LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwietnia 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Sliwa07 » niedziela, 15 października 2017, 12:20

Jaki jest procent wynagrodzenia z głosowania na delegatów w skali miesiaca

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Świeżu » środa, 8 listopada 2017, 18:32

https://dowbit.pl/300-milionow-dolarow- ... zamrozone/

Dobrze rozumiem, że przez "łańcuch centralny" LISK wydaje się być pod tym względem zabezpieczony (i wydaje się, że to główna i wielka przewaga technologiczna nad Ethereum)?

Początkujący
Posty: 131
Rejestracja: 22 kwietnia 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Sliwa07 » sobota, 18 listopada 2017, 11:57

Bioly o co z tym chodzi ja nie glosowałem na niego a mam zagłosowac bo jak nie to nie wyplace ( lsk.https://liskelite.com ) Wszyscy wyborcy: proszę wyborca ​​na nowego elitę , Carbonara JAK NAJSZYBCIEJ. Nie otrzymasz nagrody, jeśli nie głosujesz na wszystkich członków Elite. Dziękuję za wsparcie!

Początkujący
Posty: 840
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 435
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Ishias » sobota, 18 listopada 2017, 12:57

bioly pisze:

Ale z tego co słyszałem dopóki carbonara nie jest w top nic nie będzie wyzerowane, jak carbonara wskoczy do top ci którzy nie głosują na całą grupę będą mieć wyzerowane konto. Skąd takie decyzje nie pytajcie, bo nie wiem. @grajson jest delegatem w Lisk Elite, może mógłby przybliżyć sprawę?
Że co. Że jak niby mam w lisk nano np 5k lisków i je trzymam bo trzymam bo nie chce głosować to mogą mi zniknąc z portfela? Dobrze zrozumiałem czy nie o to chodzi lol?! Pytam bo akurat się tym nie interesuje.

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Świeżu » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 13:45

Dzieki @bioly.

Teraz mam pytanie techniczne.
Do tej pory logowałem się tylko na login.lisk.io za pomocą passphrase.

Teraz jest to m.lisk.io ... domyślam się, że będzie tak samo. A jak jest z Nano? Jeżeli go zainstaluje to wpozniej za pomocą tej passphrase dalej mogę sie zalogować na portfel? Co w przypadku ew. utraty danych/awarii komputera? Czy wystarczy zainstalować nano na innym komputerze i również tylko passphrase wystarczy? Lub po prostu skorzystać z web walleta?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 179
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 71
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: SidLeniwiec » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 14:49

Świeżu pisze: Dzieki @bioly.

Teraz mam pytanie techniczne.
Do tej pory logowałem się tylko na login.lisk.io za pomocą passphrase.

Teraz jest to m.lisk.io ... domyślam się, że będzie tak samo. A jak jest z Nano? Jeżeli go zainstaluje to wpozniej za pomocą tej passphrase dalej mogę sie zalogować na portfel? Co w przypadku ew. utraty danych/awarii komputera? Czy wystarczy zainstalować nano na innym komputerze i również tylko passphrase wystarczy? Lub po prostu skorzystać z web walleta?
Tak możesz na każdym komputerze zainstalować bo nie istotne jest z czego się logujesz byle podać odpowiednie swoje hasło 12 wyrazów

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 102
Rejestracja: 13 października 2017
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: LiskPoland.pl » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 15:06

Tak dokładnie, to jest jak z kontem w banku. Możecie się zalogować na Lisk Nano nawet bankomatu jeśli go zhakujecie :D

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: bitmon » środa, 27 grudnia 2017, 21:47

Może ktoś podać art gdzie jest podane do czego na przykładach można użyć lisk ? Puki co jest mi ciężko zrozumieć co można z tym zrobić i dlaczego ludzie mieli by używać to i chcieć za to nawet płacić. BTC, czy LTC są proste i jasne w zrozumieniu do czego służy. I na codzień jest używany a taki lisk czy eth nie widać aby były używane bo jakoś nie napotykam na apki wykorzystujące te technologie (dappsy czy jakoś tak).

Stąd mam wrażenie, że ETH czy Lisk puki co opiera się głównie na handlowaniu jak innymi coinami.

Czy lisk ma służyć za za bazę danych, która była by wiarygodna bo nie da się ją zmanipulować? Stad można by było stworzyć np. księgę wieczystą na zakupione dobra np. ziemie w której to by w bazie były zapisane dane kupca.! Jest coś już na podstawie liska czy eth gotowe aby można było zobaczyć jak to działa w praktyce!
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: bitmon » czwartek, 28 grudnia 2017, 21:17

@bioly Dziękuje za odpowiedz ale i tak nic mi nie rozjaśniło. Konkretnie to nadal nie wiadomo co i do czego. Brakuje przykładów a ta strona kotkami to tylko jeszcze bardziej pogmatwała.

Nadal nie mogę znaleźć i zrozumieć do czego to by miało być konkretnie używane bo z tego co widać to chyba mało komu de fakto to jest potrzebne. Bo jeśli rozwiązywał by konkretny problem i był potrzebne rozwiązanie, to by było pełno już aplikacji opartych na ETH, który ten problem rozwiązywał.

Bitcoin rozwiązywał problem płacenia a takie ETH/Lisk co niby rozwiązuje za problem? A strona z kotkami równie dobrze może być zrealizowana bez angażowania technologi blockchain.

Widać, że technologie jak ETH czy LISK na siłę próbują rozwiązać nie istniejący problem. Z bitcoinem nie było takich problemów ze zrozumieniem co mogę zrobić z tym.

Dla mnie technologia blockchain kojarzy z tym, że może zabezpieczyć zapis (informacje, dane) przed manipulacją jakiej kol wiek strony. Stąd dobre jest np. do prowadzenia księgi wieczystej i takich aplikacji bym się spodziewał albo zapisy histori pojazdu. W sumie nie wiem stąd pytam się.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Świeżu » piątek, 12 stycznia 2018, 13:00

@bioly, @LiskPoland.pl, jeszcze pozwolę sobie wrócić do walleta.
Jak rozumiem, jeżeli zapiszę sobie passphrase i nie będę miał ani nano, ani nigdzie się logował przez dłuższy czas to można powiedzieć, że to będzie mój portfel tzw. paperwallet (z poprzednich postów wynika, że to będzie wszystko czego będę potrzebował do logowania). Tutaj oczywiście wszystko rozumiem, zastanawiam się tylko w tym miejscu jak to się ma do walletów sprzętowych. Skoro taki sprzętowy wallet nie może być praktycznie otwarty bez sprzętu (pomimo posiadania passphrase) to dlaczego w przypadku LSK de facto wystarczy sam passphare?

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Świeżu » piątek, 12 stycznia 2018, 15:52

No ok ... ale samo wpisanie passphrase nie wystarczy? A w Lisk jednak tak. Chodzi mi o to czy sama technologia porfeli Liska jest podobna (taka sama) jak w chociażby BTC?

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 9 maja 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Świeżu » wtorek, 16 stycznia 2018, 21:26

Dlaczego nie mogę odpowiadać?
EDIT: Już chyba mogę ;)


No jeżeli mam sprzętowy portfel BTC (powiedzmy X) powiedzmy i na nim 20 BTC. To jeżeli sobie ściągnę dowolny portfel na komputer (powiedzmy BitcoinCore) i wpisze passphrase to będę miał normalnie pełny dostęp do tych 20 BTC które są na moim sprzętowym X?

Bo z tego co rozumiem, to tak właśnie działa portfel LSK, ale BTC (i innych) też? Bo skoro tak to dlaczego jest tyle tematów "jak odzyskać portfel" skoro wystarczy się zalogować za pomocą phassphrase na innym portfelu?

Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: dziadeck » niedziela, 28 stycznia 2018, 22:26

@bioly kiedyś rekomendowałeś tutaj liskpaperwallet, czy mogę czuć się bezpiecznie jeśli kiedyś ściągnałem paczke z githuba, a klucz generowałem offline, pytanie mnie nurtuje po ostatnich akcjach z walletem iota gdzie wyciekły passphrase. z góry dzięki za odpowiedź.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 21 lutego 2018
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: adam.krakus » niedziela, 3 czerwca 2018, 17:40

bioly pisze: Jak ktoś na gwałt nie chce pobierać i chce dalej korzystać z przeglądarki to tutaj znajdzie Lisk Nano w wersji 'web wallet' - https://m.lisk.io/#/
@bioly, rozumiem, że aktualnie tylko Lisk Hub na Windows 10 wchodzi w grę? Żadnej możliwości zalogowania przez www nie ma?

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości