Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2276
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3434
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » czwartek, 10 stycznia 2019, 16:59

lukaszy pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 15:47 Widzę że każdy ma swoje cele gdy liskacz osiągnie 500-600$. Ja przy takiej cenie na pewno bym spłacił kredyt na budowę domu.
Ja przy takiej cenie zrezygnowałbym chyba z pracy. :D

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: 1235674 » czwartek, 10 stycznia 2019, 17:34

Nie wiem czy najbezpieczniejszym rozwiązaniem nie będzie kupienie za 3 tygodnie btc w dołku, a dopiero po jakimś czasie wrzucenie to w liska. Jak widać kurs lsk/btc spada mocniej i ze sporym opóźnieniem w odróżnieniu od lsk/usd. W każdym razie, dt obecnie to chyba tylko na btc

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9175
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 stycznia 2019, 17:41

Blisko dołka na LSK/BTC :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 10 stycznia 2019, 17:48

0.00033 utrzymywane na Binance

Edit: dobra, już nie utrzymane :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9175
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 stycznia 2019, 18:02

Hamas pisze: piątek, 4 stycznia 2019, 18:28@anagamidev, masz zaznaczone 4.5zeta i tego kierunku sie 3maj do czasu, az rzeczywiscie bedzie wyrazny sygnal podbicia

ewentualnie zadzwon do mnie jak bedzie 8PLNuff
:D
LSK/PLN
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 24 września 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Konrado7896 » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:13

Jak obstawiacie do ilu spadnie? Chętnie bym dokupił jeszcze niżej :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:15

te schodki na btc takie podejrzane są... zero odbić zero niczego tylko spadek..

z taka dynamiką 3,xx zł za liska jutro nie zaskoczy :mrgreen:

ale bidy można rozstawiać jak się podoba.. 33% po 4,5
33% za 4
33% za 3,5..

lub kto jak woli :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:21

Pamiętam jak z pół roku temu lisk odbijał się od 23 zł i byłem pewien, że niżej spaść już nie może, potem - parę miesięcy temu lisk kosztował sobie między 10-11 zł, to znów byłem pewien, że niżej nie spadnie. Teraz kosztuje mniej niż 5 zł i nie wyobrażam sobie ceny poniżej 3 zł, ciekawe czy tym razem znów zostanę zaskoczony, czy jednak będę miał rację :P

Może do 3 razy sztuka?

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 29 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dudek000 » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:23

BTC znów leci w dół i lisek troche za nim.. myślę że jutro realne jest 3.8-4 za Liska.. chociaż oczywiście może być w drugą stronę czyli np 20 chociaż w drugi wariant bardzo wątpie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9175
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:28

@ChomiczyPlan no niestety tak to jest, dlatego najlepiej uśredniać. Zresztą jeśli Lisk wbije kiedyś nowe ATH, to wtedy nawet kupowanie Liska 140PLN okaże się dobrym momentem, tak jak nawet teraz po tak głębokich spadach kupowanie BTC po 1k$ było dobrą inwestycją, a teraz każdy marzy, żeby tam wróciło chociaż na chwilę chociaż na momencik :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:34

@anagamidev lepiej ciąć stratę i obkupić się niżej niż usredniac. Bo wrzucasz dodatkowa kasę a kapitał i tak topnieje. Co innego uśrednienie małymi kwotami z dużą średnią. Ale jak ktoś wladowal dużo a średnią ma przeciętną to wrzucanie kolejnej kasy w jeden projekt jest pomyłką. Popatrz ile pompek było na innych altach. Czekanie tylko na Lisku i usrednianie to samobójczy plan :D

Holding podczas hossy jest dobry.
Holding podczas bessy to strzał w stopę.

I mówię to ja, Hodler Liskowy, mający z tym styczność ponad rok.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2019, 20:39 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:37

W tym momencie sytuacja na BTC wygląda to tak, że kurs zatrzymał się na ostatnim wsparciu. To jest czubek głowy tego odwróconego IHS'a, który się nie zrealizował. Jak to wsparcie padnie, to najprawdopodobniej robimy double bottom, czyli kurs BTC wpadnie w przedział $3300-$2700 i gdzieś tu będzie odbicie. Dlaczego akurat gdzieś tutaj? No bo double bottom są różne, czasami drugi dołek jest wyżej niż poprzedni, czasami dokładnie na te samej wysokości, a czasami ciut niżej.

No ale nie uprzedzajmy faktów, póki co kurs walczy z poziomem 3687 na Bitfinexie i może to tu będzie odbicie. Warto obserwować.

Moim zdaniem po godzinie 21:00 lub 1:00 zobaczymy wodospad w dół. Zauważyłem, że z kursem często lubi się coś dziać zaraz po utworzeniu nowej świeczki 4-godzinnej.

Ewentualnie będzie jeszcze jakaś zmyła, bo to zbyt proste, gdyby miało sobie tak o po prostu spaść.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2019, 20:41 przez ChomiczyPlan, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9175
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:40

@Harmony ciąć stratę owszem, ale nie po 97% spadku od szczytu, teraz to jest igranie z ogniem, bo w każdej chwili Lisk może wybić +300% z tej konsolidacjo-bessy. Ucinanie strat to jest jak masz stratę rzędu 10-15% i nie idzie zgodnie ze scenariuszem :D A jak już straciłeś 97% to lepiej dokupić i uśredniać z nastawieniem na akumulację, kiedyś musi odbić, no chyba, że dany projekt upadnie, ale wtedy to nigdy nie było sensu inwestować, a była to tylko zwykła loteria i jednym się udało innym nie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:46

@ChomiczyPlan, jeszcze zauważyłem taką analogię. Jak kurs rośnie przed weekendem to w weekend spada i odwrotnie. Wiadomo są też tygodnie kiedy w weekend wieje chujem. A może też będzie całkiem inaczej. Spada przed weekendem i spadnie w trakcie ;) Sam się zastanawiam nad jakimiś małymi zakupami jutro, może to ostatni moment na tak niskie ceny (chociaż to myślenie bywa zwodne)

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
@anagamidev Opłacało się ciąć przy -30,50,89,90,91,92,93,94,95,96%, to dlaczego nie opłaca się przy -97% ? ;) Ja nie mówię że teraz, bo po takich ostrych nożach to rzeczywiście istnieje ryzyko, że kurs nam odjedzie ;) Trzeba obserwować. Ale na 300 procent liczyłbym za co najmniej trzy miesiace. Jeszcze dlugo bedziemy sie bujać na takich poziomach, a cena 10zl za Liska to będzie abstrakcja tak jak teraz. Najważniejsza to cierpliwość. I przy oczekiwaniu na cenę żeby zarobić i przy czekaniu na załadowanie się niżej ;) To drugie przez większość roku okazało się skutecznie, co nie oznacza że przez cały ten rok tak będzie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2019, 20:50 przez Harmony, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9175
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6981
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:49

Harmony pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 20:46@anagamidev Opłacało się ciąć przy -30,5089,90,91,92,93,94,95,96%, to dlaczego nie opłaca się przy -97% ?
Właśnie, opłaca się do czasu. Poza tym jak Ci tak dobrze idzie to już i tak powinieneś być na gruby plus :D Ale im większe w Tobie utrwala się przekonanie, że warto grać na spadki tym bardziej powinieneś uważać, bo w końcu sielanka się skończy i Ty jako misiek zostaniesz staranowany przez byki i nie będziesz wiedział jak się nazywasz :D Ale cenna informacja tak czy siak :D #munsun

@Harmony uwierz mi, że nikt nie jest perfekcyjny na rynku. Jak już pisałem uśrednianie to nie jest kupowanie i trzymanie nie wiadomo jakiej ilości tylko np. założenie sobie, że kupuję 1000 Lisków(oczywiście tutaj też muszę mieć jakieś przesłanki, że warto) i chcę je sprzedać na 100$. Jednak jeśli coś idzie nie tak, ale jestem pewny swojej pozycji(hodlując nic nie tracę), to staram się uśredniać. Czyli rynek nadal leci w dół, nagle zauważam dobre miejsce na potencjalne odbicie, to dokupuję powiedzmy kolejny 1000 Lisków i najszybciej jak to możliwe staram się te 1000 Lisków sprzedać z zyskiem co najmniej 2%, a zwykle udaje się 5-10%. I robię tak w koło Macieju. Oczywiście analogicznie jeśli widzę jakąś dobrą górkę to sprzedaję część i jak najszybciej staram się odkupić na spadku. Nie jest to w żadnym razie akumulowanie stratnej pozycji, tylko właśnie pomniejszanie straty. A skoro jesteśmy -97% od szczytu to najprawdopodobniej wszystko kupione teraz uda nam się sprzedać wyżej w ciągu najbliższych miesięcy/lat kiedy trend się odwróci. Na hossie też możesz sobie kupować na HODL, ale np. jak ktoś kupił na 40PLN i np. wyjechał na wakacje, zachorował, itp. to po kilku tygodniach mógł się rozczarować :D A im częściej kupujesz i uśredniasz tym ryzyko trafienia idealnie w szczyt(całym kapitałem) maleje do zera, a średnia cena jest bliższa wypłaszczeniu :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2019, 21:11 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:53

@anagamidev Gdybym pół roku temu obrał taką taktykę, zamiast obkupywania się coraz niżej i usredniania, to dzisiaj miałbym conjamniej 5 razy więcej Lisów. Niestety, jestem amatorem w te klocki z małym doświadczeniem ;) Człowiek się całe życie uczy . A trzeba było słuchać madrzejszych ;)

Właśnie tu jest klucz. Cały rok się bałem to robić z myślą że kurs mi odjedzie. Nie wspomnę ile miałem dobrych do tego momentów. Kiedy już zacząłem to robić i się do tego przekonywać, dochodzimy do momentu, gdzie istnieje zwiększone ryzyko na niepowodzenie. Czasem zaryzykuję, ale jestem dupa w te klocki i po prostu się cykam.

@ChomiczyPlan, ja nie wierzę w szybkie nowe ATH. Może za dwa, trzy lata. A ceny 500$ to już w ogóle nierealnosc, chociaż nie niemożliwość. Dla mnie max to 30-50zl
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2019, 21:00 przez Harmony, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 485
Rejestracja: 23 grudnia 2017
Reputacja: 242
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ChomiczyPlan » czwartek, 10 stycznia 2019, 20:56

Ciekawe ilu jest takich jak my co wierzą w nowe ATH :D

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 24 września 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Konrado7896 » czwartek, 10 stycznia 2019, 21:05

Moim zdaniem będzie tak jak zawsze :D obsrani odpadną a zarobią nieliczni :D a to że odbije według mnie jest pewne :)

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » czwartek, 10 stycznia 2019, 21:15

@Konrado7896 Wszyscy nie mogą zarobić ;) Pytanie kiedy odbije, do ilu i skąd ;) Tego nikt nie jest pewien ;)

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 10 stycznia 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yoda77 » czwartek, 10 stycznia 2019, 21:35

Mam zamiar kupić większą ilość. Ale chyba wstrzymam się jeszcze kilka dni :twisted:

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości