchain do javascriptu i danego środowiska (np. Node JS), co jest więcej niż nieprawdopodobne, bo kopaliby się z tym kilka lat. Albo "wsparcie" rozumieją jako emulatory, które będą przetwarzać kod z java/javascriptu do środowiska .NET, które jest wykonawczym środowiskiem w ich blokchainie i wydaje polecenia do procesora. Albo skończy się to na "wsparciu" poprzez wywołania API np. "sprawdź stan portfela".

Dodano po 1 minucie 54 sekundach:
Ishias pisze: niedziela, 15 września 2019, 16:01Do tego umozliwia Programowanie na Javie , C++ i Solidyty
Na Javie ? A może w realu ? :)

JAVA =/= JAVASCRIPT

Wbijcie to sobie do mózgownicy :mrgreen:

Pamiętaj że umożliwianie jest nie równe umożliwianiu. Jeśli programista jest zmuszony korzystać z kilku języków, zamiast z jednego, który jest obsługiwany w pełni przez blokchain to stwarza to dla niego kolejne problemy.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 września 2019, 16:10 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 15 września 2019, 16:08

@wamak ale weź też pod uwagę, że na rynku gra max 10-20 osób dużym kapitałem, my tutaj sami siebie możemy leszczyć, rozumiesz ? :D Im niżej spada tym mniejsza kapitalizacja i w pewnym momencie mogłoby się okazać, że przerzucamy między sobą kilka milionów Lisk, raz Ty masz kilka tysięcy więcej raz ja, a tak naprawdę to 90% osób na giełdzie czeka na cenę 50PLN :D Oni pewnie w jakiejś tam części akumulują sobie i jak już wszystko trafi do strong hands, to zostaną jakieś liche zlecenia, ktoś zacznie to skupować mocniej, cena zacznie szybciej rosnąć, nagle rzucą się leszcze i wypompują kurs niesamowicie wysoko i dopiero gdzieś tam ludziska będą sprzedawać i robić opory :D Naprawdę warto zwrócić uwagę w jakiej fazie rynku jesteśmy :D Tak ludzie uciekają do już przepompowanych altów :D Ale właśnie kupowanie takich niedoszacowanych nawet jeśli może jeszcze spadać, to może okazać się lepszą inwestycją długoterminowo i dać lepszy zwrot :D No kupując teraz BTC, to powrót do ATH masz ledwie 100%, a tutaj powrót na Lisku na 8PLN niecałe masz to samo, zakładam, że grasz kapitałem góra kilka tysiaków :D A powrót do 50% ATH(70PLN), to daje Ci już raz 20-30x na takim głupim Lisku :D

Chciałbym zauważyć jeszcze, że Lisk jest na najniższych cenach od 2 lat ponad :D Od 844 dni :D

Bottom is in? :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 września 2019, 17:11 przez anagamidev, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » niedziela, 15 września 2019, 16:22

@Harmony No Java Java, Lisk wiem ze jest na javascript. Chodzilo o to ze mlody projekt atom ma wiecej do zaoferowania w krotszym czasie jak nasz gniot lisk co nie ma nic :D. Jednak te Niemcy to solidny naród:D. Naprawde jest tyle tych krypto lepszych od Liska na ten moment a wy nadal go bronicie. Dajcie sobie z tym spokoj kupcie na long term 500 jednostek i chooj z nim co ma byc to bedzie w 2017 roku jak by lisk wszystko mial to kozak, na chwile obecna powstaja lepsze projekty Lisk sie chowa

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
25
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » niedziela, 15 września 2019, 16:41

Jakby to tak Wam wytłumaczyć po ludzku...

Wyobraźcie sobie, że środowiska i apki napisane w różnych językach to są ludzie. Np. apki napisane w javascript to Polacy, te w C# to Niemcy i tak dalej. Aby komputer dokonał poleceń, które chce od niego apka, to środowisko musi przełożyć język ojczysty apki na kod binarny dla procesora. W momencie, gdy apka oraz środowisko rozmawiają w tym samym języku, to polecenia wydawane procesorowi zachodzą bezbłędnie. Natomiast, jeśli apka i środowisko prezentują inne języki, to tak samo, jakby Niemiec z Polakiem chcieli się dogadać, każdy w swoim języku - oprócz kilku zrozumianych słów dla obojga jak "kurvva", obydwoje nie będą w stanie się ze sobą dogadać, a procesor nie będzie wykonywał prawidłowo ich poleceń. Na tym polega właśnie "natywność" kodu. To tak jak u ludzi język ojczysty.

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
Ishias pisze: niedziela, 15 września 2019, 16:22 No Java Java, Lisk wiem ze jest na javascript. Chodzilo o to ze mlody projekt atom ma wiecej do zaoferowania w krotszym czasie jak nasz gniot lisk co nie ma nic
Jeszcze raz powiesz, że "nie ma nic" to Ci normalnie minusem zajadę tak po przyjacielsku ;) To jest właśnie typowe polaczkostwo, inwestuje się pieniądze, a nawet nie ma pojęcia w co i co to ma robić ;)

No to sobie wyobraź, że stworzenie blokchaina w java jest dużo prostsze niż w javascript, bo javascript to był początkowo interaktywny język dla przeglądarek, a nie do tworzenia programów i blokchain. W tym przypadku więcej do zaoferowania =/= to samo do zaoferowania. To jest ta różnica, bardzo istotna. To tak jakbyś porównywał bolid formuły 1 do mercedesa klasy S. Ten drugi ma więcej do zaoferowania niż ten pierwszy, ale nie zaoferuje tego samego.

Dodano po 8 minutach 30 sekundach:
I kończąc całą wypowiedź:

Każda apka napisana w języku C# będzie obsługiwana przez blokchain Stratis, dzięki natywnemu środowisku .NET.

Oraz

Każda apka napisana w JavaScript będzie obsługiwana przez blokchain Lisk, dzięki natywnemu środowisku NodeJS.

Także

Nie odpalisz ŻADNEJ apki w języku C# na blokchainie Lisk, chyba, że użyjesz do tego emulatorów, które bezbłędnie (co jest niewykonalne) przełożą kod z C# do Javascript dla środowiska NodeJS.

oraz

Nie odpalisz ŻADNEJ apki w języku javascript na blokchainie Stratis, chyba, że użyjesz do tego emulatorów, które bezbłędnie przełożą kod z Javascript do C# dla środowiska .NET.

Nawet, jeśli użyjesz emulatorów np. w Stratis do obsługi JavaScript, to nie ma gwarancji, że każdy kod będzie obsługiwany przez blokchain, którego naturalnym środowiskiem jest .NET. Ponadto sam emulator bardzo wydłuża interakcje apka - procesor, nie wspominając o problemach skalowalności z tym związanymi.

I najważniejsze. Celem Liska jest stworzenie blokchainu i zestawu narzędzi do tworzenia apek, w którym programista zajęty jest pisaniem swoich apek w czystym javascripcie. Bez konieczności kombinowania z kompatybilnością kodu z blokchainem. I również blokchain dla takiego programisty ma być prosty w zrozumieniu. O tym wszyscy, wydaje mi się, że zapominają i wyskakują niczym Filip z konopii z innymi projektami, które nijak mają się do Liska, bo nie oferują tego samego.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » niedziela, 15 września 2019, 18:33

@Ishias to po co tu siedzisz jak lisk to taki gniot? We wszystkich wątkach krypto które Cie nie interesują siedzisz i beczysz? :D

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » niedziela, 15 września 2019, 18:58

@blink widze nie czytasz. Tutaj macie odpowiedz. A że to jest drugi popularny wątek zaraz po btc to sobię pisze;p
viewtopic.php?f=110&t=21652&start=20520#p601630

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 12 kwietnia 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dzudok1974 » poniedziałek, 16 września 2019, 11:55

Ludzie nie rozumie takich jazd nie kupujcie to jest gniot nic nie warty itd. :roll: :roll: kto chce kupuje nie to szukasz innego projektu który tobie odpowiada szkoda czasu naprawde.....

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Load » poniedziałek, 16 września 2019, 12:17

Wymazywanie pisze: sobota, 14 września 2019, 16:24Koleś, który pisze x raportów o różnych crypto
gdzie mogę znaleźć te raporty? chętnie poczytam

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości