Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 8 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: owen94ik » niedziela, 25 czerwca 2017, 23:32

Ciekawe co powoduje taki ogromny spadek tzn ze co lisk upada ?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dreimore » niedziela, 25 czerwca 2017, 23:33

novymivo pisze:
mattkozlo pisze: czas pokaże czy to dobre zachowanie
Z doswiadczenia wiem ze straty sie tnie na poczatku, potem jest za pozno I prawie zawsze zalujemy. Prosta strategia, kierunek nie ten ktory przewidzialem- tniemy straty.
Tu nie chodzi o to, żeby wypadać z waluty jak lekko zawieje w dół no ale... z takim podejściem jak tu w tym wątku to równie dobrze można było zapakować się w funta brytyjskiego jak był po 7 zł i czekać, analogiczna sytuacja. Nie mówię, że gra na ultra short jest dobra, zwłaszcza jak ktoś nie ma czasu i umiejętności ale @novymivo ma 100% racji w tym wypadku.
Spadek z prawie 18 do 10 zł na BB (co daje gdzieś 45% spadku), absolutnie bez żadnego fundamentalnego bad newsa i zero czerwonych kontrolek! BTC poleciało z 5000 do gdzieś 3500 zł na Polskich giełdach (gdzieś 30% spadku) dopiero po "Chińskim Cyrku".
Druga kwestia, zakup za 5 zł i nie wyskoczenie przy 17 zł jak cokolwiek zaczęło się chwiać to nic innego jak chciwość, nie mam innych określeń. Bo jak inaczej nazwać nienasycenie przy wzroście ponad 300% w 2,3 tygodnie. Żeby dostać ekwiwalent tego zysku w BTC to na początku roku przy zakupie 3600 zł trzeba by czekać do ceny ponad 12 000 zł, minęło pół roku i wciąż jej nie widać choć Polacy chwile lewitowali nad zachodem.
Także jestem pełen podziwu dla stalowych kul albo głupoty, skutek jest ten sam więc bez znaczenia. Bo myślę, że lepiej czasem jest wtopić tysiąc lub dwa niż zamrozić kapitał z 20 tys. i zostać bagholderem, dzień w dzień budzić się z myślą czy kiedyś odbije. Chyba, że ktoś ładuje się od początku projektu i tylko dokupuje na dołkach ale to zupełnie inna bajka.

ps. Wszystko ciągnie w dół, BTC i alty więc uważałbym z zakupem pod korek bo może zejść niżej ale może niedługo będzie fajny moment na zakup.
Pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 25 czerwca 2017, 23:34

@owen94ik, Jak to co :?: Ludzie sprzedają, to spada, podaż jest większa niż popyt. Jak rośnie, to Cię nie dziwi? Mechanizm jet ten sam tylko wtedy popyt jest większy niż podaż.

Dodano po 54 sekundach:
owen94ik pisze: taki ogromny spadek
To nie jest ogromny spadek, to nie jest nawet duży spadek. Pooglądaj historyczne wykresy Btc, Eth, Ltc i Dasha, to zobaczysz jakie spadki są spore.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 8 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: owen94ik » niedziela, 25 czerwca 2017, 23:36

Wymazywanie pisze: @owen94ik, Jak to co :?: Ludzie sprzedają, to spada, podaż jest większa niż popyt. Jak rośnie, to Cię nie dziwi? Mechanizm jet ten sam tylko wtedy popyt jest większy niż podaż.
No to rozumiem ale właśnie chodzi że nie było żadnego "bad newsa " a taki ruch :shock:

Mykam spać , zobaczymy jak się sytuacja rozwinie do rana i przez kolejne dni i tygodnie , zrobiłem mały dokup lisków na tym spadku mam nadzieję że na longtermie się to opłaci ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 25 czerwca 2017, 23:42

@owen94ik, To jest żaden ruch, normalne wahania. Nie trzeba żadnych newsów. A jakie miałeś newsy przy wzroście? Że SDK zrobią szybciej? To są kpiny jakim badziewiem stał się Lisk. Wzrósł, bo cały rynek miał bańkę, to główny powód. Crash to byłoby np. -50% -70%, a duża korekta to tak -20 -30%. Takie -10% to nic niezwykłego. Gorzej, że Lisk wisi w miejscu, w którym możliwe, że spadnie jeszcze. Zdziwię się, jak nie spadnie dalej, ale wszystko możliwe, trochę też to od BTC teraz zależy i ETH.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: novymivo » niedziela, 25 czerwca 2017, 23:48

Wszyscy zapakowani po 10 zl ? Mozemy juz ruszac ? Tuu tuuu tuuuuu.
No ciekaw jestem jutrzejszego poranka, powinno sie cos uspokoic.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Świeżu » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 00:03

W zasadzie to na zoom 1m i interwale (dobrze to nazywam?) 1d to mamy lekki wzrost ;) Więc pytanie kto na jaki czas się zapakował Lisk'ami ;)

Dodano po 6 minutach 54 sekundach:
TAKI HUMORYSTYCZNY OT - START
Jakbym stracił na Lisk'u czy innym BitCoinie to myślicie, że mogę mieć pretensje do Tuska czy Szydło jak "Frankowicze" wielce oszukani? No bo przecież na reklamie na FB pisało, że będę milionerem.
TAKI HUMORYSTYCZNY OT - KONIEC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 00:11

novymivo pisze: Wszyscy zapakowani po 10 zl ? Mozemy juz ruszac ? Tuu tuuu tuuuuu.
Tak? Przecież godzinę temu pisałeś:
novymivo pisze: Zaraz polo zanurkuje I crash gotowy tak czy inaczej, podobnie jak samospelniajaca sie przepowiednia.
ps- ja popatrze z boku
To jest niesmaczne. Podsycać niepokój/strach, samemu kupić i teraz zmiana i po godzince śpiewka a la euforia.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 czerwca 2017, 00:33 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: novymivo » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 00:33

@Wymazywanie, toc to ironia moja, nie wyczules , serio :D ?, juz nie raz pisze tu o pociagu...
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 00:35

Myślałem, że się zapakowałeś. ;) Jak na razie BTC i ETH trochę odbiły, to i reszta ma lepszy klimat, ciekawe co będzie rano.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dreimore » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 01:43

novymivo pisze: @Wymazywanie, toc to ironia moja, nie wyczules , serio :D ?, juz nie raz pisze tu o pociagu...
To ja w luźnym tonie chciałem zapytać czy pospieszny LSK inter-city... tfu, co ja piszę! Inter-galaxy relacji drobna korekta-księżyc już wyjechał czy jest opóźniony z przyczyn technicznych za co serdecznie przepraszamy? :lol:
Ostatnie "katapulty" w kosmos wychodziły mniej więcej tak:


Dodano po 38 minutach :
W poważniejszym tonie jednak to jeśli dalej by spadło, co pewne nie jest to z zakupem osobiście ustawiłbym się na poziomie gdzieś ok. 0.00106. Był tam ostatni opór 6 czerwca po pierwszych dynamicznych wzrostach, oraz wsparcie przy korekcie z 9 czerwca i mocnym zjeździe z 10 czerwca więc jest duża szansa, że się tam zatrzyma. jeśli by jednak przebiło tą linię to ta cała konsolidacja nie wyjdzie pro wzrostowo tak na moje. Wykres Poloniex, skala 2h. Pozdrawiam
Obrazek

Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 21 lutego 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dlugi2001 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 06:55

Właśnie się skończyła promocja na bb :)

Początkujący
Posty: 686
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: splatt91 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 07:19

Noo nie a ja spalem.. taka promocja. Ale odrazu wolumen na BB 5krotnie wiekszy hehe. Wszystko spadalo w ostatnich godzinach, zakładam ze ktos chcial zarobic i wykupic troche rynku.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: mattkozlo » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 07:36

dreimore pisze: zakup za 5 zł i nie wyskoczenie przy 17 zł jak cokolwiek zaczęło się chwiać to nic innego jak chciwość, nie mam innych określeń. (...) Także jestem pełen podziwu dla stalowych kul albo głupoty,
Dreimore, każdy ma inne podejście. Wchodziłem w LSK z zamierzeniem wypłaty w przyszłym roku, zainwestowałem kwotę, którą mogę pozwolić sobie ewentualnie stracić, więc póki co, trzymam się swojego założenia - nie nazwałbym tego głupotą. Co do chciwości - w dużym stopniu to ona nakręca rynek, w końcu inwestując, każdy chce coś ugrać, nikt nie robi tego bezinteresownie, a jak dużo chce ugrać i co określa go chciwym to już subiektywne odczucia każdego z nas - jeden będzie się cieszył z ugranych 20 zł, inny z ugranych 2000 zł, a jeszcze inny z 20000 zł - każdy coś zyskał, ale który jest chciwy? ten trzeci bo ma więcej niż drugi? drugi bo ma więcej niż pierwszy? a może wszsyscy trzej bo sprzedali komuś drożej niż kupili? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 07:50

dreimore pisze:
novymivo pisze: @Wymazywanie, toc to ironia moja, nie wyczules , serio :D ?, juz nie raz pisze tu o pociagu...
To ja w luźnym tonie chciałem zapytać czy pospieszny LSK inter-city... tfu, co ja piszę! Inter-galaxy relacji drobna korekta-księżyc już wyjechał czy jest opóźniony z przyczyn technicznych za co serdecznie przepraszamy? :lol:
Ostatnie "katapulty" w kosmos wychodziły mniej więcej tak:


Dodano po 38 minutach :
W poważniejszym tonie jednak to jeśli dalej by spadło, co pewne nie jest to z zakupem osobiście ustawiłbym się na poziomie gdzieś ok. 0.00106. Był tam ostatni opór 6 czerwca po pierwszych dynamicznych wzrostach, oraz wsparcie przy korekcie z 9 czerwca i mocnym zjeździe z 10 czerwca więc jest duża szansa, że się tam zatrzyma. jeśli by jednak przebiło tą linię to ta cała konsolidacja nie wyjdzie pro wzrostowo tak na moje. Wykres Poloniex, skala 2h. Pozdrawiam
Obrazek
Na bitbay było wczoraj po 95k-105k po przeliczeniu z pln :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 187
Rejestracja: 23 lutego 2017
Reputacja: 194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dreimore » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 08:02

@mattkozlo, jeżeli jest to przemyślana inwestycja długoterminowa czy nawet średnioterminowa z bilansem za i przeciw a nie zakup na pałę z hura optymizmem jaki ostatnio króluje na salonach to się z Tobą zgadzam w pełni. Czy zarobek 20 zł czy 20000 zł to dużo czy też mało to nie wnikam bo to ocena subiektywna i każdy ma własne widełki na te sprawy. Jednak zwrot z inwestycji 300% w interwale czasu 2 tygodnie to czy patrzeć subiektywnie czy obiektywnie to dużo i nawet pokuszę się o stwierdzenie, że śp. Kulczyk dałby łapkę w górę na taką stopę zwrotu. Za możliwy pejoratywny wydźwięk przepraszam, nie chciałem nikogo urazić, kłuje mnie ostatnio jedynie rozprzestrzeniająca się jak rzeżączka w gettcie ignorancja na forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: novymivo » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 08:26

Mysle ze taka stopa zwrotu jest w glowach glownie tych co zainwestowali pare zl i licza na pomnozenie. Jednak dla ludzi inwestujacych paredziesiat k. i 5 % zadowoli co nie ?
Wracajac do kursu, ladnie sie broni, ale czy sie wybroni , byc moze faktycznie btc zejdzie do 2300$ a lsk do 0.00106 i wtedy nastapi porzadniejsze odbicie . Promocja wciaz trwa , jak ktos sie czuje na silach bb czeka .
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 09:43

@novymivo, Dokładnie, święta racja, jak masz 200zł czy 1000zł to liczysz na kilkaset %, no a z kilkudziesięciu tysięcy czy więcej +5% +10% i się często wychodzi po angielsku z imprezy. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Świeżu » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 10:34

To jak już się uspokoiło na forum to pozwolę sobie zapytać jeszcze raz:
Właśnie - tak praktycznie rzecz biorąc ... czym ma być ten LSK w całym projekcie? Ktoś to tutaj nazwał paliwem ... czyli? To ma być jakaś opłata dla developerów?

Spotkałem się z pomysłem, żeby zrobić aplikację z płatnościami za transport publiczny. Przecież przy takich skokach cen to jakiś absurd :) Między jedną a drugą stacją metra cena w bilecie może się zmienić diametralnie ... czy ja coś źle rozumiem?

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 26 maja 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Kuzmin » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 11:21

lecimy w dol na polo

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości