Pospekulujmy

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pospekulujmy

Postautor: Frodo » piątek, 8 kwietnia 2016, 16:05

Jaką obstawiamy cenę prawdziwych LISK-ów? Na YObit cena jest szalona, ale mamy tam monopolistę sprzedającego żetony. Moim zdaniem, w ciągu 2 dni ustabilizuje się na poziomie 200k satoshis.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: cryptotrader » piątek, 8 kwietnia 2016, 16:10

A tak z ciekawości udało Ci się załapać na liski w ICO?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Frodo » piątek, 8 kwietnia 2016, 16:22

Niestety nie. Miałem przerwę w zaglądaniu na fora kryptowalut zwłaszcza Bitcointalk, gdybym się załapał byłbym panem, dobrze że choć dowiedziałem się o LISK miesiąc jeszcze przed premierą ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: domator » piątek, 8 kwietnia 2016, 16:35

Czyli zakladasz ok. 10 x ICO, tak? Dobrze licze?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Frodo » piątek, 8 kwietnia 2016, 17:17

Tak, powinno tyle być na początek.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Frodo » piątek, 8 kwietnia 2016, 20:07

Tylko żeby system się nie zatkał, obecnie jest 800 nodów i bardzo wolno działa, co gdy będzie ich tysiące?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Frodo » piątek, 8 kwietnia 2016, 22:51

trochę off topic: czy jak będzie już mainnet, to zamiast interfejsu webowego będzie klient działający np. pod Windows, nie ściągający bloków, bo bloki będą na serwerach?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 834
Rejestracja: 13 kwietnia 2011
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Frodo » wtorek, 12 kwietnia 2016, 09:59

Moje przewidywania: w pierwszych minutach po starcie wymiany prawdziwych Lisków cena będzie sugerowała się YoBit - gdzieś 0.005-0.007, by po paru dniach ustabilizować się na 0.002. Następne miesiące to zjazd wartości LISK, a następne lata - zwyżka wartości.
Ktoś ma jakieś propozycję? Porównajmy po starcie sieci.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: cryptotrader » wtorek, 12 kwietnia 2016, 10:41

Jak pożoga na altcoinach się dalej będzie utrzymywała to i debiut liska wcale nie musi być bardzo spektakularny. Coś jak IPO spółki na rynkach giełdowych podczas bessy, które nie wypadają wtedy najlepiej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 12 kwietnia 2016, 11:34

Ale Panowie, trochę pomyślunku. Alty poloniexowe padają, bo ETH pada i ETH je napędziło. Ich spadki to naturalne zachowanie kursu bo tak mocnych trendach spadkowych. LISK nie jest jednym z kilkudziesięciu altów z kilkumiesięcznym lub dłuższym stażem, on nie wejdzie do tradingu jako alt zależny od ETH jak BTS, XMR, MAID czy kilka innych w sensie, że najcześciej ETH up-one up, ETH down-one down.

LISK pretenduje do rangi konkurenta ETH, relacja będzie raczej odwrotna - ETH spada, LISK rośnie, ETH rośnie, LISK może spadać. Ponadto LISK jako nowy coin doświadczy zastrzyku kapitału w sporej części właśnie od sprzedawanych altów, ponieważ świeże mięso daje lepsze kotlety niż mięso stare :mrgreen:

Wzrost jest niemal pewny. Jeśli ktoś się łudzi, że kupi poniżej ceny ico, to jest to naiwne. Chyba, że ktoś bardzo gruby wyprzeda specjalnie po to, by spowodować panikę. Ale mając np te 200k czy 500k LISKów, wyprzedaż aż do ceny ico lub niżej to bardzo ryzykowne zagranie i mądry whale tego robić nie powinien, bo popyt na tym poziomie może być tak duży, że łatwo wyprzedać się i być na malutkim zysku lub na 0, a cena tak szybko odbija od ceny ico i okolic, że taki whale-ryzykant by mieć znów swoją torbę LISKów, musi dać 30 czy 50% więcej...

Cen z yobit się nie spodziewam, chyba że na krótko lub po kilku tygodniach/miesiącach. Pierwszy target to w ogóle dostanie się jak najszybciej na poloniexa, obrona ceny ico, zbudowanie dobrej głębokości i wolumenu i pewnie 50k-100k, gdzie nastąpi zarówno wyprzedaż niecierpliwych jak i wielka akumulacja nowych kupców. Może to potrwać dość długo, ale LISK jedzie na dużym buzz więc wszystko może dziać się szybciej. Obstawiam 100-200k w ciągu ok 2 miesięcy. Jeśli zobaczę pow 300k w ciągu miesiąca z dobrą głębokością, wolumenami po 10k+ BTC /24h i ETH w końcu jako coin na 2 czy 3 miejscu pod względem vol na polo, to nie zdziwi mnie wersja ostrej szybkiej bańki z targetem 500k-1000k.

Zaznaczam jeszcze raz: LISK ma inne warunki, nie będzie raczej korelował z ETH jak inne alty teraz, bo jest świeżą rzeczą.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: cryptotrader » wtorek, 12 kwietnia 2016, 12:00

Zgoda, co do tego, że lisk będzie ujemnie skorelowany z ETH, bo jest jego konkurentem i na pewno sam debiut liska upuścił i dalej będzie upuszczał sporo powietrza z kursu ETH. No chyba, że buzz na dappsy przejdzie i wtedy będzie wyprzedaż ich obu jako coiny adresujące tą samą grupę problemów i rozwiązań.
Kwestia jest tylko taka, że technologicznie LISK nie jest żadnym świeżym coinem, jest zwykłym rebrandem Crypti XCR, a ten jakiejś furory nie zrobił https://poloniex.com/exchange#btc_xcr. Debiut na pewno będzie powyżej ICO, ale co do długoterminowych wzrostów i ogólnej przyszłości tego "nowego"-starego coina już nie jestem taki pewien. Inaczej samo Crypti by się wcześniej przebiło. A tak zespół Crypti olał poprzednią monetę, wcześniej inkasując blisko 200 tys USD z poprzedniego ICO i zrobił w oparciu o nią debiut nowej. Nawet sam Max Kordek się tym wychwalał na forum NXT, za promocję którego przed pojawieniem się Crypti był odpowiedzialny. Także mocno powątpiewam w dobre długofalowe intencje twórców tego przedsięwzięcia.
I wcale się nie zgodzę z tym, że sam fakt, że jest "świeżą" rzeczą wpłynie na korzyść w stosunku do reszty altów. Bynajmniej nadal jest altem i sentyment na rynku altów odgrywa bardzo dużą rolę na wielkość potencjalnego sukcesu jego debiutu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 kwietnia 2016, 12:13 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 12 kwietnia 2016, 12:09

Za bardzo wg mnie skupiasz się na tym crypti. Wiem, że to prawda, ALE teraz Lisk jedzie na oparach ETH i Dappów. Do tego ma więcej kasy, ma też bogatych w doświadczenia z crypti devów, którzy pewnie teraz błędów nie powtórzą. Pewnie po launchu zacznie się szukanie nowych płatnych devów, Lisk nabierze pary, nie tylko spekulacyjnie ale w warstwie pr i dev.
Nie wiem co nazywasz długoterminowymi zyskami, ale na crypto long dla wielu osób to już pół roku lub nawet niżej. :)
Nie opierałbym spekulacji głównie na tym, że crypti nie wyszło, na tym można oprzeć tylko fud i decyzje, żeby Lisk nie kupować, ale powtarzam, uważam że większy % w spekulacji Liska odgrywają inne czynniki.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: cryptotrader » wtorek, 12 kwietnia 2016, 12:26

Tak ale na rozpisywaniu się jaki to Lisk jest świeży i rewolucyjny, kiedy de facto jest to odgrzany kotlet, można oprzeć znowu tylko hype.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 12 kwietnia 2016, 12:47

Ja się nie rozpisuję:) Dla mnie nie ma większej różnicy między lisk czy eth czy dogecoin czy innymi monetami.
Nie interesuje mnie za wiele poza spekulacją i zarobkiem.
Doceniam jak moneta jest nowatorska, może przynieść jakieś korzyści w użyciu itd., ale jestem w crypto nie jako user monet ale spekulant.
Jako user jestem w BTC tylko jak się tak teraz zastanawiam.

Także ja wesołych kawałków że LISK to nowy ETH a ETH to nowy BTC itp. nie puszczam.
Mnie interesuje nie tyle, czy alt jest coś warty, ale czy ludzie myślą i czy będą myśleli że jest coś warty.
Nazwałbym to istotą spekulacji.

Nie sądzę żebym kiedykolwiek używał LISK czy ETH do czegokolwiek innego niż spekulacji, chociaż dobrze, że będzie taka możliwość;
że te dappki mogą być przydatne, to jest chyba krok naprzód w porównaniu do ery coinów w zasadzie głównie do przekazywania wartości.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Maggix » wtorek, 12 kwietnia 2016, 13:30

Nie porownujcie prosze Doge oina do ETH bo mozna by pomyslec ze was zdrowy rozsadek opuscil.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 12 kwietnia 2016, 13:42

A kto porównuje?

Pod względem spekulacji różnice techniczne mogą być mniej lub bardziej zatarte.
Coś technicznie gorszego może być spekulacyjnie silniejsze.
Każdy kto siedzi w tradingu to musi wiedzieć, że ważne jest nie co jest coś warte "naprawdę", ale ile jest warte wg ludzi.
Na crypto to niemal czysta spekulacja bo nie jest chyba możliwe wyznaczyć "realna" wartość,
nawet w przypadku BTC nie sądzę, by ktoś przedstawił absolutnie przekonywujące obliczenia "relanej" wartości.
Zostaje więc ogromne pole dla spekulacji a tam rozsądek ma inny wymiar niż normalnie. :mrgreen:

W przypadku Doga tak to zadziało, wzrost z 3-4 satoshi do 320 lub coś podobnego, to wzrost większy niż ten z ETH,
Zatem pod względem spekulowania można zestawiać Doge z ETH bez problemu.
Spekulacja to inny świat, jest tam bardzo kolorowo, ale często kolory zmieniają się szybko w szarość :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: prezes » wtorek, 12 kwietnia 2016, 16:32

Wymazywanie pisze:teraz Lisk jedzie na oparach ETH i Dappów. Do tego ma więcej kasy, ma też bogatych w doświadczenia z crypti devów, którzy pewnie teraz błędów nie powtórzą. Pewnie po launchu zacznie się szukanie nowych płatnych devów, Lisk nabierze pary, nie tylko spekulacyjnie ale w warstwie pr i dev.
To jest myślenie życzeniowe żeby uzasadnić swoją inwestycję, na takim myśleniu się kasy nie robi. Jak chłopaki mają doświadczenie w robieniu wałków to nie zawahają się go użyć, w cudowne nawrócenia to wierzą chyba tylko ludzie głęboko religijni.

Im więcej będę czytał takich postów tym bardziej będę nabierał przekonania, że trzeba się liska jak najszybciej pozbyć. Jak pod koniec kwietnia będziemy mieli zmasakrowane ceny na altach to ludzie chetnie oddadzą liska za połowę ceny. Teraz można sobie pospekulować co będzie ale nie ma co się czarować że duży wpływ na cenę liska będzie miała sytuacja na BTC i innych altach.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 12 kwietnia 2016, 16:48

To nie jest myślenie życzeniowe, bo pewności nie mam.
Po prostu z faktu, że było crypti wcześniej można wysnuć nie tylko wnioski pesymistyczne jakie przedstawił kolega crypttrader, ale też
pozytywne, jakie ja przedstawiłem. Nie twierdze, że będzie kolorowo, mówię tylko, że nie jest tak źle.
Swojej inwestycji nie uzasadniałem w taki sposób, ani nawet nie azure, bo kupowałem jak cena była jeszcze coś koło 2000-2500 sat, na wiele dni przed newsem azure.
Wtedy zaczął się szał, co nie było korzystne dla wczesnych kupców ico jak ja.

Ze zdaniem "Jak pod koniec kwietnia będziemy mieli zmasakrowane ceny na altach to ludzie chetnie oddadzą liska za połowę ceny" się nie zgadzam zupełnie. To jest inna sytuacja niż stare alty, które miały bańki bo ETH je ciągnęło za uszy. Opisywałem to szczegółowo wcześniej. Świeży alt, świeża krew, nawet jeśli ma mieć duży dump szybko, nawet poniżej ico, to tak czy siak będzie doświadczał później trendu wzrostowego. Aczkolwiek w duże dumpy poniżej ico raczej nie wierzę, opisałem też to wcześniej dlaczego.

Liska sprzedawaj sobie kiedy chcesz, co nam do tego? :) Moich postów, zwłaszcza cytowany fragment, nie nazwałbym nawet hypem, tylko zwróceniem uwagi, że fakt crypti wcześniej może też mieć pozytywne efekty. Prawdziwy głupi hype można łatwo znaleźć na btctalk, gdzie z 50% postów to bzdurne majaczenie o kosmicznych cenach.

Gdybym był całkowicie przekonany co do Liska, kupiłbym go ze 2 czy 3 razy więcej, mam ze 25k tylko czyli średnio na jeża podchodzi mi ten coin, no ale z zasady unikam ico, rzadko robię wyjątki. Gdybym o Lisk dowiedział się pod koniec ico, być może nic bym nie kupił i liczył na wyprzedaż i kupno poniżej/blisko ceny ico, bo tyle btc jest w nim itd.itd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 12 kwietnia 2016, 17:05

prezes pisze:Jak chłopaki mają doświadczenie w robieniu wałków to nie zawahają się go użyć, w cudowne nawrócenia to wierzą chyba tylko ludzie głęboko religijni.

Im więcej będę czytał takich postów tym bardziej będę nabierał przekonania, że trzeba się liska jak najszybciej pozbyć.
PS. Prezes taki pro zawsze, poucza i naucza o tradingu, o analizie itp. itd., a kupił coina ICO w sumie crypti 2.0,
o którego twórcach uważa, że mają doświadczenie w robieniu wałków na crypti :?: :?:
Gdzie tu racjonalność? A mnie ganiasz, bo napisałem, że doświadczenie z crypti może dać jakieś pozytywne efekty?
To dopiero pro inwestowanie, zgodnie z poradnikami :) :lol: :lol: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Pospekulujmy

Postautor: prezes » wtorek, 12 kwietnia 2016, 17:56

Wymazywanie pisze: To dopiero pro inwestowanie, zgodnie z poradnikami :) :lol: :lol: :lol:
Ja na szczęście nie wierzę w poradniki, a zwłaszcza jeżeli chodzi o inwestowanie. Na podstawie Twoich wypowiedzi, starego wyjadacza na altach, wyciągnąłem wnioski i się podzieliłem nimi. Nie jestem fanem ICO ale staram się pisać głównie o tym czego sam doświadczyłem. To tak jak gra na forexie na koncie demo, zupełnie inaczej wszystko wygląda jak zainwestujesz prawdziwe pieniądze. Od soboty gram na krótka na monero i ethereum, posty na forum o koparkach i itp. utwierdziły mnie tylko że to był dobry moment na shorty ale teraz już jest dla mnie za nisko, ryzyko korekty jest coraz większe. Doge ładnie dziś odbił pomimo złych fluidów na altach ale doge ciągnie za LTC i BTC.

Ogólnie tworzy się coraz bardziej napięta atmosfera, która jak się ładnie, pozytywnie nie rozładuje, to nie będzie dobrze dla liska. Teraz też widzę że nie ma co inwestować w ICO coinów czy preordery koparek i to nawet gdyby lisk miał na otwarciu dać cenę x10. Lepiej nie zarobić niż stracić, a zamrożony kapitał u jakiegokolwiek pośrednika bez możliwości wypłaty środków bardzo zwiększa ryzyko inwestycyjne. Już zmiana terminu z 11 kwietnia na koniec kwietnia była dla mnie złym znakiem.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości