Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 19 października 2018, 23:23

prezes pisze: Gridowanie predzej czy pozniej konczy sie wyzerowaniem konta.
Nieprawda, 1 Lisk to 1 Lisk, nie mylmy grania na real market z graniem na dźwigni. Nie wiem jak taka 'doświadczona' osoba może taki bullshit propagować. Owszem jeśli ten projekt upadnie i zniknie z giełd to faktycznie można stracić wszystko, ale to jest cios poniżej pasa i nie da się przewidzieć takich rzeczy, jedynie mieć na uwadze :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Rumcajs » piątek, 19 października 2018, 23:58

prezes pisze: Gridowanie predzej czy pozniej konczy sie wyzerowaniem konta.
nawet mi nic nie wyzerowało :)
ale jakiego konta, bankowego ? to zalezy ile się dokłada i jak często :)

może to byłaby prawda jakbyś pisał o scamach a nie ogólnie o każdym coinie, czyli w domyśle nawet te z topki, jak coiny z topki mogą Ci wyzerować konto, jak @anagamidev, napisał 1 lisk = 1 lisk, ja rozwine to dalej że dopóki nie sprzedaż nie masz straty, działa to z każdym coinem, nie tylko z tymi topowymi.
Cały rynek spada więc to nie wina samego Liska że tylko on spada i już nic nie bedzie z niego a inne urosną, chociaż nie wiem czy odnosiłeś się akurat konkretnie do liska bo napisałes to jako stwierdzenie ogólne (jedynie w temacie liska).

Ja w sumie to bardzo często gridowałem ale nie w celach czysto matematycznych żeby uśredniać zakup ale żeby mieć wiecej coinów które zbieram a skoro cena spadła to jeszcze lepsza okazja żeby kupić niż gdy było drożej :D Nie wiem czy to jest logiczne no ale tak robie często :)

Dodano po 10 minutach 34 sekundach:
Tu jest link do mojego walleta i coinów jakie mam, każdego z nich gridowałem:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 00#p528252

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 20 października 2018, 00:02

@Rumcajs, no widać niektórzy są zapatrzeni w Forex i zakładają śmierć kryptowalut. Cóż, jeśli wszyscy wszystkich będą motywować do tego, że kryptowaluty to nic nie warty scam i będą sprzedawać wszystko co kupowali dużo dużo wyżej to ich sprawa. Ja jestem w opozycji. Long live crypto. Gram pod to, że kryptowaluty będę równlogległe do walut tradycyjnych/FIAT'ów. Czekam aż wejdzie jakiś odważny waleń i wszystkich pozamiata :D Mrówcza akumulacja, a poźniej będzie radość jak znowu pojawi się euforia i ceny wyżesze o setki/tysiące % od obecnych :D To the moon :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: prezes » sobota, 20 października 2018, 09:58

Gridowałem dawno temu na parze LTCBTC (bez lewaru), nie ważne w którą stronę szedł kurs, przez cały czas powiększałem swój stan posiadania BTC i LTC z przewagą na jeden walor, ten który akurat szedł bardziej w górę. Z perspektywy czasu był to dobry pomysł ale teraz bym się nie zabierał już za gridowanie na kryptowalutach. Dużo się pozmieniało, sporo walut odejdzie w całkowite zapomnienie i cena ich będzie zmierzać do ZERA. Trzeba mieć naprawdę mega dużego farta żeby po pierwsza na tym nie stracić a po drugie zarobić. Liczenie na farta w dłuższej perspektywie czasu to jest droga do wyzerowania konta. Gridowanie to jest zaprzeczenie money management i siłą rzeczy w dłuższej perspektywie czasu spowoduje wyzerowanie konta.

Granie na lewarze oczywiście przyspiesza dany proces ale to dalej nie zmienia faktu że gridowanie prędzej czy później kończy się wyzerowaniem konta. Tak jak życie prowadzi do śmierci a np. palenie (tak jak dźwignia) przyspiesza tylko ten proces. Można się oszukiwać że tak nie jest ale bez money management w dłuższej perspektywie nie ma co liczyć na zarobek.

Poczytajcie sobie najpierw o money management zanim zaczniecie gridować. Poza tym ja to wszystko doskonale rozumiem bo to jest schemat, który jest w 90 % ludzi, nadzieja. Nie zmieni ktoś pracy bo ma nadzieję że będzie lepiej, nie zmieni partnerki/partnera bo ma nadzieję że będzie lepiej. Te 90 % ludzi jest nieszczęśliwych i nie odnosi sukcesów w życiu. Oczywiście każdy powinien dokonać sam wyboru.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 20 października 2018, 12:21

@prezes, widzisz, Ty uważasz, że pójdą w zapomnienie, ja uważam, że bynajmnie nie i będziemy powtarzać, ten scenariusz x razy, dopóki krytowaluty nie zdobędą słusznej kapitalizacji i staną się normalnym pieniądzem/walutą, którą będzie można używać na co dzień. Poza tym uważam, że mamy dołek zarówno na BTC jak i LTC, jak i Lisk, więc mógłbym już śmiało kupić po prostu na longterm i czekać na lepsze czasy. Ale skoro właśnie tutaj zdarzają się jakieś spotnatniczne wybicia, short squeeze'y, to korzystam. Akurat co do tych kryptowalut mam pewność, że nie znikną z giełd. Więc np. teraz grindowanie fajnie uśrednia cenę, a wszystko co nie uda mi się sprzedać to trzymam na HODL i sprzedam jak będziemy wbijać nowe ATH. :D Tylko tyle chciałem przekazać. Poza tym właśnie takie myślenie, że wszystko i tak pójdzie do zera, powoduje w ludziach, że sprzedają na stracie, coin traci zainteresowanie, później go delistują i słuch o nim ginie. Samospełnająca się przepowiednia. Developerzy są zarobieni i zamiast ulepszać danego coin'a to po prostu wydają sobie innego, pod inną nazwą. Dlatego ja mówię 'nie' takim procederom. Skoro mamy technologię blockchain, samowalidującą się, to nie pozwalajmy umierać coin'om. Bo one zawsze mają jakaś wartość, dużo ludzi kupowało wyżej i chętnie odkupią, ale jak nie mają gdzie trejdować to dupa. Dlatego wg. mnie giełdy też są lekko umoczone, bo nie powinny dodawać coin'a, za co biorą kasę, a później go delistować. W tym przypadku właśnie jestem za pewnego rodzaju regulacjami. Dlatego zaczynam myśleć, że lepsze są token'y na ETH, bo niby nie mają własnego blockchain'a czy technologii, ale nie zginą i zawsze będzie można nimi trejdować. Ale wracając, myślę jednak, że w przypadku BTC, LTC i Lisk, oraz kilku innych nie ma się co przejomować, dlatego "naganiam" w dobrej wierze na Lisk po prostu na dołku(-90% od ATH, a bardziej motywuję, żeby nie sprzedawać, bo być może mamy dołek dołków), bo mam w tym interes i ma też mnóstwo ludzi. To jest nasza wspólna skarbonka. Store of value. Gdzie od czasu do czasu część osób wyciągnie sobie profit jeśli będzie potrzebować w danym momencie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 20 października 2018, 12:42

@prezes, Zadarłeś z kliką, która ma dogmat, że Lisk i tak wzrośnie, że kupując na spadku i tak się zarobi itd. A wszystko to oczywiście wynika z zaczęcia zakupów Liska znacznie więcej "procent temu" i tkwienia w złej decyzji i stawiania na nią jeszcze więcej kasy. :) Argumenty nic nie dadzą, że to gra wbrew trendowi, że lepiej jak się odwróci zacząć skup, że -90% od Ath nie znaczy zawsze okazji, że może i -99% iść (czyli wtedy notujemy -90% straty przy kupnie już na -90% od Ath!).

Ja mogę polecić wszystkim, którzy chcą wyjść poza skup jak spada i patrzenie, że spadło dalej i pocieszanie się i znów dokup i patrzenie na dalszy spadek, przeczytanie tej książki, którą linkuje poniżej. Wiedza tam zawarta, warta jest 100 razy więcej niż jej koszt. To nie pozycja nudna typowo analityczna i techniczna, ale biografia legendy czyli Livermore'a z bardzo różnymi elementami (psychologia, historia giełdy, taktyka, błędy, MM, wszystkiego po trochu). Dla mnie "biblia" dla spekulantów. Zaorski też ją poleca bardzo, może kogoś to przekona do przeczytania. Wciąga jak odkurzacz 1500W.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/157967/w ... gieldowego
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 20 października 2018, 12:47

@Wymazywanie, no na tym polega dołek, że zawsze może zostać pogłębiony, tak samo jest ze szczytem, zawsze może być wyciągnięty wyżej. I nie ważne, że sprzedawał na 80PLN czy 140PLN(różnica spora) i tak teraz może odkupić Liska kilka razy więcej i mieć fajny profit. Tak samo może spaść i do 1PLN w co wątpię, ale jak dobijemy w końcu 100$ to wszystko tutaj kupione na HODL da zarobić krocie. A im więcej niedowarków tym lepiej dla HODLer'ów :D Wtedy będą rysowane wam chorągiewki bycze i będziecie wchodzi na daytrading, a ostatecznie jakaś się nie zrealizuje i zapłacicie stoploss'ami :D Cóż :D Zresztą ja nie nie mówię, żeby inwestować cały majątek akurat w Lisk'a, ale ktoś kto kupował jeszcze rok temu Lisk'a za parę groszy, to przy cenie 100PLN miał pewnie kilka tysięcy na plus. Więc nie trzeba znowu jakichś dużych kwot. Tak jak pisałem tysiące razu już, kupować sobie po 1-10 Lisk dziennie, to nie jest dużo i sobie uśredniać, bawić się, a część trzymać na HODL. Jak Lisk osiągnie 3kPLN przypadkiem za rok, za dwa za 5 to będzie się miało fajny profit i tyle :D
Ostatnio zmieniony sobota, 20 października 2018, 12:55 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: RuckenFetard » sobota, 20 października 2018, 12:55

Wymazywanie pisze: @prezes, Zadarłeś z kliką, która ma dogmat, że Lisk i tak wzrośnie, że kupując na spadku i tak się zarobi itd. A wszystko to oczywiście wynika z zaczęcia zakupów Liska znacznie więcej "procent temu" i tkwienia w złej decyzji i stawiania na nią jeszcze więcej kasy. :) Argumenty nic nie dadzą, że to gra wbrew trendowi, że lepiej jak się odwróci zacząć skup, że -90% od Ath nie znaczy zawsze okazji, że może i -99% iść (czyli wtedy notujemy -90% straty przy kupnie już na -90% od Ath!).

Ja mogę polecić wszystkim, którzy chcą wyjść poza skup jak spada i patrzenie, że spadło dalej i pocieszanie się i znów dokup i patrzenie na dalszy spadek, przeczytanie tej książki, którą linkuje poniżej. Wiedza tam zawarta, warta jest 100 razy więcej niż jej koszt. To nie pozycja nudna typowo analityczna i techniczna, ale biografia legendy czyli Livermore'a z bardzo różnymi elementami (psychologia, historia giełdy, taktyka, błędy, MM, wszystkiego po trochu). Dla mnie "biblia" dla spekulantów. Zaorski też ją poleca bardzo, może kogoś to przekona do przeczytania. Wciąga jak odkurzacz 1500W.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/157967/w ... gieldowego

Polecam jeszcze jedną, wyłącznie o psychologi, trochę przegadana , można by było esencje napisać w kilkudziesięciu stronach, ale przekaz mocno użyteczny zwłaszcza dla naszych forumowych proroków, którzy mają czasem 90% pewności co do kierunku :)
Te dwie książki to jak dla mnie, to bardzo dobra baza.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/233316/w ... -zwyciezcy

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 20 października 2018, 12:59

A ja będę do upartego powtarzał. Po co dokładać w nieskończoność. Lepiej głosować na delegatów (przeciwko Elite) i uśredniać za darmo (a właciwie za koszt głosowania) :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 20 października 2018, 13:06

Cóż, jak ktoś nie umie zarabiać na rynku, to zabiera się za pisanie książek o tym jak zarabiać albo szkolenia lub jakieś ref linki, just saying :D

Obrazek
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
17
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: benq » sobota, 20 października 2018, 13:43

@anagamidev, @Wymazywanie, @prezes,
Bardzo ciekawy off-top wyszedł. Dorzucam swoje 3 grosze i mam nadzieję, że moderacja zostawi, albo jeszcze lepiej przeniesie do wątku lisk - swobodna dyskusja.

Trochę się za bardzo zamykacie w swojej jedynej słusznej wizji.

@prezes, sam w swoim materiale "spowiedź hodlera" (polecam) dałeś dowód, że nawet pomimo długiej bessy i wielu przeciwności losu hodlerzy potrafią wyjść bardzo dobrze bazując tylko na cierpliwości i konsekwencji.
Takich przykładów jak Ty są setki (a dwa nawet znam osobiście, jeden z rynku krypto, a drugi z GPW).
Nie można tu powiedzieć, że to jest toto lotek, bo jednak nie ograniczasz się do kupienia losu za złotówkę - i niech się dzieje, ale postawiłeś własne, ciężko zarobione pieniądze na innowacyjny wynalazek, który okazał się sukcesem. Miałeś odwagę, środki i cierpliwość - nieuczciwie byłoby to przedstawiać jako czysty ślepy traf.
Z drugiej strony, mamy przykład Rumcajsa, słynnego z bagholdingu, który przespał już niejedną bańkę i pomimo tysięcy procent zysku nie zrealizował go - kto wie, czy więcej szans będzie miał.

@Wymazywanie, jesteś świetnym traderem i analitykiem, w dodatku z kilkuletnim doświadczeniem na tym rynku.
Lepszych, lub takich jak Ty jest niewielu. Większość (wiem, nie powinno się generalizować, ale ciężko się nie zgodzić obserwując fora spekulanckie), nie ma ani skilla, ani wiedzy, ani doświadczenia, ani kapitału, pozwalającego skutecznie tradować, szczególnie przy większych sumach. Wyczuwanie subtelnych zmian trendu może się okazać zbyt karkołomnym zadaniem i strategia kupowania po długotrwałych spadkach i (możliwej) konsolidacji na poziomach -80-90 % od ATH może wcale nie być złym planem, nawet jeśli tak jak napisałeś, spadnie dalej na -99%, czy o kolejne -90% od ceny zakupu.
Stawiając na ten rynek i jego dalszy rozwój (bo obecnie to jest rozmiar mikroskopijny w skali globalnej), można zaryzykować zakupy mega długoterminowe i nie przejmować się chwilowymi spadkami.
Dobry wybór projektu (czy to krypto, czy klasycznych akcji) może zapewnić spokojną głowę oraz świetny zarobek - nawet dla spekulanckich newbie.
Inwestorzy żyją o wiele spokojniej od traderów, poziom stresu i angażu czasu jest o wiele niższy. Jeśli ktoś widzi potencjalnie dobry produkt, ma wolne środki na cele inwestycyjne, może uznać, że warto spróbować i nawet jeśli początkowo cena spadnie jeszcze dużo niżej, w perspektywie LAT może okazać się strzałem w dziesiątkę. Może gorsze wyniki, niż dobry trader, ale wciąż lepsze, niż trader amator.

@anagamidev, trochę przeginasz w swoich opiniach. Zgadzam się, że zakupy po spadku o -90% są często sensowne, a lisk MOŻE się okazać udaną i działającą krypto, ale pisanie o pewnych $100 czy 3k pln to już zakrawa na wariactwo i naganiactwo. Możesz sobie mieć opinię, że BTC będzie warty 100,000 czy 10,000,000, ale nie pisz w każdym poście, że to jest GWARANTOWANY zarobek to spore nadużycie.
Zgadzam się natomiast z Tobą, że jeśli ktoś przetrzymał stratę -90% i może za marne 10% włożonego kapitału uśrednić sobie cenę o połowę, to faktycznie warto - POD WARUNKIEM, że dana inwestycja dalej idzie w dobrym kierunku, nic się nie posypało, ani drastycznie nie zmieniło, a nasze uśrednianie ma na celu jedynie pocieszenie w niższej cenie całościowo.

@wszyscy,
Mniej polaryzacji. Najlepsza strategia jednego człowieka, może się okazać totalną porażką drugiego. Podobnie to, co jest powszechnie uważane za dobrą czy złą strategię może dawać komuś ponadprzeciętne rezultaty, bo jest dopasowane do jego sytuacji, charakteru czy stylu życia i myślenia.
Nie każdy ma cierpliwośc hodlera, ani zaangażowanie tradera. Znajdźcie swój złoty środek, zamiast czekać aż inny trader da sygnał zakupu, albo bag holder doradzi uśredniać straty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 20 października 2018, 13:56

benq pisze: trochę przeginasz w swoich opiniach. Zgadzam się, że zakupy po spadku o -90% są często sensowne, a lisk MOŻE się okazać udaną i działającą krypto, ale pisanie o pewnych $100 czy 3k pln to już zakrawa na wariactwo i naganiactwo. Możesz sobie mieć opinię, że BTC będzie warty 100,000 czy 10,000,000, ale nie pisz w każdym poście, że to jest GWARANTOWANY zarobek to spore nadużycie.
Po prostu staram się być wyrazistą przeciwwagą do skrajnych poglądów i myślenia życzeniowego, że będzie już tylko spadać i spadać, dla poglądów typu: cały rynek krypto spadnie do 0, nie opłaca się już inwestować, nie będzie już nowych baniek/ATH, a BTC i te co bardziej legitne coiny w większości wymrą :D Poza tym nigdzie nie napisałem gwarantowany, przestrzegam w co drugim poście, że coin może zostać zdelistowany i żeby nie inwestować all-in, więc proszę nie przypisywać mi znowu fałszywych i kłamliwych wypowiedzi/stwierdzeń :D A te ceny 100$(bardziej 288PLN) wynikają z potencjalnego cup and handle, a 3kPLN ze stosunku ostatniego dołka na BB do szczytu bańki, więc jeśli 9.8PLN to już dołek to 3kPLN wychodzi ponad przez analogię :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: 1235674 » sobota, 20 października 2018, 14:56

Osobiście, to zamierzałem wejść w sobotę rano i tak zrobiłem, choć wcześniej zamierzałem czekać do niedzieli, ale coraz trudniej się obkupić. W weekendy kurs się zatacza, więc wolę mieć spokój i nie ryzykować przy tej cenie.
Aczkolwiek zamknięcie body (najlepiej na 4h) powyżej tej linii (0.00044) będzie dopiero sygnałem do zakupu:
Spoiler:
Obrazek
Poza tym ja to wszystko doskonale rozumiem bo to jest schemat, który jest w 90 % ludzi, nadzieja.
Te 90 % ludzi jest nieszczęśliwych i nie odnosi sukcesów w życiu.
@Prezes, chyba chodzi Ci o chciwe marzenia, nie nadzieję. Bez nadziei nikt nie mógłby funkcjonować. Chciwi tej cennej nadziei nadużywają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 20 października 2018, 16:50

anagamidev pisze: Cóż, jak ktoś nie umie zarabiać na rynku, to zabiera się za pisanie książek o tym jak zarabiać albo szkolenia lub jakieś ref linki, just saying
Odniosłeś się do biografii jednego z najbardziej legendarnych graczy giełdowych XX wieku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jesse_Lauriston_Livermore

Tak to skomentuję:
Spoiler:
[youtube][/youtube]
Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
benq pisze: jesteś świetnym traderem i analitykiem, w dodatku z kilkuletnim doświadczeniem na tym rynku.
Lepszych, lub takich jak Ty jest niewielu.
Bzdura. Ja jestem bardzo średnim graczem, po prostu miałem czasem i świetne passy w DT na altach tygodniami-miesiącami i co jakiś czas przebłyski inwestycyjne na tysiące % i tyle. Graczem jestem bardzo niestabilnym. Od ruchów niezłych poprzez totalnie idiotyczne i czasem jakiś wybitniejszy, ale dużo rzadziej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 20 października 2018, 18:01

@Wymazywanie, no odniosłem się ogólnie do czerpania wiedzy z jakichś książek, które są dostępne dla każdego, a które mają zawierać jakiś cudowny przepis na sukces. Wystarczy logika i zdroworosądkowe podejście, żeby zarabiać. Sądzę, że Ty jesteś niewiele gorszym albo nawet lepszym trader'em niż on, zresztą sam chyba znaczenie więcej zarobiłem niż on nie mając zbytnio pojęcia o giełdzie i jak na razie nie popadłem w żadne długi :D
Poza tym gra kogoś mały kapitalem jest diametralnie różna od gry jakimiś setkami tysięcy czy milionami PLN/USD w zależności od głębokości, płynności i wolumenu w danym momencie :D Niektórzy o tym zapominają :D Ja pojawiłem się w tym wątku jak Lisk przebił ostatnio 10PLN i zacząłem polecać tego coin'a. Nie robiłem tego na 100PLN+. W tym czasie można było ugrać jakieś 100%, bo odbił do 20PLN i znowu spadł w okolice 10PLN. Nadal uważam, że to dobry moment na akumulację longterm nawet jeśli trochę spadnie :D Najcenniejsza wiedza jest ta, którą sami zdobędziemy ucząc się na własnych błędach i stratach, basta :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » sobota, 20 października 2018, 20:06

Może ja coś powiem, trochę fudu wprowadzę, ja to już mam gdzieś albo umoczę albo wyjdę z zyskiem i sowitą emeryturką z tego liska, już wogóle nie śledzę postępów prac bo nie mam sił, non stop nas zwodzą. Jak pamiętam kordek o sdk przy core 1.0 zapewniał że będzie, nawet alpha nie ma, teraz pewnie bedzie jak ktoś pisał core 1.1; 1.2; 1.3 itd aż do 2.0 i się okażę że nadal nie ma sidechain. Przeczytałem multum informacji, redita, i zero, powtarzam ZERO informacji na temat sidechainów. Nawet nie wiem czy wogóle tam coś zaczeli. Teraz oglądałem ten nowy wywiad z tym śmiesznym Jacob Kowaleski co tam gadał w lutym żeby liski kupować póki tanie bo core 1.0 już za rogiem z sdk, i jego magiczne słowa w tym filmiku "Pracuje u nas 40 deweloperów, żeby to stworzyć", mowa o sidechain ofc. Czyli jednym słowem, nie mają tego na tą chwile, i ciężko określić czy to będzie 2019 czy w 2020. Bo do grudnia tego roku napewno się nie wyrobią jak to Kordek gadał że pod koniec roku powstana projektu, oczywiscie powstaja ale na blockchainie etherum heh. I te smieszne Madany i inne ICO stworzone na platformie liska, ale temporary ERC20 xD no szlag mnie trafia po co coś robić tymczasowo na etherum? Żeby wyciągnac hajs o tyle w temacie.
Post pisany pod wpływem lekkiego zdenerwowania. Pozdrawiam. Osobiście czekam do 31.12.2019r.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: janku66 » sobota, 20 października 2018, 20:36

Ishias pisze: Post pisany pod wpływem lekkiego zdenerwowania.
Mój post pisany po prostu pod wpływem :D

Nie mam ostatnio absolutnie ani czasu, ani możliwości rozpraszać swojej uwagi na pisanie na forum.
Służbowe maile ogarniam z dwudniowym opóźnieniem, pomijając te absolutnie priorytetowe. Prowadzę zbyt wiele aktywności równolegle by dzielić się z Wami własnymi spostrzeżeniami.

Robię co mogę by znaleźć czas aby Was czytać. Jestem "kryptowierzący" w sensie zarobkowym i ideologicznym, a aby pozostać świadomym, to skądś należy czerpać wiedzę, jest to właśnie m.in. nasze forum.

Myślę, że nie każdy post wart jest głębszej analizy, ale każdy wart jest przeczytania, nawet czasem te euforyczne, jednozdaniowe. Każdego śledzę, czasem podaruję rep.
Posty każdego w tym wątku coś wnoszą. Zarówno te wieszczące śmierć Lisk, jak i te, które wieszczą przybicie piątki z Neil Armstrongiem.

Wielu sromotnie się tu pomyliło z momentem wejścia jak i z momentem wyjścia ze swojej pozycji. Zarówno forumowy narybek, jak i stare walenie. Nikogo nie obrażając ;)

Nie podzielę się z Wami opinią co do przyszłości tego projektu, ale nie przestawajcie się tu sprzeczać :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 20 lutego 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: JanuszKrypto » sobota, 20 października 2018, 23:56

Ishias pisze: Może ja coś powiem, trochę fudu wprowadzę, ja to już mam gdzieś albo umoczę albo wyjdę z zyskiem i sowitą emeryturką z tego liska, już wogóle nie śledzę postępów prac bo nie mam sił, non stop nas zwodzą. Jak pamiętam kordek o sdk przy core 1.0 zapewniał że będzie, nawet alpha nie ma, teraz pewnie bedzie jak ktoś pisał core 1.1; 1.2; 1.3 itd aż do 2.0 i się okażę że nadal nie ma sidechain. Przeczytałem multum informacji, redita, i zero, powtarzam ZERO informacji na temat sidechainów. Nawet nie wiem czy wogóle tam coś zaczeli. Teraz oglądałem ten nowy wywiad z tym śmiesznym Jacob Kowaleski co tam gadał w lutym żeby liski kupować póki tanie bo core 1.0 już za rogiem z sdk, i jego magiczne słowa w tym filmiku "Pracuje u nas 40 deweloperów, żeby to stworzyć", mowa o sidechain ofc. Czyli jednym słowem, nie mają tego na tą chwile, i ciężko określić czy to będzie 2019 czy w 2020. Bo do grudnia tego roku napewno się nie wyrobią jak to Kordek gadał że pod koniec roku powstana projektu, oczywiscie powstaja ale na blockchainie etherum heh. I te smieszne Madany i inne ICO stworzone na platformie liska, ale temporary ERC20 xD no szlag mnie trafia po co coś robić tymczasowo na etherum? Żeby wyciągnac hajs o tyle w temacie.
Post pisany pod wpływem lekkiego zdenerwowania. Pozdrawiam. Osobiście czekam do 31.12.2019r.
Widzę, że ktoś tu się ze mną jednak zgadza. Pisałem o tym parę dni temu. Ciągłe przesuwanie terminów, obsuwy. Obiecywanie sidechainów i ICO a tak naprawde nic z tego nie ma. Brak konkretnych informacji ze strony LSK. Do końca wiary nie straciłem, ale ta data co podałeś też jest dla mnie istotna a nawet bliższa. Pierwszy raz kupiłem Lisk niemalże równo rok temu, jeżeli za rok nic nie będzie. Dalej brak ICO, sidechainów itp. tylko jakieś ogólne bzdety, typu mobile wallet itp, to wychodze z tego. Generalnie się zastanawiam czy jakby cena LSK doszła do mojej średniej ceny zakupu, czy nie wyprzedać co najmniej połowy i zainwestować w coś co nie jest tylko obietnicą. Patrząć na to co się dzieje na rynkach dotkniętych lokalnymi kryzysami to wydaje mi się, że dobrą alternatywą jest DASH i Monero zastanawiam się również na Ripple ze względu na to co dzieje na wykresie. Jeżeli będzie kolejna bańka na BTC, faktycznie w okolicach 50-100tys USD to myślę, że każdy kto kupił LSK w okolicy ATH to kasę odzyska, ja naszczęście mam sporo niższa średnia niż górka. Natomiast jeżeli wtedy LSK, będzie mniej więcej w tym samym miejscu co teraz, mam na myśli brak ICO i sidechainów to myśle, że max 200zl będzie kosztował. Mam na myśli sytuację w której mamy dalej portfel, aplikacje mobilne, pewnie bardziej rozwinęte niż teraz. Natomiast brak użyteczność LSK dla developerów a taki jest ich cel ponoć i cały ten JavaScript. Obecnie jest tylko walutą do płatności do niczego innego się nie przydaje, a jeżeli ktoś chce tylko płacić to uważam są lepsze krypto do tego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Rumcajs » niedziela, 21 października 2018, 00:13

myślałem że on już działa z tym javascript i ma tego SDK czy co to tam miało być żeby działał na tym core 1.0 nawet widziałem film na youtube jak pewien koleś mówił żej uż jest all tylko marketing teraz trzeba, znany youtuber o krypto i gada a nie wie ?? ja nie śledze liska bo nie mam ale myślałem że to działa już w końcu nawet ico miały na nim być też słyszałem lol

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » niedziela, 21 października 2018, 00:14

@Rumcajs, już wystartowały pierwsze ICO, MADANA i GNY. Więcej w swobodnych rozmowach nieco ujawniłem.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości