Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » piątek, 19 października 2018, 11:16

hmmm...no w sumie tak. Lubie czytac twoje posty ale kup Liska :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » piątek, 19 października 2018, 11:26

@Pomoc_potrzebna, BTC trochę grymasi i nie przestaje, a jest niestety nadal przyczepione do altów jak wrzód na dupie. To nie jest raczej jakiś krótki i wielce okazyjny moment na zakup Liska i innych altów. Podejrzewam, że 100% osób, które kupił Lisk wcześniej niż w ostatnim tygodniu i cena jest niżej niż cena ich zakupu, gdyby mogła, nie kupiłaby tego wtedy tylko czekała. Ja dokładnie to robię, czekam na lepszą okazję lub większe szanse na szybszy wzrost. Na razie ich nie widać, a wiele altów na alt/BTC wygląda słabo i nie tylko Lisk, ale też np. Xmr, Dash, Eth i inne. Obawiam się, że nawet jak ma wzrastać a dołki nie będą mocno pogłębione, czeka nas po drodze nudny dłuższy boczniak, wypłaszczenie.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 października 2018, 11:27 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 29 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dudek000 » piątek, 19 października 2018, 11:27

Pomoc_potrzebna pisze:hmmm...no w sumie tak. Lubie czytac twoje posty ale kup Liska :)
heh jak @Wymazywanie kupi liska i powie to na forum to będzie znak że trzeba doładowac portfel na maxa :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » piątek, 19 października 2018, 11:29

@dudek000, Niekoniecznie, ja często kupuję rzeczy znacznie za wcześnie. Zresztą w tym roku nietrudno było kupić coś za wcześnie. Ja mogę coś tam wiedzieć o rynku bo siedzę tu kilka lat, ale nie znaczy to, że nie robię też naprawdę debilnych ruchów. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 230
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » piątek, 19 października 2018, 11:42

dudek0000 całkiem możliwe. Tylko teraz trochę pod włos,,tylko żeby dał znać o tym'' :P

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 29 sierpnia 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dudek000 » piątek, 19 października 2018, 11:46

@Wymazywanie, każdy popełnia różne błędy i robiąc coś trudno jest ich uniknąć, szczególnie na rynku crypto. Nie mniej jednak, tak jak powiedziałeś, doświadczenie jest ważne. Obserwuje te forum i czytam Twoje i inne posty od początku roku i jak się wypowiadasz to robisz to rzeczowo i podajesz fakty/argumenty więc wróżenie z fusów to to na pewno nie jest:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 19 października 2018, 12:15

Wymazywanie pisze: To, co robi w tym wątku naszowny lokega @Anagamidev, to jest właśnie takie "analizowanie nastawione na wzrost" i pocieszanie bagholderów (w tym siebie). Robi też oprócz tego etatowe doradzanie dokładania do strat każdemu, w każdej sytuacji, przy każdym zapytaniu odnośnie Liska, którego się za wcześniej kupiło. PS. Anagami - czekam na ocenę postu jako spam, to tylko potwierdzi moje słowa.
Nie wiem o co Ci chodzi, jakie dokładanie do strat, co Ty w ogóle znowu wymyślasz, jesteś mega twardogłowy i już Ci tłumaczyłem wiele razy dlaczego warto teraz akumulować long term. Ogólnie dyskusja z Tobą nie ma sensu. To nie chodzi o myślenie życzeniowe, ja po prostu pokazuję moją strategię. Staram się grać technicznie, a nie reagować na jakieś tymczasowe newsy, FUDy, czy właśnie brać na poważnie te banialuki, które wypisujesz. No skoro teraz nikt nie chce kupować to spoko, każdy kręci nosem na przecenę 93%, bo chce kupić jak najniżej, super. Zobaczymy kto w dłuższym terminie wygra. A do Liska też mam taki ambiwalentny stosunek, ale patrząc na inne coin'y to Lisk pod względem development'u bije na głowę całą resztę, czekam aż będzie w top 10 albo wyżej :D Poza tym trzeba pamiętać, że mnóstwo ludzi w tamtym roku inwestowało na long term. Jak zapierdala w górę, to każdy doradza kupować, ale jakoś nikt nie mówi Januszom, że jak już zarobią 40%-50% to, żeby już sprzedawać, a wtedy jest właśnie naganianie na long term, na hodl, itp. itd. Ktoś kupując na 40PLN mógł zarobić 200% w krótkim czasie, ale jak liczył na 100$ i nie sprzedał nic to dzisiaj jest na minus :D Poza tym to jest tak, że skoro ileś tam osób inwestuje w jakiegoś coin'a długoterminowo to raczej w ich interesie jest, żeby podtrzymywać żywotność tego coin'a, więc nie oczekuj, że będą sam sobie strzelać w stopę. Cena raz jest wysoko raz jest nisko. Teraz część osób realizuje zyski jeszcze pewnie, bo spada to warto jeszcze uchronić to co się zarobiło i to jest ok. Ale kiedyś podaż się wyczerpie. Zresztą sam uważam, że masz po prostu przewlekły ból dupy jak ktoś inaczej myśli niż Ty. No i w sumie pisałeś, że miałeś ileś tysięcy liska i wszystko sprzedałeś na zysku i super i to na dużo niższych cenach, więc rozumiem czemu jesteś taki rozjuszony jak ktoś mówi, że Lisk ma potencjał. Ktoś to musiał kupić i nie ma co oczekiwać, że odsprzeda Ci niżej, bo Ty akurat tak chcesz, rynek ciągle się zmienia i właśnie dobry trader potrafi być elastyczny i zmieniać swoją pozycję, nawet kilka razy w ciągu doby i to jest ok. Więc mniej pierdolenia proszę, panie mądraliński i nie spamuj tyle :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » piątek, 19 października 2018, 12:28

anagamidev pisze:
Wymazywanie pisze: czekam na ocenę postu jako spam, to tylko potwierdzi moje słowa
Już widziałem posty Wymazywanie sprzed roku, dokładnie z września, jak dał jednemu kolesiowi -10 pkt reputacji, bo nie po jego myśli odnosił się do oszacowania kursu do końca zeszłego roku, gdzie koleś był nastawiony mega bullish i stawiał, że Lisk będzie po przynajmniej 55zł do Bożego Narodzenia. Oczywiście wiele się nie mylił ;)

Także polecam ochłonąć każdemu. Bo nikt kur*a nie wie, co będzie. I czy warto się ładować czy nie.

Jak ktoś stoi wysoko to warto. Przynajmniej lepiej niż pół roku temu.
A może za pół roku będzie jeszcze lepiej ? :)

Także nie ma co się słuchać ludzi. A zwłaszcza mających dużą reputację ;) Bo to spekulanci. Dobrze chcą, ale dla siebie. Taki to jest interes właśnie. Zawsze trzeba polegać na swojej wiedzy i dogłębnemu zbadaniu tematu. Inwestować samemu, a nie, bo tak zasugeruje ktoś taki czy owaki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Rumcajs » piątek, 19 października 2018, 19:59

Jeśli ktoś myśli że czyjś post na krajowym forum nie-angielskojęzycznym jest jakimś "nagananiem" bo ktoś pisze co myśli i ma dużo postów i repa to niech się puknie w głowę. To ceny nie zmieni a Lisk nie jest w sprzedaży tylko na BitBayu i tylko w Polsce że ktoś tu na forum sobie pitu pitu pisze bo was nagania.
Rynek to cały świat a nie 1 temat na polskim forum, nie popadajcie w paranoje i przesadyzm.
Tym bardziej że wam mówi kiedy w jakiej sytuacji by kupił a jesli nie kupi i siedzi na fiatach to uzasadnia dlaczego. Ale prościej pomyśleć że czeka na wasze Liski :shock:

Dodano po 8 minutach 15 sekundach:
I nie zgadzam się ze jeśli będziecie sprzedawać to cena zacznie spadać. Nie macie aż tylu Lisków żeby tak było chyba ktoś tu trochę odleciał.

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:
W sumie to ja też kiedyś miałem sporo lisków chyba w ico kupiłem ale nie pamietam ale kilka lat temu to było jak były tanie i je sprzedałem po kilka centów za sztuke bo pół roku patrzyłem jak spadają i zrobiłem weak handa :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 19 października 2018, 21:04

@Rumcajs, no dokładnie. Ja po prostu piszę w dobrej wierze. Jeśli ktoś wierzy w projekt to powinien po prostu część zysków akumulować pod postacią Lisków. Bo jak ludzie będą kupować tylko na górkach, a sprzedawać na dołkach, to jedynie będą zarabiać grubasy i developerzy, a zwykłe szaraczki będą tracić, albo HODL'ować do momentu jak wyjdą na zero :D Takim sposobem kryptowaluty nigdy nie będą czymś poważnym, tylko będzie ciągły rollercoaster i swing, co najbardziej jest na rękę tym najgrubszym :D Just saying :D
Rumcajs pisze: I nie zgadzam się ze jeśli będziecie sprzedawać to cena zacznie spadać. Nie macie aż tylu Lisków żeby tak było chyba ktoś tu trochę odleciał.
No ktoś musi stawiać te ścianki. Przykładowo wszyscy Janusze nagle tracą nadzieję, ściągają ścianki, grubasy i smartmoney widząc to zbijają kurs. Nagle zaczyna się panika, bo jest jedna ścianka na 1PLN i co? Nagle Lisk nie jest warty nic. A za parę dni, ktoś skupił znaczną ilość i stawia ścianki dużo wyżej. Pompuje parę procent i nagle sentyment się odwraca. Januszek z Wieśkiem wchodzą na FOMO, na long term i cena spada :D Dlatego jakaś lekka presja zakupowa musi być, część Lisk'ów musi znikać z giełdy, żeby cena mogła iść wyżej. Ja nie mówię, żeby od razu kupować po tysiąc lisków tylko tak jak pisalem wcześniej. Kupować sobie 1-10 dziennie to nie jest dużo. A cena fajnie się uśredni tym bardziej, że jestemśmy bliżej dna niż szczytu :D
Rumcajs pisze: W sumie to ja też kiedyś miałem sporo lisków chyba w ico kupiłem ale nie pamietam ale kilka lat temu to było jak były tanie i je sprzedałem po kilka centów za sztuke bo pół roku patrzyłem jak spadają i zrobiłem weak handa
Dlatego warto zawsze trzymać 10-20%. Ttutaj też może działać zasada Paretto czy jak to się zwie, że 20% Lisk'ów na long term to 80% zysku, a grając 80% Lisk'ów daytrading można ugrać 20% :D Tzn. zakładam, że ktoś jest raczej średnio za pan brat z AT :D Ogólnie AT na altach średnio się sprawdza, bo BTC korekci i nagle rynek zawraca dlatego też jestem właśnie za takim grindowanie i uśrednianiem szczególnie blisko dna :D Bo tutaj już niewiele można stracić, a zakładam, ze jeszcze zobaczymy ATH na lisku :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Rumcajs » piątek, 19 października 2018, 21:44

Ja mówiłem tylko o wpływie tego forum na cenę Liska.
A ty chyba mówisz o cenie Liska ale na BitBayu skoro mówisz o kursach w Pln i panice jakby się buy ordery kończyły, chyba że to jakiś rozbudowany przykład był.
Ale nikt nie będzie sprzedawał wg twojego przedstawionego schematu Lisków poniżej kursów na innych giełach świata https://coinmarketcap.com/currencies/lisk/#markets , jeśli już to może nie być volumenu na Bitbayu i w związku z tym łatwiej można zmienić kurs, ale to też moja nadinterpretacja że Polacy handlują Liskiem tylko na Bitbayu w sumie bardziej przykład bo wielu zaczeło zakupy Liska właśnie tam ale on dziś ma dopiero 10 miejsce wg volumenu samego Liska, więc to tym bardziej nieprawda że jeśli ludzie z tego forum zaczną sprzedawać liski to cena zacznie spadać, musieliby mieć tyle żeby zasypać naraz 9 giełd większych od bitbaya.
A o uśrednianiu gadaliśmy, są różne opinie, to zależy od sytuacji, jakbym miał uśrednić zakup do 50% za cene tylko 10% kapitału to też bym to zrobił (-90% od ATH). O ile byłbym zdywersyfikowany w innych kryptowalutach a nie samym lisku all in.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 19 października 2018, 21:51

@Rumcajs, no tak ja tylko tak ogólnie mówię, żeby uprościć pewne schematy, tzn. tak jak ja to widzę mniej więcej jak działa rynek crypto, może jestem w błędzie, ale mimo wszystko to pozwala mi zarabiać. Oczywiście pod warunkiem, że traktujemy coin'a jako store of value. Bo przecież zainteresownanie Lisk'iem też może nagle spaść i nikt nie będzie chciał tego kupować, zdelistują go z giełd i kaplica :D Ale to jest raczej marginalne prawdopodobieństwo takiego zdarzenia :D W każdym razie jeden chce zarobić parę tysiaków, a inny chce zrobić na tym miliony, więc rynek nigdy nie jest jednorodny, są mniejsze i większe grubasy, a czasem grubas staje się rybką i na odwrót :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Rumcajs » piątek, 19 października 2018, 22:07

Wiesz na małych kwotach to wszystko można, i sprzedawać częscią na górkach, odkupywać na spadkach itp.
Ale te grubasy o ktorych piszesz to jak mają to zrobić, zobacz sobie nawet na Binance Lsk/Btc tam nie ma nawet z czego kupować na askach jakieś malutkie ilości po kilka-100 Liskow, paczki powyżej 1000 lisków są już rzadkie i trzeba by wywalić wielką zieloną świecę żeby z asków kupić więcej, no chyba że walnac duzy buy order i patrzec kilka dni jak pchasz cene w górę a nic nie kupiłeś. Grubasy nie mają łatwo. Jak nie na coinach z topki to cięzko sprzedać lub kupić większą ilosć czegokolwiek. Kiedyś swoje SNC sprzedawałem prawie cały dzień i to porozbijane na małe paczki a niby 24h vol był ponad 100 btc ale jak zacząłem wstawiać aski to mnie boty omijały jak trędowatego a ludzi nie było, to było na Kucoinie, niestety nie ma go na Binace do tej pory.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » piątek, 19 października 2018, 22:13

@Rumcajs, cóż, z płynnością jest słabo, szczególnie właśnie, że nikt nie chce trejdować - bessa, dlatego akumulacja powolna, im niżej spadnie tym lepiej :D Może Lisk jeszcze zrobi korektę pędzącą i będzie 100$ za parę tygodni/miesięcy :D Kto wie :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Rumcajs » piątek, 19 października 2018, 22:27

To akurat nie jest wykluczone. Jak będzie bullmarket.
Instytucje już pomału zaczynają być gotowe na wchodzenie. Jeszcze tylko decyzja SEC o ETF na bitcoinie w listopadzie i moze się zaczać tak jak ludzie przewidują nowe wzrosty na przełomie roku i to de moon. Dlatego ja juz nie sprzedaje swoich holdingow coinów.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » piątek, 19 października 2018, 22:31

@Rumcajs, nie chodzi mi dosłownie o naganianie. Chodzi mi o to, że nie ma ludzi nieomylnych, a czasem się zdarzy, że nawet najbardziej omylny może przypadkiem trafić prognozę, której zawodowy trader nie przewidzi. Sam tak na początku roku miałem, jak bez żadnej wiedzy wykresowej udało mi się trafić kurs BTC z dokładnością do 1000$ na dwa tygodnie w przód. Jak i również zdarzało mi się zminusować kogoś, bo jego wersja wydawała mi się nieprawdopodobna i brałem ją za fud, bo nie przedstawiał konkretnych dowodów, a jednak w dłuższej perspektywie udało mu się trafić z prognozą. W tym przypadku Anagamidev, jest hurroptymistą z zajętą pozycją (na Moon), a Wymazywanie jest nie załadowanym, rozsądnym realistą gotowym chyba na każdą ewentualność. Obydwoje mają po trochę racji. Tak naprawdę nie wiemy gdzie znajdziemy się za pół roku, ile będzie trwał boczniak i czy wchodzenie teraz to najlepszy moment, czy jednak jesteśmy jeszcze narażeni na spore ryzyko straty procentowej. Zmieniłem sporo myślenie przez ostatnie godziny i zmieniam całkowicie taktykę. Po prawie roku znajomości z Liskiem zacząłem w końcu głosować na delegatów (przeciwko Elite) , by sprawdzić jakie możliwości zarobkowe mam. I powiem Wam to jest najzajebistsza opcja dla longtermowców posiadajacych trochę Lisków. Przez niecały jeden dzień zarobiłem prawie pól Liska. Kasa sobie siedzi na portfelu, więc czy padnie Binance z Bitbayem, środki są bezpieczne. Nie ma stresu jak z daytraydingiem, który przez ten wypłaszczony boczniak jest wręcz niemożliwy, a cena cały czas uśrednia się powoli w dół :) Jak spadnie to się dokupi i będzie się dostawać więcej nagrody od delegatów, a jak kurs urośnie to każdy dodatkowy Lisk da więcej kasy :) Uważam, że to idealna opcja dla ludzi, którzy za bardzo emocjonują się i nie wiedzą jaką pozycję zająć, czy sprzedać, czy kupić, czy czekać. Myślę, że jest jeszcze sporo ludzi trochę załadowanych, którzy pewnie trzymają dalej kasę na giełdzie dając przy okazji zarobić giełdzie (one też głosują), zamiast samemu zwiększać Liski. Głosowanie jest póki co opłacalne, bo kurs jest niski i wszystkie 4 głosy na 101 delegatów oddamy za jakieś 42zł. No chyba, że ktoś kupił za 100zł Lisków to głosować się nie opłaca :lol: Niemniej lepsze to jest niż dorzucanie i uśrednianie, jak dużo zainwestowaliśmy, a dużej różnicy nam w średniej nie zrobi oraz niż sprzedanie z nadzieją, że kurs spadnie i się obkupi taniej, a na to jest takie same prawdopodobieństwo, jak na wzrost, czyli 50/50 ;) Oczywiście każdy zrobi jak uważa, bo najważniejsze jest w tym wszystkim, aby każdy podejmował samemu decyzje i określał ryzyko własnej inwestycji oraz wszelkie informacje i opinie przepuszczał przez sitko biorąc co najlepsze :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Rumcajs » piątek, 19 października 2018, 22:45

Ja wszedłem w Liska za wcześnie, z powodu hype i tego jaki mógłby być wspaniały, ale za wcześnie bo nie wiedziałem że to tyle lat będzie trwało.
Dlatego wymiękłem po prawie roku patrzenia jak cena spada od ICO a nic praktycznie postępów nie było a Kordek sobie tylko jeździł po świecie po konferencjach zamiast coś robić a lokal pod firme i biuro szukal ponad rok, możnabyło uja dostać. Więc wymiękłem i sprzedałem po kilka centów.
Ale wchodzić to można teraz jak już jest to zrobione o ile mi wiadomo, wtedy było za wcześnie jak historia pokazała.
W sensie mid/long term nie że pod daytrading akurat teraz w tym momencie kupować, kiedy dobry moment na kupno to nie wiem i nie mówie że dziś i tak naprawde nikt nie wie ale Lisk jest w takiej fazie że własciwie marketing i projekty na nim już go teraz tylko mogą rozpędzić dalej, wraz z połączeniem z rynkiem byków. Odkupiłbym teraz to co wtedy sprzedałem ale nie stać mnie teraz żeby tyle odkupić ile miałem, w końcu sprzedałem po kilka centów a jest po 2,9$ :) Jednak bagholding sie opłaca często chociaz traci się wiele okazji po drodze.
Ale ja w sumie wykorzystałem pare fajnych okazji po drodze za tą kase ze sprzedaży Liska wtedy więc chyba i tak nie mam co żałować, miałam na zakupy innych fajnych coinów.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 października 2018, 22:56 przez Rumcajs, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » piątek, 19 października 2018, 22:53

@anagamidev, Spoko, ale naprawdę technicznie grając polecają jednak raczej kupować wraz z odwrotem trendu, początkiem wzrostu nie przy kontynuowaniu spadkowego. Oczywiście sam tego nie potrafię za każdym razem. Ale jest to raczej lepsze niż kupowanie trendu spadkowego, który nigdy nie wiemy kiedy się skończy.

Kupowanie przy spadkowym, bo już tyle spadło to jest granie przeciw trendowi jednak.

Odnośnie Liska i tego, że miałem dużo, pisałem już nieraz, że to nie była inwestycja longterm ale short/mid. Ja zawsze dokładnie definiuję sobie co na jak długo planuje kupić i jak mam coś na kilka dni, nie mam żadnych wyrzutów sumienia, że za rok widzę cenę 10x większą. Inaczej wyrzuty sumienia by człowieka dawno pochowały biorąc pod uwagę, że ktoś daytradował większość znanych altów w 2013-2016.
anagamidev pisze: bessa, dlatego akumulacja powolna
Akumulacja jest raczej jak już mija bessa i następuje wypłaszczenie. Teraz mamy co najwyżej akumulację niepotwierdzoną, potencjalną (trzeba na to uważać, bo takie szanse są po każdych spadkach jak się konsoliduje bo robi to również dla dystrybucji i kontynuowania trendu w dół).

Alty by pewnie już dawno mocniej ruszyły ale mają wrzoda na dupie pt BTC i im ciąży jak kula u nogi. Dlatego może bardziej sceptycznie widzę, bo przez pryzmat BTC, które szału nie robi jeszcze i siedzi dość nisko nadal. Jakbym nie zważał na tą korelację z BTC, dawno bym był zapakowany na dłuższy termin w coś z xmr, dash, etc-eth, może neo.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 października 2018, 23:02 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: prezes » piątek, 19 października 2018, 23:01

Gridowanie predzej czy pozniej konczy sie wyzerowaniem konta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2309
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3487
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » piątek, 19 października 2018, 23:12

prezes pisze: Gridowanie predzej czy pozniej konczy sie wyzerowaniem konta.
To tak jak stwierdzenie, że seks prędzej czy później kończy się ciążą.

Jeżeli robisz to z głową i inwestujesz w coś co ma sens to dlaczego nie? Czyli wszyscy którzy np. kupili BTC po 10k i teraz dokupują po 6k grając na bardzo długiego longa popełniają błąd?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości