[LISK] Lista kopalni

Początkujący
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[LISK] Lista kopalni

Postautor: yarooo » piątek, 26 października 2018, 08:32

@SidLeniwiec, do tego, co napisał kolega @blink dodam, że oddając głos na Elite (nie mam nic osobistego do nich) wzmacniasz przewagę kartelu. W Elite jest 54 delegatów, czyli więcej, niż połowa wszystkich, a przecież w decentralizacji chodzi o to, żeby ktoś, grupa nie miała przewagi, czy decydującego głosu. Pominięcie w głosowaniu grupy Elite (lub wycofanie już oddanych na nią głosów) ma tutaj uzasadnienie zarówno ideologiczne jak i biznesowe.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0

[LISK] Lista kopalni

Postautor: SidLeniwiec » piątek, 26 października 2018, 12:42

blink pisze:@SidLeniwiec, bo z góry na dół masz też grupę elite przez którą będziesz dostawać mniej lisków z sherwood. Wobec tego opłaca się pominąć tę grupę by otrzymywać dużo większe profity (tak w skrócie) - sprawdzone.
No ok ja to wszystko rozumiem tylko dlaczego miałbym otrzymać mniej jeśli głosuję na kogoś kto jest na szczycie czyli w 100% jest pewność że będzie obsługiwał sieć więc będzie się dzielił. No i przykładowo jak na nich zagłosuję to od nich też będę dostawał czyli będę dostawał więcej niż jakby tylko zagłosował na tych których proponujesz. Po prostu nie rozumiem tego schematu... Rozumiem cel decentralizacji który mój przedmówca przedstawił ale korzyści głosowania na osoby znajdujące się niżej na liście (czytaj: niepewne czy będą mieli przychód więc czym się podzielą?) nie umiem zrozumieć.
Proszę jakoś bardziej obrazowo przedstawić :P bo na chłopski rozum to się nie trzyma kupy ;P

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
W skrócie: głosuję na grupę X i otrzymuje jakiś profit z tego. Ale głosując na grupę X i Y otrzymuje 2x "jakiś profit". Tak to rozumiem na obecną chwilę dlatego nie rozumiem niegłosowania na kogoś.
Dobre whisky dla kogoś kto mi wyjaśni jeśli jest inaczej ;P

Weteran
Reputacja: 2523
Reputacja postu: 
2

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Harmony » piątek, 26 października 2018, 13:35

@SidLeniwiec, po prostu, 4 delegatów sherwood dzieli się więcej procentowo niż całe elite. A jak będzie więcej sherwoodów to będzie jeszcze więcej nagród. Ot cała filozofią. Każda grupa i każdy delegat daje określony procent. Po halvingu Elite będzie dawać jeszcze mniej niż Sherwood.

Tu masz do poczytania :

https://blog.goodaudience.com/how-to-ma ... cd2f5f4edd

https://blog.goodaudience.com/sherwood- ... 2f84e10b0d

Poza tym, gdybyś chciał zagłosować na wszystkich 101 po kolei to ani od Elite nie dostaniesz pełnej nagrody, ani od Sherwood, bo Elite ucina drastycznie nagrody, jeśli ktoś zagłosował na liskpro.com i kogoś z Sherwood.

Mówiąc w skrócie, Elite to skurwysyny, które nie dość, że stanowią niebezpieczną większość, to w dodatku nagrody z wydobycia ładują we własną kieszeń, dzieląc się minimalnie z głosującymi.

Możesz popytyać chłopaków, któzy głosowali na Elite, jaka im teraz różnica wychodzi w nagrodach. @Xabre, wypowiedz się w temacie ile więcej Lisków zarabiasz z Sherwoodem?
Xabre pisze: juz widze po 3 dniach, ze bede mial wiecej liskow z sherwood niz z 54 delegatow elite. Z elite dostawalem co tydzien 0.9lsk czasami 2x0.9 a teraz z sherwood po 3 dniach mam juz 1.8lsk z tym, ze maksymalna nagrode dostaje dopiero po 2 dniach bo wtedy wyrzucilem wszystkich z elite.
Co tydzień 0.9 LSK od Elite vs po trzech dniach 1.8 LSK od Sherwood.

Przykładów masz więcej
Pula Sherwood http://robinhood.liberspirita.net/ zachęca do rozbicia elitarnej grupy poprzez przyznanie premii za nieważne członkostwo. Teraz, 14 dni później, chcę podzielić się moim małym porównaniem zarobków. W ciągu dwóch tygodni otrzymałem (zaokrąglałem) 34,5 LSK z Sherwood (4 Delegatów). W tym samym okresie zdobyłbym ok. 9.5 LSK z Elite (54 Delegatów).

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

[LISK] Lista kopalni

Postautor: SidLeniwiec » piątek, 26 października 2018, 21:02

Czyli mam rozumieć że każdą osobę która na nich głosuje widzą na kogo jeszcze głosują i każdą z tych osób analizują osobno zanim wypłacą nagrody? To by wieki zajęło....
Ilu obecnie delegatów zarabia (czyli ma czym się dzielić z głosującymi) z tych których proponujecie?

Weteran
Reputacja postu: 
1

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Harmony » piątek, 26 października 2018, 21:08

SidLeniwiec pisze: Czyli mam rozumieć że każdą osobę która na nich głosuje widzą na kogo jeszcze głosują i każdą z tych osób analizują osobno zanim wypłacą nagrody? To by wieki zajęło....
To się dzieje automatycznie, a nie ręcznie :) System to robi. Delegaci to programiści :)
SidLeniwiec pisze: Ilu obecnie delegatów zarabia (czyli ma czym się dzielić z głosującymi) z tych których proponujecie?
Od 48, ale zarabiasz więcej niż jakbyś zagłosował na 101 aktywnych. Tylko nie ma sensu głosować na samych 48 aktywnych, bo rozwarstwia to granicę między aktywnymi a nie aktywnymi delegatami oraz, jak chcesz mieć zmaksymalizowane nagrody musisz zagłosować na niektórych spoza 101 atywnych.

Poza tym po Halvingu dostaniesz jeszcze większą różnicę na korzyść głosowania na Sherwood niż na Elite.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

[LISK] Lista kopalni

Postautor: SidLeniwiec » piątek, 26 października 2018, 21:19

No ale mówicie że ten elit to taka potęga i że trzeba decentralizacji a tu obecnie waszych/ naszych jest 48 a tej "potęgi" jest 101 - 48 = 53 to wychodzi niewielka różnica...

Weteran
Reputacja postu: 
1

[LISK] Lista kopalni

Postautor: Harmony » piątek, 26 października 2018, 21:21

@SidLeniwiec, jestem w trakcie pisania poradnika, który zaraz tu zamieszczę, tam wszystko wyjaśnione, nie chcę mi się dziesiąty raz klepać tego samego :)

Sherwood jest 4 aktywnych
GDT - 33
Pozostałych niezrzeszonych - 10
czterdziesty ósmy to Carbonara który jest z Elite, ale również jest z Lisk Buliders i na niego można zagłosować, nie tracąc maksymalnych nagród.

Elite jest 54, mają ponad 51% kontroli sieci, wiesz co z tym mogą zrobić gdyby chcieli?

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

[LISK] Lista kopalni

Postautor: dr_harnas@tlen.pl » poniedziałek, 13 maja 2019, 16:12

Hejka,
Wszystkim, którzy chcą trzymać liski na adresie proponuję zajrzeć tu:
https://blog.goodaudience.com/sherwood- ... 2f84e10b0d

Od publikacji tego posta gryzłem się bardziej w temat. Sprawa z przewagą Elite wśród delegatów wygląda bardzo źle w świetle "wolności" projektu.
W związku z powyższym będę prowadził kampanię na rzecz chłopaków z Sherwood i innych grup.

Wróć do „Lisk”