Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogo » czwartek, 25 października 2018, 10:01

@Wymazywanie a ja mam takie pytanie, czy gdy inwestowałeś w ico liska wiedziałeś, że to crypti?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 25 października 2018, 10:39

prezes pisze: Na razie to spadki na lisku spędzają sen z powiek hodlerom. Traderzy dbają o swój majątek i tną szybko straty a zyski trzymają długo. Hodlerzy trzymają długo straty a jak wyjdzie ledwo na plus to od razu realizują zysk bo boją się, że znowu spadnie. Tak niestety działa psychika ludzka, musiałbyś być chyba robotem żeby się wyzbyć uczuć chciwości i strachu. Co do kupowaniu po przebiciu ATH to znowu jest domena hodlerów a nie traderów. Traderzy kupują jak mają potwierdzenie zmiany trendu, a nie kupują marzenia uśredniając cenę.
Dokładnie tak, zgadzam się z tym. Dlatego własnie motywuję ludzi, że warto trzymać, ale widać, że nikt mnie nie słucha i nie wierzy, więc nie musicie się panowie niedźwiadkowie i obrońcy cudzego kapitału martwić. Gdyby mnie ktoś faktycznie słuchał to tak jak w grudniu leciałyby zakupy - market buy po 10k-50kPLN, a tego nie widzę :D Po prostu kto ma uszy niechaj słucha ; ) :D Patrzmy na kryptowaluty w szerszym kontekście, czym są i czym mają być, jeśli pieniądzem/walutą, to musi być odpowiednia płynność, dzisiaj trudno byłoby Liskiem przesłać kilka milionów złotych nie robiąc podbitki/zbitki ceny o kilka procent. Dlatego na razie rozsądna spekulacja/inwestowanie :D Mamy rollercoaster cen właśnie przez to, że ludzi bardzo łatwo ulegają 'newsom', 'fudowi', emocjom i nie wiedzą w zasadzie, że kryptowaluty już dzisiaj są użyteczne i mają ogromną wartość, szczególnie w kontekście swoich maksimów :D Po prostu teraz jest okres biggest financial opportunity i np. jeśli ktoś kupował za 10k-100kPLN Liska w okolicach ATH na long term(a non stop czytałem takie deklaracje, nawet jak już spadało pod 100PLN - trzymam long-term, bo czekam na 100$), to dzisiaj wręcz powinien kupować ze zwielokrotnioną siłą, bo w zasadzie fundamenty się nie zmieniły, a jeśli zmieniły to tylko na plus bardzo, szczególnie w kontekście legalizacji/regulacji :D Właśnie to jest taki giełdowy mindfuck, że są dobre newsy, świetny sygnał na akumulację, ale ludzie fiksują się na spadającej cenie, a ona wiecznie spadać nie będzie, moi drodzy przyjaciele :D Tym bardziej, że na BTC/USD zarówno Bitfinex jak i Bitstamp przebiły linię trendu spadkowego na 1d :D

### edited: 2018-10-25 11:37 ###
@prezes, gdzie tutaj jest naganianie? Ja po prostu przedstawiam pewną perspektywę i tok rozumowania, a także wypowiadam się z pewną nutką ironii o inwestorach, którzy kupowali brawurowo w pobliżu ATH, a teraz boją się Liska dotknąć :D

.-.. .. ... -.- / - --- / - .... . / -- --- --- -. --..-- / -.- ..- .-. .-- .- -.-.--
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 25 października 2018, 11:49

smieszny pisze:
Harmony pisze: Na tej stronie masz delegatów na których głosować http://uncartel.4fry.net
Wg tej strony wychodzi mi, że po zmianie mojego głosowania będę miał tylko 78/101 Votes. Czy tak ma być ? Mam już zagłosowane na 101 delegatów od dawna (w tym Elite) więc bez sensu chyba zmieniać na mniejszą ilość osób? Czy naprawdę mogę dostać więcej LSK po zmianie na mniejszą ilość kandydatów? Dla mnie to co najmniej dziwne.
yarooo pisze: @smieszny, resztę delegatów możesz "dobrać" ręcznie. Widzisz, obecnie 4 delegatów z Sherwood wypłaca więcej za głosowanie, niż ponad 50 delegatów z Elite (nie pamiętam dokładnej liczby). Żeby uzyskać max od Sherwood możesz maksymalnie zagłosować na jednego delegata z Elite.
Dokładnie tak jak Yaroo piszę. Za 4 aktywnych delegatów dostaniesz więcej Lisków niż od 54 Elite. Z Elite możesz tylko na Carbonare zagłosować i wtedy będziesz miał maksymalne zyski od Sherwood. Głosujesz na wszystkich ze 101 Delegatów oprócz tych z Elite, którzy Ci wyskoczą na tej stronie, a resztę, około 20 wybierasz sam, aby wykorzystać wszystkie głosy. Naprawdę warto spróbować, Sherwood płaci dwa razy więcej od Elite.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: yarooo » czwartek, 25 października 2018, 11:55

Spoiler:
anagamidev pisze:
.-.. .. ... -.- / - --- / - .... . / -- --- --- -. --..-- / -.- ..- .-. .-- .- -.-.--
W pełni się zgadzam, tylko po co to słowo na "k" :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 25 października 2018, 12:00

@yarooo, bo brzmi zabawniej i ma moc :D Wiesz, z to the moon to jest tak, że zazwyczaj to jest raczej sygnał na sprzedaż, ewentualnie ostateczne wybicie, ale nie wszyscy o tym wiedzą, biorą to zbyt dosłownie i rzucają się z pianą na ustach kiedy zaczyna spadać :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 25 października 2018, 12:04

Wiecie co jest jeszcze fajne w hodlowaniu?

Ja np. gdybym miał pod ręką kasę, która zainwestowałem, dawno bym ją przepierniczył na głupoty.

A tak sobie leży zamrożona inwestycja :)

Poza tym sprzedaż teraz, w tym momencie, to całkowita głupota, ryzykowna, pozbawiona sensu. Powinni łapki ucinać za podpowiadania ścinania strat 90% od ATH. Rozumiem 30%, rozumiem 50%, ale sprzedaż teraz to hazard i ogromny stres.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4689
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3500
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: shinya56 » czwartek, 25 października 2018, 12:13

Tomi33 pisze: Plus tutaj jest taki ,że cenę kryptowalut napędzają ludzie ,ludzie którzy posiadają duży hajs i ci ktorzy go mają w mniejszej ilosci ,dwa lata temu krytopaluty był tematem tabu dzis jest wszechobeny wszedzie o nich slyszę nawet w pracy o nich gadają i z tego co obserwuję to Ja mogę powiedzieć tylko tyle ,że ta wielka rzesza ,która stoi z boku i sie narazie przygląda nie inwestując nic bo dopiero chcieliby zaczynać swój biznes w krypto to nie są do konca pewni czy to upadnie czy w koncu ruszy up dlatego czekaja na sygnał , i gdy ruszy w koncu rynek to ruszy tak ,że liska czy inną walute nie zdąrzymy kupić po cenie bliskiej ATH ,niestety taka jest prawda.
Prawda jest taka, że oni wejdą w połowie następnej bańki. Jak media i kolesie na Youtube będą naganiać. Finał będzie taki jak
w Styczniu 2018 r. Zostanie dużo poszkodowanych trzymających krypto, które z dnia na dzień tracą na wartości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 25 października 2018, 12:34

Harmony pisze: Poza tym sprzedaż teraz, w tym momencie, to całkowita głupota, ryzykowna, pozbawiona sensu. Powinni łapki ucinać za podpowiadania ścinania strat 90% od ATH. Rozumiem 30%, rozumiem 50%, ale sprzedaż teraz to hazard i ogromny stres.
Racja. Jasne, że kiedyś Lisk był po parę groszy, ale mamy nowe ATH na 140PLN czyli jesteśmy 129PLN od szczytu i tylko 11PLN od 0. Poprzednia bańka ruszyła własnie od 10PLN mniej więcej. Nie ma się co fiksować na starych cenach, Liski podczas hossy zmieniły ręce i dzisiaj są więcej warte dla większości, bo to większość niby kupuje na szczytach :D Dlatego nie ma też co oczekiwać, że znowu spadnie do paru groszy :D Jeśli ktoś wyprzedał się za wcześnie, to trzeba przeprosić się z Liskiem, wsiąść do pociągu i wysiąść wtedy kiedy Lisk znów wbije jakieś absurdalne na daną chwilę ceny :D I właśnie m.in. dlatego jestem zwolennikiem, żeby zawsze trzymać te 10% na specjalne, nieprzewidywalne okazje :D

### edited: 2018-10-25 12:47 ###
R/R na short do 1PLN wynosi 0.08 :D


### edited: 2018-10-25 12:56 ###
Spoiler:
Spoiler:
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 października 2018, 12:57 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: emdecha » czwartek, 25 października 2018, 12:47

To jest oficjalna strona Sherwood? https://robinhood.liskpro.com/

Widzę tam 7 delegatów?
Jeśli 33 delegatów jest warte 1 liska, to kogoś jeszcze warto dorzucić do "Robin Hooda" :D czy może lepiej tylko tę grupkę osób pozostawić i lepiej na tym się wyjdzie?
Co miesiąc są wypłaty?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 25 października 2018, 12:52

@emdecha, głosujesz na tych 7, do tego na Ascend, Buliders, GDT, Italiano, Dutch i wszystkich niezależnych. Zostanie Ci wtedy około 20 głosów na dowolne osoby spoza 101. I wtedy masz zmaksymalizowane zyski.


I tak, to jest ich strona :)

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: emdecha » czwartek, 25 października 2018, 13:00

Chciałbym jednego liska przeznaczyć do testów, czyli pozostaje 33 delegatów. Sherwood i jakie jeszcze najlepsze, perspektywiczne grupy, które pozostaną jeszcze na długo mając poparcie wśród głosujących.
Jakby to napisać, upchać 33 delegatów i dostać jak najwięcej się da.

ps.
bomba

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » czwartek, 25 października 2018, 13:17

Harmony pisze:
Dovakhiin pisze:
Zgadzam się z całym postem Twoim i @Pleasek89.
można bardzo tanio zagłosować. Jestem w połowie tworzenia poradnika co i jak zrobić krok po kroku, tylko czasu brakuje na skończenie :)
Harmony poradnika jak to sie wszystko robi ? Jak sie glosuje itd ? Bo ja nie wiem za bardzo na czym to polega. Pomoglbys wlasnie? A ile trzeba miec minimalnie Lisków?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 25 października 2018, 13:30

@emdecha, dołóż do Sherwood, Ascend. Nie wiem czy nie jest tak, że jak tylko jednego Liska użyjesz jako głosów zamiast 3-4 to dostajesz mniej.

@Pomoc_potrzebna, głosuje się poprzez portfel. Przydałoby się około 500 Liskow, aby było to opłacalne. Głosujesz raz, wszystkie 101 głosów kosztuje 4 LSK. Chcę zrobić poradnik aby wytłumaczysz jak to się robi, tylko czasu nie mam skończyć ;) Jak coś pisz PW

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » czwartek, 25 października 2018, 13:55

Looo kurde jak bys cos takiego zrobil to chyba bym Ci co dzien dawal plusa. Zreszta wszystkim tu by sie to przydało.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 25 października 2018, 15:04

@Pomoc_potrzebna, Nie trzeba plusów :) Może do końca tygodnia uda mi się przysiąść i wszystko ogarnąć.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: matrix7 » czwartek, 25 października 2018, 15:09

Harmony pisze:@Pomoc_potrzebna, Nie trzeba plusów :) Może do końca tygodnia uda mi się przysiąść i wszystko ogarnąć.
Wrzuc screena z lista 101 delegatow na ktorych nalezy glosowac tak aby miec najwieksze korzysci. To juz duzo pomoze ;)

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 25 października 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: tomkod » czwartek, 25 października 2018, 15:16

Witam,

a co to za grupa AFT? Na nia nie warto glosowac?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 25 października 2018, 15:28

tomkod pisze:Witam,

a co to za grupa AFT? Na nia nie warto glosowac?
Ludzie od Arka. Nie głosujemy na wrogów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » czwartek, 25 października 2018, 15:38

Aby otrzymywać największe wypłaty należy zagłosować na:
tembo • liskpool_com_01 • cc001 • thepool • punkrock • liskgate • nerigal • forrest • grumlin • gr33ndrag0n • sgdias • shinekami • hmachado • vekexasia • ondin • goldeneye • vi1son • bioly • mrv • liskpool.top • eclipsun • corsaro • ntelo • liskit • philhellmuth • dakk • redsn0w • joo5ty • kushed.delegate • splatters • vrlc92 • vipertkd • slasheks • 5an1ty • robinhood • devasive • carbonara • hagie • samuray • stellardynamic • joel • communitypool • gdtpool • alepop • liberspirita • phoenix1969 • liskpro.com • hirish • bloqspace.io • 4fryn • liskascend • blink • liskpoland.pl

OPCJONALNIE (jeśli są wolne sloty w danym głosowaniu - obecnie nic nie wypłacają)
anamix • nimbus • slamper • moosty • kylefromohio • diamse • sdrpa • crypto_embassy • southpaw439 • liskmagazine

Ważne:
Nie głosujemy na nikogo z grupy Elite (prócz carbonara) bo obniża to wypłaty z grupy Sherwood.


Zmiana delegatów Elite na Sherwood zwiększa wypłaty o około 15%.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 października 2018, 21:37 przez blink, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 25 października 2018, 15:45

@matrix7, Musiałbym wrzucić w kilku screenach, jeśli miałbym pokazać listę bezpośrednio HUB'a, dlatego wrzucę w formie tekstowej wszystkich na których głosowałem:

4fryn,5an1ty,alepop,anamix,bcboilermaker,bioly,blink,bloqspace.io,bluedragon,carbonara,cc001,communitypool,corsaro,crypto_embassy,cryptoguyinza,dakk,daoist,devasive,diamse,digitron,dutch_pool,eclipsun,eely_delving,elevate,endro,fnoufnou,forrest,fulig,gdtpool,goldeneye,gr33ndrag0n,gregorst,grumlin,hagie,hirish,hmachado,idealisk,isabella,joel,joo5ty,kippers,kushed.delegate,kylefromohio,lamar,liberspirita,liskascend,liskgate,liskit,liskmagazine,lisknode,liskpoland.pl,liskpool_com_01,liskpool.top,liskpro.com,lisk.support,liskyun,litcoincollector,malreynolds,minions,moosty,moracle.network,mrfrismint,mrv,nerigal,nimbus,ntelo,odsejen,ondin,ottobene,philhellmuth,phoenix1969,popcornbag,prolina,punkrock,qbanow,redsn0w,redux,rmelo,robinhood,romeo,samuray,sdrpa,sgdias,shinekami,slamper,slasheks,southpaw439,splatters,st3v3n,stellardynamic,stoner19,tembo,thamar,thepool,theredhawk,tonyt908,ultrafresh,vekexasia,vi1son,vipertkd,vrlc92

I daję odnośnik do strony, która pomaga w dobraniu głosów http://uncartel.4fry.net

Po wejściu na http://robinhood.liberspirita.net/stats/index.php możemy sprawdzić wpisując adres czy dobrze zagłosowaliśmy by zmaksymalizować zyski.

@blink na Ascend też trzeba zagłosować, wtedy Sherwood wypłaca jeszcze większe nagrody

@tomkod, To Arkowcy.
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 października 2018, 15:51 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości