Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Norbi87 » środa, 28 marca 2018, 16:10


Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 314
Rejestracja: 12 lipca 2017
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: mediabooker » środa, 28 marca 2018, 16:26

@benq
Podziwiam, że Ci się chce. Większość tutejszych "inwestorów" nie zna zupełnie innych coinów. Nie zna rynku.
Stąd takie porównania lisk do eth, jakie stosuje @SidLeniwiec,w które zdaje sie on sam wierzyć, przyjmowane są tutaj z aprobatą. Pisał o wzrostach przy cenie 20-30 usd za Lisk, teraz też pisze - CAŁY CZAS WZROSTY. Owszem, może będą. Natomiast porównywanie lisk to eth, to jedno wielkie nieporozumienie. Powtarzasz slogan marketingowy Kordka sprzed lat, podczas zamiany crypto na lisk - radzę odkopać post @Wymazywanie.
Eth to drugi projekt po btc: rozpoznawalny, z własnymi parami walutowymi, setkami ico.
Lisk ma długą drogę przed sobą, żeby moć być w ogóle uwzgeldniany w takich porównaniach.
Ma do pokonania neo, qtum i eos. Wszystkie mają dapsy, ico i własne pary walutowe na niektórych giełdach.
Kolejne konkurencyjne projekty to ardor, venchain, wanchain, zilliqa, elastos, nebulas, matrix. Wymieniłem kilka z brzegu. Ignoracja i naiwność bijąca z postów porównujących lisk z eth lub sugerujących trzecie miejsce w świecie krypto jest porażająca. Poczytajcie o crosschainach, blockchainach 3.0. Wyjdzie wam to na dobre:P
Ostatnio zmieniony środa, 28 marca 2018, 17:34 przez mediabooker, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 28 marca 2018, 16:45

@Mediabooker Zapomniałeś dodać, że Lisk różni się tym od tych wszystch projektów, że chce umożliwiać dapsy i sidechain za pomocą JS i to go wyróżnia na tle konkurencji, a to dość istotna różnica.

Kochani Liskowicze. Core 1.0 gotowy w 96%, a alpha 4 w 66 % ;)

Od jutra sytuacja na BTC zacznie się normować i zaczyamy lecieć do góry ;)

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: emdecha » środa, 28 marca 2018, 17:47

Kod: Zaznacz cały

https://blog.lisk.io/lisk-hub-0-3-0-account-initialization-lock-id-and-more-b93984fcb727
dodano chwilę temu 8-)

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » środa, 28 marca 2018, 18:08

Dorzucę załamanym pozytywnego newsa. Gdy spojrzy się na wykres lsk/btc na binance(np. m15 czy m5) można zauważyć mega skoki wolumenu. Dzisiaj np. były dwie świece m15 z wolumenem powyżej 20k lsk. Ktoś lub ktosie robią sobie ładne zakupki. Szykuje się pompa pod core, to oczywiste. Nawet mimo spadku btc możliwy jest wzrost o 100 i więcej procent w kilka dni. Tylko, że to będzie pump i dump. Nie jest to prognoza tu de mun. Tak było przed konfą w listopadzie, lutym, tak będzie i teraz. Musicie mieć świadomość, że trzeba będzie uciekać z rynku kiedy zacznie się realizacja zysków. Obserwujcie wolumen spadków na kilku głównych giełdach, jeśli będzie wysoki to będzie to wystarczający znak, że to nie korekta a realizacja planu i uświadomcie sobie, że górki nie złapiecie idealnie. Lepiej wycofać się 10-15% poniżej górki jak widać ewidentnie, że większy kapitał realizuje zyski i cieszyć się zarobkiem niż zostać z walutą do czasu kolejnej pompki.
Przykład 17.02 i 3 świece h4 począwszy od godziny 17:00. Wolumen spadkowy 2,5x większy niż średnia krocząca z wolumenu. Nie jest się wróżbitą Maciejem żeby złapać górkę idealnie a sprzedając przy kursie 0,00312 (zamknięcie pierwszej h4) i tak osiągnęło się mega zysk od dołka.
Tak samo pytanie kiedy wyczaić, że zaczyna się pompa? Gdy wolumen świecy popytowej srogo przebije średnią kroczącą z wolumenu. Taka sytuacja nastąpiła 9.02 przy kursie 0,00240. Wzrost ponad 30% w 4h a wolumen prawie 4x tyle co ,,normalnie''. Zakupy trzeba mieć już przygotowane wcześniej. Przecież wszyscy wiedzieli o tej konfie, nawet jeśli kupi się 10-20% nad dołkiem to i tak się zarobi na takiej pompce.
Jak ktoś nie zrozumie, że łapiąc 50+% ruchu już jest super to będzie trzymać i przegapi okazję na sprzedaż lub będzie czekać na niższy poziom ostatecznie wskakując do rozpędzonego pociągu robiąc sobie krzywdę bo będzie przeżywać, kur* mogłem kupić niżej - bezsens. Pewne rzeczy trzeba zrozumieć bo tak naprawdę naszym przeciwnikiem na giełdzie nie są grubasy, tylko nasza głowa. Jak ktoś to pojmie to dopiero zacznie zarabiać. Sama wiedza z AT to tylko taki ,,ekwipunek na wyprawę''.

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Norbi87 » środa, 28 marca 2018, 18:11


Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kondzio » środa, 28 marca 2018, 18:16

Dla mnie lisk to jest jedna wielka lipa. Wyszedłem z tego 3 miesiące temu, niewiele zarobiłem, ale zawsze coś. Kapitał przerzuciłem gdzie indziej i nie żałuje. Powiedzcie mi jakie lsk zrobił postępy od 3 miesięcy? odpowiem... żadne. Stoi w miejscu jak stał. Jest przynajmniej kilka projektów które teraz kosztują grosze, ale po wejściu w życie będą kosztowały kilkanaście razy więcej. Piszecie, że spada btc to lsk leci... wejdźcie sobie na binance i zobaczcie, sporo projektów od marcowego dołka zrobiła kilkadziesiąt procent, a lsk ciągle leci i leci nie to the moon tylko earth. Nie wylewam tutaj swoich żali, nie namawiam do opuszczenia tonącego statku, chociaż ja bym to zrobił dawno temu. Gdybym był na waszym miejscu to kapitał przerzuciłbym np na SNC które cały czas rośnie i za 3 tygodnie wypuści platformę. Jeżeli lsk spadnie do 20 zł to wejdę jakimś kapitałem licząc na pompkę i ucieczkę.

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yoda » środa, 28 marca 2018, 18:20

@mediabooker
Kolejne konkurencyjne projekty to ardor, venchain, wanchain, zilliqa, elastos, nebulas, matrix. Wymieniłem kilka z brzegu.
Które z tych projektów mają porównywalną jakość kodu do Liska? Lisk jest pierwszy, na czele z EOS i Cardano:



W pierwszej dziesiątce z tych co wymieniłeś nie ma żadnego, w pierwszej dwudziestce jest nebulas (18. miejsce). Porównywać Liska do jakichś coinów drugiej, czy trzeciej klasy? No bez przesady.

Dalej - które z projektów mają porównywalne finansowanie do Liska (kilka tysięcy BTC i jego forków, kilka mln LSK), warte co najmniej 100 mln USD?

Trzy - który z projektów wykorzystuje sidechainy (łańcuchy boczne) i Java Script do tworzenia Dappsów. Ethereum ma wieczne problemy ze skalowalnością (DAO, Cryptokitties) przez to, że tych łańcuchów bocznych nie posiada. Wreszcie efekt sieciowy Ethereum jest ograniczony - programista chcąc napisać aplikację na blockchain, musi uczyć się języka Solidity. Ilu jest takich developerów? Garstka.

Porównanie Liska do Ethereum jak najbardziej ma sens, z tym, że Lisk jest projektem o 2 lata młodszym od ETH. Pamiętajmy też, że od zebrania ICO Ethereum (początek 2014) do finalizacji projektu (2017) minęły 3 lata.

Skoro ludzie byli gotowi dać 40 USD za projekt we wczesnej fazie rozwoju, ile dadzą, gdy prace nad SDK zostaną ukończone? A ile, gdy aplikacji blockchainowych na Lisku będzie tysiące (co jest dużo bardziej realne niż w Ethereum ze względu na ilość developerów JS)?
Podsumowując, gdy Lisk rozwinie się, cierpliwi i tak zarobią, a niecierpliwi i idący za tłumem będą zgrzytać zębami.


EDIT: Para LSK/ETH jest cały czas w konsolidacji i trendzie wzrostowym. Teraz jesteśmy co prawda bliżej dolnego obszaru kanału (0.02 ETH za 1 LSK), ale podejrzewam, że niedługo znowu będzie wyskok w górny obszar (0.035-0.04 ETH).
Ostatnio zmieniony środa, 28 marca 2018, 18:29 przez Yoda, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: krychaa » środa, 28 marca 2018, 18:27

96 % skończone i żadnej choćby małej, malutkiej pompki liska względem BTC? Kryptowaluty są jednak popieprzone, albo może bardziej ludzie... Przed rebrandingiem potrafili spompować do 115 zł, przy czym żadnych wielkich obietnic nie było, największej niespodzianki jakiej ludzie mogli się spodziewać na konferencji to właśnie ogłoszenie, że Core 1.0 jest gotowy, żadnej większej niespodzianki typu gotowe SDK ludzie nie mogli się spodziewać, bez przesady. Czyli ludzie licząc na Core 1.0 potrafili spompować do 115 zł, a dzisiaj, kiedy jest już 96 % i od Core dzieli nas pewnie tydzień czy 2 to nie dzieje się kompletnie nic, nie ma chociażby malutkiej pompki LSK/BTC, niiiic. Nie rozumiem myślenia ludzi...

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 28 marca 2018, 18:44

Spoiler:
kondzio pisze: Dla mnie lisk to jest jedna wielka lipa. Wyszedłem z tego 3 miesiące temu, niewiele zarobiłem, ale zawsze coś. Kapitał przerzuciłem gdzie indziej i nie żałuje. Powiedzcie mi jakie lsk zrobił postępy od 3 miesięcy? odpowiem... żadne. Stoi w miejscu jak stał. Jest przynajmniej kilka projektów które teraz kosztują grosze, ale po wejściu w życie będą kosztowały kilkanaście razy więcej. Piszecie, że spada btc to lsk leci... wejdźcie sobie na binance i zobaczcie, sporo projektów od marcowego dołka zrobiła kilkadziesiąt procent, a lsk ciągle leci i leci nie to the moon tylko earth. Nie wylewam tutaj swoich żali, nie namawiam do opuszczenia tonącego statku, chociaż ja bym to zrobił dawno temu. Gdybym był na waszym miejscu to kapitał przerzuciłbym np na SNC które cały czas rośnie i za 3 tygodnie wypuści platformę. Jeżeli lsk spadnie do 20 zł to wejdę jakimś kapitałem licząc na pompkę i ucieczkę.
Średnio nas interesuje Twoje zdanie FUDziarzu ;) Skoro nie widzisz, co Lisk zrobił przez trzy miesiące, to patrzysz nie tam gdzie trzeba.
krychaa pisze: 96 % skończone i żadnej choćby małej, malutkiej pompki liska względem BTC? Kryptowaluty są jednak popieprzone, albo może bardziej ludzie... Przed rebrandingiem potrafili spompować do 115 zł, przy czym żadnych wielkich obietnic nie było, największej niespodzianki jakiej ludzie mogli się spodziewać na konferencji to właśnie ogłoszenie, że Core 1.0 jest gotowy, żadnej większej niespodzianki typu gotowe SDK ludzie nie mogli się spodziewać, bez przesady. Czyli ludzie licząc na Core 1.0 potrafili spompować do 115 zł, a dzisiaj, kiedy jest już 96 % i od Core dzieli nas pewnie tydzień czy 2 to nie dzieje się kompletnie nic, nie ma chociażby malutkiej pompki LSK/BTC, niiiic. Nie rozumiem myślenia ludzi...
Odpowiedz sobie na jedno zasadnicze pytanie - Ile osób z inwestorów jest świadomych w co inwestuje? Ile osób z tych świadomych śledzi codziennie pracę nad Core? No właśnie.. garstka.. Jeśli myślisz, że kurs będzie tudemonował, bo wskoczyło kilka procent, to jesteś w błędzie, ludzie nie będą kupować, jak Kordek puśći bąka w MC Donaldzie. Niech się sytuacja z BTC uspokoi i niech wypuszczą CORE. wtedy ludzie zaczną kupować, a inni za nimi, bo zobaczą, że kurs "leci do góry nie wiadomo dlaczego". Przedtem była pompka pod rebranding, a nie pod CORE. Ludzi tak naprawdę nie interesuje ile jest procent do skończenia rdzenia, a ile procent mogą zarobić. Poza tym co by nam było z krótkiej szpilki dwudolarowej, która zaraz by spadła?
Spoiler:
Mistrzu @Yoda, szanuję mocno, ale plusiki mi się skończyły ;)

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kondzio » środa, 28 marca 2018, 18:50

Średnio nas interesuje Twoje zdanie FUDziarzu ;) Skoro nie widzisz, co Lisk zrobił przez trzy miesiące, to patrzysz nie tam gdzie trzeba.
Dla mnie nic nie zrobił, jeżeli Twoim zdaniem jest inaczej, to dlaczego cena spada ?
Nie twierdze, że lsk nie zrobi nowego ATH, może za pół, rok, dwa lata to się uda, ale w tym czasie kilkanaście projektów wykręci x10 i więcej. Oczywiście jeżeli rynek krypto się nie załamie.
Do tej pory LSK był niesamowicie napompowany i teraz są tego efekty. Przyszłościowe projekty wyjdą z całej korekty rynku jeszcze mocniejsze oby liskowi to się udało.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 28 marca 2018, 19:09

kondzio pisze: Dla mnie nic nie zrobił, jeżeli Twoim zdaniem jest inaczej, to dlaczego cena spada ?
Nie twierdze, że lsk nie zrobi nowego ATH, może za pół, rok, dwa lata to się uda, ale w tym czasie kilkanaście projektów wykręci x10 i więcej. Oczywiście jeżeli rynek krypto się nie załamie.
Po pierwsze co to oznacza "dla mnie nic nie zrobił" ? Czy oni pracują dla Ciebie? Obiad mają Ci ugotować, czy co mają Ci zrobić? Jak oczekujesz 10 krotnego zysku na Lisku no to przykro mi, prędko się nie doczekasz. A czemu cena spadła? Bo cały rynek poleciał w dół, a ludzie, którzy potrafią z głową inwestować realizowali zyski przed rebraningiem i nie ma w tym żadnej magii, ani zaskoczenia.
kondzio pisze: Do tej pory LSK był niesamowicie napompowany i teraz są tego efekty. Przyszłościowe projekty wyjdą z całej korekty rynku jeszcze mocniejsze oby liskowi to się udało.
No ciekawe czemu był napompowany? Hmmm? Póki co nie widzę, żeby jakikolwiek projekt był piorunująco mocniejszy niż podczas ATH, nie wliczając w to jakiś gównocoinów, które mają po 5000k usd kapitalizacji, ale zaryzykujesz i albo Ci się uda zarobić w jakimś czasie dziesięciokrotność albo stracisz 90%.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kondzio » środa, 28 marca 2018, 19:31

Ja nie oczekuje 10 krotnego zysku bo dla mnie to będzie cud.
Harmony pisze: A czemu cena spadła? Bo cały rynek poleciał w dół, a ludzie, którzy potrafią z głową inwestować realizowali zyski przed rebraningiem i nie ma w tym żadnej magii, ani zaskoczenia.
Spoiler:
Obrazek

Obrazek

A to inne waluty
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mogą być wzrosty gdy btc spada ? Więc rozluźnij poślady i spuść powietrze bo brzmisz jak fanatyk lsk :lol:
Harmony pisze: No ciekawe czemu był napompowany?
Sam się zastanawiam jak można było płacić 140 zł za obietnice.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 28 marca 2018, 19:47

kondzio pisze: Mogą być wzrosty gdy btc spada ? Więc rozluźnij poślady i spuść powietrze bo brzmisz jak fanatyk lsk
A teraz cofnij wykres o miesiąc i popatrz jak się klarowała sytuacja względem pary LSK/BTC, i tych innych shitcoinów co pokazałeś, kiedy podczas lecącego na pysk BTC, my odnotowaliśmy jako jedyni wzrosty i to znaczące.

Poza tym czemu cena spadła? Bo część inwestujących realizowała zyski podczas i po rebrandingu, a potem jak BTC leciał i leciały sprzedaże LSK to już cena spadała w stosunku LSK/BTC, a LSK/fiat podwójnie - większość Januszy widząc, jak Lisek traci, zaczęło go wyprzedawać w obawie, że tudemun ich ominęło. Nie ma w tym żadnej tajemnicy, tylko psychika ludzka i trochę wiedzy o giełdzie.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: kondzio » środa, 28 marca 2018, 19:58

Wiem jak wcześniej było. Chciałem Ci pokazać, że są wzrosty gdy btc spada. Ja sam ustawiam się z koszykiem, ale przy cenie dużo niższej jak obecna.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 marca 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: JimmyHodl » środa, 28 marca 2018, 21:48

Hejka.

Czytam forum cyklicznie już od pół roku, ale dziś widząc ilość FUDu postanowiłem się zarejestrować i uspokoić trochę ;)

Spadliśmy właśnie do poziomu 0.236 Fibonacciego a przewidziałem to równo miesiąc temu.
Nie chodzi o chwalenie się przepowiednią, tylko o fakt, że to było dość łatwe do przewidzenia, że będziemy spadać.
Obrazek

Teraz kwestia czy odbijemy? :D
Tego nikt oczywiście nie wie, ale jak ludzie widzą, że coś co kosztowało jeszcze niedawno 120zł dziś kosztuje 1/4 ceny to widzą promocję. Skup się rozpocznie. Nie dolecimy od razu do zaznaczonego poziomu ~70USD, ale myślę, że wraz ze wzrostem bitcoina zaczniemy nową falę wzrostową. Oczywiście musimy się uspokoić z bitcoinem, a ten powinien lada dzień odbić, przynajmniej na chwilę:
Obrazek

Nie rozpatrywałbym tego na zasadzie fundamentalnej, czy produkt jest czy go nie ma. Shitcoiny rosną, XINa wprowadzili na BitBay, na Cryptopii robią co wieczór pump&dump... Spokojnie. Przyjdzie kolej na Liska :)

Jeśli ktoś kupił po 120zł to nie ma teraz powodów do zadowlenia. Ale jak ktoś zaczął skupować przy cenie ok 70zł i uśredniał to powinien mieć teraz Liska w średniej cenie ~50zł a do tych okolic powinniśmy niedługo odbić wg mnie.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » środa, 28 marca 2018, 23:02

Ostatnie kilka dni na parze lsk/btc.

Obrazek

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: zwierciadło » środa, 28 marca 2018, 23:03

... oooooo widzę w ciągu ostatniej doby TUTAJ jakąś akcję najeżdżania&ośmieszania na Liska przez kilku FACHOWCÓW ,którzy nie zarobili tyle ile sobie założyli lub wyszli ,bo im się dłużyło ... :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: preston » czwartek, 29 marca 2018, 01:02

dybik08 pisze: Dorzucę załamanym pozytywnego newsa. Gdy spojrzy się na wykres lsk/btc na binance(np. m15 czy m5) można zauważyć mega skoki wolumenu. Dzisiaj np. były dwie świece m15 z wolumenem powyżej 20k lsk. Ktoś lub ktosie robią sobie ładne zakupki. Szykuje się pompa pod core, to oczywiste. Nawet mimo spadku btc możliwy jest wzrost o 100 i więcej procent w kilka dni. Tylko, że to będzie pump i dump. Nie jest to prognoza tu de mun. Tak było przed konfą w listopadzie, lutym, tak będzie i teraz. Musicie mieć świadomość, że trzeba będzie uciekać z rynku kiedy zacznie się realizacja zysków. Obserwujcie wolumen spadków na kilku głównych giełdach, jeśli będzie wysoki to będzie to wystarczający znak, że to nie korekta a realizacja planu i uświadomcie sobie, że górki nie złapiecie idealnie. Lepiej wycofać się 10-15% poniżej górki jak widać ewidentnie, że większy kapitał realizuje zyski i cieszyć się zarobkiem niż zostać z walutą do czasu kolejnej pompki.
Przykład 17.02 i 3 świece h4 począwszy od godziny 17:00. Wolumen spadkowy 2,5x większy niż średnia krocząca z wolumenu. Nie jest się wróżbitą Maciejem żeby złapać górkę idealnie a sprzedając przy kursie 0,00312 (zamknięcie pierwszej h4) i tak osiągnęło się mega zysk od dołka.
Tak samo pytanie kiedy wyczaić, że zaczyna się pompa? Gdy wolumen świecy popytowej srogo przebije średnią kroczącą z wolumenu. Taka sytuacja nastąpiła 9.02 przy kursie 0,00240. Wzrost ponad 30% w 4h a wolumen prawie 4x tyle co ,,normalnie''. Zakupy trzeba mieć już przygotowane wcześniej. Przecież wszyscy wiedzieli o tej konfie, nawet jeśli kupi się 10-20% nad dołkiem to i tak się zarobi na takiej pompce.
Jak ktoś nie zrozumie, że łapiąc 50+% ruchu już jest super to będzie trzymać i przegapi okazję na sprzedaż lub będzie czekać na niższy poziom ostatecznie wskakując do rozpędzonego pociągu robiąc sobie krzywdę bo będzie przeżywać, kur* mogłem kupić niżej - bezsens. Pewne rzeczy trzeba zrozumieć bo tak naprawdę naszym przeciwnikiem na giełdzie nie są grubasy, tylko nasza głowa. Jak ktoś to pojmie to dopiero zacznie zarabiać. Sama wiedza z AT to tylko taki ,,ekwipunek na wyprawę''.
Sytuacja na rynkach finansowych jest tak niestabilna że lepiej uważać. Niekoniecznie kapital może pójść w krypto.
Jesli lisk spadnie do poziomow 0.0008 a btc bedzie mial dumpa do okolic 4-5k usd to nawet przy pumpie mozemy skoczyć do wartości o wiele mniejszej niz tą ktora teraz ma lisk. Ceny w okolicach 40usd to byl efekt bańki. BCC osiagnelo przeciez 4000 usd, ltc 400$, Game 7 $, ripple, iota, dash,... Mozna dlugo wymieniać. Kazda kryptowaluta miała moment w którym byla niezła pompa a teraz kosztują kilkakrotnie mniej. Btc bylo napompowane do absyrdalnych poziomów, ogloszenie kolejnych forkow rozbudzalo bardziej wyobraznie ludzi niz audycje Wojny Światów. Media Bardzo pomagały i myślę ze bylo jescze trochę kapitalistycznych ruchów które w tym pomogly.. Lisk podążał za calym rynkiem i miał swoje 5 minut.
Moze zobaczymu jescze ceny powyżej 80 zł a może nie? Co jeśli czeka nas dlugoe osuwanie sie ceny? Moze znow bedzie lisk za 12 zl, a moze za 3 zł? To jest trochę loteria.. Więcej chłodnego spojrzenia a nie siejecie strach a z drugiej strony front opttmistow.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » czwartek, 29 marca 2018, 01:50

@preston, pompa listopadowa miała ponad 200% licząc od dołka, ta z lutego jakieś 70%, ta też będzie nie mała. Długotrwałe osuwanie ceny mnie nie obchodzi, dynamika spadków na btc wyhamowała, nie sądzę, że przebije się przez następne wsparcia przed wypuszczeniem core.(poniżej 6k). Nie wiem z jakiego poziomu wystartujemy ale 100% wzrostu od dołka na parze z btc nie będzie czymś szczególnie dziwnym patrząc po poprzednich pompach. ;)

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości