Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » piątek, 16 marca 2018, 17:04

Xabre pisze: https://github.com/LiskHQ/lisk/projects/6
ja tu widze wiecej niz 82% :) te procenty i tak nie maja wielkiego znaczenia juz to ktos z teamu liska tlumaczyl, ze np jak dodadza 10 latwych taskow to procentowo wychodzi duzo, ale to nie znaczy, ze tyle w rzeczywistosci wychodzi.
bo jeszcze trzeba przeczytać i trochę kumać co to za taski :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 110
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: preston » sobota, 17 marca 2018, 16:45

Dziś mamy trzeci raz gdy lisk na poloniex jest kupowany w dużych ilościach..szpilki mocno ponad 0.0017. Pomimo spadków btc jest to dość pozytywny sygnał. Można liczyć na próbę przebicia 0.0017

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: niebieski82 » sobota, 17 marca 2018, 17:41

Można opierać się na analizie technicznej, forach, radach doświadczonych trederów, ale i tak rynek jest nieobliczalny i rynek wszystko zweryfikuje.
Jeśli ktoś zainwestował w LISKa jak był powyżej 100zł to ma trzy wyjścia. Albo sprzeda za groszę teraz, albo za jeszcze mniejsze groszę za chwilę, albo poczeka... Ja doradzam to trzecie rozwiązanie. Mentalnie trzeba się przygotować na 8$, kiedy BTC by spadł do 5k$. Osobiście uważam, że do tego nie dojdzie. Kiedy lecimy na pysk, a tak już często z Liskiem było,zawsze znajdą się tacy, którzy mówią spadnie na dno, shitcoin itd.
Widzicie jednak czasami ścianki skupu za 200-300k na bitbayu, czy gdzie tam jeszcze gracie. Myślicie, że ktoś wam robi wtedy przysługę i chce was wyciągnąć z tego bagna?! Kupowałem Lisk po 68zł, 60, 50 i dokupię teraz. Zgadnijcie dlaczego?
Nie jestem ślepo zapatrzony w projekt, nie tylko LISKa mam w swoim portfelu. Doświadczeni wiedzą, że najlepiej skupować na czerwonym, a sprzedawać na zielonym, a nie odwrotnie. Co do samego Liska to myślę, że wybije nowe ATH w tym roku nawet nie wypuszczając SDK.
Pozdrawiam wszystkich trederów i holderów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: blink » sobota, 17 marca 2018, 19:02

preston pisze: Dziś mamy trzeci raz gdy lisk na poloniex jest kupowany w dużych ilościach..szpilki mocno ponad 0.0017. Pomimo spadków btc jest to dość pozytywny sygnał. Można liczyć na próbę przebicia 0.0017
Ktoś skupuje sobie po 50-60btc w btc/lsk i eth/lsk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 18 marca 2018, 15:23

ogromne spuszczanie na altach w tym lisku.... czyzby pakowali wszystko za chwile w btc?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 marca 2018
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: maniek12 » niedziela, 18 marca 2018, 15:30

Panowie jestem nowiutki w temacie kryptowalut i jak teraz tak czytam różne fora to zachowałem się dokładnie jak typowy podręcznikowy Janusz... Zainwestowałem w Liska (pieniądze które nie do końca mogę stracić) na przedkonferencyjnej pompce przy 106 zł. Ledwo co kupiłem, minęło dosłownie kilkanaście sekund i zaczęło spadać na łeb na szyje. Byłem załamany kiedy spadło do 80, potem 70, 60 zł, a teraz to ja już wogóle nie wiem co mam myśleć, czuję się jak kretyn i życiowy pechowiec. I jeszcze na koniec ten zasrany bitcoin wbija nóż w plecy... Doradźcie coś czy sprzedawać to i ratować resztki, czy może macie jakieś swoje teorie o wzrostach, bo narazie to nic tylko wiązać sznur...

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: uzar007 » niedziela, 18 marca 2018, 15:51

maniek12 pisze: Panowie jestem nowiutki w temacie kryptowalut i jak teraz tak czytam różne fora to zachowałem się dokładnie jak typowy podręcznikowy Janusz... Zainwestowałem w Liska (pieniądze które nie do końca mogę stracić) na przedkonferencyjnej pompce przy 106 zł. Ledwo co kupiłem, minęło dosłownie kilkanaście sekund i zaczęło spadać na łeb na szyje. Byłem załamany kiedy spadło do 80, potem 70, 60 zł, a teraz to ja już wogóle nie wiem co mam myśleć, czuję się jak kretyn i życiowy pechowiec. I jeszcze na koniec ten zasrany bitcoin wbija nóż w plecy... Doradźcie coś czy sprzedawać to i ratować resztki, czy może macie jakieś swoje teorie o wzrostach, bo narazie to nic tylko wiązać sznur...
Nie pękaj, trzymaj i nie sprzedawaj, ewentualnie dokup teraz i sobie usrednisz zakup. Ja też kupiłem na górce i to za 115 zł ale obkupilem się dużo niżej. Tylko spokój nas uratuje. Myślę że za miesiąc wszystko będzie wracało do normy a te dzisiejsze spadki mogą się zakończyć za parę godzin bo G20 się jutro zaczyna i podczas tego spotkania nie będzie aż tak złego nastawienia do kryptowalut dlatego byki dziś zabijają cenę. Takie są moje przemyślenia i mogę się mylić ale te spadki przypominają mi te z końca stycznia. NIE SPRZEDAWAJ!

Dodano po 8 minutach 21 sekundach:
I jeszcze jedno przy ostatnim dołku w styczniu media i spekulanci głośno płakali że bitcoin spadnie do 5 tyś $ i się to im nie udało dlatego jest teraz następny atak na ten poziom. Czy im się to uda to zobaczymy.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 18 grudnia 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Misio666 » niedziela, 18 marca 2018, 15:53

Trudno cokolwiek doradzić. Kupno na górce alta podczas gdy generalnie rynek jest w trendzie spadkowym to typowy błąd nowicjusza. Na najbliższe dni są dwie opcje - albo kurs jest celowo zbijany przed G20, żeby uczestnicy mogli kupić tanio, G20 może okazać się zbawienne dla bitkojna i całego rynku i znów wiele tygodni wzrostów może być przed nami. Z drugiej strony, jutro bitcoin może być pogrzebany, a za 20 lat ciepło wspominany jak pop - up headlights w samochodach, jako znak pewnych czasów i błędnych prób rewolucji definicji pieniądza. Wtedy za btc, liski, litecoiny, eth i wszystko inne będziemy mogli kupić sobie najwyżej tapetę na telefon do Nokii 3310.
To jest właśnie ryzyko inwestycyjne. Albo trzymasz twardo mimo pełnej zbroi i wypatrujesz odbicia i odwrócenia trendu albo sprzedajesz ze stratą, jaka by ona nie była, przełykasz żabę i żyjesz dalej. I ewentualnie poplujesz się w brodę, kiedy za jakiś czas rynek znów się napompuje i stwierdzisz "motyla noga, mogłem potrzymać te trzy miesiące, teraz bym odbił stratę i jeszcze zarobił trochę grosza".
Którąkolwiek drogą nie podążysz to zawsze liczysz się z kosztem alternatywnym odrzucenia drugiej opcji.

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: uzar007 » niedziela, 18 marca 2018, 16:18

Dokładnie tak jak piszesz... Jutro się może też okazać, że rządy zablokują krypto i zostaniemy z niczym, że na własną rękę będą rozwijać blokchain ale wedlug mnie tak nie będzie bo na giełdach krypto jeśli jesteś twardy to zarobisz a jesli nie to stracisz.

Gaduła
Posty: 364
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LTC:LhNTQLjKmgSxBFzxfRttGeLeEbvn8fG

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Macbak2 » niedziela, 18 marca 2018, 16:24

Teoretycznie ludzie panikują i się wyprzedają, więc powinniśmy iść z trendem, sprzedać i kupić niżej

ALE!

- Po pierwsze, byłbyś stratny ponad połowę swoich zainwestowanych pieniędzy
- Po drugie, ma być ten cały szczyt G20 i może się okazać, że wcale nie będzie tak źle i słonko się uśmiechnie niebawem :)
- Po trzecie, mocno już zanurkowaliśmy, więc lada moment możemy spodziewać się odbicia na BTC, a potem na altach (większość ludzi poluje na 4, 5 i 6 tysięcy dolarów za BTC)
- Po czwarte, każda sprzedaż po coraz niższej cenie przyczynia się do jeszcze większego obniżenia kursu (grubasy będą nas testować dopóki się nie zaprzemy i nie przestaniemy wyprzedawać za grosze)

Moimm zdaniem Lisk w przyszłości spokojnie może kosztować te 100-200 zł. Skoro inne kryptowaluty mogą kosztować około 1 tysiąca, kilka tysięcy czy kilkanaście tysięcy złotych (a nawet dolarów), to czemu taki Lisk nie miałby kosztować tą stówkę czy dwie? Uważam, że cierpliwi będą mieli zwrot, a nawet zarobią :)
Spokojnie :)

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » niedziela, 18 marca 2018, 17:06

(wartości dla binance lsk/btc)
Przebiliśmy linię trendu spadkowego 3 dni temu. Później nastąpiły dwa ataki na lokalny szczyt 0,00168 - oba nieudane. Sytuacja na bitku tylko pomogła w realizacji scenariusza:
Lokalny dołek na 0,00137 pokrywa się z linią trendu spadkowego o której pisałem wyżej. Przebicie tego będzie słabe, w perspektywie wzrostów ale pozwoli zarobić trochę lsk grając na spadki. (ja liczyłbym na odbicie ale skąd mam wiedzieć co będzie nie jestem wróżbitą). Zagram zgodnie z kierunkiem rynku.
Wiedza daje wam komfort, że przynajmniej ogarniacie sytuację w jakiej się kurs znajduje i wiecie jak na nią reagować. Kto ma to w dupie tylko sam sobie robi krzywdę(finansowo - psychiczną).

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PilotPirx » niedziela, 18 marca 2018, 17:11

maniek12 pisze:Jako Janusz pozwolę sobie zapytać co to jest to G20? Jakieś spotkanie ale na czym to będzie polegało i co ma się tam dziać że bitcoin może odbić?
G20 to grupa ministrów finansów 19 najwiekszych państw świata plus ue. Mają debatować nad krypto a w domysle nad ograniczeniami w handlu krypto.
Możliwe ze ich ustalenia będą miały wpływ na spadek cen krypto, jak duży to się jeszcze okaże.
a co do samego liska to moim zdaniem spadki mogą być szczególnie duże bo to jeszcze krypto które nie działa, wiec jest z definicji podwyższonego ryzyka.
Da się na tym zarobić, trzeba poczekać na konkretny spadek i wejść w dobrej cenie.

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » niedziela, 18 marca 2018, 17:40

Nie mam na celu tu nikogo obrazić ani urazić ale właśnie po pewnym poście wyżej co to jest g20? Wręcz wymagany jest odsiew ludzi z kryptowalut, zdaniem finasjery i też tak nastąpi.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PilotPirx » niedziela, 18 marca 2018, 17:46

termitek12 pisze: Tym co szortuja gratuluje planu i zarobku.
A gdzie się da szortowac Liska?

myślę że zbliżamy się do dobrej ceny na zakup, większość złych informacji z G20 mamy juz w cenie. Trzeba pamiętać że kraje mają różne podejście do krypto, z uznają lub nie za waluty itp wiec o zgodę i mocne ograniczenia może być trudno.

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Nowy_Rozrabiaka » niedziela, 18 marca 2018, 18:07

Ja zgadzam się z PilotPrix. Tak myślę,że każdy kraj ma już swój własny plan odnośnie krypto w zapleczu. Temat będzie poruszany i sprawdzany przez każdego na jakim gruncie dane ministerstwo ma swój wniosek.Prezesi banków mogą narzucać większe restrykcję dotyczące regulacji. Każdy kraj,który nie zgodzi się na postawione im propozycje, może wykorzystać zakaz wychodzący z innego państwa na swoją korzyść i czerpać z tego zyski przykładowo ułatwiając dostęp do krypto pod względem rozwojowym i podatkowym. Bardzo ciężko będzie dojść do jednego kompromisu. Nie obstawiałbym tu spadków rzędu 3000$ czy mniej.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » niedziela, 18 marca 2018, 18:09

@PilotPirx, nie wiem czy da się gdziekolwiek grać short na lisku dlatego w tym przypadku polega to na tym:
Lisk dochodzi do wsparcia na 0,0015, wsparcie pęka, zamyka się m5, m15 lub inna (jak tam kto gra) poniżej. Sprzedaję, ustawiam SL ponad wsparciem (1-2% lub więcej, zależy jaka dynamika ruchów, tak żeby ew knot w górę mi SL nie wybił) i czekam. Kurs dochodzi do kolejnego wsparcia i obserwuję reakcję rynku na ten poziom, czy wolumen wzrasta, jak wygląda wskaźnik RSI i kupuję. W przypadku dalszego zjazdu znowu czekam na przebicie wsparcia, potwierdzenie przebicia, sprzedaję, ustawiam SL i jak wyżej. Nie jest to rocket science. Wystarczy podstawowa wiedza z AT.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PilotPirx » niedziela, 18 marca 2018, 18:23

dybik08 pisze:@PilotPirx, nie wiem czy da się gdziekolwiek grać short na lisku dlatego w tym przypadku polega to na tym:
Lisk dochodzi do wsparcia na 0,0015, wsparcie pęka, zamyka się m5, m15 lub inna (jak tam kto gra) poniżej. Sprzedaję, ustawiam SL ponad ...
fajnie, ale tu zarabiasz jednak na wzroście a nie spadku.

Początkujący
Posty: 127
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: dybik08 » niedziela, 18 marca 2018, 19:44

@PilotPirx, jeśli sprzedam powiedzmy 10 sztuk lsk i kupię niżej 11 sztuk lsk(zarobek 1 lsk) to od kiedy jest to zarobek na wzroście ;p Przecież zarobiłem bo kurs spadł. ,,trend is your friend''. Nie rozumiem o co Ci dokładnie chodzi.
@termitek12, wszedłem częścią kapitału w lsk pod kątem core ale to nie znaczy, że nie wykorzystam spadków. Jakbyś widział moje posty z tematu btc to byś wiedział, że część też mam w nim. Dodatkowo nie gram na bitbay, tylko na binance. Tak baj de łej to jak btc leci w dół to alty bardziej lecą w dół więc samo shortowanie altów(nie to co ja robię tylko prawdziwe shortowanie) wcale nie jest głupim pomysłem jakby podejść do tego w ten sposób.

Edit: chodzi mi o to, żeby przekonać jak najwięcej osób, że to wiedza prowadzi do zarobku. Jest tu dużo bezsensownych postów, których by nie było jakby ludzie mieli podstawową wiedzę.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: PilotPirx » niedziela, 18 marca 2018, 20:03

termitek12 pisze:bosssie... shortuje sie to gdzie jest najwieksza plynnosc i najwiekszy kapital - btc. Slepi jestescie, ze nie widzicie korelacji ceny z lsk? Po co shortowac liska jak mozna plynniejszego btc na lepszej gieldzie z nizsza prowizja? Polskie gieldy nie blyszcza liczba uzytkownikow i kwotami. To sa podstawy trejjdu.
Jasne, ale chyba widzisz różnice rzędu wielkosci w spadku zresztą bardzo prawdopodobnym po pompce Liska przed konferencja (dużo osób o tym pisało, Ty też, ja tez) a spadku na bitku?
Po drugie prawdopodobne spadki na jakimś alcie np. Lisku nie wpływają na spadki na BTC. Ja grałem na spadek na LTC po forku i Litepay i tak samo chciałbym na Lisku.

a propos na Lisku ładne odbicie teraz, jest spora szansa od dołka ze 20% wyjąć.

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wezuwiusz » niedziela, 18 marca 2018, 20:35

Na bitbay nam się chyba rysuje początek formacji double bottom na interwale 30 min. Co o tym sądzicie?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości