Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Avenged90x » piątek, 22 grudnia 2017, 12:54

Czołem. Generalnie jakieś 2 tyg temu niecałe z wpłaconego kapitału wyciągnąłem jakieś 12,5% . Niezbyt dużo, ale coś tam zarobiłem, i zmieniłem na flaty - pln. Ostatnio pod wpływem tych spadków, czyli z 2-3 dni temu kupiłem troche BTC, ale straciłem na tym jakieś 7% no i 2 dni temu sprzedałemz lekką stratą, kupiłem trochę LSK i BCC. Aktualnie mając nadal trochę tych lsk i bcc jestem na jakieś -5 / -6% w plecy z całości, czyli bilans ujemny z wpłaconego początkowego kapitału. Nie jest to dużo ,generalnie nie przejmuję się tym, cały czas się uczę, i teraz pytanie do Was. W takiej sytuacji poczekać, aż urośnie, żeby być na plus ? Czy poczekać aż trochę podrośnie, żeby wyjść na te zero i wtedy poinwestować w jakieś krypto btc albo alty póki są teraz mocne spadki? Czy nie czekać, tylko sprzedawać teraz będąc na minusie te 5-6% i inwestować, póki kryptowaluty idą w dół??

Co wg. Was będzie najrozsądniejszą opcją. Wiem, że nie ma co się opierać na opinii innych, ale zastanawiam się, która opcja jest najsensowniejsza w tym momencie - i w tym przykładzie chcę zobaczyć jak w podobnych sytuacjach może i z wyższymi procentami / kapitałami postępować.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Misio666 » piątek, 22 grudnia 2017, 13:13

Avenged90x pisze: Czołem. Generalnie jakieś 2 tyg temu niecałe z wpłaconego kapitału wyciągnąłem jakieś 12,5% . Niezbyt dużo, ale coś tam zarobiłem, i zmieniłem na flaty - pln. Ostatnio pod wpływem tych spadków, czyli z 2-3 dni temu kupiłem troche BTC, ale straciłem na tym jakieś 7% no i 2 dni temu sprzedałemz lekką stratą, kupiłem trochę LSK i BCC. Aktualnie mając nadal trochę tych lsk i bcc jestem na jakieś -5 / -6% w plecy z całości, czyli bilans ujemny z wpłaconego początkowego kapitału. Nie jest to dużo ,generalnie nie przejmuję się tym, cały czas się uczę, i teraz pytanie do Was. W takiej sytuacji poczekać, aż urośnie, żeby być na plus ? Czy poczekać aż trochę podrośnie, żeby wyjść na te zero i wtedy poinwestować w jakieś krypto btc albo alty póki są teraz mocne spadki? Czy nie czekać, tylko sprzedawać teraz będąc na minusie te 5-6% i inwestować, póki kryptowaluty idą w dół??

Co wg. Was będzie najrozsądniejszą opcją. Wiem, że nie ma co się opierać na opinii innych, ale zastanawiam się, która opcja jest najsensowniejsza w tym momencie - i w tym przykładzie chcę zobaczyć jak w podobnych sytuacjach może i z wyższymi procentami / kapitałami postępować.
Najrozsądniej jest nie panikować gdy kurs spada i nic nie sprzedawać. Trzymanie nerwów na wodzy to najlepsza rada. Pamiętaj, że czasem wzrosty na krypto mogą wynosić kilkaset % w ciągu doby, więc jak masz to trzymaj, kilkuprocentowe (co w przypadku liska oznacza kilka zł na kursie) wahania nikogo nie skłaniają do gwałtownych ruchów, to nie forex czy gpw.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Warson » piątek, 22 grudnia 2017, 13:24

też kupiłem Liska niestety gdy był za 95zł.... Nie panikuję gdyż trzymam kasę z myślą długoterminową i wierzę że w Marcu albo kwietniu będzie po 120zł. :)

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Misio666 » piątek, 22 grudnia 2017, 13:35

Ja też kupiłem trochę liska po za dużo za sztukę :D Jeśli chodzi o krypto trudno jest głupio kupić, a bardzo łatwo jest głupio sprzedać, dlatego polecam przelać na portfel i kontrolować kurs, ewentualnie coś dokupić jakby znowu miało spadać.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Warson » piątek, 22 grudnia 2017, 13:43

myślę czy zawsze warto przelać na portfel i tym bardziej z giełdy Bitbay? Kiedy kwoty nie są jakieś wygórowane?

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Misio666 » piątek, 22 grudnia 2017, 13:48

Zawsze nie, ale jak przez kolejne x dni nie masz zamiaru ruszyć alta to warto. Dla bezpieczeństwa.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Warson » piątek, 22 grudnia 2017, 13:48

który Portfel w takim razie polecasz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » piątek, 22 grudnia 2017, 14:14

MASAKRA co to się dzieje od wczoraj...

krm
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: krm » piątek, 22 grudnia 2017, 14:17

Jak na moje slabe odczucie to bedzie gleba, bitcoin wroci do swojej wartosci sprzed 3miechow i pociagnie za soba reszte.
Proporcje spadku sie zachowaja.

Taka moja hipo-teza...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » piątek, 22 grudnia 2017, 14:19

to największy panic sell na lisku jaki widzialem...:O taka promocja, że hej

bob
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 14 listopada 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: bob » piątek, 22 grudnia 2017, 14:30

Panic sell wiąże się z kupnem czyli znów wzrośnie :D do lutego będzie się sporo działo :mrgreen:

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: EZEZ » piątek, 22 grudnia 2017, 14:32

Tylko officjalny porfel:
https://lisk.io/download

O niczym innym nawet nie myśl. Sa też podrobki porfeli. Trzeba uważać. Zawsze sciagamy z oficjalnej strony.
Fee: wyplata z porfela 0.1lsk
Wyplata z bb 0.2lsk
Maja to zmienic w przyszlym roku.

Co do lisk i innych krypto, jeszcze nikt na krypto kto je trzymal min kilka miesiecy nie stracil. Lisk odbije, nie dzisiaj to za miesiac. Jak nie potrzebujesz kasy na juz to zawsze najlepszym wyjsciem jest czekanie. Bańka pęka po raz kolejny. Poprzednio btc tez spadlo z 50% by później po dluzszym czasie odbić +300%.

Duże ryby zarabiają wlasnie na takich płotkach którzy panikuja i sprzedają ze stratą.
Kurs może jeszcze polecieć, gdzie jest koniec korekty tego nikt nie wie ale wczesniej czy pozniej odbije, wrocimy i będzie kolejne nowe ath.
Hodl !

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Avenged90x » piątek, 22 grudnia 2017, 14:39

Misio666 pisze:
Avenged90x pisze: Czołem. Generalnie jakieś 2 tyg temu niecałe z wpłaconego kapitału wyciągnąłem jakieś 12,5% . Niezbyt dużo, ale coś tam zarobiłem, i zmieniłem na flaty - pln. Ostatnio pod wpływem tych spadków, czyli z 2-3 dni temu kupiłem troche BTC, ale straciłem na tym jakieś 7% no i 2 dni temu sprzedałemz lekką stratą, kupiłem trochę LSK i BCC. Aktualnie mając nadal trochę tych lsk i bcc jestem na jakieś -5 / -6% w plecy z całości, czyli bilans ujemny z wpłaconego początkowego kapitału. Nie jest to dużo ,generalnie nie przejmuję się tym, cały czas się uczę, i teraz pytanie do Was. W takiej sytuacji poczekać, aż urośnie, żeby być na plus ? Czy poczekać aż trochę podrośnie, żeby wyjść na te zero i wtedy poinwestować w jakieś krypto btc albo alty póki są teraz mocne spadki? Czy nie czekać, tylko sprzedawać teraz będąc na minusie te 5-6% i inwestować, póki kryptowaluty idą w dół??

Co wg. Was będzie najrozsądniejszą opcją. Wiem, że nie ma co się opierać na opinii innych, ale zastanawiam się, która opcja jest najsensowniejsza w tym momencie - i w tym przykładzie chcę zobaczyć jak w podobnych sytuacjach może i z wyższymi procentami / kapitałami postępować.
Najrozsądniej jest nie panikować gdy kurs spada i nic nie sprzedawać. Trzymanie nerwów na wodzy to najlepsza rada. Pamiętaj, że czasem wzrosty na krypto mogą wynosić kilkaset % w ciągu doby, więc jak masz to trzymaj, kilkuprocentowe (co w przypadku liska oznacza kilka zł na kursie) wahania nikogo nie skłaniają do gwałtownych ruchów, to nie forex czy gpw.
Nie panikuję :) Chodziło mi tylko o to, czy nie lepiej sprzedać, póki ten % ujemny nie jest tak duży i kupić w jak najniższym dołku, żeby szybko odzyskać z nawiązką, niż czekać aż kurs wróci na 0 w moim przypadku.. bez dodatkowego zarobku :D

I tu jest właśnie ten dylemat, w uproszczeniu: sprzedać z małą stratą, by kupić na dołku / dnie i już zarobić przy hossie, zamiast czekać, aż wróci na ten nasz kurs i dopiero będziemy na "0" ?
Ostatnio zmieniony piątek, 22 grudnia 2017, 14:41 przez Avenged90x, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: arat » piątek, 22 grudnia 2017, 14:39

EZEZ pisze: Tylko officjalny porfel:
https://lisk.io/download

O niczym innym nawet nie myśl. Sa też podrobki porfeli. Trzeba uważać. Zawsze sciagamy z oficjalnej strony.
Fee: wyplata z porfela 0.1lsk
Wyplata z bb 0.2lsk
Maja to zmienic w przyszlym roku.

Co do lisk i innych krypto, jeszcze nikt na krypto kto je trzymal min kilka miesiecy nie stracil. Lisk odbije, nie dzisiaj to za miesiac. Jak nie potrzebujesz kasy na juz to zawsze najlepszym wyjsciem jest czekanie. Bańka pęka po raz kolejny. Poprzednio btc tez spadlo z 50% by później po dluzszym czasie odbić +300%.

Duże ryby zarabiają wlasnie na takich płotkach którzy panikuja i sprzedają ze stratą.
Kurs może jeszcze polecieć, gdzie jest koniec korekty tego nikt nie wie ale wczesniej czy pozniej odbije, wrocimy i będzie kolejne nowe ath.
Hodl !
Dokładnie, najgorsze co można zrobić to sprzedać ze strata.
Podstawowa zasada w krypto brzmi: nigdy nie sprzedawaj taniej niż kupiłeś.

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Avenged90x » piątek, 22 grudnia 2017, 14:42

arat pisze:
EZEZ pisze: Tylko officjalny porfel:
https://lisk.io/download

O niczym innym nawet nie myśl. Sa też podrobki porfeli. Trzeba uważać. Zawsze sciagamy z oficjalnej strony.
Fee: wyplata z porfela 0.1lsk
Wyplata z bb 0.2lsk
Maja to zmienic w przyszlym roku.

Co do lisk i innych krypto, jeszcze nikt na krypto kto je trzymal min kilka miesiecy nie stracil. Lisk odbije, nie dzisiaj to za miesiac. Jak nie potrzebujesz kasy na juz to zawsze najlepszym wyjsciem jest czekanie. Bańka pęka po raz kolejny. Poprzednio btc tez spadlo z 50% by później po dluzszym czasie odbić +300%.

Duże ryby zarabiają wlasnie na takich płotkach którzy panikuja i sprzedają ze stratą.
Kurs może jeszcze polecieć, gdzie jest koniec korekty tego nikt nie wie ale wczesniej czy pozniej odbije, wrocimy i będzie kolejne nowe ath.
Hodl !
Dokładnie, najgorsze co można zrobić to sprzedać ze strata.
Podstawowa zasada w krypto brzmi: nigdy nie sprzedawaj taniej niż kupiłeś.
Jeśli jednak widzisz, że spada coraz niżej, możesz sprzedać z małą stratą, by kupić na dołku i jeszcze lepiej na tym wyjść ?

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: marcinex06 » piątek, 22 grudnia 2017, 14:44

najtrudniej jest określić jak duży dołek może być aby wiedzieć kiedy odkupić

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Warson » piątek, 22 grudnia 2017, 14:45

Powiem tak moja sytuacja skłoniła mnie do tego że będę czekał. Pamiętam jak Kiedyś bawiłem się w HYIP, jak wiadomo były + i - noi w Marcu wpadła na bitbay jakaś ostatnia wpłata za hyip. Po czym mówie koniec nie interesuje się tym... Naszło mnie 6 miesięcy później sprawdzić jak tam stoi Bitcoin... i co... I dziś myślę że kupiłbym sobie samochód co najmniej 15 lat młodszy od obecnego :) A więc pieniążki które mam odłożone które leżały na koncie wpłaciłem sobie w liska, niestety trafiłem w moment kiedy stał najdrożej... ale myślę że za te kilka miesięcy i to nawet przeskoczy, i równie tak samo myślę z innymi oszczędnościami z innymi kryptowalutami... wrzucić i zapomnieć na kilka miesięcy....

Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: lisek » piątek, 22 grudnia 2017, 14:50

Nie wierzę że to wyciągneli jeszcze zrobili zielona swieczkę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » piątek, 22 grudnia 2017, 14:56

cierpliwość popłaca... ja jestem na górce ale nie martwie się tym.. wcześniej zarobilem swoje więc mi to lotto, bo cena i tak kiedyś urośnie... Jeszcze mogłem w nocy sprzedać po 9x.xx bo był taki moment.. ale spanie wzieło górę.. nawet jak sprzedaje sie ze stratą to w przypadku wpadki trzeba czekać po prostu na kolejną korektę.... cierpliwość sprawia, że wyjdzie się na swoje.

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 24 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: zawysokasiatka » piątek, 22 grudnia 2017, 14:57

lisek pisze: Nie wierzę że to wyciągneli jeszcze zrobili zielona swieczkę :)
btc na bittrexie?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości