Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » wtorek, 6 sierpnia 2019, 08:53

Ja myślę że na razie nie ma szans na wzrosty (alt season) póki BTC nie zbliży się do ATH. Wszystkie alty spadają, może są jakieś wyjątki "pump and dump" ale kierunek jest jeden - dół, jedne alty więcej drugie mniej. Jest strach i pewnie ładują się tylko Ci bardziej świadomi na coraz to niższych poziomach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:43

@GoPro tak jak pisalem bo kazdy teraz cwaniak i przy 5 zl czeka na 1 zl a moze przyjsc taki moment ze jednak na 4.8 skonczy sie.. i ci co sprzedawali na 5 zl (z mysla o 1zl) juz beda w plecy o prowizje + groszowe roznce bo beda wskakiwac do pociagu... malo tego.. potem okaze sie ze to byl falstart i znow kolejny dylemat beda miec.. TUTAJ trzeba wylaczyc emocje i nadmierna pazernosc..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:44

GoPro pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 07:47Wszystko maja. Fure kasy i sily na gre. Ale po tylu spadkach i po tylu poglebieniach dolkow, gdzie obstawiam ze sporo osob juz sie sparzylo tak jak i ja, najpierw czekalem na okolice 20pln, bo to przeciez okazja, przebilo, to wszedlem poteznie przy 18pln i czulem sie krolem zycia, bo jakos zaraz odbilo juz na chyba 26-28, no ale nie sprzedawalem, bo to mial byc dolek dolkow. A zaraz poszlo na 13, 10, 8, 6, 5, 4pln.... Przy 8 i przy 5 tez dokupowalem.
Nie dramatyzuj, to jest błędne myślenie trochę :D Właśnie mogłeś kupować na okazji, a dołka nie da się przewidzieć :D Dokładnie tak samo było z BTC też wyzywali mnie od naganiaczy jak mówiłem, żeby skupować w okolicach 6k$ - hodl on for dear life, że to jest okazja i w dłuższym terminie da zarobić, raz, że tam cały czas odbijało, a dwa, że koniec końców dzisiaj jesteśmy 100% wyżej i spadać nie chce :D W każdym razie podchodząc na chłodno do wykresu, wiemy, że może spaść do 0, a szczyt mamy na 140PLN, więc zysk do ryzyka na historycznych danych jest niesamowicie dobry dla byków :D Ważnie, że nie kupowałeś na szczycie :D Ale popatrz też na to z drugiej strony, jeśli Lisk wbije nowe ATH kiedykolwiek, to tak czy siak wszystko kupowane tutaj to promocja :D Nawet 140PLN może okazać się promocją jeśli Lisk wbije 1000PLN za jakiś czas czy jakieś ATH po prostu :D Naprawdę ludzie nie wyciągają wniosków tutaj, nawet Ci, którzy siedzą tutaj już kilka lat, nawet nie potrafią zaryzykować po dużych spadkach w BTC, w króla crypto, najbardziej zdecentralizowaną wlautę, a co dopiero w Lisk :D Oni tak samo ulegają emocjom i fatalistycznym scenariuszom upadku :D A to jest baju baju dla frajerów :D Teraz też nikt nie chce kupować Liska, czy innych alt'ów, bo widzą, że BTC rośnie, ale to jest tylko tymczasowe, to jest aktualny stan rzeczy, ale za miesiąc dwa, drastycznie może wszystko się zmienić, ludzie mogą teraz pchać się niepotrzebnie w BTC, ok może pójdzie do 20k$ powiedzmy, ale np. alty ruszą w tym czasie, kiedyś muszą wrócić, a mogą dać z tego samego kapitału zarobić już setki procent :D Zobacz sobie jakie były kapitalizacje na ATH, a jakie są teraz, to jest wyciskana cytryna :D Kapitału tutaj nie ma, zostali jacyś zatwardzali bagholderzy i właśnie tacy jak ja, którzy widzą okazję :D Przecież na 80PLN+, były takie wolumeny, ludzie tak chętnie kupowali, że mając kilkadziesiąt tysięcy BTC to takie ścanki stawiane znikały w try miga :D W zasadzie aż zaczynało brakować Lisk'ów na sprzedaż, a to gówno ciągle rosło :D Dlatego nauczony doświadczeniem lepiej tutaj ryzykować, skupować, teraz za 100PLN masz 20 Lisków :D Gdzie na cenie 100PLN miałeś ledwo 1 Liska :D Im niżej spada tym lepiej :D Później jak wróci kapitał, wróci hype, wrócą wolumeny, zaczną napływać nowe osoby do crypto, one napływają dopiero w ostatniej fazie wzrostów, wtedy będzie realizacja zysków :D Nie ma sensu się biczować za to, że kupuje się na niskich cenach, a inni sprzedają wszystko jak leci, bezmyślnie, nie biorąc pod uwagę scenariuszy długoterminowych :D Są okresy gdzie lepiej wcześniej sprzedać i poczekać na bessę, a są okresy, że lepiej kupić i nawet jak spada, to lepiej poczekać na hossę :D Bo jeśli Lisk wróci na ATH to wszystko kupowane od początku istnienia Liska zwróci się fantastycznie :D A jeśli ktoś wieszczy upadek projektu to w ogóle nie powinien grać na tym rynku :D Równie dobrze BTC teraz może paść jak wszyscy są nagrzani :D
GoPro pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 07:47Bo wydawaloby sie, ze gdyby obecna cena byla okazja na runku, to ktos by juz dawno to przytulil, najpierw powolne skupowanie, potem jakis grubszy widoczny skup.

Teraz lisk chodzi po 5pln i volume i zakupy sa przecietne.
Zresztą spróbuj sobie kupić 100k Lisków teraz idealnie na 5PLN i zobaczysz ile zajmie Ci to czasu :D A pewnie nie tylko Ty chciałbyś tutaj co nieco zakumulować :D Jeśli komuś zależy na akumulacji, to właśnie nie podbija ceny, tylko pozwala się wykrwawić zwierzynie, im niżej cena siedzi tym więcej można zakumulować i tym samym mniejszym kapitałem się ryzykuje :D

A poza tym Lisk nadal ma HL, bo nie pogłębił jak na razie dołka na 3.89PLN :D Jesteśmy 25% wyżej :D A jak kupowałeś na 26-28PLN na zasadzie buy and HOLD na długi termin z myślą o ATH, to tym bardziej teraz powinieneś pchać hajsy jak spada niżej, przecież ciągle marzysz o ATH skoro nie sprzedałeś i nie miałeś jakiegoś stop loss'a :D Oczywiście najlepiej to robić jakiś małym kapitałem, sukcesywnie skupować sobie nawet drobne ilości :D I właśnie takie osoby powinny teraz dokładać kapitał, żeby właśnie uśrednić, móc wyjść ewentualnie wcześniej na zysku, bądź na break even częścią kapitału :D Przecież rynek sam cudownie nie rośnie, on rośnie właśnie pod wpływem naszego kapitału :D Jeśli ktoś sprzedaje na stracie to tym wszystkim co sprzedawali na 100PLN+ robi dobrze, bo oni teraz ryzykując 1/20 tego co zarobili mogą odkupić 100% lisków, które mieli w 2017 roku :D I to tyczy się zarówno BTC jak i każdego alta z osobna :D

Spoiler:
Obrazek
Spoiler:
anagamidev pisze: środa, 20 marca 2019, 12:31 Ja powiem od siebie tak. 100k$ soon, ale to czy uda nam się kupić na 1k$ czy na 4k$ uważam za czyste szczęście. Czekanie ciągłe na 1k$ może być jak z czekaniem na 1$ czy na 100$ podczas poprzednich bess. Zdroworozsądkowy inwestor raczej potrafi dozować ryzyko i gra to co aktualnie widzi na rynku. Dlaczego tak dużo osób kiedyś, co miało tysiące BTC, dzisiaj nie są milionerami? Bo właśnie bali się odkupić po dużej korekcie: 'przecież nie wydam 1000$, żeby kupić 500BTC za 2$, poczekam aż ten shit spadnie do 1$ albo do zera i wtedy kupię 2x więcej' :D Często takie osoby sporo zarobiły i bały się odkupić chociażby za 10-20% tego hajsu chociażby. Ale zawsze istnieje ryzyko, na dowolnej cenie, że spadnie o połowę. Jednak należy spojrzeć na rynek całościowo, holistycznie. Jedni panikują inni ostrzą sobie kły i zacierają ręce. Przecież te osoby, które kupowały w okolicach ATH to one też wchodziły na BTC, żeby zarobić i też chciały zarobić x10, a zwykle na szczytach jest najwięcej nowych, powiedzmy, że 10x więcej i oni też później czekają aż cena znowu wzrośnie. Jak dla mnie korekta typu 80% to pewne wejście na długi termin i basta. @socjolog2008 niby tak długo w tym siedzi, a nadal nie patrzy trzeźwo na rynek tylko bardzo emocjonalnie i subiektywnie z całym szacunkiem dla jego osoby. On zamiast teraz własnie wrzucać parę groszy, to czeka i czaka, mimo, że idealnie przewidział dołek(jak na razie przynajmniej). Teraz podczas głębokiej bessy i zrezygnowania powinien wrzucać ostatnie hajsy, żeby obkupić się po uszy na kolejne tłuste lata, ale nie, on woli "baseny z solami" :D Teoretycznie skoro on jest taki pewny spadków to powinien shortować do bólu i już mieć przynajmniej kilkadziesiąt/kilkaset BTC za pazuchą i dalej nimi shortować, ale zdaje się on teraz ma jakieś śrubki. Czy takie podejście jest godne naśladowania i czy jest zyskowne? Nie sądzę :D Ogólnie ja jako crypto maksymalista widzę, to tak, że w przypadku spadku ceny BTC mogą zyskać na tym alt'y na parze z BTC. Wtedy dużo osób już będzie miało zakumulowane bitki, więc żeby one nie leżały będą wpompowywane w alt'y, żeby zrekompensować stratę ich wartości. A alty dzisiaj są mega zdumpowane i łatwo jest na każdym zrobić nową bańkę :D Takie pompy mocno wzmagają popyt na BTC :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 6 sierpnia 2019, 10:37

No ale na polo brakuje ok 2000 sat aby powtorzyc dolek wszechczasow na lisku :mrgreen:

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Ishias » wtorek, 6 sierpnia 2019, 11:04

Ishias pisze: wtorek, 9 lipca 2019, 20:38Ile teraz dominacja BTC wynosi 64.3%, myślę że dojdzie do około 68-70% a alty dostaną solidnie po dupie i znów powtórze że w tym gronie znajdzie sie lsk


Przypominam mój post aktualnie dominacja 68.6%. Powiem tak jak zamieniłem te liski co trzymam do końca roku około 2,5tyg temu na inna krypto i w tej chwili xxx lisków do przodu :P. Chciał bym więcej ale chytry traci ;p, bo kusi wymienic na btc i tetera i przyczaic się na wiecej lisow :roll: Wczoraj na bitrexie fajne dzidy poszły na około 1,65usd i to przy uzyciu 1 i 2 btc ,ale tam nie gram

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 6 sierpnia 2019, 11:14

Eth i ltc tez na czerwono.. dodatkowo ltc imo bedzie po "halvingu" korekcil i kto wie czy nie najmocniej nie oberwie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » wtorek, 6 sierpnia 2019, 11:19

@Dovakhiin LTC nie schodzi od wczoraj poniżej 90$, teraz jest na 97$, wg. mnie LTC mega mocno się o dziwo trzyma :D W 2017 roku, lekko ponad 2 lata temu cena to była 10$, dzisiaj nikt się już nie podnieca, za dwa trzy lata, może to być 1000$ i też nikogo nie będzie ruszać :D Dominacja BTC rośnie, więc nie ma sensu porównywać par ATL/BTC :D Liczy się na koniec dnia to ile bułek kupimy w sklepie :D Dlatego lepiej grać na parach do fiatów :D Chociaż np. na Binance LSK/BTC jest na historycznych minimach na tej giełdzie od wielu tygodni, a to po wejściu binance zaczął się ten alt season w 2018 roku :D RSI 1w już poniżej 30 od kilku tygodni, a teraz 24 wynosi :D Teoretycznie doskonałe miejsce na akumulację, ale jeśli BTC będzie rósł nadal to nadal niekoniecznie musi być to dobre miejsce na wejście :D

Obrazek
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:18

Ciężko z tym Liskiem na Poloniex bardzo (pewnie na Binance lepiej i chyba tam będę go kupował). Wczoraj kupiłem za 10% kwoty miesięcznej Liska do mojego projektu i nie łatwo kupić bidując i to powyżej ceny. Zarówno na rynku Usdt i Btc. Lisk i Grin to mocno ryzykowne składniki mojego portfolio, ale przewiduję niedokładanie do nich dalej jeśli kompletnie nie będą szły.

Używam Liskish Wallet przez Nano Ledgera, mam nadzieję, że nie ma z nim problemów.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: xazar » wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:28

Dovakhiin pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:43 @GoPro tak jak pisalem bo kazdy teraz cwaniak i przy 5 zl czeka na 1 zl a moze przyjsc taki moment ze jednak na 4.8 skonczy sie.. i ci co sprzedawali na 5 zl (z mysla o 1zl) juz beda w plecy o prowizje + groszowe roznce bo beda wskakiwac do pociagu... malo tego.. potem okaze sie ze to byl falstart i znow kolejny dylemat beda miec.. TUTAJ trzeba wylaczyc emocje i nadmierna pazernosc..
Nigdy nie bedziecie na plusie jesli nie zrozumiecie ze cięcie strat jest wazniejsze niz dobre wejscie przed jakims sporym wzrostem. Ciebie nie powinno obchodzic gdzie jest dolek tylko jesli otrzymujesz sygnaly jak np ze bitek z dlugiej konsolidacji wycjodzi prawie pionową krechą w gore a alty albo stoja albo jak np lisk spada po euforii ( troche slaba ta euforia no ale niech bedzie ) to masz spore prawdopodobienstwo ze bitek dostanie mocną korekte i oberwiesz mocno jak jestes zaladowany. To cie powonno obchodzic i tu reagujesz odpowiednio . Spadki są gwaltowne a hossa buduje sie dlugo. Miales mase czasu by wsiasc do pociagu zwanego bitkiem od poczatku roku. Nadal kapital z altow jest wyciągany wiec nadal trzeba uwazac. Co do negatywnych postow wymazywanie to wole jego konstruktywne czasami powatarzające sie posty niz cala litanię malowartosciowych postow osobnika ktory nie potrafi mnozyc i dzielic procenty i robi sobie na wykresach linie jak chce nie uwzgledniajac nawet wolumenu ktory jeszcze za poklepanie po plecach uwalonych jest plusowany

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:51

@xazar piszesz tak jakby nikt tu z obecnych nie kupowal btc ponizej 4k$ i odpowiednio ltc i eth w dolkach :mrgreen:
Na lisku jest obecnie dolek i to spory zarowno do btc jak i fiat i tutaj albo sie podniesie albo nie.. nie ma polsrodkow i dywagacji. Stawiasz konkretne pieniadze na CZAS a nie korelacje.. bo jak widac ona zawodzi.

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Load » wtorek, 6 sierpnia 2019, 13:47

Wymazywanie pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:18
Używam Liskish Wallet przez Nano Ledgera, mam nadzieję, że nie ma z nim problemów.
Jak na razie nigdy problemów z nim nie miałem

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » wtorek, 6 sierpnia 2019, 13:51

Straty to się tnie jak się jest -20%, a nie w dołku (w zasadzie nie wiadomo czy ostatnim) na dużej stracie wchodząc w bita który sporo urósł i może skorekcić. To już lepiej poczekać na lepsze targety, niż się napalić i jeszcze więcej stracić. Wiadomo fajnie się mówi po czasie patrząc na wykres w lewo, że można było dużo zrobić i zarobić. Grunt to w odpowiednim momencie w miarę wcześnie podjąć decyzję, a nie na końcu łapać się na FOMO.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:00

Dovakhiin pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:51Stawiasz konkretne pieniadze na CZAS a nie korelacje.. bo jak widac ona zawodzi.
Dokładnie, korelacje są dopóki są, a korelacje mogą być przypadkowe po prostu :D Przy takiej ilości różnego rodzaju aktywów/rynków/indexów na świecie zawsze znajdzie się coś co będzie szło podobnie, a odpowiednio skalując wykresy zawsze znajdzie się jakaś kalka :D

@xazar cięcie strat jest ok, ale tutaj też uwzględniasz dany cykl jeśli coś spadło 80%/90% to z perspektywy kogoś kto gra na miesiące/lata wchodzisz i trzymasz kolejne miesiące/lata i sprzedajesz na szalejącej już hossie :D Ja tutaj staram się łączyć podejście intraday z podejściem długoterminowym oraz specyfiką tego rynku, że jednak z czasem większość crypto w ciągu ostatnich lat mocno zyskało na wartości: BTC, LTC, ETH, LISK - Lisk jeszcze dwa lata temu chodził poniżej 1PLN, czyli jeśli ktoś wtedy akumulował sobie spokojnie na 1-2PLN przykładowo w tym czasie włożył kilkaset tysięcy - powiedzmy, że równowartość mieszkania, to dla mnie taki standardowy wyznacznik inwestycji, pewnie niektórzy grają milionami, ale to raczej nie taki średnio zamożny gracz tylko wyższa liga :D Więc taka osoba mogła np. wtedy na 4PLN wyciągnąć cały wkład i mieć darmowe Liski, które dzisiaj na 5PLN mogą być warte nawet 1MLN PLN :D A jesteśmy na Lisku na grubej bessie :D Czy Lisk nie jest dla takiej osoby store of value? :D Sens cięcia strat jest wtedy kiedy już urosło kilkaset procent od dołka i występowały korekty co najwyżej 20-40% typowe dla bullmarketu, ale jeśli już coś spadło 80-90% to lepiej już akumulować na poczet kolejnej potencjalnej hossy, nie zakładamy tutaj upadku projektu :D Jeśli ktoś zakłada, to niech się wyprzeda czym prędzej, szkoda ryzykować :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:21

@Harmony Nie ma reguły. Nie namawiam. Podam Ci tylko przykłady, w których ciąłem straty przy bardzo dużym % spadku. W każdym przypadku okazało się to słuszne.

Cinni - przy -50%, bo team przestał pracować ale to ukrywał do czasu. Potem już tylko spadało aż do śmierci coina. Były jakieś rebrandingi przez bagholderów robione ale niewiele to dało.
MZC, QQcoin - podobny duży % straty
BeeCoin - przy -98% sprzedałem :) , bo coin po prostu przestawał istnieć, sieć nie działała, zrobiono rebranding i Pos, dało się sprzedać i przesłałem.
AC (Asiacoin) - coin okazał się scamem z ukrytym ogromnym premined. Zaraz po info wywalałem na stracie, a po kilku dniach coin był wart po prostu 0 i był usuwany z giełd.

Kilka innych więcej też takich miałem. Kiedyś było łatwiej o takie akcje, teraz mniej jeśli to nie ICO scam z miejsca, ale sam proces dużego % spadku wygląda podobnie tylko kiedyś był szybszy.

Ogólnie chodzi mi o to, że nie ma zasady i czasem nawet cięcie np. na -70% czy więcej jest uzasadnionym i dobrym ruchem. Nie namawiam na żadne takie działania na Lisku teraz, niech każdy robi co chce. Ale fajnie jakby cięcie strat sobie jednak włączyć do repertuaru w grze, bo często może pomóc w kłopotach. Niestety większość ludzi (ja też) mają tendencję do nadziei, trzymania strat, nieprzyjmowania że będzie tylko gorzej itp. Niestety patologiczni bagholderzy nie potrafią nic więcej i często kończą tak kariery na giełdzie lub spadają do kapitału o rząd wielkości mniejszego niż przed kupnem bagholdowanych rzeczy. Zobacz sobie gdzie są teraz ci mocno aktywni na bańce w tym wątku i w wątku BTC. Na 1 co został, pewnie z 10 nicków nigdy po bańce się nie odzywa najczęściej dlatego, że wtopiło przez bagholdingi.

2 najważniejsze zasady dla mnie na tym rynku to:
-NIE bagholdować,
-jak najczęściej trzymać środki bezpiecznie na własnych walletach.

Dodano po 16 minutach 22 sekundach:
Odnośnie Liska cięcie na przebiciu jakiś czas trzymanego poziomu 2$, nawet mimo ogromnej straty było dobrą decyzją, bo ktoś mógł odkupić znacznie więcej potem. Wiem, że to jasne po czasie. Prawidłowość SL nie zależy jednak wcale od % spadku, ale od tego, czy ruch idzie po cięciu dalej z aktualnym trendem przez który tracimy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:41

Wymazywanie pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:21Odnośnie Liska cięcie na przebiciu jakiś czas trzymanego poziomu 2$, nawet mimo ogromnej straty było dobrą decyzją, bo ktoś mógł odkupić znacznie więcej potem. Wiem, że to jasne po czasie. Prawidłowość SL nie zależy jednak wcale od % spadku, ale od tego, czy ruch idzie po cięciu dalej z aktualnym trendem przez który tracimy.


Dokładnie po czasie to takie proste przecież. Mamy obecnie liska na 1,25$. Co możemy teraz zrobić? Jeśli spadnie do 0,70$ to cięcie straty jak najbardziej prawidłowe. Biorąc pod uwagę, że alty mogą rosnąć dopiero gdy BTC przekroczy ATH a to jeszcze daleko, co wskazywałoby że spadek o kolejne 50% jest możliwy. Z drugiej strony jednak jesteśmy już 96% od ATH i teraz sprzedaż wydaje się słabą opcją. Jeśli okaże się, że zaraz wrócimy na te 2$ to będziemy też prawie -50% odkupując z powrotem. Może opcja uśredniania jeśli jest z czego i za co (pozdrawiam @anagamidev xd) lub po prostu przeczekać dołek, który i tak bardzo ciężko trafić (jednak by nie przespać później górki :D)
Spoiler:
Masło maślane elo :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:52

@blink Z uśrednianiem lepiej się zastanowić jak często słyszysz, że ktoś na alcie w longterm uśredniał na potęgę i wyszedł mocno na swoje. Pewnie są takie przypadki.

Ale dużo, dużo częściej czyta się o uśrednianiu jako o czymś, co nie prowadzi do niczego, tylko do coraz większej torby o coraz mniejszej cenie średniej. Czyli dokładanie dalej do zakupów w złym miejscu. Przecież to jest PLAGA w tym wątku w 2018 i dziesiątki osób o tym pisało i potem umilkło a ceny średnie mają po kilka dolców jak nie więcej. Niektórych prowadzi to do martwego punktu, że nie ma z czego uśredniać, albo uśrednianie i tak dało znacznie wyższą cenę niż potem jest po spadkach dalej. Oczywiście może po długim okresie czasu wyjdzie OK, pytanie więc na jaki okres czasu ktoś gra i czy nie ma lepszych rzeczy do zarobku w danym czasie (a one są zawsze). Ja patrzę na bagholdingi i uśrednianie, gdy i tak dalej leci potem niżej i niżej (jak na Lisku) jako na niepotrzebną blokadę kapitału, który jest podstawą na giełdzie i nawet jak gdzieś zarobi głupie 3% raz na tydzień czy dwa tygodnie, to robi doskonałą robotę w porównaniu z zablokowaniem w spadającym aktywie.

Ja też uśredniam czasem w daytradingu, ale kupując np. więcej jak cena Ci spadła 5% i zaraz odbije o kilka % i wychodzisz, to jednak co innego niż uśrednianie na long przy minus kilkadziesiąt %, którego dany coin nie odrobi szybko (a niektóre nigdy), bo to już potrzeba setki a nawet tysiące %, by wróciło do naszej ceny.

Przy -10% trzeba +11% by wyjść na zero.
-20% // +25%
-30% // +43%
-40% // +67%
-50% // +100%
-60% // +150%
-70% // +233%
-80% //+400%
-90% // +900%
-95% // +1900%
-98% // +4900%
-99% // +9900%

Uśrednianie przy dużym % na minus jak dalej leci w dół pogarsza tak naprawde sytuację, bo potrzeba coraz więcej % wzrostu, by wyjść na 0. Zwiększa tylko ilość coinów i poprawia średnią cenę wejścia, co daje trochę złudne uczucie, że robimy lepiej. Ale jak spada dalej, to jest to zły ruch niestety, bo poziom naszych strat i tak rośnie. :) Zresztą na bank wiele tu osób wie po sobie i swoim uśrednianiu, że wcięło się tylko na gorszą minę i nic więcej, chyba że nastąpi mocny uptrend i uda im się dotrwać. To, czy nastąpi na nietopowych coinach nie jest dla mnie tak oczywiste jak np. dla @anagamidev.
Ostatnio zmieniony wtorek, 6 sierpnia 2019, 15:06 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 362
Rejestracja: 23 sierpnia 2017
Reputacja: 267
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: GoPro » wtorek, 6 sierpnia 2019, 15:01

Jezeli bedzie dalej spadac, to w okolicy 3-4pln pewnie bede dokupowac.
Aczkolwiek jezeli wszystko bedzie spadac podobnie mocno, to moze zainteresuje sie innymi dobrymi projektami w promocji, zeby zdywersyfikowac bardziej portfel, bo teraz mam wlasciwie 4 krypto tylko, w ktore najbardziej wierze.
Moze warto dodac z 1-3 kolejne w duzej przecenie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » wtorek, 6 sierpnia 2019, 15:15

No ja pisałem już jak wygląda uśrednianie :D Jeśli ktoś kupował na 10PLN(-1000PLN, +100LISK) i później na 4-5PLN(-1000PLN, +200 LISK) za tyle samo, a następnie sprzedał gdzieś w okolicach 8-9PLN(2000PLN, -200 LISK) to już jest na zysku i/albo ma darmowe Liski na long term już nie ma możliwości stracić(2000PLN w ręce i 100 LISK) :D I za odzyskany kapitał czyli 2000PLN skupuje teraz dołki :D Jeśli spadnie na 2.5PLN to ma 1000PLN, żeby kupić znowu Liski i jak odbije do 5PLN to znowu sprzeda i będzie miał albo 2000PLN albo 1000PLN i 400 darmowych Lisków :D Robiąc tak przez całą bessę ładnie można się zakumulować bez dużego ryzyka :D Akumulujemy i uśredniamy :D Za to 1000PLN można sobie podstawić 10PLN, 100PLN jak i 100kPLN i 1MPLN :D No i nie jest możliwe na tak mało płynnym rynku wejść za 100kPLN+ i wyjść ze stop losem -2% na cenie :D Dlatego trzeba akumulować spokojnie i uśredniać :D Jeśli ktoś gra kapitałem 1000PLN to niech sobie gra ze stop losami :D

Przykładowo nawet jeśli ostateczny dołek na Lisku to będzie 1PLN, to co wtedy? Czy Lisk już zawsze będzie wart 1PLN, czy później już będzie spadał do 0 i nigdy nie odbije? Czy może odbije chociaż do 10PLN i wszystko co uda się zakumulować w zakresie 0-10PLN będzie można sprzedać na zysku, a przynajmniej wyciągnąć cały wkład i mieć już mnóstwo Lisków za friko gotowych na kolejną hossę :D Maksymalna cena jaką możemy uzyskać na akumulacji w zakresie 0-10PLN to jest 10PLN, co stanowi 7% ATH czy jest jego korektą 93% :D Nie ma teraz żadnego hypu, żadnego fomo, lisk umrze, więc ceny nie są w żaden sposób przepompowane, nikogo nie naganiamy, akumulujemy spokojnie :D

Odwróćmy sytuację jest 2017 rok, ktoś kupuje na 10PLN, rośnie :D Dokupuje na 20PLN za tyle samo średnia wychodzi mu już 15PLN, rośnie jest 30PLN gość gra z trendem dokupuje i ma średnią 20PLN robi tak aż do 140PLN, w końcu przychodzi gruba korekta i gość zostaje ze średnią 75PLN :D Grał z trendem na longterm :D Jeśli miał stop loss'a na 75PLN, to ani nie zarobił, ani nie stracił, a jeśli grał na longterm to ma fajnie uśrednioną cenę :D Zatem pytam, kiedy najlepiej jest uśredniać na long term? :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: xazar » wtorek, 6 sierpnia 2019, 17:15

Dovakhiin pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:51 @xazar piszesz tak jakby nikt tu z obecnych nie kupowal btc ponizej 4k$ i odpowiednio ltc i eth w dolkach :mrgreen:
Na lisku jest obecnie dolek i to spory zarowno do btc jak i fiat i tutaj albo sie podniesie albo nie.. nie ma polsrodkow i dywagacji. Stawiasz konkretne pieniadze na CZAS a nie korelacje.. bo jak widac ona zawodzi.
To cofnij sie i spójrz na posty :) zazwyczaj jest tak że każdy po czasie twierdził iż to było oczywiste że bitek wzrosnie. Większość tu utopionych ludzi czekało aż lisk wzrosnie a nie bitcoin. Co do korelacji nie ma czegoś takiego że masz stałe korelacje i jezeli bierzesz coś tak oczywistego jak cena bitcoina do reszty altów to ta korelacja nie daje ci żadnej przewagi nad spekulantami , traederami. To jest dynamiczne a wnioski wyciągasz przy jakimś mniejszym interwale czasowym . To stale sie zmienia ale na podstawie korelacji budujesz przewage i robisz sobie strategię co kupić i czemu akurat to i w tym czasie. Druga rzecz to tniesz straty wtedy kiedy twój plan sie nie sprawdził i tu z większość ludzi ma problem. Większość ludzi z tego forum woli stracić prawie cały swój kapitał niż być poza rynkiem kiedy bedzie rosnąć. Taka postawa to hazard no i brak umiejetności przyznawania sie do błędów. Ile razy uciekałem z rynku jak plan sie nie sprawdzał to chyba nie zlicze a ile razy wchodziłem do odjeżdżającego pociągu zarabiając np 30% z dostępnych 200% i nie miałem bólu pupy że mogłem zgarnąć wiecej. Zadręczanie sie tym ujawnia słabość do hazadru

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » wtorek, 6 sierpnia 2019, 17:35

@xazar pytanie jak długo jesteś na rynku? :D Dużo osób tutaj wchodziło dopiero z końcówką 2017 roku, gdzie wkrótce potem ceny zaczęły mocno spadać i to trwa do dziś na altach w parze z BTC, chociaż na prze z USD, mnóstwo nie pogłębiło dołka z grudnia, ale mniejsza o to :D Co chcę powiedzieć, że faktycznie teraz warto było ciąć przez całą bessę straty, natomiast to też wiecznie trwać nie będzie :D Dużo takich osób teraz żyje w przeświadczeniu, że będzie tak zawsze, jeśli alty znowu odbiją i zacznie się hossa, to właśnie lepiej będzie trzymać, bo co najmniej przez 2-3 lata będzie rosło nawet jak nic nie będziemy robić :D Trzymane FIAT'y natomiast będą tracić w stosunku do crypto i to niesamowicie :D Spadło 80-90%, więc szukamy tutaj przesilenia trendu i jego odwrócenia :D Nie możemy teraz zafiksować się, że to już koniec i nic nie będzie :D Nie bądźmy socjologami, którzy bali się kupować BTC na 3k$, czekają na 1k$ i niżej, bo zawsze z każdej ceny zawsze będzie ryzyko spadku 50%, ale w pewnym momencie ceny są tak niskie, że warto zaryzykować dużo :D Jak lisk spdanie na 0.01PLN to już na odbiciu do 0.02PLN z 100kPLN masz 200kPLN :D A, że zawsze może spaść do 0.005PLN to warto właśnie podzielić kapitał i uśredniać w dół :D I właśnie nie trzeba teraz dużo ryzykować, kupujesz sobie tak jak teraz po mocnym spadku na Lisk za 100PLN 20 jednostek Lisków na long term, gdzie przy powrocie na 140PLN masz z tych 20 lisków 2800PLN, spadnie na 4PLN znowu kupujesz 25 lisków i on przy powrócie na 140PLN mogą dać 3400PLN, to jest spokojna akumulacja, nie ryzykujesz dużo, a i tak tą kasę przepierdoliłbyś na cukierki i lody ; ) :D A co jeśli Lisk wbije nowe ATH na 100$, to jeszcze więcej się zarobi, a ryzykujesz naprawdę niewiele :D Zresztą weź też pod uwagę świadectwa osób, które nadal mają średnią cenę powyżej 20PLN jak @GoPro np. :D To oni muszę się martwić, oni nic nie robią, tylko czekają aż cena im cudownie wróci do ich poziomów :D Skoro on teraz nie sprzedaje to ja wyciągam z tego takie wnioski, że on dopiero będzie skory sprzedać gdzieś na cenach 20PLN+, bo nie uśrednia w dół, zatem ja skupując teraz jak i reszta grubasów, mamy wolną drogę do 20PLN, gdzie nikt nie będzie blokował drogi, a później dopiero mogą zacząć się kłopoty :D A do 20PLN to jest +300% z obecnej ceny :D Zatem lepiej teraz zakumulować ile się da, czyli bezpieczny skup małym kapitałem i w międzyczasie realizacja pomniejszych zysków i gotowość na niższe dołki, a później jak trend się odwróci to będzie rosło tylko :D Oczywiście trend nigdy może się nie odwrócić, ale to też jest już wpadanie w iluzję, że już zawsze będzie tylko spadać, co jest najgorszą z możliwych rzeczy w jaką może popaść trader :D








### edited: 2019-08-06 18:20 ###
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości