Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 lipca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Nike2018 » niedziela, 14 października 2018, 01:24

Dzięki przyjacielu jak coś to pisz do mnie prywatnie zaraz to wszystko pewnie Administrator usunie ja się na tym nieznane zupełnielnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 01:47

@anagamidev, Nie sugeruj po raz kolejny ludziom uśredniać strat, nawet jak pytają o rady! Uśrednianie jest słusznie krytykowane przez wielu traderów, i nieznanych i znanych, a także wielkie autorytety giełdowe nie na podstawie "widzimisię", ale doświadczenia. Zazwyczaj dużo lepiej się wyjdzie na dokładaniu do pozycji zyskownych i zamykaniu jak przestana rosnąć, niż na dokładaniu do stratnych i nie ścinaniu strat.

Zresztą, patrząc po postach pytającego kolegi @Nike2018, on kompletnie nie ma wiedzy o giełdzie, więc jedyna właściwa rada jak już to uważam "nie graj, zdobądź jakąś wiedzę, ucz się - dopiero graj".

"Wśród wszystkich błędów, jakie może popełnić gracz, uśrednianie straty jest jednym z najgorszych przewinień."

J. Livermore w: "Wspomnienia gracza giełdowego".

Uśrednianie to głupota, wiele osób popełniało ten błąd (ja też). Zazwyczaj kończy się dokładaniem kasy do stratnych pozycji angażując coraz więcej kapitału, który wart jest coraz mniej. To nie tylko nieprzyznawanie się do nieposiadania racji (bo wyrazem tego byłoby szybkie ścięcie), ale tracenie forsy na grę 100% przeciw trendowi, licząc, że się odmieni. Rozsądniej jak się nie ścięło a przetrzymało jest czekanie a jak już gridować, to lepiej jak cena osiągnie potwierdzony dołek i rośnie (a jeszcze lepiej jak dojdzie do naszej ceny i dalej rośnie - a dalej już mieć w głowie jednak sl).

@anagamidev, Polecasz kolesiowi co zdania poprawnie nie potrafi napisać, by dokładał do strat a pomyśl lepiej czy nie polecasz głupiej taktyki zazwyczaj dającej straty ludziom, nie tylko na poziomie teoretycznym jak wskazałem powyżej, ale także czy biorąc pod uwagę Twoją sytuację nie dostałeś po d... tak kupując? Pisałeś, że zacząłeś kupować od -50% spadków od ATH crypto w tym roku i dokupowałeś dalej. Policz sobie ile być teraz miał nie dokładając ani razu do już tracących pozycji.

Więc nie polecaj taktyki, słusznie uważanej za głupotę, tym bardziej, że sam ja stosując w tym roku raczej na pewno obniżyłeś wartość swoich funduszy. Argument, że "może i tak wzrośnie" jest mało przekonywujący, bo można nim uzasadnić kupno w jakimkolwiek miejscu wykresu, a nie chodzi w tradingu o to by kupić i "może wzrośnie", ale o to by kupić i złapać ruch wzrostowy jak najszybciej, nie ryzykując długiego trzymania pozycji na stracie.

@Nike2018, Powtórzę - najlepsza rada dla Ciebie, to uczyć się i grać samodzielnie, trzeba myśleć samodzielnie. Bardzo polecam Ci książkę, z której cytowałem w tym poście. Opisuje przygody giełdowe Livermore'a, bardzo znanego spekulanta i inwestora. Tam jest bardzo dużo mądrych rzeczy o giełdzie, taktyce, psychologii. Taka niemalże "biblia" traderów.
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 października 2018, 02:21 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6198
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 4680
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 października 2018, 02:01

@Wymazywanie, ale przecież doskonale wiemy, że nia ma Świętego Gralla trejdingu, ja podaję najbardziej bezpieczną strategię. Każdy wie, że kryptowaluty w swoich założeniach są defalacyjne, mają ściśle określoną podaż i maksymalnną ilość. Również dobrze wiemy, że FIAT'y tradycyjne są mega inflacyjne, więc dodając 2 + 2, wychodzi nam jasno, że siłą rzeczy wartość kryptowalut we FIAT'ach musi rosnąć. Opieram swoje wnioski na tym co działo się w przeszłości na kryptowalutach, czemu miałbym teraz zakładać, że będzie inaczej? :D A uśrednienie dla kogoś kto nie bał się kupować na bańce to chyba najrosądniejsza metoda, żeby zacząć rozumieć rynek i nie stracić aktywa. Ty tutaj bardziej przytaczasz przykład kogoś na dzwigni. Dokładanie do stratnej pozycji jest bez sensu, szczególnie jak się to zaczyna robić zbyt szybko. Ale 1 Lisk to 1 Lisk, tutaj mamy rzeczywistego coin'a, którego trzymamy na portfelu i możemy zrobić w dowolnej chwili co nam się podoba. Nadal nie widzisz różnicy między posiadaniem czegoś co ma zmieną wartość w czasie, a pożyczaniem na dźwigni od kogoś, żeby mieć od razu jakiś zysk? :D Ty rozumiem proponujesz wszyskim, żeby teraz sprzedali i w ogóle pozbyli się kryptowalut i nigdy nie wchodzili, bo nikt nie wie gdzie jest dołek i w ogóle po co cokolwiek trejdować :D No ja jakoś nigdy nie czytałem żadnych książek i cytatów, a jakoś super zarabiałem dzięki zwykłej logice i odrobinie intuicji oraz doświadczenia na rynku crypto. A wiedza powszechna jest wiedzą powszechną i każdy ma do niej dostęp, więc nie ma wniej nic odkrywczego, coś co pozwoliłoby przechytrzyć rynek :D Teraz oczywiście wszyscy uciekają z krypto na zasadzie owczego pędu, tak samo jak wchodzili w grudniu, bo rosło, ale przecież nie trzeba było trafić na 20k$, a wystarczyło nawet sprzedać na 12k$ już i dzisiaj mieć i kasę i z powrotem BTC albo 2 razy więcej BTC :D To samo będzie z Liskiem dzisiaj lisk jest po 11 PLN, nawet jak spadnie do 1PLN to nic się nie stanie, 1 Lisk to 1 LIsk można do kupić, a jak znowu wbije nowe ATH to każdy Lisk da co najmniej 10x zysku :D Kwestia czasu :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 02:18

anagamidev pisze: ja podaję najbardziej bezpieczną strategią.
Uśrednianie strat NIE JEST bezpieczną strategią. Jeśli faktycznie skupujesz od -50% od ATH alty i dokupujesz je wraz z dalszym spadkiem, policz sobie (sam dla siebie, nie pisz nam) ile masz mniej kasy niż gdybyś NIC nie robił. Jeśli proponujesz taktykę, która powiększa straty i jeszcze uważasz ją za bezpieczne, to Twoja logika właśnie umarła.

Nie piszę o dźwigni ani o markecie spot, ale ogólnie. Zasada uśredniania jest szeroko i słusznie krytykowana. Czasem pomoże, ale większość wpędzi w znacznie większe maliny. Stosując ją sam raczej obniżyłeś znacznie wartość swoich środków, a teraz ją polecasz? Zastanów się czy było warto. Na błędach lepiej się uczyć, a nie do nich dopłacać i je powielać i tylko łudzić się nadzieją, że przecież wzrośnie. Tak, pewnie wzrośnie, ale czy gdy będzie to fakt nie lepiej wtedy dołożyć do pozycji? Inaczej dokładając spekuluje się wciąż tym przekonaniem, czego przewidzenie okazało się błędne.

Będąc już z bagholdingiem, znacznie lepiej uśrednić (jak ktoś nie ma lepszych pomysłów) byłoby jak trend się zmieni i ceny rosną. Tak, na to trzeba czekać, to niełatwe. Ale o wiele lepsze niż wywalanie kasy cały spadek w dół na topniejące aktywo. To, co piszę to z troski, naprawdę. Sam nieraz również dopłacałem do strat i przy długich i dużych ruchach jest to zazwyczaj totalna głupota.
anagamidev pisze: Również dobrze wiemy, że FIAT'y tradycyjne są mega inflacyjne, więc dodając 2 + 2, wychodzi nam jasno, że siłą rzeczy wartość kryptowalut we FIAT'ach musi rosnąć.
Nic nie musi, to tylko błąd poznawczy. Żeby to udowodnić musiałbyś powiązać wzrost popytu jako konieczny aspekt "deflacyjności" crypto, a nie wynika on z niej i nie jest argumentem, a tylko niewiążącą opinią.
anagamidev pisze: Opieram swoje wnioski na tym co działo się w przeszłości na kryptowalutach, czemu miałbym teraz zakładać, że będzie inaczej?
Bo to prowadzi w przypadku BTC do wzrostu ad infinitum - kolejny paradoks.
Rynek ma dwie ważne cechy: zmienność i cykliczność. To ogranicza powielanie bez końca tego samego. Nawet jak są podobne cykle, to jednak się różnią i nic nie gwarantuje ich powtarzania.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
anagamidev pisze: No ja jakoś nigdy nie czytałem żadnych książek i cytatów, a jakoś super zarabiałem dzięki zwykłej logice i odrobinie intuicji oraz doświadczenia na rynku crypto.
Ja też nie czytałem nigdy pełnych książek i gram 6 lat, ale teraz zaczynam nadrabiać czytanie i wiele to daje, zwłaszcza jak już jesteś w grze i dobrze znasz to zajęcie. Tobie też polecam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6198
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 4680
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 października 2018, 02:32

@Wymazywanie, kupuje, ale też sprzedaję na odbiciach. Ostatnio XRP +100% np. Wcześniej NANO też chyba 200%. Lisk też +100% w sumie z 10PLN osatni dołek na 20PLN. I to właśnie na takim grindowaniu i uśrednianiu :D Przecież nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, dzielę się tym co widzę, że działa. Nawet tutaj kilka osób wcześniej piasało, że udało im się uśrednić Lisk o kilkadziesiąt złotych w dół, więc nie jestem wyjątkiem. Ogólnie na plus, jasne, że miałem mega dużą estymowaną wartość wszystkich coinów w pewnym momencie, ale to też ciężko tak wszystko sprzedać na samym szczycie idealnie i żeby jeszcze był wolumen odpowiedni. Poza tym na większości kryptowalut jesteśmy -90%+, więc tutaj już ciężko stracić, teraz grubasy obkupują się jak dzikie świnie i właśnie nasialają się takie posty/tweety/dobre rady, że po co uśredniać, sprzedać i dopiero wrócić jak już będziemy już 100-200% od dołka albo na nowym ATH najlepiej :D No risk no fun and no gains :D Więc albo rybka albo pipka :D Też pewnie nie zarabiałbyś tak dobrze gdyby wszyscy mieli równie dobrą strategię co Ty np., bo z tego co piszesz całkiem dobrze Ci idzie :D Ale wspomniałeś gdzieś, że tradingiem zarobiłeś +70% więcej niż gdybyś tylko bagholdował, więc jak dla mnei to też nie jest jakiś rewelacyjny wynik biorą pod uwagę czas i nerwy stracone na to :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 02:35

Edit
anagamidev pisze: Ty rozumiem proponujesz wszyskim, żeby teraz sprzedali i w ogóle pozbyli się kryptowalut i nigdy nie wchodzili, bo nikt nie wie gdzie jest dołek i w ogóle po co cokolwiek trejdować
Zazwyczaj NIC nikomu nie doradzam poza nauką i samodzielnym myśleniem i stosowaniem prostej analizy.
anagamidev pisze: To samo będzie z Liskiem dzisiaj lisk jest po 11 PLN, nawet jak spadnie do 1PLN to nic się nie stanie, 1 Lisk to 1 LIsk można do kupić, a jak znowu wbije nowe ATH to każdy Lisk da co najmniej 10x zysku
Ty uważaj, żeby to faktycznie nie było 1000% zysku ale licząc od dna, czyli przy takim zjeździe jaki mówisz, że nic by się nie stało", to od 1zł per Lisk, po 1000% wzroście pewnie z 95% bagholderów nadal by było głęboko w dupie. ATH na altach były mocno wywalone w 2017, na tyle mocno, że spadły nie tyle co BTC (jakoś -73% póki co), ale i po -90, -93% itp. To utrudnia mocno powrót do ATH.
anagamidev pisze: No ja jakoś nigdy nie czytałem żadnych książek i cytatów, a jakoś super zarabiałem dzięki zwykłej logice i odrobinie intuicji oraz doświadczenia na rynku crypto.
A czy Ty nie zacząłeś grać jak już była ostatnia hossa (koniec 2016?)?
Co za problem zarabiać w hossie i na bańce? Przecież rzadko kto wtedy nie zarabia. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6198
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 4680
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 października 2018, 02:45

Wymazywanie pisze: A czy Ty nie zacząłeś grać jak już była ostatnia hossa (koniec 2016?)?
Co za problem zarabiać w hossie i na bańce? Przecież rzadko kto wtedy nie zarabia.
Ale co Ty w ogóle tutaj mi wyskakujesz, że była hossa? Przecież ja nie grałem za bardzo na BTC, głównie właśnie na altach, a one wszystkie wtedy leciały w dół na łeb na szyję i końca nie byłow widać: STEEM(5$ -> 0.07$), LISK(200k sat -> 10k sat), LTC, EMC2, ETH i inne, których nie chce mi się wymieniać. Mega trudno było cokowiek ugrać, nie dało się nic shortować, rynek był znacznie mniejszy, praktycznie same boty, na poloniex i bittrex, a też nie za bardzo miałem kasę, żeby dokładać na giełdę, skupowałem wszystko do samego dołka i sprzedawałem co nieco na odbiciach. Sam BTC jak zrobił 2% w ciągu dnia to to był mega wzrost i zwykle na drugi dzień była korekta większa i panika :D Więc Panie trochę wyluj, bo później wszystko dało 100-1000x zainwestowanego kapitału, czasu i nerwów :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 02:47

anagamidev pisze: Ale wspomniałeś gdzieś, że tradingiem zarobiłeś +70% więcej niż gdybyś tylko bagholdował, więc jak dla mnei to też nie jest jakiś rewelacyjny wynik biorą pod uwagę czas i nerwy stracone na to
Ty nie zrozumiałeś chyba. Ja pisałem, że zarobiłem kilka razy więcej niż gdybym kupił BTC jak zaczynałem grać w 2013 za kasę jaką startowałem i sprzedał te BTC aż na ATH. To nie jest cecha większości graczy. Większość zrobiła mniej niż gdyby kupiła BTC i tylko trzymała na ATH. Podejrzewam, że znaczna większość ludzi grając DT na bańce np. ma mniej po bańce, niż gdyby nie robiła DT i tylko kupiła i trzymała - i to nawet nie do ATH, ale połowy. Tak samo z wynikiem gry od początku, więc wyjście zyskiem kilka razy poza to, co dałby rynek po 3 bańkach gdybyśmy nic nie robili, podejrzewam, że nie jest częste.

Ogólnie z wkładu początkowego zrobiłem ponad 100000% zysku. BTC od czasu jak zaczynałem wzrósł do ceny ATH ze 20000% mniej więcej. Jeśli +100000% (czyli x 1000) w kilka lat to nie jest dobry wynik, czy x100 (+10000%) już w pierwszy rok gry, to spoko, dla mnie jest całkiem dobry - jasne, że można było rzędy wielkości więcej. Znając tylko przyszłe ceny BTC, DRK czy ETH, to trzema trejdami by się zrobiło miliony a może już i miliard % od sumy początkowej, bez dźwigni. Jasne, że ludzie zarobili dużo większe % niż ja. Ale jest też sporo ludzi co nie wiem czy ma nawet x50 czy x100 od początku a siedzą w tym nawet i od pierwszej bańki czy wcześniej.

Dodano po 4 minutach 11 sekundach:
@anagamidev, Ale o jakim Ty roku piszesz? Grasz od 2016 czy 2017? Czy może 2015?
Jeśli zacząłeś w 2016 lub 2017 to trzeba było być idiotą, by nie zarobić dobrze grając dużo na altach typowo na wzrost, dźwignia nie była nawet potrzebna. W tych latach nawet ostrożne osoby wcześnie realizujące zysk łatwo kosiły zyski. To, że były korekty to jasne ale korekty trendu wzrostowego. Poziom trudności gry na altach od 2013 najmniejszy był w 2017, potem w 2016. 2013 koniec też łatwy, 2014 początek spoko, koniec słabo i 2015 najgorszy (dopiero pod koniec coś ożyło lekko, ETH wyszło itd.). Nawet małpa by zyski zrobiła na altach w 2017 o ile nie wchodziła jak naiwniak już w grudniu i o ile by umiała sprzedawać a nie tylko kupować jak niektórzy.

Dodano po 6 minutach 2 sekundach:
A gridowanie pozycji przy zwykłym buy/sell czyli zakupy pod wzrost, to przeniesienie taktyki dobrej z uptrendu, do downtrendu. To tak jakby shortować uptrend dźwignia 1:1 (chyba jest taki short) i dokładać wciąż do niego stale, choć wzrost jest i nie ustaje. :)

Lecę na dziś, dobranoc. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6198
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 4680
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 14 października 2018, 03:04

@Wymazywanie, no kurczę, przecież piszę Ci wyraźnie, że wszystko spadało i wcale nie było tak kolorowo jak tutaj piszesz. Przecież Lisk w 2016-2017 to była istna pustynia, małe wahania, mały wolumen, czyli idealny moment na akumulację. Tak jak już teraz zaczyna się się mocno wypłaszczać, to wg. mnie najlepszy moment na zakupy długoterminowe :D Jeśli twierdzisz, że na takiej pustyni można super zarabiać, to czapki z głów, jak dla mnie to właśnie na bessie zajebiście na BTC się zarobia, bo są mega duże wahania i zywkłe RSI 30/70 na 4h i 1d się super sprawdza :D Całkiem inne mam wnioski niż Ty. Np. na hossie zawsze można sprzedać wyżej, ale z drugiej strony mega łatwo jest wypaść z pociągu i okazuje się, że uśrednia się w górę :D Dlatego dla mnie już -50% spadku na całej cenie to już akumulacja i granie na odbicia większe. A dopiero większa sprzedaż jak znowu pojawi się euforia na nowych ATH i cenach z kosmosu. Wtedy tam już grać na szybkie akcje, aż do spadku -50% na całej cenie, czyli w koło Macieju :D

A gram od 2016 czyli taki pustynny okres. Pamiętam, że nic się nie działo specjalnie. Zdarzały się jakieś krótkotrawałe wybicia i dało się zarobić szybko x5-x10, ale to były małe kwoty, 0.01-0.1BTC, więc to jakieś 10-100$ w tamtym czasie :DA i jeszcze jedno. Nie da się zarabiać na giełdzie będąc poza nią. Owszam wtedy jedynie się nie traci. Ale też strata jest potrzebna, bo ona uczy lepiej niż najlepszy poradnik czy guru. Jak ktoś straci sporą sumę to nagle zaczyna liczyć każdy grosz, pojawia się money management i szukanie swoich dobrych zarabiających strategii. Po jakimś czasie pojawiają się efekty i zaczyna się zarabiać. Więc nie zabraniajmy ludziom tracić. Stracić można na dźwigni, zostając z niczym. W crypto nie jest potrzebna dźwgnia, żeby mieć spokojnie rok rocznie zysk 100% od kapitału powiedzmy 100kPLN czyli na rok życia w miarę spokojniego :D
BTC 100k$ soon! & 288k$ by 2020|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
:arrow: ANALIZA - osobny wątek

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 22 marca 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Lith » niedziela, 14 października 2018, 06:49

@Wymazywanie
Skoro zrobiles tyle %, to jestes juz pewnie miliarderem i po co udzielasz sie na jakims forum? Zamiast spedzac czas np. na Bali?
Rozwalaja mnie takie gadki.
Najbardziej ro...ebal mi system niejaki Prezes na jednym ze swoich filmow, jak to mowil, ze kupowal btc pod korek za 2 dolce i sprzedl za 10.000 i jest niezadowolony, bo zarobil tylko jakies marne kilkadziesiat milionow.
Ale on, to wieczny pesymista :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4186
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 6185
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: ergorg » niedziela, 14 października 2018, 12:23

Parę dni temu odbiliśmy się od oporu. Jeśli BTC zanurkuje niżej, a dużo na to wskazuje, taki widzę scenariusz na lisku:

BitMEX - 10% fee discount for 6 months

Pomogłem? Grosza daj ergorgowi, sakiewką potrząśnij, sakiewką potrząśnij...
BTC: 1FjVy9eGDZtpjnAoHo6KHPdXzsezRSggqt

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 13:43

@anagamidev, Aha, to rozumiem skąd mamy nieporozumienie. Bo u mnie 2016 to był złoty okres, na 12 miesięcy 11 zakończone zyskiem, 1 na stracie. Stosunek zysków do strat to ponad 15:1. Kilkaset % więcej w grudniu niż w styczniu. Liska miałem ze 3 razy w 2016, raz z ICO a potem 2 razy za wczesne zakupy, które jednak zakończyłem zyskami. Mnóstwo coinów przerobione w 2016 DT i grą na kilka dni.
Lith pisze: Skoro zrobiles tyle %, to jestes juz pewnie miliarderem i po co udzielasz sie na jakims forum? Zamiast spedzac czas np. na Bali?
Rozwalaja mnie takie gadki.
Więcej myślenia. By zdobyć 1.000.000.000 (milard) zarabiając tyle % ile piszę (ponad 100.000%), musiałabyś zaczynać od 1.000.000. (miliona). Ja zaczynałem z małej kwoty (czterocyfrowej). Teksty o "po co udzielasz się na forum" itp. są śmieszne i chamskie. A co, mają tu zostać na forum sami bagholderzy Liska, co weszli na bańce i teraz bagholdują i zadają co kilka dni pytania z rezygnacją "co robić?" bo są na minus kilkadziesiąt %? Zamiast cieszyć się, że udzielają się różne osoby, także te co wiele lat w tym siedzą i przekuli to na większe zyski, to nie, polaczkowate podejście i jak ktoś ma więcej kasy, to albo na Bali albo ściema. Śmieszne to trochę. No ale to wątek Liska, on cieszy się wiadomą renomą nie bez powodu. Główne tematy "kiedy Lisk wzrośnie?", "co robić bo bagholduję od ceny x?".
Lith pisze: Najbardziej ro...ebal mi system niejaki Prezes na jednym ze swoich filmow, jak to mowil, ze kupowal btc pod korek za 2 dolce i sprzedl za 10.000 i jest niezadowolony, bo zarobil tylko jakies marne kilkadziesiat milionow.
On nie mówił, że za 2$ kupował, ale że od rejonów pierwszej bańki w różnych cenach, potem pewnie dokupował. Nie mówił ile dotryzmał, nie mówił ile po drodze sprzedawał, co robił z BTC na altach. Zero szczegółów. Tylko tyle, że doczekał do 10000$ z ilomaś BTC i tam sprzedał. Ile, z jaką średnią kupionych itd. Nic, zero szczegółów. Dlatego gimby z yt/fb/forum liczą sobie ze szczątkowych danych ile ktoś zarobił, ale nie ma danych by to liczyć. @Prezes, po prostu chciał zrobić filmik, że przetrzymał długi czas ileś BTC i sprzedał wysoko, ale nie chciał podawać żadnych szczegółów i bardzo dobrze, bo ludzie za bardzo lubią liczyć czyjeś zyski, szukać cudzych analiz, szukać guru do naśladowania, zamiast zająć się swoimi zyskami, analizami, samodzielnym myśleniem.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3218
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 743
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Rumcajs » niedziela, 14 października 2018, 15:14

@anagamidev, @Nike2018,

Ja akurat nie jestem jakimś guru bo nie zarobiłem tyle szalonych %%% ale też uważam że uśrednianie strat to błąd. Nie chodzi mi że konkretnie Liska żeby mnie tu ludzie nie zjechali tylko każdego coina, z zasady.
Zastanów się, skoro uważasz że Lisk wzrośnie, co jest ofc prawdopodobne - tylko pytanie kiedy, czy niedlugo czy a może dopiero za rok ? To jeśli tak myślisz to co za różnica czy go dokupisz czy nie ? Ostatecznie jak ma wzrosnąc to wzrośnie i odzyska się kasę a nawet i zarobi i do tego nie potrzeba wcale uśredniać.
Z kolei nie jestem też zwolennikiem siedzenia cały czas na fiatach i czekania, chociaż to też ma dużo zalet co Wymazywanie napisał. Ani tym bardziej żeby teraz ciąć straty żeby coś sprzedawać jak się bardzo dużo straciło bo np 90%, bo jak piszesz 1 lisk=1 lisk co też jest moją zasadą i nie tylko moją że dopóki się nie sprzeda to nie ma straty i sprzedanie teraz na 90% straty to czysta głupota, przynajmniej na Lisku bo na jakis upadających projektach/scamach to czasami trzeba ratować dosłownie kapitał i sam tak musiałem wyjść niedawno z 80% straty na pewnym coinie notowanym tylko na Cryptopii (nawet jeśliby Lisk trochę jeszcze spadł to może kiedyś gwałtownie odbić i nie zdąży się odkupić zakladajac nawet żeby się trzymało te fiaty na odkupienie i skończy się z mniejszą ilością Liska niż gdyby nic nie robić)
Za to skoro i tak prawie wszystkie alty spadły o te 90%+ od ATH a już sporo miesięcy wiele z nich ma płaskie wykresy to lepiej jednak po prostu kupić coś innego, nawet jeśli nie z myślą o holdingu to pod wzrosty w krótkim okresie czasu kilka dni-miesiac. Jako Dywersyfikacja. Ofc wyszukać dobry projekt nie jakiegoś shitcoina a najlepiej kilka i kupić. Nike2018 nie napisał czy posiada tylko Liska czy ma też inne kryptowaluty ale z jego postu wnoszę że nie ma nic innego, a jak koniecznie chce "coś zrobić" bo mu ręce parzą te 4000 pln to niech lepiej to zdywersyfikuje a nie dokłada do jednego i tego samego coina w ramach uśredniania straty więc mu tak nie doradzaj.
Bo może się okazać że Lisk kiedyś wzrośnie ale np dużo później niż inne kryptowaluty które by dokupił w ramach dywersyfikacji.
Albo teraz może siedzieć na fiatach i wejść na wyraźnym odwróceniu trendu całego rynku na wzrostowy (lub nawet pod daytrading jak są odbicia) ale to trzeba pilnować codziennie co się dzieje albo już teraz pomału kupować co lepsze coiny pod zmiane trendu z myślą o dłuższym holdingu, ewentualnie kupować partiami i uśredniać zakupy w dół żeby nie przegapić dołka gdyby nagle w listopadzie zaczął się szał i wzrosty jakby SEC zgodziło się na wejscie ETF na bitcoinie. A to już niedługo może być. Jak napisałeś teraz grubasy obkupują się jak dzikie świnie i też mam takie wrażenie, na niektórych coinach z małym marketcapem cały czas nie ma volumenów bo nikt już nie chce sprzedawać po tych cenach a jak ktoś coś zrzuci to ludzie się cieszą że udało im się kupić większą ilość. Ofc czasami się sprzedaje coś co spadło 90% żeby przesunąć kasę na coś innego ale lepszego co tez spadło 90% sam zrobiłem tak kilka razy.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » niedziela, 14 października 2018, 15:41

Jeśli mogę się wtrącić, to moim zdaniem uśrednianie ma jedynie sens, jeśli jesteśmy załadowani naprawdę wysoko, a kurs spadł bardzo dużo, np. 90% i niewielkim kosztem jesteśmy w stanie obniżyć sporo próg wejścia. Wtedy jak najbardziej, można uśredniać. Z kolei dorzucanie ciągle "do pieca" mija się z celem i faktycznie tak jak @Rumcajs pisze, warto wtedy dywersyfikować, zamiat dokładać.

Także jeszcze raz, moim zdaniem, jeśli ktoś jest załadowany po, przyjmijmy 100zł, to zakupy teraz za jedną dziesiątą wkładu obniżają nam średni kurs aż o połowę i to już ma większy sens. Poza tym zawsze możemy ten ostatni wkład sprzedać na najbliższej górce i ewentualnie czekać, by znów odkupić niżej lub cieszyć się z zysku, który minimalizuje wielkość naszej straty.

Natomiast, jeśli ktoś ma średnią 20-30zł, to dorzucanie i uśrednianie mija się z celem przy obecnej cenie, lepiej poczekać, aż spadnie jeszcze niżej, albo zakupić inne alty, bo teraz wszystko jest w "dobrej cenie", a nie wiadomo kiedy cos wystrzeli.

Na swoim przykładzie podam, że mam średnią jakieś 28zł. Waham się czy zainwestować w przyszłym tygodniu koło 3000zł. Z tym, że jeśli zainwestuje w Liska, to obniżę swój średni zakup o jedyne 3-4zł i nadal będę miał cenę wyjścia dużo wyżej niż znajduje ona się obecnie. Wiadomo, mogę kupić i na najbliższej pompce sprzedać, ale zawsze jest to ryzyko, że Lisek nie ruszy do góry jak reszta, albo ruszy jak wszystko będzie stało albo co najgorsza jeszcze spadnie, a reszta będzie stała. Przy wejściu w pozostałe alty mam cenę taką, za jaką je zakupię i nie jestem na wstępie stratny, więc mogę od razu zarabiać! Opcji jest mnóstwo, zakupy mam na różnych poziomach, więc jak urośnie mogę częściowo wyprzedawać Liska licząc, że coś się obkupie niżej albo powoli będę realizował zyski. W każdym razie do czego zmierzam - zastanawiam się nad dywersyfikacją portfela i zakupem Dasha, ETH, LTC. Monero i co tam jeszcze wpadnie w ręce, a jak zostaną jakieś groszę to dokupie Liska. Ktoś zapyta, dlaczego tak? Bo ostatnie kilka miesięcy wahałem się nad zakupami poszczególnych altów i jakoś nigdy tego nie dokonałem i co chwile na którymś szła mniejsza bądź większa pompka, a ja plułem sobie w brodę, że siedzę załadowany w Lisku, na którym nic się nie dzieje cenowo, a kilka pociągów mi odjechało. Także dziękuję @Wymazywanie i @Rumcajs za trochę szersze otworzenie oczu, w chwili pisania postu tym bardziej upewniam się co do swojej decyzji.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 22 marca 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Lith » niedziela, 14 października 2018, 16:21

@Wymazywanie
Rozumiem, ze sarkazm jest Ci obcy, to by wiele tlumaczylo.
Tak na marginesie, zeby nie odbiegac od tamatu liska, kupilem i sprzedalem, zarobilem kupe kasy.
Dalej sie nie dotykam, bo to leci na ryj w zastraszajacym tempie. Co z tego, ze jest potencjal, jak nie idzie na tym zarobic, a w DT sie nie bawie, bo nie mam czasu.

Weteran
Posty: 1112
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 1214
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pleasek89 » niedziela, 14 października 2018, 16:49

Lith pisze: @Wymazywanie
Rozumiem, ze sarkazm jest Ci obcy, to by wiele tlumaczylo.
Tak na marginesie, zeby nie odbiegac od tamatu liska, kupilem i sprzedalem, zarobilem kupe kasy.
Dalej sie nie dotykam, bo to leci na ryj w zastraszajacym tempie. Co z tego, ze jest potencjal, jak nie idzie na tym zarobic, a w DT sie nie bawie, bo nie mam czasu.
Mów nam więcej mistrzu zarabiania w hossie.

Lekcja pierwsza już za nami:
- hossa - cena rośnie = wszystko pięknie, jestem królem tradingu i zarobiony na maxa
- bessa - wszystko spada = co za guano, wychodzę i nie wracam, to wszystko jest nic nie warte

Co masz dla nas w lekcji drugiej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 14 października 2018, 19:39

@Pleasek89, To co piszesz w nieco zabawnym ma przecież sens. Jak ktoś umie zarabiać tylko na hossie i nigdy nie gra short bo nie umie i nie chce, to najlepsze co może zrobić taka osoba to realizowanie zysku w hossie i niegranie w bessie. Powrót dopiero jak bessa minie. Takie osoby mogą mieć lepsze rezultaty niż ktoś, kto zarabia w hossie a potem gra w bessie i zupełnie mu nie idzie i więcej traci niż zarabia.
Nie jest żadną ujmą robić przerwę w grze w trendzie, w którym nie umiemy zarabiać tylko tracimy. W ostateczności chodzi przecież o to, by mieć więcej kasy, a nie by grać cały czas, nawet jak nie potrafimy w jakimś trendzie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3218
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 743
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Rumcajs » niedziela, 14 października 2018, 20:22

Racja. Ja nie umiem tradować jak wszystko spada bo tylko bym tracił. Dlatego zahibernowałem się właściwie od poczatku roku. Trochę tylko zamieniałem proporcje coinów i pozbyłem się śmieciuchów przesuwając w moim zdaniem jakieś lepsze, starając się ofc nie stracić na tych zamianach ale że większośc miała podobne % spadku czyli okolice -90% to na jedno wyszło a wolałem już siedzieć skoro nic nie robie w jakiś projektach co znałem i które miały mieć jakiśtam produkt. Nieświadomie tym samym ominąłem coiny służące tylko do płatności.
Także czekam na nową hossę lub ewentualnie może coś odpali z tych coinów co mam w końcu większośc ich już niby działa.
Liska planuje kupić ale jak będę miał za co gdy coś z tego co trzymam wzrośnie i zrealuzuje jakieś zyski, kiedys miałem go trochę ale to było na starcie projektu i nie chciało mi się tyle czasu czekać i kupiłem inne, ale teraz już w sumie potrzebuje głownie marketingu i działających na nim rzeczy żeby się rozruszał, więc w sumie czas dobry tylko trzeba wybrać dobry moment na kupno bo w sumie zanim zacznie rosnąć wraz z wszystkimi altami to nie jest powiedziane że w gorszej sytuacji całego rynku jeszcze nie pospada.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 257
Rejestracja: 16 września 2018
Reputacja: 114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Pomoc_potrzebna » niedziela, 14 października 2018, 21:48

https://bithub.pl/wiadomosci/blockchain ... dziernika/

wycinek ,,Firma wymieniła kilka możliwości Exodusa: na przykład będzie obsługiwał zdecentralizowane aplikacje (Dapps) i posiadał element sprzętowy''

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1315
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 809
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Hamas » poniedziałek, 15 października 2018, 08:59

nareszcie sie cos dzieje po wyjebaniu tethera :idea: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 15 października 2018, 16:19 przez Hamas, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości