Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pawel296 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 04:23

Czyżby kolejna próba ataku 50? Jak to wygląda na innych niż bb?

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 06:09

Arche pisze: A czy z podatkiem, czasem nie jest tak, że płacisz dopiero to co ugrałeś na plus, ale przy wyciągnięciu pieniędzy z giełdy? A dopóki je tam trzymasz to one realnie nie są na Twoim koncie, więc nie są Twoim zarobkiem?
Ja Wam sugeruję, żebyście się jednak zapytali w swoim Urzędzie Skarbowym, gdzie się rozliczacie, bo kogo by nie zapytać w internecie to mówi inaczej.

Wersje, które można przeczytać w internecie to:
1. Podatku nie płacisz, dopóki nie wypłacisz pieniędzy z giełdy na konto
- inna wersja mówi, że Urzędu Skarbowego nie interesuje to czy trzymasz środki na koncie giełdy, czy na koncie bankowym, jest to Twój dochód i masz się z niego rozliczyć, a jak nie, to dopadną Cię prędzej czy później, gdy wypłacisz w końcu tą kasę.
2. Podatku nie płacisz, jeśli nie zamieniasz kryptowaluty na fiat
- inna wersja mówi, że nie istotne czy zamieniasz na fiat czy na inne krypto, bo podatek od zamiany też jest liczony. Jako przykład podano sytuację, gdy dana osoba chce zamienić swoje mieszkanie na domek letniskowy. Osoba A zamienia się z osobą B i też odprowadzają podatek. Zamiana krypto na krypto to jak zamiana mieszkania na domek letniskowy.
3. Podatku nie płacisz, jeśli anonimowo wypłacisz gotówkę z bankomatu
- inna wersja mówi, że nie ma czegoś takiego jak anonimowo z bankomatu. Wypłacasz z bankomatu, ale z jakiegoś portfela, czy to giełdowego, czy prywatnego, na który wcześniej przelałeś środki i jest to rejestrowane na giełdzie, że dana wypłata/przelew miały miejsce. Jak wiadomo giełdy nie chcą być traktowane jak pralnie brudnych pieniędzy i dostosowują się do prawa w danym kraju, a więc można się spodziewać, że prędzej czy później US poprosi giełdy o dane klientów z Polski :)
4. Podatku nie płacisz, jeśli wypłacisz pieniądze w innym kraju, gdzie nie wlicza się dochodu z krypto
- inna wersja mówi, że podatek płacisz w swoim kraju nie ważne gdzie wypłacasz.
5. Podatku nie płacisz, jeśli zarobisz na giełdzie nie więcej niż kwota wolna od podatku
- ok, zgadza się, ale pod warunkiem, że nie masz innych dochodów. Jeśli masz pensję i grasz na giełdzie to dochody się sumują, tak więc z dużym prawdopodobieństwem kwota wolna od podatku wiele Ci nie da i tak zapłacisz podatek.
6. Jeśli będę już musiał zapłacić podatek, to będzie to 19% od całości zarobionej kwoty na giełdzie przez rok
- inna wersja mówi, że nie od całości zarobionej kwoty w ciągu roku, tylko z każdej transakcji osobno się rozliczasz. Czyli trochę liczenia będzie :) A procent zależy od zarobków i nie koniecznie wyniesie 19% tylko może więcej.

Tak więc wszystkim radzę zapytać się w US-ie lub/i zlecić tą robotę księgowej.

PS: Pozdrawiam gościa, który walną mi 5 minusów reputacji :D

Początkujący
Posty: 278
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pawel296 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 07:13

Nie wiem czy obserwowaliście kurs, ale od godziny 2 w nocy do tej pory LSK robił kilka podejść do przebicia 50 i się nie udało, piszę o BB. Sprzedałem swoje, teraz liczę na korektę i ponowny zakup :D

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Iemix96 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 07:36

Macbak2 pisze:
Arche pisze: A czy z podatkiem, czasem nie jest tak, że płacisz dopiero to co ugrałeś na plus, ale przy wyciągnięciu pieniędzy z giełdy? A dopóki je tam trzymasz to one realnie nie są na Twoim koncie, więc nie są Twoim zarobkiem?
Ja Wam sugeruję, żebyście się jednak zapytali w swoim Urzędzie Skarbowym, gdzie się rozliczacie, bo kogo by nie zapytać w internecie to mówi inaczej.

Wersje, które można przeczytać w internecie to:
1. Podatku nie płacisz, dopóki nie wypłacisz pieniędzy z giełdy na konto
- inna wersja mówi, że Urzędu Skarbowego nie interesuje to czy trzymasz środki na koncie giełdy, czy na koncie bankowym, jest to Twój dochód i masz się z niego rozliczyć, a jak nie, to dopadną Cię prędzej czy później, gdy wypłacisz w końcu tą kasę.
2. Podatku nie płacisz, jeśli nie zamieniasz kryptowaluty na fiat
- inna wersja mówi, że nie istotne czy zamieniasz na fiat czy na inne krypto, bo podatek od zamiany też jest liczony. Jako przykład podano sytuację, gdy dana osoba chce zamienić swoje mieszkanie na domek letniskowy. Osoba A zamienia się z osobą B i też odprowadzają podatek. Zamiana krypto na krypto to jak zamiana mieszkania na domek letniskowy.
3. Podatku nie płacisz, jeśli anonimowo wypłacisz gotówkę z bankomatu
- inna wersja mówi, że nie ma czegoś takiego jak anonimowo z bankomatu. Wypłacasz z bankomatu, ale z jakiegoś portfela, czy to giełdowego, czy prywatnego, na który wcześniej przelałeś środki i jest to rejestrowane na giełdzie, że dana wypłata/przelew miały miejsce. Jak wiadomo giełdy nie chcą być traktowane jak pralnie brudnych pieniędzy i dostosowują się do prawa w danym kraju, a więc można się spodziewać, że prędzej czy później US poprosi giełdy o dane klientów z Polski :)
4. Podatku nie płacisz, jeśli wypłacisz pieniądze w innym kraju, gdzie nie wlicza się dochodu z krypto
- inna wersja mówi, że podatek płacisz w swoim kraju nie ważne gdzie wypłacasz.
5. Podatku nie płacisz, jeśli zarobisz na giełdzie nie więcej niż kwota wolna od podatku
- ok, zgadza się, ale pod warunkiem, że nie masz innych dochodów. Jeśli masz pensję i grasz na giełdzie to dochody się sumują, tak więc z dużym prawdopodobieństwem kwota wolna od podatku wiele Ci nie da i tak zapłacisz podatek.
6. Jeśli będę już musiał zapłacić podatek, to będzie to 19% od całości zarobionej kwoty na giełdzie przez rok
- inna wersja mówi, że nie od całości zarobionej kwoty w ciągu roku, tylko z każdej transakcji osobno się rozliczasz. Czyli trochę liczenia będzie :) A procent zależy od zarobków i nie koniecznie wyniesie 19% tylko może więcej.

Tak więc wszystkim radzę zapytać się w US-ie lub/i zlecić tą robotę księgowej.

PS: Pozdrawiam gościa, który walną mi 5 minusów reputacji :D
Ja tam daje rep +2 należy się

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
pawel296 pisze: Nie wiem czy obserwowaliście kurs, ale od godziny 2 w nocy do tej pory LSK robił kilka podejść do przebicia 50 i się nie udało, piszę o BB. Sprzedałem swoje, teraz liczę na korektę i ponowny zakup :D
Bo wiele osób jeszcze śpi w Pl a szczerze wam powiem że PRZEZ PL kurs był trzymany nisko bo 7 zł u nas niżej było na świecie. Wieczorem się wyrównało I w nocy swiat mógł wystrzelic. A co do BB i kwoty 50 zł.. Hmm jakiś tam opór będzie i jest zgadza się ale jak na świecie będzie tak rosło to ten opor prędzej czy później padnie

Dodano po 4 minutach 46 sekundach:
Na abucoins (polska giełda) padło 50 lecimy po 51
Na bitbay walka o 50

Dodano po 12 minutach 24 sekundach:
A i tych co czekają na niskie ceny to hmm ciężko powiedzieć bo jeszcze w tym roku core 1.0 jak wydadzą to kurs jeszcze może wystrzelic. Nie chcę krakac ale jak team czegoś nie zajebie to mamy wzrost aż do początku stycznia a potem znów w lutym

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 07:51

zbliża się ku 52, także miła niespodzianka z rana i nadal rośnie :)

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
Macbak2 pisze: tylko z każdej transakcji osobno się rozliczasz. Czyli trochę liczenia będzie
Pierwsze słyszę.. owszem liczy się od transakcji ale raczej w przekroju całego roku.... Ty wiesz jakie podatki byłyby tylko od zysków na pojedynczych transakcjach? Ludzie musieliby wszystko oddać i jeszcze dołożyć :D:D:D

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Macbak2 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:04

jak myślicie korekta teraz?
Obrazek
:D

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:10

Siema. Świeczki zamkniete bez knotow. Mamy hosse na lisku cel next 120k sato

Początkujący
Posty: 356
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dix22 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:19

A nie mówiłem, że przebije 50 złotych? :) Dzisiaj spadek do 49-50zł, i idziemy w tym tygodniu na 70 zł spokojnie, jak nie więcej

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Iemix96 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:22

Dovakhiin pisze: zbliża się ku 52, także miła niespodzianka z rana i nadal rośnie :)

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
Macbak2 pisze: tylko z każdej transakcji osobno się rozliczasz. Czyli trochę liczenia będzie
Pierwsze słyszę.. owszem liczy się od transakcji ale raczej w przekroju całego roku.... Ty wiesz jakie podatki byłyby tylko od zysków na pojedynczych transakcjach? Ludzie musieliby wszystko oddać i jeszcze dołożyć :D:D:D
Nie? Ile ty masz lat ? 5 ? Drogi kolego jak w ciągu roku masz kilka wymian między krypto-fiat (nawet na giełdzie) . Jeżeli w ciągu roku masz więcej niż 10 takich wymian To BA nie dość że od każdej transakcji musisz mieć dokumentacje to jeszcze trzeba mieć działaność gospodarczą i co msc płacić ZUS.

"podejmowane przez niego czynności nie są wykonywane w sposób zorganizowany i ciągły, nie posiadają znamion działalności gospodarczej określonej w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych"

Wiem wiele osób olewa temat ale by pare osób sie nie zdziwiło prędzej czy później kontrola na takim BB będzie.

Wydaje mi sie ze osoby handlujęcy na np binance są dużo bardziej bezpieczne.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
ostatnio bylo o babci co pierożki bułki i sweterki na olx sprzedawała ktoś wyliczył że w ciągu roku dała 20 ogłoszeń więc to potraktowano jako zarobek CIĄGŁY i musiała płacić ZUS ZA CAŁY ROK na którego nawet nie zarobiła.

Dodano po 59 sekundach:
A to i tak było bardzo łagodne ponieważ nie dostała kary tylko zapłaciła zaległy. Nie chce nikogo straszyć ale jak macie dużo transakcji a będzie kontrola na BB to możecie być w czarnej ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:22

Iemix96 pisze: trzeba mieć działaność gospodarczą i co msc płacić ZUS
owszem trzeba, jak nie masz innych dochodów... ja mam pracę etatową, a podwójnego zusu się nie płaci :)

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 września 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dzik1 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:27

Spoiler:
Spoiler:
Iemix96 pisze:
Dovakhiin pisze: zbliża się ku 52, także miła niespodzianka z rana i nadal rośnie :)

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:
Macbak2 pisze: tylko z każdej transakcji osobno się rozliczasz. Czyli trochę liczenia będzie
Pierwsze słyszę.. owszem liczy się od transakcji ale raczej w przekroju całego roku.... Ty wiesz jakie podatki byłyby tylko od zysków na pojedynczych transakcjach? Ludzie musieliby wszystko oddać i jeszcze dołożyć :D:D:D
Nie? Ile ty masz lat ? 5 ? Drogi kolego jak w ciągu roku masz kilka wymian między krypto-fiat (nawet na giełdzie) . Jeżeli w ciągu roku masz więcej niż 10 takich wymian To BA nie dość że od każdej transakcji musisz mieć dokumentacje to jeszcze trzeba mieć działaność gospodarczą i co msc płacić ZUS.

"podejmowane przez niego czynności nie są wykonywane w sposób zorganizowany i ciągły, nie posiadają znamion działalności gospodarczej określonej w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych"

Wiem wiele osób olewa temat ale by pare osób sie nie zdziwiło prędzej czy później kontrola na takim BB będzie.

Wydaje mi sie ze osoby handlujęcy na np binance są dużo bardziej bezpieczne.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
ostatnio bylo o babci co pierożki bułki i sweterki na olx sprzedawała ktoś wyliczył że w ciągu roku dała 20 ogłoszeń więc to potraktowano jako zarobek CIĄGŁY i musiała płacić ZUS ZA CAŁY ROK na którego nawet nie zarobiła.

Dodano po 59 sekundach:
A to i tak było bardzo łagodne ponieważ nie dostała kary tylko zapłaciła zaległy. Nie chce nikogo straszyć ale jak macie dużo transakcji a będzie kontrola na BB to możecie być w czarnej ...
człowieku.... idź do działu kwestie prawne, albo skończ pisać takie brednie... ręcę opadywują.............

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: rozkoco » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:28

do końca roku lisk sięgnie 7 dyszek. dzieciaki dostaną kasę na święta, to zaczną zakupy ;)

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Iemix96 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:32

dzik1 pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Iemix96 pisze:
Dovakhiin pisze: zbliża się ku 52, także miła niespodzianka z rana i nadal rośnie :)

Dodano po 2 minutach 55 sekundach:

Pierwsze słyszę.. owszem liczy się od transakcji ale raczej w przekroju całego roku.... Ty wiesz jakie podatki byłyby tylko od zysków na pojedynczych transakcjach? Ludzie musieliby wszystko oddać i jeszcze dołożyć :D:D:D
Nie? Ile ty masz lat ? 5 ? Drogi kolego jak w ciągu roku masz kilka wymian między krypto-fiat (nawet na giełdzie) . Jeżeli w ciągu roku masz więcej niż 10 takich wymian To BA nie dość że od każdej transakcji musisz mieć dokumentacje to jeszcze trzeba mieć działaność gospodarczą i co msc płacić ZUS.

"podejmowane przez niego czynności nie są wykonywane w sposób zorganizowany i ciągły, nie posiadają znamion działalności gospodarczej określonej w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych"

Wiem wiele osób olewa temat ale by pare osób sie nie zdziwiło prędzej czy później kontrola na takim BB będzie.

Wydaje mi sie ze osoby handlujęcy na np binance są dużo bardziej bezpieczne.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
ostatnio bylo o babci co pierożki bułki i sweterki na olx sprzedawała ktoś wyliczył że w ciągu roku dała 20 ogłoszeń więc to potraktowano jako zarobek CIĄGŁY i musiała płacić ZUS ZA CAŁY ROK na którego nawet nie zarobiła.

Dodano po 59 sekundach:
A to i tak było bardzo łagodne ponieważ nie dostała kary tylko zapłaciła zaległy. Nie chce nikogo straszyć ale jak macie dużo transakcji a będzie kontrola na BB to możecie być w czarnej ...
człowieku.... idź do działu kwestie prawne, albo skończ pisać takie brednie... ręcę opadywują.............
Wiem, prawda boli ale tak jest. Teraz władza podchodzi liberalnie do tego ja zwracam tylko taką możliwość że nie daj boże będzie jakiś krach na rynku krypto np obojętnie jakiej waluty na bb i wiele osób zwróci się do rządu o pomoc (tak jak frankowicze ) i będą kontrole i gnębienie .

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
I mam nadzieje ze tak nie bedzie ale może tak być A O RYZYKU TRZEBA MÓWIĆ . Tak samo jak jest jakaś szansa ze BTC Spadnie o 90% czy tak będzie wątpie ale zawsze ten 1% szans na to jest i należy mieć TEGO ŚWIADOMOŚĆ.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 września 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dzik1 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:36

Spoiler:
Iemix96 pisze:
dzik1 pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Iemix96 pisze:

Nie? Ile ty masz lat ? 5 ? Drogi kolego jak w ciągu roku masz kilka wymian między krypto-fiat (nawet na giełdzie) . Jeżeli w ciągu roku masz więcej niż 10 takich wymian To BA nie dość że od każdej transakcji musisz mieć dokumentacje to jeszcze trzeba mieć działaność gospodarczą i co msc płacić ZUS.

"podejmowane przez niego czynności nie są wykonywane w sposób zorganizowany i ciągły, nie posiadają znamion działalności gospodarczej określonej w art. 5a pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych"

Wiem wiele osób olewa temat ale by pare osób sie nie zdziwiło prędzej czy później kontrola na takim BB będzie.

Wydaje mi sie ze osoby handlujęcy na np binance są dużo bardziej bezpieczne.

Dodano po 1 minucie 23 sekundach:
ostatnio bylo o babci co pierożki bułki i sweterki na olx sprzedawała ktoś wyliczył że w ciągu roku dała 20 ogłoszeń więc to potraktowano jako zarobek CIĄGŁY i musiała płacić ZUS ZA CAŁY ROK na którego nawet nie zarobiła.

Dodano po 59 sekundach:
A to i tak było bardzo łagodne ponieważ nie dostała kary tylko zapłaciła zaległy. Nie chce nikogo straszyć ale jak macie dużo transakcji a będzie kontrola na BB to możecie być w czarnej ...
człowieku.... idź do działu kwestie prawne, albo skończ pisać takie brednie... ręcę opadywują.............

Wiem, prawda boli ale tak jest. Teraz władza podchodzi liberalnie do tego ja zwracam tylko taką możliwość że nie daj boże będzie jakiś krach na rynku krypto np obojętnie jakiej waluty na bb i wiele osób zwróci się do rządu o pomoc (tak jak frankowicze ) i będą kontrole i gnębienie .
Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
I mam nadzieje ze tak nie bedzie ale może tak być A O RYZYKU TRZEBA MÓWIĆ . Tak samo jak jest jakaś szansa ze BTC Spadnie o 90% czy tak będzie wątpie ale zawsze ten 1% szans na to jest i należy mieć TEGO ŚWIADOMOŚĆ.[/quote]




Wiesz ? Zapewniam Ciebie, że ja wiem :) Zacznij od poczytania, co faktycznie grozi za nieprowadzenie działalności, jak już to ogarniesz, to wróć podyskutujemy dalej.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: rozkoco » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:47

rozkoco pisze: do końca roku lisk sięgnie 7 dyszek. dzieciaki dostaną kasę na święta, to zaczną zakupy ;)

to samo na nowy rok. pracuję w branży, w której ludzie ładują hajs inwestycyjnie i po nowym roku zawsze nowe postanowienia, zaczynają inwestycje, itd. przewiduję wtedy BUM tak na prawdę na wszystkich kryptowalutach, ale przede wszystkim na BTC (cały świat) i LSK (Polska).
Kto w Polsce poczyta kilka artykułów więcej niż tylko w mainstreamowych mediach i już myśli, że się zna, ten będzie pakował hajs w LSK.

Tak jak mówię - po świętach i po nowym roku zaczną zakupy. wspomnicie moje słowa 8-)

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Iemix96 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 08:51

dzik1 pisze: faktycznie grozi za nieprowadzenie działalności, jak już to ogarniesz, to wróć podyskutujemy dalej.
Konsekwencje wynikające z nieopłacania składek ZUS

Podstawowy obowiązek w związku z założeniem firmy to rejestracja w ZUS-ie. W jej konsekwencji trzeba opłacać składki - społeczne i zdrowotne. Będąc przedsiębiorcą tego obowiązku nie można uniknąć, gdyż wynika wprost z ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Co za tym idzie, brak założenia firmy mimo takiej konieczności oznacza niespełnienie ustawowego obowiązku rejestracji w ZUS-ie oraz zaległości w opłacaniu składek.

W związku z tym, jeśli wyjdzie na jaw fakt prowadzenia działalności gospodarczej bez jej rejestracji, ZUS może upomnieć się o opłacenie zaległych składek. Okres zaległości może być liczony od momentu faktycznego rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej, co zostanie ustalone np. w trakcie kontroli. W przypadku ujawnienia przez ZUS takiej sytuacji, ZUS może wymierzyć płatnikowi składek opłatę dodatkową do wysokości 100% nieopłaconych składek. Do zaległej kwoty składek ZUS doliczone zostaną także odsetki obliczane tak, jak dla zaległości podatkowych.

Dodano po 56 sekundach:
rozkoco pisze:
rozkoco pisze: do końca roku lisk sięgnie 7 dyszek. dzieciaki dostaną kasę na święta, to zaczną zakupy ;)

to samo na nowy rok. pracuję w branży, w której ludzie ładują hajs inwestycyjnie i po nowym roku zawsze nowe postanowienia, zaczynają inwestycje, itd. przewiduję wtedy BUM tak na prawdę na wszystkich kryptowalutach, ale przede wszystkim na BTC (cały świat) i LSK (Polska).
Kto w Polsce poczyta kilka artykułów więcej niż tylko w mainstreamowych mediach i już myśli, że się zna, ten będzie pakował hajs w LSK.

Tak jak mówię - po świętach i po nowym roku zaczną zakupy. wspomnicie moje słowa 8-)
Otoż to po nowym roku nowe inwestycje i masz racje LSK to głównie Polska ALE jak wydadzą core 1.0 31 grudnia a 1 stycznia ludzie zaczną postanowienia noworoczne to mamy szanse na kolejny BUM . to wszystko o Dev teraz zależy

Początkujący
Posty: 353
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Iemix96 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 09:06

Mek0ng_Delta pisze: Ufff mam dzialalnosc pracuje tez na pelny etat i jestem szczesliwym posiadaczem takiej przydatnej pani pod tytulem ksiegowa, ktora mi to wszystko ogarnia:)
Na pewno próbuje ale czy dobrze da rade ? Tego nikt nie wie a dlaczego bo żyjemy w Po*** państwie gdzie nic nie wiadomo już w tym roku pare razy była zmienia interpretacja czyli pół roku tak sie rozliczać a pół roku inaczej ?

Dobrze tylko że znieśli obowiązek płacenia podatku przy wymianie krypto-krypto ...bo to dopiero byłyby jaja xd

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
Gdyby obywatel czy przedsiębiorca chciał mieć pewność, że jest na bieżąco ze zmianami w prawie, musiałby na czytanie aktów prawnych poświęcić 4 godziny 38 minut każdego dnia roboczego.

Dodano po 25 sekundach:
"Polska ma obecnie najbardziej zmienne prawo ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Jak wynika z obliczeń Grant Thornton, w latach 2012-2014 produkowała średnio w roku prawie 56-krotnie więcej przepisów niż Szwecja, 11-krotnie więcej niż Litwa i 2-krotnie więcej niż Węgry (szacunki dotyczą zarówno liczby jak i objętości tworzonych aktów prawnych - na podstawie tych dwóch czynników obliczony został specjalny wskaźnik zmienności prawa w krajach UE). Oznacza to, że w żadnym innym kraju unijnym rzeczywistość prawna dla obywateli i przedsiębiorców nie jest tak chwiejna i nieprzewidywalna jak w Polsce."

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
Nie cierpie UE ale jeden dała nam plus "Nie trzeba za to płacić VAT, ale to już ustalenia unijne."

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Leksarus » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 09:37

Wczoraj sprzedałem przy 47 bo bałem się dalszych spadków a teraz cena 57... Mam nadzieję że szykuje się grubsza korekta po tych wzrostach

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 09:40

Leksarus pisze: Wczoraj sprzedałem przy 47 bo bałem się dalszych spadków a teraz cena 57... Mam nadzieję że szykuje się grubsza korekta po tych wzrostach
Korekta synek bedzie ale nie taka duza jak chcesz. Cel to 120k sato pozniej 200 w najlepszy wypadku xd

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 6 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: rozkoco » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 09:41

Leksarus pisze: Wczoraj sprzedałem przy 47 bo bałem się dalszych spadków a teraz cena 57... Mam nadzieję że szykuje się grubsza korekta po tych wzrostach
Ja uważam, że to już zaczęły się zakupy przed konferencją. Z drugiej strony - nie za wcześnie?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości