LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 3 kwietnia 2016, 23:23

Jasne, trzeba mieć "tylko" 100 lisków :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: Rumcajs » czwartek, 7 kwietnia 2016, 18:39

Ja wolalbym zwykly PoS a nie delegatowy.
Wiadomo ze liczba delegatow jest ograniczona czyli wiekszosc userow chocby nie wiem ile miala liskow nigdy nie bedzie delegatem ani nie dostanie za blok czy cokolwiek jak w PoS. Czyli zostaje im handel kupic taniej sprzedac drozej lub po prostu bardziej long kupic i czekac na konkretny wzorst w przyszlosci, czyli w sumie tez handel tylko long. Ani pow ano pos nic tylko handel. jak sie chce wyciagnac cos to trzeba sprzedac i pula posiadania sie zmniejsza. Szkoda. Ale ja lubie PoS wiec to subiektywna opinia bo moze system delegatow jest lepszy dla Liska co nie zmienia faktu ze ja wole prostego starego PoSa :)

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 2 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: pawart » czwartek, 7 kwietnia 2016, 19:26

Rumcajs pisze:Ja wolalbym zwykly PoS a nie delegatowy.
Wiadomo ze liczba delegatow jest ograniczona czyli wiekszosc userow chocby nie wiem ile miala liskow nigdy nie bedzie delegatem ani nie dostanie za blok czy cokolwiek jak w PoS. Czyli zostaje im handel kupic taniej sprzedac drozej lub po prostu bardziej long kupic i czekac na konkretny wzorst w przyszlosci, czyli w sumie tez handel tylko long. Ani pow ano pos nic tylko handel. jak sie chce wyciagnac cos to trzeba sprzedac i pula posiadania sie zmniejsza. Szkoda. Ale ja lubie PoS wiec to subiektywna opinia bo moze system delegatow jest lepszy dla Liska co nie zmienia faktu ze ja wole prostego starego PoSa :)
Oczywiście że można pobierać profity posiadając LISK, wystarczy zagłosować na delegata, który postawi kopalnie.
Przykładowo:
http://lisk-pool.artinet.pl/stats/miner ... 065520376L

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: Rumcajs » czwartek, 7 kwietnia 2016, 20:44

pawart pisze:
Rumcajs pisze:Ja wolalbym zwykly PoS a nie delegatowy.
Wiadomo ze liczba delegatow jest ograniczona czyli wiekszosc userow chocby nie wiem ile miala liskow nigdy nie bedzie delegatem ani nie dostanie za blok czy cokolwiek jak w PoS. Czyli zostaje im handel kupic taniej sprzedac drozej lub po prostu bardziej long kupic i czekac na konkretny wzorst w przyszlosci, czyli w sumie tez handel tylko long. Ani pow ano pos nic tylko handel. jak sie chce wyciagnac cos to trzeba sprzedac i pula posiadania sie zmniejsza. Szkoda. Ale ja lubie PoS wiec to subiektywna opinia bo moze system delegatow jest lepszy dla Liska co nie zmienia faktu ze ja wole prostego starego PoSa :)
Oczywiście że można pobierać profity posiadając LISK, wystarczy zagłosować na delegata, który postawi kopalnie.
Przykładowo:
http://lisk-pool.artinet.pl/stats/miner ... 065520376L
poważnie? czyli takie polskie reka ręke myje i ja zagłosuje na "ciebie" to jak bedziesz delegatem to mi sie zrewanzujesz czescią swoich profitów? :)
to jakaś piramida finansowa posowa reflinkow? :)
no offense tak tylko pytam co mnie to w sumie :P
bo z linka nie wiem czy jak zaglosuje na kogos kto nie wszedł do tej grupy delegatów z kopalnią to tez dostane profity tylko za sam głos czy trzeba zagłosować jak w realu na tych właściwych ? :)

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 2 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: pawart » czwartek, 7 kwietnia 2016, 21:21

@Rumcajs, chyba źle odebrałeś moją wypowiedź, wcale nie namawiam na głosowanie na mnie za profity, bo takich kopalnie będzie wiele.
Zerknij do wątku, z którego dowiedziałem się o możliwości postawienia kopalni.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=110&t=18905

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: Rumcajs » piątek, 8 kwietnia 2016, 16:36

@up

Też źle zrozumiałeś bo ja pisałem ogólnie o tym że tylko delegaci stawiają kopalnie , w wypowiedzi nie odnosiłem sie do nikogo konkretnego ani tym bardziej w negatywnym sensie do ciebie konkretnie bo pisałem ogólnie że to troche dziwnie zorganizowane. Musze jeszcze doczytac. Kojarzy mi się trochę z MN Dasha z tym że tam Masternody głosują a tu się samemu głosuje jakby na to kto ma być masternodem, chyba :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: adam1226 » wtorek, 3 maja 2016, 12:47

Czy sa juz jakies szacunki dotyczace tego ile bedzie potrzeba glosow zeby dostac sie do top101.
2. czy jesli postawie sobie (jak juz wyjdzie) GUI na lapsie na necie mobilnym to jego sila glosu bedzie sie roznic od noda na jakims megaserwrze z 8rdzeniowym prockiem 64gb ramu i TB dyskiem ssd na laczu 1gbps?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: adam1226 » piątek, 20 maja 2016, 23:02

W sumie nie do konca wiem ktory temat wybrac :P
Ogolnie chodzi mi o to, ze mam dostep do fajnego, mocnego vpsa na dobrym laczu.. i chcialbym moc sprobowac na nim forgowac liska..
niestety nie do konca ogarniam poki co..
na vps mam ubuntu server 14.04...


#edycja...
Podstawowe pytanie:
Czy moge jeszcze zalozyc full noda ktory bedzie dostawal liski?
Czy mozna zarobic w inny sposob (i czy wtedy bede mial jakas przywage z dobrego vps czy postawienia fizycznej maszyny? rozumiem ze bede musial zakupic 100lisk?)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: Rumcajs » czwartek, 26 maja 2016, 10:28

O to już fajnie bo do tej pory myślałem że będzie tylko 101 delegatów aka kopalń.
A tu wygląda że nie będąc delegatem można postawić swojego jakby Masternoda że tak to nazwe bo tak to odbieram i zarabiać na prowizjach za uczestnictwo w sieci.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Kopanie ? (czyli jak forgować)

Postautor: Maggix » czwartek, 26 maja 2016, 13:58

Mam ponad 1000 Lisk dajcie namiary jak postawic tego mastermoda ;)
Nie zalezy mi na szybkim pozbyciu sie coinow chetnie je przytrzymam
tylko wpierw wallet musze dzis skonfigurowac bo narazie wszystko lezy na poloniexie.
System windows jak by ktos chial tutoriala zapodac.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości