Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Lester » czwartek, 22 listopada 2018, 10:28

anagamidev pisze: Osobiście uważam, że w najlepszym interesie takich osób jest właśnie skupowanie i akumulowanie, żeby cena w końcu zaczęła rosnąć, a oni mogli wyjść na plus, albo chociaż na break even
Pod warunkiem, że wszyscy myśleliby podobnie - a tak nie jest - i pod warunkiem, że projekt jest rokujący. Czy tak jest w przypadki Liska nie wiem, ale po tym co tu przeczytałem (o Kordku itp...) mam spore wątpliwości. Widzę jednak, że jest tu sporo osób nieźle załadowanych (w końcu można go kupować nawet na polskiej giełdzie za PLN), którzy by chcieli, żeby ludzie tak myśleli i tak robili jak napisałeś. To jednak nie musi tak działać, jeśli nie jesteś Buffetem, bo twórcy tej krypto mogą być (i zapewne ciągle jeszcze są) dużo bardziej załadowani i w dalszym ciągu prowadzą dystrybucję, która potrwa do ostatniego chętnego, który zgasi światło. Nie musi tak być, ale może - trzeba to wkalkulować w ryzyko.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 5328
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 10:48

@Lester, a i tak wszystko zależy od Bitcoina. ETH też już spadło 90% i co też gówniany projekt raczej, co nie? :D BTC też pewnie spadnie do 1-2k będzie promocja na święta. Ale hej, czy jest się czym martwić w kontekście 100k$ czy miliona za parę lat? :D To samo lisk niech leci na pyszczek, tani Lisk to dobry Lisk :D

Zabawne a zarazem piękne jest to, że im niżej spada tym ludzie są pewniejsi co raz to niższych cen :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 listopada 2018, 10:59 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Diem | A New Global Payment System

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lester » czwartek, 22 listopada 2018, 10:56

Masz rację, że i tak wszystko zależy od Bitcoina.
anagamidev pisze: To samo lisk niech leci na pyszczek, tani Lisk to dobry Lisk
Dla kupujących, ale nie dla sprzedających. :D

Wracając jeszcze do tego co napisałeś wcześniej:
anagamidev pisze: Powiedzmy było takich osób 1000, które właśnie zainwestowały po 10k-40kPLN, jakby teraz nagle wrzuciły taki kapitał ponownie, to wychodzi 10kk-40kk$ czyli całkiem niemały procent kapitalizacji rynku, takie ruchy mocno mogłoby spompować cenę nawet kilkaset procent
Zgadza się, tylko trzeba jeszcze potem mieć komu sprzedać, a to nie jest takie oczywiste, że znajdą się chętni.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1720
Reputacja postu: 
8

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 22 listopada 2018, 10:59

@Lester, tak bo tylko PHX spadl....:/

Mamy besse... kurła ludzie zrozumcie jedno....
Nie pchajmy sie w krypto bez chociaz 1% nadziei, ze to sie podniesie...

Wszedzie pesymizm... skoro wszystko zmierza do zera to po cholere wkladac w to pieniadze... i nie nie pierdolcie ze sa lepsze projekty czy coiny..
Wszystko poszlo w dol.. i piszac o btc lsk czy ltc monero dash itp nalezy przyjac to jako ogół rynku...

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
@Lester, byli chetni na btc po 19k to byliby chetni i na pompie w lsk

Naprawde niektore posty brzmia jak szloch gimnazjalistow co przejebalo kieszonkowe.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
5

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 11:14

@Lester, patrz na Getin Noble Bank, kupowane na 0.22, już prawie 100% zysku :D Kupuj jak leje się krew i tyle, nie ma tutaj wielkiej filozofii :D Grubas chcący zainwestować 10M$ i zrobić z tego 20M$ nie może tego zrobić kupując liska za 6PLN i sprzedać go na 12PLN, bo nie ma takiej płynności, dlatego on musi akumulować w pewnej strefie, a później rozkręcić kolejną bankę, żeby te Liski rozdystrybuować i wypompować dużo wyżej. Ja jako rybka staram się myśleć 10 kroków do przodu i podpiąć się pod ten nurt płynąc koło walenia :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev

Początkujący
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1

Postautor: lobor » czwartek, 22 listopada 2018, 11:16

Lester pisze: Nie mówię, żeby tego nie robić, każdy sam musi podjąć decyzję, ale przykładowo lobor wyznaczył sobie poziom sprzedaży połowy na okolice 1$. 12 wrześnie kurs otarł się o tę wartość wg. coinmarketcap, a na giełdach możliwe, że minimalnie przekroczył. Gdyby tak zrobił, jak planował, to byłby stratny w stosunku do tego co jest teraz, nie mówiąc już o tym, że niecały miesiąc temu, była dużo lepsza okazja do sprzedaży (3-4 centy).
Przepraszam za offtop, bo to nie jest wątek o PHX, ale wkradła się chyba pewna pomyłka i chciałbym ją sprostować :)

Ja założyłem sprzedaż połowy przy cenie 1 dolara, a nie jednego centa :). Trzymam więc twardo dalej i nie ubolewam nad "stratą". IMHO zasadnicze znaczenie ma przyjęty przedział czasowy, ja z góry założyłem inwestycję typu long. Trochę "szalone" z mojej strony jest inwestycja long w coina na tak dalekiej pozycji w coinmarketcap. Liczę się więc nawet z całkowitym zniknięciem projektu.

Przy założeniu inwestycji long i sprzedaży na poziomie 1 dolara, to różnica ceny zakupu (dokupienia) pomiędzy 1 cent a 2 centy, ma dla mnie marginalne znaczenie.

Na zakończenie dodam, że zdaję sobie sprawę z ryzyka i z góry pogodziłem się z ewentualną stratą zainwestowanych środków.

Może kiedyś zostanę graczem i prawilnie będę "ciął straty", teraz mam taktykę hodlera i twardo jej się trzymam (a głowę mam twardą ;) ).

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lester » czwartek, 22 listopada 2018, 11:22

lobor pisze: Ja założyłem sprzedaż połowy przy cenie 1 dolara, a nie jednego centa :).
O kurde, rzeczywiście :D - wybacz moją pomyłkę. Ale niech już tak zostanie na potrzeby edukacji [nas wszystkich] ;) , jako przykład.
Dovakhiin pisze: @Lester, byli chetni na btc po 19k to byliby chetni i na pompie w lsk
Zgadza się, ale tu jest akurat mowa o Lisku. Dotyczy to jednak wszystkich krypto, jak zauważyłeś. Z tym że jedne spadły bardziej, inne mniej, jedne się podniosą, inne nie - tak więc zarówno w hossie, jak i bessie są lepsze i gorsze inwestycje. Nikt tu nie szlocha, rozmawiamy sobie. :D A że ludziom nie jest do śmiechu i przez niektóre wypowiedzi przewija się żal i smutek - to nie dziwne. Potracili(śmy) kasę, więc nie ma co oczekiwać wesołych nastrojów. Liczyli(śmy) na odbicie i koniec bessy na jesień, zamiast tego dalsze spadki i wzrost niepewności.
Dovakhiin pisze:
Wszedzie pesymizm... skoro wszystko zmierza do zera to po cholere wkladac w to pieniadze...
Też chciałbym to wiedzieć. Żeby uśrednić straty? ;)

@anagamidev, zgadza się płynność jest tu kluczowym słowem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 22 listopada 2018, 12:00

@Lester, i tu wlasnie ten 1% nadziei musi byc w tym co robimy aby to mialo sens. Ja osobiscie wierze mocno w ten rynek bo to innowacja bez lejcy, ktora trzeba zalozyc na niego.. :mrgreen:

Predzej czy pozniej instytucja polozy na to swoj kapital.. a wtedy usredniajacy beda sie smiac z tych od ktorych bije wieczny pesymizm :mrgreen:

Owszem jednen coin spadl np 84 inny 92 %.... CZYLI kosmetyczna roznica bo razem takie coiny sa w czarnej pupie. O ile top 100 nie musi sie martwic to inne coiny o smiesznej kapitalizacji juz powinny.

Oczywiscie nalezy odroznic inwestycje od day tradingu.

Jesli inwestujemy w bessie... to raczej stawiamy na longterm... innej opcji nie ma dla tych co wola 1 operacje na rok niz wiele...
I majac nadzieje ze urosnie to i tak sie zarobi (raczej) patrzac wstecz.. tym bardziej ze mamy miejscami ponad -90% od ath

Weteran
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 22 listopada 2018, 12:09

Dovakhiin pisze: Owszem jednen coin spadl np 84 inny 92 %.... CZYLI kosmetyczna roznica
Tylko, że spadek między 84 a 92% od ATH to kilkadziesiąt procent straty :P

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 12:10

@Dovakhiin, jutro nomen omen Black Friday, lepiej przelać kasę na giełdę dzisiaj, być może będzie promocja :D

Początkujący
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
5

Postautor: Tomi33 » czwartek, 22 listopada 2018, 12:18

Ja mam swoje zdanie o lisku ,dla mnie to kura znosząca złote jaja i wspomne Wam to za kilka lat ,a wiem co pisze juz 2 lata temu jak kupowalem go za 35gr nie znajac projektu ,to wierzylem,że cena osiagnie 3zl a tutaj popatrz jak poszedł :shock:
Moji koledzy ze szkolnej ławki ktorzy dorobili sie grubego hajsu na bitcoinie wchodzac w niego w latach 2011-2012 i na gieldzie cos sie znają ,jakis wklad mają zainwestowany w liska i to nie maly bo jak wczesniej pisalem ,że co nie ktorzy maja grubo po ponad 200k trzymają do dzis baa nawet dokupuja wiec Panowie to nie przelewki :D
Jezeli oni wierzą w ten projekt tak ,że taki hajs utopili w niego to ja nie kupie liska w tej chwili za 5zl bo co? bo upadnie projekt? haha ,no to co mi zostało Wam powiedzieć : Zyczę miłych zakupów w okolicach ATH :mrgreen: wtedy to dla Was będzie promocja
Przypomina mi sie sytuacja jak liska kupilem za 35gr i pisalem na forum ,że warto w niego wchodzic bo że w przyszlym roku osiagnie 3zl ,to mnie wysmiali z minusowali itp ,fakt nie mialem racji bo nie bylo 3zl tylko 140zl :shock:
Teraz może wydawać sie to głupie co napiszę ale za 3 lata liska nie kupicie za mniej jak 1000zl 8-)
Ps. Oczywiscie nikogo nie zmuszam do kupowania liska w tej chwili bo sam wierze w to ,że cena jeszcze pojdzie w dół :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 listopada 2018, 12:24 przez Tomi33, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 22 listopada 2018, 12:20

@anagamidev, dokladnie. Aspekt psychologiczny takich wydarzen MOZE (podkreslam moze aby inni sie nie czepiali :mrgreen: ) dotyczyc takze wszelkich rynkow niekoniecznie grazyny co leci do pepco czy innego home&you :mrgreen:

Weteran
Reputacja postu: 
2

Postautor: Harmony » czwartek, 22 listopada 2018, 12:22

Tomi33 pisze: Przypomina mi sie sytuacja jak liska kupilem za 35gr i pisalem na forum ,że warto w niego wchodzic bo że w przyszlym roku osiagnie 3zl ,to mnie wysmiali z minusowali itp ,fakt nie mialem racji bo nie bylo 3zl tylko 140zl
I konto od 22.10.18 ;)
anagamidev pisze: epiej przelać kasę na giełdę dzisiaj, być może będzie promocja
Możesz już nie nagabywać na kupno? :D Ileż można przelewać i przelewać tej kasy. Zakupy zrobione. Finito.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 22 listopada 2018, 12:23

@Tomi33, wiesz co ludzie o lisku sadza? :mrgreen:
Oni tego nie zrozumieja :) btc spada to tylko lisk spada... jak btc urosnie to wszystko rosnie tylko nie lisk xD taka to ich gadka :mrgreen:

Skoro przy obietnicach byla pompa do 140 (lisk byl w czolowce hossy w przeroznych zestawieniach) to strach pomyslec kiedy realizowac trzeba bedzie zyski przy gotowym produkcie :)

Początkujący
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
2

Postautor: Tomi33 » czwartek, 22 listopada 2018, 12:26

I konto od 22.10.18 ;)
@Harmony To moje trzecie konto powód? BAN

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 12:36

Harmony pisze: Możesz już nie nagabywać na kupno? Ileż można przelewać i przelewać tej kasy. Zakupy zrobione. Finito.
Widzisz, to jest Twoje typowe januszowe myślenie, kupić raz za wszystko i czekać aż samo zacznie rosnąć. Ja tylko mówię, że może warto przelać stówkę, dwie i kupić parę Lisków jakby przypadkiem spadł w ramach Black Friday i zagrać pod szybkie odbicie, a nie że pakować cały majątek na jednym poziomie :D

Wygadany
Reputacja: 391
Reputacja postu: 
2

Postautor: Yoda » czwartek, 22 listopada 2018, 12:56

@amigadev, to jest właśnie najlepsza strategia i również ją jeszcze raz polecam. Kupujesz np. co miesiąc za pieniądze, które możesz bezboleśnie stracić. Oczywiście przy rozsądnej cenie, która może dać ROI rzędu kilku tysięcy procent. Dla mnie taką ceną jest każda poniżej 5 USD - kupowałem w 2017r od 1 USD (jedyne większe zakupy zrobiłem w maju po 1 USD właśnie) do 5 USD ze średnią w okolicach 1.2 USD. W tym roku skup zacząłem od lipca i średnią lekko podbiłem do okolic 1.4-1.5 USD ;)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Harmony » czwartek, 22 listopada 2018, 13:16

anagamidev pisze: Widzisz, to jest Twoje typowe januszowe myślenie, kupić raz za wszystko i czekać aż samo zacznie rosnąć.
Chłopie, ale to Ty Januszujesz i codziennie namawiasz innych Januszy na zakup :roll:

Ja kupuję partiami, jak spadnie po kilkadziesiąt procent, a nie codziennie jak spadnie kilka groszy, co może doprowadzić do tego, że chuj z uśrednienia wychodzi.

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
4

Postautor: kontrast01 » czwartek, 22 listopada 2018, 13:21

The process behind the Lisk Development Roadmap creation: https://blog.lisk.io/everything-you-nee ... f170fef253

The Lisk Improvements Proposals meaning to the Lisk Ecosystem: https://blog.lisk.io/introducing-the-li ... efcc6d466a

Resources: Lisk Improvement Proposals (LIPs) Repository: https://github.com/LiskHQ/lips

The Lisk Development Roadmap: lisk.io/roadmap

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: anagamidev » czwartek, 22 listopada 2018, 13:51

Roadmap, czyli co to the moon? :D
Obrazek

Wróć do „Lisk”