LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Bitmar » wtorek, 22 marca 2016, 18:31

Wymazywanie pisze:Są ludzie, dla których eth zawsze będzie shitcoinem i ok, niech będzie, ale zamknięcie się na wszystko poza btc, które ma problemy i ltc, które jest nikomu do niczego nie potrzebne, może nie być dobrym ruchem jeśli chodzi o profity.
ETH jest bardzo słabym shitcoinem, jeśli traktujemy go jako walutę pokroju BTC. Ethereum zaś jest świetnym, przełomowym i innowacyjnym projektem który ma szansę zmienić świat. Nigdzie na tym forum nie widziałem niechęci to Ethereum, do ETH tak i się nie dziwie. Przykro patrzeć, że zamiast powstawania aplikacji widzimy żer spekulantów. To tak jakby jakiemuś plemieniu z Amazonii podarować laptopy a oni powyrywaliby klawisze i używali jak walutę....
Wymazywanie pisze:
Wpadłem na coś nowego. :D 16 marca, przy cenie 0.032, l3sny pisał, że ma wrażenie, że jesteśmy na samym początku bańki (wątek o eth, s.26). Gdy go wyśmiałem, poszła gadka o bólu dupy i inne ataki, że jak to o bańce można pisać. Do czego zmierzam? Cena 0.032 to 4166,66...% zysku od ostatecznej ceny ico ETH (75k sat). L3sny - w crypto chyba od 2011 więc stara gwardia. Więc jeśli ETH tak wysoko dla niektórych i to starszych wyjadaczy, to był początek bańki, to naprawdę pytanie, jakie stawiasz Bitmar, jest retoryczne :)

Cytując też konkora czy ekonokomika starą gadkę: na każdym poziomie jest komu sprzedawać i komu kupować. Na każdym, choćby totalnie nieracjonalnym do zakupów czy sprzedaży poziomie. Emocje potrafią przesłonić wszystko. Dlatego pytanie typu "kto będzie kupował Liska drożej niż ico (nawet znacznie drożej)?" nie jest żadnym węzłem gordyjskim, a odpowiedź jest jedna: ludzie, może nawet dużo ludzi. ;)
Tak, racja. Z tym, że Ethereum to prekursor platform programistycznych na blockchainie tak jak Bitcoin był prekursorem kryptowalut. Lisk jest tą następną trochę inną tak jak alty są inne od BTC np inny algorytm. Ethereum sam powoli zdobywał grono pasjonatów i tego typu rozwiązań, tak jak robił to Bitcoin, jego cena rosła w miarę powoli i adekwatnie do popularności. Lisk korzysta z sukcesu jaki sam wypracował sobie Ethereum, tak jak inny alty korzystały z już wypracowanej popularności BTC. Ogłoszenie Microsoftu i wprowadzenie Ethereum do Azure również było świetną reklamą dla projektu i impulsem dla inwestorów, co odbiło się w kursie. Lisk trafił już tam podczas ICO, więc tłumy na fali sukcesu Ethereum rzuciły się na Liski co dało świetny efekt dla twórców którzy zebrali imponującą jak na ICO pulę środków, ale to wróży mniej fajerwerków niż miało Ethereum. Oczywiście w tym wszystkim nie ma w tym nic złego, jednak sam potencjał jest już dużo mniejszy niż w przypadku Ethereum. Oczywiście dalej jest i to duży, z tym, że sama spekulacja tej walucie nie wystarczy na dłuższą metę, projekt musi się rozwijać, musza powstawać aplikację, inaczej Liski jako żetony pozostaną słabą wersją shitcoinów gdzie połowa z nich jest dużo lepsza jako waluty. Który projekt wygra zdecyduje rynek i programiści, Etherem ma już renomę na świecie i wielomilionowe inwestycje ze strony różnych korpo które będą go promować a mają za co. Tak jak pisałem wcześniej Lisk ma szansę jeśli jakieś znane korpo pokrokju IBM zainwestuje w niego grube miliony $ i zacznie promować co przebije tym samym news o Microsofcie. Szansa jest bo mamy obecnie bańkę na blockchainie, jak będzie zobaczymy. Potencja jest duży, ale moim zdaniem dużo mniejszy niż miało Ethereum.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Kluka » wtorek, 22 marca 2016, 18:57

Kiedy lisk wejdzie na gieldy? Swoja droga mogli go jakos inaczej nazwac... ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Rumcajs » wtorek, 22 marca 2016, 19:43

Kluka pisze:Kiedy lisk wejdzie na gieldy? Swoja droga mogli go jakos inaczej nazwac... ;)
bo sie źle kojarzy lisk - risk ? :P

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: bl4ck » wtorek, 22 marca 2016, 19:49

Rumcajs masz liska?

@Kluka
Nie wiadomo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 22 marca 2016, 23:24

karek314 pisze:Lisk to jest nazwa od Obelisk - czemu to nie wiem.

A tak swoją drogą nie rozumiem czemu mówicie że LISK ma gorszy start i może mieć mniej fajerwerków, pragnę zaznaczyć że LISK i Ethereum mają taka samą / zbliżoną dystrybucję monet przy czym Ethereum zebrało 2x tyle na ICO. To jedna sprawa, a druga - Lisk ma lepszy model zarządzania, prawdopodobnie najlepszy jaki powstał w crypto, jak działa w praktyce to się okaże. I ostatnia sprawa, to że Ethereum wcale nie ma takiej dużej przewagi jak się wydaje. Raptem rok do przodu, i 2-3 ciekawe projekty i dobry marketing. DAppsy na Liska postaną równie szybko, a może nawet szybciej bo i język bardziej przystępny i blockchain bardziej skalowalny.

Inflacja w LISKU jest także mniejsza.
Nazwa Lisk to taki skrót od Low Risk wg twórców. Logo obeliska powstało raczej potem, tak sie skojarzyło twórcy loga lisk-obelisk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Wymazywanie » środa, 23 marca 2016, 00:27

A to chyba mój błąd, widziałem, że dev liska pisze tak i przyjąłem, że stąd nazwa, ale widocznie nie.
O tu: https://bitcointalk.org/index.php?topic ... sg13744639

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: bl4ck » środa, 23 marca 2016, 14:43

Nowy wpis na blogu:

https://blog.lisk.io/the-lisk-ico-has-n ... .whhsk4zaq

Our current plan is to launch Lisk on the 11th April, 2016. This is an estimate based on current workloads, so may change over the next 3 weeks. At launch we will provide a full client so you can directly access your LISK. At this moment it also looks like there will be several exchanges trading LISK immediately, or shortly after launch.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: bl4ck » czwartek, 24 marca 2016, 20:44


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Multi » czwartek, 24 marca 2016, 22:32

to ile już zarobiłem ?? czy mam nadal gruszki na wierzbie ??

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Awesomist » czwartek, 24 marca 2016, 22:55

Było jakieś ICO, gdzie po "premierze" cena nie spadła na jakiś czas poniżej wartości ICO? :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 24 marca 2016, 22:56

Multi pisze:to ile już zarobiłem ??
20 pierdycebulionów.

Obrazek
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 24 marca 2016, 23:38

Multi pisze:to ile już zarobiłem ?? czy mam nadal gruszki na wierzbie ??
TUTORIAL: Kiedy sprzedawać Liska?

1. Cena wzrosła ponad 500% od ICO

2. L3sny pisze, że bańka jeszcze się nie zaczęła

3. Nalewam whisky i przelewam Liski na poloniexa

4. Sell all

5. PROFIT

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Multi » piątek, 25 marca 2016, 05:24

oo humor dopisuje, bardzo dobrze :)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 272
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: pawelpawel » piątek, 25 marca 2016, 16:58

grajson pisze:Chce postawić tam noda i być delegatem Lisk.
A o co z tym chodzi? Do czego to potrzebne?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 25 marca 2016, 17:09

karek314 pisze:Ludzie dostają oferty odsprzedania ico, po cenie x3 wiekszej, ja osobiście nie widze sensu sprzedawania teraz, lepiej poczekać pół roku, Zobaczcie ile zebrali, niech te pieniądze wejdą w protokół, w reklamę. To będzie lepszy plon.
Nadchodzi wiele ciekawych usprawnień.
To ciekawe, może to scamerzy jacyś chcą naciągnąć?
Masz racje, dać temu czas, a będzie nie x3 ale x13 np.

@Grajson

A gdzie to można głosować? Daj jakiś namiar na głosowanie to zagłosuję na Ciebie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 25 marca 2016, 19:17

A czy te bonusowe Liski jeśli ktoś kupował z 15/10/5% bonusem, są już podane w zsumowanym my exchanges?

Pytam bo cena ostateczna to 18265 wg , ja miałem znaczna większość kupioną z bonusem 10%, a gdy liczę moją średnią cenę wychodzi mi koło 17800 czyli porównując do ceny 18265 zaledwie 2,5% bonusa. A 75% mojego wejścia miałem z 10% bonusem, więc coś nie halo z tego co liczę.

Możecie policzyć swoje średnie? (ilość btc / ilość lisk)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Multi » piątek, 25 marca 2016, 19:33

u mnie wychodzi, wpłacone 0,40321236

mam 2264.95591694 lisk * 0,00018265 = 0,413694198229091

nie narzekam :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 25 marca 2016, 20:40

Multi - no to tez masz śr. koło 17800... A kupowałeś z jakimiś % bonusowymi?
Dla mnie to ważna sprawa, bo mam % bonusa średni około 8% co licząc z 18265 daje realną cenę zakupu koło 16800.
Mam nadzieję, że dolicza bonusy prawidłowo. Trochę obawiam się, że będzie bajzel przy podziale tortu i wiele problemów ludzie będą mieli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Multi » piątek, 25 marca 2016, 21:00

Wymazywanie pisze:Multi - no to tez masz śr. koło 17800... A kupowałeś z jakimiś % bonusowymi?
Dla mnie to ważna sprawa, bo mam % bonusa średni około 8% co licząc z 18265 daje realną cenę zakupu koło 16800.
Mam nadzieję, że dolicza bonusy prawidłowo. Trochę obawiam się, że będzie bajzel przy podziale tortu i wiele problemów ludzie będą mieli.
jestem bez bonusu, kupowałem 13-10 godzin przed końcem ico

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: LISK - Zdecentralizowane DAppsy (Dyskusja ogólna)

Postautor: Wymazywanie » piątek, 25 marca 2016, 21:06

A, no to spoko, już wiadomo, że bonusy nie wliczone skoro mamy taką samą średnią. ;)
Jeśli te 18265 to ostateczna cena a nie coś koło 17800 (jak wynika z obliczeń z my ex.), to ci co kupili z 15% bonusem mają cenę koło 15500. Z 17800 to 15130.

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości