Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 24 października 2018, 16:51

@anagamidev, chyba @Hamas bardziej za 8zł optuje :) Ja nie rysuję wykresów :P

Osobiście to się obkupiłem w granicach 10.50zł, sprzedałem wszystkie alty w pizdu i władowałem w Liska, nie będzie nikt mi wmawiał, że bagholding jest taki zły, szczególnie na skraju bessy. Jeszcze głosowanie na delegatów daje ładnie zarobić, więc jak dla mnie nie ma totalnie żadnego sensu kupować inne szity, które jeszcze na dodatek spadają. Trzymam do końca 2019r., chyba, że przedtem poleci pompa.

A tak poza tym to na BTC też jest inflacja. I będzie dopóki nie wykopią go całego.


Chłopaki robicie lekki offtop, później mod wpadnie i wszystko usunie i nie będzie czego czytać :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 17:04

anagamidev pisze: Wymazywanie, hehe, mam wrażenie jakbyś dopiero zaczynał grać na giełdzie, albo zaliczył jakiś poważny regres.
Napisałem dziś tu krótkiego posta odnośnie tego, jaki % wolumenu stanowią nowe Liski i co z tego może wynikać przy ograniczeniu podaży, a @benq podał dane.

Nie rozumiem więc odnośnie czego to nieco obrażające zdanie powyżej i prosty mini-wykład o giełdzie, w którym nie dowiaduje się ani ja ani nikt, niczego nowego. Za to przemycona zostaje w nim groźna bzdura:
anagamidev pisze: I np. jeśli BTC miałby przetrwać 10 lat, 20 lat, 100 lat, to na takiej zasadzie cena faktycznie może rosnąć w nieskończoność.
Wszelkie formy postulowania czy samej możliwości wzrostu ad infinitum na giełdzie i w ekonomii są raczej oparte na błędzie.

Odnośnie OT, to przecież tylko Ty go zrobiłeś na tej stronie. Ja z @benq pisaliśmy bardzo ad rem o podaży Liska a wolumenie, potem Ty wpadasz i piszesz kompletnie bez-kontekstowo, że masz wrażenie jakbym zaczął grać na giełdzie, potem mini wykład trywialnych dla mnie rzeczy a na końcu, że na zasadach jakie opisujesz "cena faktycznie może rosnąć w nieskończoność". Także ten tego...

Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
Masz niezły artykuł o akumulacji i dystrybucji jako fazach rynku szpecu od uśredniania w dół na bessie: https://sindicator.net/akumulacja-dystr ... weinsteina
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » środa, 24 października 2018, 17:25

@Wymazywanie, @anagamidev,

Ja tam widzę podobieństwo

Obrazek

Obrazek

Oczywiście nie chodzi mi o kreski postawione przez @anagamidev tylko wykres jako całościowy.

Czyli lepiej uśredniać w górę :lol: ?

Oczywiście nie chcę się wykłócać kto w wątku spekulacyjnym robił wywody na dwie strony o Crypti 2.0, nie mające nic wspólnego z ceną, chyba, że chodziło tylko o to, by napchać koszyczek, to fakt, wtedy podchodzi pod spekulację 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 24 października 2018, 17:28

Wymazywanie pisze: Jeśli etatowi krzykacze środowiska Liska (czyli gł. bagholderzy z reddita, twiterów, forum, slacków itd.) wytworzą duży szum jaki to halving się nie zbliża, dodadzą do tego wykresy historyczne BTC, wrzucą do tego naciągane analogie przyrostu % ceny BTC po halvingach do ceny Liska, to trochę popytu zdobędą od ludzi, którzy łatwo ulegają takiej atmosferze. Jak w tłumie na parkietach giełd i na giełdach krawężnikowych na pocz. XX wieku głośno krzyczano, instynkt stadny generował popyt i podaż. I taki popyt może jakiś czas zadziałać. Mechanizmy są identyczne co dawniej, tylko narzędzia i formy komunikacji inne.
Odniosłem się do tego. Piszesz tak jakby bagholding był zbrodnią. Skoro ktoś wierzy, że BTC czy Lisk osiągnie wyższą cenę to czemu nie kupować i akumulować? Przecież Ty zarabiasz właśnie na tych co zakładają, że będzie drożej i odkupują od Ciebie :D
Wymazywanie pisze: Wszelkie formy postulowania czy samej możliwości wzrostu ad infinitum na giełdzie i w ekonomii są raczej oparte na błędzie.
No ja tylko gdybam. Nic więcej. Po prostu jeśli ludzie będą respektować wartość coin'ów, które kupują to cena może rosnąć w nieskończoność, chyba, że projekt w pewnym momencie upadnie. Np. BTC już powtarza ten schemat od 10 lat prawie i jak na razie rośnie, ma się dobrze, a rządy zaczynają wprowadzać regulacje, czyli staje się legitny, trafia do masowej świadomości, rośnie zaufanie., Czy to już koniec czy jeszcze kolejne 10 lat przed nami tego nikt nie wie. Jednak jeśli BTC i kryptowaluty mają być tym do czego są predysponowane, mają być lepsze od FIAT'ów i nie ginąć z czasem przez inflację to tylko up i up, z chwilowym down :D Dwa kroki do przodu, jeden w tył i tak do globalnej adopcji :D No np. gdybym jak kupował BTC za 20k$, licząc, że będzie 40k$, a wcześniej spadło do 6k$ to kupił bym za tą samą kwotę 3x więcej BTC bez wahania :D Po prostu modelowo to 100 ludzi napompowało BTC do 20k$, 100 tys. osób zapakowało się na szczycie i oni nie wiedzą o sobie nawzajem. Dlatego fiksują się na tych lichych ściankach, które są na giełdach i myślą, że nikt nie chce kupować BTC po ich cenie i nie respektuje wartości, a sami też nie wywołują presji zakupowej, szczególnie, że wchodzili pewnie all-in(tyle ile byli w stanie zainwestować max w BTC). Dlatego tych 100 osób teraz przekonuje te 100 tys. osób, żeby co nieco sprzedali bo to już koniec. Ale gdyby te 100 tys. osób o sobie wiedziało i że dla nich BTC jest wart 20k$ i byli skorzy wymieniać się tymi BTC za towary i skupowali BTC teraz po 6k$, a później razem pompowali cenę, to okazałoby się, że tych 100 osób nic nie zarobiło :D To tylko taki przykład jaskrawy :D Tylko, że tak jak już pisałem, ja widzę crypto jako store of value, coś to jest 1000x lepsze od akcji jakiejś firmy, bo firma może upaść, a BTC jest zdecentralizowany, ma coraz szerszą grupę interesu i będzie udoskonalany, to nigdy nie zginie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
35
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 20:08

Harmony pisze: Ja tam widzę podobieństwo
Tak, Lisk i inne alty mają szansę na bycie już w fazie akumulacji, jednak jest to raczej podobna szansa jak bycie jeszcze w dystrybucji.
Do tego schematu bardzo brakują różne "półeczki" w obu trendach, czyli i krótkie boczniaki i korekty w trendach. Podczas nich tak samo odbywa się akumulacja i dystrybucja - one nie występują tylko na szczycie i na dole. Właściwa dystrybucja następuje już PO szczytach.
Harmony pisze: Oczywiście nie chcę się wykłócać kto w wątku spekulacyjnym robił wywody na dwie strony o Crypti 2.0, nie mające nic wspólnego z ceną, chyba, że chodziło tylko o to, by napchać koszyczek, to fakt, wtedy podchodzi pod spekulację
Po tym, co napisałeś rozpoznaję właśnie - bez obrazy - dzieci na giełdzie (nie wiekowe ale doświadczeniem). Że traktują wszystko, co przeczytają w Internecie jak albo reklamowanie pozycji, albo naganianie, albo pisanie w celu skłonienia kogoś do ruchu, jaki chcą (co jest nonsensem jak wykazałem wcześniej). Cóż, każdy mierzy innych swoich miarką. Oczywiście pewnie spory % ludzi na forach reklamuje tylko swoje pozycji efektem potwierdzenia czy ma błędne przekonanie, że jak będzie pisało pozytywnie, to pomoże wzrostowi a negatywnie - spadkowi. Są to jednak iluzje.

Moje pisanie oznacza tylko i wyłącznie moje zdanie, a nie reklamowanie pozycji. Mogę uważać o Lisku to, co uważam, nie wynika jednak z tego ani konieczność spadku ani wzrostu.
Odnośnie koszyczka - sama idea, że ktoś pisząc na forum może uważać, że spowoduje tym wzrost lub spadek jest kolejnym przykładem amatorskiego myślenia na giełdach i dziwię Ci się, że prezentujesz takie wąskie horyzonty, wydawało mi się, że jesteś bardziej kumaty.

Odnośnie moich zakupów - są ona skierowane przede wszystkim na Xmr, Dash, Btc, Eth, Etc, Neo, Zec. To mój główny obszar zainteresowań, ale nie bagholduję tych monet i nie mam pewności, że już warto je kupić na dłużej. Obserwuję jednak wiele innych rzeczy, nie tylko z crypto. Posiadanie przeze mnie zdania krytycznego o "fundamentach" Liska to u mnie kompletnie inna rzecz niż np. spojrzenie na jego wykres. W ostatnich wykresach nt Lisk, które zamieszczałem, dość obiektywnie się wypowiadałem. Potencjalnie double bottom jest łatwe do zauważenia, podobnie jak mechanizm jego negacji jaki obserwowaliśmy kilka miesięcy temu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... om#p530016
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... om#p530835

Osobom, które chcą zarabiać na spekulacji duży pieniądz lub nawet utrzymywać się tylko z niej, polecam nie czytać postów wszystkich jako "kupił/chce kupić", "sprzedał", bo dotyczy to tylko niższej warstwy traderów. Polecam też im odróżnić sobie analizę fundamentalną projektu od technicznej. W momencie, w którym sięgamy do jakichkolwiek zalet "fundamentalnych", by sobie uzasadnić pewność przyszłego wzrostu, często mając przy tym pozycję otwartą za wcześnie i na stracie, jasne, że obiektywna analiza sytuacji umarła, a człowiek racjonalizuje sobie tracące pozycje, bo nie potrafi ich szybko zamknąć w porę akceptując stratę. Jakaś część ludzi po forach pisze, nie by reklamować pozycje lub skłonić innych do takiej samej czy racjonalizować podjęte decyzje, ale dla zwykłej wymiany opinii i tego typu są moje posty o Lisk, na którym nie gram, bo wolę co innego, z pełną świadomością, że jak najbardziej Lisk może wzrastać jak wszystko na giełdzie dookoła.
Harmony pisze: Czyli lepiej uśredniać w górę ?
TAK i znów pokazałeś się jako kompletny amator. Gra się z trendem, do jego końca. Jest to ideał.

Poczytaj trochę ludzi, co zrobili na giełdach setki milionów lub nawet miliardy i z trudem znajdziesz zalecenie do uśredniania wbrew trendowi (czyli dokup przy bessie a sprzedaż krótko przy hossie). Za to z łatwością znajdziesz metody dokupowania waloru wraz z trendem wzrostowym. Po prostu granie z trendem, zwiększanie pozycji wraz z hossą i umiejętność jej długiego trzymania i likwidowania po pierwszej korekcie hossy, z której rynek nie wraca do szczytów.

Nie trzeba wierzyć w autorytety, by czerpać z doświadczenia innych. Sądzę, że ktoś, kto jest na rynku kilkanaście-kilkadziesiąt lat i doszedł do grubych milionów, ma jednak pojęcie o czym mówi. Możesz też zrobić research po forach. Poszukaj ludzi, którzy grali przeciwko trendowi i dokupowali do tracącej pozycji podczas dużej części bessy i poszukaj tych, co dokupowali wraz z rosnącym trendem.

Z TSJ uśrednianie w dół jest jednoznacznie krytykowane przez np. Zaorskiego czy Mućkę a piramidowanie wraz z trendem + szybki cut loss jest polecane i są to metody którymi ludzie naprawdę dużo zarabiali i zarabiają. Tak, wiem, nie trzeba lubić Zaorskiego, chodzi w tych przykładach o to, że zarobili oni na tyle dużo i tyle grali w ten sposób i inne błędne, że wiedzą, co mówią.

Dodam kilka ciekawych cytatów z "Wspomnień gracza giełdowego", choć wiem, że Ty i Anagami to nieco beton umysłowy, którego aktywność w dużym % służy pocieszaniu się w bagholdingu Liska. Ale jak 1/10 osób skorzysta z tego, a 9 będzie tkwić dalej w myśleniu, że dokupowanie w bessie jest ok bo średnia spada (lol tak jakby spadek średniej dawał zysk a nie łapanie adekwatnego ruchu), no to ta 1 z 10 osoba stanowi już o jakimś sukcesie "poznawczym" gatunku ludzkiego.

Ps. Poczytajcie Bukowskiego, on robił ciekawe i bardzo obszerne testy różnych taktyk, m.in. uśredniania w hossie, w bessie a także piramidowania wraz z trendem. W efekcie proponuje - jak już chcemy uśredniać w dół - zmniejszenie wkładów wraz ze spadkiem. W przypadku jednak rynków misia czy konsolidacji nie poleca się raczej uśredniać. Wrzucę Wam na końcu fragmenty z pierwszego tomu jego trylogii ("Ewolucja gracza giełdowego", Tom I: "Podstawy spekulacji").

Ps.2. Z uśredniania w postępującej bessie można oczywiście zarobić po upływie dużego czasu. Ale polecanie tego jako taktyki to bezczelna amatorka. Znacznie lepszą średnią cenę zakupu, niższe ryzyko, szybsze rezultaty i o gigantyczną ilość emocji mniej daje piramidowanie wraz z rosnącym trendem. Tak, siedzimy na dupie i czekamy długi czas a kupujemy już jak nie spada, konsoliduje i powoli rośnie. I kupujemy dalej i wyżej, wraz z trendem. Operujemy już wtedy tylko na zyskach, nie babrzemy się w rosnących stratach jak w gównie, a do tego prowadzą zakupy w bessie, która szybko nie ustaje.

Uśredniający w dół Liska i inne alty na bessie (sam to robiłem na altach w tym roku i wiem jakie to szkodliwe!) - policzcie sobie ile więcej moglibyście kupić dziś monet, gdybyście siedzieli na dupie w bessie i teraz zaczęli zakupy, gdy szanse na jej zakończenie są większe niż w okresie styczeń-wrzesień. Wykłócania się przez Anagami jaka to nie jest dobra taktyka, bo i tak wzrośnie, to obraza intelektu i obrona własnych błędów, która nie prowadzi na giełdzie do niczego prócz ograniczania zysków i łatwiejszego robienia strat.























Odnoście się tylko jak macie coś naprawdę ciekawego do powiedzenia, jak to samo co zwykle, nie wołajcie. Jak wspomniałem - tak, uśrednianie w dół na bessie może doprowadzić do zysków, ale zazwyczaj są to zyski mniejsze, dłuższe w realizacji, znacznie bardziej ryzykowniejsze i obarczone długim czasem stresu w porównaniu z kupowaniem wraz z początkiem nowego trendu. Jak to nie potrafi do kogoś dotrzeć, niech poczyta statystyki, opracowania, książki ludzi co zrobili grube miliony na giełdzie. Jak to też nic nie znaczy, niech przeliczy sobie ile by więcej i taniej kupił za to samo gdyby nie kupował podczas bessy, ale jak się ona zatrzyma i zmienia w boczniaka i pewnie powoli w hossę. Liczby nie kłamią nigdy. Jak i to nie dociera, w sumie spoko, że na giełdzie jest kasta dostarczycieli gotówki, może lepiej ich nie wyciągać z tej mało efektywnej taktyki.

@anagamidev, Jeśli chcesz się odnieść, kłócić, pisać mi, że jestem początkujący, albo, że Livermore (czy inni cytowani) zarobił mniej niż Ty i że był gorszym traderem (dokładnie tak pisałeś, mogę zacytować) prosiłbym Cię o zaczęcie posta od szczerej deklaracji jaką masz średnią cenę zakupu Liska stosując swoją polecaną tu każdemu taktykę skupu wraz ze spadkiem. Pisałeś, że skupujesz od -50% spadku od ATH. Średnia musi być więc na niefajnej stracie. Wciskanie zgniłych jabłek jak człowiek się sam nimi nażarł, nie jest fajne. Ból brzucha innych nie uleczy naszego. Lepiej jeść jabłka jak zaczynają być świeże, nie jak gniją lub są za młode. Identycznie jest na giełdzie.

Miłego wieczoru.
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 20:30 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 24 października 2018, 20:23

Wymazywanie pisze: Z TSJ uśrednianie w dół jest jednoznacznie krytykowane przez np. Zaorskiego czy Mućkę a piramidowanie wraz z trendem + szybki cut loss jest polecane i są to metody którymi ludzie naprawdę dużo zarabiali i zarabiają. Tak, wiem, nie trzeba lubić Zaorskiego, chodzi w tych przykładach o to, że zarobili oni na tyle dużo i tyle grali w ten sposób i inne błędne, ze wiedzą, co mówią.

Dodam kilka ciekawych cytatów z "Wspomnień gracza giełdowego", choć wiem, że Ty i Anagami to nieco beton umysłowy, którego aktywność w dużym % służy pocieszaniu się w bagholdingu Liska. Ale jak 1/10 osób skorzysta tu, a 9 będzie tkwić dalej w myśleniu, że dokupowanie w bessie jest ok, no to ta 1 z 10 osoba stanowi już o jakimś sukcesie "poznawczym".

Ps. Poczytajcie Bukowskiego, on robił ciekawe i bardzo obszerne testy różnych taktyk, m.in. uśredniania w hossie, w bessie a także piramidowania wraz z trendem. W efekcie proponuje jak chcemy uśredniać w dół, zmniejszenie wkładów wraz ze spadkiem. W przypadku jednak rynków misia czy konsolidacji nie poleca się raczej uśredniać. Wrzucę Wam na końcu fragmenty z pierwszego tomu jego trylogii ("Ewolucja gracza giełdowego").
Taaa. I mówi to gość, który niemalże cały rok krzyczał, że od 3k$+ mamy bańkę i żeby nie inwestować, a od 3k$ do 20k$ to jest 600%+ zysku. A teraz zgrywa mistrza AT/trading'u i mówi, żeby grać z trendem, kiedy być może jesteśmy na dołku i 90% od ATH :D Poza tym dawałem Ci przykłady NANO, XRP, KMD, LISK, że właśnie takie grindowanie się opłacało i dało zarobić po kilkaset procent. Przecież ja sobie nie wymyślam tego. Kupowanie na bagholding -90% od ATH to nie baholding, a super okazja na long term, plus własnie łapanie takich nagłych wybić. Tak jak ostatnio na lisk, ktoś łapiąć na 10PLN mógł sprzedać wszystk na 20PLN i poczekać. Jeśli odkupił na 10PLN znowu to ma darmowe Liski i może sobie bagholdować i nic go nie interesuje :D Wiadome, że bessa trwa długo, ale to tez trwa dlatego, że własnie ludzie sami się nakręcają i słuchają takich jak Ty, którzy są zarobieni i czekają aż frajerzy się wyprzedadzą. Taka jest prawda. Grubasy chcą zbijać cenę jak najniżej i wybijać jak najwyżej, bo oni, żeby obrócić kilka milionów i jeszcze na tym zarobić potrzebują dużo miejsca na wykresie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » środa, 24 października 2018, 20:28

Dystrybucja tak samo możliwa jak akumulacja? Na poziomie -93% od ATH? :lol:
hahaha
Lubię poczytać różne punkty widzenia, ale to jest taki argument, że leżę i kwiczę. To akumulacja na jakim poziomie w tym przypadku? 10 gr? :lol: :lol: :lol:

Wymazywanie a ty grałeś z trendem do samego końca od 3k do 20k na Bitcoinie?

Powiedz mi czym się różnią od siebie jeśli chodzi o efektywność taktyki kupowanie w hossie i bessie? Masz np. 100.000 zł i kupujesz równe transze po 100 zł, 80 zł, 60 zł, 40 zł i 20 zł.
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 20:35 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 6 razy.

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 20 lutego 2018
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: JanuszKrypto » środa, 24 października 2018, 20:29

@Wymazywanie, uważam, że to co mówisz to racja, tylko w odniesieniu głównie do rynku akcji, forex, indeksów itp. Uważam, że to co ma sens na giełdach tradycyjnych, nie koniecznie może sprawdzać się na rynku krypto. Schematy które sprawdzają sie na indeksach, nie koniecznie potwierdzają się na rynkach krypto. Przykładem tego jest również prezes o czym mówi w swoich filmach na youtube. Oglądając jego filmy i słuchając tego co mówi odnośnie kryptowalut to mam wrażenie, że średnio co tydzień zmienia swoje prognozy do tego rynku. Tutaj ruchy cenowe są znacznie szybsze i dynamiczniejsze niz na tradycyjnych rynkach, sam kiedyś to powiedział że na krypto wszystko dzieje się 30razy szybciej niż normalnie. Co do uśredniania to zależy kto jak podchodzi do tego tematu. Wg ciebie to zła metoda i pewnie na tradycyjnych rynkach to prawda. Tutaj niekoniecznie, zgadzam się jeżeli ktoś kupił na samej górce LSK po ponad 100zl czy BTC po ponad 65tys to faktycznie uśrednianie w tym przypadku może lepiej odpuścić i założyć pozycje na inny token, aby zdywersyfikować portfel. Natomiast osoby co kupowały mniej więcej rok temu, przed napędzającą się bańka i kupują teraz, nie powiedziałbym że oni uśredniają. Sam jestem w takiej sytuacji. Kupowałem rok temu LSK poniżej 20zł i w styczniu sobie myślałem ale głupi byłem mogłem śmiało tego kupic 3 razy więcej a i tak by mi jeszcze oszczędności zostały na koncie. Nie liczyłem na to że ceny tak spadną jak teraz -90% na altach. Ja osobiście skupuje kryptowaluty mniej wiecej od maja, ale nie traktuje tego jako uśrednianie które ma mi pomóc jako szybkie odrobienie strat. Ja kupuję bo po prostu uważam, że obecnie jest tanio i warto kupić, żeby znowu nie załować za jakieś 9msc. Moje zdanie jest takie, że jeżeli mam trzymać pieniądzą na koncie w banku i bank ma zarabiać na moich oszczędnościach to wole sam próbować na kryptowalutach. Od razu dodam, żeby za chwile ludzie nie pisali że wszystko inwestuje. Średnio co miesiąc jakieś 30% wypłaty przeznaczam na waluty, ale i tak mi z niej jeszcze coś zostaje, a nie że nie mam jak przeżyć od 1 do 1.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 20:34

Pleasek89 pisze: Dystrybucja na poziomie -93% od ATH
A kto tak twierdzi?

To niestety też jest możliwe. W przypadku spadku pod 6k$, powiedzmy, że Lisk pikuje do 1.5-2$, XMR np. do 50$, Dash poniżej setki $. Wtedy obiecujące konsolidacje nawet na -90% od ATH czy więcej, mogłyby technicznie nadal być dalszymi fazami dystrybucji. Problem z % wartością spadków na altach jest taki, że wykonały one świetne tysiące % wzrostów, więc nastąpiły długie i adekwatnie % dynamiką mocne reakcje spadkowe w dół. Osobiście wolałbym, by już była konsolidacja i wzrosty niż dalsze duże spadki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » środa, 24 października 2018, 20:39

Wymazywanie pisze:A kto tak twierdzi?
"Tak, Lisk i inne alty mają szansę na bycie już w fazie akumulacji, jednak jest to raczej podobna szansa jak bycie jeszcze w dystrybucji. "

Nie, dystrybucja na poziomie -93% od poziomu ATH nie jest tak samo możliwa jak akumulacja. Ty zdajesz sobie sprawę do jakich poziomów musielibyśmy zejść i jak długo musiałaby trwać akumulacja gdyby obecnie była dystrybucja?

Gdyby w tej chwili trwała dystrybucja altów to zdecydowana większość z nich już by się nigdy nie podniosła lub w najlepszym przypadku trwałoby to całe lata.
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 20:46 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 20:43

JanuszKrypto pisze: uważam, że to co mówisz to racja, tylko w odniesieniu głównie do rynku akcji, forex, indeksów itp. Uważam, że to co ma sens na giełdach tradycyjnych, nie koniecznie może sprawdzać się na rynku krypto.
Ponoć crypto jest jeszcze łatwiejsze do analizy i jeszcze bardziej podpadające pod analizowalne schematy. Powód? Na crypto jest dużo ulicy, spekulantów początkujących, młodych ludzi itd. A ich emocje jeszcze bardziej i łatwiej odbijają się na wykresach. Więc nie tylko nie jest to tak rozłączny od schematów z innych rynków rynek, ale wręcz bardziej im podpada (schematom z czasów tworzenia się rynków akcji i innych, gdzie było więcej inwestorów amatorów).
JanuszKrypto pisze: Sam jestem w takiej sytuacji. Kupowałem rok temu LSK poniżej 20zł i w styczniu sobie myślałem ale głupi byłem mogłem śmiało tego kupic 3 razy więcej a i tak by mi jeszcze oszczędności zostały na koncie. Nie liczyłem na to że ceny tak spadną jak teraz -90% na altach. Ja osobiście skupuje kryptowaluty mniej wiecej od maja, ale nie traktuje tego jako uśrednianie które ma mi pomóc jako szybkie odrobienie strat. Ja kupuję bo po prostu uważam, że obecnie jest tanio i warto kupić, żeby znowu nie załować za jakieś 9msc.
Spoko, u Ciebie być może jest inny problem tzn. przetrzymania za długo pozycji zyskownej (chyba, że 500% wzrost to za mało było i cel był wyżej, ale to też wtedy kontrowersyjnie tak przetrzymać z zysku kilkaset % do straty kilkadziesiąt %).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 24 października 2018, 20:48

Wymazywanie pisze: To niestety też jest możliwe.
Jasne, że jest możliwe, cały czas się to dzieje na mniejszych interwałach - akumulacja i dystrybucja. Ale piszemy cały czas o long term czyli 1w i 1d głównie. Zatem patrząc czysto technicznie na wykres - żadne fundamenty, newsy - to bardzo dobre miejsce właśnie, żeby sobie pogrindować i skupować po trochu. Nikt nie mówi, żeby ładować od razu 100kPLN czy cały majątek, tylko tak jak mówiłem kupować sobie po 1-10 Lisk dziennie, grać powiedzmy day trading jakąś większą ilością 50-100. Cena się trochę uśrednia, plus robimy jakiś wolumen. A przecież o to nam wszystkim chodzi, żeby rynek był żywy, żeby ludzie chcieli z tego korzystać, handlowali i żeby Liska nie zdelistowali z giełd :D Trend kiedyś się kończy, a zawsze osoby, które widzą odwrócenie trendu i zaczynają płynąć pod prąd są uważane za naganiaczy albo że specjalnie działają na szkodę innych. Ja tutaj piszę w dobrej wierze, chcę się dzielić swoim doświadczeniem, nigdy nikogo na nic nie naganiałem :D A Ty wiecznie wszystkim zarzucasz, że naganiają, zauważ, że jedynie tutaj na forum piszemy, że dobre miejsce na zakup, a na twitterze/youtube cisza kompletna :D Raczej jest oczekiwanie na dalsze spadki i raczej nikt nie zaryzykuje teraz sprzedaży mieszkania, żeby wszystko wpakować w krypto poza kilkoma debilami w ocenie reszty :D
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 20:50 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 20:51

Pleasek89 pisze: Nie, dystrybucja na poziomie -93% od poziomu ATH nie jest tak samo możliwa jak akumulacja. Ty zdajesz sobie sprawę do jakich poziomów musielibyśmy zejść i jak długo musiałaby trwać akumulacja gdyby obecnie była dystrybucja?

Gdyby w tej chwili trwała dystrybucja altów to zdecydowana większość z nich już by się nigdy nie podniosła.
Dopóki nie mamy potwierdzonych double bottomów i innych form potencjalnie teraz możliwych, to no dystrybucja jest możliwa i rynku i ceny nie interesuje, czy to -90% czy -95%.

Rynek ma nas w dupie i nasze przekonanie, czy jest tanio czy drogo i czy -93% to dla nas dużo czy mało. Crypto to rynek tak dynamiczny, że może iść i +10000% i -99% i nie ma żadnego powodu, dla którego wartość - 93% musiała być końcowa.

Co do "nigdy się nie podniesie" - powiem tyle, że im więcej osób tak myśli, tym więcej kasy będzie można zarobić i tak na BTC było od zawsze. Aczkolwiek jak wspomniałem, wolę koniec spadków i powolne wzrosty.

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
anagamidev pisze: Zatem patrząc czysto technicznie na wykres - żadne fundamenty, newsy - to bardzo dobre miejsce właśnie, żeby sobie pogrindować i skupować po trochu.
Ceny już nie spadają, więc kupować teraz to nie gridowanie dopóty dopóki nie spada na nowe dołki. Gridowanie by było jak kupimy Liska po 3$, spadnie do 2$ a my skupujemy dalej. Kupowanie teraz to zakup na konsolidacji z oczekiwaniem wzrostu. Póki nie pada na nowe dołki to nie grid i szansa na wzrost jest.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » środa, 24 października 2018, 20:56

Wymazywanie pisze: Dopóki nie mamy potwierdzonych double bottomów i innych form potencjalnie teraz możliwych, to no dystrybucja jest możliwa i rynku i ceny nie interesuje, czy to -90% czy -95%.
Takie potwierdzenie otrzymasz dopiero przy cenie 30-40 zł za LSK. I rozumiem, że wtedy kupisz (nie wiem czy LSK, ale inne alty/BTC przy podobnej skali wzrostu) a teraz krytykujesz anagamidev, że skupuje po 11 zł.
Wymazywanie pisze: Dopóki nie mamy potwierdzonych double bottomów i innych form potencjalnie teraz możliwych, to no dystrybucja jest możliwa i rynku i ceny nie interesuje, czy to -90% czy -95%.
Ale ja się z tobą zupełnie zgadzam. Zwracam tylko uwagę, że statystycznie szansa na dystrybucję na tym poziomie jest niższa niż 50%. Ja założyłem już 3 miesiące temu, że jesteśmy w fazie akumulacyjnej, więc też skupuję.
Wymazywanie pisze: Rynek ma nas w dupie i nasze przekonanie, czy jest tanio czy drogo i czy -93% to dla nas dużo czy mało. Crypto to rynek tak dynamiczny, że może iść i +10000% i -99% i nie ma żadnego powodu, dla którego wartość - 93% musiała być końcowa.
Daj mi przykład jakiegoś topowego alta (czy nawet samego Btc), który spadł 99% i się po tym podniósł. Nie pytam sarkastycznie.
Wymazywanie pisze: Co do "nigdy się nie podniesie" - powiem tyle, że im więcej osób tak myśli, tym więcej kasy będzie można zarobić i tak na BTC było od zawsze. Aczkolwiek jak wspomniałem, wolę koniec spadków i powolne wzrosty.
Ditto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » środa, 24 października 2018, 20:57

@Wymazywanie, kto wg ciebie sprzedaje liski teraz po ok 11? Zastanawia mnie to....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 20:59

Pleasek89 pisze: Wymazywanie a ty grałeś z trendem do samego końca od 3k do 20k na Bitcoinie?
NIE i tym bardziej to niedobranie taktyki prowadzi mnie do wniosków innej gry w hossie niż ta, którą robiłem.
Natomiast trzymałem w 2017 znaczącą część środków w ETH od ceny 10$ do kilkuset $ w jednym z ICO (tysiące % zysku). Co dało mi znacznie więcej zysku niż zakup za kilkaset $ i sprzedaż za 20k$. Masz podobne przykłady ze swoich inwestycji? Bo zacięliście się jak klony wspominając po raz n-ty, że byłem zbyt ostrożny. Cóż, to prawda - byłem. Ale do tego zarobiłem krocie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » środa, 24 października 2018, 21:03

Wymazywanie pisze: NIE i tym bardziej to niedobranie taktyki prowadzi mnie do wniosków innej gry w hossie niż ta, którą robiłem.
Natomiast trzymałem w 2017 znaczącą część środków w ETH od ceny 10$ do kilkuset $ w jednym z ICO (tysiące % zysku). Co dało mi znacznie więcej zysku niż zakup za kilkaset $ i sprzedaż za 20k$. Masz podobne przykłady ze swoich inwestycji? Bo zacięliście się jak klony wspominając po raz n-ty, że byłem zbyt ostrożny. Cóż, to prawda - byłem. Ale do tego zarobiłem krocie.
Zaczyna ci się już włączać tryb Roger Ver.

Nigdy nie dzielę się informacjami co do moich transakcji. Za dużymi środkami obracam a nie wiem z kim mam tutaj do czynienia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 24 października 2018, 21:08

Pleasek89 pisze: Takie potwierdzenie otrzymasz dopiero przy cenie 30-40 zł za LSK. I rozumiem, że wtedy kupisz (nie wiem czy LSK, ale inne alty/BTC przy podobnej skali wzrostu) a teraz krytykujesz anagamidev, że skupuje po 11 zł.
Nie kupię, bo ja nie gram na Lisk, mam gdzie indziej aktywa, które bardziej cenię. Anagami nie krytykuję za zakup teraz, ale za grid od -50% od ATH i notoryczne wciskanie tego jako najlepszej taktyki każdemu pytającemu bagholderowi.
Pleasek89 pisze: Daj mi przykład jakiegoś topowego alta (czy nawet samego Btc), który spadł 99% i się po tym podniósł. Nie pytam sarkastycznie.
BTC ok. -94% (dosłownie nagrobki mu stawiano wtedy) z 32$ do 2$ i potem bania na 266, 1166, 19891.

Altów z -99% są teraz przykłady, ale za wcześnie, by mówić, że bardzo z tego odbiły.
Jednak nie ma żadnej zasady, że spadek o -xx% oznacza, że nigdy się nie podniosą. Przeciwnie, im niższe ceny tym bardziej atrakcyjne dla smart money. Po prostu nie widzę konieczności, by -93% zatrzymywało samo w sobie spadek, bardziej bym patrzył tu na kontekst wykresowy niż sam % spadku.

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
Pleasek89 pisze:
Wymazywanie pisze: NIE i tym bardziej to niedobranie taktyki prowadzi mnie do wniosków innej gry w hossie niż ta, którą robiłem.
Natomiast trzymałem w 2017 znaczącą część środków w ETH od ceny 10$ do kilkuset $ w jednym z ICO (tysiące % zysku). Co dało mi znacznie więcej zysku niż zakup za kilkaset $ i sprzedaż za 20k$. Masz podobne przykłady ze swoich inwestycji? Bo zacięliście się jak klony wspominając po raz n-ty, że byłem zbyt ostrożny. Cóż, to prawda - byłem. Ale do tego zarobiłem krocie.
Zaczyna ci się już włączać tryb Roger Ver.

Nigdy nie dzielę się informacjami co do moich transakcji. Za dużymi środkami obracam a nie wiem z kim mam tutaj do czynienia.
Spoko, czyli:

-wypominasz ostrożność na bańce,
-dostajesz grzeczną relację i przyznanie się do faktycznej zbytniej ostrożności co do BTC wraz z przykładem, na zrobienie w tym czasie zysków znacznie większych na czym innym,
-dostajesz grzeczne pytanie o własne inwestycje, absolutnie nie o wkład, ale osiągnięcia.

Po czym:

-podkulasz kitę i uciekasz.

Boże, czemu ja tu tracę tyle czasu na dzieci? :) Tyle na dziś.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » środa, 24 października 2018, 21:11

Wymazywanie pisze: Nie kupię, bo ja nie gram na Lisk, mam gdzie indziej aktywa, które bardziej cenię. Anagami nie krytykuję za zakup teraz, ale za grid od -50% od ATH i notoryczne wciskanie tego jako najlepszej taktyki każdemu pytającemu bagholderowi.
Jeżeli ktoś podejmuje działania na podstawie wpisów jednego anonimowego użytkownika forum to nie powinien grać. Nie rozumiem natomiast dlaczego nie można traktować tego jako jednej z sugestii? Ja sam lubię sobie poczytać co robią inni, jaką przyjmują taktykę natomiast decyzję podejmuję sam i ponoszę za nią 100% odpowiedzialność.
Wymazywanie pisze: BTC ok. -94% (dosłownie nagrobki mu stawiano wtedy) z 32$ do 2$ i potem bania na 266, 1166, 19891.

Altów z -99% są teraz przykłady, ale za wcześnie, by mówić, że bardzo z tego odbiły.
Jednak nie ma żadnej zasady, że spadek o -xx% oznacza, że nigdy się nie podniosą. Przeciwnie, im niższe ceny tym bardziej atrakcyjne dla smart money. Po prostu nie widzę konieczności, by -93% zatrzymywało samo w sobie spadek, bardziej bym patrzył tu na kontekst wykresowy niż sam % spadku.
Z tym, że wiesz - 93% spadku a 99% to jest kolosalna różnica. Jesteśmy w wątku LSK to pociągnę temat:
93% spadek od 140zł = 9,8zł
99% spadek od 140zł = 1,4zł
7 razy. 700% różnicy.

Podtrzymuję to, że nie znam żadnego liczącego się alta (powiedzmy top 50), który zaliczył spadek o 99% i wrócił do starego ATH. Zobaczymy jak podczas hossy zachowają się topowe alty jak Qtum, Nano, Cardano, które zaliczyły ok. -95/96% spadki od ATH.
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 21:18 przez Pleasek89, łącznie zmieniany 4 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » środa, 24 października 2018, 21:12

Wymazywanie pisze: Anagami nie krytykuję za zakup teraz, ale za grid od -50% od ATH i notoryczne wciskanie tego jako najlepszej taktyki każdemu pytającemu bagholderowi.
Ech, jak się sprzedawało gdzieś na szczytach i było się bez crypto, to -50% od ATH to czysta radość kupowanie, a raczej odkupienie :D Poza tym na spontanicznych wybiciach przecież realizuję część zysków i tak uśredniam cenę :D To nie jest taki grind pasywny, że tylko kupuję i czekam do kolejnej hossy - potwierdzonej :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości