Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 26 października 2019, 19:18

@pokavb Nie, tutaj tylko krytykuję nachalne i nieustanne polecanie uśredniania do bólu w tak mocnej bessie, która wrzuca łatwo w ogromne straty. Tu się czysta matematyka kłania. Chcesz być dawcą kapitału na giełdzie, to tak rób, ale jednak liczę, że moje pierdzielenie skłoni Cię czy kogoś do czegoś lepszego niż idiotyczny schemat nowych: bańka/kupuj/trzymaj/bagholduj. Do tego uważam, że krucjata wciskania uśredniania gówna jaka się tu rozgrywa od 2018 zasługuje na pełne potępienie, zwłaszcza, że moderacja ma to w dupie by kasować naganiaczy.

Dodano po 59 sekundach:
@anagamidev Zamieść cała tabelkę w momencie wyjścia manipulancie. :) Całość została zamknięta z zyskiem. Wątek ma tylko kilka stron i jest czytelny.

Masz stan tego projektu w najnowszym poście. Skupy na longterm dawno przerwane z mini plusikiem a potem zrobiono kilka tradów. Obecny stan:
Wymazywanie pisze: piątek, 25 października 2019, 18:08Zysk ogólny 14569$-12757$ (wkład co miesięczny 10-20k od sierpnia) =1812$. (ponad 14% z progresywnej sumy, a niebawem dodamy 10k listopadowe - progresywność salda obniża nieco ogólne % zarobione).
Szkoda, że przed finalnym wystrzałem, ale ask był ustawiony i szybko zjadło.

Do dyspozycji mamy 14569$.

A teraz pochwal się swoimi Liskami po 5$ i Gamami za dolara. Wraz z resztą shitów z egzotycznymi skrótami (których nikt poważny nie kojarzy) na których jesteś po -90%. ;) ;) ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 26 października 2019, 19:29

@Wymazywanie to naśladując Twoją argumentację, beznadziejny interes, bo mogłeś kupić Liska na 4-5PLN i mieć prawie 100% zysku kiedy odbił na 9PLN :D 14% to śmiech na sali i to nie jest żadna lontermowa gra :D Po prostu kabaret to co tutaj wypisujesz i zabawne jest to, że to Ty jesteś głównym prowodyrem tego syfu tutaj, zresztą wystarczy, że masz pozycję na BTC i na każdej stronie 4 posty Twoje jak to cudownie trafiłeś, plus przypieprzanie się do każdego kto nie wszedł idealnie w dołku albo wyszedł za wcześnie mimo, że zarobił :D Dla mnie jesteś jakimś opłacanym trollem, który udziela jakichś rad z dupy :D Mało tego, jeśli Ty offtopujesz to jest spoko, jeśli robi to ktoś inny od razu jedziesz po kolesiu jak po burej suce :D Ogarnij się chłopaczyno :D To normalne, że większość ludzi będzie w błędzie, sam popełniasz kardynalne błędy, a jeśli ktoś chce zarabiać bez ryzyka, to nigdy nie powinien wchodzić na giełdę i taka jest prawda :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 26 października 2019, 19:38

anagamidev pisze: sobota, 26 października 2019, 19:2914% to śmiech na sali i to nie jest żadna lontermowa gra
Gra longterm nie musi być tylko typu buy & hodl obojętne jak cena nie leci. Ja zdecydowałem wyjść z tamtych zakupów, bo spodziewałem się dużej obsuwy na BTC. Gdybym tego nie zrobił byłoby z -25 do -30% obecnie a tak wziąłem cokolwiek na plusie. Ponieważ nie widziałem dobrych wejść na longterm po sprzedaży, obróciłem kilka razy na szybki dt i lepsze robienie małego zysku niż tylko czekanie z kapitałem.

Dobre wejście na longterm nie jest tak łatwe i tak częste jak wydaje się leszczom kupującym w każdym momencie i potrafiącym tylko trzymać i obserwować duże straty. Póki co kapitał czeka.

Rozumiem, że Ty wolisz kupić gówno i patrzeć na -90% ale są tacy, co szanują kapitał i robią coś ciekawszego niż kupowanie shitów i tracenie a potem naganianie leszczy na forum by robili to samo.

#Usrednianie #BankrutujZAnagamidev :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 23 kwietnia 2019
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Picassso » sobota, 26 października 2019, 19:58

@Wymazywanie boi się, że @anagamidev może mieć czasem racje i tylko się pogrąży, tylko nie zrób sobie krzywdy potem :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Wymazywanie » sobota, 26 października 2019, 20:00

@Picassso Jak ktoś krzyczy ciągle "kupować! wzrośnie!", to naturalne, że będzie miał czasem rację. Tak jak zepsuty zegarek wskazujący dobrze godzinę 2 razy dziennie. 8-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 26 października 2019, 20:15

Kolejna porcja spamu niestety :D
Spoiler:
@Wymazywanie no strasznie masz wąskie horyzonty :D No gra długoterminowa jest taka, że kupujesz kiedy jest tanio i sprzedajesz kiedy jest drogo, a inwestycja może ciągną się długimi miesiącami i latami :D Dodatkowo nie każdy gra takim samym kapitałem jak Ty :D Np. jeśli ktoś gra na jakimś shitcoin'ie kapitałem rzędu kilku stówek czy kilku tysięcy to dla niego bawienie się w jakieś 14% w trzy miesiące jest bezsensu(z 1000PLN zrobić 140PLN to lepiej już iść do pracy, czy dorywczo czymś się zająć), to jest zupełnie inna gra, bo małym kapitałem można wyłapać więcej falek i ładnie uśrednić :D Np. ja grając na jakimś shicie kapitałem wartości kilku stówek(większym kapitałem gram tylko na BTC, ewentualnie tych większych shitach typu ETH czy LTC czy XRP) uśredniam sobie kilka dni, kilka tygodni po dużych spadkach, kiedy widzę, że już jest jakieś mocne wybicie 50%, to sprzedaję wszystko albo część i wyciągam swój kapitał mają darmowe coin'y na long term, które teraz na bessie mają śmiesznej wartości, ale w kontekście ich ATH mogę kiedyś dać fajny zysk :D Czyli niewiele ryzykując mam regularnie jakiś zysk, który może być zwielokrotniony w przypadku kolejnej hossy :D I np. na takim wybiciu 20-50%, ja w tym momencie zwykle ceny uśrednione tak, że mam 100-300% zysku, czyli np. wychodzi mi jakaś cena 1PLN, a cena aktualna jest 3PLN i wtedy sprzedaję, albo połowę, albo część i jeśli idzie do góry to już te resztki wyprzedaje :D Czyli zwykle to wychodzi kilka stówek/tysiaczków :D No i później czekam na jakąś korektę mocniejszą :D No i jako, że robię tak na kilku shit'ach, to zawsze coś się dzieje i zawsze mam jakieś fajne okazje :D Czasem właśnie na bessie coś wybija na 50-100% bez powodu gdzie sobie sprzedaję, a później widać tylko takie szpilki na 4h czy 1d :D Gdzie w zasadzie już mam coiny za friko :D I mogę niejako uśredniać od początku :D

Dodatkowo np. jeśli ktoś widzi w Lisku potencjał na ceny 100PLN+, to powiedzmy, może sobie kupić za 100kPLN na długi termin i po prostu sobie czekać :D Druga osoba może zamiast wchodzić all in na jednym poziomie, to może po prostu zdroworozsądkowo stwierdzić, że jest tanio i kupować sobie co 1PLN spadku za 10kPLN, dzięki temu będzie miała lepszą średnią i np. licząc też na 100PLN może mieć dużo lepszy zysk :D No i jest trzecia osoba grindziarz, który nie chce wchodzić all in i woli sobie uśredniać bezpiecznie dozując kapitał do aktualnej sytuacji na rynku :D Czyli trochę kupić trochę sprzedać i robiąc tak x razy po pewnym czasie ma średnie ceny bliskie 0 albo nawet poniżej i jest taka osoba jest gotowa do spadku do 0.01PLN :D Z tym, że gdyby odbiło od razu na 10PLN, to ostatecznie taka osoba, która weszła all in na 10PLN w przypadku faktycznej bańki do 100PLN może mieć 1MPLN, nie robiąc nic, nie marnując czasu, a z kolei Ci dwaj pozostali mogą np. zarobić dużo mniej - gdyż oni weszli tylko za część kapitału i liczyli na większe przeceny :D Z kolei może być też tak, że osoba jakaś zacznie piramidować w górę i uśredniać w górę, czyli w przypadku 100PLN może mieć średnią nawet 50PLN i będzie zmierzała do 100PLN, gdzie może nastąpić jakaś korekta i taka osoba mimo, że gra z trendem, jest cały czas na plus może spanikować i wyprzedać się na stracie, po spadku np. do 60 PLN :D Gdzie osoba akumulująca na cenach 10PLN i w dół nigdy nie będzie miała średniej wyższej niż 10PLN, a im dłużej będzie trwała bessa tym średnia będzie zmierzała do 0 :D Zatem kiedy wyjdzie z konsolidacji, to może się okazać, że taka osoba ma średnią bliską powiedzmy 1PLN i praktycznie byle odbicie do 10PLN może dać jej gigantyczne zyski, a w przypadku hossy, jakiegoś nowego ATH może dać wręcz zyski mierzone w ilościach lambo :D

Po prostu nie jesteśmy w stanie trafić idealnie w dołek all in, dodatkowo, żeby kupić idealnie w dołku, ktoś nam musi te Liski tak nisko chcieć sprzedać :D Czy ta osoba ryzykuje tym, że kiedyś w przyszłości będzie musiała te Liski odkupywać przy dużo wyższych cenach kiedy trend się odwróci :D

Spoiler:
Np. takie ZEN/ETH, uśredniasz sobie przez kilka tygodni i masz piękny zysk :D Jeśli sobie rozłożysz 10kPLN na 10 kupek i np. wchodzisz z 1kPLN na 40% spadku, uśredniasz, później jak spadnie w okolice -50% to dokładasz kolejnego tysiak uśredniasz, widzisz wybicie na 50%, to wtedy dopiero sprzedajesz i masz fajny zysk, plus cały czas 8kPLN w zapasie, gdzie dodatkowo może wyszukiwać okazje na łapanie lokalnych górek i dołku chociażby na 2-5% :D Dlatego ja np. zamiast ryzykować 10kPLN i tracić na stop lossach typu 5-10%, wolę wejść pozycją wielkości stop lossa i uśredniać :D I co do Twojego uśredniania to chyba pisałeś, że w pewnym momencie miałeś nawet -20%, a później zarobiłeś niby 17% to wg. mnie dalej podtrzymuję, że nie rozumiesz tego rynku, nie rozumiesz jego specyfiki i nie umiesz wykorzystać jego potencjału, a także pewnej nieefektywności gdzie ceny potrafią z dnia na dzień wahnąć się drastycznie :D
Zresztą i tak za dużo tutaj piszę, bo to jest metoda na zasadzie kury znoszącej złote jaja, droga do milionów w dłuższym terminie :D
Spoiler:
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: amneziahaze » sobota, 26 października 2019, 21:56

anagamidev pisze: sobota, 26 października 2019, 20:15Jeśli sobie rozłożysz 10kPLN na 10 kupek i np. wchodzisz z 1kPLN na 40% spadku, uśredniasz, później jak spadnie w okolice -50% to dokładasz kolejnego tysiak uśredniasz, widzisz wybicie na 50%, to wtedy dopiero sprzedajesz i masz fajny zysk, plus cały czas 8kPLN w zapasie, gdzie dodatkowo może wyszukiwać okazje na łapanie lokalnych górek i dołku chociażby na 2-5% :D
Przecież wyraźnie Ci napisał, że to bez sensu, bo może nie dojść do tego wybicia 50%, tylko pogłębiać się nawet do 96% i wtedy od tych 40% w duł masz ogromne straty. No chyba że ustalasz jakiś sl na kapitale. Tak czy owak rynek może spokojnie polecieć w duł jak LSK i wtedy taki delikwent jest zwyczajnie w dupie i jest holderem aż po grób. Wiem bo przerabiałem, chcesz to zapiszę Ci jakieś shitcoiny w testamencie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 26 października 2019, 22:01

@amneziahaze ale właśnie mieliśmy taką sytuację na Lisku po spadku z 10PLN do 4PLN i tam odbiło do 9PLN i pisałem dokładnie to samo i nadal jest niedowierzanie :D Przez większość czasu to działa, a zyski przewyższają straty :D Niech każdy gra jak chce, ja po prostu twierdzę, że warto tym bardziej, że niektóre shity mogą odbić pod kolejną hossę, ja nie wiem co się stanie z Liskiem :D Ale właśnie skoro jesteście takimi pesymistami, że Lisk niby upadnie to chyba tym bardziej warto kupować skoro nikt nie wierzy we wzrosty tylko wywala na starcie po każdej cenie :D
anagamidev pisze: poniedziałek, 10 września 2018, 15:33 @fox1, no jak skupili sporą ilość na 10PLN i teraz jest 13PLN to jak najbardziej może być dystrybucja jeszcze, to jest 30% zysku na 1 Lisku. Cóż, im niżej spadnie tym lepiej dla tych co teraz akumulują. Ja zamierzam i tak na zasadzie proof of concept wrzucać co miesiąc 1/4 wypłaty z paroma kumplami w tego legitnego altcoin'a(spokojnie panowie czy shit czy nie będzie 100$) :D(+ BTC i LTC) i zobaczyć co się stanie za 1-2 lata. Jak spadnie do 1PLN tym lepiej. Najgorszy scenariusz byłby upadek projektu, co może zdarzyć się w zasadzie w każdym przypadku, ale jestem optymistą. Czas pokaże co z tego wyjdzie :D Bo jak to tej pory mój "trejding" średnio się sprawdził jeśli po prostu miałbym hodlować :D
10 września 2018, 15:33
zobaczyć co się stanie za 1-2 lata. Jak spadnie do 1PLN tym lepiej
Ja i tak docelowo czekam na niższe ceny, a zamiast nic nie robić, to uśredniam :D Poza tym zysk na np. LTC pozwala na akumulację i uśrednianie :D Czyli jak zarobi się na LTC powiedzmy x, to można zaryzkować 1/10x, w różne alty, które mogę dać zarobić np. 2/10x :D I znowu mamy kapitał, żeby zaryzykować 1/10x w innego shitcoin'a na dużych spadkach i wyplaszczeniach, a do wyboru jest pełno altów :D Po prostu bez pracy nie ma kołaczy :D A nikt nawet nie chce zaryzykować i przekonać się :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: amneziahaze » sobota, 26 października 2019, 22:14

Jakie znowu niedowierzanie? Odwrotność piramidowania w gure, tylko że jak dokładasz do strat to rynek może Ci je bardziej pogłębić a w przypadku niektorych shitcoinow nigdy nie wrócić nawet. To jest zwykła metodologia na rynku i jedna z wielu strategii, w przypadku shitcoinow moze okazac sie naprawde zgubna.

Nie piszę o lsk akurat, bo też dziwne że taki projekt szura po dnie, też zakładałem, że mocniej odbije na btc. No zobaczymy jak będzie, ale kiszenie strat to trochę lipa.
Ostatnio zmieniony sobota, 26 października 2019, 22:30 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » sobota, 26 października 2019, 22:27

@amneziahaze no tak, to jest giełda, to w ogóle jest zgubne :D To tak samo jak dzisiaj oglądałem wywiad z gościem na TJS, który wtopił 10MPLN :D Przecież to jest jasne, że jak gość szybko zarabia i chciałby pomnożyć do 20MPLN to musi inny grubas stracić, czy masa innych graczy :D Może Zaorski zarobił on stracił i tyle :D Tam cudów nie ma, kasa nie bierze się z powietrza, a to jest broker MM :D Który pewnie potrzebuje kilku milionów na utrzymanie, na rozwój, na sowite wypłaty dla prezesa, na marketing dla naganiaczy, którzy niby potrafią i znają metody, żeby zarabiać kokosy na rynku, to przecież dla nich jakiś kontrakt z xtb powinien być śmieszną sumką, a jeśli nie jest śmieszną sumką i zarabiają też miliony to tym bardziej oczywiste jest, że większość wkładając kasę na giełdę już straciła na początku wykonując jakikolwiek trade :D Tylko jeszcze co niektórzy o tym nie wiedzą :D Ja w ogóle odradzam kontrakty, dźwignie, tylko realny rynek, coś co mamy w ręce i coś co będzie miało wartość dla nas nawet jeśli spadnie do 0 nikt nas nie zmusi do wyprzedaży na panice :D My kupujemy paniki i staramy się wyczekiwać euforii :D

W crypto jest trochę inna sytuacja, masz realny asset, nikt Ci go nie zabierze, a jego warto może wahać się w jedną jak i w drugą stronę :D Dlatego skoro nie da się nikogo wyleszczyć z Lisków czy z BTC, to przy jakichś skrajnie niskich wycenach ktoś będzie wolał dokupić niż sprzedać, a jak dużo osób obkupi się na niskich cenach na HODL i czy to racjonalnie czy nieracjonalnie wierzą w powrót na ceny z ATH to jest duża szansa odpalenia kolejnej bańi :D I ja pod to gram :D Ja nie łudzę się, że zarobię na 100%, ale podejmuję ryzyko i próbuję rozegrać to jak najlepiej :D Ja właśnie uważam crypto za gamechanger'a pod tym względem i inwestują we wzrost wartości długoterminowo :D A to co uważam, że ma potencjał staram się bezpiecznie akumulować i uśredniać, jak np. na Lisk :D

Nie ma kiszenia strat, to jest zdecentralizowane aktywo o fundamentalnie zerowej wartości lub bliskiej zera :D Jedyne co możemy powiedzieć o cenie, że wahała się ona w całej historia w jakichś tam zakresach, w przypadku Liska jest to 0.40PLN i 140PLN, dzisiaj cena jest bliższa tej skrajnie niskiej wartości zatem teoretycznie kupujemy po taniości, czy będzie taniej to nas nie obchodzi w kontekście tego, że kiedyś może być drożej czyli gdzieś np. na 70PLN+ krakowskim targiem :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: amneziahaze » sobota, 26 października 2019, 22:36

No dobra ale etf czy cfd z reguły nie popada w niebyt czy delist, prędzej broker sie zawinie z hajsem, shitcoiny mogą poleciec na zero jak jakas firma widmo z newconnecta, tylko ze tymi drugimi nikt nie gra nie ma plynnosci wiec nie ma opcji nawet tego przewalic przez inwestowanie w straty.

Weteran
Posty: 3118
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 3193
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Harmony » sobota, 26 października 2019, 22:42

Wymazywanie pisze: sobota, 26 października 2019, 14:40Ja Ci, "geniuszu", polecałem kupować, ale co innego niż Lisk.
Wybacz, nie mam zamiaru toczyć z Tobą monotematycznych tyrad. Na moje dwa krótkie posty dajesz mi kazanie :D Nie chcę mi się kłócić z Tobą kto ma rację. Przecież wszyscy dobrze wiedzą, że tylko Ty możesz ją mieć, pomimo jeśli czasem do końca jej nie masz ;-)
Wymazywanie pisze: sobota, 26 października 2019, 14:40Pooglądaj sobie ile byś miał kupując polecane przeze mnie Ci nieustannie, w tym niedawno, BTC, LTC i ETH. Zamiast tego wolałeś kiziać sobie mózg myśleniem o Lisku a potem nieudolną próbą pokazania mi, że Lisk dobrze wypadł, gdy wypadł słabo, znacznie słabiej niż to co zawsze Ci polecam.
Okej, w takim razie wszyscy razem wspólnie pooglądajmy to, co mi radziłeś, z tym, co ja chciałem zrobić.
Wymazywanie pisze: środa, 23 października 2019, 18:28@Harmony Istnieją lepsze coiny do tradingu.
Więc cenę będziemy brać z binance(alt/btc) i bitbay(alt/pln), a daty z postów.

23-10-19 ok. godz 18:30

LSK/PLN ~2.60zł
LSK/BTC 0.0000875 btc
ETH/PLN 620zł
ETH/BTC 0.02129 btc
LTC/PLN 190zł
LTC/BTC 0.00652 btc
Harmony pisze: piątek, 25 października 2019, 14:14No ładnie, przez niektórych nie podjąłem decyzji o kupnie na szybki trading, dzisiaj miałbym 10% ugrane z palcem w dupie

Wniosek ? Nie można sugerować się zdaniem innych
25-10-19 ok. godz. 14:15

LSK/PLN 2.79zł / +7.3%
LSK/BTC 0.0000935 / +6.85%
ETH/PLN ~648zł / +4.5%
ETH/BTC 0.02182 btc /+2.5%
LTC/PLN 203zł / +6.84%
LTC/BTC 0.00667 btc / +2.3%

I weźmy stan obecny na moment pisania posta.

26-10-2019 ok. godz. 22

LSK/PLN 2.91 /+11.9%
LSK/BTC 0.0000839 btc / -4.1%
ETH/PLN 675zł / +8.87%
ETH/BTC 0.01958 btc / -8.01%
LTC/PLN 210zł / 10.52%
LTC/BTC 0.00614 btc / -5.82%

Heh, podpaliłeś się przez chwilę, jak niespodziewanie ruszył BTC, bo w tamtym momencie ładnie spadł Lisk, ale liczby mówią całkiem co innego niż Ty. Stało się niemal dokładnie tak, jak przewidywałem:
Harmony pisze: środa, 23 października 2019, 17:39Przy takiej cenie 50gr w jedną lub drugą stronę potrafi zrobić już fajny procent.
Harmony pisze: środa, 23 października 2019, 18:59nie rysuję kresek, ale nawet jeśli wróci na 3zl to już jest 20%, co myślę, może szybciej nastąpić niż okolice 800zł na ETH
Harmony pisze: środa, 23 października 2019, 18:59Jakby nie patrzeć jakieś odbicie należałoby się. A Lisk potrafi czasem płatać figle i pierwszy odpalić, zanim jeszcze btc ruszy i reszta topków.

Nie ma co się podniecać, że ETH był chwilowo po 740zł, jak zaraz był dump. Lisk też był dzisiaj na Polo w parze z USD po 0.91 USD czyli jakieś 3.50zł :) A to daje 34% , w porównaniu z niecałym 20% ze szczytu ETH i 26% z LTC. Oczywiście biorąc pod uwagę pierwszą datę z mojej listy ;-)

Nadal upierasz się, że na Lisku nie można było wtedy wykręcić małą kwotą fajniejszego procentu niż na topkach? BTC nie uwzględniam, bo kapitał do spekulacji miałem właśnie w BTC i chciałem przejść do altów uwzględniając spadek dominacji króla, okazało się, że brak reakcji był jeszcze lepszym "zagraniem". Fakt, Lisk jest beznadziejny do tradingu, co zresztą także pisałem, więc nie wpieraj mi, że mówię, że Lisk jest lepszy do tradingu.
Harmony pisze: środa, 23 października 2019, 18:59Wiem, że do tradingu Lisk to największe gówno spośród gówien i szansę na odbicie są sporo większe na ETH/LTC/XRP czy shitach z binance
Jednak chyba nie zaprzeczysz mi, że nie da się zarobić na Lisku, nawet pomimo jego każdoterminowego ( :lol: :roll: ) trendu spadkowego.

Dzięki i serio nie chcę mi się toczyć batalii. Tak wiem, uśrednianie jest do dupy i lepiej ciąć stratę. Ale nawet na spekulacyjnych shitach w trendach spadkowych idzie zarobić fajny procent na tradingu. Na tym polega różnorodność tego rynku, że każdy gra na tym, na czym ma ochotę i tam gdzie lepiej się czuję. Nudno by było, gdybyśmy wszyscy grali na tych samych parach. Pozdro

P.s. mogłem gdzieś się machnąć przy któryś z procentów, w wolnym czasie obliczę jeszcze raz.
;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Dovakhiin » niedziela, 27 października 2019, 10:25

@Harmony jak to mowia zatkalo kakao :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 23 kwietnia 2019
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: Picassso » niedziela, 27 października 2019, 11:01

@Dovakhiin pożyjemy, zobaczymy, trzeba grać z trendem :mrgreen:

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » niedziela, 27 października 2019, 11:46

Są liczne zgłoszenia postów aby moderator zareagował na nagonkę kolegi anagamidev na zakup Liska. Moim zdaniem niech sobie nagania o ile jest tutaj dla równowagi kontra.
Kiedyś starsze pokolenie traderów GPW chodziło czasem lub systematycznie do biura maklerskiego i była ta sama śpiewka i presja otoczenia aby coś kupić lub sprzedać, kto mądry szybko sie orientował że nie należy tam przebywać lub uodpornić się na opinie tam mielone.
"Naganianie" lub straszenie a także utożsamienie się jest wszędzie w zależności od zajętej pozycji i waloru i wynika z natury ludzkiej. Zobaczcie sobie na gówną stronę bitcoin.pl tam co jakiś czas jest info, że jakiś "analityk" wyłowiony, wyszukany jeden z miniona innych analityków "przewiduje" wartość BTC 100k $ / 1mln $ itd. Redaktor tych artykułów też jest naganiaczem i działa wg identycznego wzorca jak w/w ale mimo to artykuły wiszą na gównym portalu.
---

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pokavb » niedziela, 27 października 2019, 12:05

@koparki
Według mnie Anagamidev nie nagania na zakup Liska. Po prostu przedstawia swoje poglądy .Kto chce czerpie z tego co chce. Bardziej przyjrzał bym się Wymazywanie który notorycznie krytykuje osoby które widzą potencjał w LSK . Na każdej stronie dyskusji jest po kilka razy pisząc jedno i to samo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: amneziahaze » niedziela, 27 października 2019, 12:34

@pokavb o to się rozchodzi cały spór, czy sensowne jest dokładanie do strat na takim LSK chociażby w taki sposób jak jest to tu przedstawiane. Każdy może lać wodę, jednak nie ma odpowiedzi po co tak robić czy gdzie jest sl na kapitale tylko co by było gdyby. Pytam w jednym zdaniu czy dwóch czy warto generować straty dokładając do strat, otrzymuje jakieś opowiadanie o rynkach i wywody ułańskie, ale jak to się ma do rzeczywistości?

Wiadomo jak jest, im większa dezinformacja tym więcej zarobią złodzieje, ok skoro tak ma być to w porządku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9222
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7055
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: anagamidev » niedziela, 27 października 2019, 12:46

Znowu będzie spam i drugi akapit w szczególności :D Pamiętajcie, że ja tutaj piszę w tym wątku do 2018 roku i uśredniam :D W tym czasie było mnóstwo wahań i okazji do uśrednienia i zarobienia :D
anagamidev pisze: piątek, 13 września 2019, 20:21 @Wymazywanie nie ubodło, tylko tysiąc razy tłumaczyłem, dlaczego akumuluję i uśredniam m.in. tego shita Liska :D Więc muszę reagować mocniej, bo robisz tutaj syf, a każdemu wypominasz to :D Zero konkretów odnośnie spekulacji, jakieś osobiste wycieczki, ad personam, analizy psychologiczne, więc wypierdalaj stąd w podskokach grzecznie proszę :D Cyrk to Ty robisz, jak i w każdym wątku :D Nic nowego nie wnosisz, wiemy, że większość coin'ów to shit i wiele z nich spadnie do 0 :D Ale k!@#$%, już tyle to spadło, że po prostu tu nie chodzi o kasę, ale budowanie społeczności, po to są k!@#$% coiny i blockchain, żeby miały powszechne zastosowanie i były używane czy to do tradingu do spekulacji czy do czegokolwiek, Lisk ma wartość, ma k!@#$% cycku :D Jest 3-4 razy droższy niż jeszcze 3 lata temu, może za kolejne lata zyska na wartości i będzie po 12-16PLN :D Więc nie przypierdalaj się do mojej strategii, jak Lisk pójdzie na dno to trudno nie ode mnie zależy przyszłość, to ja stracę :D k!@#$%, nie można nic pozytywnego napisać o coin'ie, bo masz jakąś chorą awersję :D I piszę to z uśmiechem na ustach i żeby złapać parę minusów, ale serio gościu przesadzasz, zero wykresów czy coś, tylko piedolololo :D Idź się umyj :D k!@#$% nikogo nie oszukałem, co najwyżej ja mogłem zostać oszukany, co Suszek zachwalał tą technologię GAME na jednym z filmików, ale ja nie mam do nikogo pretensji jełopie niereformowalny :D Poza tym nigdy nie kazałem nikomu wrzucać w game więcej niż 100-1000PLN :D Tylko taki shit czasem potrafi zrobić x100, x1000, więc niewiele ryzykując można mieć ładny zysk jakiś jak się dłużej potrzyma :D I przepraszam za mocne słowa, nie chcę Cię urazić jako osobę, bo mam do Ciebie szacunek, ale to co piszesz to przejaw jakieś skrajnej złośliwości, nienawiści i czepialstwa oraz głupoty i twardogłowia, czego nie pochwalam i będę piętnował jasno i klarownie :D

Kupiłem na 10PLN xxk Lisków, Lisk wtedy odbił do 20PLN i sądziłem, że to już koniec bessy, sprzedałem połowę, ale tam mogła być też formacja do 30PLN z tego co pamiętam :D Więc nie chciałem się wyprzedać, a 10PLN czyli ponad 90% spadku od szczytu wydawało się pewniakiem :D Później niestety spadło i znowu odkupiłem na 10PLN :D Liczyłem na double bottom, ale zjechało niżej i dokupiłem drugie tyle :D No i później znowu gdzieś z połowę sprzedałem najpierw na odbiciu na 6PLN, a później na 9PLN, chociaż też nie all out, bo ciągle mam wrażenie, że jesteśmy na jakimś beartrap'ie ogromnym, tak samo jak była ta nicka na BTC po spadku z 6k$ do 3k$, to mi się wydaje, że tutaj podobnie jak wyjdziemy stąd to będzie to niecka od 10PLN do 4PLN :D Jak spadnie niżej, no to dokupię :D Poza tym w międzyczasie też jakieś mniejsze trade'y robiłem, ale to nie będę wypisywał, powoli powoli uśredniło się :D Zauważ, że ja tutaj cały czas widzę okazję jako kupowanie na promocji :D Teraz możesz mądrować po fakcie, ale to nie Ty grasz i nie Ty podejmujesz decyzje za mnie :D Bo np. jakby Lisk faktycznie poszedł do góry, to siedziałbyś cicho jak truś, tak samo jak zapomniałeś jak pisałem, żeby nie panikować i akumulować sobie spokojnie BTC przez cały rok, a Ty ciągle wszystkich ostrzegasz nie wiem przed czym, tym bardziej jeśli chodzi o BTC :D I taki właśnie z Ciebie człowiek, żal ogólnie :D Wstyd :D Jak dla mnie to momentami jesteś gorszy od tych wszystkich naganiaczy, bo po takich spadkach to wiesz, że ciężko będzie stracić w dłuższym terminie :D Zabawne jest to, że jak grałeś na ALGO to co drugi post w innym wątku to był Twój :D Fałsz :D

Poza tym podobną strategię stosowałem na STEEM w 2016/2017 roku, w ogóle byłem zielony jeśli chodzi o grę, skupowałem skrupulatnie aż do dołka od 1-2$ po bańce na 5$, więc wydawało mi się rozsądne po 50% przecenie :D Na koniec chyba jak był po 0.17$, dev STEEM ogłosił, że porzuca projekt i cena spadła jeszcze 50%, na 0.07$, mega przecena, ale jak sobie pomyślałem, jakie to tanie i ile bym mógł mieć teraz to byłem lekko zły :D Z drugiej strony cały czas tych coin'ów przybywało, cena się uśredniała mocno i sobie cały czas myślałem, że jak to wróci chociaż do 1$ to będzie kupa kasy i odzyskam swoje BTC, więc byłem w sumie zadowolony :D W ogóle to cały czas miałem wrażenie, że ile bym nie dokupił to ciągle spadało, tak jakby ktoś specjalnie tą cenę mi obniżał, może to faktycznie był jakiś bot :D W sumie teraz też nie ma ludu na giełdzie :D No, ale w końcu odbiło, udało się prawie 100k STEEM'a zakumulować i później po roku wrócił na cenę 5$ i chyba wbił 7$ :D Dlatego właśnie to sprawia, że widzę teraz okazję, wtedy też nikt nie dawał żadnych szans, wszyscy spisywali ten projekt na straty, ale przecież steemit.com cały czas funkcjonował, mnóstwo osób korzystało i wstawiało posty :D Tak samo widzę to na Lisk, widzę, że działają dev'owie, że commit'ują, więc chyba nie robią tego dla zabawy nie wiem :D Ogólnie przez to doświadczenie wiem mniej więcej jak inne osoby mogą teraz widzieć rynek i jak grać kiedy ja jeszcze nie czaiłem bazy :D Zatem trzymam emocje na wodzy i wiem, że ryzyko może się opłacić jeśli chodzi o różnego rodzaju shit'y :D

Obrazek
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 214
Rejestracja: 31 stycznia 2018
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: pokavb » niedziela, 27 października 2019, 12:50

@amneziahaze Gdyby każdy grał w ten sam sposób kto by dał innym pieniądze ? Na giełdzie nie ma kasy z powietrza. Ktoś traci ktoś zyska. Jeden Traduje drugi akumuluje jak największą liczbę Lisk .Co w tym złego ?Każdy ma swój plan i cel .Wymazywanie notorycznie krytykuje kto pozytywnie opisuje Lisk . Anagamidev według mnie nie nagania bo często pisze że może spać do 1PLN albo jeszcze niżej . Ja tylko chciałbym aby każdy mógł sam podejmować decyzje nie zależnie jakie są bez krytykowania przez Wymazywanie.
Mój plan to akumulacja jak największą ilość do nowego ATH - o ile będzie. A miedzy czasie uśrednianie na skokach ceny.
LSK 100$ :twisted:

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Postautor: koparki » niedziela, 27 października 2019, 12:52

pokavb pisze: niedziela, 27 października 2019, 12:05który notorycznie krytykuje osoby które widzą potencjał w LSK

jak ktoś naprawdę widzi potęcjał to ok ;), czyli:
potrafi porównać z konkurencją, ogrania zapotrzebowanie na dappsy, ogarnia co się dzieje w kuchni deweloperów i obserwuje jakość ich pracy, ma wiarygodne źródła informacji wewnętrznych o partnerstawach i o wejściach na kolejne duze giełdy , albo jak po prostu z analizy technicznej wynika że jest zmiana trendu i (po zmianie trendu) widzi dobry stosunek ryzyka do nagrody majac przy tym ustawionego stop-loss...
jak ktoś ma to profesjonalnie poukładane w głowie to może spokojnie ignorować wpisy kontrujące i szkalujace Twój skarb. Natomiast jesli ktoś bezpodstawnie traci na lisku to wtedy wpisy kontrujące mogą denerwować .
No i jakby nie było czuję że Wymazywanie ma jakiś rodzaj satysfakcji w drażnieniu bagholderów i czasami robi najazd na wątek. Ma to też wymiar edukacyjny bo uśrednianie strat nie jest polecane przez traderów praktyków, zamiast tego lepszy jest stop i ponowna próba w dogodnym momencie lub zmiana waloru.
---

Wróć do „Lisk”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości