Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » wtorek, 10 lipca 2018, 01:02

Odnośnie Sidechain, również z reddita
Lisk to get an A.I. sidechain tool! Word has reached me that a registered delegate named GNYDEVS is currently involved in building a new tool for the Lisk ecosystem and is looking forward to introducing it in the next few weeks. Although information is scarce at present (and not officially confirmed yet) it involves a tool that will allow developers building side chains on Lisk to access the power of machine learning and integrate it into their Dapps. Supposedly it is part of a multi-million dollar development plan, and the system is already running, so will be in action when Lisk has side chains operational. The developers of the tool felt it was important to have a working model, as many projects make claims, but this project wanted to separate out from the noise and have a working system already in action on announcement. I hear it was originally built to predict consumer behaviour and can detect fraud for instance in insurance claims. This could be a really powerful tool for any developer, for instance imagine adding machine learning to the Harvard medical chain which is rumored to be in creation. So GNYDEVS have now registered their delegate name on the lisk system, allowing everyone to see who they are and their investments into Lisk. Check it out here. They say they are not actually looking to be delegates, but registering is just a method to show who they are. Three full time developers are working on the system and the overall development team work from Asia and the USA. They say they have already tested the application on a functioning DPOS chain, so they know it can run on Lisk. They feel the way DPOS deals with its DB's makes it interesting to work with, and they are also looking forward to seeing what other teams can build on Lisk. The GNYDEVS website is penciled in to launch in 14 days, and they have already had filming crew in to reveal all the team, so they can be even more transparent. GNYDEVS said they feel once core 1.0.0 is out many teams can really get on with working on Lisk, although many of the tools are not really needed by teams who have long term experience in blockchain, so Lisk should get projects appearing sooner than people realise. Exciting times ahead.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Delhi » wtorek, 10 lipca 2018, 01:29

Po bardzo dogłębnej analizie obecnej sytuacji stwierdzam że lisk jest dalej nie warty mojej uwagi.
Szanuje inne poglądy. Szanuje was drodzy forumowicze. Być może ktoś widział jak ostatnio się dopytywałem
o różne rzeczy może się ktoś zastanawiał co zrobiłem związku z tym.
Nic. Cały czas świeciła mi się czerwona lampka i dalej świeci.
W obecnej sytuacji Liskowi pomóc może tylko bull-run.
Takie jest moje prywatne zdanie.
Peace.
8-)

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » wtorek, 10 lipca 2018, 01:56

Oshel pisze: Oni maja jakas swoja definicje SDK. Parę razy mi sie obilo o uszy ze to wg nich nie jest "Software Development Kit"
Słabo się interesujesz projektem, choćby na głównej stronie https://lisk.io/products napisano dokładnie
Nasz zestaw rozwojowy Sidechain
Zestaw SDK (Sidechain Development Kit) zawiera rosnącą kolekcję modułów do programowania aplikacji blockchain dostosowanych do twoich potrzeb. Pakiet SDK składa się z czterech potężnych narzędzi: Lisk Commander, Lisk Elements, Lisk Core i Lisk Hub. Każde narzędzie ma swoją własną rolę.
I pomijacie ważną kwestię w wypowiedzi Maxa

Of course you could take our components and develop something with it. But that's not our vision, our vision is to make it all easy and fast. To that point, we still have a long road ahead.
Co oznacza, że już można tworzyć dappsy korzystając z komponentów Liska (co zresztą już się dzieje), oczywiście jeśli jesteś zaznajomiony z blokchain. SDK ułatwi to zadanie i sprawi, że nawet nieprogramujący laik będzie potrafił za pomocą łatwych w obsłudze narzędzi tworzyć własne dappsy itd.
Delhi pisze: W obecnej sytuacji Liskowi pomóc może tylko bull-run.
Takie jest moje prywatne zdanie.
W takim razie zapraszamy ponownie, jak pociąg już ruszy :mrgreen: Będzie komu sprzedawać :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » wtorek, 10 lipca 2018, 08:36

@Delhi, ludzie mysleli ze to bedzie taki poziom cenowy jak eth, albo przynajmniej ltc, a tu dupa blada i szalu nie ma obecnie :D

5$ znowu na horyzoncie migocze :? poczekam jak bedzie wygladala sytuacja na granicy 5.2-5$
btc idzie w kierunku 6.5-6.4k$, to lisk zejdzie na 4.9-4.8$ :roll:

przyznam ze juz mnie to nudzic zaczyna, bo newsy raczej pozytywne, ale z 2 strony wakacje ida i ludzie hajs potrzebuja na co innego, a tzw duze ryby maja hajsu jak lodu, wiec ich taka mala zmiana kursu +-300$/btc nie interesuje ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Oshel » wtorek, 10 lipca 2018, 08:51

@Harmony
Projektem interesuje się na tyle na ile pozwala mi na to czas w pracy i poza nia. Definicja SDK (normalna, a nie wymyślona sobie przez Maxa) jest mi znana. Bo 'kit' to faktycznie zestaw.

Czyli będzie jakieś tam SDK, ale jeszcze nie dające wszystkich możliwości, a na pewno nie budowania sidechainów. Pogmatwane to wszytko. Będziesz w stanie zbudować "something" ale to nie to jaka oni mają wizję. No proszę Cię. To po co ten core 1.0 i wszystkie narzędzia 1.0 skoro to jeszcze nie jest to czym ma to być. Ogromnie bym chciał żeby projekt się udał ale myślę że cena, a właściwie trend trochę odzwierciedla zdezorientowanie ludzi obecna sytuacja.

Peace.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 lipca 2018, 10:30 przez Oshel, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Delhi » wtorek, 10 lipca 2018, 09:42

@Hamas
@Harmony

Szanuje poważnie
8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » wtorek, 10 lipca 2018, 10:36

Spadki spowodowala pewnie taka sytuacja

https://techcrunch.com/2018/07/09/myeth ... ccounter=1

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1JWBYfBwomCe9geFzkhC8xDuPpVEAx9X68

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Marcinu » wtorek, 10 lipca 2018, 11:37

Oshel pisze: Pogmatwane to wszytko. Będziesz w stanie zbudować "something" ale to nie to jaka oni mają wizję.
Raczej sens tej wypowiedzi jest taki, że będzie możliwe stworzenie aplikacji, ale nie w prosty sposób jaki sobie stawiają za cel. Czyli zrobią to tylko zaawansowani póki co.

Może z powodu inflacji i braku chętnych do kupna cena ciągle się zwala. Jednak patrząc w perspektywie czasu - przecież rok temu szło kupić po 4zł. Póki co duży skup na polo trzyma cenę, następny jest przy 0.0006.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » wtorek, 10 lipca 2018, 16:27

kurs na mexie znowu idzie bokiem (5/15min/godzinowy), to kolejny raz przytule powiekszona dawke lisa :roll:

nawet jak zejdzie cos ponizej 5$ w co watpie, to tylko minimalnie :idea:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Oshel » wtorek, 10 lipca 2018, 17:41

Nie spada niżej, tj zatrzymał się (kurs) na 80k sat ze względu na ściankę na Polo. Ale ścianka sukcesywnie topnieje- ze 100 BTC ztobiło się już 60. Przwiduję dalsze spadki wzdłuż kanału.

@Harmony
Apropos minusa- SDK z definicji oznacza, za wiki:
A software development kit (SDK or devkit) is typically a set of software development tools that allows the creation of applications for a certain software package
Koledzy z Lisk stworzyli swoja definicje SDK, wg mnie niefortunnie, jako "Sidechain Development Kit". Czyli teraz rozmawiamy o czym? O software czy o sidechain? Jeśli chodzi o software to faktycznie te kilka narzędzi daje baze pod aplikacje. Jeśli chodzi o sidechain to nie ma jeszcze nawet możliwości tworzenia sidechainów z tego co się orientuje. Proszę, wytłumacz mi, laikowi, programiście emdedded, o jakim SDK jest mowa gdy pada o nie pytanie? Zamiast rzucać minusami prowadź rozmowę.

Do tego mam takie lekkie odczucie, jak zawsze, że pisanie o projekcie w kontekście "bullish" daje od groma repa (tak nazbierałem swoje punkty- gdy pisałem bullish na początku roku). Gdy teraz spoglądam troszeczkę inaczej na całą sprawę to nagle dostaje ostre kontry i minusy na rep. Nie zrozum mnie źle- wierzę w projekt, wiele rzeczy mi się podoba, choć jestem kupe siana do tyłu. Wierzę, że ją odzyskam- czekam na moment gdzie uśrednić cenę zakupu. Ale potrafię spojrzeć krytycznie na sytuację i dostrzec wady tego co robią chłopaki.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 1 października 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: fon1222 » wtorek, 10 lipca 2018, 19:30

Pojekt być może jest dobry. Jednak monopol elity na pewno jest zły. Wyeliminowanie konkurencji i jakichkolwiek możliwości zostania delegatem odbiera jakąkolwiek wartość finansową temu projektowi. Jak można zarobić kupując liski od kogoś kto ma ich nieograniczoną ilość za grosze.? Mało tego każdego dnia jego przewaga nad kandydatami na delegatów się zwiększa? To jest podstawowy problem. Niestety ekipa liska najwyrażniej nie ma ochoty na jego usunięcie. Elita będzie wywalać liski na każdej gieldzie jak leci byle zamienić je na btc lub fiat . Gdyby nie było przymusu głosowania na wszystkich delegatów w kartelu- przyszłość Liska wyglądała by diametralnie lepiej. Warto było by ich nie sprzedawać jak leci , ale trzymać żeby mieć prawo je wydobywać. Gdyby była rzeczywista siła w głosowaniu na delegatów wtedy można by myśleć o konkurencji dla eth. Jeśłi ktoś jest ślepy i tego nie widzi niech zobaczy na próby grupy ascend na zdobycie prawa do kopania. W momencie gdy przybywa im deklaracji na oddanie głosów to automatycznie podnosi się pułap głosow ktore musieli by posiadać. Nie chce nikogo dołować ani nie naganiam. Ten wątek jednak powstał także po to żeby pisać o wadach i co ewentualnie można naprawić. Gdyby monopol elity zniknął sam natychmiast odkupił bym swoje liski. Sądząc po wpisach w innych miejscach netu jak reddit czy facebok - mój pogląd nie jest odosobniony.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Oshel » wtorek, 10 lipca 2018, 20:25

Jedyne co mogę powiedzieć bullish to to (skala log):

Obrazek

Zaczyna się pomału pozytywna dywergencja na MACD, RSI wypalone, teraz czekać tylko na wypłaszczenie i podkręcony wolumen. No właśnie- wolumen. Mizerny się stał strasznie. Chyba, że volume przeszedł na inne giełdy.

Odsyłam do linka:
http://stockcharts.com/school/doku.php? ... e_reversal

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » wtorek, 10 lipca 2018, 20:42

Oshel pisze: Apropos minusa- SDK z definicji oznacza, za wiki:
Nie dostałeś minusa za nazewnictwo, ale o tym w dalszej części postu. SDK to również może być Staromiejski Dom Kultury w Warszawie. Nazwali sobie jak chcieli, nie bez powodu. Sidechain Development Kit będzie gotów wtedy, gdy za pomocą portfela Lisk Hub przelewając 500 LSK będziesz mógł jednym (!) kliknięciem stworzyć swój własny Sidechain, a za pomocą Lisk Commandera nim zarządzać. I to jest ich głównym celem przy tworzeniu - jak największa prostota i łatwość obsługi i tym Lisk nazywa SDK. Obecnie możesz korzystać z bibliotek Lisk Elements, ściągnąć rdzeń w wersji testnet i go modyfikować oraz stworzyć swój własny węzeł, by mieć odzwierciedlenie jak w przyszłości taki Sidechain będzie wyglądał, bo każdy Sidechain to kopia głównego rdzenia. Możesz również zacząć pisać DAppsy, które później będziesz mógł umieścić w ekosystemie Lisk korzystając z już dostępnych komponentów.
Oshel pisze: Czyli będzie jakieś tam SDK, ale jeszcze nie dające wszystkich możliwości, a na pewno nie budowania sidechainów. Pogmatwane to wszytko. Będziesz w stanie zbudować "something" ale to nie to jaka oni mają wizję. No proszę Cię. To po co ten core 1.0 i wszystkie narzędzia 1.0 skoro to jeszcze nie jest to czym ma to być.
Dokładnie za tą wypowiedź dostałeś minusa. Kolega Marcinu dał Ci odpowiedź na pytanie, które jest również w wypowiedzi Maxa, a ja tekst wyżej postarałem się odpowiedzieć na resztę. To nie o to chodzi, że dostałeś minusa za krytykę, a za frustrację i nie zrozumienie poprzednich wypowiedzi wyrażone krytyką. Sidechainy przyjdą z czasem, może szybciej niż się niektórym wydaje, może nie. Bez gotowego Core, Sidechainy nie mają prawa istnieć! Wersje narzędzi 1.0 dają podwaliny i struktury, pod przyszłe SDK i przede wszystkim stają się kompatybilne z Core. Rdzeń to nie jest jakieś tam 1.0, to ponad 1100 commitów na github, to jest największy kamień milowy oraz najważniejszy i przełomowy produkt, bez którego cała koncepcja Liska nie ma sensu. To tak jakby mercedes-benz tworzył nową, przełomową S klasę, a władował tam stary gaźnikowy silnik FSO 1500.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Don8000 » wtorek, 10 lipca 2018, 21:12

Na Polo volume 54btc, z tego 50btc to zrzuty na ściankę ~100btc, która się kurczy w oczach :D

O kurła respirator podłączony do LSK, bo ma innych giełdach poleciałby chyba do centa gdyby nie ta scianka.


Ciekawe dlaczego akurat na tej cenie i kto ma w tym interes :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 lipca 2018, 21:37 przez Don8000, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tomasz_Es » wtorek, 10 lipca 2018, 21:22

Panowie @BitBay, ma jakiś problem z księgowaniem lisków, 342 potwierdzenia a Liski do konta nie przypisane (BitBay wymaga 305 potwierdzeń), nawet przechodząc przez stronę > Portfel > LSK >> BlockChain pokazuje stan na + a na saldzie konta BB nadal "0" więc adres został podany prawidłowo. Przelew szedł z portfela "Lisk Hub" do BB.

Dodano po 2 minutach 58 sekundach:
376 potwierdzeń i nadal nic :? :?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Oshel » wtorek, 10 lipca 2018, 22:05

@Harmony,

Nie chce mi się za bardzo kruszyć kopii o pierdoły ale:

1. Marcinu odpisał po moim poście
2. Dalej twierdzę, że nie powinni tego nazywać SDK (mówie o sidechainach). To tak jakby powstała druga firma motoryzacyjna BMW, ale robiąca traktory. Dalej uważasz, że nie byłoby nieporozumień?
3. Nie twierdzę natomiast, że wersje 1.0 to jakieś pierdoły. Zdaję sobie sprawę z tego że jest to duży krok. Użycie przez Maxa słowa "something" jest dla mnie śmieszne- bo "something" można zbudować ze wszystkiego.
4. Pisząc "jakieś tam" miałem bardziej na względzie to jak na to mogą patrzeć osoby postronne. Pomimo tego jak bardzo będziesz zachwalał core i SDK- takie osoby jak Delhi nie będą zainteresowane. Nie jest to jeszcze ten core do którego dążą. Jest to kolejny krok. Zainteresowani programiści będą wiedzieć kiedy narzędzia będą gotowe. Ale to nie oni inwestują w LSK teraz.

Reasumując i kończac dyskusję która do niczego nie prowadzi (niczego nie zmienimy): IMHO dublowanie nazwy SDK w tym samym kręgu jest błędem. Do tego uważam SDK (software) za coś dużego, ale nie wielkiego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » wtorek, 10 lipca 2018, 22:21

@Tomasz_Es, na poloniex byl jakis komunikat o portfelu i wydluzonym czasie ksiegowania :?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tomasz_Es » wtorek, 10 lipca 2018, 22:30

support rozwiazal problem, czym byl spowodowany blad - nie powiedzieli. 8-)
Ostatnio zmieniony środa, 11 lipca 2018, 11:23 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » wtorek, 10 lipca 2018, 23:52

@Tomasz_Es miałem kiedyś podobny problem z BB lecz nieco odwrotny bo wysłałem BTC z BB na pewien scam i nie chciano mi zaksięgować wpłaty. Okazało się potem że BB używa różnych portfeli i adres na który wysyłasz pieniądze na giełdę nie jest tym samym z którego Ty wysyłasz. Sprawdzałem nawet w explorerze i okazywalo sie ze 'przypisany' do mojego konta portfel miał inna wartość BTC niż w rzeczywistości moje konto na BB. Również jak wypłaty robiłem to dochodziły z innego portfela. Problem rozwiązałem przez support i myślę że u Ciebie tkwi podobny problem jeśli na explorerze transakcja jest potwierdzona a nie widzisz jej na koncie.

@Oshel teraz to mogę się z Tobą w pełni zgodzić ;) Ale dodałbym jedynie na koniec że Sidechain Development Kit = Software Development Kit, odwrotnie już nie będzie tego znaku równości. To tak samo jak z kwadratem który jest prostokątem, lecz nie odwrotnie ;)

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 26 marca 2018
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Don8000 » środa, 11 lipca 2018, 10:00

Były wyłączone transfery na LSK pwczoraj ze względu na aktualizacje - była informacja na Polo.

Jak już pisałem - dziwna sytuacja, akurat gdy BTC zleciał z 68XX na 63XX zaczely się trudności z transferami. Może zbieg okoliczności, ale scianka na 100BTC już zbiegiem nie jest.

To rodzi pytanie - ile LSK jest tak naprawdę rynkowo warty? Bo moim zdaniem wczorajsza akcja pokazała, że napewno nie jest w tym momencie warty aktualnej ceny.

Pewnie kosztowałby dziś okolice 10-15 zł porównując do spadków innych wiodących altów. LSK wygląda jak typowe skubanie na kasę niczym typowy Janusz na zakopiańskich Krupówkach.

Jak już rynek się zorientuje, projekt nie wypali lub nie będzie tyle warty, ekipa mająca monopol na liska, wymieni swoje pozyskiwane za grosze LSK na BTC i powie sorry.

Nie widzę absolutnie żadnego sensu finansowania tego projektu w ten sposób od strony kupującego. Co najwyżej spekulacje na very-short term.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości