Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 24 maja 2019
Reputacja: -44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tak właśnie to » wtorek, 14 stycznia 2020, 20:24

R.I.P

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: niebieski82 » wtorek, 14 stycznia 2020, 20:43

Witam Panie i Panowie Liskowicze po dłuższej przerwie.
Muszę się czymś pochwalić...
....znów po dłuższej przerwie zostałem Liskowiczem :)
Pierwszy raz Liska kupowałem w okolicach 2017roku gdy był po 5zł, teraz kupiłem go 2razy więcej niż ostatnio i 2 razy taniej niż ostatnio :shock: :D :mrgreen:
Na ostatniej hossie dał mi sowicie zarobić. Siedzę w krypto od poprzedniej bańki na której zarobiłem za parę lat pracy.Tak jak pewnie wszyscy tu część tych pieniędzy zainwestowałem, można powiedzieć przeinwestowałem :) Ale jeśli ktoś wierzy w crypto i kolejną hossę, a ja się do takich zaliczam to patrzę w przyszłość bez obaw.
Liska hodlowałem do czasu kiedy mi powybijał stoplosy, a miałem je ustawione na 3 dolary, czyli trochę czasu temu. Od tego czasu przerzuciwszy się na inne alty, głównie na XRP systematycznie traciłem, może nie tyle co straciłbym na lisie, ale i tak trochę się mój kapitał przerzedził :)
Systematycznie co kwartał wpłacam kasę na crypto. Dziś jest pierwszy miesiąc, w którym zarobiłem te 30% z ostatniej wpłacanej transzy, głównie na DASCHu. Po tych mega wzrostach, całość z transzy zmieniłem na Liska i uważam to za bardzo dobre posunięcie. Takie coiny jak BCHSV i Dasch, śmiało teraz można jak ktoś potrafi shortować - moje zdanie. Na BTC 9500 jest górną granicą przed jakąś korektą, albo powrotem do trendu spadkowego.
Na Lisk jak już tu niektórzy zauważyli jest wypłaszczony wykres i parametry wskazujące na odwrócenie trendu. Jak tu kolega poprzedni powiedział stosunek zysku do ryzyka jest jeden z najmniejszych z pozostałych altów. Co do wartości Liska jako projektu nic mnie to mnie obchodzi jako inwestora. Liczy się dla mnie tylko zysk i wartości na wykresie, który woła kup mnie.
Co do mojej strategi to sprzedaż będe miał ustawioną na 9, lub 12zł jeśli pójdzie szybka pompa, a wedłóg mnie taka się od długiego czasu szykuje, widać to poz zakupowym wolumenie, który nie robi się z przypadku. Jeśli nie będzie szybkiej pompy typowego PUMPU to sprzedaż przesuwam na ok 5$. Pewnie niektórzy się uśmiechną pod nosem, ale taki mam plan i myślę, że jeśli BTC nas nie wydyma jeszcze raz w tym trendzie spadkowym to w tym roku jest on do zrealizowania. Nie ukrywam, że wolałbym szybką pompkę i powiększenia zasobów Liska w porfelu.
I jeszcze raz powtórzę, że wg mnie wartość Lisk jako projektu gówno się ma do CENY. Spójrzcie sobie na marketcap ile tam tych shitów jest!!!
Pozdrawiam wszystkich EEEEExpertów, ja się tylko uczę ;)
Ogólnie jestem z wszystkimi altami po takich spadkach ustawiony na longterm 2022-2024, lub jeśli szybciej to wystarczy mi stare ATH na tym co mam, ale do tego czasu pewnie ciężko będzie palce pod dupą trzymać, żeby nie sprzedać.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:22

Obrazek
lsk/usd rsi 1w

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ahr » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:24

Parametry nie wskazują na żadne odwrócenie trendu, a na odbicie - używajcie mózgu, bardzo proszę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:36

Hahahahhaah najbardziej bawi mnie to,że nikt w Liska nie wierzy a siedzi tu cała Polska,niedługo w wiadomościach będą o nim puszczać z nagłówkiem ,,Polacy nie odpuszczają Liska,szał TRWA''

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:51

@Pomoc_potrzebna Siedzi tu i regularnie pisze może z 10-15 nicków, nie więcej. To mało, po prostu to forum ma kilkudziesięciu stałych bywalców piszących i dlatego temat Liska wydaje się taki popularny, bo widoczny % nowych postów to posty w tym teamcie i innych liskowych. Ale ludzie mocno sie wykruszyli a wielu z nich w ten sposób uratowało, jeśli ścieli straty a nie hodlują bezmyślnie. Na forach pisze coraz mniej ludzi, więcej idzie w kierunku fb, telegramów itd. Zauważ, że ci co kiedyś byli fanami, ale w porę otworzyli oczy (vjankuf, benq, blink, wielu innych) bardzo dobrze na tym wyszli. Że to shitcoin i pękająca bańka pisano tu od cen kilka tysięcy % wyższych (!). A że wielu nie słuchało tylko było pakowanko na longterm po 10$, 5$, 2$ czy nawet 20$ i wyżej, no to cóż, chcącemu nie dzieje się krzywda.
Jakby nie Bitbay, to z 90% polskich fanów by nie siedziała w ogóle w Lisku. Obok tej giełdy do zainteresowania przyczynił się naganiacz Konieczny z youtuba i pomniejsi youtubowcy i facebookowi/tg naganiacze. Ogólnie w środowisku crypto Lisk jest starym i nieco zapomnianym, jednym z dziesiątek coinów, które nic naprawdę ważnego nie oferują. Zainteresowanie światowe jest znacznie mniejsze niż polskie, co chyba wykazywał ładnie amnezia kiedyś danymi ze świecącą mocno Polską na tle reszty świata.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:10

Ja bym nie powiedział,ostatnio wrzucałem post z obesrwującymi na twitterze dane crypto i Lisk uplasował się naprawdę grubo w pierwszej Piątce. Nie jestem jakis fanem nad fanami ale no tak jest zobacz sobie nawet Nano tyle chyba nie ma.

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:24

@Pomoc_potrzebna Obserwujących github również nie mało https://www.cryptomiso.com/#LSK

@Ishias Niby tak, niby nie.
So, the three new objectives are not disrupting our plans to fully focus on interoperability (besides the re-genesis as announced) this year. We have 5 researchers in total now, so a lot of stuff is getting done in parallel.

The LIP published today belongs to the new roadmap objective for network economics. The other, still in research, LIPs belong to a much later phase called network longevity. If you see on the roadmap everything is researched besides the re-genesis and these two new objectives. However, the new objectives are related to the re-genesis and the latter also to the ID system.

The authenticated data structure says:

Authenticated data structures, such as Merkle trees, allow to verify the presence of a subset of data in a trustless way and without knowing the whole data set. This can be beneficial to several parts of the Lisk protocol: Using an authenticated data structure for transactions in a block allows to verify the inclusion of a transaction without knowing the whole transaction payload. Moreover, when creating a snapshot of the blockchain, an authenticated data structure allows for trustless queries for subsets of data without requiring to store or request the full snapshot.

The serialization method says:

Introduce a serialization method that is generic, deterministic, size efficient and deserializable. This method should be used to serialize and deserialize any data of the Lisk blockchain and SDK, in particular, (custom) transactions and blocks. It should be used for storing and transmitting data as well as hashing and signing data.

So we are not really loosing anything, especially as we are not starting the research on these objectives just now. We are working on them already for quite some time.

Additionally, we believe that an authenticated data structure, i.e. merkle trees, has so many advantages that A) it has to be included anyways and B) it might help us with or is required anyways for our interoperability.
LIP już jeden powstał, do pierwszego dodatkowego zadania z mapy drogowej.

https://research.lisk.io/t/establish-bl ... tially/197

W tym tygodniu najprawdopodobniej wyjedzie 3.0 beta

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 21 grudnia 2018
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: lukaszy » środa, 15 stycznia 2020, 00:27

Jak się widzi na każdej krypto wzrosty 30-50% pomijając BSV który robi kosmos a lisk raptem 5% ledwo to się troszeczke robi smutno z tego powodu. Niestety mój błąd był taki że sprzedałem BSV przy cenie 650zł odkupując Liski (ale kto by się domyślał że napompują go 170%). Daje mu ostatnią szanse, jeżeli w końcu nie ruszy, SDK go nie popchnie to po prostu się pozbywam tego i szukam kasy w innych krypto bo troszeczkę zaczyna to być dołujące bo dziś to jest armagedon.

Może bedą realizować zyski na Lisku jak pójdzie fomo o SDK :P

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yoda » środa, 15 stycznia 2020, 01:51

Wymazywanie pisze: wtorek, 14 stycznia 2020, 01:04Szanujcie się bardziej ludzie. Jeśli ten złom ma zmienić trend i wyrwać się z bessy to tu trzeba wejść gdzieś wyraźnie na 5-10$ a nie podbitka o ćwierć centa czy podobnie szybko zgaszona...

Tylko risk-reward ratio przy 5-10 USD jest wyraźnie gorsze, niż przy 0.5 czy 1 USD. Potencjalny zarobek - 10 razy mniejszy ;) Niech każdy robi, co chce. Jedni wolą wchodzić, jak trend jest potwierdzony i w oparciu o AT, inni wolą AF, jeszcze inni AF+AT, a jakaś mała część ludzi kieruje się po prostu intuicją.

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » środa, 15 stycznia 2020, 01:55

wg. mnie jeżeli zamkniemy tydzień powyżej 0,619usd na bittrex to lecimy pod dolca

w sensie że co najmniej

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » środa, 15 stycznia 2020, 02:07

Jak lisk konkretnie nie odbije, to ten shitcoin nawet porządnego exit scamu nie potrafi zrobić :twisted:

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masonbtc » środa, 15 stycznia 2020, 02:35

Obrazek

tak w ogóle to wróciliśmy do tego wielkiego kanału spadkowego

Obrazek

wcześniej byliśmy na chwilę jednak odbiliśmy się od linii trendu po szczytach

teraz wcześniejsze wsparcie czyli miejsce od poprzedniego dołka i pierwszego odbicia po szczycie powinno stanowić opór a dolna krawędź kanału wsparcie

Dodano po 16 minutach 42 sekundach:
w usd jak się uda pokonać 0.7 to lecim

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » środa, 15 stycznia 2020, 12:32


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » środa, 15 stycznia 2020, 12:33

Pogromca pisze: środa, 15 stycznia 2020, 12:32SDK 4.0 on board


kolejny rok - dwa roboty :D

Początkujący
Posty: 1112
Rejestracja: 28 lutego 2019
Reputacja: 576
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pogromca » środa, 15 stycznia 2020, 12:48

blink pisze: środa, 15 stycznia 2020, 12:33kolejny rok - dwa roboty
Podejrzewam, że nie masz kompletnie pojęcia o programowaniu i developmencie. Dynamiczne opłaty są najłatwiejszym punktem do realizacji.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: maly_ZE » środa, 15 stycznia 2020, 13:11

@Blink póki trzymał liski to słowa nie dał złego powiedzieć, jak tylko sprzedal stał się nagle hejterem projektu.. jakie to typowe i smutne zarazem...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 stycznia 2020, 13:24

@maly_ZE Bo czasem jest tak, że jak jesteś w coś zaangażowany finansowo, to widzisz, że pół szklanki jest pełne. A jak nie jesteś zaangażowany, dostrzegasz, że połowa jest pusta, a może nawet więcej niż połowa. I tak też jest w spekulacji.

(powiem więcej: psychologia graczy giełdowych jest tak prosta i często nieuświadomiona jak 4-5 letniego dziecka:)

Każdy ma mniejszy czy większy bias, który wykrzywia percepcję tak, że przyjmujemy bardziej to, co nam wygodniejsze, przyjemniejsze. Klasyczny efekt potwierdzenia. Nieliczne osoby potrafią być całkowicie obiektywne obojętnie od zaangażowania (ja nie potrafię). To nic złego nie być taką osobą, ale dobrze chociaż mieć świadomość mechanizmu o którym piszę, bo to bardzo dużo daje.

To, co się dzieję w tym wątku, to ogólne spaczenie percepcji przez bagholderów od dobrych 2 lat. Przypomnijcie sobie jak setki razy było tu pisane, że to już dno, że odbije, że promocja, że niesamowity rozwój kodu, że SDK to rewolucja itd. To było wszystko szklanka do połowy pełna, a nawet całkowicie pełna. Tylko, że głównie w umysłach głodujących na pustyni inwestycyjnej hodlerów. :)

I żeby nie było, nie mówię, że wody nie ma szklance. Coś tak jest, ale nawet pomijając ocenę projektu, patrząc na samą spekulacje i warunki giełdowe, to tej wody w Lisku nie ma za dużo, jest bida i ciężko tego nie zauważyć patrząc na resztę rynku i to nie tylko teraz na pompkach, ale ogólnie, w praktycznie każdym miesiącu ostatniego roku.

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:

PS.

@Tomi33 Jak tam ściany na giełdach za te miliony od ekipy wyjadaczy giełdowych z milionami w Lisku od cen kilkaset % wyższych niż obecne? Ktoś to spotuje? A jak tam ujawnienie Twojego adresu z Lisk i zrobienie kilku uwierzytelniających przelewów po 1777, 1888, 1999 o które pytałem?

Czy może to była typowa próba wałka i to najgorzej, że na ludziach, którzy i tak są ostro w plecy na tym shicie? :|
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 24 maja 2019
Reputacja: -44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tak właśnie to » środa, 15 stycznia 2020, 13:49

4.0 :ugeek: do końca roku 100$ nie ma opcji żeby było inaczej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 stycznia 2020, 13:57

Tak właśnie to pisze: środa, 15 stycznia 2020, 13:49do końca roku 100$ nie ma opcji żeby było inaczej.
Hmm jakieś 99.99% szans to właśnie te opcje "inaczej" niż opcja wzrostu o ok. 15000%, o jakim piszesz, z obecnej ceny...
O cholera, gdybyś napisał 100c a nie 100$ to pewnie byś trafił. Może jednak chodziło o centy? :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości