Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 29 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: aruux » piątek, 3 sierpnia 2018, 13:46

Sprzedawać i tak nie zamierzam bo i tak mi to nic nie da. Na szczęście wiele nie straciłem bo też wiele nie zainwestowałem w Liska. Jak stracę to stracę płakać nie będę ;) Przypuszczam, że teraz ludzie będą czekać, aż Lisk spadnie do 5 zł i jakieś zakupowe szaleństwo się zacznie. Ja pomimo tego, że korci mnie dokupić i uśrednić cenę za moje Liski. To odpuszczam bo 14zł to zdecydowanie za drogo (nie wieżę, że to mówię hehe :mrgreen: )

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 12 lipca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yamillo » piątek, 3 sierpnia 2018, 13:57

jakieś małe odbicie zobaczymy co z tego będzie

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 16 lipca 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: stasiu » piątek, 3 sierpnia 2018, 14:38

jesli mowicie o niespelnionych obietnicach to wiekszosc kryptowalut to jedna wielka obietnica nie wiem co wy sie tak uwzieliscie na liska teraz wyzywacie ze shit a za miesiac dwa jak calynrynek odbije to bedzie skakac pod niebiosa i wychwalac projekt

Wygadany
Posty: 499
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 400
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yoda » piątek, 3 sierpnia 2018, 14:47

Warto zwrócić uwagę na to, że teraz na Yobicie cena jest 10% wyższa niż na innych giełdach. Na dodatek skupiono po tej cenie wyższej o 10% tysiące lisków w ciągu ostatnich paru godzin :o

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: liseklsk » piątek, 3 sierpnia 2018, 14:55

Yoda pisze: Warto zwrócić uwagę na to, że teraz na Yobicie cena jest 10% wyższa niż na innych giełdach. Na dodatek skupiono po tej cenie wyższej o 10% tysiące lisków w ciągu ostatnich paru godzin :o
Depozyty nie działają stąd wyższa cena

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » piątek, 3 sierpnia 2018, 16:07

Tak na pocieszenie ;)
Co o tym sądzicie?



Co to za wystrzał? Wyszedłem na papierosa, a tu 15zł :D A kaska jeszcze nie doszła na giełdę

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 12 lipca 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Yamillo » piątek, 3 sierpnia 2018, 16:10

no zobacz mojego posta ktorego pisałem o 14 , juz wtedy zauważyłem minimalny wzrost w stosunku do spadków które mieliśmy , już mi to dało do myślenia

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: masofcer » piątek, 3 sierpnia 2018, 16:12

Yoda pisze: Warto zwrócić uwagę na to, że teraz na Yobicie cena jest 10% wyższa niż na innych giełdach. Na dodatek skupiono po tej cenie wyższej o 10% tysiące lisków w ciągu ostatnich paru godzin :o
Nie sugeruj sie obrotem na tej giełdzie, wystarczy trochę pooglądać orderbook zeby sie przekonac ze tam volumen jest sztucznie nabijany...

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » piątek, 3 sierpnia 2018, 16:15

@Yamillo, Widziałem :) BTC trochę ruszył. Coś tam się zdążyłem załadować, ale wpłata pewnie dojdzie o 17... W najgorszym przypadku w poniedziałek

No cóż, jak to nie da rady, to lecę na pocztę :D

Szkoda stracić okazję z taką cenką ;)

@Yoda, Yobit to "scam", już ktoś wspominał w tym wątku kiedyś, że wolumen tam jest sztuczny i są problemy z wpłatami i wypłatami.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Saxha1993 » piątek, 3 sierpnia 2018, 16:21

Ładnie strzelone 3,90$ Tak jak pisałem wcześniej to wsparcie zadziałało:) akurat zdążyłem dokupić xd

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Tomasz_Es » piątek, 3 sierpnia 2018, 17:30

CoinMarketCap zwariowal albo jakas awaria, Lisk na 51 pozycji 8-)

Dodano po 5 minutach 2 sekundach:
Nawet BTC w tej awarii prawie z 1 miejsca spadlo :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: janku66 » piątek, 3 sierpnia 2018, 18:07

aruux pisze: nie wieżę, że to mówię hehe
A ja wierzę, że to mówisz ;)
Tomasz_Es pisze: Nawet BTC w tej awarii prawie z 1 miejsca spadlo
Była awaria.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: xazar » piątek, 3 sierpnia 2018, 20:21

mb83 pisze:Lisk to shitcoin... wierzyłem ale to masakra jakaś... zero terminów, leci to w dół jak głupie, słuzy do niczego, a na forum pełno naganiaczy na ten durny projekt... umoczyłem bo uwierzyłem, teraz otrzeźwiałem i pogodziłem się ze stratą. Dla mnie to cos na wzór amber gold albo innego gówna... nie kupuj, stracisz... moim zdaniem na koniec roku 2-3zł będzie a to i tak według mnie przesadzone. Nie ma ograniczonej ilości tych lisków cholernych... mozna kopać w nieskończoność, jest ich kilka milionów i będzie jeszcze więcej... to będzie nic nie warte.

Wprawdzie nie trzymam krypto długoterminowo ale takie wpisy sugerują mi że powoli trzeba szukać pozycji na longi :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 56
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: -17
Reputacja postu: 
-7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Zeus81 » sobota, 4 sierpnia 2018, 09:06

A dla mnie Liska czeka podobna kariera jak GameCoina....mozecie minusowac....z kazdym minusem mam satysfakcje ze to dziecko z zamoczoną kasą.
Raptem nie widzę tutaj mądrali z roku 2018....oraz pozostałych osób kiedy kurs rósł i udawali mędrców tego forum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
21
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: benq » sobota, 4 sierpnia 2018, 09:58

@Zeus81, Wiesz jaka jest jedyna rzecz, która łączy lisk i game?
Są na giełdzie Bitbay.
Koniec podobieństw.
Pisałem o tym 5 miesięcy temu.
Spoiler:
benq pisze: Zadajcie sobie jedno pytanie:
Ilu z was kupiło game TYLKO dlatego, że jest na Bitbayu?
Czy mając gotówkę na Bittrexie / Poloniexie z prawie 300 różnych coinów wybralibyście akurat ten projekt?
Pod względem obrotu na Bittrexie game jest poza pierwszą setką.
Na Polo też w połowie stawki.
Czy jest aż tak bardzo rewolucyjny i innowacyjny? Nie, po prostu był łatwo dostępny, do tego niska cena za sztukę - fajnie mieć kilkadziesiąt/kilkaset/kilka tysięcy monet zamiast 0,005.

Nie zmienia to faktu, że jeśli ktoś ogólnie wierzy w rynek krypto, to może coś wyciągnąć również z game.
Polecam włączyć sobie wykres dzienny/tygodniowy i narysować poziomą linie po dołkach z 18.07.17 i 15.09.17.
Ładnie wtedy widać, że przekroczenie 1,20$ pozwoliło game na dalsze wystrzały i poniżej tego pułapu już NIGDY nie spadliśmy. Aktualne 1,65$ jest wciąż daleko do w/w linii. Jak dla mnie, zaczyna się dobry czas na zakupy, wchodzenie po 10% co 0,1 $. Stop loss - w okolicach 1,15. Dla ostrożnych 1,20. Dla odważnych 1$ - ale tutaj trzeba bardzo uważać na długie knoty w dół, w przypadku jakichś złych wydarzeń na BTC, które mogą nas ostro wytrzepać przed rajdem w górę.
Dopiero dłuższy pobyt poniżej 1,20$ (nie liczy się chwilowy flash crash, tylko co najmniej 1D) oznaczałby dla mnie grubsze problemy.
Jaki ma sens porównywanie waluty tworzącej swój własny system z niezależnymi łańcuchami bocznymi, SDK, innowacyjną możliwością programowania w JS z walutą działająca w zasadzie jako token do płatności w grach i za gry - gdzie jak widać nikt nie chce tego porządnie zaadaptować - wszyscy wolą stworzyć swój token oparty o zwykłe, nudne przelewy bankowe.

Porównaj też choćby zasięgi:
GAME - obecny na 10 giełdach w 13 parach łącznie (co już jest sukcesem)
https://coinmarketcap.com/currencies/ga ... s/#markets
Z tym, że 1 para nie ma wolumenu, 3 pary mają volume poniżej 1,000 zł dziennie, kolejne 3 poniżej 5,000 zł i kolejne 2 poniżej 10,000 zł. Podkreślam, ZŁOTYCH.
Czyli w zasadzie tylko na 4 giełdach w 4 parach łącznie można cokolwiek się pobawić na game, chyba że ktoś inwestuje 50 zł z kieszonkowego.

Teraz zerknij na lisk:
https://coinmarketcap.com/currencies/lisk/#markets
Obecny na ponad 20 giełdach, w 43 parach.
Odrzucając wszystkie poniżej obrotu 10k zł, zostaje wciąż 25 par.
Biorąc same pary, z wolumenem dziennym powyżej $30,000 (ponad 100,000 zł) zostaje 20 par.
20 vs 4

Ponadto, ekipa game się rozpadła, sztuczne podziały, fundacja skłócona z devami, tymczasem lisk powoli, ale do przodu,
Terminy odraczane, przekładane, ale tak jak Yoda wcześniej wrzucał, Github aż kipi od commitów.
Obrazek
Ponad 4000 commitów, 41 autorów
Praktycznie nie ma dnia przerwy, cały czas coś robią, od wielu miesięcy nie było przestojów.
Czyli jest potencjał.

Tymczasem game:
Obrazek
25 - słownie - dwadzieścia pięć commitów.
Coś tam w październiku, potem do lutego przerwa, ostatnia aktywność na początku czerwca.
Tak może wyglądać guthub gotowego super produktu, w którym nikt nie znajduje luki i wszystko działa.
Gdzie ta adaptacja game?

Dalej widzisz sens takich bezmyślnych porównań?

p.s.
Nie mam tu na celu NIKOGO namawiać do kupna lisk, absolutnie.
Proszę się nie sugerować jakimś rankingiem aktywności 4 miejsce - to zdecydowanie nie oznacza, że jest to 4 najlepsza waluta.
Pokazuję tylko bezsens porównywania dwóch walut, bez żadnej sensownej podstawy.

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: -50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PRAWY PROSTY » sobota, 4 sierpnia 2018, 10:42

Co byście tu nie pisali to lisk narazie nie zarobił nawet dolara! i tyle jest wart ile zysku przynosi czyli 0.
Tylko mi tu nie piszcie " jak nie zarobił? przecież sprzedałem i zarobiłem " bo to oznacza że nic nie rozumiecie :mrgreen: :geek:
Wczoraj pisałem że tego shitu jest 123melony, przepraszam już 124melony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Którego kopanie nic nie kosztuje :mrgreen:
Kordek oczywiście swoje setki tyś lisków opchnął frajerom na górce zupełnie przez przypadek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sam wie że to shitcoin inaczej by nie sprzedal i trzymał aż bedzie ten zajebisty produkt i tu de mun :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 9 marca 2018
Reputacja: 95
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: xazar » sobota, 4 sierpnia 2018, 11:01

Nie mam zastrzeżeń do obiekcji inflacji liska bo to rzeczywiście jest problem. Niestety fakty są takie że przy wysysaniu kapitału z altów do bitka lisk ucierpał jak reszta ale jakby porównać alty z 15-35 miejsc to lisk w stosunku do nich sie trzyma całkiem nieźle. Na tym projekcie w tym roku zarobiłem najwiecej wiec mam do niego sentyment :) dobrze jest też kierować się takimi wypowiedziami bo to oznacza że sprzedających jest naprawde mało. ETF zostało przełożone pewnie jeszcze nie raz będzie. Ciężko swierdzić czy kapitał tak szybko wróci na alty ale jeśli bitek wystrzeli po wropadzeniu etf to bedzie tak jak w zeszłym roku czyli alty zrobią to z 3 razy mocniej

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 4 sierpnia 2018, 11:43

Różnica pomiędzy Lisk, a Game jest jeszcze taka.:

Obrazek

To są pieniądze, które posiada Lisk na finansowanie rozwoju przez najbliższe kilka lat, pozwolą one utrzymać projekt nawet podczas "mega krachu", zatrudniając z biegiem czasu coraz więcej osób.

Tymczasem właściciele GAME przejedli 55 milionów dolarów, które dostali za ICO i nie zrobili nic dla GAME z tych pieniędzy oprócz napchania własnych kieszeni, nieopłacając przy tym pracowników.
PRAWY PROSTY pisze: Kordek oczywiście swoje setki tyś lisków opchnął frajerom na górce zupełnie przez przypadek
Sprzedał, żeby mieć na finansowanie projektu i zrobił to w najlepszym momencie. To jest przedsiębiorczość. Głupcem by był, gdyby sprzedał w dołku, tak jak namawiasz do tego Ty ze swoimi przyjaciółmi z zarośniętą skórką.
PRAWY PROSTY pisze: Którego kopanie nic nie kosztuje
Z tym "nic nie kosztuje" to też poleciałeś, bo owszem koszta są sporo mniejsze niż kopanie BTC, ale wciąż jakieś są. Co oznacza, że jest dużo bardziej ekologiczny niż Bitcoin i nie wymaga ogromnych ilości prądu do jego wydobycia.

Zaś jeśli chodzi o inflację, to ETH do niedawna również był walutą inflacyjną, a pozwoliło mu to osiągnąć rekordowe ceny.
Zeus81 pisze: z kazdym minusem mam satysfakcje ze to dziecko z zamoczoną kasą.
Gdybyś wysilił się w swojej wypowiedzi to nie dostałbyś minusa. Niestety sam się zachowujesz jak dziecko z umoczoną kasą, to dostałeś ocenę godną Twojej merytoryki. Naprawdę współczujemy, że popłynąłeś i teraz musisz wylewać swoje gorzkie żale ;) Zapraszamy ponownie w przyszłości na tu de mun, wtedy będziesz mógł znowu kupić marzenia, a my je Tobie sprzedamy.
Skwitowałbym to w ten sposób - słychać wycie? Znakomicie ;)

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: EZEZ » sobota, 4 sierpnia 2018, 12:10

PRAWY PROSTY pisze: Co byście tu nie pisali to lisk narazie nie zarobił nawet dolara! i tyle jest wart ile zysku przynosi czyli 0.
Jak kupiłeś liska rok temu masz obecnie ponad +100% zarobku, mam wrażenie że ludzie którzy najbardziej krytykują ten projekt weszli na mega górce.

Co do samego projektu to rzeczywiście obecnie zawalają terminy i na chwile obecną projekt nie jest dużo warty ale dlatego właśnie że obecnie jest niedowartościowany ja w niego inwestuję bo w razie sukcesu cena mocno wzrosnie.

Zobacz sobie posty np Ethereum z przed 2 lat, ludzie pisali że to scam że nic nie robią itp, jak wyszedł produkt to cena jeszcze dużo przed grudniem mocno wzrosła. Cena Eth byla w okolicach 20-40zl rok pozniej jeszcze przed krypto bańką w 06.2017 juz 1300zł

Chcesz to zainwestuj w gotowy projekt z top 5 MC ja wole zainwestować z projekt z potencjałem który jest niedowartościowany bo nie jest gotowy, przez to szansa zarobku jest większa a ryzyko jest zawsze :mrgreen:

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 18 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: IVANEK » sobota, 4 sierpnia 2018, 13:04

EZEZ pisze: mam wrażenie że ludzie którzy najbardziej krytykują ten projekt weszli na mega górce.
Ciężko się przyznać ale jestem jednym z tych co wszedł do tego projektu gdy był po 30 zł i bawiąc się w kupna sprzedaże dobrnąłem do momentu gdzie płaciłem 136 zł za liska z myślą ze sprzedam za 140 a tu bach poleciało w dół ale nie krytykuje tego projektu i nauczyłem się że trzeba stopniowo grac na spadkach i wzlotach nawet o 1 zł dzięki czemu udało mi się go rozrzedzić do 35 zł . Ta lekcja gry krypto nauczyła mnie wiele a przede wszystkim cierpliwości i myślenia pozytywnego do tego stopnia aż lisk będzie wart 1 zł bo to zawsze daje możliwość odrobienia strat :mrgreen: tragedia by była jak by BB zlikwidowali lub US uparł się przy tym naliczaniu 1% od każdej transakcji a poki tego nie ma to nie ma czym się martwić tylko brac do roboty z codziennymi skokami i odrabiać umoczoną transakcje w ATH liska.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości