Lisk dyskusja o cenie - wątek spekulacyjny

Dyskutant
Reputacja: 955
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Vetz » wtorek, 14 stycznia 2020, 15:55

@Wymazywanie nie czytalem Twoich postow nt. LSK, bo wiem jakie masz co do niego zdanie, mam zblizone, ale go nie przekreslam, dlatego, ze od dolka, ktorego wylapalem ob. ktore wspolgralo z totalnym schlodzeniem RSI, jestem swiecie przekonany, ze mimo, iz od momentu mojego zakupu zrobil 68% i spadł do 30%+ to z tego miejsca, w ktorym sie znajduje powinien odbic jeszcze okolo 90%, jezeli team LSK cokolwiek pozytecznego zrobi to byc moze zasieg odbicia bedzie wiekszy, wiec cierpliwie czekam na przynajmniej moje 4,6 PLN Jestem spekulantem a nie idealista i choc chcialem wejsc w BCH wybralem LSK, dlatego, ze zagralem pod techniczne odbicie i pod jakies pozytywne nic nie znaczace dla mnie newsy, ktore wywolaja pompe do moze wymarzonych 29 zlotych nie widze kursu powyzej tej ceny. Dlugoterminowo jest w stanie jeszcze raz zrobic 2,5$ chociazby przed "smiercia" jak gowniany game ;] wiec cierpliwie czekam na wiekszy zysk 8-)

@Tomi wrzuc w BID na bitbay'u ze 100 tysi to Ci moze uwierze, dla mnie to dziecinada, golo slowna dziecinada

Początkujący
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pogromca » wtorek, 14 stycznia 2020, 16:09

BCH 100% od dołka, DASH też, BSV z 200% jak nie lepiej, ZEC 70% od dołka. ETH też z 50% będzie. Wszystko praktycznie rośnie jak na drożdżach.

Lisek niemrawo, widać na nim jeszcze dużą niepewność, choć, jakby spojrzeć, NANO, które przegoniło w którymś momencie Liska ceną i miało ładną pompkę, zrównało do Liska. Waves co prawda utrzymał wzrosty, ale wygląda na 1D, jakby miał zrobić double bottom. Ciężki moment dla altów z małym marketcapem, z kolei większe alty radzą sobie nad wyśmienicie.

@Tomi33 rób tą pompkę, nie ma na co czekać :o :shock: :lol:

Weteran
Reputacja: 10920
Reputacja postu: 
4

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 stycznia 2020, 16:14

@Vetz Zgadzam się. Lisk nie jest Gamem. Powinien skoczyć kiedyś na kilka dolców, chyba, że rynek będzie wchodził w hossę a Lisk się staczał dalej aż dojdzie do kilkunastu centów itp. Ja osobiście w niego nie gram, bo mam złe zdanie o projekcie, no ale mógłbym na to przymknąć oczy. Ważniejsze i gorsze, że fatalnie reaguje na spadki a słabo na wzrosty. Z łatwością mogę znaleźć dziesiątki monet na których łatwiej i szybciej mi się zarabia.

Dziwi mnie, że sam dev Liska Kordek nie jest zainteresowany wzrostem ceny i że chyba nawet o tym wiele razy mówił. Z tej grubej kasy jaką mają z ICO nie byłoby dużym kosztem ani nadużyciem przeznaczyć naprawdę malutką jej część na animowanie rynku i pomoc ceny. Nie chodzi nawet o pompowanie, ale o zapewnienie większego supportu, animacje płynności i z czasem przerwanie bessy. To są działania legalne, jakie można robić otwarcie i wrzucić w różne koszta projektu. Przy środkach jakie maja to są promilowe koszta podejrzewam. Ale nie, lepiej dać temu zdychać. Dlatego m.in. uważam, że im zależy tylko na drenażu pensji i innych kosztów opieszałymi pracami a nie na ogólnym rozwoju, również cenowym Liska.

Nie jest żadną tajemnicą, że animacją ceny zajmuje się duży % projektów mających własne fundusze.
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja postu: 
3

Postautor: Pogromca » wtorek, 14 stycznia 2020, 16:31

Wymazywanie pisze: wtorek, 14 stycznia 2020, 16:14Dlatego m.in. uważam, że im zależy tylko na drenażu pensji i innych kosztów opieszałymi pracami a nie na ogólnym rozwoju, również cenowym Liska.
Jakby mieli drenować, to już dawno wszystkie środki zostałyby przejedzone, tymczasem koszta fundacji zmniejszyły się o połowę.

Wymazywanie pisze: wtorek, 14 stycznia 2020, 16:14Dziwi mnie, że sam dev Liska Kordek nie jest zainteresowany wzrostem ceny i że chyba nawet o tym wiele razy mówił. Z tej grubej kasy jaką mają z ICO nie byłoby dużym kosztem ani nadużyciem przeznaczyć naprawdę malutką jej część na animowanie rynku i pomoc ceny.
Dogadał się ostatnio z Coincheck na temat stakingu i sfinansował artykuły na Coinpost, które mają pojawiać się co miesiąc. Dziś pytał, gdzie ludzie lubią czytać aktualne informacje o krypto, więc chyba jakiś news się szykuję ;)

Nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani. Dobrze, że środków nie przejedli na zbędny marketing w czasie bessy, co powodowałoby tylko chwilowy wzrost ceny i późniejszy dalszy zjazd. Lepiej, że ta kasa poszła na rozwój.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 stycznia 2020, 16:39

Pogromca pisze: wtorek, 14 stycznia 2020, 16:31Jakby mieli drenować, to już dawno wszystkie środki zostałyby przejedzone, tymczasem koszta fundacji zmniejszyły się o połowę.
Wolałbyś mieć wysokopłatną pracę w której jesteś swoim szefem, np. zapewnioną na 5 lat czy na 15 lat, robiąc to samo i robiąc co chcąc? :)
"It's not a problem if transactions have to wait one or a few extra cycles to get into a block" ;)
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pogromca » wtorek, 14 stycznia 2020, 17:29

@Wymazywanie Jeśli mam być szczery to dążył bym do ukończenia produktu, by móc czerpać z niego zysk i nie musieć pracować ;) Albo zwiększał bym wydatki, przepalając kasę i udając, że "ups kasa się skończyła" i nie ma za co dokończyć projektu. Średnio widziałoby mi się robienie czegoś przez lata bez efektu, udając, że coś robię. Albo się zwijam z kasą albo robię to co było w założeniach.

https://lisk.io/roadmap Roadmap po aktualizacji, doszły zadania.

Początkujący
Reputacja: 339
Reputacja postu: 
0

Postautor: Ishias » wtorek, 14 stycznia 2020, 19:33

Własnie po aktualizacji roadmapu jeszcze bardziej upewnili mnie że ten projekt będzie się ciągnął wieki ;).

Początkujący
Reputacja: 270
Reputacja postu: 
0

Postautor: adiqq » wtorek, 14 stycznia 2020, 19:38

Vetz pisze: wtorek, 14 stycznia 2020, 15:55estem spekulantem a nie idealista i choc chcialem wejsc w BCH wybralem LSK, dlatego, ze zagralem pod techniczne odbicie i pod jakies pozytywne nic nie znaczace dla mnie newsy,

wiec może czas przyznać się do błędu? ;)
że jednak ten BCH lub coś innego byłoby lepszym wyborem?

Dyskutant
Reputacja: 955
Reputacja postu: 
0

Postautor: Vetz » wtorek, 14 stycznia 2020, 19:59

jesli patrzec na dzisiejszy wystrzal to i owszem, jednak nie ma co "przygnebiac" sie czyms takim, dlatego, ze to prowadzi do depresji :lol: to tak, jakby ktos Ci napisal, ze wszedles w BCH i zarobiles od miejsca wybicia LT spadkowej 35% a mogles wejsc w BSV i w dzien zarobic 100% - debilizm i irracjonalizm, LSK podaza w kierunku jaki wyznaczylem, na 90% z 2.10 bede mogl wyjsc na 4.60 +/- a moze i odrobine wyzej 8-) gram wiekszym kapitalem, wiec tak czy siak jestem zadowolony przeszczesliwy bede jesli sprzedam w/w miejscu, a kurewsko szczesliwy jesli pod wplywem news'a kurs walnie 200% wiecej i uwaga jest to jak najbardziej mozliwe, na ten moment bardziej niz wyjde ze strata, dlatego, ze stosunek zysku do ryzyka na poziomie 2 PLN przy takim wyplaszczeniu i schlodzeniu RSI byl niewielki - teraz pozostaje tylko cierpliwie czekac.

Początkujący
Reputacja: -27
Reputacja postu: 
0

Postautor: Tak właśnie to » wtorek, 14 stycznia 2020, 20:24

R.I.P

Początkujący
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
5

Postautor: niebieski82 » wtorek, 14 stycznia 2020, 20:43

Witam Panie i Panowie Liskowicze po dłuższej przerwie.
Muszę się czymś pochwalić...
....znów po dłuższej przerwie zostałem Liskowiczem :)
Pierwszy raz Liska kupowałem w okolicach 2017roku gdy był po 5zł, teraz kupiłem go 2razy więcej niż ostatnio i 2 razy taniej niż ostatnio :shock: :D :mrgreen:
Na ostatniej hossie dał mi sowicie zarobić. Siedzę w krypto od poprzedniej bańki na której zarobiłem za parę lat pracy.Tak jak pewnie wszyscy tu część tych pieniędzy zainwestowałem, można powiedzieć przeinwestowałem :) Ale jeśli ktoś wierzy w crypto i kolejną hossę, a ja się do takich zaliczam to patrzę w przyszłość bez obaw.
Liska hodlowałem do czasu kiedy mi powybijał stoplosy, a miałem je ustawione na 3 dolary, czyli trochę czasu temu. Od tego czasu przerzuciwszy się na inne alty, głównie na XRP systematycznie traciłem, może nie tyle co straciłbym na lisie, ale i tak trochę się mój kapitał przerzedził :)
Systematycznie co kwartał wpłacam kasę na crypto. Dziś jest pierwszy miesiąc, w którym zarobiłem te 30% z ostatniej wpłacanej transzy, głównie na DASCHu. Po tych mega wzrostach, całość z transzy zmieniłem na Liska i uważam to za bardzo dobre posunięcie. Takie coiny jak BCHSV i Dasch, śmiało teraz można jak ktoś potrafi shortować - moje zdanie. Na BTC 9500 jest górną granicą przed jakąś korektą, albo powrotem do trendu spadkowego.
Na Lisk jak już tu niektórzy zauważyli jest wypłaszczony wykres i parametry wskazujące na odwrócenie trendu. Jak tu kolega poprzedni powiedział stosunek zysku do ryzyka jest jeden z najmniejszych z pozostałych altów. Co do wartości Liska jako projektu nic mnie to mnie obchodzi jako inwestora. Liczy się dla mnie tylko zysk i wartości na wykresie, który woła kup mnie.
Co do mojej strategi to sprzedaż będe miał ustawioną na 9, lub 12zł jeśli pójdzie szybka pompa, a wedłóg mnie taka się od długiego czasu szykuje, widać to poz zakupowym wolumenie, który nie robi się z przypadku. Jeśli nie będzie szybkiej pompy typowego PUMPU to sprzedaż przesuwam na ok 5$. Pewnie niektórzy się uśmiechną pod nosem, ale taki mam plan i myślę, że jeśli BTC nas nie wydyma jeszcze raz w tym trendzie spadkowym to w tym roku jest on do zrealizowania. Nie ukrywam, że wolałbym szybką pompkę i powiększenia zasobów Liska w porfelu.
I jeszcze raz powtórzę, że wg mnie wartość Lisk jako projektu gówno się ma do CENY. Spójrzcie sobie na marketcap ile tam tych shitów jest!!!
Pozdrawiam wszystkich EEEEExpertów, ja się tylko uczę ;)
Ogólnie jestem z wszystkimi altami po takich spadkach ustawiony na longterm 2022-2024, lub jeśli szybciej to wystarczy mi stare ATH na tym co mam, ale do tego czasu pewnie ciężko będzie palce pod dupą trzymać, żeby nie sprzedać.

Początkujący
Reputacja: 327
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:22

Obrazek
lsk/usd rsi 1w

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
10

Postautor: Ahr » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:24

Parametry nie wskazują na żadne odwrócenie trendu, a na odbicie - używajcie mózgu, bardzo proszę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pomoc_potrzebna » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:36

Hahahahhaah najbardziej bawi mnie to,że nikt w Liska nie wierzy a siedzi tu cała Polska,niedługo w wiadomościach będą o nim puszczać z nagłówkiem ,,Polacy nie odpuszczają Liska,szał TRWA''

Weteran
Reputacja postu: 
1

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 stycznia 2020, 21:51

@Pomoc_potrzebna Siedzi tu i regularnie pisze może z 10-15 nicków, nie więcej. To mało, po prostu to forum ma kilkudziesięciu stałych bywalców piszących i dlatego temat Liska wydaje się taki popularny, bo widoczny % nowych postów to posty w tym teamcie i innych liskowych. Ale ludzie mocno sie wykruszyli a wielu z nich w ten sposób uratowało, jeśli ścieli straty a nie hodlują bezmyślnie. Na forach pisze coraz mniej ludzi, więcej idzie w kierunku fb, telegramów itd. Zauważ, że ci co kiedyś byli fanami, ale w porę otworzyli oczy (vjankuf, benq, blink, wielu innych) bardzo dobrze na tym wyszli. Że to shitcoin i pękająca bańka pisano tu od cen kilka tysięcy % wyższych (!). A że wielu nie słuchało tylko było pakowanko na longterm po 10$, 5$, 2$ czy nawet 20$ i wyżej, no to cóż, chcącemu nie dzieje się krzywda.
Jakby nie Bitbay, to z 90% polskich fanów by nie siedziała w ogóle w Lisku. Obok tej giełdy do zainteresowania przyczynił się naganiacz Konieczny z youtuba i pomniejsi youtubowcy i facebookowi/tg naganiacze. Ogólnie w środowisku crypto Lisk jest starym i nieco zapomnianym, jednym z dziesiątek coinów, które nic naprawdę ważnego nie oferują. Zainteresowanie światowe jest znacznie mniejsze niż polskie, co chyba wykazywał ładnie amnezia kiedyś danymi ze świecącą mocno Polską na tle reszty świata.
Satoshi Nakamoto

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 104
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pomoc_potrzebna » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:10

Ja bym nie powiedział,ostatnio wrzucałem post z obesrwującymi na twitterze dane crypto i Lisk uplasował się naprawdę grubo w pierwszej Piątce. Nie jestem jakis fanem nad fanami ale no tak jest zobacz sobie nawet Nano tyle chyba nie ma.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Pogromca » wtorek, 14 stycznia 2020, 22:24

@Pomoc_potrzebna Obserwujących github również nie mało https://www.cryptomiso.com/#LSK

@Ishias Niby tak, niby nie.
So, the three new objectives are not disrupting our plans to fully focus on interoperability (besides the re-genesis as announced) this year. We have 5 researchers in total now, so a lot of stuff is getting done in parallel.

The LIP published today belongs to the new roadmap objective for network economics. The other, still in research, LIPs belong to a much later phase called network longevity. If you see on the roadmap everything is researched besides the re-genesis and these two new objectives. However, the new objectives are related to the re-genesis and the latter also to the ID system.

The authenticated data structure says:

Authenticated data structures, such as Merkle trees, allow to verify the presence of a subset of data in a trustless way and without knowing the whole data set. This can be beneficial to several parts of the Lisk protocol: Using an authenticated data structure for transactions in a block allows to verify the inclusion of a transaction without knowing the whole transaction payload. Moreover, when creating a snapshot of the blockchain, an authenticated data structure allows for trustless queries for subsets of data without requiring to store or request the full snapshot.

The serialization method says:

Introduce a serialization method that is generic, deterministic, size efficient and deserializable. This method should be used to serialize and deserialize any data of the Lisk blockchain and SDK, in particular, (custom) transactions and blocks. It should be used for storing and transmitting data as well as hashing and signing data.

So we are not really loosing anything, especially as we are not starting the research on these objectives just now. We are working on them already for quite some time.

Additionally, we believe that an authenticated data structure, i.e. merkle trees, has so many advantages that A) it has to be included anyways and B) it might help us with or is required anyways for our interoperability.
LIP już jeden powstał, do pierwszego dodatkowego zadania z mapy drogowej.

https://research.lisk.io/t/establish-bl ... tially/197

W tym tygodniu najprawdopodobniej wyjedzie 3.0 beta

Początkujący
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1

Postautor: lukaszy » środa, 15 stycznia 2020, 00:27

Jak się widzi na każdej krypto wzrosty 30-50% pomijając BSV który robi kosmos a lisk raptem 5% ledwo to się troszeczke robi smutno z tego powodu. Niestety mój błąd był taki że sprzedałem BSV przy cenie 650zł odkupując Liski (ale kto by się domyślał że napompują go 170%). Daje mu ostatnią szanse, jeżeli w końcu nie ruszy, SDK go nie popchnie to po prostu się pozbywam tego i szukam kasy w innych krypto bo troszeczkę zaczyna to być dołujące bo dziś to jest armagedon.

Może bedą realizować zyski na Lisku jak pójdzie fomo o SDK :P

Wygadany
Reputacja: 345
Reputacja postu: 
0

Postautor: Yoda » środa, 15 stycznia 2020, 01:51

Wymazywanie pisze: wtorek, 14 stycznia 2020, 01:04Szanujcie się bardziej ludzie. Jeśli ten złom ma zmienić trend i wyrwać się z bessy to tu trzeba wejść gdzieś wyraźnie na 5-10$ a nie podbitka o ćwierć centa czy podobnie szybko zgaszona...

Tylko risk-reward ratio przy 5-10 USD jest wyraźnie gorsze, niż przy 0.5 czy 1 USD. Potencjalny zarobek - 10 razy mniejszy ;) Niech każdy robi, co chce. Jedni wolą wchodzić, jak trend jest potwierdzony i w oparciu o AT, inni wolą AF, jeszcze inni AF+AT, a jakaś mała część ludzi kieruje się po prostu intuicją.

Początkujący
Reputacja: 327
Reputacja postu: 
0

Postautor: masonbtc » środa, 15 stycznia 2020, 01:55

wg. mnie jeżeli zamkniemy tydzień powyżej 0,619usd na bittrex to lecimy pod dolca

w sensie że co najmniej

Wróć do „Lisk”