Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 12 lipca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yamillo » czwartek, 19 lipca 2018, 10:52

ciekawe czy spadnie poniżej 20.. ;d

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 19 lipca 2018, 11:59

7400 ponownie atakowane, być może poniżej 20 dzisiaj nie będzie :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2274
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 19 lipca 2018, 12:18

Co się dzieje z tym Bitbayem, że cena regularnie po 35 groszy niższa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » czwartek, 19 lipca 2018, 12:33

na bb boty graja same ze soba utrzymujac najnizsza cene :D
w nocy sie zalogowalem na bb i dwie 1 pozycje kupujacych to boty i dwie 1 pozycje sprzedajace to boty, jechaly na zmiane podnoszac to opuszczajac cene po 4500szt w pakiecie z roznica po 5-10gr :lol:

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: danakasqn » czwartek, 19 lipca 2018, 14:51

Mi osobiście to lotto, czy lsk spadnie teraz do 18, 16 albo czy wzrośnie do 25 bo trzymam go długoterminowo z zamiarem sprzedaży minimum za 80pln(albo i wiecej). Liczę się z tym, że mogę wszystko stracić, ale prawda jest taka, że jak stracę to nie zaboli, a jak zyskam to już porządny kwit. Zmierzam do tego, że niepotrzebnie podchodzicie do wahań kursu w granicach 3-4zl tak emocjonalnie bo ten spadek tak szybko, jak przyszedł tak szybko może w każdej chwili odbić. Ja jestem obkupiony za 24,7zl od miesiąca i tak nie przeżywam każdego spadku :D Nie gadajcie, że wrzuciliście oszczędności życia w krypto :shock:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 12 lipca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yamillo » czwartek, 19 lipca 2018, 19:15

no i spadło .. a miałem sprzedać po 22 zł i kupić po korekcie , ale się bałem ;S

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » czwartek, 19 lipca 2018, 19:30

@Yamillo, to teraz bedziesz wiedzial ze 1 reakcja jest sluszna, tez tak reagowalem na poczatku :)

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Don8000 » czwartek, 19 lipca 2018, 20:17

Yamillo pisze: no i spadło .. a miałem sprzedać po 22 zł i kupić po korekcie , ale się bałem ;S
Korekta nigdy nie idzie w górę po takich wystrzałach, obserwuj bitcoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » czwartek, 19 lipca 2018, 21:47

dla handlujacych na bb jest w koncu tryb widokowy pro :D

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 13 lipca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: thomas92 » piątek, 20 lipca 2018, 13:08

Witam, chciałbym sie doradzić u bardziej doświadczonych osób, zastanawiają mnie te dziwne kursy na BB. Gdy BTC pare dni temu kosztował 22500 zł to LSK było po 19,5 zł. BTC wystrzelił na 27000, LSK chwilowo wzrósł do 22 zł żeby za chwilę spaść spowrotem do 19,5 a przecież BTC nadal ponad 27000... przecież jakby BTC spadł teraz do 22500 to ile by kosztował LSK, 15-16 zł? Chciałbym dokupić jeszcze jedną partię Lisków ale zastanawiam się czy to już ten moment i dlatego pytam osób które bardziej w tym siedzą. Wiem że nikt mi nie powie jak będzie, ale pytam o wasze prywatne zdania, przemyślenia, myślicie że to dobry moment na dokupienie czy przewidujecie jakieś spadki w najbliższych dniach?

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » piątek, 20 lipca 2018, 13:17

,, Wiem że nikt mi nie powie jak będzie, '' masz odpowiedz i nie zadawaj takich pytan.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 13 lipca 2018
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: thomas92 » piątek, 20 lipca 2018, 13:28

thomas92 pisze: Wiem że nikt mi nie powie jak będzie, ale pytam o wasze prywatne zdania, przemyślenia.
Wiem że może nic nie wnoszę takimi pytaniami ale ty takimi głupimi postami jeszcze bardziej zaśmiecasz ten wątek.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 19 stycznia 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: atari1999 » piątek, 20 lipca 2018, 13:35

z tego co widzę, ludzie na BB skupują bardziej niż sprzedają. Wystarczająca odpowiedź?

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » piątek, 20 lipca 2018, 13:36

@thomas92, nikt Ci nie odpowie precyzyjnie na to pytanie. Obserwuj BTC, bo jak zaliczy zjazd to wszystko inne też poleci w dół. Jak w tej piosence "Wszystko się może zdarzyć". Analizuj, obserwuj, ryzykuj z głową.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2274
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » piątek, 20 lipca 2018, 14:33

thomas92 pisze:Witam, chciałbym sie doradzić u bardziej doświadczonych osób, zastanawiają mnie te dziwne kursy na BB. Gdy BTC pare dni temu kosztował 22500 zł to LSK było po 19,5 zł. BTC wystrzelił na 27000, LSK chwilowo wzrósł do 22 zł żeby za chwilę spaść spowrotem do 19,5 a przecież BTC nadal ponad 27000... przecież jakby BTC spadł teraz do 22500 to ile by kosztował LSK, 15-16 zł? Chciałbym dokupić jeszcze jedną partię Lisków ale zastanawiam się czy to już ten moment i dlatego pytam osób które bardziej w tym siedzą. Wiem że nikt mi nie powie jak będzie, ale pytam o wasze prywatne zdania, przemyślenia, myślicie że to dobry moment na dokupienie czy przewidujecie jakieś spadki w najbliższych dniach?
Może to ci pomoże podjąć decyzję:
1) Jeśli planujesz trzymać długoterminowo (tzn. rok, dwa, pięć) i wierzysz, że projekt wypali i ciągle będzie miał znaczenie na rynku podczas następnej bańki to obecna cena już jest bardzo dobra. W przypadku Bitcoina np. na poziomie 50k dolarów Lisk mógłby wtedy spokojnie pójść na 70-100 dolarów, więc czym w porównaniu do takiej ceny jest obecne 5 dolarów?
2) Nigdy nie trafisz w sam dołek.
3) Weź pod uwagę inne czynniki poza kursem Bitcoina - czy Core 1.0.0. zostanie wydany na mainnet np. w ciągu miesiąca? Wczoraj Lisk team dał sprawozdanie odnośnie aktualnego stanu Core, wyszła kolejna obsuwa i na reddicie ludzie zrównali Liska z ziemią. Stąd poleciała też cena moim zdaniem. Tutaj więc musisz wziąć pod uwagę kiedy wydadzą Core (może być 2 tygodnie a może kolejne 2 miesiące?), jak będzie wtedy kurs Bitcoina, czy nie wyjdzie już jakiś bubel na mainnecie?
4) Sporo osób patrzy w tej chwili na ETF (połowa sierpnia). Jeśli będzie zatwierdzony to kurs może poszybować na nowe ATH a co jeśli nie? Kolejne szorowanie dna. A przy zjeździe Bitcoina Lisk poleci i to poleci bardzo (chyba, że zdąży do tego czasu wydać Core co zmniejszy krwotok)

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » piątek, 20 lipca 2018, 15:28

Pleasek89 pisze: Wczoraj Lisk team dał sprawozdanie odnośnie aktualnego stanu Core, wyszła kolejna obsuwa i na reddicie ludzie zrównali Liska z ziemią
Uściślę trochę kwestię Cora. Również wczoraj się oburzyłem, że jeszcze nie jest wydany i nie mam zamiaru tu nikogo tłumaczyć, ale ta obsuwa jest związana z migracją. Mianowicie 1.0.0 mainnet nie działa wstecz z wersjami 0.9.xx i nie jest z nimi kompatybilny. Oznacza to, że jeśli część delegatów oraz giełd nie przeprowadzi migracji do 1.0.0 dojdzie, ładnie to ujmując, do chaosu w sieci, co spowoduje np. wydłużony czas przesyłania Lisków oraz rozgałęzienie sieci na te obsługujące 1.0.0 i 0.9.xx. Dotyczy to API również. Fizycznie niemożliwym jest, żeby wszystkie giełdy w tym samym czasie skorelowały aktualizację, stąd głównie wynika to opóźnienie.

Uproszczę to na przykładzie stacji benzynowych (giełdy i delegaci) oraz samochodów (liski). Przykładowo, samochody ze starym silnikiem jeżdżą na starym paliwie z ołowiem PB78 (0.9.16) i nie możliwym jest ich zatankowanie na stacjach, gdzie są już nowe dystrybutory z nowym paliwem PB95 (1.0.0). Również pojazdy z nowym silnikiem nie są w stanie zatankować paliwa PB78. W związku z tym powstaje chaos, bo zamiast tankować na dowolnej stacji dowolny samochód musimy dojechać do tej, która będzie miała paliwo używane przez nasz silnik. Teraz po prostu wszystkie stacje będą musiały aktualizować dystrybutory do wersji 1.0.0, żeby ruch przebiegał płynnie ;)

Starałem się wytłumaczyć to najprościej jak mogłem, mam nadzieję, że w miarę zrozumiale ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » piątek, 20 lipca 2018, 16:04

@Harmony, yeah'bunny wykladowca sie znalazl :lol:

Obrazek

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » piątek, 20 lipca 2018, 16:47

Dla mnie procesy technologiczne blokchain są po prostu łatwiejsze w rozumieniu niż mechanizmy działania tego nieobliczalnego rynku ;)

Dodam na sam koniec jedno zdanie, bo to bardzo ważne!

Core 1.0 w głównej sieci (mainnet) nie ma sensu ani przydatności, jeśli cała sieć nie zaktualizuje się do niego, bo zamiast w pełni sprawnej i działającej głównej sieci powstałby fork :)

Tyle na koniec, nie będę Wam już dzisiaj więcej komplikował życia trudnymi terminologiami :lol:

I ogólnie znikam z forum na weekend, także życzę każdemu również udanego, słonecznego weekendu. Wracam do Was w poniedziałek, miejmy nadzieje, że będzie to zielony poniedziałek dla wszystkich altów ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » piątek, 20 lipca 2018, 17:16

trwa walka o etf, kontrakty koncza sie w przyszlym tygodniu, przez to nastapila uciekcza w btc (juz ponad 45% rynku) 7 dzienna swieca zielona i walka idzie w strone 8k$, jak ma byc zielono, to na dworze, alty jeszcze kilka dni pokrwawia, a pozniej zacznie sie ucieczka z btc w coiny, bedzie pompowanie, tak jak w zeszlym roku* 8-)



* mam nadzieje

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 12 lipca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yamillo » piątek, 20 lipca 2018, 20:05

masakra czerwono jak ...

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości